Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

28 czerwca - Wybory Prezydenckie 2020

KOMUNIKAT KOMISARZA WYBORCZEGO W PŁOCKU I i II

W związku z zarządzonymi wyborami Prezydenta RP na dzień 28 czerwca 2020 r. informujemy, iż do dnia 12 czerwca 2020 r. (piątek) można zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.
Szczegóły w załączeniu.

POSTANOWIENIE MARSZAŁKA SEJMU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
w sprawie zarządzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 28 czerwca 2020 r. wraz z kalendarzem wyborczym.

Szczegółowe informacje w załączeniu.

Informacja o możliwości skorzystania przez każdego wyborcę z korespondencyjnego trybu głosowania oraz sposobie realizacji tego prawa w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

Szczegółowe informacje w załączeniu.

Materiały szkoleniowe dla członków obwodowych komisji wyborczych opracowane przez KBW

Głosujmy bezpiecznie

W lokalu wyborczym obowiązuje:

1. zasłanianie nosa  i ust

2. dezynfekcja rąk

3. zachowanie bezpiecznej odległości (1,5 metra).

Zaleca się ponadto używania rękawiczek jednorazowych i własnego długopisu.

 • PREZYDENT 2020 - Afisz-lokal-b

Kondolencje

 • Kondolencje

Kondolencje

 • Kondolencje

Uroczyste odsłonięcie obelisku

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz zapraszają na

uroczyste odsłonięcie obelisku poświęconego pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbędzie się

17 września 2020 roku (czwartek)

o godz. 10.00

przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Smoleńskim (ul. Kutnowska)

Program uroczystości przedstawia się następująco:

- przemówienia okolicznościowe

- uroczyste odsłonięcie i poświęcenie obelisku, w którym złożona została urna z ziemią pochodząca z cmentarzy w Katyniu i Miednoje

- modlitwa za zmarłych

- złożenie kwiatów i zapalenie zniczy

Prosimy o udział pocztów sztandarowych.

 • Zaproszenie na uroczyste odsłonięcie obelisku

Będzie spis kotłów

Walczymy o czyste powietrze, dlatego prosimy naszych mieszkańców o współpracę

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że w związku z przystąpieniem do realizacji działań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020” finansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego od dnia 15 września do 31 października 2020 roku na terenie Miasta Gostynina przeprowadzana będzie inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła.

Wykonanie inwentaryzacji pozwoli na wprowadzenie programów dofinansowań umożliwiających zastąpienie pieców starej generacji, piecami o wyższej sprawności wytwarzania ciepła, a tym samym poprawę jakości powietrza i życia mieszkańców Gostynina.

Inwentaryzację przeprowadzą pracownicy Urzędu Miasta, którzy wykonując pracę w terenie. Będą posiadać imienne identyfikatory oraz upoważnienia z numerem dowodu osobistego podpisane przez Burmistrza Miasta Gostynina.

Mieszkańców Miasta prosi się o pomoc i udzielenie niezbędnych informacji w zakresie:

- wieku budynku,

- powierzchni użytkowej budynku,

- źródła ogrzewania budynku i źródła ogrzewania ciepłej wody (dane z tabliczki znamionowej na

piecu),

- orientacyjne zużycia paliw i energii na cele ogrzewania,

- wykonanych i planowanych termomodernizacji budynku.

Osoby dokonujące spisu udzielą wszystkich wyjaśnień w przedmiocie informacji zawartych w ankiecie.

Ankietę, którą znajdziecie Państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta, można także przesłać w wersji elektronicznej na adres: komunalny@gostynin.pl, bądź dostarczyć do Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa przy ul. Parkowej 22 w Gostyninie, tel. kontaktowy 24-236-07-41 lub 42.

Zgodnie z regulaminem MIWOP 2020, mieszkańcy posiadający indywidualne źródło ogrzewania, którzy nie przekażą informacji o typie wykorzystywanego urządzenia zostaną zakwalifikowani do grupy posiadającej źródła pozaklasowe, tzw. „kopciuchy”.

 

 • Dymiące kominy źródło:...
 • logo Mazowsze serce Polski

Kondolencje

 • Kondolencje

Kondolencje

 • Kondolencje

Kondolencje

 • Kondolencje

MBP zaprasza na "Noc bibliotek"

VI edycja ogólnopolskiej akcji "Noc Bibliotek" w naszym mieście została przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie. Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 10 października 2020 r. o godz. 17.30.

Biblioteka dla dzieci i młodzieży zaprasza całe rodziny na familijny spektakl Teatru Form Wielu "Podaj cegłę" w reżyserii Łukasza Jarzyńskiego, który odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury.

„Podaj cegłę” to spektakl o dziecięcej fantazji. Chociaż bohaterami są dorośli to właśnie młodzi widzowie dodają tego co najważniejsze w tej niezwykłej opowieści. W tym spektaklu przenosimy się w czasie, przedmioty ożywają na naszych oczach i naprawdę wszystko może się zdarzyć.

W przedstawieniu wykorzystywanych jest wiele form teatru przedmiotu, co wnosi oprócz dobrej zabawy płaszczyznę edukacyjną i poszerza wyobraźnię młodego widza.

Przedział wiekowy jest bardzo szeroki, bo od 3-105 lat.

Organizator (MBP) zapewnia, że zabawa będzie doskonała i każdy z uczestników wydarzenia wspaniale spędzi wolny czas.

,,Film dla 100 czytelników na Noc Bibliotek Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku film online, który mogą Państwo obejrzeć całą rodzinką w swoim zaciszu domowym, tam gdzie jest nam razem najlepiej. Co należy zrobić? Wystarczy zgłosić się do naszych bibliotek tj. Biblioteki dla dzieci i młodzieży oraz Filii nr 1, gdzie otrzymają Państwo link do pobrania filmu. Pobranie linku jest bezpłatne, ale uwaga obowiązuje tylko podczas akcji „Noc Bibliotek”, w dniach od 9 do 12 października. Tytuł filmu nie zdradzimy, jedynie możemy podpowiedzieć, że: ….film jest z gatunku sensacyjno-przygodowego. …..film otrzymał nagrodę Kwiat Paproci Jury Dziennikarzy na 6. MFF Kino Dzieci. … film powstał w koprodukcji z polskim studiem animacji Letko? … film jest oryginalną animacją, której urok podkreśla muzyka Krzysztofa Aleksandra Janczaka. Przyjdźcie do Bibliotek, odbierzcie informacje, wejdźcie w link i spędźcie miło czas.

Hasłem tegorocznej edycji jest "Klimat na czytanie", czyli doskonała pora na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego. Jest to najbardziej dostępny i przyjazny sposób na udział w kulturze, a ponadto doskonała szansa na znalezienie w lekturze wytchnienia, pasji i dobrej zabawy.

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w dobie pandemii.

 • Noc bibliotek
 • MBP Noc bibliotek

Nowe obostrzenia w strefie żółtej i czerwonej.

Po czwartkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych restrykcjach w strefie żółtej i czerwonej i podkreślał, że wdrożone obostrzenia mają na celu chronić nas, tak aby   i gospodarka możliwie w dużym zakresie pracowała.

Szef rządu wskazał, że wśród celów rządu jest zapewnienie wydajności służby zdrowia oraz utrzymanie pracującej gospodarki i obrona miejsc pracy. - Nie jesteśmy też skazani, drodzy rodacy, na wybór: albo brak obostrzeń, albo całkowity lockdown. Jest droga pośrednia, zdroworozsądkowa, która jednak zakłada szereg rygorów, obostrzeń i zakłada, że będziemy wszyscy tych obostrzeń przestrzegali - mówił Morawiecki.

Nowe obostrzenia w strefie żółtej od 17 października

Gospodarka

- Działalność gastronomiczna w godzinach 6-21, potem tylko na wynos. Zajęty może być co drugi stolik - Transport publiczny - 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich

Życie społeczne

- Wesela, imprezy okolicznościowe - maksymalnie 20 osób, bez zabawy tanecznej (od 19 października) - Maksymalnie jedna osoba na 4 metry kwadratowe podczas uroczystości religijnych - Zgromadzenia publiczne do 25 osób

Edukacja, kultura i sport

- Szkoły wyższe i ponadpodstawowe - nauczanie hybrydowe - Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności - Wydarzenia kulturalne do 25 procent udziału publiczności - Zawieszenie działalności basenów, aquaparków, siłowni

.

 • plansza z obostrzeniami

Nowe obostrzenia w strefie czerwonej od 17 października

Gospodarka

- Ograniczenia liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na jedną kasę - Działalność gastronomii w godzinach 6-21, potem tylko na wynos. Co drugi zajęty stolik - Transport publiczny - 50 procent miejsc siedzących lub 30 procent wszystkich

Życie społeczne

- Zakaz organizacji imprez okolicznościowych, takich jak wesela, czy konsolacje od 19 października - Maksymalnie jedna osoba na 7 metrów kwadratowych podczas uroczystości religijnych - Zgromadzenia publiczne do 10 osób

Edukacja, kultura i sport

- Szkoły wyższe i ponadpodstawowe - nauczanie zdalne (z wyłączeniem zajęć praktycznych) - Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności - Wydarzenia kulturalne - do 25 procent udziału publiczności - Zawieszenie działalności basenów, aquaparków, siłowni.

Premier apeluje do osób starszych, by zostały w domach

Na zakończenie premier wyraził przekonanie, iż jako społeczeństwo jesteśmy w stanie przez tych kilka tygodni pokazać ogromną solidarność w obliczu epidemii".

 • plansza z obostrzeniami

Cała Polska czerwoną strefą - nowe obostrzenia

Od 24 października cała Polska stanie się strefą czerwoną - poinformował premier Mateusz Morawiecki.


Nauka zdalna w klasach 4-8

Zajęcia w szkołach podstawowych w klasach od 4 do 8 będą odbywały się w trybie zdalnym po to, żeby zmniejszyć kontakty społeczne i natężenie ruchu w środkach komunikacji publicznej. 

Premier uzasadniając decyzję o tym, że szkoły podstawowe w klasach od 4 do 8 będą funkcjonowały w trybie zdalnym podkreślił, że uzasadniają to pewne badania. - Otóż w grupie osób do 11,12 roku życia poziom zakażeń przy podobnej liczbie testów jest trzykrotnie mniejszy, niż w wieku 13-19 lat. A więc ma to swoje również naukowe uzasadnienie - powiedział Morawiecki.

Ale poza tym - jak dodał - te małe dzieci, które rozpoczynają dopiero szkołę, lub te w przedszkolach dla nich bardzo ważna jest edukacja w trybie stacjonarnym. - Jeszcze ważniejsza niż dla młodzieży i dzieci starszych ze względów psychicznych, psychologicznych i efektywności edukacyjnej - podkreślił premier. 

Premier poinformował również, że w godzinach od 8 do 16 młodzież może wychodzić tylko pod opieką osoby dorosłej. Zgromadzenia mogą być do 5 osób - zakaz nie dotyczy osób, które mieszkają lub w celach zawodowych.


Jedzenie tylko "na wynos"

Lokale gastronomiczne nie będą mogły prowadzić działalności tak, jak dotychczas; będą mogły wydawać jedynie dania na wynos przez okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, ograniczenie może zostać przedłużone, "jeśli pod koniec drugiego tygodnia nie zauważymy zmiany w liczbie zakażeń lub co gorsza, jeśli ta liczba będzie rosła".

- Zdaniem specjalistów, (...) w pomieszczeniach gastronomicznych znajduje się bardzo dużo osób na niewielkiej powierzchni. W związku z tym dochodzi do częstych zakażeń, a maseczka nie jest tam używana; te pomieszczenia są słabo wietrzone - zaznaczył Morawiecki.
 

Ochrona seniorów

 Premier Morawiecki poinformował również o programie "Ochrona seniorów". - Prosimy seniorów powyżej 70 roku życia, którzy nie świadczą  pracy o nieprzemieszczanie się , w miarę możliwości o niewychodzenie z domu - dodał. Uruchomiony zostanie również program "Korpus Wsparcia Seniorów". 
 

"Cały czas jeszcze jest bufor"

Premier wskazywał, że gdyby wprowadzane obostrzenia związane z epidemią nie działały, będzie trzeba dokonywać "głębszego zamknięcia poszczególnych dziedzin życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego".

Podkreślał, że najważniejsze jest zdrowie, życie i stabilność systemu służby zdrowia.

- Na razie są jeszcze dostępne łóżka z respiratorami, to jest około 40 procent. Ale musimy zdawać sobie sprawę, że tego, że jeśli będą potrzebne dalsze drastyczne kroki - jak zamknięcie granic jak było wiosną czy różne zakazy przemieszczania się albo głęboki lockdown, zamknięcie bardzo wielu dziedzin życia gospodarczego - to trzeba będzie się na taki krok zdecydować, o ile nie nastąpi wypłaszczenie, zahamowanie przyrostu zakażeń - powiedział szef rządu.

- Cały czas jeszcze ten bufor jest, ale nas bardzo niepokoi tempo przyrostu, musimy zahamować przyrosty zakażeń; obostrzenia będą miały swój skutek za 10-14 dni - powiedział premier.

 

Minister zdrowia o scenariuszu "gorszym od czarnego"

- Przed nami krytyczny tydzień, w tym nadchodzącym tygodniu przesądzi się, czy będziemy mieli do czynienia z dalszą wykładniczą eskalacją pandemii, czy ten charakter wzrostu zachorowań się zmieni - powiedział Andrzej Niedzielski.

Minister dodał, że w tej chwili spełniają się czarne scenariusze, które mówiły tydzień temu, że liczba zachorowań dojdzie do 15 tys.

- Jeżeli ta tendencja by się utrzymała, to w przyszłym tygodniu (...) będziemy narażeni na ryzyko 20-25 tys. dziennych zachorowań. Taki scenariusz jest już gorszy od czarnego - stwierdził


źródło: polsatnews.pl

 • plansza z obostrzeniami

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt