Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Komenda Powiatowa Policji informuje

Sportowe sukcesy gostynińskiego policjanta
Posterunkowy Krzysztof Osmałek z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie stanął na podium podczas V Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w MMA w Toruniu, które odbyły się dniach 16-17 września br. w Toruniu.
Post. Krzysztof Osmałek zdobył II miejsce na podium w rywalizacji MMA (ang. Mixed Martial Arts) w kategorii -66kg. Policjant na co dzień służy w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym gostynińskiej komendy Policji. Sportami walki interesuje się od najmłodszych lat, a od pięciu sukcesywnie trenuje MMA.
Do rywalizacji w mistrzostwach, które odbyły się w toruńskiej hali widowiskowo-sportowej, zgłosiło się kilkudziesięciu zawodników m.in. funkcjonariusze Policji, Biura Ochrony Rządu, Straży Miejskiej oraz żołnierze, strażacy, strażnicy więzienni czy celnicy. Głównym celem zawodów jest integracja społeczności mundurowych w sportowym i koleżeńskim duchu, promowanie sztuk walki i wszechstronnego treningu, którego efekty przekładają się na skuteczność w codziennej służbie, a więc i bezpieczeństwo.

Krajowe działania prędkość
W poniedziałek 25 września, w ramach krajowych działań „Prędkość”, policjanci gostynińskiej drogówki bacznie przyglądali się poczynaniom kierowców poruszających się po naszych drogach.
Głównym zadaniem funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zminimalizowanie ilości zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom. Policjanci szczególną uwagę zwracali na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości oraz stan trzeźwości kierujących. Reagowali również na inne przypadki łamania przepisów, zwłaszcza tych, stanowiących zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W sumie mundurowi ujawnili 22 przypadki naruszenia przepisów.
Podstawowym celem działań była poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na głównych ciągach komunikacyjnych. Nadal dominującymi przyczynami niebezpiecznych zdarzeń na drodze jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Zmniejszenie tego zagrożenia jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

mł. asp. Dorota Słomkowska

  • mistrzostwa MMA
  • mistrzostwa MMA
  • prędkość

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt