Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Biblioteka na 100 lat niepodległej

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina przygotowała dwa zestawienia – 100 lektur na 100 lat niepodległej oraz 100 autorów na 100 lat niepodległej.

100 lektur na 100 lat niepodległej” to zestawienie 100 książek, które od początku 2018 roku były najczęściej wypożyczane przez Czytelników Wypożyczalni dla dorosłych, Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina. Książki z Biblioteki dla dzieci i młodzieży podzielone zostały na dwie kategorie – obowiązkowe lektury szkolne i pozostałe.

100 autorów na 100 lat niepodległej” to lista autorów, których dzieła są najchętniej czytane przez mieszkańców naszego miasta korzystających z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina. Oba zestawienia powstały dzięki pomocy pracowników Wypożyczalni dla dorosłych, Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina.

 

100 LEKTUR NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

1. Gabriela Gargaś „Jutra może nie być”

2. Krystyna Mirek „Szczęśliwy dom”

3. Gabriela Gargaś „A między nami wspomnienia”

4. Izabella Frączyk „Dziś jak kiedyś”

5. Krystyna Mirek „Rodzinne sekrety”

6. Anna Karpińska „Przysługa”

7. Ałbena Grabowska-Grzyb „Stulecie winnych. Ci, którzy wierzyli”

8. Ałbena Grabowska-Grzyb „Stulecie winnych. Ci, którzy walczyli”

9. Katarzyna Michalak „Bezdomna”

10. Gabriela Gargaś „Namaluj mi słońce”

11. Maria Ulatowska „Domek nad morzem”

12. Juliusz Słowacki „Balladyna”

13. Liliana Fabisińska „Matylda i czekoladowe ciastko”

14. Irena Jurgielewiczowa „Ten obcy”

15. Irena Landau „Zuzia i piesek w kratkę”

16. Anna Karpińska „Sakrament niedoskonały”

17. Rafał Witek „Maja na tropie jaja”

18. Katarzyna Michalak „Leśna polana”

19. Adam Mickiewicz „Dziady”

20. Anna Karpińska „Za jakie grzechy”

21. Joanna Olech „Tytus superpies”

22. Czesław Jacek Centkiewicz „Anaruk – chłopiec z Grenlandii”

23. Lucyna Olejniczak „Hanka”

24. Katarzyna Michalak „Czerwień jarzębin”

25. Magdalena Witkiewicz „Czereśnie zawsze muszą być dwie”

26. Henryk Sienkiewicz „Wybór nowel”

27. Edyta Świętek „Zanim odszedł”

28. Gabriela Gargaś „Pośród żółtych płatków róż”

29. Zbigniew Dmitroca „Parasol Pana Pantalona”

30. Katarzyna Archimowicz „W kolejce po życie”

31. Joanna Krzyżanek „Helenka i różowe okulary”

32. Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy”

33. Elżbieta Rodzeń „Przyszłość ma Twoje imię”

34. Grzegorz Kaspedke „Mity dla dzieci”

35. Lucyna Olejniczak „Wiktoria”

36. Krystyna Mirek „Francuska opowieść”

37. Krystyna Mirek „Droga do marzeń”

38. Aleksander Kamiński „Kamienie na szaniec”

39. Małgorzata Strzałkowska „Skarb Arubaby”

40. Agnieszka Lis „Pozytywka”

41. Alfred Szklarski „Tomek w krainie kangurów”

42. Gabriela Gargaś „Trudna miłość”

43. Edyta Świętek „Cienie przeszłości”

44. Rafał Witek „Walizka Pana Hanumana”

45. Ałbena Grabowska-Grzyb „Ci, którzy przeżyli”

46. Krystyna Mirek „Spełnione marzenia”

47. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

48. Artur Nowicki „Opowiem Ci mamo, co robią auta”

49. Adam Mickiewicz „Pan Tadeusz”

50. Irena Landau „Lenka i magiczne drzewo”

51. Anna Karpińska „Odnajdę Cię”

52. Lucyna Olejniczak „Matylda”

53. Edyta Świętek „Cień burzowych chmur”

54. Seweryna Szmaglewska „Czarne stopy”

55. Katarzyna Bajerowicz „Opowiem Ci mamo, skąd się bierze miód”

56. Agnieszka Antosiewicz „Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka”

57. Natalia Sońska „Kropla zazdrości, morze miłości”

58. Aleksander Fredro „Zemsta”

59. Artur Nowicki „Opowiem Ci mamo, co robią pociągi”

60. Bolesław Prus „Wybór nowel”

61. Edyta Świętek „Łąki kwitnące purpurą”

62. Adrian Grzegorzewski „Czas tęsknoty”

63. Izabela Frączyk „Spalone mosty”

64. Henryk Sienkiewicz „Nowele”

65. Barbara Park „Zuźka D. Zołzik na przeszpiegach”

66. Anna Karpińska „To wszystko przez Ciebie”

67. Eliza Piotrowska „Ciocia Jadzia”

68. Anna Karpińska „Zostań ze mną”

69. Janusz Christa „Szkoła latania”

70. Gabriela Gargaś „Tyko Ty”

71. Katarzyna Michalak „Błękitne sny”

72. Edyta Zarębska „Antek i stara jabłonka”

73. Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

74. Magdalena Witkiewicz „Po prostu bądź”

75. Edyta Świętek „Drzewa szumiące nadzieją”

76. Jan Parandowski „Mitologia”

77. Karolina Wilczyńska „Zaplątana miłość”

78. Andrzej Maleszka „Olbrzym”

79. Karolina Wilczyńska „Marzenia szyte na miarę”

80. Justyna Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpet”

81. Anna Sójka-Leszczyńska „Czytanki z obrazkami”

82. Izabela Frączyk „Siostra mojej siostry”

83. Edyta Zarębska „Zosia i fiołkowy kapelusz”

84. Katarzyna Michalak „Wiśniowy dworek”

85. Mira Jaworczakowa „Oto jest Kasia”

86. Anna Karpińska „Pozwól się uwieść”

87. Joanna Olech „Dynastia Miziołków”

88. Dorota Strzemińska-Więckowiak „Rymowanki polskie”

89. Edmund Niziurski „Sposób na Alcybiadesa”

90. Weronika Wierzchowska „Ekstrakt z kwiatu orchidei”

91. Eliza Piotrowska „Szkoła”

92. Katarzyna Michalak „Dla Ciebie wszystko”

93. Zofia Stanecka „Historia pewnego statku”

94. Alina Centkiewiczowa „Zaczarowana zagroda”

95. Mariusz Niemycki „Na pogotowiu”

96. Julia Duszyńska „Cudaczek-Wyśmiewaczek”

97. Małgorzata Musierowicz „Kłamczucha”

98. Irena Landau „Kuba i niesforna piłka”

99. Joanna Krzyżanek „Franek i zielony stworek”

100. Aleksander Fredro „Zemsta”

 

100 AUTORÓW NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

1. Krystyna Mirek

2. Gabriela Gargaś

3. Agnieszka Lingas-Łoniewska

4. Krystyna Michalak

5. Anna Karpińska

6. Izabella Frączyk

7. Edyta Świętek

8. Ałbena Grzyb-Grabowska

9. Eliza Piotrowska

10. Magdalena Witkiewicz

11. Irena Landau

12. Karolina Wilczyńska

13. Henryk Sienkiewicz

14. Joanna Olech

15. Natalia Sońska

16. Agnieszka Walczak-Chojecka

17. Zofia Stanecka

18. Juliusz Słowacki

19. Rafał Witek

20. Maria Ulatowska

21. Adam Mickiewicz

22. Liliana Fabisińska

23. Lucyna Olejniczak

24. Artur Nowicki

25. Wiesława Bancarzewska

26. Magdalena Kordel

27. Agnieszka Lis

28. Elżbieta Rodzeń

29. Anna Mulczyńska

30. Anna Łajkowska

31. Katarzyna Archimowicz

32. Irena Jurgielewiczowa

33. Czesław Jacek Centkiewicz

34. Zbigniew Dmitroca

35. Kornel Makuszyński

36. Joanna Krzyżanek

37. Grzegorz Kaspedke

38. Aleksander Kamiński

39. Małgorzata Strzałkowska

40. Alfred Szklarski

41. Jan Brzechwa

42. Roman Pisarski

43. Seweryna Szmaglewska

44. Agnieszka Antosiewicz

45. Aleksander Fredro

46. Adrian Grzegorzewski

47. Barbara Park

48. Bolesław Prus

49. Janusz Christa

50. Edyta Zarębska

51. Jan Brzechwa

52. Andrzej Maleszka

53. Kornel Makuszyński

54. Jan Paradowski

55. Monika Oleksa

56. Anna Sójka Leszczyńska

57. Remigiusz Mróz

58. Edyta Zarębska

59. Justyna Bednarek

60. Agata Kołakowska

61. Weronika Wierzchowska

62. Dorota Więckowiak-Strzemińska

63. Olga Rudnicka

64. Wioletta Sawicka

65. Zofia Stanecka

66. Mariusz Niemycki

67. Edmund Niziurski

68. Alina Centkiewiczowa

69. Joanna Krzyżanek

70. Małgorzata Musierowicz

71. Julia Duszyńska

72. Grażyna Wasilewicz

73. Izabela Pietrzyk

74. Barbara Kamińska-Czubała

75. Kasia Bulicz-Kasprzak

76. Katarzyna Kołczewska

77. Marta Kustra-Gailewska

78. Maria Kruger

79. Katarzyna Zychla

80. Maria Szarf

81. Maria Kownacka

82. Ewa Nowak

83. Barbara Wicher

84. Elżbieta Wójcik

85. Agnieszka Gadzińska

86. Katarzyna Sowula

87. Joanna Krzyżanek

88. Jagoda Michalak

89. Paweł Beręsewicz

90. Joanna Miszczuk

91. Małgorzata Białek

92. Krystyna Śmigielska

93. Grzegorz Wójcik

94. Dorota Gąsiorowska

95. Barbara Gawryluk

96. Katarzyna Misiołek

97. Agnieszka Olejnik

98. Danuta Pytlak

99. Grażyna Jeronim-Gałuszka

100. Natasza Socha

 

  • Wykaz autorów
  • Wykaz lektur

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Wigilia Miejska przed Ratuszem i na Zamku