Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Powitanie Nowego 2018 Roku w Rynku Miejskim

Szanowni Państwo!

Minął kolejny rok... Rok zapisany wysiłkiem i nadzieją. Trudny i ważny dla naszej społeczności lokalnej.
Życzę, aby 2018 rok przyniósł nam jak najwięcej nadziei i poczucia satysfakcji. Aby gostynińskie domy wypełniała radość i miłość, abyśmy wszyscy mogli dostrzec, jak wiele życzliwych i pomocnych dłoni i twarzy jest wokół nas. 
Życzę wszystkim sukcesów, pomyślności, udanych przedsięwzięć i zrealizowanych marzeń. 
Naszemu Miastu życzę, by pomyślnie się rozwijało, pokonując z sukcesem wszelkie trudności. By niezmiennie cieszyło się szacunkiem i uznaniem społeczności. Chciałbym, by Gostynin nadal pozostał wzorem dobrze rozwijającego się miasta, pełnego ciekawych wydarzeń i atrakcji, by umacniało się przekonanie, że... tu warto żyć!
Niech to będzie dobry Nowy Rok.

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

 

Mieszkańcy Gostynina w sylwestra spotkali się na Rynku naszego miasta, aby wspólnie na kilka minut przed północą wysłuchać życzeń Burmistrza Pawła Kalinowskiego, obejrzeć wystrzelone w niebo sztuczne ognie oraz w rytmie muzyki mechanicznej porwać się do tańca.

Organizatorzy miejskiego sylwestra jeszcze raz życzą Państwu wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń, dużo zdrowia, optymizmu i dziękują za wspólną zabawę.

 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim

Hej kolęda kolęda hej kolędy to czas...

Najpiękniejsze kolędy oraz pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu plejady wspaniałych artystów zabrzmią w murach MCH Stara Betoniarnia (hol główny) już 7 stycznia o godz. 16.00. Będzie to okazja, aby przy dźwiękach tradycyjnych kolęd oraz innych aranżacji utworów bożonarodzeniowych spędzić wspólnie radosne popołudnie w gronie rodziny i przyjaciół.
Kolędy zaśpiewane zostaną w czterech językach (polskim, angielskim, hiszpańskim i chińskim). W gronie wykonawców znajdą się m.in. Natalia Arciszewska oraz José i Noelia Giovanini z Argentyny. Motywem przewodnim wieczoru są słowa z Ewangelii Jana: „Prawdziwa światłość, która oświeca człowieka przyszła na świat”.

Zapraszamy serdecznie na koncert kolęd.

 • koncert "Kolędy świata"

Który będzie najlepszy? – Rusza konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku”

Dzisiaj (2 stycznia 2018r.) rozpoczyna się konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017 roku”. Mieszkańcy powiatu gostynińskiego mogą oddawać głosy na 9 dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. Konkurs trwa do 31 stycznia br.
Konkurs to okazja dla mieszkańców, żeby podziękować dzielnicowym za zaangażowanie w ich pracę. A nie jest to łatwa służba. To często do nich jako pierwszych zwracamy się z naszymi problemami, tymi większymi i mniejszymi, jakie trapią nas w naszym miejscu zamieszkania. Sami dzielnicowi przyznają, że w ich pracy trzeba umieć słuchać ludzi. Ich praca nie polega tylko na działaniach zmierzających do ukarania sprawcy wykroczenia, ale także do spotkań i rozmów z mieszkańcami. Dobry dzielnicowy musi cieszyć się zaufaniem mieszkańców terenu, za który odpowiada.
Głos na dzielnicowego można oddawać za pomocą papierowych ankiet przy urnach dostępnych w budynkach KPP w Gostyninie, Posterunków Policji w Pacynie i Sannikach, Starostwie Powiatowym w Gostyninie oraz urzędach gmin.
Na stronie KPP w Gostyninie dostępna jest również elektroniczna wersja ankiety, którą można przesłać na adres mailowy: prasowy.kppgostynin@ra.policja.gov.pl.
Dodatkowo uruchomiona zostanie ankieta internetowa, za pomocą której mieszkańcy powiatu mogą również oddawać głosy na dzielnicowego na następujących stronach:
- www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgs/
- www.gostynin.info
- www.gostynin24.pl
 Sylwetki dzielnicowych dostępne są na stronie http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgs/ w zakładce „Twój dzielnicowy”.

mł. asp. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

 • Najpopularniejszy dzielnicowy 2017 roku

Masz pomysł na ferie – weź udział w konkursie

Promowanie sposobów atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w ferie to główny cel konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. Do 10 stycznia 2018 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.
Ferie na Mazowszu rozpoczynają się piętnastego stycznia 2018 roku. Nie wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych spędzą je w sposób zorganizowany. Brak opieki osób dorosłych sprzyja podejmowaniu zachowań stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia, np. korzystanie z lodowisk na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Dlatego Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, Komendant Stołeczny Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty i Wojewoda Mazowiecki ogłosili konkurs na najciekawszą inicjatywę dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.
Głównymi celami konkursu są: inspirowanie osób i instytucji do nowatorskich działań profilaktycznych w czasie wolnym od zajęć szkolnych, ograniczenie demoralizacji wśród osób małoletnich oraz promowanie zdrowego stylu życia, pomoc w realizacji działań związanych z zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez wyróżnienie inicjatyw profilaktycznych oraz promowanie bezpieczeństwa.
Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które będą realizować inicjatywy w terminie 15 – 26 stycznia 2018 roku. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest niekomercyjny charakter projektu.
Kryteriami oceny pomysłu zgłoszonego do konkursu będą: innowacyjność i pomysłowość odpowiadająca oczekiwaniom odbiorców, uniwersalność, czyli możliwość przetransponowania inicjatywy na płaszczyznę innych powiatów, promocja zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, przekazywanie elementów wiedzy wiktymologicznej.
Inicjatywy konkursowe zostaną ocenione przez komisję konkursową do 23 lutego 2017 roku.


Wydział Prewencji KWP

Ostrzeżenie 1 stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Na co do kina w styczniu?

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem kina "Siemowit" na styczeń br. W ofercie znajdują się takie pozycje jak: "Kumple z dżungli" - francuski film animowany, oraz dramaty polskiej produkcji - "Cicha noc", "Najlepszy" i "Dzikie róże".

Zapewne każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zapraszamy.

 • Repertuar kina "Siemowit: na styczeń 2018r.

Koncert wiedeński – wyjątkowym wydarzeniem w MCK

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Zapraszamy serdecznie!

Bilety 70 zł - Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie (ul. 18 Stycznia 2)
rezerwacje tel. 24 235 34 47, grupy: tel. 504 091 909
bilety online: www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w sieciach: Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn

 • Koncert wiedeński - zaproszenie

Zła jakość powietrza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego.

Podstawową przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, a także pylenie z ulic i emisja spalin.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie

W dniu 6 stycznia 2018r. ulicami Gostynina, już po raz czwarty przejdzie Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 sprawowaną w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, po której wszyscy przy śpiewie kolęd wyruszą do kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej. Tam uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie.

Zachęcamy mieszkańców Gostynina i gości z innych miejscowości, aby włączyli się w ten wyjątkowy korowód.

 

Plakat źródło: http://www.parafiaswmarcina.pl/index.php/2-uncategorised/63-orszak-trzech-kroli-zaproszenie

 • Orszak 3 króli

Realizator półkolonii zimowych wyłoniony

Ferie na Mazowszu rozpoczynają się 15 stycznia 2018 roku. Nie wszyscy spędzą je w sposób zorganizowany. Wychodząc zatem naprzeciw potrzebom najmłodszych, Urząd Miasta po raz kolejny organizuje półkolonie z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat z terenu miasta Gostynina. Półkolonie są nieodpłatne, w całosci finansowane ze środków profilaktycznch.

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert, do realizacji w/w wypoczynku zimowego zgłosił się jeden oferent – Akademia Inicjatyw Młodzieżowych, która zorganizuje dla 50 dzieci i młodzieży atrakcyjne półkolonie w Gostyninie. W ramach wypoczynku Stowarzyszenie zapewnia uczestnikom interesujący program rekreacyjny do godzin popołudniowych, ciepły posiłek lub suchy prowiant na wyjazdy, a przede wszystkim ciekawe zajęcia z innowacyjnymi rozwiązaniami i propozycjami działań opartymi na nauce przez zabawę. Raz w tygodniu zajęcia prowadzone będą przez psychologa, którego spotkania będą zintegrowane z wypoczynkiem dzieci i młodzieży i będą tematycznie nawiązywały do zajęć rekreacyjnych, zwracając uwagę na bezpieczeństwo ducha i ciała.

Nabór na półkolonie odbywał się będzie od 8 stycznia 2018 r. Numer telefonu pod którym będzie można dokonywać zgłoszeń podany zostanie na naszej stronie internetowej w poniedziałek 8 stycznia br. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 • półkolonie w Gostyninie
 • półkolonie w Gostyninie
 • półkolonie letnie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Sadownika

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Gostyninie przy ul. Sadownika, stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina.  
Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 10, tel. 24 236 07 45.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przetargu.
 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej - Radni uchwalili budżet na 2018 rok

W dniu 28 grudnia 2017 roku odbyła się sesja Rady Miasta, na której został uchwalony Budżet na 2018 rok. Pomimo próśb Burmistrza Pawła Kalinowskiego o wypracowanie kompromisu, Radni przegłosowali swoje poprawki, tym samym odrzucając propozycje przygotowane przez Urząd Miasta, uwzględniające niezbędne inwestycje i modernizacje. Włodarz miasta ubolewa nad takim budżetem wskazując, że pozostał z minimalnym funduszem na przyzwoite funkcjonowanie Urzędu, niedoszacowanymi inwestycjami oraz całkowitym brakiem środków na doraźną pomoc, która ma na uwadze dobro i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Gostynina.


Dyrektor Magdalena Andrzejczak w pismach do Burmistrza Pawła Kalinowskiego „wielokrotnie wskazywała na potrzebę przeprowadzenia generalnego remontu sali gimnastycznej, która nie była remontowana od ponad 15 lat. Każdego dnia korzystają z niej dzieci – 574 dzieci - uczniowie klas I-III, a także IV-VII. Wystające fragmenty zagrażają bezpieczeństwu dzieci. Niejednokrotnie notowano przypadki „przyszczypania” palców dłoni, spowodowane przerwami powstałymi między panelami podłogowymi, skaleczeń. W wielu miejscach ze ścian i sufitów odpryskuje farba. Tworzą się dziury. Dzieci nie mogą korzystać z drabinek, gdyż istnieje ryzyko oderwania się od ściany. Takim samym remontom podlegają parapety okienne, z których odchodzi farba i kaleczy dłonie. Co więcej, nie daje się ich utrzymać w czystości”. We wrześniu 2017 roku odbyła się kontrola Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gostyninie, w zakresie przygotowania szkoły do rozpoczęcia roku szkolnego, po której zapadła decyzja o natychmiastowym doprowadzeniu sali gimnastycznej do właściwego stanu sanitarno-higienicznego i technicznego. Niewykonanie zaleconych prac do 24 sierpnia 2018 roku skutkować będzie zamknięciem sali gimnastycznej, aby nie narażać dzieci na niebezpieczeństwo i nałożeniem kary finansowej. Burmistrz nie ukrywa swojego zdumienia i niezrozumienia dla decyzji Radnych, gdyż wnioskował o przekazanie 80 000 złotych, a SP1 nie otrzyma ani jednej złotówki na ten cel.
W związku z pojawiającymi się publikacjami i komentarzami odnośnie wykorzystania środków budżetowych w roku 2017 na remont Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie i zasadnością wnioskowania o środki finansowe w budżecie na rok 2018 dotyczące remontu sali gimnastycznej, przedstawiamy Państwu decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora w Gostyninie przedłużającą termin wykonania nałożonego obowiązku do 24.08.2018r. wraz z uzasadnieniem.

Burmistrz Paweł Kalinowski zachęca wszystkich zainteresowanych do zaznajomienia się z treścią poniższego pisma, z nadzieją że rozwieje Państwa wszelkie wątpliwości.
 

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali...
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali...
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali...
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali...
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali...
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali...
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali...
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali...

Termomodernizacji budynku przy ul. 3-go Maja 12 nie będzie - kolejna "poprawka" budżetu na 2018 rok

Budynek mieszczący się przy ul. 3-go Maja 12, który przede wszystkim zagraża zdrowiu i życiu mieszkających w nim lokatorów ( 6 rodzin ), a także szpeci swoim fatalnym wyglądem, również zostaje całkowicie pominięty w budżecie. Budynku nie można wyburzyć, a remont musi być wykonany pod nadzorem i z uwzględnieniem uwag konserwatora, ponieważ jest zabytkiem. Szacowany koszt termomodernizacji wynosi 412 000 zł i miał obejmować przebudowę elewacji w zakresie ornamentów architektonicznych, wykonanie docieplenia styropianem i tynku cienkowarstwowego, wymianę dachu, wymianę stolarki otworowej zewnętrznej, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej, sanitarnej z przyłączeniem do sieci kanalizacyjnej, wykonanie w lokalach mieszkalnych sanitariatów i innych robot wykończeniowych.

 • Termomodernizacji budynku przy ul. 3-go Maja 12 w dalszym...
 • Termomodernizacji budynku przy ul. 3-go Maja 12 w dalszym...

Dofinansowanie na zakup kotłów w 2017 roku

Informujemy o dotacji w zadaniu pn.: "Ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni na terenie miasta Gostynina - zakup kotłów”.

Projekt rozbudowy Miejskiego Przedszkola Nr 4 - już w tym roku

Szanowni Państwo, 
miło mi poinformować, że w tym przypadku środki, które zaplanowałem w budżecie na 2018 rok nie zostały „ruszone". Kwota 50 000 zł przeznaczona zostanie na przygotowanie dokumentacji budowlanej na rozbudowę istniejącego już budynku przedszkola o część parterową w tradycyjnej technologii, składającą się z 4 oddziałów żłobkowych i 8 oddziałów przedszkolnych. 

Wierze, że już niebawem będziemy w stanie zapewnić wszechstronny rozwój i bezpieczeństwo wszystkim dzieciom z Gostynina. 

Przypomnę, że w 2018 r. powstaną kolejne miejsca dla dzieci: w Punkcie Przedszkolnym w SP 5 - kolejne 50 miejsc, zaś w Klubie Dziecięcym - budynek dawnego Gimnazjum nr 2 - około 30 !!!

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

 

 • PROJEKT ROZBUDOWY MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4 W GOSTYNINIE...
 • PROJEKT ROZBUDOWY MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4 W GOSTYNINIE...

Przedsiębiorco pamiętaj o wniesieniu opłaty za koncesję

Przypominamy o obowiązku złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży (brutto z uwzględnieniem podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego) poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku 2017 i wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż/podawanie napojów alkoholowych w roku 2018 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2018 r.

Oświadczenie należy złożyć w głównym budynku Urzędu Miasta – w Wydziale Promocji i Ochrony Zdrowia, ul. Rynek 26, pok. 305

Zweryfikowaną z pracownikiem Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia kwotę należy wpłacić w kasie Urzędu Miasta lub na rachunek: 89102039740000530200066258 z uwzględnieniem na dowodzie wpłaty adresu placówki oraz określeniem raty, której wpłata dotyczy, a dowód opłaty należy dostarczyć do Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia, ul. Rynek 26, pok. 305.

Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nami

Orszak Trzech Króli w Gostyninie to już tradycja. Po raz czwarty w Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia – z kościoła parafialnego pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła wyruszył barwny korowód ulicami Naszego Miasta.

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po której wielobarwny tłum: Trzej Królowie, pastuszkowie, dzieci przebrane za aniołki i zwierzęta, mieszkańcy wyposażeni w orszakowe korony przy śpiewie kolęd, ruszyli w kierunku kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego. Na trasie można było zobaczyć 4 scenki, ilustrujące wydarzenia biblijne: Dwór Heroda, Betlejem – wizyta w Gospodzie, Brama Nieba, a w ostatniej scenie Trzej Królowie złożyli hołd Dzieciątku Jezus.

Wszystkim mieszkańcom Gostynina dziękujemy za udział w korowodzie.

 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam

Kolędowanie w "Starej Betoniarni"

W dniu wczorajszym – 7.01.2018r. odbył się wieczór kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w Miejskim Centrum Handlowym "Stara Betoniarnia". Kolędy były wykonywane w języku polskim, hiszpańskim, angielskim i chińskim, a śpiewali je: Natalia Arciszewska, Małgorzata Burzyńska, Jose i Noelia Giowanini oraz Donna Delik.

Spotkanie otworzył Piotr Syska, który między innymi wspomniał o tym, że historia narodzin Jezusa mimo odmiennych kultur jest taka sama. Mamy wyjątkową okazję, aby posłuchać kolęd z różnych stron świata,

W trakcie koncertu zebrani w MCH usłyszeli m.in.: "Nie było miejsca dla Ciebie", "Mario czy wiesz?", "Najwspanialszy Boży dar" .

Koncert podsumowało wspólne odśpiewanie kolęd "Cicha noc" i "Gdy się Chrystus rodzi".

Piotr Syska podziękował gościom za piękne wykonanie kolęd, a słuchaczom za wspólne spędzenie wieczoru.

 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"

Zapisy na zimowe półkolonie

Dziś (8 stycznia) ruszają zapisy na nieodpłatne półkolonie zimowe z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat z terenu miasta Gostynina. Półkolonie są nieodpłatne, w całości finansowane ze środków profilaktycznych.

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert, do realizacji w/w wypoczynku zimowego zgłosił się jeden oferent – Akademia Inicjatyw Młodzieżowych, która zorganizuje dla 50 dzieci i młodzieży atrakcyjne półkolonie w Gostyninie. W ramach wypoczynku Stowarzyszenie zapewnia uczestnikom interesujący program rekreacyjny do godzin popołudniowych, ciepły posiłek lub suchy prowiant na wyjazdy, a przede wszystkim ciekawe zajęcia z innowacyjnymi rozwiązaniami i propozycjami działań opartymi na nauce przez zabawę. Raz w tygodniu zajęcia prowadzone będą przez psychologa, którego spotkania będą zintegrowane z wypoczynkiem dzieci i młodzieży i będą tematycznie nawiązywały do zajęć rekreacyjnych, zwracając uwagę na bezpieczeństwo ducha i ciała.

Zapisów można dokonać tylko poprzez zgłoszenia telefoniczne na nr: 508 155 159 (smsy nie będą przyjmowane). Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • ferie zimowe 2018
 • ferie zimowe 2018
 • ferie zimowe 2018

Kiermasz ciast i zbiórka funduszy w SP 3

Dużym sukcesem zakończył się kiermasz ciast upieczonych przez Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Towarzyszył mu szczytny cel - zbiórka funduszy na leczenie małej Weroniki. Szkołę ozdobiły dwa stoiska z domowymi wypiekami, które szybko zdobywały swoich nabywców, a uzbierana w kilka godzin kwota, to ok. 2.700,00 zł.
Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowania Rodzicom za upieczenie i sprzedaż ciast, Samorządowi Uczniowskiemu na czele z opiekunami: Agatą Krajewską i Iwoną Markus, za przygotowanie i koordynację akcji, zaś Uczniom, Nauczycielom i Sympatykom "Trójki" za poczynione zakupy słodkości.
Zachęcamy szkoły, instytucje i wszystkich ludzi dobrego serca do włączenia się w słodki łańcuch pomocy Weronice.
Dyrektor SP 3
Adam Matyszewski
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3

Ostrzeżenie 1 stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM2,5 i PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Bal karnawałowy w "Starej Betoniarni"

W dniu 20 stycznia br. w Miejskim Centrum Handlowym "Stara Betoniarnia" przy ul. Bierzewickiej 32 odbędzie się Bal karnawałowy.  Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu 666 486 467. Zapraszamy.

 • Bal karnawałowy w MCH

26. Finał WOŚP w Gostyninie

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” .

W programie gostynińskiej Orkiestry znajduje się: Turniej piłki siatkowej mężczyzn, II Bieg z Fantazją "Policz się z cukrzycą", imprezy w Miejskim Centrum Kultury, Piotr Nalepa Breakout Tour, licytacje, warsztaty cyrkowe i plastyczne dla dzieci, kiermasze rękodzieła i ciast i wiele innych.

 • Plakat WOŚP

LXX sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

W dniu  28 grudnia 2017 roku, o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyły się obrady LXX sesji Rady Miejskiej – VII kadencji

Porządek sesji przedstawiał się następująco:

 1. Otwarcie obrad.
 2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
 3. Wręczenie nagrody Gminy Miasta Gostynina Panu Kazimierzowi Majchrzakowi działaczowi sportowemu.
 4. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
 5. Interpelacje i zapytania radnych.
 6. Informacja Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na obszarze województwa mazowieckiego (ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Gostynina za rok 2015,  2016 i 2017).
 7. Podjęcie Uchwały Budżetowej Miasta Gostynina na rok 2018;
 • odczytanie projektu uchwały budżetowej przez Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
 • odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
 • odczytanie wniosków i opinii komisji stałych wraz z opinią Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
 • dyskusja nad wniesionymi poprawkami i ich przegłosowanie,
 • głosowanie nad przyjęciem Uchwały Budżetowej Miasta Gostynina na rok 2018.
 1. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2028;
 • odczytanie projektu uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej przez Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
 • odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
 • odczytanie wniosków i opinii komisji stałych wraz z opinią Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
 • dyskusja nad wniesionymi poprawkami i ich przegłosowanie,
 • głosowanie nad przyjęciem Uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2028.
 1. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2017.
 2. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 254/L/2016 rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017-2026.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Miasta Gostynina na lata 2017-2021.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Miasta Gostynina do 2022 roku wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru uzupełniającego ławników do Sądu Rejonowego w Gostyninie.
 7. Podjęcie uchwały sprawie zmiany nazwy ulicy.
 8. Podjęcie rezolucji w sprawie przywrócenia w Gostyninie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
 9. Informacja o pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Gostyninie w roku 2016.
 10. Informacja o pracy Rady Miejskiej w Gostyninie w roku 2016.
 11. Przyjęcie protokołu z LXIX sesji Rady Miejskiej.
 12. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
 13. Sprawy różne.
 14. Zamknięcie obrad.                                           

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

Nie będzie kontynuacji prac związanych z budową drogi na ul. Kujawy i ul. Solidarności

Z przykrością informujemy, że Rada Miejska zdjęła środki finansowe z wydatków na zadania inwestycyjne w budżecie 2018 r. na dokończenie prac remontowych ul. Kujawy i ul. Solidarności. 
Mieszkańcy wielokrotnie prosili Burmistrza Pawła Kalinowskiego o kontynuację budowy drogi gminnej łączącej ul. Floriańską z ul. Wyszyńskiego, w tym parkingu na 18 miejsc postojowych, budowę sieci wodociągowej wraz z hydrantem, sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicy, a także budowę altany śmietnikowej. Niestety na obecną chwilę inwestycja, która została rozpoczęta w 2017 roku, została usunięta z tegorocznego budżetu. 
Burmistrz Miasta Gostynina jest zaskoczony decyzją radnych „usunięcie tego zadania inwestycyjnego jest dla mnie tym bardziej niezrozumiałą decyzją, gdyż w zeszłym roku pomysł cieszył się akceptacją Rady Miasta i zostały podjęte konkretne działania”
Przypominamy, że w 2017 roku opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową dla budowy i remontu dróg gminnych, za które miasto zapłaciło 33 825,00 zł. Na obecną chwilę dalszy etap budowy został zablokowany.

 • ul. Kujawy
 • ul. Kujawy
 • ul. Kujawy

Muzeum i Galeria w Zamku Gostynińskim - zostań współtwórcą

Zachęcamy Państwa do podzielenia się wspomnieniami, dokumentami, fotografiami, dzięki którym historia Gostynina będzie dostępna dla każdego.

"Dzięki Państwa głosom w ramach Budżetu Obywatelskiego powstanie w Zamku Gostynińskim sala poświęcona gostynińskiej historii i sztuce. 
Będzie to pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście, w którym każdy będzie mógł  poznać Gostynin – jego  mieszkańców i ich historię. 
Utworzenie Muzeum i Galerii bardzo mnie cieszy; dzięki funkcjonującemu już Punktowi Informacji Turystycznej jest to kolejne realne działanie służące promocji naszego miasta.
Chcielibyśmy, by Muzeum i Galeria opierały się na ciekawych eksponatach,  dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie lub wypożyczenie do Zamku Gostynińskiego pamiątek, zdjęć, dokumentów, które wzbogacą wystawę".

Z poważaniem

Prezes Zarządu Agencji i Promocji „Zamek” Sp. z o.o.
Paweł Gostyński

 • Muzeum i Galeria w Zamku Gostynińskim

Przegląd kolęd i pastorałek w Przedszkolu nr 4

Świąteczny nastrój minionych świąt przypomniał w Przedszkolu nr 4 Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięły przedszkolaki z Gostynina, Łącka i Sannik.

Na samym wstępie gospodarze wystąpili z krótką scenką taneczną o narodzinach Jezusa.

Jako pierwsze w Przeglądzie wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Łącku: Maciej Węglewski z kolędą "Zbudźcie się pastuszkowie" i Szymon Matuszewski z utworem "Pan Jezus także mamę Marię miał".

Drugie było Przedszkole Samorządowe w Sannikach. Zaprezentowały się: Gabrysia Zielińska i Amelia Rzepecka, które zaśpiewały "U żłobka", a Lena Durka "Dnia jednego o północy".

Następnie widzowie usłyszeli pastorałkę w wykonaniu Rafała Zielińskiego pt. "Bosy Pastuszek" i Amelkę Ostrowską w utworze "Jest taki dzień".

Przedszkolaki w Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie zaśpiewały pastorałkę pt. "Spojrzały Aniołki", którą wykonała Aleksandra Witkowska, a kolędę "Przybieżeli do Betlejem Pasterze" zaprezentowała Zuzia Białek.

Laura Lewandowska z Przedszkola nr 5 w Gostyninie zaśpiewała "Po niebie biegną gwiazdki", a Mikołaj Śmiałkowski "Bosego Pastuszka".

Jako ostatni wystąpili przedstawiciele Przedszkola nr 4 w Gostyninie: Agatka Gach z utworem "Samiusieńki jak paluszek" i Ada Ulińska z pastorałką "Nie miały Aniołki".

Następnie jury po krótkich obradach zadecydowało, że wszyscy mali artyści zostaną nagrodzeni za swoje występy.

Przybyły na Przegląd Burmistrz Paweł Kalinowski, podziękował dzieciom za piękne świąteczne utwory i obradował przedszkolaki słodkimi upominkami.

 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek

Spotkania informacyjne – współpraca Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie delegatura w Płocku zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym, dotyczącym najważniejszych kwestii w zakresie współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku.

Podczas spotkań szczególna uwaga zostanie zwrócona na procedurę prowadzenia otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego w 2018 roku. Pierwsze konkursy zostały ogłoszone w drugiej połowie grudnia. Od 2018 roku oferty będą składane w generatorze ofert a konkursy obsługiwane w systemie Witkac.pl. Z tego powodu chcemy bezpośrednio przekazać Państwu najważniejsze zmiany dotyczące opracowywania i składnia tegorocznych ofert.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia 2018 r. o godz. 15.00, w dużej Sali konferencyjnej nr 13 na parterze w nowej części Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, ul. Medyczna 19.

Wstęp na spotkania jest wolny, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Wieczorek taneczny dla seniorów

Już jutro, 11 stycznia br. (czwartek) w godz. 17.00-20.00 w Klubie Seniora "Parostatek", który znajduje się w Miejskim Centrum Handlowym "Stara Betoniarnia" odbędzie się dla seniorów wieczorek taneczny. Oprócz dobrej zabawy, wolontariusze z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą wdzięczni za wparcie corocznej akcji 26 finału dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

 • Wieczorek taneczny i wsparcie WOŚP

Wystąpienie pani Magdaleny Andrzejczak dyrektor SP1

W dniu dzisiejszym odbyła się Komisja Rewizyjna, na której został podjęty temat kosztów związanych z remontami w Szkole Podstawowej Nr 1. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, który przedstawia komentarz Pani Magdalena Andrzejczak Dyrektor SP1.

Wystąpienie pani Magdaleny Andrzejczak dyrektor SP1

Ferie zimowe na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie oraz Miejski Ośrodek Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie zapraszają w terminie od 12.01,2018r. do 28.01.2018r. na zajęcia sportowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży z terenu Gostynina. Nasze pociechy mogą spędzać czas wolny na pływalni miejskiej czy hali sportowej i wziąć udział np. w zajęciach treningowych w piłce nożnej, piłce ręcznej czy piłce koszykowej.

Organizatorzy zwracają uwagę, że wejście na zajęcia odbywa się 15 minut przed godziną rozpoczęcia, a także, że obowiązuje strój i obuwie sportowe. Natomiast zgłoszenia do zajęć odbywają się w dniu zawodów przed rozpoczęciem konkursów.

Szczegóły znajdują się w załączniku.

Jak bezpiecznie spędzić ferie?

Na podstawie materiałów Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej opracowane zostały materiały, które przypominają dzieciom i młodzieży, w jaki sposób uniknąć zagrożeń podczas ferii. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty.

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego Punktu Przedszkolnego i bal karnawałowy dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyninie.

W uroczystości udział wzięli między innymi: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski wraz z Zastępcą Haliną Fijałkowską, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki oraz dyrektorzy innych publicznych przedszkoli i jednostek miejskich.

Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy zebrani przeszli do nowocześnie urządzonych sali dostosowanych do potrzeb 50 dzieci, by Ks. Sławomir Wiśniewski mógł dokonać poświęcenia obiektu. Wyposażone w nowe meble i zabawki sale, które posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz w dywan multimedialny doskonale nadający się do zabawy i nauki, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, a szczególnie na przedszkolakach czekających na dzisiejszy bal karnawałowy.

Burmistrz Paweł Kalinowski podziękował „dyrektorowi placówki Robertowi Pypkowskiemu za ogromną determinację, pracownikom Urzędu Miasta za sprawną pracę, Radzie Miejskiej za przekazanie środków finansowych oraz firmie Global Systems Marcin Balcerzak za wykonanie przedsięwzięcia”, którego całkowity koszt wyniósł: 575 772,80 zł, a także wyraził nadzieję, że „nowo powstały punkt przedszkolny stanie się dla „Naszych Dzieci” drugim domem, miejscem fantastycznej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń i pogłębiania wiedzy w atmosferze przyjaźni i akceptacji”.

 

 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty

O bezpieczeństwie przed feriami zimowymi

Ferie zimowe tuż, tuż, a wraz z nimi zagrożenia związane z wyjazdami na zimowy wypoczynek. Tak, jak co roku, policjanci z gostynińskiej drogówki będą kontrolować stan techniczny autobusów i stan trzeźwości kierowców przewożących dzieci. Również dzielnicowi odbyli z najmłodszymi uczniami pogadanki o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać na ulicy i w domu.
Gostynińscy dzielnicowi w celu przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wolnego czasu spotykali się z nimi w szkołach w tydzień poprzedzający ferie zimowe. Przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w domu pod nieobecności rodziców i omówili zasadę ograniczonego zaufania na przejściu dla pieszych. Mundurowi szczególnie zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawami w miejscach do tego nieprzystosowanych, takich jak np. stawy, na których dzieci i młodzież, przy ujemnych temperaturach, lubi jeździć na łyżwach.
W ramach działań "Bezpieczne Ferie 2018" kontrolowane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Szczególnym nadzorem objęte zostaną autokary, którymi na ferie przewożona będzie młodzież. Policjanci również będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku.

 • Ferie
 • Ferie

Modernizacja chodników pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3-go Maja w Gostyninie

Gmina Miasta Gostynina ogłosiła zamówienie na roboty budowlane w zakresie modernizacji chodników pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3-go Maja w Gostyninie, polegają na utwardzeniu gruntu na działkach budowlanych. Zakres robót obejmuje między innymi: demontaż istniejących nawierzchni betonowych; wykonanie nowych utwardzeń z kostki betonowej i płyt ażurowych betonowych; dostosowanie – regulacja istniejących studzienek uzbrojenia terenu do poziomu projektowanych nawierzchni; zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu i ponoszenie kosztów nadzoru od gestorów sieci oraz wymianę istniejących krawężników.

Więcej informacji znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej pod linkiem:

http://umgostynin.bip.org.pl/?tree=3549,Modernizacja%20chodnik%C3%B3w%20pomi%C4%99dzy%20ul.%20Poln%C4%85%2012%20a%20ul.%203-go%20Maja%20w%20Gostyninie

 • herb Gostynina

Modernizacja ul. Nowej w Gostyninie

Gmina Miasta Gostynina ogłosiła zamówienie na roboty budowlane, które polegają na przebudowie drogi miejskiej – ul. Nowej wraz z budową i przebudową zjazdów indywidualnych i publicznych, budowie kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowie niezbędnej infrastruktury. Zakres robót obejmuje w szczególności między innymi: roboty przygotowawcze terenu pod plac budowy; rozbiórkę istniejącej linii oświetleniowej; budowę oświetlenia ulicznego; budowę kanalizacji deszczowej; przebudowę drogi miejskiej w zakresie wymiany podbudowy i nawierzchni jezdni; budowę obustronnych chodników;  przebudowę istniejącego zjazdu indywidualnego; przebudowę niezbędnej infrastruktury w zakresie regulacji istniejących studzienek uzbrojenia terenu, zabezpieczenia rurami osłonowymi sieci telekomunikacyjnych, ułożenie rury osłonowej wzdłuż istniejącej sieci internetowej; wykonanie ścianki oporowej; usunięcie karpin po ściętych drzewach; wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, według zatwierdzonego projektu zmiany stałej organizacji ruchu drogowego; oraz oznakowanie poziome należy wykonać jako strukturalne, grubowarstwowe.

Szczegóły dotyczące modernizacji ul. Nowej w Gostyninie znajdują się pod linkiem:

http://umgostynin.bip.org.pl/?tree=3550,Modernizacja%20ul.%20Nowej%20w%20Gostyninie

 • herb Gostynina

eMCekowe atrakcje na ferie

Przedstawiamy kolejne propozycje atrakcji dla dzieci i młodzieży, które będą miały miejsce podczas ferii zimowych.

We wtorek 16.01 o godzinie 10.00 i 10.30 zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat na animacje na trampolinach. Podczas zajęć Jumping Frog Kids dzieci będą skakać z radości, gdyż nie ma dla nich większej frajdy niż trampolina. Jest to świetny sposób na zdrowe i atrakcyjne spożytkowanie energii.

17.01.2018 - zapraszamy na warsztaty karykatury i komiksu. Mamy jeszcze wolne miejsca!

Natomiast 18.01.2018 od godziny 12.00 Grupa Teatralna SCHODY zaprasza na zajęcia „Zabawy teatralne na scenie”.

W piątek 19.01.2018 zapraszamy wszystkie dzieci na salę widowiskową, na teatrzyk dziecięcy pod tytułem „Książę i Żebrak”.

Zapisy na zajęcia pod nr. telefonu: 24 235 34 47

Bałwana raczej w tym roku nie ulepimy, ale… ZRÓBMY COŚ INNEGO!!!

 • Karykatura
 • Komiks
 • Teatrzyk
 • Teatrzyk
 • Trampoliny

Łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team trenują na pierwszej w Polsce krytej arenie Tomaszowa Mazowieckiego

W dniu 13 stycznia 2018 r. łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team w ramach półrocznych przygotowań do zawodów ogólnopolskich ulicznych oraz torowych Mistrzostw Polski wrotkarstwa szybkiego odbyły trening techniczny wraz z zaprzyjaźnionym klubem MKS Koroną Wilanów z łyżwiarstwa szybkiego w krytej arenie lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.
Jednostka treningowa trwała dwie godziny - w tym: rozruch, ćwiczenia kształtujące, technika, interwały: przyspieszenia, peleton ze zmianami oraz rozjazd.

Miłą niespodzianką dla naszej grupy był również wspólny trening u boku kadry Polski juniorów/juniorek w łyżwiarstwie szybkim oraz wymiana wiadomości z trenerami reprezentacji Polski - Wiesławem Kmiecikiem, który w 2014 r. zdobył złoty medal ze Zbigniewem Bródką w Sochi.
Rangę sobotniego treningu podniósł nowo powstały obiekt, w którym to młodzi adepci instruktora Łukasza Flejszera mogli po raz pierwszy wykonać pierwsze ślizgi na tafli lodowej krytej areny lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.
"Od samego przyjazdu, aż do postawienia pierwszych kroków byliśmy pod ogromnym wrażeniem ogromnej hali lodowej, pierwszej w Polsce, na którą najlepsi Polscy panczeniści czekali kilkanaście lat. Hala nie odbiega od tych najlepszych na świecie, lód perfekcyjnie przygotowany, trybuny, bezpieczne bandy, oświetlenie, podziemne szatnie, nagłośnienie, wewnętrzne lodowiska typu short track i co najważniejsze brak działania warunków atmosferycznych co sprawia, że prędkości rozwijane są do 60km/h, po prostu warto tam przyjechać..." - mówi Ł.Flejszer.
Już w najbliższy weekend zawodniczki U.K.S. startują w Pucharze Polski w/w arenie w łyżwiarstwie szybkim, po czym w lutym w kategorii wiekowej młodzik przystąpią do Mistrzostw Polski.
Na chwilę obecną dzieci i młodzież są w okresie przygotowania ukierunkowanego skierowanego na podtrzymanie siły oraz rozwijanie mocy, w tym ćwiczenia z oporem, wieloskoki, ćwiczenia ukierunkowane na akcesoria łyżwiarskie, deski slide board.
W okresie jesienno-zimowym trenujemy zgodnie z planem cztery razy w tygodniu:
a) poniedziałki - hala/wrotkarstwo szybkie,
b) środy - sala: siła/gimnastyka, wzmocnienie mięśni nóg, grzbietu, brzucha,
c) piątek - wieloskoki, ćw. z oporem
d) sobota - arena/łyżwiarstwo szybkie

Zapraszamy dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, które chcą spróbować swych sił we wrotkarstwie: rekreacyjnym, szybkim, bądź łyżwiarstwie do wspólnej zabawy.
Zgłoszenia przez e-mail: uks.zwolenteam@wp.pl
lub fb: Uks zwolen team
więcej na: www.zwolen-team.pl

Pierwsze

 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team

Po raz 26 Orkiestra zagrała także w Gostyninie

Tegoroczny gostyniński 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfitował w wiele atrakcji: sportowych, artystycznych, muzycznych i tanecznych. Szefem WOŚP-u w naszym mieście była Agnieszka Bartosiak.

Gostyniński WOŚP rozpoczął turniej siatkówki, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wystąpiło pięć drużyn. Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco: 1. Gostynin Team, 2. KMS Toruń, 3. Volley Żychlin, 4. Akademia Siatkówki Gostynin i 5. Lider Szczawin.

Przed południem wszyscy uczestnicy Biegu z fantazją zebrali się w Rynku Miejskim. Jak w latach ubiegłych biegającym nie zabrakło weny twórczej przy komponowaniu strojów.

Następnym etapem orkiestrowego grania było Miejskie Centrum Kultury, a w nim występy zespołów muzycznych – "MSM", "Kumasz", pokazy tańca disco, taniec w kręgu , występy na ludowo "Promyków Lucienia", kiermasz ciast, rękodzieła, licytacje i wiele innych atrakcji.

Jak poinformował gostyniński sztab WOŚP do tej pory uzbierano ponad 43 tysiące złotych. Nie jest to kwota końcowa, ponieważ na konto cały czas mogą wpływać kolejne datki.

 

Foto: Urząd Miasta Gostynina/MCK

 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Badania ankietowe

Urząd Statystyczny w Warszawie od wielu lat realizuje za pośrednictwem ankieterów statystycznych, na terenie województwa mazowieckiego, badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny.

Każdy ankieter posiada legitymację służbową ze zdjęciem oraz upoważnienie do prowadzenia badań.

Więcej informacji o badaniach ankietowych pod adresem: http://stat.gov.pl/badania-gospodarstw-domowych/

 • Badania ankietowe 2018r.

III Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym

W sobotę 13 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie został rozegrany III Grand Prix Mazowsza w kategorii młodzik w tenisie stołowym. Już po raz drugi SP3 wspólnie z Mazowieckim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego gościli młodych adeptów w tej dyscyplinie sportu. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski. 
W rozegranym turnieju udział wzięła rekordowa liczba zawodniczek i zawodników w tym sezonie - 64. W gronie uczestników nie mogło zabraknąć wychowanków UKS "ALFA" Gostynin. Najlepszy wynik uzyskał Aleks Stasiński 9-12, ale gratulacje należą się wszystkim. Zawodnicy wykazali się świetnymi umiejętnościami i niejednokrotnie musieli grać z przeciwnikami starszymi od siebie. W turnieju udział wzięli między innymi: Antonina Osmolak, Małgorzata Cichońska, Paulina Rusak, Kamil Rusak, Shady Hemid, Sherif Hemid, Bartosz Naczmański, Piotr Farys, Franciszek Brzozowski, Mikołaj Antonowicz.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 • III Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym
 • III Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym
 • III Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na terenie województwa mazowieckiego wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 35 km/h z porywami do 50 km/h na północy i 90 km/h na południu województwa. W strefach opadów śniegu mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

III Grand Prix Mazowsza w kategorii młodzik w tenisie stołowym

W dniu 13 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie został rozegrany III Grand Prix Mazowsza w kategorii młodzik w tenisie stołowym. Już po raz drugi wspólnie z Mazowieckim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego gospodarze gościli młodych adeptów w tej dyscyplinie sportu. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski. W rozegranym turnieju udział wzięła rekordowa liczba zawodniczek i zawodników w tym sezonie (64). W gronie uczestników nie mogło zabraknąć wychowanków UKS "ALFA" Gostynin. Najlepszy wynik uzyskał Aleks Stasiński 9-12. Pozostali zajęli dalsze miejsca, ale ich gra oraz postawa bardzo cieszy. Niejednokrotnie musieli grać z przeciwnikami starszymi od siebie. Udział wzięli: Antonina Osmolak, Małgorzata Cichońska, Paulina Rusak, Kamil Rusak, Shady Hemid, Sherif Hemid, Bartosz Naczmański, Piotr Farys, Franciszek Brzozowski, Mikołaj Antonowicz.

 

Źródło: SP 3 w Gostyninie

Zimowy konkurs „Stok nie jest dla bałwanów”

Komenda Główna Policji wraz z partnerami: Polskim Związkiem Narciarskim, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskim i Tatrzańskim Pogotowiem Ratunkowym oraz Fundacją PZU już po raz drugi organizują konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane Przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.
Prace należy przesyłać na adres:
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji
ul. Puławska 148/150
02-624 Warszawa
Warto podkreślić, że w ubiegłym sezonie konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Wówczas do Komendy Głównej Policji wpłynęło blisko 5.100 prac.
Na potrzeby akcji została również utworzona strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępne będą między innymi informacje dotyczące harmonogramu działań realizowanych w ramach akcji oraz materiały informacyjno-edukacyjne przeznaczone dla rodziców i dzieci.
 

 • bezpieczeństwo na stoku

W trosce o bezpieczeństwo naszych Babć i Dziadków

Już w niedzielę Dzień Babci, a zaraz potem święto Dziadków. Z tej okazji gostynińscy policjanci przygotowali dla seniorów porady dotyczące bezpiecznych zachowań oraz elementy odblaskowe, które zostały wręczone 19 stycznia br. przy okazji uroczystości w Przedszkolu nr 2 w Gostyninie.
Każda okazja jest dobra, aby przypomnieć seniorom o zachowaniu środków ostrożności w kontaktach z obcymi oraz poruszając się po drodze. W tym celu dzielnicowy sierż.szt. Grzegorz Rutkowski uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie. Bezpośrednio po przedstawieniach policjant wręczył dzieciom ulotki i odblaski, aby następnie przekazały je swoim dziadkom. Dodatkowo seniorom wręczone zostały „Oświadczenia” do podpisania, że zobowiązują się nie paść ofiarą przestępców. Na spotkaniach poruszona została tematyka oszustw na tzw. „wnuczka” czy bezpieczeństwa na drodze.
Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny Senior”, podczas których promowana jest edukacja osób starszych.

 • Dzień Dziadków
 • Dzień Dziadków
 • Dzień Dziadków

Konserwacja i naprawa ratuszowego zegara

Urząd Miasta Gostynina informuje, że z powodu prowadzonej konserwacji i naprawy, zegar usytuowany na Ratuszu Miejskim, został tymczasowo wyłączony.

 • Zegar ratuszowy

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt