Nie łatwa przeprawa z Wichrem Cieszewo. Mazur wygrywa 7:1

W 20 kolejce piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin wygrali na wyjeździe w Cieszewie z Wichrem 7:1. Mecz chociaż wynik na to nie wskazuje, był ciężką przeprawą dla gostynińskiego zespołu.

Mazur pewnie rozpoczął od ataków na bramkę rywala i już pierwsza akcja w 2 minucie meczu dośrodkowanie w pole karne od Jakuba Kustry do Michała Mateckiego dało prowadzenie Mazurowi. Nasi zawodnicy w pierwszych minutach nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji strzeleckich, tak naprawdę po których powinna zostać ustalona już kwestia zwycięstwa. W 22 minucie jednak to nieoczekiwanie gospodarze doprowadzili do wyrównania, po dośrodkowaniu w pole karne nastąpiło nieporozumienie pomiędzy obrońcą Pawłem Winnickim a Bartoszem Tomczakiem i obrońca Mazura skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki. Gostyniński zespół mimo dwóch kolejnych zmarnowanych okazji przed przerwą. Ponadto niestety, w 26 minucie poważnej kontuzji nabawił się obrońca Mazura Łukasz Kiełbasa. W niegroźnej sytuacji w środku boiska wyskakując do główki, zawodnik spadł na łokieć, przez co doznał kontuzji wybicia barku. Niestety, prawdopodobnie czeka go około miesiąc przerwy od gry.

Wynik nie zmieniał się aż do 53 minuty, kiedy to po podaniu od Kustry i strzale tuż przy słupku na prowadzenie Mazur wyprowadził Gracjan Sobczak. W 65 minucie gospodarze, którzy powoli tracili już siły, zupełnie oddali mecz po akcji, w której wychodzącego na czystą pozycję Sobczaka faulował w polu karnym Paweł Sadowski. Obrońca zespołu z Cieszewa otrzymał żółtą kartkę, a że była to jego druga w tym spotkaniu, sędzia Damian Szczytniewski pokazał czerwoną kartkę zawodnikowi Wichra. Niestety, podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Kustra.

Jednak zawodnik ten szybko zrewanżował się za nieudanie wykorzystaną jedenastkę, w 68 minucie wykorzystał akcję sam na sam z bramkarzem i podwyższył wynik na 3:1.

Zespół gospodarzy zupełnie zrezygnowany do końca meczu nie przejawiał zaangażowania a Mazur strzelał kolejne bramki. Na 4:1 trafił Piotr Wachaczyk, na 5:1 Jakub Kustra a na 6:1 i 7:1 trafiał Gracjan Sobczak, który w tym spotkaniu strzelił hat-tricka.

W tabeli bez zmian, Mazur na prowadzeniu z 50 punktami, tyle samo ma drugi w tabeli Amator Maszewo a nasz zespół ma jeden mecz mnie rozegrany.

Kolejne spotkanie, to mecz 21 kolejki, Mazur zagra na własnym boisku w piątek, 19 maja 2017 r. o godz. 17:30 z Unią Iłów. Zapraszamy kibiców na to spotkanie.

Wicher Cieszewo – Mazur Gostynin 1:7

Bramki: 22' Paweł Winniki (samobójcza) – 2' Michał Matecki, 53' 86' i 89' Gracjan Sobczak, 68' 84' Jakub Kustra, 71' Piotr Wachaczyk

Wicher Cieszewo: Michał Gozdan – Mateusz Dopieralski, Bogdan Grodkiewicz, Krzysztof Grodkiewicz, Adam Gozdan, Piotr Nowocin, Kamil Tokarski, Arkadiusz Wiśniewski, Paweł Sadowski – żółta kartka + żółta kartka =65' czerwona kartka, Mateusz Sadowski, Krzysztof Skierkowski – żółta kartka; trener: Andrzej Milczarek

Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz – żółta kartka, Paweł Winnicki, Łukasz Kiełbasa (27' Bartosz Dutkiewicz) – Michał Matecki (72' Patryk Gronalewski), Mateusz Ostrowski (76' Dariusz Kurkowski), Bartłomiej Dębicki, Gracjan Sobczak - Rafał Wilamowski (61' Piotr Wachaczyk), Jakub Kustra; I trener: Piotr Dutkiewicz, II trener: Bartłomiej Dębicki

W 65 minucie rzutu karnego dla Mazura nie wykorzystał Jakub Kustra.