Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Emocje a uzależnienia. Trwa realizacja programu profilaktycznego w szkołach

Emocje są nieodłącznym elementem każdego człowieka, odczuwamy je codziennie od smutku po radość. Każdy jest inny, więc każdy ma również inny charakter i inną emocjonalność.

Od najmłodszych lat powinnyśmy uczyć się wyrażania i nazywania emocji.

Odczuwać smutek czy złość nie jest niczym złym. Wystarczy wiedzieć jak radzić sobie z tymi emocjami i jak ich nie zagłuszać i nie regulować ich sztucznie poprzez sięganie po używki, które tylko pozornie dają szczęście i ulgę. Podobnie jest ze wszystkimi sytuacjami powodującymi stres, który często tłumiony jest przez nałogowe zachowania (alkohol, narkotyki, gry, objadanie się, hazard).

 

Aby lepiej radzić sobie z emocjami i móc korzystać z informacji, których nam dostarczają, trzeba zacząć od ich prawidłowego rozpoznawania i zrozumienia. Tego uczą realizatorki programu profilaktycznego „Emocjonalny zawrót głowy”, który odbywa się w gostynińskich szkołach podstawowych oraz w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. Panie Renata Brzezińska-Strzelecka i Patrycja Piwoni-Koprucka, rozmawiają z młodzieżą o tym jak radzić sobie z emocjonalnymi wyzwalaczami bez sięgania po narkotyki, alkohol czy uzależnienia behawioralne. Podczas zajęć uczniowie zdobywają informacje jak rozpoznawać, prawidłowo nazywać i reagować w sposób konstruktywny na pojawiające się emocje.

 

Program jest finansowany ze środków miasta Gostynina.

  • Emocjonalny zawrót głowy
  • Emocjonalny zawrót głowy
  • Emocjonalny zawrót głowy
  • Emocjonalny zawrót głowy
  • Emocjonalny zawrót głowy
  • Emocjonalny zawrót głowy

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt