Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Niższa kwota zwrotu dla Banku Gospodarstwa Krajowego

Szanowni Państwo,
w związku ze stanowiskiem Banku Gospodarstwa Krajowego przysłanym do Urzędu Miasta Gostynina w dniu 28 grudnia w wersji elektronicznej, dotyczącym nieprawidłowości przy zasiedlaniu lokali socjalnych w latach 2006-2011, wybudowanych przy wykorzystaniu finansowego wsparcia Banku, informuję iż Gmina Miasta Gostynina zobowiązana będzie do wpłaty na rzecz Banku kwoty w wysokości: 427 603 zł.
Jednocześnie wyjaśniam, że z pierwszych szacunków wynikało, iż kwota ta będzie oscylowała w granicach 2 mln zł. Dzięki działaniom podjętym przez moją osobę oraz pracowników Urzędu, ta szacowana kwota uległa znacznemu zmniejszeniu. Zdaje sobie sprawę, że ostateczna kwota jest znaczącą sumą w budżecie, którą można by przeznaczyć na szereg innych inwestycji.
W związku z koniecznością zwrotu, jak też w wyniku badań całości dokumentacji związanej z rozliczeniem pomiędzy Gminą a Bankiem, deklaruję iż podjęte zostaną dalsze działania prawne, mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację oraz wyciągniecie wobec nich prawnych konsekwencji.

 

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

  • ul. Targowa

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Jarmark Gostyniński św. Jakuba