Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Ratujemy miejskie zabytki Gostynina – podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budynku przy ul. 3 Maja 12

Gmina Miasta Gostynina zebrała oferty na wykonanie kolejnej dokumentacji projektowo–kosztorysowej, tym razem dla budynku przy ul. 3 Maja 12. Koszt dokumentacji wynosi 92.000,00 zł. Na to zadanie pozyskano dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w wysokości 90.160,00 zł. W budżecie miasta zarezerwowano 1.840,00 zł na wkład własny.

W ramach zadania opracowana zostanie dokumentacja oraz przedłożone zostaną pozwolenia na remont oraz niezbędną przebudowę uzyskane przez wykonawcę w odpowiednich organach administracyjnych.

Budynek jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Gostynina pod numerem 4. Znajduje się na obszarze „Zespołu staromiejskiego miasta Gostynina” wpisanego do rejestru zabytków pod numerem 531. Wybudowany został w XIX w. jako budynek mieszkalny. W oficynie jego właściciel prowadził przed wojną warsztat stolarski.

Obecnie obiekt wymaga przeprowadzenia kapitalnego remontu z uwagi na jakość pierwotnie zastosowanych materiałów oraz długi okres eksploatacji. Po modernizacji będą znajdowały się w nim cztery lokale mieszkalne na parterze, poddasze będzie częścią nieużytkową.

Dokumentacja projektowa ma posłużyć Gminie Miasta Gostynina do ubiegania się w instytucjach krajowych i unijnych o dofinansowanie na wykonanie remontu budynku ujętego w opracowanej dokumentacji projektowej.

Po zakończeniu robót budowlanych obiekt nada blasku zachodniej stronie ulicy 3 Maja.

  • Kamienica przy ul. 3 Maja 12

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt