Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Dbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze

W piątek (08.09.) policjanci drogówki przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego pod nazwą „NURD”. Natomiast od dzisiaj (11.09.) przez cały okres jesienno-zimowy będą prowadzić działania „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku” mające na celu m.in. promowanie i egzekwowanie obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych.
Działania NURD miały na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Ukierunkowane były na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia „niechronionych” w ruchu drogowym. Stróże prawa odnotowali 24 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami silnikowymi i 10 wykroczenia popełnionych przez pieszych. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 29 mandatów karnych oraz zastosowali 5 pouczeń.
Jednocześnie informujemy, że od dzisiaj (11.09.) policjanci rozpoczynają działania profilaktyczno-prewencyjne „Widoczny na drodze – bezpieczny po zmroku” mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez m.in. promowanie oraz egzekwowanie obowiązku używania elementów odblaskowych, ale również właściwego oświetlenia rowerów, motorowerów i motocykli.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek stosowania odblasków. Pieszy ubrany w ciemny strój, pozbawiony elementów odblaskowych, jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów, podczas gdy osoba mająca na sobie widoczne odblaski może zostać zauważona z odległości nawet 150 metrów. Dla kierującego pojazdem każdy metr tej odległości, to dodatkowy czas na to, aby właściwe zareagować i uniknąć tragedii. Niech elementy odblaskowe staną się elementem naszej codziennej garderoby - to kosztuje niewiele, a może uratować życie!

mł. asp. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • bezpieczeństwo na drodze

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt