Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Torowe Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim z 6 medalami dla UKS Zwoleń-Team

W miniony weekend (31.05.-2.06.2019) w Tomaszowie Lubelskim odbyły się torowe Mistrzostwa Polski, które zgromadziły ponad 300 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z 21 klubów naszego kraju.

Zawody rozpoczęły się w piątkowe popołudnie startami w nowej konkurencji – 200m. W kolejne dni rozegrano sprinty na 500m oraz biegi na punkty i na eliminację.

Zawody rozegrano w świetnych warunkach pogodowych, cieszy też obecność nowych klubów i frekwencja w niektórych kategoriach – juniorek C (młodziczek) startowało aż 58!

Mistrzostwom Polski towarzyszyły również zmagania dzieci (roczniki 2009 i młodsi) i starty mastersów (powyżej 30 r.ż. - również o tytuł Mistrza Polski).

Impreza najwyższej rangi okazała się dużym sukcesem organizacyjnym i doskonałą promocją wrotkarstwa szybkiego w Polsce (dzięki transmisji on-line całych zawodów).

Tradycyjnie prym wiedli zawodnicy UKS Orlicy Duszniki Zdrój, UKS Znicz Kłodzko, TUKS Roztocze Tomaszów Lubelski, kluby sportowe
- z 15 letnim doświadczeniem
- z klasami sportowymi

- szkołami mistrzostwa sportowego

- z zapleczem sportowym – specjalistycznymi torami o 200 metrowej pętli i profilowanymi łukami,
- systematycznym udziałem w zawodach międzynarodowych

- obozach sportowych.  

Ponadto do walki o medale włączyli się zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego (KS Pilica i IUKS Dziewiątka – z sekcji łyżwiarstwa szybkiego), Legii Warszawa, UKS Zryw Słomczyn, Sparta Grodzisk Mazowiecka.

Wysoką poprzeczkę postawili reprezentanci UKS Zwoleń-Team, którzy wywalczyli 6 krążków torowych Mistrzostw Polski:

Kaja Sobiecka – kat. juniorka D1 –
srebrny medal – 100 metrów na czas

Klaudia Tyszkiewicz – kat. juniorka młodsza (kadetka) –
brązowy medal – 3000 metrów na punkty

Łukasz Flejszer – kat. masters M40 –
4 złote medale na: 200 m sprint, 500 m, 3000 m i 5000 m


Pozostałe wyniki reprezentantów UKS Zwoleń-Team:

MATEUSZ CHOJNACKI - senior
200 m sprint – 6 miejsce
500 m sprint – 7 miejsce
7000 m na eliminacje – 6 miejsce
5000 m na punkty – 7 miejsce

ADA KAFARSKA - juniorka
200 m sprint - DSQ
500 m sprint – 4 miejsce
3000 m na eliminacje – 4 miejsce
5000 m na punkty – 6 miejsce

KLAUDIA TYSZKIEWICZ – kadetka/juniorka młodsza
200 m sprint - DSQ
500 m sprint – 15 miejsce
5000 m na eliminacje – 10 miejsce
3000 m na punkty – 3 miejsce
/BRĄZOWY MEDAL torowych Mistrzostw Polski/
3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (3 sekundy straty do podium) !!!

Zuzanna Bombała – kadetka/juniorka młodsza
200 m sprint – 18 miejsce
500 m sprint – 23 miejsce
3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (3 sekundy straty do podium)
 
Wiktoria Suwała – kadetka/juniorka młodsza
200 m sprint – 25 miejsce
500 m sprint – 24 miejsce
3000 m na punkty – 21 miejsce
3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (3 sekundy straty do podium)

AMELIA KULIŃSKA - młodziczka
200 m sprint – 28 miejsce
500 m sprint – 33 miejsce
3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (w eliminacjach – brak awansu do finału)

NATALIA SARZAŁA - młodziczka
200 m sprint – 25 miejsce
500 m sprint – 43 miejsce
3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (w eliminacjach – brak awansu do finału)

GABRIELA FIGURSKA - młodziczka
200 m sprint – 41 miejsce
500 m sprint – 35 miejsce
3000 m sztafeta amerykańska – 4 miejsce (w eliminacjach – brak awansu do finału)

MICHAŁ PAWŁOWSKI - młodzik
200 m sprint – 10 miejsce
500 m sprint – 12 miejsce
3000 m na eliminacje – 7 miejsce
2000 m na punkty – 12 miejsce


ZUZANNA GRZELECKA – juniorka D2
100 m sprint – 17 miejsce
800 m wspólny start – 12 miejsce
200 m sprint – 8 miejsce
1200 m wspólny start – 7 miejsce


NADIA MACHAŁA – juniorka D1
100 m sprint – 8 miejsce
800 m wspólny start – 10 miejsce
200 m sprint – 9 miejsce
1200 m wspólny start – 11 miejsce

KAJA SOBIECKA – juniorka D1
100 m sprint – 2 miejsce
/SREBRNY MEDAL/
800 m wspólny start – 4 miejsce
200 m sprint – 5 miejsce
1200 m wspólny start – 8 miejsce

ŁUKASZ FLEJSZER - masters
200 m sprint – I miejsce
/ZŁOTY MEDAL torowego Mistrza Polski/
500 m sprint – I miejsce /ZŁOTY MEDAL torowego Mistrza Polski/
3000 m – I miejsce /ZŁOTY MEDAL torowego Mistrza Polski/
5000 m – I miejsce /ZŁOTY MEDAL torowego Mistrza Polski/

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski zajęliśmy 9 miejsce (z dorobkiem 118 punktów) na 21 klubów naszego kraju, choć do czołowych klubów:
Legii Warszawa, Znicza Kłodzko, Orlicy Duszniki Zdrój, Tomaszowa Lubelskiego i Mazowieckiego brakuje wiele (wieloetapowego procesu:
- bazy sportowej – toru wrotkarskiego,

- dodatkowego trenera do szkolenia młodszych grup,

- klas sportowych o profilu wrotkarstwa, które są w/w klubach,

- udziału w obozach sportowych

- rywalizacji międzyklubowej (w tym międzynarodowej).

Moi zawodnicy (niektórzy z doświadczeniem półrocznym) rywalizowali z najlepszymi klubami na równym poziomie, czasami brakowało szczęścia, by być na podium. Sam udział w zawodach, oddany przez każdego zawodnika „wysiłek fizyczny, chęci” jest już sukcesem, zbieraniem doświadczeń, doskonaleniem umiejętności technicznych i taktycznych.

Specjalistyczny tor, który w przyszłości mógłby powstać w Gostyninie na pewno przyczyniłby się do osiągania wysokich wyników sportowych na torowych Mistrzostwach Polski, międzynarodowej arenie, promowania ciekawej aktywności fizycznej w naszym mieście.

Serdecznie dziękuję zawodnikom za ambitną walkę z utytułowanymi zawodnikami naszego kraju (w tym zeszłorocznymi Mistrzami Polski).
 Gratuluję wszystkim zajętych wysokich wyników, a szczególnie Kai Sobieckiej „srebrnego medalu” i Klaudii Tyszkiewicz „brązowego medalu”, których wyniki nie były przypadkowe – budowane na systematycznych treningach, wyrzeczeniach, przełamywaniem barier-rekordów, godzeniem nauki szkolnej z codziennymi, ciężkimi treningami oraz przykrościami ze strony innych zawodników, kontuzjami.
 Dziękuję również rodzicom za „mega” wsparcie, doping, słowa otuchy, opiekę, dowóz oraz sponsorom naszego pięknego namiotu, w którym mogliśmy odpoczywać między startami:
- firmie IZOLBET p. Kazimierzowi Majchrzakowi
- CAPITAL CARS p. Jarosław Jóźwiak
- wójtowi Gminy Gostynin p. Edmundowi Zielińskiemu
- bankowi BNP PARIBAS S.A. oddział Gostynin
- ALIOR BANK p. Monice Sadowskiej-Kaniera.
  
 

 Nasz udział i nawiązanie walki z elitą (w tym 6 medali) z całą pewnością były świetną wizytówką dla Miasta i Gminy Gostynin !” – mówi trener: Łukasz Flejszer.
SPONSORZY ANALIZUJCIE TE WYNIKI I PUKAJCIE DO NAS !!!
 

Już teraz zapraszamy na Uliczne Mistrzostwa Polski we Wrocławiu w dn. 15-16 czerwca 2019r.

  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team
  •  UKS Zwoleń-Team

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
Jarmark Gostyniński św. Jakuba