Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

KPP w Gostyninie informuje

Atak na miejskim stadionie

Dyżurny gostynińskiej Policji otrzymał zgłoszenie podejrzanych mężczyznach przebywających w hotelu na stadionie miejskim, gdzie obecna jest również grupa dzieci. Policjanci natychmiast podejmują interwencję, w trakcie której dochodzi do podpalenia budynku i wzięcia małoletniego zakładnika przez terrorystów. To początek scenariusza ćwiczeń, w których uczestniczyli gostynińscy policjanci.
Dzisiejsze (22.09.) ćwiczenia były trzecim epizodem praktycznym z dwudniowych ćwiczeń obronnych „GOSTYNIN 2017”. Według scenariusza dyżurny KPP w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o dziwnie zachowujących się mężczyznach terenie stadionowego hotelu, w którym przebywają również dzieci. W chwili pojawieniu się na miejscu funkcjonariuszy jeden z podejrzanie zachowujących się mężczyzn roznieca ogień w budynku, natomiast drugi bierze za zakładnika nastoletniego chłopaka.
Mundurowi natychmiast podejmują negocjację z porywaczami. Poprzez zastosowanie elementu zaskoczenia, przy użyciu zasłony dymnej, petard hukowych i strzałów ostrzegawczych z broni palnej, zatrzymują dwóch mężczyzn i doprowadzają do radiowozu. W tym czasie do akcji włączają się strażacy i ratownicy medyczni.
Symulowane zdarzenia przebiegały zgodnie z wyznaczonym planem oraz odzwierciedlały rzeczywiste działania. Takie były założenia ćwiczeń i wstępny opis zdarzenia. Uczestniczące w nim służby doskonale ze sobą współpracowały i wykazywały się pełnym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem, a pozorantami byli uczniowie I LO PUL w Gostyninie.


Wzmożone działania gostynińskiej drogówki
W najbliższą sobotę oraz poniedziałek policjanci przeprowadzą szereg działań związanych z ograniczeniem ilości wypadków drogowych, a także ujawnianiem kierujących przekraczających dozwoloną prędkość czy będących pod działaniem alkoholu i narkotyków.
Duże zagrożenie wypadkami drogowymi ze skutkiem śmiertelnym obliguje funkcjonariuszy do podejmowania szeregu działań prewencyjno-kontrolnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Już w najbliższą sobotę (23/24.09) policjanci swoje kontrolę skupią na kierujących na kierujących będących pod działaniem alkoholu lub narkotyków oraz wykonujących niebezpieczne manewry.
Natomiast w poniedziałek (25.09.) od wczesnych godzin rannych mundurowi włączą się krajowe działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana będzie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości.
Zarówno nadmierna prędkość, jak też kierowanie pojazdem po alkoholu czy narkotykach, są głównymi przyczynami wypadków drogowych. Dlatego apelujemy - jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu.


mł  asp. Dorota Słomkowska

  • ćwiczenia
  • ćwiczenia
  • ćwiczenia
  • ćwiczenia
  • ćwiczenia

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt