Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Gostyniński artysta ponownie zachwyca swą twórczością

Tadeusz Biniewicz, bo o nim mowa po raz kolejny podjął się wykonania prac zarówno malarskich jak i rzeźbiarskich. Powstały i powstają piękne obrazy i rzeźba.

Zacznijmy od obrazów, które można podziwiać w pracowni malarza. Wzrok przyciągają prace wykonane dla domu, jak i na zamówienie: ikona św. Piotra, kwiaty, martwa natura czy impresja pod nazwą nenufary. W obrazach widać, jak zawsze zachowanie szczegółów: pracę mięśni, wyraz twarzy wyrażającą uczucia. Dobrane pięknie kolory farb i werniksowanie spajają się w jedną, wyjątkową całość.

Obecnie wykonywaną rzeźbą jest Pieta Watykańska według Michała Anioła. Prace nad tym dziełem pan Biniewicz rozpoczął w połowie października 2023 roku, a zakończenie planuje na czerwiec br.

Oryginał rzeźby znajduje się w Watykanie. Blok, z którego wykonane zostaną postacie to marmur carrara sprowadzony z Włoch, ważący 6 ton. Rzeźba będzie miała wymiary 2,05 m na 1,75 m. Istnieje prawdopodobieństwo, że z tego samego kamieniołomu powstał oryginał.

Na czym polega wyjątkowość w wykonaniu piety? Jak mówi pan Tadeusz Biniewicz: - Obróbka rzeźby wykonana jest obecnie w 50 procentach. Teraz zacznę rzeźbienie od góry i będę systematycznie wykonywał wszelkie szczegóły, a jest ich sporo, jak choćby prześwity, przy kończynach, wolne palce dłoni, ułożenie szaty itp. Muszę pokazać w tej wieloosobowej rzeźbie martwość ciała Jezusa, jego bezwład oraz cierpienie Maryi, nie tylko na twarzy, ale w całej postaci. Jest to bardzo pracochłonne i precyzyjne. Muszę dobrze zaplanować każde uderzenie dłuta.

Życzymy panu Tadeuszowi wytrwałości i radości z wykonywanej pracy.

 

  • Tadeusz Biniewicz i jego prace
  • Pieta Watykańska
  • Tadeusz Biniewicz i jego prace
  • Tadeusz Biniewicz i jego prace
  • Tadeusz Biniewicz i jego prace

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt