Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

XII Gminne Dożynki Ekologiczne w Lucieniu

Wójt Gminy Gostynin, Rada Gminy oraz Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi w Białem serdecznie zapraszają w dniu 15 września 2019 roku na XII Gminne Dożynki Ekologiczne w Lucieniu.

 

Tegoroczne Święto Plonów Gminy Gostynin rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą. Po niej nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego. Ok. godz. 13.30 rozpocznie się część oficjalna, w której zostanie przekazany przez starostów dożynek chleb dożynkowy. Po tym ważnym wydarzeniu zgromadzeni usłyszeć będą mogli wystąpienia gospodarzy dożynek oraz zaproszonych gości.


W trakcie uroczystości odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów: na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz na najlepszą nalewkę Gminy Gostynin. Konkursy te już tradycyjnie odbywają się podczas dożynek gminnych i mają na celu podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji gostynińskiej ziemi, związanej ze świętem plonów.


Uroczystością towarzyszącą będą obchody XX-lecia Klubu Sportowego „Błyskawica” Lucień.

Od godz. 14.30 na scenie prezentować się będą zespoły taneczne i muzyczne m.in.: dzieci ze szkoły w Lucieniu, zespół Pieśni i Tańca Promyki Lucienia, Chór Gminny Vox Cordis, Gminna Orkiestra Dęta Foxodeon, zespół The Brothers oraz Paweł Pilichowicz z Przyjaciółmi.

Gwiazdą wieczoru będzie znana aktorka i piosenkarka Izabela Trojanowska z zespołem.

Wieczorem odbędzie się zabawa taneczna przy muzyce zespołu MOTIF.


Dodatkowymi atrakcjami będą: promocja zdrowego stylu odżywiania - degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokazy rękodzieła, możliwość przejazdu limuzyną Chrysler, zjeżdżalnia dmuchana, zamek dmuchany, eurobangee, samochodziki akumulatorowe, mobilny plac zabaw, basen z kulkami, tor przeszkód, stoiska z watą cukrową, lodami, sorbetami, goframi, zabawkami.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

  • XII Gminne Dożynki Ekologiczne w Lucieniu

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt