Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

"Urodziny Gostynina – świętujemy lokalne sukcesy" - muzyczne święto Gostynina. Zapraszamy na jazzowy koncert w Zamku

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert muzyki jazzowej, zorganizowany z okazji urodzin Gostynina (8 marca 1382 r. Siemowit IV nadał prawa miejskie Gostyninowi) w ramach projektu  "Urodziny Gostynina – świętujemy lokalne sukcesy". Wydarzenie odbędzie się w Zamku Gostynińskim, w niedzielę 16 marca 2025 roku, o godzinie 17:00.

Na scenie wystąpią utalentowani gostynińscy muzycy, którzy zabiorą nas w niesamowitą podróż po świecie jazzu. Wśród gwiazd wieczoru zobaczymy:

  • Piotr Krzemiński - trąbka;
  • Michał Borowski - saksofon;
  • Dominik Janiszewski - gitara;
  • Dariusz Petera - fortepian;
  • Przemysław Knopik - perkusja.

Nie przegapcie okazji, by usłyszeć naszych lokalnych artystów, którzy z pasją i zaangażowaniem podzielą się z nami swoją miłością do muzyki jazzowej.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Czekamy na Was z niecierpliwością! Przyjdźcie, aby razem uczcić tę ważną dla naszego miasta rocznicę w rytmach jazzu. Poniżej znajduje się krótki rys biograficzny dot. artystów. 

Piotr Krzemiński – trębacz jazzowy i kompozytor, w którego stylu wyczuwa się świeżość, wrażliwość, przestrzeń i wpływ lat spędzonych na muzycznych podróżach po całym świecie, które pozwoliły mu wykształcić indywidualny język muzyczny pełen różnorodnych emocji. Opiekun artystyczny i organizator cenionych przez publiczność koncertów oraz cyklów koncertów w Łodzi, np. "Jazzowe spotkania u Milscha" czy Artkombinat Jazz o'Clock". Od kilku lat przy współpracy z UNESCO oraz z najpierw Thelonious Monk Institute of Jazz, a następnie z Herbie Hancock Institute of Jazz organizuje koncerty w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu.
Uczestnik i laureat wielu znanych polskich festiwali jazzowych, w tym Jazz Juniors, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Jamboree 2018, Złota Tarka 2019. Trębacz i solista Big Bandu "Fabryka", z którym zdobył I-szą nagrodę "Grand Prix" na XXIII Big Band Festiwal, Nowy Tomyśl 2018.
Za swoją twórczość i działalność wyróżniony przez Stowarzyszenie Jazzowe "Melomani" i nagrodzony Nagrodą Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2018 oraz 2021 roku. W dorocznej ankiecie "Jazz Top", czytelników magazynu "Jazz Forum" - uznany za jednego z dziesięciu czołowych polskich trębaczy za 2019, 2021 oraz 2023 rok, a także kompozytorów za 2023 r. W ankiecie krytyków muzycznych i dziennikarzy tego samego magazynu wyróżniony jako jeden z czołowych trębaczy 2022 oraz 2024 roku. W lutym 2025 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska nadała Piotrowi Krzemińskiemu Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Przez dotychczasowe lata swej kariery współpracował lub współpracuje z takimi wykonawcami jak m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Urbaniak, Włodek Pawlik, Maciej Sikała, Bogusław Mec, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Michel Legrand (Francja), Bill Prince (USA), Paul Baker (Anglia), Jack Jones (USA), Danny Couch (USA), Greg Bohnam (USA), Ray Michaels (USA) Dave Latchaw (USA); jak również z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrem Muzycznym w Łodzi.

Michał Borowski – saksofonista, kompozytor, aranżer i nauczyciel. Absolwent Instytutu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2006 rok – dyplom na Wydziale Kompozycji, Aranżacji, Edukacji i Jazzu). Prowadzi szeroko zakrojoną działalność koncertową w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, Szwecja). Jako muzyk studyjny współpracował z takimi artystami, jak: Leszek Możdżer, Włodek Pawlik, Zbigniew Namysłowski, Hiram Bullock, Mirosław Muzykant, Joachim Mencel, Paul Anka, Janusz Stokłosa, Adam Sztaba, Robert Chojnacki, Renata Dąbkowska, Bogusław Mec, Alicja Majewska, Irek Dudek oraz Wanda Kwietniewska.
Brał udział w projekcie Nostalgia, w duecie z kompozytorem Marcinem Nierubcem, a także przy realizacji programów telewizyjnych „Taniec z Gwiazdami”, „Przebojowa Noc”, „Jak Oni Śpiewają”, „Zabij Mnie Śmiechem”.
W roku 2015 powstała autorska płyta „Soldiers Of Love”  Zespołu Joinmakers Group, na której znalazły się kompozycje Michała Borowskiego oraz Zdzisława Kalinowskiego.
Od 2008 roku Michał Borowski prowadzi klasę saksofonu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach.

Dominik Janiszewski – gitarzysta, aranżer, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa specjalność gitara jazzowa. Uczęszczał do prywatnej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Kurpńskiego w Kutnie. Wielokrotnie brał udział w nagraniach studyjnych płyt oraz produkcjach telewizyjnych. Laureat konkursów oraz festiwali jazzowych w Polsce, m. in. wyróżniony na School Jazz Festival w Lubaczowie jako popularyzator muzyki polskiej, srebrny medalista chóralnych mistrzostw w Łotwie oraz Japonii, które zdobył wraz z chórem Vox Singers. Doświadczenie muzyczne zdobywa u boku znamienitych artystów naszego kraju.

Dariusz Petera – pianista, kompozytor. Absolwent Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie aranżacji prof. Lucjana Kaszyckiego oraz fortepianu Wojciecha Kamińskiego. Kształcił się również u Janusza Skowrona. Zadebiutował na polskiej scenie jazzowej w 2013 roku wraz z zespołem Fusion Generation Project albumem No Fusion.
Współpracował z takimi artystami, jak Adam Bałdych, Krzesimir Dębski, Olga Bończyk, Frank Parker, Michael Patches Stewart, Wojciech Staroniewicz oraz z Atom String Quartet i Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Z Fusion Generation Project wywalczył pierwsze miejsce w konkursie Europejskie Integracje Muzyczne 2011, a indywidualnie trzecie miejsce zdobył w Międzynarodowym Konkurssie na Kompozycję Jazzową 2018, w ramach 13. edycji Silesian Jazz Festiwal.

Przemysław Knopik – perkusista. Lekcje perkusji jazzowej pobierał u wybitnego jazzowego perkusisty Kazimierza Jonkisza. Koncertował z takimi gwiazdami jak; Dreafters (USA), Neil Grant (GB), Michał Urbaniak, Maria Sadowska, Renata Dąbkowska, Ingrid, Alicja Janosz, Krzysia Górniak, Andrzej Przybielski, Marek „Zefir” Wójcicki, Wojtek Pilichowski, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Filip Sojka, Lena Ledoff Trio, Łukasz Zagrobelny, Robert Janowski, Grott-Knopik-Kalinowski Yamaha Trio i wielu innych. Odniósł sukces także w programach „Mam talent”, „Must be the music” i „Zostań gwiazdą”. Grał na wielu festiwalach muzyki jazzowej, popowej, hip-hopowej w Polsce jak i za granicą, między innymi: „Orange Warsaw Festival”, „Heineken Festival”, „ Summer Days festiwal”, „Jazz Jamboree Festival”. Założył duet z Krzysztofem Ścierańskim. 
Ma za sobą epizody z muzyką big-bandową różnych stylów i orkiestrą symfoniczną (koncerty w Niemczech, Szwecji i we Francji). Jego autorski projekt „Knopik Band” w krótkim czasie zdobył licznych fanów, czego można było doświadczyć podczas cotygodniowych koncertów w słynnym klubie „Akwarium” i koncertach w całej Polsce. Na Łódzkich Dniach Jazzowych „Jazzga 2000” otrzymał Grand Prix za swój projekt solowy. 
Przemek Knopik jest jednym z nielicznych perkusistów, który jest w stanie zagrać koncert SOLO. Ponadto Przemek daje przykład wirtuozerii, prezentując swój własny styl gry, pełen siły i ekspresji. Muzyka jaką przedstawia jest połączeniem różnych stylów muzycznych takich jak: jazz, funky, fusion, acid jazz oraz muzyka elektroniczna i popularna. Dysponuje pięknym, mocnym brzmieniem. Nawet wśród przeciwników jego koncepcji artystycznej, uważany jest za wybitny talent perkusyjny.

 

  • Koncer jazzowy w zamku

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt

baner toplayer
2 maja - Urząd nieczynny