Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

I Gostynińska Noc Muzeów

Przed nami – już w sobotę (18 maja 2024 r.) odbędzie się I Gostynińska Noc Muzeów, a w niej… same atrakcje.

O godz. 20.00 naszą wędrówkę po ciekawych, urokliwych i intrygujących miejscach rozpoczniemy przed Ratuszem Miejskim. Tam powita nas pani Burmistrz – Agnieszka Korajczyk-Szyperska, jak na gospodarza gościnnego miasta przystało. Ponadto będzie czekać na nas lokalny przewodnik – dr Elżbieta Szubska-Bieroń, która oprowadzi nas szlakiem lokalnej Nocy Muzeów i opowie o  kolejnych historycznych miejscach. Pikanterii dodadzą ciekawostki, których być może Państwo nie znacie.

A dokąd będziemy zmierzać? Sprzed Ratusza do budynku Urzędu Miasta, następnie do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Dwujęzycznymi, a potem spotkamy się z duchami z przeszłości na cmentarzu ewangelicko-augsburskim, gdzie zapewne poczujemy dreszczyk emocji. Ostatni etap wędrówki, to historyczna perełka naszego regionu – Zamek Gostyniński. Co się tam będzie działo? O tym dowiecie się Państwo już w sobotę wieczorem.

Jeszcze mała podpowiedź – uczestnicy Gostynińskiej Nocy Muzeów powinni uważnie słuchać pani przewodnik, gdyż w Zamku odbędzie się krótki konkurs wiedzy na temat miejsc, w których się zatrzymywaliśmy. A dla najbardziej aktywnych przeznaczone są nagrody.

Szanowni Państwo, nasze urokliwe miasto warte jest zwiedzania, poznania i podziwiania, dlatego już dzisiaj zapraszamy do wspólnego spędzenia tej wyjątkowej Nocy Muzeów. Zapraszamy

  • Zaproszenie na Noc Muzeów - plakat

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt