Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

III Turniej Warcabowo-Szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gostyninie

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gostyninie odbył się III Turniej Warcabowo-Szachowy, który przyciągnął uczniów pełnych pasji do gier strategicznych. Wydarzenie zgromadziło zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych graczy, tworząc atmosferę rywalizacji oraz nauki.
Głównym celem turnieju było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, koncentracji oraz cierpliwości wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy chcieli także zachęcić uczestników do zdrowej rywalizacji oraz integracji społeczności szkolnej.
W turnieju wzięło udział ponad 50 uczniów z różnych klas, podzielonych na dwie główne kategorie: warcaby i szachy. Zawodnicy rywalizowali w systemie szwajcarskim i pucharowym, co zapewniło emocjonujące pojedynki do samego końca.
Turniej rozpoczął się uroczystym otwarciem, podczas którego dyrektor szkoły, Robert Pypkowski oraz Bogumiła Ogrodowczyk - nauczyciel konsultant w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej MSCDN w Płocku, wygłosili krótkie przemówienie na temat znaczenia gier strategicznych w edukacji. Następnie zawodnicy wspierani przez przybyłych gości – Krzysztofa Klejnę – Przewodniczącego Rady Miejskiej, Przewodniczącą Rady Rodziców przedszkola Martynę Jędrzak, Przewodniczącą Rady Rodziców szkoły Anetę Marciszewską, wicedyrektor przedszkola Sylwię Śmiałkowską oraz wicedyrektora szkoły Marka Osmałka przystąpili do swoich pierwszych partii.
W kategorii warcabowej rozegrano kilka rund eliminacyjnych, po których wyłoniono najlepszych zawodników do rundy finałowej. Mecze były zacięte, a niektórzy uczniowie wykazali się wyjątkową strategią i sprytem.
Turniej szachowy również przyciągnął wielu utalentowanych młodych graczy. Partie były intensywne, a każdy ruch analizowany z największą starannością. Kilka meczów zakończyło się remisem, co dodatkowo podkreśliło wyrównany poziom rywalizacji.
Po wielu emocjonujących rozgrywkach, wyniki prezentowały się następująco:
Warcaby - zerówki:
1 miejsce - Zofia Gabalewicz
2 miejsce - Natan Kotfasiński
3 miejsce - Miłosz Jędrzak
Warcaby - klasy 2 i 3
1 miejsce – Maja Rosiak ( klasa 3a)
2 miejsce – Maria Dymowska (klasa 2c)
3 miejsce – Aleksander Russek (klasa 3a)
Szachy – klasy I
1 miejsce – Kacper Małecki (klasa 1b)
2 miejsce – Natan Przyborowski (klasa 1b)
3 miejsce – Aniela Kijek (klasa 1b)
Szachy – klasy II
1 miejsce – Wojciech Kotliński (klasa 2a)
2 miejsce – Julian Józefowicz (klasa 2b)
3 miejsce – Aleksander Zieliński (klasa 2b)
Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz dyplomy które wręczono podczas uroczystego zakończenia turnieju. Organizatorzy oraz Rada Rodziców zadbali o to, aby każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek, co dodatkowo zmotywowało młodych graczy do dalszego rozwijania swoich umiejętności.
III Turniej Warcabowo-Szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gostyninie kolejny raz okazał się dużym sukcesem. Wydarzenie nie tylko promowało gry logiczne, ale także integrowało społeczność szkolną, zachęcając uczniów do zdrowej rywalizacji i rozwijania pasji.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 
  • Turniej warcabowo-szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
  • Turniej warcabowo-szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
  • Turniej warcabowo-szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
  • Turniej warcabowo-szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
  • Turniej warcabowo-szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
  • Turniej warcabowo-szachowy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt