Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Trzy medale dla UKS Zwoleń-Team

Niezwykle udaną imprezą okazały się rozegrane w Tomaszowie Lubelskim (470 km od Gostynina) Torowe Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach w dn. 12-14 maja 2017r. Zadanie współfinansowane było ze środków Urzędu Miasta Gostynina i Urzędu Gminy Gostynin.

Zawody planowane były na trzy dni, jednak niezbyt sprzyjała takiemu rozwiązaniu pogoda i starty piątkowe się nie odbyły.
W sobotę rano udało się rozegrać dystans sprinterski 300m, w którym to srebrny medal w kategorii Masters 30-39 wywalczył na 200 metrowym torze trener UKS Zwoleń-Team Łukasza Flejszer, z kolei podopieczne uplasowały się na:
11 miejscu Ada Kafarska (młodziczka) na 32 zawodniczki,
12 miejscu Zosia Kotfasiska (kadetka) na 22 zawodniczki,
14 miejscu Martyna Śmiałkowska (kadetka) j.w.,
15 miejscu Maja Michalska (kadetka) j.w.
Niestety później ponownie pojawiły się opady, które uniemożliwiły dalsze rozgrywanie zawodów. Organizatorzy i uczestnicy jednak się nie poddali i ok. 21:30 udało się rozpocząć sesję wieczornych wyścigów, podczas, której odbyły się biegi na eliminację 3000m i 5000m.
Wyniki kadetek i młodziczki:
8 miejsce Ady (na 32 zawodniczki) podczas biegu na 3000m
9 miejsce Martyny (na 22 zawodniczki) podczas biegu na 5000m
11 miejsce Zosi
18 miejsce Mai.
Niedziela to już piękna pogoda i realizacja całego założonego programu, który rozpoczęliśmy konkurencją sprinterską 500m ze wspólnego startu. Złoty medal w kat. masters 30-39 zdobył trener ZWOLEŃ-TEAM, natomiast zawodniczka Ada z biegów eliminacyjnych awansowała do trzeciego ćwierćfinału zajmując w nim III miejsce (do półfinału wchodziły tylko dwie pierwsze zawodniczki). - Maja w przedbiegach 2 biegu zajmuje 4 miejsce
- Martyna w przedbiegach 3 biegu zajmuje 4 miejsce
- Zosia w przedbiegach 4 biegu zajmuje 3 miejsce.
W południe rozegrano kolejną konkurencję bieg na 3000m do mety mastersów, w której to srebrny medal przypadł trenerowi UKS ZWOLEŃ-TEAM.
Nasze kadetki w biegu na 3000m na punkty uplasowały się na:
- 12 miejscu Zosia,
- 16 miejscu Martyna,
- 20 miejscu Maja,

- a młodziczka Ada w biegu na 2000 m na punkty osiągnęła wysokie 9 miejsce na 32 zawodniczki.
Rywalizowaliśmy po raz pierwszy w Torowych Mistrzostwach Polski dotrzymując kroku ponad 300 utytułowanym, licencjonowanym zawodnikom z całej Polski jak i z zagranicy. Gratulacje dla naszych zawodniczek za wspaniałą walkę do ostatnich metrów toru wrotkarskiego. Szczególne podziękowania kieruję w stronę rodziców za wysiłek organizacyjny... To dzięki Waszemu wsparciu, pracy na rzecz dzieci stwarzamy młodym możliwość sportowej rywalizacji, rozwijania się. Atmosfera zawodów była świetna i z całą pewnością można powiedzieć, że te zawody na długo zapiszą się w naszej pamięci – trener. A już w ten weekend wystartujemy w 1 etapie Pucharu Kaszub w m. Rozłazino oraz w II PKO Festiwalu Biegowym w Bydgoszczy. Trzymajcie za nas kciuki.

Łukasz Flejszer

 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • Torowe Mistrzostwa Polski
 • herb Gostynina

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt