Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zdecyduj, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Gostynina - w tym roku to 250.000,00 zł.

Przejrzyj pozytywnie zweryfikowane projekty i wybierz te, które uważasz za ciekawe i potrzebne.

Głosowanie trwa od 1 do 25 października 2019 r. Możesz zagłosować u lidera projektu albo bezpośrednio w sekretariacie Urzędzie Miasta.

 

WAŻNE!

  1. Możesz zagłosować tylko raz i wybierasz tylko jeden projekt. 
  2. Głosować może każdy mieszkaniec Gostynina.
  3. Głosować można w każdym wieku - nie musisz być pełnoletni/a (podpisuje rodzic / opiekun prawny).

 

PROJEKTY INWESTYCYJNE

Gostynińscy strażacy - skuteczny ratunek à przedmiotem projektu jest zakup zestawu do ratownictwa technicznego, w którego skład wchodzi: agregat hydrauliczny, nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, cylinder rozpierający, wąż przedłużający, piła ręczna do cięcia szyb klejonych, wybijak do szyb hartowanych, nóż do pasów, mata, a także wyważarka do drzwi oraz wentylator oddymiający. Sprzęt będzie wykorzystywany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie. Jest to niezbędne wyposażenie, by zapewnić bezpieczeństwo oraz ochronę zdrowia i życia mieszkańców Gostynina.

Gostynińska Strefa Relaksu à to pomysł na zagospodarowanie 6 hamakami niewykorzystywanej przestrzeni publicznej (teren przy MCK i plaża przy jeziorze Bratoszewo) oraz zaoferowanie mieszkańcom odpowiedniego i bezpiecznego miejsca, by mogli odpocząć na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Gostynińska Strefa Relaksu to atrakcja dla wszystkich mieszkańców, którzy mogą poczuć się jak na mini wakacjach w centrum miasta. Może posłużyć za miejsce spotkań towarzyskich, miejsce integracji rodzinnej lub samotnia dla lubiących wczytać się w książkę. Projekt przyczyni się również do podniesienia oferty i komfortu korzystania z usług, jakie oferują jednostki miejskie tj. Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

PROJEKTY KULTURALNO-SPORTOWE

Letni Festiwal Disco Polo à to propozycja otwartego wydarzenia kulturalnego dla mieszkańców Gostynina, prezentującego nurt muzyki popularnej. Festiwal miałby charakter konkursu z nagrodami dla młodych wykonawców, który zakończyłby się koncertem rozpoznawalnego zespołu Disco Polo.

Akademia małego mistrza "MMALUCH 2" à to kontynuacja zeszłorocznego projektu. Ma na celu upowszechnienie sportu oraz zdrowych nawyków wśród dzieci na terenie Miasta Gostynina poprzez uczestnictwo w nieodpłatnych zajęciach sportów walki, sportowo-rekreacyjnych oraz zajęciach z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Grupą docelową będą dzieci w wieku 6-9 lat oraz 10-14 lat. Projekt „MMALUCH 2” w ramach prowadzonych zajęć ma zamiar podjąć współpracę z gostynińskim Domem Dziecka celem umożliwienia uczestnictwa podopiecznych. W trakcie realizacji istnieje możliwość poszerzenia projektu o grupy starsze, w zależności od zainteresowania projektem oraz zebrania odpowiedniej ilości chętnych.

ART Energy Festival - teatr, muzyka, nowy cyrk, sztuka à wydarzenie o charakterze kulturalnym, artystycznym, prezentujące program z pogranicza sztuki ulicznej, cyrku, teatru, muzyki alternatywnej, performensu. Jedyny i niepowtarzalny festiwal o powyższej tematyce w regionie. Założeniem realizacji festiwalowej jest po pierwsze prezentacja niespopularyzowanych dziedzin: nowy cyrk, teatr offowy, sztuka ulicy, performens rodzimemu widzowi/słuchaczowi oraz promocja lokalnych walorów artystycznych, turystycznych i historycznych przyjezdnym uczestnikom festiwalu.

"Jazz, Blues, Rock'n Roll" – Koncerty z Kulturą Cykl Jam Session – Edycja III à Celem projektu jest kontynuacja oraz wpisanie na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych Miasta i Regionu II edycji Jan Session odbywającego się w gostynińskim Zamku i „Kawiarni” Miejskiego Centrum Kultury. I i II edycja znalazła się w gronie zwycięskim projektów III i IV Gostynińskiego Budżetu Obywatelskiego a ich realizacja cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców. Planowany, tegoroczny projekt będzie obejmował sześć koncertów połączonych z tradycyjną już częścią „jam session” poświęconą improwizacji z zaproszonymi muzykami, których uprawiany nurt muzyczny będzie ściśle związany z tytułem III edycji „Jazz, Blues, Rock’n’Roll – koncert z Kulturą. Wszystkie koncerty to wydarzenia jednodniowe. Układ każdego koncertu będzie podobny i składał się będzie z dwóch części, a mianowicie: recitalu zaproszonego artysty i tytułowego jam session z udziałem artysty i lokalnych muzyków.

Wieczorne przejazdy na łyżworolkach " 2 ROLLER – NIGHTSKATING W GOSTYNINIE" à to cykl sześciu nocnych przejazdów na rolkach, wrotkach, hulajnogach, deskorolkach ulicami miasta w godzinach wieczornych, który ma za zadanie popularyzować wrotkarstwo, jako sport dla wszystkich niezależnie od wieku. W związku z tym, aby pokazać ludziom ile osób uprawia wrotkarstwo w Gostyninie chcemy, aby przejazdy w ramach „2 ROLLER – NIGHTSKATING” ruszyły w 2020 roku z centrum miasta Gostynina. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy: dzieci,  młodzież, dorośli mieszańcy (pewnie czujący się na rolkach oraz umiejący hamować). Udział w każdym przejeździe jest bezpłatny, a jego główne zasady oparte są na regulaminie przejazdu).

"I Ty możesz pływać"- darmowa nauka i doskonalenie pływania dla dzieci i dorosłych à przedmiotem zadania jest nauka pływania dla wszystkich mieszkańców z terenu Gminy Miasta Gostynina. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o najnowsze programy szkoleniowe z uwzględnieniem zajęć teoretycznych poprzedzające zajęcia praktyczne. Pływanie jest najbardziej wszechstronną dyscypliną sportu. Polecane jest wszystkim, ponieważ nigdy nie jest za późno, aby spróbować swoich sił w wodzie. Pływanie poprawia ogólny stan zdrowia, kondycję, wspaniale modeluje sylwetkę, odciąża mięśnie i stawy, dzięki czemu jest doskonałą profilaktyką chorób kręgosłupa, wpływa korzystanie na nasze samopoczucie oraz likwiduje napięcie.

I Międzypokoleniowe Warsztaty Chóralne "Et Cantor"à Projekt dwudniowych warsztatów chóralnych skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Mile widziane są śpiewające całe rodziny wraz z dziećmi oraz wszyscy, którzy chcą mile spędzić czas przy wspólnym muzykowaniu. Oferta skierowana jest też do grup zorganizowanych (schole, zespoły wokalne, chóry), które dzięki projektowi będą miały szansę podnieść poziom swoich umiejętności wokalnych. W pierwszym dniu warsztatów uczestnicy podzielą się na grupy – aby dostosować ich poziom zdolności muzycznych do określonego programu. W programach warsztatów znajdują się ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, oddechowe, głosowe prowadzone przez znanych w świecie muzyki fachowców, profesjonalistów tych dziedzin. Ponadto prowadzone będą w grupach zabawy muzyczne, improwizacje głosowe na żywo oraz nauka utworów. Drugi dzień warsztatów to praca z grupami w celu zwieńczenia warsztatów wspólnie zaśpiewanym koncertem finałowym. Na zakończenie planowany jest występ gościa specjalnego, gwiazdy wieczoru. Gospodarzem Festiwalu byłby Zamek Gostyniński przy współpracy z MCK oraz przy udziale Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia UM Gostynina.

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt