Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia!

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Jak zarejestrować się na szczepienie przez infolinię?

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Jak zarejestrować się na szczepienie przez system e-Rejestracji?

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ 

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco. Już od 15 stycznia będziesz mógł zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy - dostaniesz maila.

 

źródło: www.gov.pl

Seniorze, skorzystaj z bezpłatnego transportu i zaszczep się przeciwko Covid-19

Ruszyła rejestracja seniorów, którzy chcą się zaszczepić przeciwko Covid-19.
Od dziś (15 stycznia) mogą to zrobić osoby powyżej 80. roku życia, a od 22 stycznia – powyżej 70. Mieszkańcy Gostynina, którzy nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, mogą skorzystać z transportu zorganizowanego przez miasto. Konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja!

Rejestracja na trzy sposoby

Dostępne są trzy sposoby na umówienie się i zarejestrowanie na konkretny termin szczepienia:

 • całodobowa i bezpłatna infolinia 989 – do rejestracji wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego;
 • internet, za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta, na stronie www.pacjent.gov.pl – aby skorzystać z e-Rejestracji, trzeba mieć Profil Zaufany;
 • wybrany punkt szczepień – Punkty szczepień́ na terenie miasta Gostynina:

 

NEUCA MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (dawny Medicus)
ul. Wojska Polskiego 35,
09-500 Gostynin

tel. 024-235-04-22;  501-749-597;

ARION MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej
Gorzewo, ul. Kruk 5,09-500 Gostynin

tel. 24-369-60-85

- Wyszukiwarka punktów szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mazowieckie


Dowóz na szczepienia

Urząd Miasta Gostynina uruchomił także lokalną infolinię dla zainteresowanych transportem.

Pod numerem telefonu 24 236 07 28 zarejestrowani na szczepienie mieszkańcy miasta (osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień) będą mogli zgłaszać chęć skorzystania ze zorganizowanego przez miasto transportu do punktu szczepień. Chętne osoby proszone są̨ o kontakt pod wskazany nr telefonu, dzień́ przed ustalonym terminem szczepienia do godz. 14:00!

Infolinia czynna jest w dni robocze w godz. 8.00–15.00.

Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby objete opieką długoterminową, będą mogły skorzystać z Mobilnego Punktu Szczepień zoorganizowanego przez NEUCA MED sp. z o.o. (dawny Medicus) - Punkt szczepień Gostynin, ul. Wojska Polskiego 35, 09-500 Gostynin, tel. 501-749-597.

Szczegółowe informacje na temat Narodowego Programu Szczepień dostępne są na stronie: www.gov.pl/szczepimysie

Infolinia - Uruchomiona została również̇ specjalna bezpłatna i całodobowa infolinia. Infolinia przeznaczona jest dla obywateli, którzy chcą̨ dowiedzieć się więcej na temat szczepień przeciwko COVID-19. Uzyskanie informacji o tematach związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19 możliwie jest w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim. Infolinia: 989

Dla dzwoniących z zagranicy i operatorów nieobsługujących numerów specjalnych: +48 22 62 62 989

 • Plakat szczepienie

Życzenia

 • życzenia z okazji dnia babci i dziadka

Warsztaty poetyckie z Maciejem Woźniakiem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina zaprasza na warsztaty poetyckie, które poprowadzi Maciej Woźniak: płocczanin, felietonista, poeta, nominowany w 2011 roku do Nagrody Literackiej Gdynia za tom Ucieczka z Elei i dwukrotnie nominowany do Nagrody Orfeusza (2013, 2018).

Wydarzenie odbędzie się 4 lutego o godz. 17:00 w Wypożyczalni dla Dorosłych MBP w Gostyninie.

Serdecznie zapraszamy!

 • Warsztaty poetyckie z Maciejem Woźniakiem

Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania

Burmistrz Miasta Gostynina z dniem 01 marca 2021 roku ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na zadanie służące ochronie powietrza, polegające na wymianie źródła ogrzewania na przyjazne środowisku.

O dotację mogą ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi z terenu Gminy Miasta Gostynina.

Dotacja może być udzielona na dofinansowanie zadania w zakresie modernizacji kotłowni poprzez wymianę kotła niespełniającego normy PN-EN 303-5:2012 na:

1) kocioł na węgiel, drewno i biomasę spełniający wymagania Ekoprojektu tzw. Ecodesign;

2) kocioł gazowy;

3) kocioł olejowy;

4) piec elektryczny;

5) pompy ciepła

lub

na czynności związane z wymianą w/w kotłów (pieców)polegające na:

1) demontażu starego źródła ogrzewania;

2) podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej;

3) podłączenie do sieci gazowej;

4) podłączenie do sieci elektroenergetycznej;

5) rozprowadzeniu pionów instalacji grzewczej w budynkach wielorodzinnych.

 

Dotacja wynosi 50% kosztów inwestycji, jednak nie więcej niż:

- 3.000,00 złotych na wymianę źródeł ogrzewania,

- 2.000,00 złotych na czynności związane z wymianą.

Nabór wniosków dotyczy inwestycji planowanych do realizacji w roku 2021, dlatego składając wniosek wnioskodawca musi posiadać niezbędne pozwolenia i uzgodnienia, jeżeli są wymagane oraz środki finansowe do realizacji inwestycji w bieżącym roku kalendarzowym.

Wnioski można składać od 01.03.2021 r. - do 31.03.2021 r. w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta przy ul. Parkowej 22, w godzinach pracy Urzędu.

Szczegółowe informacje określające zasady udzielania dotacji (uchwała Rady Miejskiej w Gostyninie nr 200/XXVI/2020 z dnia 29.10.2020 roku ) znajdują się  na stronie internetowej Urzędu Miasta w BIP - zakładka uchwały, zarządzenia oraz pod numerem  telefonu 24-236-07-42 lub 24-236-07- 48.

Osoby planujące wymianę pieca w przyszłym roku, a zainteresowane uzyskaniem dotacji powinny rozpocząć procedurę uzyskania wymaganych do wniosku dokumentów.

 • Dotacja na wymianę starego źródła ogrzewania

Zespół Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków zachęca do składania deklaracji od 1 lipca br.

CEEB to narzędzie mające służyć usprawnieniu wymiany źródeł ciepła na przyjazne środowisku, ale i przyspieszeniu podejmowania i wdrażania w życie decyzji związanych z polityką niskoemisyjną. Tworzone jest w ramach projektu ZONE. CEEB ma za zadanie poprawę jakości powietrza i jest narzędziem wspierającym wymianę starych kotłów grzewczych.

Już od 1 lipca rusza proces składania deklaracji, co oznacza, że każdy właściciel lub zarządca budynku jest zobowiązany do wypełnienia deklaracji, którą można złożyć przez Internet – profil zaufany lub e-dowód w formie pisemnej we właściwym dla budynku Urzędzie Gminy lub pocztą.

Do CEEB trafią dane z deklaracji.

Musimy pamiętać o szkodliwości dla zdrowia stosowania złej jakości opału w przestarzałych, niesprawnych kotłach.

Jesteśmy zobowiązani skutecznie dbać o czyste powietrze.

Deklaracja znajduje się na stronie www.zone.gunb.gov.pl i należy złożyć ją on-line lub w wersji papierowej w Urzędzie Miasta lub Gminy.

Link do filmu znajdziecie Państwo - https://youtu.be/ZzRuaq3l4Nk

Złożenie deklaracji do CEEB jest obowiązkowe. Za uchylenie się od tego możemy zostać ukarani karą grzywny. Zachęcamy do udziału w niniejszej ewidencji. Służy ona poprawie jakości środowiska, w którym wszyscy żyjemy. • CEEB

Paweł Pilichowicz Gościem Poranka KRDP - zaproszenie na koncert

Zachęcamy do wysłuchania wywiadu Michała Siedleckiego z Pawłem Pilichowiczem, który już w ten piątek będzie obchodził swoją 40-tkę wraz z przyjaciółmi. Do tego znamienitego grona należą: Izabela Trojanowska, Ryszard Wolbach, Chór Vox Singers i Muzycy – Tomasz Sarniak (instrumenty klawiszowe), Radek Dzięgielewski (skrzypce, instrumenty klawiszowe), Marek Magneto Jończyk (perkusja), Grzegorz „Gumiś” Leliński (gitara basowa), Tomasz „Dziadek” Nowakowski (gitary), Łukasz Grocki (gitary), Piotr Jędraszczak (saksofony), Robert Krajewski (chórki), Mateusz Szulborski (gitara akustyczna), Dariusz Świtalski (bas).

Podczas wywiadu Paweł Pilichowicz opowie m.in. kto był pomysłodawcą koncertu, dlaczego czterdziestka - co symbolizuje, a także  przedstawi swoich gości. Jednak nie zdradzi wszystkich szczegółów, aby słuchacze mogli cieszyć się z zaplanowanych niespodzianek.

Muzyk wyjawi także, to co przygotowuje w najbliższym czasie.

link do wywiadu

https://www.mixcloud.com/KRDP_FM/go%C5%9B%C4%87-poranka-p%C5%82ock-p-pilichowicz-08092021-krdp-fm/?fbclid=IwAR1ROpkXXsESc5U9dLptvTMf6bdy4g2nF-YUGTIPc8dOjCeM1xW2CfkyCDk

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu i do zobaczenia w piątek o godz. 20.00 na Rynku Miejskim przy scenie.

 • Paweł Pilichowicz podczas wywiadu w KRDP

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz zapraszają na obchody 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która odbędzie się 11 listopada br. (czwartek).

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przy pomniku Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym w Gostyninie, a następnie o godz. 11.30 Mszą św. w kościele NMP Matki Kościoła. 

O 12.30 odbędzie się przemarsz do miejsc pamięci narodowej: przy pomniku Jana Pawła II, tablicy pamiątkowej przy ulicy Floriańskiej, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi wystąpienie okolicznościowe Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego oraz złożenie kwiatów przez delegacje. 

Druga część uroczystości zaplanowana jest na godz. 16.00 przy pomniku w Gaśnem, gdzie wystąpienie okolicznościowe wygłosi wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin Jacek Liziniewicz. Zostanie także odmówiona modlitwa za poległych, a następnie przy ognisku zostaną odśpiewane pieśni patriotyczne. Wszyscy przybyli na uroczystości w Gaśnem zostaną poczęstowani pyszną grochówką. 

 • Plakat - 11 listopada święto odzyskania niepodległości przez Polskę

Sylwester pod Ratuszem odwołany

Drodzy Państwo,

tegoroczne życzenia szczęśliwego Nowego Roku złożymy Wam za pomocą mediów społecznościowych i oficjalnych stron naszych jednostek.
Podjęliśmy wspólną, trudną dla nas, decyzję o rezygnacji z osobistego spotkania przed Ratuszem 31 grudnia w sylwestrową noc z Mieszkańcami miasta i gośćmi. Z niepokojem obserwujemy, że coraz więcej bliskich nam osób, w tym pracowników, choruje lub z mozołem wraca do zdrowia po ciężkim przebiegu choroby, stąd prosimy Was o rozwagę i możliwe ograniczenie kontaktów w szerszym gronie.

Ze świąteczno-noworocznym pozdrowieniem:

Burmistrz Miasta Gostynina i Dyrektor MCK Gostynin

 • Sylwester pod Ratuszem odwołany

Uroczyste otwarcie boiska piłkarskiego

W imieniu organizatorów - Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego i Dyrektora MOSiR Daniela Przybylskiego zapraszamy 20 kwietnia br. na uroczyste otwarcie treningowego boiska sportowego przy ul. Sportowej 1.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00 odsłonięciem tablicy pamiątkowej w związku z nadaniem obiektowi imienia Mieczysława Święcickiego wraz z prezentacją obiektu.

Następnie od godz. 14.15 odbędą się: międzyklubowy turniej piłki nożnej chłopców, mecz piłki nożnej chłopców, mecz towarzyski oldbojów i mecz piłki nożnej seniorów Mazur Gostynin.    

 • Otwarcie boiska treningowego - plakat

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt