Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Budżet Obywatelski 2019 - oddaj swój głos! (opis projektów)

Trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2019. Na realizację projektów inwestycyjnych, kulturalnych i sportowych w 2019 roku przeznaczono kwotę 500.000,00 zł.

Poniżej przybliżamy Państwu 17 projektów, na które można oddawać głosy - bo Wasz głos ma duże znaczenie!

 

 1. Trampoliny na placach zabaw w Gostyninie
  W ramach zadania planuje się zainstalowanie całorocznych trampolin: jedna trampolina w obrębie placu na osiedlu Bema, druga w obrębie placu zabaw na osiedlu Czapskiego oraz cztery sztuki trampolin połączonych ze sobą, tworzących tzw. park trampolin na placu zabaw za Miejskim Centrum Kultury.

   
 2. Gostynińscy strażacy = skuteczny ratunek
  Przedmiotem projektu jest zakup kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego, które będą wykorzystywane przez strażaków z OSP w Gostyninie, jako niezbędne wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo oraz ochronę zdrowia i życia mieszkańców Gostynina.
   
 3. Open Camp Gostynin
  Projekt edukacyjno-kulturalny przybliżający zagadnienia, które wiążą się z kulturą i nauką, ale w ujęciu bardziej praktycznym. Podczas prelekcji będzie można poznać głębiej zjawisko przenikania się kultury i nowych technologii, jako klucza do podniesienia kompetencji miękkich. Zostanie opracowany i wydany materiał edukacyjny w formie poradnika.

   
 4. Modernizacja placu zabaw przy ulicy Targowej w Gostyninie
  Modernizacja obecnego placu zabaw i poprawa bezpieczeństwa poprzez wymianę piasku, założenie ogrodzenia i furtki, zakup siedzisk do huśtawek oraz innych zniszczonych urządzeń do zabawy.

   
 5. Akademia małego mistrza "Mmaluch"
  Projekt ma na celu upowszechnienie sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez uczestnictwo w nieodpłatnych zajęciach sportowo -rekreacyjnych oraz z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Realizacja projektu w terminie od stycznia 2019 do grudnia 2019, z wyłączeniem okresu wakacyjnego.

   
 6. Audio Video Festiwal
  W zamyśle 3-dniowa impreza artystyczna, skupiona wokół twórczości audiowizualnej- instalacji, performance'u, wizualizacji, sztuki nowych mediów, sztuki elektronicznej, wideo mappingu 3 d, wirtualnej rzeczywistości. Na działania Audio Video Festiwalu składałyby się koncerty, warsztaty, performance'y, pokazy, taperka- również artystów związanych z naszym miastem.
   
 7. BLIŻEJ TEATRU – organizacja bezpłatnego plenerowego spektaklu teatralnego i widowiska teatralno-cyrkowego
  Projekt zakłada plenerowy spektakl teatralny skierowany do najmłodszego widza,  widowisko teatralno-cyrkowe o tematyce uniwersalnej skierowanej do szerokiej widowni łączące teatr tańca, ruchu, teatr plastyczny z technikami sztuki cyrkowej, akrobatyką powietrzną i żonglerką.
   
 8. "I Ty możesz pływać"
  Oferta nauki pływania skierowana do wszystkich mieszkańców Gostynina - dzieci, młodzieży oraz dorosłych, którzy nie mieli okazji w swoim życiu nauczyć się pływać. Zajęcia będą podzielone na moduły tematyczne z zakresu przygotowania do zajęć, treningu właściwego oraz zajęć kończących trening w formie gier i zabaw rekreacyjno-ruchowych

   
 9. I Memoriał Piłkarski im. mec. Mieczysława Święcickiego w Gostyninie
  Przedmiotem projektu jest organizacja Memoriału, w którym mogą wziąć udział, zarówno kluby sportowe z Gostynina i okolic, jak również zespoły amatorskie. Poza rozgrywkami sportowymi w ramach projektu zostanie wykonana i zamontowana na ścianie jednego z budynków stadionu miejskiego w Gostyninie tablica pamiątkowa ku czci mec. Mieczysława Święcickiego oraz wydana publikacja na temat tego wyjątkowego człowieka.

   
 10. "Jazz, blues, rock'n roll-koncerty z kulturą, cykl jam session" edycja II
  Kontynuacja I edycji cyklu Jam Session odbywająca się w gostynińskim Zamku. Projekt będzie obejmował 6 koncertów (3 w zamku i 3 w MCK). Koncerty będą się składały z dwóch części: recitalu zaproszonego artysty i tytułowego jam session z udziałem artysty i lokalnych muzyków.
   
 11. "Kulturalny Tydzień Bibliotek"
  Projekt obejmuje wsparcie działań kulturalno-czytelniczych MBP im. Jakuba z Gostynina przeznaczonych dla wszystkich mieszkańców. Projekt będzie obejmował koncert, terenową grę miejską oraz warsztaty komiksu
   
 12. Ogólnopolskie zawody sportowe we wrotkarstwie rekreacyjnym i szybkim "II wyścig o puchar Siemowita w Gostyninie w ramach pucharu Polski"
  Zawody wrotkarstwa to impreza o charakterze sportowym, w której wystartuje ok. 400 zawodników z całej Polski. W trakcie zawodów m.in. prezentacje zespołów muzycznych i tanecznych, zabawy animacyjne dla dzieci oraz wspólny poczęstunek na placu pod zamkiem.
   
 13. Wieczorne przejazdy na wrotkach, łyżworolkach, deskorolkach ulicami Gostynina:"Roller- Nightskating w Gostyninie
  Projekt zakłada zorganizowanie 6 przejazdów dla mieszkańców Gostynina: dzieci, młodzieży, dorosłych na łyżworolkach, wrotkach, deskorolkach w godzinach nocnych 20.00 do 21.00 ulicami miasta. Na trasie będzie obecne nagłośnienie z muzyką i organizowane dodatkowe atrakcje, w tym możliwość przebierania się w kostiumy.
   
 14. I Międzypokoleniowe warsztaty chóralne "Et Cantor" Koncert Chóru warsztatowego oraz gościa specjalnego
  Projekt 2-dniowych warsztatów chóralnych skierowanych do dzieci, młodzieży dorosłych, śpiewających rodzin oraz grup zorganizowanych. W programie znajdą się ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, oddechowe, improwizacje na żywo oraz nauka utworów. Drugi dzień warsztatów to praca z grupami w celu zwieńczenia warsztatów wspólnie zaśpiewanym koncertem finałowym oraz występ gościa specjalnego - Gwiazdy Wieczoru.

   
 15. ''Muzyka, ale na poważnie" Cykl koncertów kwartetów, kwintetów i zespołów kameralnych
  Projekt 3 koncertów, w tym zespołów składających się z klasycznych instrumentów (skrzypce, wiolonczela, trąbka, puzon), wraz z wykładem z historii muzyki wygłoszonym przez specjalistów. Impreza odbywałaby się na zamku gostynińskim w kawiarnianej atmosferze z możliwością swobodnej rozmowy i dyskusji po koncercie z wykładowcą i muzykami.

   
 16.  II Ogólnopolski Festiwal chórów "AVIS CANTORES" w Gostyninie
  Festiwal miałby charakter konkursu chóralnego. Około 15 chórów zmierzyłoby się w różnych kategoriach (chóry jednogłosowe, mieszane lub jednorodne). Po części konkursowej festiwal zakończyłby się koncertem galowym chóru "Chawerim" zwycięzcy I Festiwalu Avis Cantores oraz Gwiazdy Wieczoru.

   
 17. Wspólna strefa aktywności
  Projekt przewiduje stworzenie miejsca na osiedlu Wspólna, gdzie mieszkańcy, bez względu na wiek, będą mogli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Proponowany jest zakup kilku urządzeń do ćwiczeń fizycznych montowanych na słupie i przytwierdzonych do podłoża oraz zakup ławek parkowych, kosza na śmieci oraz tablicy informacyjnej.

 

 

 

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt