Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

„FreD goes net” – policjanci i profilaktycy wspólnie przeciw uzależnieniom

W dniu 2 lipca gostynińscy policjanci uczestniczyli w warsztatach, których celem było przedstawienie programu wczesnej interwencji pn. „FreD goes net”. Wiceprezes Stowarzyszenia Mężczyźni Przeciw Przemocy Paweł Piotr Biegalewski omawiał zagrożenia wśród młodzieży wynikające ze spożywania alkoholu i używania dopalaczy, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych.
Komenda Powiatowej Policji w Gostyninie oraz Stowarzyszenie Mężczyźni Przeciw Przemocy z Warszawy podjęli współpracę w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży. FRED GOES NET to program wczesnej interwencji profilaktycznej, skierowany do młodych osób w wieku 14-21 lat, które używają substancji psychoaktywnych w sposób okazjonalny lub szkodliwy i co za tym idzie wchodzą także w konflikt z prawem.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie włączając się do realizacji programu będą rozmawiać i informować młodych ludzi o możliwości skorzystania z cyklu zajęć w ramach programu FRED GOES NET. Dotyczy to osób, u których odnotowano bądź zauważono po raz pierwszy używanie alkoholu czy narkotyków. Policjanci podkreślają, iż udział w programie z pewnością poszerzy wiedzę osób zagrożonych uzależnieniami na temat szkodliwości używania substancji psychoaktywnych.
Uruchomiony projekt „Wczesnej interwencji profilaktycznej – FreD w Gostyninie” został sfinansowany ze środków Gminy Miasta Gostynina.  
Od 2007 roku FRED GOES NET rekomendowany jest przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, a jego odbiorcami są młodzi ludzie, którzy zostali odnotowani w związku z używaniem alkoholu lub narkotyków. Głównym celem FRED GOES NET jest ograniczenie rozwoju ryzyka rozwoju uzależnienia przy współpracy specjalistów z instytucji, które walczą z problemem uzależnień, w tym Policji.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • FreD goes net
  • FreD goes net
  • FreD goes net

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt