Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zamek otwarty dla Gości!

Na Zamkowym Dziedzińcu pojawiły się stoliki i ławki, przybywa zieleni i kwiatów. Otwarta brama zaprasza do wejścia i odpoczynku.

Specjalnie dla Państwa udostępniony został Taras Widokowy i Dziedziniec. W Recepcji powstała mini kawiarnia, w której możecie Państwo kupić zimne napoje lub zrelaksować się przy kawie i herbacie. Na osłodę czekają domowe wypieki zamkowej kuchni, lody i pyszności z cukierni "Słodkie inspiracje".

Natomiast miłośnicy historii mogą skorzystać ze spaceru z zamkowym przewodnikiem.
Skąd Gostynin wywodzi swoją nazwę? Od kogo pochodzi nazwa Dybanka? Który z książąt mazowieckich, urzędujących także na Zamku w Gostyninie marzył o koronie króla Polski? Co Zamek Gostyniński ma wspólnego z Rosją i carską rodziną Szujskich? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących historii i legend Gostynina oraz Gostynińskiego Zamku udzieli przewodnik, z którym będzie można spotkać się w każdą środę w godzinach 12.00-16.00 oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca w godzinach 10.00-12.00.
Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych (dzieci, młodzieży i dorosłych) oraz do osób indywidualnych. Każde spotkanie obejmuje opowiadanie o historii i legendach oraz zwiedzanie Sali Kolumnowej wraz z eksponowanymi w niej obrazami oraz tarasu widokowego. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem 24 235 45 00.

Zapraszamy. Przybywajcie do nas!

 

  • Zamek oferta dla gości
  • Zamek oferta dla gości
  • Zamek oferta dla gości
  • Zamek oferta dla gości
  • Zamek oferta dla gości
  • Zamek Gostyniński - logo

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt