Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Szybka pomoc ratuje życie. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała dla Klubu Dziecięcego "Uśmiech Malucha" urządzenie LifeVAC.

Jest nam bardzo miło przekazać informację, że w ubiegłym tygodniu pracownicy PKO Banku Polskiego SA Oddział 1 w Gostyninie - Magdalena Cichosz – Dyrektor Oddziału i Magdalena Fligiel-Koper – Kierownik Zespołu, reprezentując Fundację PKO Banku Polskiego, przekazały dla Klubu Dziecięcego „Uśmiech Malucha” na ręce Iwony Rzegockiej-Gontarek - Kierownika Klubu, urządzenie LifeVAC. Jest to zestaw ratunkowy, umożliwiający szybkie i skuteczne udrażnianie dróg oddechowych osobom, które się krztuszą lub dławią. 

Urządzenie LifeVac, jest wykorzystywane jako uzupełnienie standardowej procedury pierwszej pomocy w sytuacji, gdy ta nie przynosi pożądanego skutku. Jego użycie nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani przeszkolenia. Może być stosowane przez każdego. Jego działanie polega na zasysaniu ciała obcego z dróg oddechowych poszkodowanego w sposób nieinwazyjny i skuteczny. Dzięki specjalnie opatentowanemu zaworowi urządzenie to zasysa ciało obce w jednym kierunku z siłą 9 – krotnie wyższą niż podczas manewru Heimlicha i 6 – krotnie wyższą niż uciśnięcia klatki piersiowej. W przypadku zadławienia można więc zapobiec tragedii w ciągu kilku sekund. 

Sprzęt jaki został przekazany do gostynińskiego Klubu Dziecięcego „Uśmiech Malucha” jest w pełni bezpieczny dla maluchów. Jest zatwierdzony, jako urządzenie medyczne klasy I przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce (Zaświadczenie nr 102/2018) i posiada certyfikat zgodności CE, zgodnie z dyrektywą EC 93/42/EWG Unii Europejskiej. Uratował już ponad 1,1 tys. osób, w tym ponad 700 dzieci. 

Poniżej link do strony Fundacji PKO Banku Polskiego, pod którym umieszczone są filmy instruktarzowe:

Fundacja PKO Banku Polskiego - film instruktarzowy LifeVac


https://media.pkobp.pl/266304-pkodzieciom-pomagamy-najmlodszym-w-sytuacji-zadlawienia-lub-zakrztuszenia

 

  • Szybka pomoc ratuje życie. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała dla Klubu Dziecięcego Uśmiech Malucha urządzenie LifeVAC
  • Szybka pomoc ratuje życie. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała dla Klubu Dziecięcego Uśmiech Malucha urządzenie LifeVAC

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt