Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży

Smartfony, tablety, laptopy i inne urządzenia cyfrowe, którymi na co dzień posługują się dzieci i młodzież im służą m.in. do komunikowania się ze sobą, ale wykorzystywane w niewłaściwy sposób mogą wyrządzić sporo krzywdy. Dlatego też gostynińscy policjanci wspólnie z uczniami I LO PUL w Gostyninie uczyli młodszych, jak z nich korzystać w bezpieczny sposób.

Słuchaczami prelekcji na temat cyber zagrożeń i odpowiedzialności prawnej nieletnich byli uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie. Dobór odbiorców prelekcji nie był przypadkowy, ponieważ młodzież w tym przedziale wiekowym masowo korzysta z internetu, a bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważnym, lecz niestety często pomijanym aspektem.

Gostynińscy policjanci oraz licealiści omówili przejawy nękania rówieśników za pośrednictwem internetu oraz skutki umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Funkcjonariusze przestrzegali swoich rozmówców przed kontaktami z osobami nieznajomymi w sieci.  Przypomnieli, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje. Może to być osoba mająca skłonności do obcowania z nieletnimi lub ktoś, kto używając psychotechnik lub innych metod, będzie nakłaniał np. do okaleczenia się. O każdym przypadku nawiązania kontaktów o takim charakterze dzieci powinny powiadomić rodziców, a następnie organy ścigania.

Niestety młodzież bardzo często wykorzystuje nowe rozwiązania technologiczne w sposób niekontrolowany, co może prowadzić do różnych zagrożeń. Celem zajęć było także uświadomienie uczniom, że w internecie nie jesteśmy anonimowi.  

 

  • Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży
  • Internetowe zagrożenia dzieci i młodzieży

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Jarmark Gostyniński św. Jakuba