Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

KPP informuje

Aktywny i świadomy senior w Gostyninie
W Miejskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób starszych w ramach projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu i Narodowy Bank Polski.
Wczoraj (20.02.) gostynińscy policjanci odwiedzili seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zaproszenie mundurowych jako prelegenci w projekcie wzięli udział również przedstawiciele banku oraz strażacy. W pierwszej części Karolina Fligiel-Koper i Agnieszka Rzetelska z Oddziału 1 PKO PB z Gostynina omówiły zagrożenia związane z korzystaniem z kart bankowych, bankomatów i nowoczesnych usług bankowych. Niemałym zainteresowaniem cieszyła się również tematyka związana z rozpoznawaniem autentyczności banknotów.
W drugiej części spotkania policjanci omówili wybrane przestępstwa popełniane na szkodę osób starszych: m. in. oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Mundurowi zwrócili uwagę na konieczność stosowania profesjonalnych i legalnych zabezpieczeń w komputerach, tabletach i smartfonach, tak aby w maksymalnym stopniu zabezpieczać dane osobowe. Seniorom zaprezentowane zostały wizerunki i dane kontaktowe do policjantów z Rewiru Dzielnicowych. Policjanci zachęcali do kontaktu z Policją poprzez wykorzystywanie aplikacji Moja Komenda. Natomiast na zakończenie przedstawione zostały założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia przydatnego w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.
Ostatnią częścią spotkania było omówienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem seniora w domu i gospodarstwie. Strażacy z PSP KP w Gostyninie omówili postępowanie w przypadku wystąpienia pożaru, czadu czy konieczności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wszystkim uczestnikom szkolenia wręczono „Poradniki dla seniorów” przygotowane w ramach projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”.

Podsumowanie działań „Truck&bus”
20 lutego br. gostynińska drogówka przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę autobusów, busów i pojazdów ciężarowych w ramach akcji „Truck&bus”.
Funkcjonariusze sprawdzali bezpieczeństwo przewożonych w busach pasażerów. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, oraz czy liczba znajdujących się w nich osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. W przypadku kontroli pojazdów ciężarowych  zwracali uwagę na sposób przestrzegania przepisów w zakresie czasu jazdy i postoju, obowiązkowych przerw i odpoczynku kierowców. Podczas każdej kontroli badano stan trzeźwości kierującego.
W czasie prowadzonej akcji skontrolowano 23 pojazdy, w tym 10 ciężarowych i 2 autobusy. Policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne, a głównymi naruszeniami było przekroczenie prędkości przez kierowców oraz niewłaściwy stan techniczny pojazdu.
Dbając o bezpieczeństwo podróżnych policyjne działania kontrolne „Truck&bus” będą kontynuowane.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP Gostynin

  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje
  • KPP informuje

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt