Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Debata z seniorami o bezpieczeństwie

 
Bezpieczeństwo seniorów było głównym tematem debaty w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie. Policjanci zorganizowali to spotkanie z myślą o seniorach i stałym podnoszeniu ich świadomości związanej z oszustwami. W debacie wzięli udział przedstawiciele: Urzędu Miasta w Gostyninie w osobie Burmistrza Pawła Kalinowskiego, Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, którą reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Gostyninie mł. insp. Robertem Koprem, przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zarządu Dróg, placówki bankowej Banku Polskiego PKO BP w Gostyninie.

W dniu 16 listopada br. o godz. 16:00  w Miejskim  Centrum Kultury w Gostyninie policjanci spotkali się z seniorami by porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Debata miała na celu przede wszystkim podnieść świadomość seniorów oraz ostrzec ich przed bezdusznością  oszustów, którzy działają bez skrupułów i mogą zapukać również do naszych drzwi. Przestrzegaliśmy przed tymi, którzy podają się za policjanta, wnuczka czy też pracownika banku.

Pamiętajmy, że Policjanci nigdy nie dzwonią z żądaniem wypłaty bądź przekazania pieniędzy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, rozłączmy rozmowę i skontaktujmy się bezpośrednio z rodziną. Zawsze o naszych podejrzeniach poinformujmy Policję, dzwoniąc pod numer 112.

Gostynińscy seniorzy mieli również okazję przypomnieć sobie zasady bezpiecznego ogrzewania domu i mieszkań, które omówił przedstawiciel z Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie mł. brygadier Witold Borowy.

W dalszej części spotkania uczestnicy debaty zostali zapoznani przez pracowników Banku Polskiego PKO BP w Gostyninie z metodami, którymi posługują się oszuści oraz co robić aby nie zostać oszukanym.

Zasady bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym omówił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie podinsp. Bogdan Nawrocki.

Dalszą część debaty zajęła dyskusja, podczas której padały pytania oraz wnioski dotyczące infrastruktury drogowej w rejonie ul. 18 Stycznia, ul. Prusa oraz torowiska w rejonie ul. Langenfeld. Wnioski złożone przez mieszkańców zostały przyjęte do realizacji.

Tekst: KPP Gostynin

Foto: UMG

  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie
  • Debata o bezpieczeństwie

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt