Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia!

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Jak zarejestrować się na szczepienie przez infolinię?

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Jak zarejestrować się na szczepienie przez system e-Rejestracji?

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ 

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco. Już od 15 stycznia będziesz mógł zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila.

 

źródło: www.gov.pl

Seniorze, skorzystaj z bezpłatnego transportu i zaszczep się przeciwko Covid-19

Ruszyła rejestracja seniorów, którzy chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19.
Od dziś (15 stycznia) mogą to zrobić osoby powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia – powyżej 70. Mieszkańcy Gostynina, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, mogą skorzystać z transportu zorganizowanego przez miasto. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja!

Rejestracja na trzy sposoby

Dostępne są trzy sposoby na umówienie się i zarejestrowanie na konkretny termin szczepienia:

  • całodobowa i bezpłatna infolinia 989 – do rejestracji wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego;
  • internet, za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, na stronie www.pacjent.gov.pl – aby skorzystać z e-Rejestracji, trzeba mieć Profil Zaufany;
  • wybrany punkt szczepień – Punkty szczepień́ na terenie miasta Gostynina:

 

NEUCA MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (dawny Medicus)
ul. Wojska Polskiego 35,
09-500 Gostynin

tel. 024-235-04-22;  501-749-597;

ARION MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej
Gorzewo, ul. Kruk 5,09-500 Gostynin

tel. 24-369-60-85

- Wyszukiwarka punktów szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mazowieckie


Dowóz na szczepienia

Urząd Miasta Gostynina uruchomił także lokalną infolinię dla zainteresowanych transportem.

Pod numerem telefonu 24 236 07 28 zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy miasta (osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień) będą mogli zgłaszać chęć skorzystania ze zorganizowanego przez miasto transportu do punktu szczepień. Chętne osoby proszone są̨ o kontakt pod wskazany nr telefonu, dzień́ przed ustalonym terminem szczepienia do godz. 14:00!

Infolinia czynna jest w dni robocze w godz. 8.00–15.00.

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby objete opieką długoterminową, będą mogły skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień zoorganizowanego przez NEUCA MED sp. z o.o. (dawny Medicus) - Punkt szczepień Gostynin, ul. Wojska Polskiego 35, 09-500 Gostynin, tel. 501-749-597.

Szczegółowe informacje na temat Narodowego Programu Szczepień dostępne są na stronie: www.gov.pl/szczepimysie

Infolinia - Uruchomiona została również̇ specjalna bezpłatna i całodobowa infolinia. Infolinia przeznaczona jest dla obywateli, którzy chcą̨ dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji o tematach związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19 możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim. Infolinia: 989

Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nieobsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989

  • Plakat szczepienie

Życzenia

  • życzenia z okazji dnia babci i dziadka

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt