Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Uchwała o częściowych ulgach w opłacie za pobyt u opiekuna dziennego oraz w Klubie Dziecięcym "Uśmiech Malucha" w Gostyninie przegłosowana

Jednym z punktów podczas dzisiejszej (30.01.20) XIX sesji Rady Miejskiej w Gostyninie było podjęcie uchwały dotyczącej ustalenia częściowych ulg w opłacie za pobyt u opiekuna dziennego oraz w Klubie Dziecięcym "Uśmiech Malucha" w Gostyninie.

W tej kwestii głos zabrała Kierownik Klubu Dziecięcego „Uśmiech Malucha” Iwona Rzegocka-Gontarek, która m.in. powiedziała: "30 grudnia 2019 r. zostały podjęte dwie uchwały, dotyczące zwiększenia wysokości opłaty ponoszonej przez rodzica za wyżywienie dziecka w Klubie Dziecięcym i Punktach Opieki nad Dziećmi do lat 3 w Gostyninie.

Rada Miejska uchwaliła, że w przypadku, gdy dwoje lub więcej dzieci z jednej rodziny uczęszcza w tym samym czasie do Punktu Opieki nad Dziećmi do lat 3 w Gostyninie prowadzonego przez Gminę Miasta Gostynina lub do Klubu Dziecięcego "Uśmiech Malucha", to na drugie i kolejne dziecko przysługuje zwolnienie z części miesięcznej opłaty za wyżywienie w wysokości do 30% tej opłaty.

Natomiast gdy mamy do czynienia z rodziną wielodzietną, rozumianą jako wychowującą troje i więcej dzieci, z której uczęszczają one do Punktu lub Klubu przysługuje zwolnienie z części miesięcznej opłaty za wyżywienie w wysokości 10% tej opłaty – niezależnie od kryterium dochodowego.

Należy pamiętać, że rodzic lub opiekun prawny może skorzystać tylko z jednej wybranej przez siebie ulgi.

Za uchwałą głosowało 12 radnych, 1 osoba się wstrzymała i 1 była przeciw.

  • Sesja Rady Miejskiej
  • Sesja Rady Miejskiej
  • Sesja Rady Miejskiej
  • Sesja Rady Miejskiej
  • Sesja Rady Miejskiej

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt