Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

E-dowody

Nowe dowody wydawane są od 4 marca. Dostają je osoby, którym kończy się termin ważności, lub zmieniają nazwisko. E-dowód dostaną też osoby, które chcą go mieć, ale jeśli nasz dowód jest wciąż ważny, wymiana nie będzie obowiązkowa.

Nowy dowód jest podobny do dotychczasowego i wydawany jest bezpłatnie w organie dowolnej gminy. Zawiera niemal takie same dane jak do tej pory, ale plastik wzbogacony jest o elektroniczny chip, znany już m.in z kart kredytowych i legitymacji studenckich. W chipie znajdują się zapisane w wersji elektronicznej informacje z dowodu. Na dowodzie znajduje się też specjalny numer CAN, który pomoże w zabezpieczeniu dokumentu.

Z elektronicznej warstwy nie trzeba na razie korzystać. Ale jeśli właściciel będzie chciał do dowodu będzie można otrzymać dwa numery PIN, numer PUK, oraz dołączyć do niego tzw. podpis osobisty. Da to dowodowi nowe możliwości.Elektroniczny dowód pozwoli m.in. na przekraczanie elektronicznych bramek na lotniskach Unii Europejskiej przeznaczonych dla posiadaczy paszportów biometrycznych. W przyszłości będzie używany np. w przychodniach i pozwoli łatwo zidentyfikować pacjenta. Prościej będzie też po zgubieniu e-dowodu. Wystarczy zgłosić ten fakt na policji, informacja automatycznie od razu trafi do urzędu.

foto źródło: https://www.gov.pl/web/e-dowod

  • e-dowód

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt