Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Podsumowanie działań „Truck&Bus”

W dniu 25.07.17r. gostynińska drogówka prowadziła działania „Truck&Bus”, w trakcie których szczególnej kontroli poddawane były pojazdy ciężarowe i autobusy.
W trakcie akcji policjanci przyglądali się poczynaniom kierowców autokarów i samochodów ciężarowych. Głównie kontrolowali przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego, ale też sprawdzali stan ich trzeźwości, stan techniczny samochodów, a także uprawnienia do kierowania. W sumie takiej szczegółowej kontroli poddano 16 pojazdów ciężarowych i 1 autobus.
Dodatkowo w trakcie działań policjanci zostali poinformowani o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego Renault Master na terenie miasta. 60-letni gostynianin uderzył w zaparkowanego Hyundaia i oddalił się z miejsca zdarzenia. Widząca to zdarzenie właścicielka „osobówki” – 56-letnia mieszkanka Gostynina - pojechała za sprawcą, aby go zatrzymać jednocześnie informując o zdarzeniu Policję. Na miejscu funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości 60-latka. Okazało się, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a także wymaganych przy kontroli dokumentów. Teraz 60-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

mł. asp. Dorota Słomkowska

  • policja

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt