Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Goście z Belgii u burmistrza

W dniu dzisiejszym (12.08.21) do burmistrza Pawła Kalinowskiego przybył pan Witold Gudyś z żoną Marzeną i córką Karoliną. Goście są rodowitymi gostyninianami, jednak od 10 lat mieszkają w Belgii.

Wizyta wynikła z tego, że w lipcu br. podczas ulewnych deszczy woda zalała także ośrodek Polskiej Macierzy Szkolnej w Comblain-la-Tour w Walonii. Wszystkie znajdujące się tam książki w tym podręczniki uległy zniszczeniu. Dlatego właśnie pan Witold wraz z małżonką zajęli się stworzeniem i rozwojem biblioteki obwoźnej, która udostępnia polskim szkołom na terenie Belgii podręczniki do szkół. Miejscem składowania pomocy szkolnych jest Polska Macierz Szkolna, natomiast wypożyczaniem i rozwożeniem zgodnym ze zleceniem każdej z polskich placówek zajmuje się pan Witold z żoną, angażując w to swój prywatny czas i finanse. Działania podejmowane są w porozumieniu z wicekonsulem przy ambasadzie polskiej w Belgii panem Kacprem Szyndlarewiczem.

Zbiórki potrzebnych podręczników i innych akcesoriów szkolnych w naszym mieście dokonały: Szkoła Podstawowa Nr 1, 3 i 5 oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie.

Pan Witold wyraził zadowolenie z pozytywnego odzewu i zaangażowania gostynińskich placówek oraz przekazał podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Dodał, że wszystko zostanie wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Ma także nadzieję na dalszą owocną współpracę.

  • Goście z Belgii u burmistrza
  • Goście z Belgii u burmistrza
  • Goście z Belgii u burmistrza
  • Goście z Belgii u burmistrza

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt