Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

30 lat Samorządu Terytorialnego

Szanowni Państwo!

świętujemy dzisiaj 30-lecie samorządności w Polsce. To właśnie 27 maja 1990 roku, przeprowadzono pierwsze po II wojnie światowej prawdziwie wolne i demokratyczne wybory do rad gmin. Nie ograniczały ich żadne dodatkowe warunki. Były więc nie tylko ważnym wydarzeniem w historii polskich samorządów, ale też kluczowym z perspektywy demokratycznej transformacji po roku 1989 i upadku komunizmu.

Minione trzy dekady funkcjonowania odrodzonego samorządu gminnego w Polsce pokazują, jak wiele można zmienić i zbudować, jeśli istotna część spraw publicznych powierzona zostanie faktycznym gospodarzom danego terenu. Wspólnota samorządowa to coś więcej, niż określona liczba ludzi zamieszkująca teren danej gminy. To tożsamość, suma wartości i doświadczeń mieszkańców oraz oczekiwania co do kierunku rozwoju swojego miejsca do życia. Samorządność to kapitał społeczny oraz dbałość o interesy i współpraca na rzecz dobra wspólnego.   

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy składamy na ręce wszystkich gostynińskich samorządowców – tych byłych i obecnych – serdeczne podziękowania za to, że mogliśmy i możemy korzystać z Waszej wiedzy i doświadczenia. Dziękujemy za owocną współpracę na rzecz rozwoju miasta i jego mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że dzięki otwartości na wyzwania i zaangażowaniu uda się zrealizować kolejne istotne przedsięwzięcia służące polepszaniu komfortu życia. Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy i poczucia dobrze spełnionego obowiązku.

Słowa uznania kierujemy również pod adresem wszystkich gostyninian, którzy na przestrzeni minionych 30 lat, włączali się w dzieło budowania lokalnej społeczności i dzisiaj także mają swój wielki wkład w rozwój miasta.          Andrzej Hubert Reder                                                        Paweł Witold Kalinowski
Przewodniczący Rady Miejskiej                                      Burmistrz Miasta Gostynina

  • Herb Miasta Gostynina

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt