Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Niedziela z Biblioteką dla dzieci i młodzieży

Biblioteka dla dzieci i młodzieży w niedzielę 25 listopada przeprowadziła dwie imprezy dla dzieci wraz z rodzicami.

Pierwsza, to spektakl "Marcelianek Majster Klepka" przygotowany przez Stowarzyszenie Teatr Per Se z Płocka, który wystawiony został na scenie Miejskiego Centrum Kultury. W przedstawieniu wystąpili: Zuzanna Pogonowska (14 lat), Julian Pogonowski (10 lat) oraz Majka Rybicka, Bogumił Karbowski i Mariusz Pogonowski (aktorzy Teatru Dramatycznego w Płocku). Reżyseria: Mariusz Pogonowski, muzyka: Krzysztof Misiak, Mariusz Pogonowski, choreografia: Bogumił Karbowski, wizualizacje: Zuzanna Pogonowska, scenografia i kostiumy: Mariusz Pogonowski i stylizacja szafy: Marta Prabucka (studentka I roku ASP Gdańsk).

Główną rolę zagrał dziesięcioletni syn Mariusza Pogonowskiego, który przyszedł na świat z dziecięcym porażeniem mózgowym. Marcelianek Majster-Klepka idzie przez świat, spotykając niezaradnych ludzi. Dzięki swojemu „węzełkowi wszystko zmieści nawet sto czterdzieści narzędzi” Marcelianek potrafi stworzyć wszystko, czego potrzebują napotkane osoby: bosym robi chodaki „i już ich osty i ostre kamienie nie kłują”, Babuli buduje młyn „aby się nie męczyła i kamieniem o kamień nie tarła”, zmienia Ciemnogród w Jasnogród.

Tekst sztuki powstał na podstawie reprintu wydania z 1938 roku. Książka ma podtytuł „Przygód Marcelianka Majster-Klepki historyj 6 z czterobarwnymi linoleorytami Franciszki Themerson”.

Organizatorami przedsięwzięcia dla dzieci wraz z rodzicami były Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina oraz Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.

Spektakl przyjęty został z wielkim entuzjazmem. Oprócz gry aktorskiej w przedstawieniu wykorzystywane zostały efekty multimedialne, dzięki czemu stało się ono bardzo atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Sala widowiskowa była pełna widzów.

"Marcelianek Majster Klepka" był wspólnym przedsięwzięciem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina, Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie oraz Stowarzyszenia Teatr Per Se z Płocka.

Drugą imprezą zorganizowaną przez naszą bibliotekę w niedzielę 25 listopada był Światowy Dzień Pluszowego Misia, która odbyła się zaraz po przedstawieniu „Marcelianek Majster Klepka”.

Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami mogły w przy sali widowiskowej własnoręcznie wykonać misia z ciastka wypieczonego na to święto przez Piekarnię Dubielak. Dzieci miały do dyspozycji różne słodkie ozdoby. Pomysłów, jak zrobić misia było co niemiara.

Fantazja dzieci okazała się tak ogromna, że ciastka zdobiono także innymi motywami. Ogromnym powodzeniem podczas imprezy cieszyły się również balony w kształcie misia, serca oraz inne, własnoręcznie wykonane na miejscu przez Kamillę Ostrowską z Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz jej córkę Julię.

Każde dziecko mogło zapakować ozdobne ciasteczko w specjalnie przygotowaną torebkę. Podczas zabawy z Pluszowym Misiem ogromnym wsparciem był wolontariat młodzieżowy z najstarszych klas szkół podstawowych nr 1, nr 3 i nr 5. Radości było co niemiara. Serce nam się radowało, gdy my – pracownicy Biblioteki dla dzieci i młodzieży – widzieliśmy szczęśliwe buźki dzieci i uśmiech na twarzach rodziców. Mamy nadzieję, że to niedzielne przedpołudnie zostanie zapamiętane przez dzieci i będziemy mogli spotykać się również w Bibliotece dla dzieci i młodzieży, która znajduje się na I piętrze w Miejskim Centrum Kultury, by móc cieszyć się także misiami z książkowych opowieści.

Zapraszamy!

Źródło: MBP w Gostyninie


 

  • MBP
  • MBP
  • MBP
  • MBP
  • MBP
  • MBP
  • MBP
  • MBP
  • MBP
  • MBP

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt