Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Torowi Mistrzowie Polski z marzeniami budowy toru wrotkarskiego w Gostyninie z wizytą u burmistrza

W czwartek (01.07.2021) z wizytą u Burmistrza p. Pawła Kalinowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miasta Gostynina p. Andrzeja Redera gościli młodzi sportowcy, którzy są członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego „ZWOLEŃ-TEAM” (sekcji: wrotkarstwa szybkiego).

Zespół ambitnych młodych mieszkańców naszego miasta w czasach panującej pandemii wytyczył sobie wysoki cel – zdobycie Torowego Mistrzostwa Polski w jeździe szybkiej na rolkach i to im się udało!

W dniach 11-13 czerwca 2021 r. reprezentacja UKS Z-T łącznie wywalczyła w Tomaszowie Lubelskim aż 27 krążków.

Poniżej przedstawiamy zdobycze medalowe mieszkańców Gostynina:

Nadia MACHAŁA (juniorka C – uczennica SP nr 1):
2000 m na punkty – złoty medal

Michał PAWŁOWSKI (kadet – uczeń SP nr 1 – klasa 6):
200 m sprint – srebrny medal
500 m sprint – srebrny medal
3000 m na punkty – srebrny medal
5000 m na eliminacje – srebrny medal
3000 m SZTAFETA – złoty medal

Łukasz FLEJSZER (masters / trener):
200 m sprint – złoty medal
500 m sprint – złoty medal
2000 m – złoty medal
5000 m – złoty medal

Ponadto klub reprezentowały: Kaja Sobiecka, Natalia Sarzała i Michalina Zalewska – uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Młodzież zamieszkująca i reprezentująca miasto Gostynin opowiadała burmistrzowi o w/w zawodach, które rozpoczęły się w piątkowe popołudnie sprintami na 200m. W kolejne dni rozegrano konkurencje na 500m oraz biegi na punkty i na eliminacje. Zmagania rozegrano w świetnych warunkach pogodowych z bardzo wysoką frekwencją np. w niektórych kategoriach – juniorek C (młodziczek) startowało ponad 70 dziewcząt! Zdobyte medale na imprezie najwyższej rangi okazały się dużą promocją naszego miasta.

– Moi zawodnicy rywalizowali z najlepszymi klubami na równym poziomie, czasami brakowało szczęścia, by być na podium. Sam udział w zawodach, oddany przez każdego zawodnika „wysiłek fizyczny, chęci” jest już sukcesem, zbieraniem doświadczeń, doskonaleniem umiejętności technicznych i taktycznych. 
Specjalistyczny tor, który w przyszłości mógłby powstać w Gostyninie na pewno przyczyniłby się do osiągania wysokich wyników sportowych na torowych Mistrzostwach Polski, międzynarodowej arenie, promowania ciekawej aktywności fizycznej w naszym mieście.
Serdecznie dziękuję zawodnikom za ambitną walkę z utytułowanymi zawodnikami naszego kraju. Gratuluję wszystkim zajętych wysokich wyników, które nie były przypadkowe – budowane na systematycznych treningach, wyrzeczeniach, przełamywaniem barier-rekordów, godzeniem nauki szkolnej z codziennymi.
Dziękuję również rodzicom za wsparcie, doping, słowa otuchy, opiekę, dowóz.
Nasz udział i nawiązanie walki z elitą (w tym 27 medali) z całą pewnością były świetną wizytówką dla miasta Gostynina! – mówi trener Łukasz Flejszer.

  • "Zwoleń-Team" z wizytą u burmistrza
  • "Zwoleń-Team" z wizytą u burmistrza
  • "Zwoleń-Team" z wizytą u burmistrza
  • "Zwoleń-Team" z wizytą u burmistrza

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt