Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Powitanie Nowego 2018 Roku w Rynku Miejskim

Szanowni Państwo!

Minął kolejny rok... Rok zapisany wysiłkiem i nadzieją. Trudny i ważny dla naszej społeczności lokalnej.
Życzę, aby 2018 rok przyniósł nam jak najwięcej nadziei i poczucia satysfakcji. Aby gostynińskie domy wypełniała radość i miłość, abyśmy wszyscy mogli dostrzec, jak wiele życzliwych i pomocnych dłoni i twarzy jest wokół nas. 
Życzę wszystkim sukcesów, pomyślności, udanych przedsięwzięć i zrealizowanych marzeń. 
Naszemu Miastu życzę, by pomyślnie się rozwijało, pokonując z sukcesem wszelkie trudności. By niezmiennie cieszyło się szacunkiem i uznaniem społeczności. Chciałbym, by Gostynin nadal pozostał wzorem dobrze rozwijającego się miasta, pełnego ciekawych wydarzeń i atrakcji, by umacniało się przekonanie, że... tu warto żyć!
Niech to będzie dobry Nowy Rok.

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

 

Mieszkańcy Gostynina w sylwestra spotkali się na Rynku naszego miasta, aby wspólnie na kilka minut przed północą wysłuchać życzeń Burmistrza Pawła Kalinowskiego, obejrzeć wystrzelone w niebo sztuczne ognie oraz w rytmie muzyki mechanicznej porwać się do tańca.

Organizatorzy miejskiego sylwestra jeszcze raz życzą Państwu wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń, dużo zdrowia, optymizmu i dziękują za wspólną zabawę.

 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim
 • Sylwester na Rynku Miejskim

Hej kolęda kolęda hej kolędy to czas...

Najpiękniejsze kolędy oraz pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu plejady wspaniałych artystów zabrzmią w murach MCH Stara Betoniarnia (hol główny) już 7 stycznia o godz. 16.00. Będzie to okazja, aby przy dźwiękach tradycyjnych kolęd oraz innych aranżacji utworów bożonarodzeniowych spędzić wspólnie radosne popołudnie w gronie rodziny i przyjaciół.
Kolędy zaśpiewane zostaną w czterech językach (polskim, angielskim, hiszpańskim i chińskim). W gronie wykonawców znajdą się m.in. Natalia Arciszewska oraz José i Noelia Giovanini z Argentyny. Motywem przewodnim wieczoru są słowa z Ewangelii Jana: „Prawdziwa światłość, która oświeca człowieka przyszła na świat”.

Zapraszamy serdecznie na koncert kolęd.

 • koncert "Kolędy świata"

Który będzie najlepszy? – Rusza konkurs „Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku”

Dzisiaj (2 stycznia 2018r.) rozpoczyna się konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017 roku”. Mieszkańcy powiatu gostynińskiego mogą oddawać głosy na 9 dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie. Konkurs trwa do 31 stycznia br.
Konkurs to okazja dla mieszkańców, żeby podziękować dzielnicowym za zaangażowanie w ich pracę. A nie jest to łatwa służba. To często do nich jako pierwszych zwracamy się z naszymi problemami, tymi większymi i mniejszymi, jakie trapią nas w naszym miejscu zamieszkania. Sami dzielnicowi przyznają, że w ich pracy trzeba umieć słuchać ludzi. Ich praca nie polega tylko na działaniach zmierzających do ukarania sprawcy wykroczenia, ale także do spotkań i rozmów z mieszkańcami. Dobry dzielnicowy musi cieszyć się zaufaniem mieszkańców terenu, za który odpowiada.
Głos na dzielnicowego można oddawać za pomocą papierowych ankiet przy urnach dostępnych w budynkach KPP w Gostyninie, Posterunków Policji w Pacynie i Sannikach, Starostwie Powiatowym w Gostyninie oraz urzędach gmin.
Na stronie KPP w Gostyninie dostępna jest również elektroniczna wersja ankiety, którą można przesłać na adres mailowy: prasowy.kppgostynin@ra.policja.gov.pl.
Dodatkowo uruchomiona zostanie ankieta internetowa, za pomocą której mieszkańcy powiatu mogą również oddawać głosy na dzielnicowego na następujących stronach:
- www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgs/
- www.gostynin.info
- www.gostynin24.pl
 Sylwetki dzielnicowych dostępne są na stronie http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgs/ w zakładce „Twój dzielnicowy”.

mł. asp. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

 • Najpopularniejszy dzielnicowy 2017 roku

Masz pomysł na ferie – weź udział w konkursie

Promowanie sposobów atrakcyjnego i bezpiecznego spędzenia wolnego czasu w ferie to główny cel konkursu skierowanego do organizacji pozarządowych. Do 10 stycznia 2018 roku można zgłaszać inicjatywy, które będą realizowane z dziećmi podczas ferii.
Ferie na Mazowszu rozpoczynają się piętnastego stycznia 2018 roku. Nie wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych spędzą je w sposób zorganizowany. Brak opieki osób dorosłych sprzyja podejmowaniu zachowań stanowiących bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia, np. korzystanie z lodowisk na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Dlatego Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu, Komendant Stołeczny Policji, Mazowiecki Kurator Oświaty i Wojewoda Mazowiecki ogłosili konkurs na najciekawszą inicjatywę dotyczącą organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w miejscu zamieszkania.
Głównymi celami konkursu są: inspirowanie osób i instytucji do nowatorskich działań profilaktycznych w czasie wolnym od zajęć szkolnych, ograniczenie demoralizacji wśród osób małoletnich oraz promowanie zdrowego stylu życia, pomoc w realizacji działań związanych z zagospodarowaniem czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez wyróżnienie inicjatyw profilaktycznych oraz promowanie bezpieczeństwa.
Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, które będą realizować inicjatywy w terminie 15 – 26 stycznia 2018 roku. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest niekomercyjny charakter projektu.
Kryteriami oceny pomysłu zgłoszonego do konkursu będą: innowacyjność i pomysłowość odpowiadająca oczekiwaniom odbiorców, uniwersalność, czyli możliwość przetransponowania inicjatywy na płaszczyznę innych powiatów, promocja zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień, agresji i przemocy, przekazywanie elementów wiedzy wiktymologicznej.
Inicjatywy konkursowe zostaną ocenione przez komisję konkursową do 23 lutego 2017 roku.


Wydział Prewencji KWP

Ostrzeżenie 1 stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Na co do kina w styczniu?

Zachęcamy do zapoznania się z repertuarem kina "Siemowit" na styczeń br. W ofercie znajdują się takie pozycje jak: "Kumple z dżungli" - francuski film animowany, oraz dramaty polskiej produkcji - "Cicha noc", "Najlepszy" i "Dzikie róże".

Zapewne każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Zapraszamy.

 • Repertuar kina "Siemowit: na styczeń 2018r.

Koncert wiedeński – wyjątkowym wydarzeniem w MCK

Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka Czardasza" oraz "Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polkę "Tritsch- Tratsch".
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Zapraszamy serdecznie!

Bilety 70 zł - Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie (ul. 18 Stycznia 2)
rezerwacje tel. 24 235 34 47, grupy: tel. 504 091 909
bilety online: www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w sieciach: Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn

 • Koncert wiedeński - zaproszenie

Zła jakość powietrza

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego.

Podstawową przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, a także pylenie z ulic i emisja spalin.

Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.

Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie

W dniu 6 stycznia 2018r. ulicami Gostynina, już po raz czwarty przejdzie Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30 sprawowaną w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, po której wszyscy przy śpiewie kolęd wyruszą do kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego przy ulicy Polnej. Tam uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie.

Zachęcamy mieszkańców Gostynina i gości z innych miejscowości, aby włączyli się w ten wyjątkowy korowód.

 

Plakat źródło: http://www.parafiaswmarcina.pl/index.php/2-uncategorised/63-orszak-trzech-kroli-zaproszenie

 • Orszak 3 króli

Realizator półkolonii zimowych wyłoniony

Ferie na Mazowszu rozpoczynają się 15 stycznia 2018 roku. Nie wszyscy spędzą je w sposób zorganizowany. Wychodząc zatem naprzeciw potrzebom najmłodszych, Urząd Miasta po raz kolejny organizuje półkolonie z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat z terenu miasta Gostynina. Półkolonie są nieodpłatne, w całosci finansowane ze środków profilaktycznch.

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert, do realizacji w/w wypoczynku zimowego zgłosił się jeden oferent – Akademia Inicjatyw Młodzieżowych, która zorganizuje dla 50 dzieci i młodzieży atrakcyjne półkolonie w Gostyninie. W ramach wypoczynku Stowarzyszenie zapewnia uczestnikom interesujący program rekreacyjny do godzin popołudniowych, ciepły posiłek lub suchy prowiant na wyjazdy, a przede wszystkim ciekawe zajęcia z innowacyjnymi rozwiązaniami i propozycjami działań opartymi na nauce przez zabawę. Raz w tygodniu zajęcia prowadzone będą przez psychologa, którego spotkania będą zintegrowane z wypoczynkiem dzieci i młodzieży i będą tematycznie nawiązywały do zajęć rekreacyjnych, zwracając uwagę na bezpieczeństwo ducha i ciała.

Nabór na półkolonie odbywał się będzie od 8 stycznia 2018 r. Numer telefonu pod którym będzie można dokonywać zgłoszeń podany zostanie na naszej stronie internetowej w poniedziałek 8 stycznia br. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 • półkolonie w Gostyninie
 • półkolonie w Gostyninie
 • półkolonie letnie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Sadownika

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Gostyninie przy ul. Sadownika, stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina.  
Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 10, tel. 24 236 07 45.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przetargu.
 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej - Radni uchwalili budżet na 2018 rok

W dniu 28 grudnia 2017 roku odbyła się sesja Rady Miasta, na której został uchwalony Budżet na 2018 rok. Pomimo próśb Burmistrza Pawła Kalinowskiego o wypracowanie kompromisu, Radni przegłosowali swoje poprawki, tym samym odrzucając propozycje przygotowane przez Urząd Miasta, uwzględniające niezbędne inwestycje i modernizacje. Włodarz miasta ubolewa nad takim budżetem wskazując, że pozostał z minimalnym funduszem na przyzwoite funkcjonowanie Urzędu, niedoszacowanymi inwestycjami oraz całkowitym brakiem środków na doraźną pomoc, która ma na uwadze dobro i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Gostynina.


Dyrektor Magdalena Andrzejczak w pismach do Burmistrza Pawła Kalinowskiego „wielokrotnie wskazywała na potrzebę przeprowadzenia generalnego remontu sali gimnastycznej, która nie była remontowana od ponad 15 lat. Każdego dnia korzystają z niej dzieci – 574 dzieci - uczniowie klas I-III, a także IV-VII. Wystające fragmenty zagrażają bezpieczeństwu dzieci. Niejednokrotnie notowano przypadki „przyszczypania” palców dłoni, spowodowane przerwami powstałymi między panelami podłogowymi, skaleczeń. W wielu miejscach ze ścian i sufitów odpryskuje farba. Tworzą się dziury. Dzieci nie mogą korzystać z drabinek, gdyż istnieje ryzyko oderwania się od ściany. Takim samym remontom podlegają parapety okienne, z których odchodzi farba i kaleczy dłonie. Co więcej, nie daje się ich utrzymać w czystości”. We wrześniu 2017 roku odbyła się kontrola Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Gostyninie, w zakresie przygotowania szkoły do rozpoczęcia roku szkolnego, po której zapadła decyzja o natychmiastowym doprowadzeniu sali gimnastycznej do właściwego stanu sanitarno-higienicznego i technicznego. Niewykonanie zaleconych prac do 24 sierpnia 2018 roku skutkować będzie zamknięciem sali gimnastycznej, aby nie narażać dzieci na niebezpieczeństwo i nałożeniem kary finansowej. Burmistrz nie ukrywa swojego zdumienia i niezrozumienia dla decyzji Radnych, gdyż wnioskował o przekazanie 80 000 złotych, a SP1 nie otrzyma ani jednej złotówki na ten cel.
W związku z pojawiającymi się publikacjami i komentarzami odnośnie wykorzystania środków budżetowych w roku 2017 na remont Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyninie i zasadnością wnioskowania o środki finansowe w budżecie na rok 2018 dotyczące remontu sali gimnastycznej, przedstawiamy Państwu decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora w Gostyninie przedłużającą termin wykonania nałożonego obowiązku do 24.08.2018r. wraz z uzasadnieniem.

Burmistrz Paweł Kalinowski zachęca wszystkich zainteresowanych do zaznajomienia się z treścią poniższego pisma, z nadzieją że rozwieje Państwa wszelkie wątpliwości.
 

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie zostanie bez sali gimnastycznej

Termomodernizacji budynku przy ul. 3-go Maja 12 nie będzie - kolejna "poprawka" budżetu na 2018 rok

Budynek mieszczący się przy ul. 3-go Maja 12, który przede wszystkim zagraża zdrowiu i życiu mieszkających w nim lokatorów ( 6 rodzin ), a także szpeci swoim fatalnym wyglądem, również zostaje całkowicie pominięty w budżecie. Budynku nie można wyburzyć, a remont musi być wykonany pod nadzorem i z uwzględnieniem uwag konserwatora, ponieważ jest zabytkiem. Szacowany koszt termomodernizacji wynosi 412 000 zł i miał obejmować przebudowę elewacji w zakresie ornamentów architektonicznych, wykonanie docieplenia styropianem i tynku cienkowarstwowego, wymianę dachu, wymianę stolarki otworowej zewnętrznej, wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, elektrycznej, sanitarnej z przyłączeniem do sieci kanalizacyjnej, wykonanie w lokalach mieszkalnych sanitariatów i innych robot wykończeniowych.

 • Termomodernizacji budynku przy ul. 3-go Maja 12 w dalszym ciągu nie będzie
 • Termomodernizacji budynku przy ul. 3-go Maja 12 w dalszym ciągu nie będzie

Dofinansowanie na zakup kotłów w 2017 roku

Informujemy o dotacji w zadaniu pn.: "Ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni na terenie miasta Gostynina - zakup kotłów”.

Projekt rozbudowy Miejskiego Przedszkola Nr 4 - już w tym roku

Szanowni Państwo, 
miło mi poinformować, że w tym przypadku środki, które zaplanowałem w budżecie na 2018 rok nie zostały „ruszone". Kwota 50 000 zł przeznaczona zostanie na przygotowanie dokumentacji budowlanej na rozbudowę istniejącego już budynku przedszkola o część parterową w tradycyjnej technologii, składającą się z 4 oddziałów żłobkowych i 8 oddziałów przedszkolnych. 

Wierze, że już niebawem będziemy w stanie zapewnić wszechstronny rozwój i bezpieczeństwo wszystkim dzieciom z Gostynina. 

Przypomnę, że w 2018 r. powstaną kolejne miejsca dla dzieci: w Punkcie Przedszkolnym w SP 5 - kolejne 50 miejsc, zaś w Klubie Dziecięcym - budynek dawnego Gimnazjum nr 2 - około 30 !!!

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

 

 • PROJEKT ROZBUDOWY MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4 W GOSTYNINIE - JUŻ W TYM ROKU!
 • PROJEKT ROZBUDOWY MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 4 W GOSTYNINIE - JUŻ W TYM ROKU!

Przedsiębiorco pamiętaj o wniesieniu opłaty za koncesję

Przypominamy o obowiązku złożenia pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży (brutto z uwzględnieniem podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego) poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku 2017 i wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż/podawanie napojów alkoholowych w roku 2018 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2018 r.

Oświadczenie należy złożyć w głównym budynku Urzędu Miasta – w Wydziale Promocji i Ochrony Zdrowia, ul. Rynek 26, pok. 305

Zweryfikowaną z pracownikiem Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia kwotę należy wpłacić w kasie Urzędu Miasta lub na rachunek: 89102039740000530200066258 z uwzględnieniem na dowodzie wpłaty adresu placówki oraz określeniem raty, której wpłata dotyczy, a dowód opłaty należy dostarczyć do Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia, ul. Rynek 26, pok. 305.

Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nami

Orszak Trzech Króli w Gostyninie to już tradycja. Po raz czwarty w Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia – z kościoła parafialnego pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła wyruszył barwny korowód ulicami Naszego Miasta.

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, po której wielobarwny tłum: Trzej Królowie, pastuszkowie, dzieci przebrane za aniołki i zwierzęta, mieszkańcy wyposażeni w orszakowe korony przy śpiewie kolęd, ruszyli w kierunku kościoła w parafii Miłosierdzia Bożego. Na trasie można było zobaczyć 4 scenki, ilustrujące wydarzenia biblijne: Dwór Heroda, Betlejem – wizyta w Gospodzie, Brama Nieba, a w ostatniej scenie Trzej Królowie złożyli hołd Dzieciątku Jezus.

Wszystkim mieszkańcom Gostynina dziękujemy za udział w korowodzie.

 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam
 • Czwarty Orszak Trzech Króli w Gostyninie za nam

Kolędowanie w "Starej Betoniarni"

W dniu wczorajszym – 7.01.2018r. odbył się wieczór kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w Miejskim Centrum Handlowym "Stara Betoniarnia". Kolędy były wykonywane w języku polskim, hiszpańskim, angielskim i chińskim, a śpiewali je: Natalia Arciszewska, Małgorzata Burzyńska, Jose i Noelia Giowanini oraz Donna Delik.

Spotkanie otworzył Piotr Syska, który między innymi wspomniał o tym, że historia narodzin Jezusa mimo odmiennych kultur jest taka sama. Mamy wyjątkową okazję, aby posłuchać kolęd z różnych stron świata,

W trakcie koncertu zebrani w MCH usłyszeli m.in.: "Nie było miejsca dla Ciebie", "Mario czy wiesz?", "Najwspanialszy Boży dar" .

Koncert podsumowało wspólne odśpiewanie kolęd "Cicha noc" i "Gdy się Chrystus rodzi".

Piotr Syska podziękował gościom za piękne wykonanie kolęd, a słuchaczom za wspólne spędzenie wieczoru.

 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"
 • Kolędowanie w "Starej Betoniarni"

Zapisy na zimowe półkolonie

Dziś (8 stycznia) ruszają zapisy na nieodpłatne półkolonie zimowe z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat z terenu miasta Gostynina. Półkolonie są nieodpłatne, w całości finansowane ze środków profilaktycznych.

W wyniku ogłoszonego konkursu ofert, do realizacji w/w wypoczynku zimowego zgłosił się jeden oferent – Akademia Inicjatyw Młodzieżowych, która zorganizuje dla 50 dzieci i młodzieży atrakcyjne półkolonie w Gostyninie. W ramach wypoczynku Stowarzyszenie zapewnia uczestnikom interesujący program rekreacyjny do godzin popołudniowych, ciepły posiłek lub suchy prowiant na wyjazdy, a przede wszystkim ciekawe zajęcia z innowacyjnymi rozwiązaniami i propozycjami działań opartymi na nauce przez zabawę. Raz w tygodniu zajęcia prowadzone będą przez psychologa, którego spotkania będą zintegrowane z wypoczynkiem dzieci i młodzieży i będą tematycznie nawiązywały do zajęć rekreacyjnych, zwracając uwagę na bezpieczeństwo ducha i ciała.

Zapisów można dokonać tylko poprzez zgłoszenia telefoniczne na nr: 508 155 159 (smsy nie będą przyjmowane). Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • ferie zimowe 2018
 • ferie zimowe 2018
 • ferie zimowe 2018

Kiermasz ciast i zbiórka funduszy w SP 3

Dużym sukcesem zakończył się kiermasz ciast upieczonych przez Rodziców Uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Towarzyszył mu szczytny cel - zbiórka funduszy na leczenie małej Weroniki. Szkołę ozdobiły dwa stoiska z domowymi wypiekami, które szybko zdobywały swoich nabywców, a uzbierana w kilka godzin kwota, to ok. 2.700,00 zł.
Dyrekcja Szkoły składa serdeczne podziękowania Rodzicom za upieczenie i sprzedaż ciast, Samorządowi Uczniowskiemu na czele z opiekunami: Agatą Krajewską i Iwoną Markus, za przygotowanie i koordynację akcji, zaś Uczniom, Nauczycielom i Sympatykom "Trójki" za poczynione zakupy słodkości.
Zachęcamy szkoły, instytucje i wszystkich ludzi dobrego serca do włączenia się w słodki łańcuch pomocy Weronice.
Dyrektor SP 3
Adam Matyszewski
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3
 • Kiermasz w SP 3

Ostrzeżenie 1 stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM2,5 i PM10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Mazowiecki Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Bal karnawałowy w "Starej Betoniarni"

W dniu 20 stycznia br. w Miejskim Centrum Handlowym "Stara Betoniarnia" przy ul. Bierzewickiej 32 odbędzie się Bal karnawałowy.  Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu 666 486 467. Zapraszamy.

 • Bal karnawałowy w MCH

26. Finał WOŚP w Gostyninie

26. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” .

W programie gostynińskiej Orkiestry znajduje się: Turniej piłki siatkowej mężczyzn, II Bieg z Fantazją "Policz się z cukrzycą", imprezy w Miejskim Centrum Kultury, Piotr Nalepa Breakout Tour, licytacje, warsztaty cyrkowe i plastyczne dla dzieci, kiermasze rękodzieła i ciast i wiele innych.

 • Plakat WOŚP

LXX sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

W dniu  28 grudnia 2017 roku, o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyły się obrady LXX sesji Rady Miejskiej – VII kadencji

Porządek sesji przedstawiał się następująco:

 1. Otwarcie obrad.
 2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
 3. Wręczenie nagrody Gminy Miasta Gostynina Panu Kazimierzowi Majchrzakowi działaczowi sportowemu.
 4. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
 5. Interpelacje i zapytania radnych.
 6. Informacja Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska na obszarze województwa mazowieckiego (ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Gostynina za rok 2015,  2016 i 2017).
 7. Podjęcie Uchwały Budżetowej Miasta Gostynina na rok 2018;
 • odczytanie projektu uchwały budżetowej przez Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
 • odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
 • odczytanie wniosków i opinii komisji stałych wraz z opinią Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
 • dyskusja nad wniesionymi poprawkami i ich przegłosowanie,
 • głosowanie nad przyjęciem Uchwały Budżetowej Miasta Gostynina na rok 2018.
 1. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2028;
 • odczytanie projektu uchwały Wieloletniej Prognozy Finansowej przez Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
 • odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
 • odczytanie wniosków i opinii komisji stałych wraz z opinią Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu,
 • dyskusja nad wniesionymi poprawkami i ich przegłosowanie,
 • głosowanie nad przyjęciem Uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2028.
 1. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2017.
 2. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 254/L/2016 rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2017-2026.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Statutu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Miasta Gostynina na lata 2017-2021.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Miasta Gostynina do 2022 roku wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru uzupełniającego ławników do Sądu Rejonowego w Gostyninie.
 7. Podjęcie uchwały sprawie zmiany nazwy ulicy.
 8. Podjęcie rezolucji w sprawie przywrócenia w Gostyninie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.
 9. Informacja o pracy stałych komisji Rady Miejskiej w Gostyninie w roku 2016.
 10. Informacja o pracy Rady Miejskiej w Gostyninie w roku 2016.
 11. Przyjęcie protokołu z LXIX sesji Rady Miejskiej.
 12. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
 13. Sprawy różne.
 14. Zamknięcie obrad.                                           

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

Nie będzie kontynuacji prac związanych z budową drogi na ul. Kujawy i ul. Solidarności

Z przykrością informujemy, że Rada Miejska zdjęła środki finansowe z wydatków na zadania inwestycyjne w budżecie 2018 r. na dokończenie prac remontowych ul. Kujawy i ul. Solidarności. 
Mieszkańcy wielokrotnie prosili Burmistrza Pawła Kalinowskiego o kontynuację budowy drogi gminnej łączącej ul. Floriańską z ul. Wyszyńskiego, w tym parkingu na 18 miejsc postojowych, budowę sieci wodociągowej wraz z hydrantem, sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicy, a także budowę altany śmietnikowej. Niestety na obecną chwilę inwestycja, która została rozpoczęta w 2017 roku, została usunięta z tegorocznego budżetu. 
Burmistrz Miasta Gostynina jest zaskoczony decyzją radnych „usunięcie tego zadania inwestycyjnego jest dla mnie tym bardziej niezrozumiałą decyzją, gdyż w zeszłym roku pomysł cieszył się akceptacją Rady Miasta i zostały podjęte konkretne działania”
Przypominamy, że w 2017 roku opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową dla budowy i remontu dróg gminnych, za które miasto zapłaciło 33 825,00 zł. Na obecną chwilę dalszy etap budowy został zablokowany.

 • ul. Kujawy
 • ul. Kujawy
 • ul. Kujawy

Muzeum i Galeria w Zamku Gostynińskim - zostań współtwórcą

Zachęcamy Państwa do podzielenia się wspomnieniami, dokumentami, fotografiami, dzięki którym historia Gostynina będzie dostępna dla każdego.

"Dzięki Państwa głosom w ramach Budżetu Obywatelskiego powstanie w Zamku Gostynińskim sala poświęcona gostynińskiej historii i sztuce. 
Będzie to pierwsze tego typu miejsce w naszym mieście, w którym każdy będzie mógł  poznać Gostynin – jego  mieszkańców i ich historię. 
Utworzenie Muzeum i Galerii bardzo mnie cieszy; dzięki funkcjonującemu już Punktowi Informacji Turystycznej jest to kolejne realne działanie służące promocji naszego miasta.
Chcielibyśmy, by Muzeum i Galeria opierały się na ciekawych eksponatach,  dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie lub wypożyczenie do Zamku Gostynińskiego pamiątek, zdjęć, dokumentów, które wzbogacą wystawę".

Z poważaniem

Prezes Zarządu Agencji i Promocji „Zamek” Sp. z o.o.
Paweł Gostyński

 • Muzeum i Galeria w Zamku Gostynińskim

Przegląd kolęd i pastorałek w Przedszkolu nr 4

Świąteczny nastrój minionych świąt przypomniał w Przedszkolu nr 4 Przegląd Kolęd i Pastorałek, w którym udział wzięły przedszkolaki z Gostynina, Łącka i Sannik.

Na samym wstępie gospodarze wystąpili z krótką scenką taneczną o narodzinach Jezusa.

Jako pierwsze w Przeglądzie wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Łącku: Maciej Węglewski z kolędą "Zbudźcie się pastuszkowie" i Szymon Matuszewski z utworem "Pan Jezus także mamę Marię miał".

Drugie było Przedszkole Samorządowe w Sannikach. Zaprezentowały się: Gabrysia Zielińska i Amelia Rzepecka, które zaśpiewały "U żłobka", a Lena Durka "Dnia jednego o północy".

Następnie widzowie usłyszeli pastorałkę w wykonaniu Rafała Zielińskiego pt. "Bosy Pastuszek" i Amelkę Ostrowską w utworze "Jest taki dzień".

Przedszkolaki w Przedszkola nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie zaśpiewały pastorałkę pt. "Spojrzały Aniołki", którą wykonała Aleksandra Witkowska, a kolędę "Przybieżeli do Betlejem Pasterze" zaprezentowała Zuzia Białek.

Laura Lewandowska z Przedszkola nr 5 w Gostyninie zaśpiewała "Po niebie biegną gwiazdki", a Mikołaj Śmiałkowski "Bosego Pastuszka".

Jako ostatni wystąpili przedstawiciele Przedszkola nr 4 w Gostyninie: Agatka Gach z utworem "Samiusieńki jak paluszek" i Ada Ulińska z pastorałką "Nie miały Aniołki".

Następnie jury po krótkich obradach zadecydowało, że wszyscy mali artyści zostaną nagrodzeni za swoje występy.

Przybyły na Przegląd Burmistrz Paweł Kalinowski, podziękował dzieciom za piękne świąteczne utwory i obradował przedszkolaki słodkimi upominkami.

 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek
 • Przegląd kolęd i pastorałek

Spotkania informacyjne – współpraca Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie delegatura w Płocku zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym, dotyczącym najważniejszych kwestii w zakresie współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w 2018 roku.

Podczas spotkań szczególna uwaga zostanie zwrócona na procedurę prowadzenia otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego w 2018 roku. Pierwsze konkursy zostały ogłoszone w drugiej połowie grudnia. Od 2018 roku oferty będą składane w generatorze ofert a konkursy obsługiwane w systemie Witkac.pl. Z tego powodu chcemy bezpośrednio przekazać Państwu najważniejsze zmiany dotyczące opracowywania i składnia tegorocznych ofert.

Spotkanie odbędzie się 11 stycznia 2018 r. o godz. 15.00, w dużej Sali konferencyjnej nr 13 na parterze w nowej części Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marcina Kacprzaka w Płocku, ul. Medyczna 19.

Wstęp na spotkania jest wolny, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

Wieczorek taneczny dla seniorów

Już jutro, 11 stycznia br. (czwartek) w godz. 17.00-20.00 w Klubie Seniora "Parostatek", który znajduje się w Miejskim Centrum Handlowym "Stara Betoniarnia" odbędzie się dla seniorów wieczorek taneczny. Oprócz dobrej zabawy, wolontariusze z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą wdzięczni za wparcie corocznej akcji 26 finału dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

 • Wieczorek taneczny i wsparcie WOŚP

Wystąpienie pani Magdaleny Andrzejczak dyrektor SP1

W dniu dzisiejszym odbyła się Komisja Rewizyjna, na której został podjęty temat kosztów związanych z remontami w Szkole Podstawowej Nr 1. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, który przedstawia komentarz Pani Magdalena Andrzejczak Dyrektor SP1.

Wystąpienie pani Magdaleny Andrzejczak dyrektor SP1

Ferie zimowe na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie oraz Miejski Ośrodek Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie zapraszają w terminie od 12.01,2018r. do 28.01.2018r. na zajęcia sportowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży z terenu Gostynina. Nasze pociechy mogą spędzać czas wolny na pływalni miejskiej czy hali sportowej i wziąć udział np. w zajęciach treningowych w piłce nożnej, piłce ręcznej czy piłce koszykowej.

Organizatorzy zwracają uwagę, że wejście na zajęcia odbywa się 15 minut przed godziną rozpoczęcia, a także, że obowiązuje strój i obuwie sportowe. Natomiast zgłoszenia do zajęć odbywają się w dniu zawodów przed rozpoczęciem konkursów.

Szczegóły znajdują się w załączniku.

Jak bezpiecznie spędzić ferie?

Na podstawie materiałów Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej opracowane zostały materiały, które przypominają dzieciom i młodzieży, w jaki sposób uniknąć zagrożeń podczas ferii. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami.

Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty.

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego Punktu Przedszkolnego i bal karnawałowy dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyninie.

W uroczystości udział wzięli między innymi: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski wraz z Zastępcą Haliną Fijałkowską, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki oraz dyrektorzy innych publicznych przedszkoli i jednostek miejskich.

Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy zebrani przeszli do nowocześnie urządzonych sali dostosowanych do potrzeb 50 dzieci, by Ks. Sławomir Wiśniewski mógł dokonać poświęcenia obiektu. Wyposażone w nowe meble i zabawki sale, które posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa oraz w dywan multimedialny doskonale nadający się do zabawy i nauki, zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie, a szczególnie na przedszkolakach czekających na dzisiejszy bal karnawałowy.

Burmistrz Paweł Kalinowski podziękował „dyrektorowi placówki Robertowi Pypkowskiemu za ogromną determinację, pracownikom Urzędu Miasta za sprawną pracę, Radzie Miejskiej za przekazanie środków finansowych oraz firmie Global Systems Marcin Balcerzak za wykonanie przedsięwzięcia”, którego całkowity koszt wyniósł: 575 772,80 zł, a także wyraził nadzieję, że „nowo powstały punkt przedszkolny stanie się dla „Naszych Dzieci” drugim domem, miejscem fantastycznej zabawy, zdobywania nowych doświadczeń i pogłębiania wiedzy w atmosferze przyjaźni i akceptacji”.

 

 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty
 • Punkt przedszkolny w SP5 został oficjalnie otwarty

O bezpieczeństwie przed feriami zimowymi

Ferie zimowe tuż, tuż, a wraz z nimi zagrożenia związane z wyjazdami na zimowy wypoczynek. Tak, jak co roku, policjanci z gostynińskiej drogówki będą kontrolować stan techniczny autobusów i stan trzeźwości kierowców przewożących dzieci. Również dzielnicowi odbyli z najmłodszymi uczniami pogadanki o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać na ulicy i w domu.
Gostynińscy dzielnicowi w celu przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego spędzania wolnego czasu spotykali się z nimi w szkołach w tydzień poprzedzający ferie zimowe. Przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w domu pod nieobecności rodziców i omówili zasadę ograniczonego zaufania na przejściu dla pieszych. Mundurowi szczególnie zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawami w miejscach do tego nieprzystosowanych, takich jak np. stawy, na których dzieci i młodzież, przy ujemnych temperaturach, lubi jeździć na łyżwach.
W ramach działań "Bezpieczne Ferie 2018" kontrolowane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Szczególnym nadzorem objęte zostaną autokary, którymi na ferie przewożona będzie młodzież. Policjanci również będą prowadzili działania profilaktyczne, promujące bezpieczne zachowania w trakcie zimowego wypoczynku.

 • Ferie
 • Ferie

Modernizacja chodników pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3-go Maja w Gostyninie

Gmina Miasta Gostynina ogłosiła zamówienie na roboty budowlane w zakresie modernizacji chodników pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3-go Maja w Gostyninie, polegają na utwardzeniu gruntu na działkach budowlanych. Zakres robót obejmuje między innymi: demontaż istniejących nawierzchni betonowych; wykonanie nowych utwardzeń z kostki betonowej i płyt ażurowych betonowych; dostosowanie – regulacja istniejących studzienek uzbrojenia terenu do poziomu projektowanych nawierzchni; zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu i ponoszenie kosztów nadzoru od gestorów sieci oraz wymianę istniejących krawężników.

Więcej informacji znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej pod linkiem:

http://umgostynin.bip.org.pl/?tree=3549,Modernizacja%20chodnik%C3%B3w%20pomi%C4%99dzy%20ul.%20Poln%C4%85%2012%20a%20ul.%203-go%20Maja%20w%20Gostyninie

 • herb Gostynina

Modernizacja ul. Nowej w Gostyninie

Gmina Miasta Gostynina ogłosiła zamówienie na roboty budowlane, które polegają na przebudowie drogi miejskiej – ul. Nowej wraz z budową i przebudową zjazdów indywidualnych i publicznych, budowie kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego oraz przebudowie niezbędnej infrastruktury. Zakres robót obejmuje w szczególności między innymi: roboty przygotowawcze terenu pod plac budowy; rozbiórkę istniejącej linii oświetleniowej; budowę oświetlenia ulicznego; budowę kanalizacji deszczowej; przebudowę drogi miejskiej w zakresie wymiany podbudowy i nawierzchni jezdni; budowę obustronnych chodników;  przebudowę istniejącego zjazdu indywidualnego; przebudowę niezbędnej infrastruktury w zakresie regulacji istniejących studzienek uzbrojenia terenu, zabezpieczenia rurami osłonowymi sieci telekomunikacyjnych, ułożenie rury osłonowej wzdłuż istniejącej sieci internetowej; wykonanie ścianki oporowej; usunięcie karpin po ściętych drzewach; wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, według zatwierdzonego projektu zmiany stałej organizacji ruchu drogowego; oraz oznakowanie poziome należy wykonać jako strukturalne, grubowarstwowe.

Szczegóły dotyczące modernizacji ul. Nowej w Gostyninie znajdują się pod linkiem:

http://umgostynin.bip.org.pl/?tree=3550,Modernizacja%20ul.%20Nowej%20w%20Gostyninie

 • herb Gostynina

eMCekowe atrakcje na ferie

Przedstawiamy kolejne propozycje atrakcji dla dzieci i młodzieży, które będą miały miejsce podczas ferii zimowych.

We wtorek 16.01 o godzinie 10.00 i 10.30 zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat na animacje na trampolinach. Podczas zajęć Jumping Frog Kids dzieci będą skakać z radości, gdyż nie ma dla nich większej frajdy niż trampolina. Jest to świetny sposób na zdrowe i atrakcyjne spożytkowanie energii.

17.01.2018 - zapraszamy na warsztaty karykatury i komiksu. Mamy jeszcze wolne miejsca!

Natomiast 18.01.2018 od godziny 12.00 Grupa Teatralna SCHODY zaprasza na zajęcia „Zabawy teatralne na scenie”.

W piątek 19.01.2018 zapraszamy wszystkie dzieci na salę widowiskową, na teatrzyk dziecięcy pod tytułem „Książę i Żebrak”.

Zapisy na zajęcia pod nr. telefonu: 24 235 34 47

Bałwana raczej w tym roku nie ulepimy, ale… ZRÓBMY COŚ INNEGO!!!

 • Karykatura
 • Komiks
 • Teatrzyk
 • Teatrzyk
 • Trampoliny

Łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team trenują na pierwszej w Polsce krytej arenie Tomaszowa Mazowieckiego

W dniu 13 stycznia 2018 r. łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team w ramach półrocznych przygotowań do zawodów ogólnopolskich ulicznych oraz torowych Mistrzostw Polski wrotkarstwa szybkiego odbyły trening techniczny wraz z zaprzyjaźnionym klubem MKS Koroną Wilanów z łyżwiarstwa szybkiego w krytej arenie lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.
Jednostka treningowa trwała dwie godziny - w tym: rozruch, ćwiczenia kształtujące, technika, interwały: przyspieszenia, peleton ze zmianami oraz rozjazd.

Miłą niespodzianką dla naszej grupy był również wspólny trening u boku kadry Polski juniorów/juniorek w łyżwiarstwie szybkim oraz wymiana wiadomości z trenerami reprezentacji Polski - Wiesławem Kmiecikiem, który w 2014 r. zdobył złoty medal ze Zbigniewem Bródką w Sochi.
Rangę sobotniego treningu podniósł nowo powstały obiekt, w którym to młodzi adepci instruktora Łukasza Flejszera mogli po raz pierwszy wykonać pierwsze ślizgi na tafli lodowej krytej areny lodowej Tomaszowa Mazowieckiego.
"Od samego przyjazdu, aż do postawienia pierwszych kroków byliśmy pod ogromnym wrażeniem ogromnej hali lodowej, pierwszej w Polsce, na którą najlepsi Polscy panczeniści czekali kilkanaście lat. Hala nie odbiega od tych najlepszych na świecie, lód perfekcyjnie przygotowany, trybuny, bezpieczne bandy, oświetlenie, podziemne szatnie, nagłośnienie, wewnętrzne lodowiska typu short track i co najważniejsze brak działania warunków atmosferycznych co sprawia, że prędkości rozwijane są do 60km/h, po prostu warto tam przyjechać..." - mówi Ł.Flejszer.
Już w najbliższy weekend zawodniczki U.K.S. startują w Pucharze Polski w/w arenie w łyżwiarstwie szybkim, po czym w lutym w kategorii wiekowej młodzik przystąpią do Mistrzostw Polski.
Na chwilę obecną dzieci i młodzież są w okresie przygotowania ukierunkowanego skierowanego na podtrzymanie siły oraz rozwijanie mocy, w tym ćwiczenia z oporem, wieloskoki, ćwiczenia ukierunkowane na akcesoria łyżwiarskie, deski slide board.
W okresie jesienno-zimowym trenujemy zgodnie z planem cztery razy w tygodniu:
a) poniedziałki - hala/wrotkarstwo szybkie,
b) środy - sala: siła/gimnastyka, wzmocnienie mięśni nóg, grzbietu, brzucha,
c) piątek - wieloskoki, ćw. z oporem
d) sobota - arena/łyżwiarstwo szybkie

Zapraszamy dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe, które chcą spróbować swych sił we wrotkarstwie: rekreacyjnym, szybkim, bądź łyżwiarstwie do wspólnej zabawy.
Zgłoszenia przez e-mail: uks.zwolenteam@wp.pl
lub fb: Uks zwolen team
więcej na: www.zwolen-team.pl

Pierwsze

 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team
 • łyżwiarki szybkie U.K.S. Zwoleń-Team

Po raz 26 Orkiestra zagrała także w Gostyninie

Tegoroczny gostyniński 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfitował w wiele atrakcji: sportowych, artystycznych, muzycznych i tanecznych. Szefem WOŚP-u w naszym mieście była Agnieszka Bartosiak.

Gostyniński WOŚP rozpoczął turniej siatkówki, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wystąpiło pięć drużyn. Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco: 1. Gostynin Team, 2. KMS Toruń, 3. Volley Żychlin, 4. Akademia Siatkówki Gostynin i 5. Lider Szczawin.

Przed południem wszyscy uczestnicy Biegu z fantazją zebrali się w Rynku Miejskim. Jak w latach ubiegłych biegającym nie zabrakło weny twórczej przy komponowaniu strojów.

Następnym etapem orkiestrowego grania było Miejskie Centrum Kultury, a w nim występy zespołów muzycznych – "MSM", "Kumasz", pokazy tańca disco, taniec w kręgu , występy na ludowo "Promyków Lucienia", kiermasz ciast, rękodzieła, licytacje i wiele innych atrakcji.

Jak poinformował gostyniński sztab WOŚP do tej pory uzbierano ponad 43 tysiące złotych. Nie jest to kwota końcowa, ponieważ na konto cały czas mogą wpływać kolejne datki.

 

Foto: Urząd Miasta Gostynina/MCK

 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkistra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
 • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Badania ankietowe

Urząd Statystyczny w Warszawie od wielu lat realizuje za pośrednictwem ankieterów statystycznych, na terenie województwa mazowieckiego, badania ankietowe prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny.

Każdy ankieter posiada legitymację służbową ze zdjęciem oraz upoważnienie do prowadzenia badań.

Więcej informacji o badaniach ankietowych pod adresem: http://stat.gov.pl/badania-gospodarstw-domowych/

 • Badania ankietowe 2018r.

III Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym

W sobotę 13 stycznia br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie został rozegrany III Grand Prix Mazowsza w kategorii młodzik w tenisie stołowym. Już po raz drugi SP3 wspólnie z Mazowieckim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego gościli młodych adeptów w tej dyscyplinie sportu. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski. 
W rozegranym turnieju udział wzięła rekordowa liczba zawodniczek i zawodników w tym sezonie - 64. W gronie uczestników nie mogło zabraknąć wychowanków UKS "ALFA" Gostynin. Najlepszy wynik uzyskał Aleks Stasiński 9-12, ale gratulacje należą się wszystkim. Zawodnicy wykazali się świetnymi umiejętnościami i niejednokrotnie musieli grać z przeciwnikami starszymi od siebie. W turnieju udział wzięli między innymi: Antonina Osmolak, Małgorzata Cichońska, Paulina Rusak, Kamil Rusak, Shady Hemid, Sherif Hemid, Bartosz Naczmański, Piotr Farys, Franciszek Brzozowski, Mikołaj Antonowicz.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 • III Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym
 • III Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym
 • III Grand Prix Mazowsza w tenisie stołowym

Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje na terenie województwa mazowieckiego wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 do 35 km/h z porywami do 50 km/h na północy i 90 km/h na południu województwa. W strefach opadów śniegu mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.

III Grand Prix Mazowsza w kategorii młodzik w tenisie stołowym

W dniu 13 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie został rozegrany III Grand Prix Mazowsza w kategorii młodzik w tenisie stołowym. Już po raz drugi wspólnie z Mazowieckim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego gospodarze gościli młodych adeptów w tej dyscyplinie sportu. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski. W rozegranym turnieju udział wzięła rekordowa liczba zawodniczek i zawodników w tym sezonie (64). W gronie uczestników nie mogło zabraknąć wychowanków UKS "ALFA" Gostynin. Najlepszy wynik uzyskał Aleks Stasiński 9-12. Pozostali zajęli dalsze miejsca, ale ich gra oraz postawa bardzo cieszy. Niejednokrotnie musieli grać z przeciwnikami starszymi od siebie. Udział wzięli: Antonina Osmolak, Małgorzata Cichońska, Paulina Rusak, Kamil Rusak, Shady Hemid, Sherif Hemid, Bartosz Naczmański, Piotr Farys, Franciszek Brzozowski, Mikołaj Antonowicz.

 

Źródło: SP 3 w Gostyninie

Zimowy konkurs „Stok nie jest dla bałwanów”

Komenda Główna Policji wraz z partnerami: Polskim Związkiem Narciarskim, Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskim i Tatrzańskim Pogotowiem Ratunkowym oraz Fundacją PZU już po raz drugi organizują konkurs plastyczny pn. „Stok nie jest dla bałwanów”, kierowany do dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu FIS.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie nadesłanie do 20 lutego 2018r. pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych przez osobę urodzoną w roku 2002 lub później. Na autorów najciekawszych prac konkursowych czekają atrakcyjne nagrody ufundowane Przez Komendanta Głównego Policji oraz Fundację PZU.
Prace należy przesyłać na adres:
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji
ul. Puławska 148/150
02-624 Warszawa
Warto podkreślić, że w ubiegłym sezonie konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Wówczas do Komendy Głównej Policji wpłynęło blisko 5.100 prac.
Na potrzeby akcji została również utworzona strona internetowa www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku, na której dostępne będą między innymi informacje dotyczące harmonogramu działań realizowanych w ramach akcji oraz materiały informacyjno-edukacyjne przeznaczone dla rodziców i dzieci.
 

 • bezpieczeństwo na stoku

W trosce o bezpieczeństwo naszych Babć i Dziadków

Już w niedzielę Dzień Babci, a zaraz potem święto Dziadków. Z tej okazji gostynińscy policjanci przygotowali dla seniorów porady dotyczące bezpiecznych zachowań oraz elementy odblaskowe, które zostały wręczone 19 stycznia br. przy okazji uroczystości w Przedszkolu nr 2 w Gostyninie.
Każda okazja jest dobra, aby przypomnieć seniorom o zachowaniu środków ostrożności w kontaktach z obcymi oraz poruszając się po drodze. W tym celu dzielnicowy sierż.szt. Grzegorz Rutkowski uczestniczył w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka w Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie. Bezpośrednio po przedstawieniach policjant wręczył dzieciom ulotki i odblaski, aby następnie przekazały je swoim dziadkom. Dodatkowo seniorom wręczone zostały „Oświadczenia” do podpisania, że zobowiązują się nie paść ofiarą przestępców. Na spotkaniach poruszona została tematyka oszustw na tzw. „wnuczka” czy bezpieczeństwa na drodze.
Policyjna akcja z okazji Dnia Babci i Dziadka to jedna z wielu inicjatyw w ramach programu „Bezpieczny Senior”, podczas których promowana jest edukacja osób starszych.

 • Dzień Dziadków
 • Dzień Dziadków
 • Dzień Dziadków

Konserwacja i naprawa ratuszowego zegara

Urząd Miasta Gostynina informuje, że z powodu prowadzonej konserwacji i naprawy, zegar usytuowany na Ratuszu Miejskim, został tymczasowo wyłączony.

 • Zegar ratuszowy

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega !

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia

 • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega !
 • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega !
 • Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega !

Zamek dołączył do programu Gostynińskiej Karty Seniora

Miło nam poinformować Państwa, że mamy nowego partnera w Programie „Gostynińska Karta Seniora”, którego celem jest podniesienie poziomu aktywności i sprawności seniorów poprzez zwiększenie dostępności do dóbr kultury, zachęcenie do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych. Agencja Rozwoju i Promocji „Zamek” od teraz daje Państwu możliwość skorzystania z 5 % rabatu na organizację uroczystości okolicznościowych, wynajem sali, catering i usługi hotelowe.

„Gostynińska Karta Seniora” adresowana jest do mieszkańców miasta Gostynina, którzy ukończyli 60 rok życia.
Szanowni Państwo serdecznie zachęcamy do korzystania z ofert 12 naszych partnerów.

Jeśli nie macie Państwo jeszcze Karty – to nic straconego!  Wyrobienie jest bardzo proste…. Wystarczy złożyć wniosek w Urzędzie Miasta Gostynina oraz okazać aktualny dokument potwierdzający tożsamość i wiek osoby (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport)

 

Wszystkie informacje uzyskacie Państwo w Urzędzie Miasta Gostynina lub na naszej stronie internetowej w zakładce Dla Mieszkańców --> Gostynińska Karta Seniora lub bezpośrednio pod adresem: https://www.gostynin.pl/531,gostyninska-karta-seniora

 • Gostynińska Karta Seniora
 • Gostynińska Karta Seniora

Przypominamy o obowiązującej uchwale antysmogowej

Urząd Miasta Gostynina informuje, że 27 października 2017 roku została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego (Dz. Urz. Woj. Maz. z 27.10.2017 r., poz. 9600) uchwała Sejmiku Województwa Mazowieckiego nr 162/17 z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.
„Uchwała antysmogowa” obowiązuje od 11 listopada 2017 r.

Głównym celem uchwały jest doprowadzenie do obniżenia poziomów stężeń pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 oraz benzo(a)pirenu poprzez wprowadzenie ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji o mocy do 1 MW, w których następuje spalanie paliw.

Uchwała antysmogowa wprowadza konieczność wymiany nieekologicznych źródeł ciepła (kotłów, pieców, kominków) oraz zakaz spalania najgorszych jakościowo paliw. Zmiany te będą jednak zachodzić stopniowo, tj:

−    od dnia 11 listopada 2017 r. można montować tylko kotły spełniające normy emisyjne zgodne z wymogami ekoprojektu wynikającymi z treści rozporządzenia Komisji UE;

−    od dnia 1 lipca 2018 r. obowiązywać będzie zakaz spalania paliw tj:
•    muły i flotokoncentraty węglowe oraz mieszanki produkowane z ich wykorzystaniem,
•    węgiel brunatny oraz paliwo stałe produkowane z wykorzystaniem tego węgla,
•    węgiel kamienny w postaci sypkiej o uziarnieniu 0-3 mm,
•    paliwo zawierające biomasę o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20%.

−    od dnia 1 stycznia 2023 r. obowiązywać będzie zakaz użytkowania kotłów na węgiel lub drewno, czyli tzw. kopciuchów, które nie spełniają wymogów dla klas 3, 4 lub 5 wg normy PN-EN 303-5:201;

−    od dnia 1 stycznia 2028 r. obowiązywać będzie zakaz użytkowania kotłów na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 wg normy PN-EN 303-5:2012;

−    od dnia 1 stycznia 2023 r.  obowiązywać będzie zakaz użytkowania kominków, które nie spełniają wymogów ekoprojektu lub użytkownicy będą musieli je wyposażyć w urządzenie ograniczające emisję pyłu do wartości określonych w ekoprojekcie.

Użytkownicy posiadający kotły klasy 5 wg normy PN-EN 303-5:2012 będą mogli korzystać z nich do końca ich żywotności.

Przed zakupem pieca, warto upewnić się u sprzedawcy bądź producenta, czy posiada on certyfikat i jest zgodny z wymaganiami ekoprojektu. Należy też przy tym pamiętać, że rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe, zakazuje wprowadzania do sprzedaży i użytkowania kotłów z rusztem awaryjnym.

Ponadto informujemy, że Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie zamieścił na swojej stronie internetowej w dziale „uchwała antysmogowa” praktyczne informacje dotyczące przyjętych regulacji: 

https://www.mazovia.pl/ekologia-i-srodowisko/ochrona-powietrza/art,3,uchwala-antysmogowa.html

 

 

 • uchwała antysmogowa

31 Stycznia odbędą się obrady LXXI Sesji Rady Miejskiej

Informujemy, że w dniu 31 stycznia 2018 roku o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbędą się obrady LXXI Sesji Rady Miejskiej.

Porządek sesji;

1. Otwarcie obrad.

2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.

3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.

4. Interpelacje i zapytania radnych.

5. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie zmiany nazwy Miejskiego Przedszkola nr 5 w Gostyninie.

6. Podjęcie uchwały w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i punktów przedszkolnych prowadzonych przez Miasto Gostynin na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

7. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Ewy Justyńskiej na działalność Burmistrza Miasta Gostynina.

8. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Krzysztofa Goliszewskiego na działalność Burmistrza Miasta Gostynina.

9. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania według właściwości skargi Barbary Zalewskiej na działalność Starosty Powiatu Gostynińskiego.

10. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2018.

11. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 353/LXX/2017 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 28 grudnia 2017roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2028.

12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Gostyninie na 2018 rok.

13. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy Rady Miejskiej w Gostyninie na 2018 rok.

14. Przyjęcie planów pracy komisji stałych Rady Miejskiej w Gostyninie na 2018 rok.

15. Przyjęcie protokołu z LXX sesji Rady Miejskiej.

16. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

17. Sprawy różne.

18. Zamknięcie obrad.


Przewodniczący Rady Miejskiej

Andrzej Robacki

 • Sesja Rady Miejskiej

Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

 • Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza
 • Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza
 • Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza

ZBLIŻA SIĘ TERMIN PŁATNOŚCI ZA KORZYSTANIE ZE ŚRODOWISKA

Do 31 marca 2018 r. należy złożyć wykaz informacji o korzystaniu ze środowiska za  2017 rok i wnieść opłatę za korzystanie ze środowiska na konto:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa

Bank PEKAO S.A. I/O Warszawa

49 1240 1037 1111 0000 0692 3855

 

UWAGA !!!

 1. Po raz ostatni za rok 2017 są wnoszone opłaty za pobór wód i odprowadzanie ścieków do marszałków województw;
 2. W przypadku  udziału w systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych, należy uiścić opłatę za przydzielone uprawnienia do emisji gazów cieplarnianych i złożyć informację  o wysokości naliczonej opłaty;

3.   Jeżeli naliczona opłata za każdy rodzaj korzystania ze środowiska za 2017 rok nie przekracza 100 zł, nie składa się wykazu informacji, co jednak nie zwalnia z obowiązku prowadzenia ewidencji i przechowywania danych o wysokości naliczonej opłaty.

 

Informacja skierowana jest również do Podmiotów korzystających ze środowiska w II półroczu 2012 r. oraz w latach 2013-2016, które są zobowiązane do:

 1. samodzielnego naliczenia opłaty za korzystanie ze środowiska za poszczególne rodzaje korzystania ze środowiska (tj. wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, za przydzielone uprawnienia do emisji gazów cieplarnianych, pobór wód, wprowadzanie ścieków do wód lub do ziemi, składowanie odpadów);
 2. wniesienia opłaty na rachunek redystrybucyjny urzędu marszałkowskiego właściwego ze względu na miejsce korzystania ze środowiska (za eksploatację urządzeń mobilnych – na rachunek urzędu marszałkowskiego właściwego ze względu na miejsce rejestracji podmiotu korzystającego ze środowiska), w przypadku przekroczenia za dany rodzaj korzystania ze środowiska kwoty 400 zł dla opłat półrocznych oraz 800 zł – dla opłat rocznych;
 3. sporządzenia i przedłożenia marszałkowi województwa wykazu zawierającego zbiorcze zestawienie informacji o zakresie korzystania ze środowiska oraz o wysokości należnych opłat.

Zachęcamy do  skorzystania z bezpłatnego programu EkoPłatnik, udostępnionego na stronie internetowej wcm.mazovia.pl w pkt 6.05 Opłaty za korzystanie ze środowiska, który służy do naliczenia opłat za korzystanie ze środowiska i sporządzenia wykazu informacji.

Dzięki EkoPłatnikowi można dokonać prawidłowego rozliczenia opłat za korzystanie ze środowiska.  

 

Bezpośredni link do programu https://ekoplatnik.mazovia.pl

 

EkoPłatnik sam wskazuje błędy i sposób ich poprawy oraz generuje plik .pdf gotowy do wysłania, drogą:

·         elektroniczną za pośrednictwem portalu e-PUAP z wykorzystaniem podpisu elektronicznego kwalifikowanego bądź profilu zaufanego,

·         listową na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Opłat Środowiskowych ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa.

 

W celu przesłania drogą elektroniczną można założyć profil zaufany na stronie internetowej http://epuap.gov.pl/wps/portal  wg następującej ścieżki:

 1. Wchodzimy na stronę ePuap.
 2. Zakładamy  konto.
 3. Wypełniamy wniosek o założenie profilu zaufanego.
 4. Mamy trzy możliwości potwierdzenia profilu zaufanego:

a)    znajdujemy najbliższy punkt, w którym możemy potwierdzić profil zaufany ePuap (lista punktów potwierdzających profil zaufany - https://epuap.gov.pl/wps/portal/punkty-potwierdzenia-pz),

b)    jeżeli posiadamy bezpieczny podpis elektroniczny, możemy samodzielnie (bez konieczności wizyty w punkcie potwierdzeń) potwierdzić swoje dane za pomocą podpisu elektronicznego,

c)    użytkownicy bankowości internetowej mogą potwierdzić samodzielnie profil zaufany (bez konieczności wizyty w punkcie potwierdzeń) - aby dowiedzieć się czy bank ma możliwość założenia profilu zaufanego, najlepiej zadzwonić na infolinię banku).

 1. Udajemy się do wybranego punktu, żeby potwierdzić założenie profilu zaufanego,  w przypadku gdy wybraliśmy sposób potwierdzenia profilu zaufanego wskazany w pkt 4 a).

 

Departament Opłat Środowiskowych

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa

tel: (22) 59-79-200  fax: (22) 59-79-629

e-mail: oplaty.srodowiskowe@mazovia.pl

adres elektronicznej skrzynki podawczej

adres skrytki na ePUAP : /umwm/SkrytkaESP

 

 

 

 • Ekopłatnik

Ostrzeżenie meteorologiczne - Silny wiatr

 • silny wiatr
 • silny wiatr

Ulica 1 grudnia 1939 zamiast 18 Stycznia nadal aktualna.

W dniu dzisiejszym do Urzędu Miasta Gostynina wpłynęło zawiadomienie o wszczęciu postępowania nadzorczego od Wojewody Mazowieckiego (z dnia 18 Stycznia 2018 r.) w związku z Uchwałą w sprawie zmian ulic w Gostyninie.

Przypomnijmy, że na skutek wprowadzonej ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy jednostek organizacyjnych, jednostek pomocniczych gminy, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz pomniki, gostynińska ulica 18 Stycznia została zmieniona na 1 grudnia 1939 r. Rada Miejska w dniu 28 grudnia 2017 r., nie godząc się z Zarządzeniem Zastępczym wydanym przez Wojewodę Mazowieckiego w dniu 13 grudnia, które obligowało Burmistrza Miasta Gostynina do zmiany nazw ulic, podjęła Uchwałę nr 360/LXX/2017 w sprawie zmiany nazwy ulicy ponownie na 18 Stycznia, co do której Wojewoda Mazowiecki wszczął postępowanie w sprawie stwierdzenia jej nieważności.

 • ulica 18 Stycznia

Dyplomy za gostynińskie modernizacje w roku 2017

Miło nam Państwa poinformować, iż Gmina Miasta Gostynina otrzymała dyplomy za udział w I etapie konkursu "Modernizacja Roku 2017" za obiekty:

1. Adaptacja pomieszczeń w budynku Centrum Handlowego w Gostyninie na potrzeby Klubu Seniora "Parostatek" ul. Bierzewicka 32 w Gostyninie,

 • Klub Seniora "Parostatek"
 • Dyplom

2. Termomodernizacja budynku mieszkalnego przy ul. 3-Maja 14 w Gostyninie,

 

 • dyplom
 • budynek 3 Maja 14

3. Adaptacja pomieszczeń w budynku Centrum Handlowego w Gostyninie na potrzeby utworzenia opiekuna dziennego "Zaczarowana kraina", jako formy opieki nad dziećmi do lat 3 ul. Bierzewicka 32 w Gostyninie.

 • dyplom
 • "Zaczarowana kraina"

Przypominamy, że Ogólnopolski Konkurs Otwarty dla inwestorów, wykonawców i projektantów ma już ponad dwudziestoletnią tradycję. O udział w rywalizacji ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też izby, powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy.

Głównym celem tych działań jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Co roku zgłaszane są budynki różnego typu – mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty, drogi czy całe obszary poddane rewitalizacji oraz nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej.

Bardzo cieszy fakt, że modernizacje gostynińskich obiektów zostały wyróżnione dyplomami, gdyż kryteria oceny są wymagające, a są to: poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych obiektów i budowli, poziom zachowania architektury budynków, budowli i innych elementów zabytkowych, nowoczesność stosowanej technologii
- Stosowanie nowej techniki w realizacji i w procesach technologicznych, jakość stosowanych materiałów ( trwałość, estetyka), poziom nowoczesności, efektywności procesów technologicznych, a także uzyskane efekty ekologiczne i dostosowanie obiektów dla osób niepełnosprawnych.


 

Innowacyjne oświetlenie w SP 5

Dzięki zaangażowaniu burmistrza Pawła Kalinowskiego i dobrej współpracy z firmą Energa Oświetlenie Sp. z o.o. z Sopotu, reprezentowaną przez prezesa Michała Bełbota wykonana została modernizacja instalacji oświetlenia w jednej sali lekcyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie.

W dniu 17 października 2017 roku doszło do spotkania władz miasta z przedstawicielami Energa Oświetlenie, podczas którego padła propozycja nieodpłatnego wyposażenia w innowacyjne oświetlenie LED jednej z klas w SP 5.

Gostynińska placówka oświatowa jest jedyną na terenie województwa mazowieckiego, która została wytypowana do tego projektu, a zmodernizowana klasa - salą pokazową.

Zainstalowane oświetlenie ma na celu polepszenie pola widzenia, oddawania barw, braku zmęczenia oczu i lepszego skupienia się uczniów. Ponadto zastosowany system LED jest energooszczędny, co przyniesie szkole oszczędności w opłatach za energię elektryczną.

Działania te zostały poprzedzone wizją lokalną sali lekcyjnej, pomiarami fotometrycznymi, dostosowaniem parametrów oświetleniowych do obowiązujących norm, w tym: ustaleniem prawidłowego poziomu natężenia oświetlenia, zapewnieniem równomierności oświetlenia, rozłożeniem luminancji w polu pracy wzrokowej, ograniczeniem olśnienia, doborem barwy światła, doborem oddawania barw oświetlenia.

Spółka Energa Oświetlenie zaprasza do współpracy zainteresowane podmioty, instytucje i jednostki samorządu terytorialnego, których wsparcie może być pomocne dla realizacji pilotażowego projektu świadczenia kompleksowej usługi oświetleniowej w salach lekcyjnych.

 • Innowacyjne oświetlenie w SP 5
 • Innowacyjne oświetlenie w SP 5
 • Innowacyjne oświetlenie w SP 5
 • Innowacyjne oświetlenie w SP 5

Kwalifikacja wojskowa w 2018 roku

Na terenie Powiatu Gostynińskiego kwalifikacja wojskowa trwać będzie od dnia 12 lutego 2018r. do dnia 22 lutego 2018r.

Siedziba Powiatowej Komisji Lekarskiej w Gostyninie odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury.

Zbliża się szczyt sezonu zachorowań na grypę

Gromadzone w Polsce i w Europie dane wskazują, że nadchodzi szczyt zachorowań na grypę. W styczniu w Polsce liczba zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne wzrosła w porównaniu do miesięcy poprzednich. Tendencja ta zauważalna jest również w naszym powiecie.
Do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gostyninie zgłoszono 23 zachorowania na grypę i infekcje grypopodobne tylko w okresie od 16 stycznia do 22 stycznia tego roku. Do tej pory w sezonie grypowym 2017/2018 zarejestrowano łącznie 48 przypadków, w tym 1 osobę skierowano do szpitala. Jest to i tak zdecydowanie mniej niż w tym samym okresie z roku poprzedniego, podczas którego odnotowano 193 zachorowania.
Grypa to groźna choroba, mogąca prowadzić nawet do śmierci chorego. Jak wskazują dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku choruje 5-15% społeczeństwa na świecie, a nawet pół miliona osób umiera. Niebezpieczeństwo grypy wynika głównie z jej powikłań, na które szczególnie narażone są osoby starsze, małe dzieci, osoby przewlekle chore, o obniżonej odporności oraz kobiety w ciąży. Szczepienia to wciąż najskuteczniejszy sposób zapobiegania infekcjom i powikłaniom powodowanym przez wirusy grypy.
Sprawdź, czy szczepienie przeciwko grypie jest właśnie dla Ciebie?
1. Czy chorujesz na cukrzycę, astmę, POChP bądź cierpisz z powodu chorób układu krążenia, jak na przykład niewydolność serca?
2. Czy w sezonie zachorowań na grypę przebywasz w większych skupiskach ludzi, jak komunikacja miejska, zakłady pracy, biura, szkoły, itp?
3. Czy masz powyżej 55 lat?
4. Czy opiekujesz się małym dzieckiem, szczególnie poniżej 5 roku życia?
5. Czy planujesz dziecko i będziesz w ciąży w okresie sezonu grypowego?
6. Czy często podróżujesz bądź pracujesz w dziale transportu?
7. Czy opiekujesz się (mieszkasz) z osobą starszą, z osobą o obniżonej odporności bądź cierpiącą z powodu chorób przewlekłych?
8. Czy z powodu swojego stanu zdrowia podlegasz regularnym kontrolom lekarskim i często przebywasz w szpitalu?
Jeśli odpowiedziałeś TAK na choćby jedno z powyższych pytań oznacza to, że jesteś na liście osób, którym według najnowszych wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz amerykańskiego Komitetu Doradczego ds. Szczepień Ochronnych (ACIP) szczepienie przeciwko grypie jest szczególnie zalecane.


Źródło: Zdjęcie ilustracyjne /Pexels photo/
Foto http://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/grypa/news-kolejny-atak-wirusa-grypy-gdzie-jest-najgorzej,nId,2460694#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 • grypa zdjęcie ilustracyjne /Pexels photo/

Kino "Siemowit" zaprasza

W lutym br. w gostynińskim kinie Siemowit wyświetlane będą do 14 lutego takie filmy jak: animowany pt. "Coco", komedia romantyczna "Narzeczony na niby", "Tedi i mapa skarbów" - animacja produkcji hiszpańskiej oraz propozycja na Walentynki pt. "Plan B".

 • Repertuar kinowy na luty 2018r.

Postępowanie rekrutacyjne do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2018/2019

Dzieci przyjmowane są do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, do klas I szkół wszystkich typów  po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego zgodnie z zapisami  ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku  Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59).

 

 • przedszkolaki

Kolejna ważna inwestycja odłożona w czasie

W dniu wczorajszym nastąpiło otwarcie ofert przetargu nieograniczonego na modernizację ulicy Nowej w Gostyninie i można by  już wyłonić wykonawcę i podpisać umowę na realizację inwestycji, gdyby były zabezpieczone w budżecie wystarczające środki. Niestety oferty, które wpłynęły znacznie przekroczyły (o ponad 400 tys. zł) wartość przeznaczonych na ten cel funduszy, które zaplanowała Rada Miejska.
Burmistrz Paweł Kalinowski w projekcie budżetu na 2018 r., który przedłożył Radzie, zaplanował realizację tego zadania, wnosząc o zabezpieczenie środków w wysokości 909 000,00 zł (wartość kosztorysowa robót wraz z nadzorem budowlanym). Rada Miejska, głównie głosami przedstawicieli Inicjatywy dla Gostynina, drastycznie zmniejszyła kwotę na realizację modernizacji tejże ulicy do wysokości 450 000,00 zł. Włodarz podkreśla, że „wykonanie robót związanych z inwestycją, czyli budowa kanalizacji deszczowej, nawierzchni asfaltowej, chodnika z kostki betonowej, oświetlenia drogowego oraz przebudowa skrzyżowania z Wojska Polskiego, miały wpłynąć nie tylko na poprawę bezpieczeństwa i komfort mieszkańców, ale przede wszystkim na poprawę komunikacji w tej części miasta. Zaplanowana przez Radnych na ten cel kwota jest nieadekwatna i nie pozwoli na rozpoczęcie tego zadania, o czym Radni powinni wiedzieć, gdyż już w 2016 roku została opracowana dokumentacja projektowa tego przedsięwzięcia.”
Gmina Miasta Gostynina ubiegała się o dofinansowanie inwestycji ze środków Wojewody Mazowieckiego w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Mimo, iż wniosek przeszedł ocenę formalną i merytoryczną uzyskał niewystarczającą ilość punktów, aby zostać objęty dofinansowaniem.

Zatem okazuje się, że po raz kolejny proponowane przez Burmistrza środki do budżetu pokryłyby się z wartością zadania i byłyby wystarczające na przystąpienie do realizacji inwestycji, która miała realnie wpłynąć na poprawę życia mieszkańców Gostynina.
Niestety zmniejszenie przez Radnych kwoty w budżecie na modernizację tej ulicy spowodowało, że kolejna inwestycja zostaje odłożona w czasie.

Poetyckie spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniu wczorajszym, po raz pierwszy w tym roku spotkali się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej członkowie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego. W miłej atmosferze, która zawsze towarzyszy takim spotkaniom, poeci ustalali zakres działań na 2018 rok, ale także czytali swoje wiersze. Nie zabrakło poezji o tematyce lirycznej dającej bodziec do refleksji nad życiem, ale także napisanej pod wpływem bieżących wydarzeń, które poruszają struny poetyckich serc.
Grupa zaprasza do swojego grona chętnych twórców, którzy jeszcze się nie ujawnili, albo nie mieli okazji do zaprezentowania swojej poezji. Każdy zostanie przyjęty z otwartymi ramionami i będzie się czuł jak w gronie przyjaciół.
Kontakt tel. z Klubem Poetyckim – 24 235 24 08, opiekun p. Marzena Ligocka. Zapraszamy.
 • Spotkanie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego
 • Spotkanie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego

Informacja dotycząca wyniku przetargu

Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje o wyniku V przetargu ustnego nieograniczonego, który odbył się 30 stycznia 2018 roku o godz. 11:00 w sali nr 216 Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.

V przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż:

 • niezabudowanej nieruchomości oznaczonej nr ewidencyjnym 2810/4 położonej przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego dla której Sąd Rejonowy w Gostyninie prowadzi księgę wieczystą PL1G/00017933/7 - zakończył się wynikiem pozytywnym:

 • Cena wywoławcza wynosiła 47.000,00 zł.

 • Do uczestnictwa w przetargu zostały dopuszczone następujące osoby:

  • Elżbieta i Bogdan Lińscy;
 • Liczba osób niedopuszczonych do przetargu – 0

 • Najwyższa cena zaoferowana podczas przetargu za którą sprzedano nieruchomość wynosi – 47.470,00 zł.

 • Nabywcami nieruchomości zostali:

  • Elżbieta i Bogdan Lińscy.

Niniejszą informację wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz zamieszcza się na stronie internetowej Urzędu: umgostynin.bip.org.pl

 

Gostynin, dnia 31.01.2018r.

 

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski


 

Wywieszono na tablicy ogłoszeń od 31.01.2018r. do 07.02.2018r.

 • herb Gostynina

Nowe radiowozy dla gostynińskiej Policji

1 lutego br. na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie miało miejsce uroczyste przekazanie radiowozów dla gostynińskich policjantów. Na drogi naszego powiatu wyruszą trzy nowe pojazdy – nieoznakowany Opel Astra i Suzuki SX4 oraz oznakowany Opel Astra.
Zakup trzech nowych samochodów mógł się odbyć dzięki współpracy Policji z Urzędem Miasta w Gostyninie, Urzędem Gminy Gostynin oraz dzięki finansowemu wsparciu Fundacji „Orlen - Dar Serca”. Oznakowany Opel Astra przekazany zostanie policjantom gostynińskiej drogówki, natomiast pojazdy nieoznakowane służyć będą funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego.
W uroczystym przekazaniu kluczyków uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł.insp. Mirosław Jedynak, Burmistrza Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński oraz Prezes Zarządu Fundacji „Orlen Dar Serca” Iwona Tandecka wraz z Wiolettą Kulpa - Delegatem Prezesa Zarządu PKN ORLEN ds. Społeczności Lokalnych. Kapelan gostynińskiej Policji, ks. kanonik Jerzy Ławicki poświęcił nowe radiowozy.
Komendant gostynińskiej Policji inspektor Zbigniew Włodkowski podziękował przedstawicielom lokalnych władz samorządowych oraz Fundacji za wsparcie w doposażeniu w nowe środki transportu. Jak podkreślił, okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo mieszkańców.


podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji
 • Nowe samochody dla Policji

Nastrojowe Walentynki w Zamku Gostynińskim. Jeszcze zdążysz zrobić rezerwację

Walentynki, to szczególny dzień, kiedy zakochani okazują sobie miłość. Jedną z takich propozycji jest nastrojowa kolacja. Najbardziej odpowiednim miejscem, do spędzenia tego wieczoru jest Zamek Gostyniński.

Mottem tegorocznego święta zakochanych w Zamku jest cytat Antonine de Saint-Exuperego: "Prawdziwa miłość nie wyczerpie się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej Ci pozostaje..." Te piękne słowa w pełni oddają to, co przygotowano w tym wyjątkowym miejscu.

Potrawy zawarte w menu w pełni usatysfakcjonują każde podniebienie. Najpiękniejsze miłosne melodie grane na fortepianie wprowadzą Państwa w romantyczny nastrój.

Czasu do 14 lutego jest coraz mniej, dlatego trzeba skorzystać z okazji, bo zostało już tylko 5 wolnych stolików dla dwóch osób i 4 stoły dla 4-6 osób. Zapisy są przyjmowane do 12 lutego. Zapraszamy w imieniu organizatora.

 • Walentynki w Zamku

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

Z Profilem Zaufanym na pewno Ci się uda.

JPK_VAT to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane pobierane są bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie.

Do prawidłowego złożenia i wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego potrzebny jest certyfikat kwalifikowany lub Profil Zaufany (eGO). JPK trzeba też uwierzytelnić.

Więcej o JPK – TUTAJ.

Mikroprzedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z przesłaniem JPK_VAT, już dziś powinni  bezpłatnie założyć Profil Zaufany. To proste!
Załóż Profil Zaufany już dziś!

Jeżeli przedsiębiorcy już teraz założą Profil Zaufany będą dobrze przygotowani do wysyłki pierwszego JPK_VAT. Profil Zaufany da im gwarancję łatwego, szybkiego i bezpiecznego wysłania pliku JPK_VAT.
Jak to zrobić?
Profil Zaufany można założyć na kilka sposobów:

 1.     Indywidualnie w Punktach Potwierdzających
  Wszystkim mieszkańcom Gostynina przypominamy, że od kwietnia 2017 r. w Urzędzie Miasta Gostynina funkcjonuje Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego ePUAP (eGO). Każdy mieszkaniec miasta zainteresowany założeniem konta na ePUAP oraz posiadaniem profilu zaufanego może przyjść do sekretariatu Urzędu Miasta przy ul. Rynek 26 (I piętro) i dokonać potwierdzenia profilu zaufanego. Wszystkich zainteresowanych posiadaniem bezpłatnego profilu zaufanego serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w sekretariacie Urzędu Miasta.
  Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach realizacji przez Gminę Miasta Gostynina Projektu Partnerskiego pn.: „Sprawność - satysfakcja kompetencja - wysoka jakość obsługi mieszkańców regionu płockiego i ciechanowskiego.”
   
 2.   Przez internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym
  Krok 1: Wejdź na stronę www.pz.gov.pl.
  Krok 2: Wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w Punkcie Potwierdzającym.
  Krok 3: Wypełnij w internecie wniosek o założenie Profilu Zaufanego
  Krok 4: Po założeniu Profilu w internecie należy odwiedzić Punkt Potwierdzający (o którym pisaliśmy powyżej).  Jest na to 14 dni od złożenia wniosku. Dodatkowo na stronie www.pz.gov można sprawdzić, gdzie znajdują się inne Punkty Potwierdzające.

  W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 takich Punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie.
  Pełna lista punktów potwierdzających - TUTAJ.
   
 3.     Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej
  W tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w tych bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo.
  Za pomocą konta bankowego szybko i bezpiecznie można założyć i potwierdzić Profil Zaufany. Chodzi o to, że dane w banku są wiarygodne (zostały uwierzytelnione podczas zakładania konta). Dlatego każdy - w tym przedsiębiorca - kto zdecyduje się na ten sposób założenia Profilu Zaufanego, nie musi już potwierdzać ich osobiście w urzędzie.

  Krok 1: Wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego w systemie bankowości elektronicznej.
  Krok 2: Operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia Profilu Zaufanego.

Do czego jeszcze przydaje się Profil Zaufany?
Dzięki Profilowi Zaufanemu można m.in.:

 1.     Składać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US
 2.     Złożyć wniosek o rejestrację działalności gospodarczej
 3.     Zgłosić utratę dokumentu tożsamości
 4.     Wystąpić o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
 5.     Załatwić sprawy urzędowe dla swojej rodziny: becikowe, świadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Świadczenie o Funduszu Alimentacyjnym
 6.     Uzyskać odpis aktu stanu cywilnego
 7.     Dziesiątki innych spraw.

Dlatego: przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!
Więcej informacji na stronie www.pz.gov.pl

 • Profil zaufany
 • Profil zaufany

Powstanie Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”. Jest dofinansowanie.

Miło nam poinformować, że Wydział Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Gostynina pozyskał na rzecz Gminy Miasta środki z programu Maluch+ 2018 na utworzenie Klubu Dziecięcego „Uśmiech Malucha”. Kwota otrzymanego dofinansowania wynosi 533.600 zł. Klub zostanie utworzony w budynku Filii Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Wojska Polskiego 23. Opiekę otrzyma 30 dzieci w wieku do 3 lat.

Burmistrz Paweł Kalinowski wyraził ogromne zadowolenie z faktu, iż nowo powstały Klub Dziecięcy rozwiąże problem kolejnych rodziców związany z opieką nad małymi dziećmi, a co za tym idzie, umożliwi im podjęcie aktywności zawodowej. Burmistrz jest przekonany, że pod dobrą opieką i w miłej atmosferze dzieci będą się doskonale bawić, odpoczywać i rozwijać.

 

 

 • logo Maluch+ 2018

Nauczyciele i rodzice zapoznawani są z policyjną walizką narkotykową

Wczoraj (01.02.) w Szkole Podstawowej w Emilianowie gostynińscy policjanci przeprowadzili spotkanie z nauczycielami i rodzicami w ramach kampanii „Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga”. Wizyta funkcjonariuszy przy wykorzystaniu narkotykowej walizki edukacyjnej miała charakter profilaktyczny, której celem było zwrócenie uwagi dorosłych na zagrożenia jakim poddawane mogą być dzieci.
Policyjna walizka narkotykowa zawiera atrapy najbardziej znanych narkotyków i dopalaczy. Są tam urządzenia i przedmioty służące przechowywaniu, a także używaniu środków odurzających. Mundurowi wskazywali na jakie zachowania należy zwrócić uwagę i starali się wyostrzyć czujność pedagogów oraz rodziców informując, że atrapa baterii może być schowkiem na dopalacze, a zabawkowa piłka - młynkiem do marihuany.
Policjanci radzili również, jak postąpić w przypadku podejrzenia, że uczeń jest pod wpływem środka odurzającego. Dodatkowo zebrani dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych związanych z posiadaniem, produkcją czy handlem środkami narkotycznymi. Kolejne spotkania w szkołach są już zaplanowane.

KPP Gostynin

 • walizka narkotykowa

Kondolencje

Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy

dla

księdza Sławomira Wiśniewskiego

Proboszcza Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego

z powodu śmierci 

Mamy

Kunegundy Wiśniewskiej

składają 

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski

i pracownicy Urzędu Miasta

 • kondolencje

Juniorzy Mazura: trzecie miejsce i bardzo dobra gra w Drobinie

W niedzielę, 4 lutego 2018 r. juniorzy Mazura Gostynin U-19 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drobinie wzięli udział w towarzyskim turnieju halowym, będącym początkiem przygotowań do startu ligowej wiosny.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego bez większych problemów wygrali po trzech zwycięstwach i jednym remisie grupę B. W półfinale trafili na pierwszy zespół gospodarzy – Skry Drobin. To rywale, z którymi piłkarze Mazura rywalizują w Płockiej Lidze Okręgowej. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego po walecznej postawie potrafili odrobić stan meczu z 0:2 na 2:2 po dwóch bramkach Patryka Gronalewskiego, czym doprowadzili do rzutów karnych. Niestety, rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze, wygrywając po szóstej serii i awansując do finału a ostatecznie wygrywając cały turniej.

Mazur na pocieszenie wystąpił w meczu o miejsce trzecie, w którym pewnie wygrał z UKS SMS Włocławek 2:0, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium w niedzielnym turnieju.

W opinii organizatorów jak i innych uczestników turnieju zarówno Mazur jak i Skra Drobin to dwa najlepsze zespoły, jakie wzięły udział w rywalizacji w Drobinie.

Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego powracają właśnie po zimowej przerwie do treningów. Rozgrywki ligowe w Płockiej Lidze Juniorów, w którym w ubiegłym sezonie Runda Jesienna 2017 Mazur U-19 zajął drugie miejsce, wystartować mają na początku kwietnia.

Mazur 1999 i młodsi na turnieju w Drobinie reprezentowali: Bramkarz Hubert Borowy oraz Jakub Gątarski, Patryk Gronalewski, Adam Kowalów, Michał Matecki, Kacper Olszewski, Mateusz Ostrowski, Eryk Przybylski, Jakub Stachowski i trener Arkadiusz Szulczewski.

WYNIKI GRUPA B:

Mazur – Skra II Drobin 1:0

Bramka: Gronalewski

Sparta Mochowo – Mazur 0:2

Bramki: Gronalewski, Matecki

Mazur – Tłuchowianka Tłuchowo 3:1

Bramki dla Mazura: Olszewski, 2 x Przybylski

Orzeł Goleszyn – Mazur 1:1

Bramka dla Mazura: Przybylski

łfinał:

Skra I Drobin – Mazur 2:2

Bramki dla Mazura: 2 x Gronalewski

Karne strzelone: Ostrowski, Gronalewski, Olszewski, Matecki

O 3 miejsce:

Mazur – UKS SMS Włocławek 2:0

Olszewski, Gronalewski

 

Źródło: https://mazurgostynin.futbolowo.pl/news/article/juniorzy-mazura-trzecie-miejsce-i-bardzo-dobra-gra-w-drobinie

 • Juniorzy Mazura
 • Juniorzy Mazura
 • Juniorzy Mazura
 • Juniorzy Mazura
 • Juniorzy Mazura
 • Juniorzy Mazura
 • Juniorzy Mazura
 • Juniorzy Mazura
 • Juniorzy Mazura

Mistrzostwa Polski w nadchodzący weekend z udziałem łyżwiarek szybkich naszego powiatu

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach: 500m, 1000m, 1500m, 3000m, które odbędą się w nadchodzący weekend w Tomaszowie Mazowieckim, będą kolejną imprezą na jedynym w kraju krytym torze w nowej hali lodowej. Zawody rozpoczną kategorie młodzik, a zakończą Masters.

Nie zabraknie akcentu z udziałem łyżwiarek szybkich UKS Zwoleń-Team z naszego powiatu: Mai Michalskiej /Gmina Gostynin/ i Zosi Kotfasińskiej /Miasto Gostynin/. Ponadto w kategorii masters M30-35 rywalizować będzie na wszystkich dystansach trener grupy Łukasz Flejszer /Gostynin/.

Zawodniczki do rywalizacji w sezonie zimowym przygotowywały się 3-4 razy w tygodniu m.in. na zajęciach z wrotkarstwa szybkiego w hali, siłowniach, zajęciach w terenie, a ostatnio na weekendowych wyjazdach na tory łyżwiarskie do Warszawy, Tomaszowa.
"Mamy za sobą pierwsze starty kontrolne w Pucharze Polski, które wypadły obiecująco - Zosia jak na pierwsze starty na 500m zrobiła wynik 55 sekund. Mamy nadzieję, że sobotnia rywalizacja przyniesie nowe rekordy i najważniejsze... zdobywanie "doświadczenia" - mówi trener.

 

 • Mistrzostwa Polski w nadchodzący weekend
 • Mistrzostwa Polski w nadchodzący weekend
 • Mistrzostwa Polski w nadchodzący weekend

Bliskie spotkania z Izraelem już wkrótce

Zapraszamy w imieniu organizatora na koleją edycję gostynińskich „Bliskich spotkań z...”. 11 lutego gościem „Bliskiego spotkania z Izraelem” będzie Estera Wieja, która przez siedem lat mieszkała w Jerozolimie, gdzie pracowała dla Międzynarodowej Ambasady Chrześcijańskiej jako redaktor naczelny magazynu „Word from Jerusalem”. Estera Wieja jest autorką książki „Ludzka twarz Izraela”, którą będzie można zakupić w dniu spotkania.
Tematem spotkania będzie Jerozolima z jej zróżnicowaniem kulturowym, społecznym i religijnym.
Spotkanie odbędzie się w budynku MCH Stara Betoniarnia (I piętro, lok. 42) o godz. 17. Wstęp wolny.
 
 • Bliskie spotkania z ...

LXXI sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

W dniu  31 Stycznia 2018 roku, o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyły się obrady LXXI sesji Rady Miejskiej – VII kadencji

Podczas obrad między innymi podjęto uchwałę w sprawie zmiany nazwy Miejskiego Przedszkola nr 5 oraz w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i punktów przedszkolnych. Ponadto, Rada Miejska podjęła uchwałę zmieniającą Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina i przyjęła plany pracy komisji stałych Rady Miejskiej na rok 2018.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

Ostrzeżenie o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Wznowione zajęcia z aqua aerobicu

Miejski Ośrodek Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie informuje, że od dnia 20 lutego br. o godz. 18.00 wznowione zostaną zajęcia z aqua aerobicu. Zajęcia będą się odbywać we wtorki i czwartki każdego tygodnia o godz. 18.00. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j.: Dz. U. z 2018 r., poz. 121 z późn. zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 8 lutego 2018 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości położonych w Gostyninie przy ulicy Sosnowej przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym.

Burmistrz Miasta Gostynin

Paweł Witold Kalinowski


 

Gostynin, dnia 7 lutego 2018 r.

 • herb Gostynina

I przetarg ustny nieograniczony

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu użytkowego położonego w budynku przy ul. 3 Maja nr 30 w Gostyninie

 1. Przetarg ma charakter otwarty i może w nim brać udział każdy podmiot spełniający wymogi formalno-prawne określone w Regulaminie Przetargu.

 2. Przetarg odbędzie się w dniu 15 marca 2018 r. o godz. 11oo w siedzibie Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa nr 22, pokój nr 3.

 3. Przetarg obejmuje lokal użytkowy położony w budynku przy ul. 3 Maja nr 30 w Gostyninie, składający się z czterech izb o powierzchni użytkowej 76,15 m2. Lokal wyposażony w instalację elektryczną, centralne ogrzewanie, w.c., wod-kan., ciepłą wodę.

  W lokalu może być prowadzona działalność gospodarcza nieuciążliwa dla mieszkańców budynków.

 4. Przedmiotem przetargu jest czynsz najmu za 1 m2 powierzchni użytkowej lokalu.

 5. Cena wywoławcza czynszu za 1 m2 lokalu wynosi 8,00 zł + podatek VAT.

 6. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 120,00 zł, które upoważnia do brania udziału w przetargu.

 7. Wadium należy wpłacić w terminie do dnia 09 marca 2018 r. na konto 89 1020 3974 0000 5302 0006 6258 w Banku PKO BP SA w Warszawie lub w kasie Urzędu Miasta Gostynina do godz. 1300. Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Miasta Gostynina lub do kasy Urzędu Miasta Gostynina

W przypadku gdy osoba, która wygrała przetarg uchyli się od zawarcia umowy najmu – wadium nie podlega zwrotowi.

8. Szczegółowe zasady przetargu określa Regulamin Przetargu wywieszony na tablicach ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina i podany na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina – gostynin.pl i umgostynin.bip.org.pl

9. Bliższe dane dotyczące przetargu i lokalu można uzyskać w Urzędzie Miasta Gostynina, Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, ul. Parkowa nr 22 pokój nr 5, tel. 236-07-43, gdzie można również zapoznać się z treścią umowy najmu lokalu użytkowego i pobrać wymagane wzory oświadczeń. Oględziny lokalu przeznaczonego do wynajęcia nastąpią po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa , ul Parkowa 22, pokój nr 5, tel. 24 236 07 43.

 

Gostynin, 2018-02-09

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski

 • herb Gostynina

Dobra zabawa przy pączkach i faworkach

Tłusty czwartek w Klubie Seniora "Parostatek" w MCH "Stara Betoniarnia" był okazją nie tylko do rozmów przy stole uginającym się od pączków i faworków, ale także do dobrej zabawy tanecznej. W taki właśnie sposób gostynińscy seniorzy spędzili wczorajsze popołudnie i wieczór.

Wypieki były oczywiście wykonywane własnoręcznie. Nasze seniorki zaprezentowały swoje wypróbowane przepisy. Wszyscy w doskonałych humorach raczyli się tymi pysznościami, a następnie ruszali na parkiet.

 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach
 • Dobra zabawa przy pączkach i faworkach

Negatywny wynik przetargu

Burmistrz Miasta Gostynina, działając na podstawie § 12 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 roku w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (j.t.: Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) informuje, że II przetarg ustny nieograniczony, który odbył się w dniu 8 lutego 2018 roku o godzinie 11:00 w sali posiedzeń nr 213 Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26, na sprzedaż niżej wymienionej nieruchomości – zakończył się wynikiem negatywnym z powodu braku chętnych.

 • Przetarg dotyczył sprzedaży niezabudowanej nieruchomości oznaczonej nr ewidencyjnym działki 5859/5 o pow. 0,9469 ha położonej przy ul. Sadownika dla której Sąd Rejonowy w Gostyninie prowadzi księgę wieczystą PL1G/00005753/4.

  Cena wywoławcza – 175.000,00 złotych.

Niniejszą informację wywiesza się na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz zamieszcza się na stronie internetowej Urzędu: umgostynin.bip.org.pl


Gostynin, dnia 09.02.2018 r.

Wywieszono na tablicy ogłoszeń od 09.02.2018 roku do 16.02.2018 roku.

 • herb miasta Gostynina

Wzmożone kontrole busów i autobusów

Policjanci gostynińskiej drogówki w dniu dzisiejszym (12.02.) od wczesnych godzin rannych prowadzą działania „Trzeźwość w przewozie osób”. Patrole sprawdzają stan trzeźwości kierujących głównie autobusami i busami.
Powyższe działania mają na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, taksówek czy transportu prywatnego. Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Wzmożone kontrole dotyczą również tego, czy kierowca posiada wszelkie wymagane dokumenty, w tym uprawniające do prowadzenia tego typu działalności.
Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!
podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

 • Policja

Złote gody w Zamku Gostynińskim

50 lat pożycia małżeńskiego, to wyjątkowa rocznica. 17 par z terenu Gostynina obchodziło złote gody w ubiegłą sobotę w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego. Byli to:

1. Urszula i Mikołaj Bołtryk

2. Irena i Józef Brzęk

3. Jadwiga i Zdzisław Brzozowscy

4. Krystyna i Mirosław Domżał

5. Teresa i Wiesław Kałużyńscy

6. Stanisław i Stanisława Kowalscy

7. Genowefa i Marian Kwiatkowscy

8. Elżbieta i Karol Kwiatkowscy

9. Hanna i Stanisław Łęczyńscy

10. Janina i Zygmunt Marcinkowscy

11. Lucyna i Bohdan Niedzielscy

12. Anna i Ireneusz Obszyńscy

13. Danuta i Czesław Paźgier

14. Helena i Kazimierz Piechoccy

15. Anna i Julian Porębscy

16. Maria i Zdzisław Przybylscy

17. Teresa i Tadeusz Rutowscy.

Uroczystość otworzyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Maria Rendzikowska, która powiedziała m.in. - Zgodność Waszego pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny doceniony został przez nasze władze państwowe, dowodem czego jest przyznanie Wam przez prezydenta RP specjalnych odznaczeń "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

Gości powitał Burmistrz Paweł Kalinowski. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę m.in. na to, że: - Celebrowanie złotych godów, to święto nie tylko małżonków, ale także ich rodzin i przyjaciół. Pary, które wspólnie przeżyły pół wieku, niezmiennie od 50 lat dzielą się radościami i stawiają czoła codziennym trudnościom. Przywitanie na świecie dzieci, radość z ich sukcesów i ocieranie łez szczęścia czy zostanie dziadkami, to tylko niektóre z wydarzeń, cementujących Wasze wspaniałe związki.

Po uroczystym akcie dekoracji i symbolicznej lampce szampana, uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Promyki Lucienia".

 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim
 • Złote gody w Zamku Gostynińskim

Oświadczenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie

"W sobotę 10.02.2018r. doszło do poważnej awarii głównego kolektora wodociągowego prowadzącego ze stacji uzdatniania przy ulicy Kolonia w kierunku miasta. Brygada awaryjna MPK od rana przystąpiła do pracy i problem został zażegnany w ciągu kilku godzin. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie Sp. z o.o. informuje, że na bieżąco dokłada wszelkich starań dla zapewnienia ciągłej dostawy wody dla mieszkańców Gostynina. Awarie występują sporadycznie i nie da się ich zupełnie wyeliminować, jednak w ostatnim okresie  występują odczuwalnie częściej ze względu na stan starzejącej się sieci wodociągowej, a także warunki atmosferyczne. Częstość występowania tego typu problemów jest mocno skorelowana ze stanem podglebia, im bardziej błotniste, tym gorzej. Zwykle przystępujemy do usuwania awarii niezwłocznie po zgłoszeniu problemu. Grupa awaryjna dyżuruje non stop, a w przypadku wystąpienia awarii pracuje 24 godziny na dobę, także w dni świąteczne oraz weekendy. W toku prac często występuje konieczność wynajmu sprzętu specjalistycznego, a pracownicy pracują w ekstremalnie  uciążliwych warunkach.

W ostatnim czasie Zarząd Spółki podjął działania zmierzające do zapewnienia dostaw wody z awaryjnego ujęcia w przypadku awarii na odcinku SUW Kolonia w kierunku miasta. Jednak w przypadku poważnej awarii na magistralnym odcinku sieci, bardzo trudno jest zapewnić odpowiednie ciśnienie wody. Wtedy rzeczywiście może się zdarzyć, że na czwartym piętrze w niektórych częściach miasta ciśnienie jest niewystarczające.

Stale prowadzimy działania modernizacyjne dla zapewnienia sprawnego i w miarę bezawaryjnego funkcjonowania sieci, zarówno wodociągowej, jak i kanalizacyjnej. Na bieżąco kupujemy nowe elementy wyposażenia, np. urządzenie do lokalizacji rur podziemnych do głębokości 4 m. Bieżący plan inwestycyjny przewiduje zakup drugiej koparki, co znacząco usprawni pracę grupy awaryjnej. W ostatnich dwóch latach Spółka przeprowadziła modernizację większości przepompowni ścieków, co znacznie zmniejsza częstotliwość awarii na sieci kanalizacyjnej.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. przeprasza wszystkich mieszkańców Gostynina za wszelkie niedogodności związane z nierytmiczną dostawą mediów i prosi o wyrozumiałość.  Podejmujemy szereg działań, aby te niedogodności zdarzały się jedynie sporadycznie, jednak nie da się całkowicie im zapobiec. Awarie występują we wszystkich miejscowościach, mających sieć wod-kan  i zapewne będą się zdarzać w przyszłości, w jakimś stopniu jest to zjawisko niezależne od naszych bieżących wysiłków."

Władysław Dziachan
Prezes Zarządu

Lekcje o własnym regionie w szkołach

W Liceum Ogólnokształcącym im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku miała niedawno miejsce konferencja poświęcona przybliżaniu młodym Mazowszanom obrazu historii, kultury i tradycji ich regionu. Celem spotkania było podsumowanie ubiegłorocznej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”, w którym laureaci ukazywali swój region na wiele sposobów – historycznie, turystycznie, jako źródło zwyczajów i tradycji ale również jako źródło unikalnych smaków kulinarnych. Był to konkurs adresowany do nauczycieli i miłośników Mazowsza. W konkursie należało przedstawić inspirujący scenariusz lekcji.

Wśród zaproszonych gości, prócz laureatów, wykład swój o charakterystyce Mazowsza zaprezentował marszałek Adam Struzik oraz prof. dr hab. Leszek Korporowicz z Instytutu Studiów Międzynarodowych UJ, który mówił o budowaniu tożsamości regionalnej w kontekście wyzwań zglobalizowanego świata.

Po wystąpieniach prelegentów zaprezentowano tematykę drugiej, tegorocznej, edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”, z tematyką związaną z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości: „Rok dla Niepodległej”. Scenariusze w konkursie można przesyłać do 28 lutego 2018.

Wybrane scenariusze zostaną opublikowane w pakietach edukacyjnych dla wszystkich szkół mazowieckich i bibliotek, a dla laureaci otrzymają nagrody pieniężne.

Więcej informacji na stronie www.mazovia.pl

Mateusz Lewandowski

 • Lekcje o własnym regionie
 • Lekcje o własnym regionie
 • Lekcje o własnym regionie
 • Lekcje o własnym regionie
 • Lekcje o własnym regionie
 • Lekcje o własnym regionie
 • Lekcje o własnym regionie

Kościuszko, Napoleon i inni w G2

Jak co roku naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna Teatru Historycznego „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”. W tym roku artyści i miłośnicy historii zaprezentowali nowy repertuar naszym uczniom z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum: „Długi wiek XIX”. W ciekawy i oryginalny sposób grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała młodzieży historię owego okresu i przemiany jakie dokonywały się w tym czasie w wojskowości. Oprócz kosynierów i wojsk Księstwa Warszawskiego mogliśmy zobaczyć także oddziały powstańcze doby powstania listopadowego i styczniowego. Najwięcej jednak sensacji wzbudziły sylwetki m.in. Tadeusza Kościuszki, Napoleona Bonaparte, Józefa Wybickiego i Piotra Wysockiego, których wszyscy na sali podziwiali. Zajęcia jak zawsze przyciągnęły sporą gromadę uczniów, a najciekawszym elementem zajęć, oprócz pasjonującego wykładu była możliwość przebrania się w bogato zdobione stroje epokowe przez chętnych uczniów. Nie możemy doczekać się kolejnej, równiej pasjonującej „żywej lekcji historii”.

Mateusz Lewandowski

 • Grupa rekonstrukcyjna w G2
 • Grupa rekonstrukcyjna w G2
 • Grupa rekonstrukcyjna w G2
 • Grupa rekonstrukcyjna w G2
 • Grupa rekonstrukcyjna w G2
 • Grupa rekonstrukcyjna w G2
 • Grupa rekonstrukcyjna w G2
 • Grupa rekonstrukcyjna w G2
 • Grupa rekonstrukcyjna w G2

Podpisano umowę na modernizację chodników

W dniu dzisiejszym - 13.02.2018r. została podpisana umowa na modernizację chodników pomiędzy ul. Polną 12 a ul. 3-go Maja w Gostyninie.

Roboty budowlane będą realizowane w szczególności na podstawie projektu budowlanego opracowanego przez Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych „HOL-BUD” Sp. z o.o. z siedzibą w Gostyninie ul. Płocka 44a.

Zakres robót obejmuje między innymi: demontaż istniejących nawierzchni betonowych; wykonanie nowych utwardzeń z kostki betonowej i płyt ażurowych betonowych; dostosowanie – regulacja istniejących studzienek uzbrojenia terenu do poziomu projektowanych nawierzchni; zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu i ponoszenie kosztów nadzoru od gestorów sieci i wymiana istniejących krawężników.

Umowa została zawarta z Zakładem Wielobranżowym Produkcyjno-Handlowo-Usługowym Henryk Pakulski, 09-500 Gostynin, Legarda 44.

 • herb Gostynina
 • budowa chodnika
 • budowa chodnika
 • budowa chodnika

Ostrzeżenie I stopnia

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze m.st. Warszawa Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Zbyszko Piwoński - rzeźbiarz i rysownik z urodzenia

Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie zaprasza na wernisaż wystawy Zbyszka Piwońskiego, która odbędzie się w dniu 2 marca br. o godz. 18.00 w Galerii MCK im. Pawła Tencera.

Artysta urodził się w Żninie i mieszka tam do dziś. Swoją drogę artystyczną rozpoczął już w szkole podstawowej rzeźbiąc w drewnie. Rzeźba towarzyszyła mu od dziecka i tkwi w jego naturze. Prace Piwońskiego przedstawiają najczęściej postacie religijne, sceny ludowe i biblijne, zwierzęta. Zdarza się, że niektóre fragmenty swoich prac pokrywa kolorową polichromią, najczęściej jednak wykorzystuje naturalną barwę drewna.

 • Wernisaż wystawy

KOWR przypomina o wpłatach na fundusze promocji

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie przypomina przedsiębiorcom o obowiązku wpłat na fundusze promocji na podstawie Ustawy z dnia 22 maja 2009r. o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych (Dz. U. Z 2017r. poz. 2160).

Wraz z wpłatą Przedsiębiorcy zobowiązani są także do złożenia do Dyrektora Generalnego KOWR, za pośrednictwem Oddziału Terenowego KOWR właściwego dla siedziby przedsiębiorcy, deklaracji, w której określona zostanie m.in.: wartość netto, kwota wpłat na fundusze promocji pobrana od dostawców i kwota wpłat na fundusze naliczone do odprowadzenia.

Wpłaty na Fundusz Promocji Mleka dokonywane są przez pierwsze podmioty skupujące w rozumieniu art. 151 rozporządzenia nr 1308/2013, w wysokości 0,001 zł od każdego skupionego przez nie kilograma mleka.

Wpłaty na pozostałe fundusze promocji, są naliczane w wyokości 0,1% wartości netto, od następujących rzeczy ruchomych, będących przedmiotem czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług: świnie żywe, bydło i cielęta żywe, konie żywe, owce żywe, zboża, owoce i warzywa, drób żywy oraz ryby.

Wpłaty pobrane od dostawców w terminie nie przekraczającym 14 dni od daty wystawienia faktur za towary objęte obowiązkiem wpłat na fundusze promocji są odprowadzane przez zobowiązanych do tego przedsiębiorców po zakończeniu kwartału, lecz nie później niż do 25 dnia miesiąca następującego po zakończeniu kwartału, w którym dokonał naliczenia i pobrania od swoich dostawców.

Niewnoszenie tych wpłat w ustawowym terminie, podlega sankcjonowaniu, zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2017.201 j.t.).

Jeżeli w wyniku postępowania podatkowego zostanie stwierdzone, że podatnik mimo ciążącego na nim obowiązku, nie zapłacił w całości lub w części należnego zobowiązania, nie złożył deklaracji albo, że wysokość zobowiązania podatkowego jest inna niż wykazana w deklaracji, organ podatkowy wyda decyzję, w której określi wysokość zobowiązania podatkowego uwzględniając kwotę odsetek za zwłokę należnych od tego zobowiązania.

Jednocześnie informujemy, iż beneficjenci wpłacający na fundusze promocji lub korzystający ze środków tych funduszy zobowiązani są do uzyskania wpisu do ewidencji przedsiębiorców (EP) zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 18 grudnia 2003r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (Dz. U. z 2017r. poz. 1853) w terminie do 31 sierpnia 2018r. Formularz wniosku o wpis do ewidencji producentów dostępny jest na stronie internetowej ARiMR: http://www.arimr.gov/dla-benefivcjenta/wszystkie-wnioski/ewidencja-producentów.html

Dane podmiotu wpisane w tym wniosku muszą być zgodne z danymi podanymi w deklaracji wpłat na fundusze promocji.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej KOWR www.kowr.gov.pl lub telefonicznie w OT KOWR Warszawa pod numerami telefonów: 22 531 16 66, 22 531 15 40 lub 22 531 16 64.

 • logo KOWR

PTTK o/Gostynin zaprasza do czynnego wypoczynku

Gostyniński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajowego zaprasza wszystkich miłośników czynnego wypoczynku do uczestnictwa w rajdach, spacerach i wycieczkach.

Wraz z nastaniem wiosny odbędzie się 14 kwietnia Rajd Prima Aprilisowy po okolicach Gostynina.

Natomiast 21 kwietnia br. pasjonaci spędzania czasu na rowerach, będą mogli się udać na rajd pn. "Leśna pętla".

PTTK zastrzega sobie możliwość zmiany terminu imprez turystycznych. Osoby chętne do udziału w wycieczkach proszone są o wcześniejsze zgłoszenie w oddziale PTTK. Termin i trasa rajdu będzie podawana z tygodniowym wyprzedzeniem.

 • logo PTTK

Zła jakość powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza  ostrzeżenie 1 stopnia

MBP zaprasza na spotkanie autorskie

Agnieszka Lingas-Łoniewska, jest wrocławską pisarką, która pisze sensacje, kryminały i romanse, łącząc je w jedno,
Swój debiut miała w styczniu 2010 roku powieścią „Bez przebaczenia”. Do tej pory napisała ponad dwadzieścia bestsellerowych powieści.

W dniu 22 lutego o godz. 17.00 na spotkaniu autorskim pisarka będzie gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gostyninie.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książek z dedykacją Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Zapraszamy w imieniu organizatora - MBP.

 • plakat spotkanie autorskie

Już w sobotę I otwarty Turniej Tenisa Stołowego

W holu głównym Miejskiego Centrum Handlowego "Stara Betoniarnia" w sobotę 17 lutego br. o godz. 10.00 rozpocznie się I otwarty Turniej Tenisa Stołowego o puchar Prezesa MCH.

 • Turniej tenisa stołowego

Z Tumskiego Wzgórza – 40 nominacji, w tym Gostynin

Tegoroczny Plebiscyt "Z Tumskiego Wzgórza", ruszył po raz kolejny.

Zakończył się już pierwszy etap, który polegał na wyborze spośród wszystkich wydarzeń wpływających na jakość życia w ubiegłym roku, tych najbardziej wartościowych.

Obecnie rozpoczęło się głosowanie, które wyłoni zwycięzców podczas gali w dniu 6 kwietnia br.

Z gostynińskich propozycji Kapituła wytypowała w kategorii "W Regionie" - "Utworzenie na potrzeby seniorów Klubu Seniora "Parostatek" w Miejskim Centrum Handlowym "Stara Betoniarnia".

Co należy zrobić, aby nasz lokalny projekt został nagrodzony?

Zamieszczony w "Tygodniku Płockim" kupon należy wypełnić i wysłać na wskazany adres Tygodnik Płocki Stary Rynek 27, 09-400 Płock. Na kopercie bądź karcie umieścić dopisek "Z Tumskiego Wzgórza"

lub wysłać smsa.

Kupony będą zamieszczane w "Tygodniku Płockim" aż 8 razy, warto więc zwielokrotnić swoje szanse. Ilość kuponów bądź głosów od jednego nadawcy może być nieograniczona.

Jak głosować? Informacje dotyczące regulaminu głosowania internetowego, jak też regulamin całego Plebiscytu znajduje się na stronie: http://www.tp.com.pl/wydarzenie-roku-2017/glosowac-wydarzenie-tumskiego-wzgorza-2017.html lub w "Tygodniku Płockim".

Warto głosować, bo na głosujących czeka wiele wartościowych nagród.

 • logo Tygodnika Płockiego

Burmistrz Miasta Gostynina w KRDP

Zachęcamy do wysłuchania audycji radiowej z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim, w której będzie mowa o gostynińskich rodzinach, miejskich inwestycjach i planach na najbliższą przyszłość - już dziś o 13.10  (powtórka o 22.30) w KRDP na 104,3 fm oraz w Internecie na stronie radia krdp.fm

 • -

Kolejny żłobek dla 30 najmłodszych dzieci – jeszcze w tym roku

W dniu wczorajszym Burmistrz Paweł Kalinowski uczestniczył w uroczystości wręczenia, z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, promesy dofinansowania w ramach programu „Maluch+” 2018. Dzięki programowi miasto Gostynin otrzyma 553 600,00 zł.

Burmistrz dostrzegając potrzeby gostynińskich rodzin i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, podjął konkretne działania, dzięki którym żłobki są coraz bardziej dostępne dla mieszkańców przy jednoczesnym zmniejszeniu opłat za pobyt dzieci w placówkach. W ramach programu „Maluch+” w naszym mieście przybędzie, jeszcze w tym roku, 30 nowych miejsc opieki dla najmłodszych mieszkańców. Punkt będzie mieścił się w budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ulicy Wojska Polskiego. Włodarz Paweł Kalinowski nie kryje entuzjazmu i przypomina sobie początek kadencji, kiedy to „Musiałem się zmierzyć z realną potrzebą gostynińskiej rodziny i wszystko było w czarnych kolorach… Dzisiaj z dumą możemy powiedzieć, że się udało! Jest to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców, a przede wszystkim dla dzieci – że w tak wczesnym etapie swojego życia mają zapewnioną odpowiednią opiekę i edukację.”

 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"
 • Program "Maluch+"

Co słychać w SP 3?

Prezentujemy, co ostatnio wydarzyło się w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

„Strażnicy Uśmiechu” w świetlicy szkolnej.
Od grudnia w dwóch grupach: kl.1a, 1d i 1b, 1c oraz od lutego w grupie kl. 2a b c „świetliczaki” z panią Ulą bawią się w „strażników uśmiechu”. Program warsztatów psychologicznych  „Strażnicy Uśmiechu” powstał w Serbii jego autorką jest Nada Jgnjatović- Savić. Do tej pory w Europie ponad sto tysięcy dzieci zostało objętych tym programem. Celem warsztatów jest pomoc dzieciom, poprzez interakcje podczas zabawy, w osiągnięciu stabilizacji emocjonalnej, rozwijanie optymalnych sposobów rozwiązywania nieprzyjemnych stanów emocjonalnych i konfliktów, promowanie umiejętności wyrażania własnego zdania i porozumiewania się, wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz zaufania do innych, wzbogacenie wiedzy dziecka o sobie i innych. Bawiąc się poruszamy takie tematy, jak: samoświadomość, złość, strach, miłość, konflikty, smutek, pragnienia, przyjaźń i wiele innych. Warsztaty będą kontynuowane w drugim semestrze. Po zakończeniu poinformujemy o efektach.

Urszula Justyńska

 • Strażnicy uśmiechu
 • Strażnicy uśmiechu
 • Strażnicy uśmiechu
 • Strażnicy uśmiechu
 • Strażnicy uśmiechu
 • Strażnicy uśmiechu
 • Strażnicy uśmiechu

Spotkanie w „Retro”
9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy i dlatego uczniowie klasy 5c i 7a uczcili ten dzień. W pizzerii „Retro” odbyły się warsztaty kulinarne. Każdy mógł wykonać własną, skomponowaną z różnych składników pizzę. Uczniowie wykazali się umiejętnościami posługiwania się odpowiednimi narzędziami kucharskimi przy nakładaniu np. sera. Mieli możliwość włożenia do pieca swojego „dzieła”.
Warsztaty kulinarne łączyły się z zajęciami savoir-vivre. Kulturalny sposób przygotowania pizzy rozpoczęło mycie rąk a potem układanie poszczególnych składników na placku drożdżowym. Po upieczeniu dzieci usiadły przy stolikach zjadając smaczną pizzę.
Danuta Lewicka

 • Dzień pizzy
 • Dzień pizzy
 • Dzień pizzy
 • Dzień pizzy

Biało-czerwone spotkanie
Pełne emocji spotkanie z pasjonatem piłki nożnej panem Zbigniewem Pawłowskim za nami. Emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego z jednej z płockich szkół jest kolekcjonerem ponad 40. oryginalnych koszulek reprezentacji Polski (w których "na wybiegu" pokazały się nasze uczennice) i autorem książki "Duma Mazowsza" opisującej historię Wisły Płock (kilka egzemplarzy trafiło do szkolnej kolekcji).
Pan Zbigniew - "Zibi" - brał udział w stażach trenerskich w wielu renomowanych europejskich klubach piłkarskich; niebawem wybiera się do FC Barcelony, aby gromadzić materiały na podobną książkę opisującą historię piłkarskiego potentata z Hiszpanii.
Biało-czerwone spotkanie wpisało się w obchody "100-lecia dla Niepodległej". Podsumowując swoją prezentację pan Zbigniew mówił o szacunku do Ojczyzny, wadze barw narodowych, patriotyzmie i pasji, którą każdy młody człowiek powinien w życiu mieć, bez względu na status społeczny, pochodzenie czy miejsce urodzenia.
Dziękujemy!
Adam Matyszewski

 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie
 • Biało-czerwone spotkanie

XVI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

W dniu wczorajszym w hali sportowej MOSiR w Gostyninie odbył się finał XVI Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W zawodach udział wzięło 8 zespołów. Zwycięską drużyną została Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy. Nasi zawodnicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie zajęli III miejsce. Zwycięzcom puchar i medale wręczyli, między innymi: st. bryg. Bogdan Łasica - Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP, Jan Krzewicki - Wicestarosta Gostyniński oraz Paweł Kalinowski - Burmistrz Miasta Gostynina.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wyniki:
1. KM PSP Warszawa
2. KP PSP Przysucha
3. KP PSP Gostynin
4. KM PSP Radom
5. KP PSP Garwolin
6. KM PSP Płock
7. KM PSP Ostrołęka
8. KP PSP Sokołów

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy rozgrywający: Piotr Czerwiński - KP PSP Gostynin
Najlepszy blokujący: Michał Barczyk - KM PSP Warszawa
Najlepszy zawodnik: Mateusz Norek - KM PSP Warszawa

 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej
 • Turniej Piłki Siatkowej

Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia

Obwieszczenie Starosty Gostynińskiego

Starosta Gostyniński zawiadamia, że na wniosek Burmistrza Miasta Gostynina zostało wszczęte postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn."Rozbudowa drogi gminnej ul. Wacława Kujawy wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Floriańską, przebudową i budową zjazdów indywidualnych i publicznych, budowa skrzyżowania ul. Wacława Kujawy z ul. Wyszyńskiego i ul. Solidarności; budowa odcinka sieci wodociągowej wraz z hydrantem, odcinka sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego, śmietnika; przebudowa drogi gminnej ul. Solidarności wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego".

 • Obwieszczenie Starosty Gostynińskiego

Ostrzeżenie o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów za nami

W sobotni poranek 17 lutego w MCH Stara Betoniarnia po raz pierwszy odbył się otwarty, amatorski Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa. Celem tego wydarzenia było popularyzacja sportu wśród amatorów powyżej 30 roku życia oraz zacieśnianie relacji pomiędzy najemcami oraz innymi partnerami biznesowymi. 
Ku zadowoleniu i zaskoczeniu organizatorów większą liczbę uczestników zanotowano w kategorii kobiet. Uczestnicy reprezentowali wysoki poziom gry. Po zaciętych rywalizacjach, wyłonionych zostało po 3 najlepszych zawodników w każdej grupie:
Kobiety:
I miejsce - p. Cichońska Agnieszka
II miejsce - p. Batko Edyta
III miejsce - p. Kowalczyk Jolanta
Mężczyźni:
I miejsce - p. Politowski Jarosław
II miejsce - p. Skowroński Krzysztof
II miejsce - p. Ciszewski Ryszard
Dzięki wsparciu życzliwych firm dla najlepszych zawodników przygotowanych zostało 6 zestawów nagród. 

W imieniu całego zespołu Organizatorów: "pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie w organizację i promocję Turnieju. Podziękowania kierujemy do: Helios- sklep tenisa stołowego, F.H Tom-Teks-salon odzieży męskiej, Urząd Miasta Gostynina, Trening Room 92", U Rajmunda-sklep spożywczy, AGD Garnuszek- sklep z art. gospodarstwa domowego, ELBED - Mirosław Bednarek, Ewa Pietrzak-art. gospodarstwa domowego. 
To dzięki bliskiej współpracy z w/w partnerami po raz kolejny odnieśliśmy ogromny sukces. Zainteresowanie wydarzeniem i ciepłe słowa od uczestników motywują nas do organizacji kolejnych edycji."

 • I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów
 • I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów
 • I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów
 • I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów
 • I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów
 • I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów
 • I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów
 • I Turniej Tenisa stołowego dla amatorów

III edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych

W dniu wczorajszym w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tegorocznym konkursie udział wzięło 22 laureatów eliminacji szkolnych z Gostynina, Pacyny, Sannik, Szczawina Kościelnego, którzy wykazali się najwyższym poziomem wiedzy. Głównym celem współzawodnictwa jest przede wszystkim pobudzenie zamiłowania młodego pokolenia walką Polaków o niepodległość podczas II Wojny Światowej, a także zainspirowanie i zachęcenie młodzieży do podejmowania samodzielnych badań nad historią swojej rodziny oraz środowiskiem związanym z miejscem zamieszkania.

Uczestnicy swoje zmagania rozpoczęli testem składającym się z 30 pytań, a następnie pięcioro uczniów z najlepszym wynikiem zostało zaproszonych na część ustną, podczas której losowali sobie pytania. Jury niemiało łatwego wyboru - wiedza uczestników z roku na rok jest coraz większa.

Burmistrz Paweł Kalinowski w towarzystwie, m.in.: Macieja Małeckiego – Ministra w Kancelarii Premiera, Magdaleny Merty - przedstawiciela Ministra Jana Kasprzyka - Szefa Urzędu ds. Kombatantów, Katarzyny Syrkus – Prezes Fundacji „Roskoart” oraz dr Rafała Roskosińskiego – pioniera i legendy polskiego muralu, miał ogromną przyjemność wręczyć zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Laureatami tegorocznego konkursu są:
I miejsce – Maciej Chybicki (Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie)

II miejsce – Martyna Gęsiarz (Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Małkowskiego z Oddziałami Gimnazjalnymi w Szczawinie Kościelnym) oraz Magdalena Filińska (Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie)

III miejsce - Michalina Dobaczewska (Gimnazjum im. Książąt Mazowieckich w Sannikach) oraz Weronika Jasińska (Gimnazjum im. Książąt Mazowieckich w Sannikach)

„Jeszcze raz gratuluję wszystkim uczestnikom świetnych wyników i wiedzy o wartościach, ideałach i postawach żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego. Dzięki takim przedsięwzięciom kształtują się postawy patriotyczne wśród młodego pokolenia” - komentuje na koniec Burmistrz Paweł Kalinowski.

 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni
 • Konkurs Żołnierze Wyklęci - Niezłomni

Już 24 lutego - VIII edycja Babskiego Targu!

Koniec zimy to doskonały pretekst, aby przewietrzyć garderobę, pozbyć się ubrań, które od dłuższego czasu zalegają na dnie szafy, a także nabyć odzież wiosenną. Podczas Babskiego Targu będzie można wymienić lub zakupić odzież damską, dziecięcą oraz inne dodatki.

Imprezy nie mogą przegapić pasjonatki mody  i niebanalnych strojów. Ceny będą okazyjne, a asortyment różnorodny. Więc będzie to jedyna taka okazja, aby za niewielkie pieniądze upolować niepowtarzalne perełki. Akcja wietrzenia szaf jest równocześnie akcją wsparcia dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie. W tym roku po raz pierwszy wprowadzamy kącik zabaw dla dzieci. Uczestniczki, które nie mają z kim zostawić dzieci w domu mogą zabrać je ze sobą. Dzieciaki na pewno nie będą się nudzić.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy wystawców o dokonywanie rezerwacji:
marketing@starabetoniarnia.pl lub tel. 25 369 60 13

 • VIII edycja Babskiego Targu

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Gostyninie przy ul. Sadownika, stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina

Lp.

Działka nr,

lokalizacja

 

Pow.

 

 

Księga wieczysta

 

Opis nieruchomości

 

Przeznaczenie

Cena sprzedaży

 

1.

 

dz. 5859/5 położona przy ul. Sadownika

 

 

 

0,9469 ha

 

PL1G/00005753/4

Sąd Rejonowy w Gostyninie

  

Działka zlokalizowana jest w odległości około  2 km od ścisłego centrum miasta, posiada bezpośredni dostęp do dróg publicznych: ulicy Sadownika oraz drogi technicznej obwodnicy miasta Gostynina. Niezabudowana, porośnięta dziką roślinnością trawiastą oraz miejscowo zakrzewiona i zadrzewiona, miejscowo podmokła. Działka o nieregularnym kształcie tj. o długości w przedziale 87 – 138 m i zmiennej szerokości w przedziale 44 – 85 m.

Nieruchomość posiada dostęp do sieci infrastruktury technicznej: gazociąg, wodociąg, kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, energia elektryczna. 

Działka posiada znaczne ograniczenia w użytkowaniu wynikające z sieci infrastruktury technicznej zlokalizowanej na jej terenie tj. trzy napowietrzne linie elektroenergetyczne średniego napięcia ze słupami je wspierającymi, trzy kablowe linie elektroenergetyczne oraz napowietrzną linię elektroenergetyczną wysokiego napięcia ze słupem ją wspierającym.

 

Brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków rozwoju zagospodarowania przestrzennego przedmiotowa działka zlokalizowana jest na obszarach o funkcji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oznaczonej symbolem MN, w pozostałej części na terenach zieleni urządzonej oznaczonej symbolem ZP.

 

 

 

 

 170.000,00 zł

Pierwszy przetarg został przeprowadzony w dniu: 5 grudnia 2017 roku i zakończył się wynikiem negatywnym.

Drugi przetarg został przeprowadzony w dniu: 8 lutego  2018 roku i zakończył się wynikiem negatywnym.

 

III przetarg odbędzie się w dniu 22.03.2018 roku (czwartek), o godz. 11:00–tej w siedzibie Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Parkowa 22, pokój nr 3.

Wadium  w wysokości 10% ceny wywoławczej niezabudowanej nieruchomości należy wpłacać w terminie do dnia 16.03.2018 roku (włącznie) do godziny 14 – tej - w kasie Urzędu Miasta Gostynina lub na konto nr 89 1020 3974 0000 5302 0006 6258 w Banku PKO BP SA w Warszawie.

Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Miasta Gostynina lub do kasy Urzędu Miasta Gostynina.

Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku uchylenia się od zawarcia umowy uczestnika, który wygra przetarg.

Oględziny nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży będą możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa ul. Parkowa 22,  pok. nr 10, tel. 24 236 07 45.

Szczegółowe zasady przetargu określa regulamin przetargu wywieszony wraz z niniejszym ogłoszeniem na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta, przy ul. Rynek 26 oraz zamieszczony na stronie internetowej Urzędu - gostynin.pl i umgostynin.bip.org.pl.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 10, tel. 24 236 07 45.

 

 

                                                                                                                                                                   

    Burmistrz Miasta Gostynina 

 

 mgr Paweł Witold Kalinowski

 

 

Gostynin, dnia 20.02.2018 rok                                                                                                                                                                  

 

Komisja Rewizyjna w sprawie Szkoły Podstawowej nr 1 - Burmistrz wnosi o zabezpieczenie środków w budżecie na realizację zaleceń Sanepidu

W dniu dzisiejszym odbyła się Komisja Rewizyjna, podczas której omawiano realizację decyzji Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w okresie 2014-2017 i wydatkowanie środków finansowych na ten cel w latach 2015-2017 przez Szkołę Podstawową nr 1. Analizowano wykonanie wydanych decyzji, w tym wydatki finansowe oraz wydatki niezwiązane z wyżej wymienionymi decyzjami, a poniesione na poprawę bezpieczeństwa i remonty bieżące w szkole.

Burmistrz Paweł Kalinowski kilkukrotnie poruszał kwestię zdjęcia środków przeznaczonych na ten cel z budżetu na 2018 r. przez Radę Miejską, jednak pozytywnie odnosi się do dzisiejszego spotkania, nie kryjąc zadowolenia z faktu, iż „udało się w merytoryczny sposób porozmawiać i przeanalizować obecną sytuację”. Ponadto informuje, że na najbliższym posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu oraz Sesji Rady Miejskiej będzie wnioskował o środki na wykonanie zaleceń Sanepidu w wysokości 85 tysięcy złotych.

Następne spotkanie Komisji Rewizyjnej ma się odbyć 6 marca w Szkole Podstawowej nr 1, podczas której członkowie komisji będą mieli możliwość zweryfikować dokumenty.

 • Komisja Rewizyjna
 • Komisja Rewizyjna
 • Komisja Rewizyjna
 • Komisja Rewizyjna

Serdeczne gratulacje dla „Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017 roku”

Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie informuje, że konkurs na „Najpopularniejszego Dzielnicowego 2017 roku” został rozstrzygnięty.
Ten zaszczytny tytuł otrzymał st.asp. Grzegorz Stanisławski.

W tym roku mieszkańcy powiatu gostynińskiego swoje głosy mogli oddawać za pomocą ankiet papierowych oraz ankiety internetowej zamieszczonej  na stronie gostynińskiej komendy.
W dniu 08.02.2018 r. w tut. jednostce policji zebrała się komisja konkursowa, która wyłoniła „Najpopularniejszego Dzielnicowego roku 2017”.Został nim st.asp. Grzegorz Stanisławski – dzielnicowy rejonu III Rewiru Dzielnicowych KPP w Gostyninie. Jednymi z ciekawszych uzasadnień wyboru tego dzielnicowego, a wskazanymi w ankietach przez mieszkańców było cyt. ”za skuteczność, odpowiedzialność, zaangażowanie w trudnych sprawach, zawsze chętny do pomocy, uczynny i uśmiechnięty – przez co zaraża swoim optymizmem. Dobry policjant interesujący się sprawami innych”.
Mieszkańcy w anonimowych ankietach, oddając głos na „swojego” kandydata, wyrażali podziękowania za codzienną służbę, pomoc i zaangażowanie policjantów.
Dzisiaj (21.02.) w świetlicy gostynińskiej komendy w obecności Komendanta Powiatowego Policji insp. Zbigniewa Włodkowskiego oraz Starosty Gostynińskiego Tomasza Matuszewskiego i Wicestarosty Jana Krzewickiego policjantowi wręczono wyróżnienie i nagrody.

źródło: KPP Gostynin

 • Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku
 • Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku
 • Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku
 • Najpopularniejszy Dzielnicowy 2017 roku

Zapytanie ofertowe na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla ul. Mikulskiego

Gmina Miasta Gostynina zaprasza do składania ofert cenowych na:

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy drogi gminnej ul. Karola Mikulskiego w Gostyninie  

 

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych dla budowy drogi gminnej ul. Mikulskiego w Gostyninie (dawna ulica Leona Rewekanta) wraz z pełnieniem obowiązków w zakresie nadzoru autorskiego – w okresie ważności uzyskanego pozwolenia na budowę.

 

Do zakresu ww. przedmiotu zamówienia należy opracowanie dokumentacji projektowej przewidującej między innymi następujące rozwiązania techniczne:  

- budowę drogi o nawierzchni bitumicznej na podbudowie z kruszywa łamanego, 

- budowę zjazdów, 

- utwardzenie poboczy, 

- szczegółową niwelację z nawiązaniem do terenów sąsiadujących, 

odwodnienie – odprowadzenie wód deszczowych powierzchniowo poprzez zastosowanie spadków poprzecznych na istniejące pobocza w granicach własności działki inwestora.

 

Ofertę na ww. zadanie należy złożyć na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 – do dnia 28 lutego 2018 r. do godz. 11:00 – w formie elektronicznej na adres: zp@gostynin.pl , faksem na nr: 24 236 07 37, albo pisemnie na adres Urząd Miasta Gostynina, Wydział Zamówień Publicznych, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.

 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej:
http://umgostynin.bip.org.pl/?tree=3607,Opracowanie%20dokumentacji%20projektowo-kosztorysowej%20dla%20budowy%20drogi%20gminnej%20ul.%20Karola%20Mikulskiego%20w%20Gostyninie

 

Osoba do kontaktu: Tomasz Antonowicz – Wydział ds. Dróg (telefon: 24 236-07-46).      

 

 

 • droga gminna ul. Mikulskiego

Projekt „Wspieraj lokalnie”

Informujemy, iż Gmina Miasta Gostynina bierze udział w projekcie „Wspieraj lokalnie”. W projekcie Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych łączy promocję rozliczania PIT-ów w obrębie lokalnego samorządu z przekazywaniem 1% dla organizacji działających na tym samym obszarze.

            W ramach projektu na stronie internetowej Gminy Miasta Gostynina już niebawem pojawi się innowacyjny program do rozliczania podatków – PITax.pl Łatwe podatki. System ten będzie proponował użytkownikom przekazanie 1% lokalnym organizacjom pożytku publicznego.

            Zachęcamy OPP z terenu Gostynina do uzupełniania informacji o swojej działalności, dzięki czemu staną się bardziej widoczne w systemie rozliczania pitów, z którego korzystają miliony podatników. Organizacje pożytku publicznego działające w regionie powinny wypełnić formularz na stronie: iwop.pl/wspierajlokalnie. Na tej podstawie zostaną przygotowane wizytówki w programie PITax.pl, co pomoże uskutecznić zbiórkę 1%. W przypadku niespełnienia tego warunku organizacje wciąż będą mogły korzystać z systemu, jednak bez możliwości prezentacji i udziału w ogólnopolskiej kampanii promocyjnej organizowanej przez IWOP.   Do przygotowania wizytówki potrzebne jest również logo OPP, które należy wysyłać na następujące adresy mailowe: biuro@iwop.pl lub jolanta.rozylo@iwop.pl,

            Projekt „Wspieraj lokalnie” jest całkowicie bezpłatny zarówno dla organizacji pożytku publicznego, jak i podatników. Finansuje go Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

            Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta Gostynina  pod nr telefonu 24 236 07 23.

 • Projekt „Wspieraj lokalnie”

Działania „Bezpieczne przejście”

W dniu jutrzejszym (23.02.2018 r.) przez cały dzień na terenie powiatu gostynińskiego prowadzone będą działania pn. „Bezpieczne przejście”. Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na zachowania kierujących i pieszych w obrębie oznakowanych przejść.
Nadrzędnym celem jutrzejszych  działań jest poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych przez przywrócenie znaczenia znaku „przejście dla pieszych” oraz reagowanie na wykroczenia pieszych i  kierujących pojazdami popełniane bezpośrednio przed i na przejściach dla pieszych. Kolejnym ważnym celem działań jest kształtowanie bezpiecznych zachowań w relacji kierujący – pieszy oraz pieszy – kierujący. Ponadto policjanci będą informować  kierujących pojazdami oraz pieszych o konsekwencjach wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań w rejonach oznakowanych przejść. Takie działanie prowadzone są cyklicznie.

st.asp. Grzegorz Kuźnicki
KPP w Gostyninie  

 • Działania „Bezpieczne przejście”

"Oddając krew ratujesz życie" 

Przypominamy, że w każdy ostatni poniedziałek miesiąca do Gostynina (Rynek) przyjeżdża krwiobus, w którym możecie Państwo oddać krew i uratować komuś życie...

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie Państwo w linku poniżej:
https://krwiodawcy.org/oddajac-krew-odpowiedzialnie-ratujes…

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gostynina do aktywnego udziału !

 • "Oddając krew ratujesz życie"

Urzędnik wyborczy  - zasady dokonania zgłoszenia kandydata

Do 14 marca Dyrektor Delegatury KBW w Płocku przyjmuje zgłoszenia kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego

Na podstawie § 2 Uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 19 lutego 2018 r.  w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku informuje o zasadach dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz liczbie urzędników wyborczych w gminach na obszarze właściwości terytorialnej delegatury.

Urzędników wyborczych powołuje się dla obszaru danej gminy na okres 6 lat, spośród pracowników urzędów obsługujących: organy administracji rządowej, samorządowej lub jednostek im podległych lub przez nie nadzorowanych, posiadających wykształcenie wyższe.

Zgłoszenia kandydatów na urzędników wyborczych w gminach powiatów: gostynińskiego, płockiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, żyrardowskiego oraz w mieście Płock należy dostarczyć do siedziby Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Płocku, ul. Kolegialna 15, pok. 226 w godzinach urzędowania (7.30 - 15.30) lub przesłać drogą pocztową na adres: Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Plocku, ul. Kolegialana 15, 09-402 Płock do dnia 14 marca 2018 r.

- W zgłoszeniu podaje się: imię (imiona) i nazwisko, numer ewidencyjny PESEL, adres zamieszkania (ujęcia w stałym rejestrze wyborców), wykształcenie, miejsce pracy, nazwę gminy, w której kandydat ma wykonywać funkcję oraz informacje o ewentualnym doświadczeniu w organizacji wyborów oraz wykonywaniu innych zadań, w których niezbędna była znajomość przepisów Kodeksu wyborczego.

Pracodawca potwierdza na zgłoszeniu fakt zatrudnienia kandydata w urzędzie obsługującym: organy administracji rządowej, samorządowej lub jednostce im podległej lub przez nie nadzorowanej.

- Do zgłoszenia dołącza się kopię dyplomu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego poświadczoną za godność z oryginałem, np. przez pracodawcę.

- Urzędnik wyborczy nie może wykonywać swojej funkcji w gminie, na obszarze której ma miejsce zatrudnienia.

- Urzędnikiem wyborczym nie może być osoba ujęta w stałym rejestrze wyborców gminy objętej zakresem działania tego urzędnika. Zakaz ten nie dotyczy urzędników wyborczych miasta na prawach powiatu (m. Płock).

- Urzędnik wyborczy nie może należeć do partii politycznych ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z pełnioną funkcją.

- Urzędnikiem wyborczym nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.


Liczba urzędników, którzy zostaną powołani w naszym powiecie, przedstawia się następująco:
 

Lp

Nazwa gminy/miasta

liczba   urzędników wyborczych

powiat gostyniński

1

m. Gostynin

3

2

gm. Gostynin

2

3

gm. Pacyna

2

4

m-gm. Sanniki

2

5

gm. Szczawin Kościelny

2

 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem:

http://plock.kbw.gov.pl/

 • Państwowa Komisja Wyborcza

Ostrzeżenie: silny mróz

 • Silny mróz
 • Silny mróz

Pilnie potrzebna krew

Wielka prośba do mieszkańców Gostynina. Nasz kolega Andrzej Klimuk bardzo potrzebuje krwi. Grupa nie ma znaczenia, zostanie ona wymieniona w banku krwi na właściwą. Liczy się wskazanie biorcy, tzn. przy oddawaniu trzeba zaznaczyć, że jest ona dla Andrzeja Klimuk, który leży w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ulicy Pomorskiej.

W dniu dzisiejszym (26.02) krew możecie Państwo oddać w krwiobusie ustawionym na placu przed Ratuszem w godz. 9.00 – 13.00

Oddając krew ratujesz życie.

Bliskie spotkanie z...

Gościem kolejnej edycji gostynińskich „Bliskich spotkań z…” będzie Natalia Arciszewska, która, wraz z międzynarodową grupą wolontariuszy, spędziła rok na statku Logos Hope. W tym czasie miała okazję zawitać do brzegów wielu państw Afryki i Ameryki Środkowej. Natalia jest z wykształcenia muzykiem (absolwentką Instytutu Muzykologii UW) i studentką ostatniego roku afrykanistyki na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Statek Logos Hope („Słowo Nadziei”) należy do międzynarodowej, chrześcijańskiej, organizacji Operation Mobilization. Celem służby statku, zamieszkiwanego przez międzynarodową grupę wolontariuszy, jest niesienie pomocy, wiedzy i nadziei wszystkim narodom świata. Odbywa się to przez rozpowszechnianie literatury (Logos Hope to m.in. największa na świecie pływająca księgarnia!), promowanie porozumienia ponad barierami kulturowymi, szkolenie młodych ludzi do owocnego życia i służby, niesienie pomocy humanitarnej i, zawsze gdy to możliwe, dzielenie się Dobrą Nowiną o Jezusie.

 

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 4 marca, o godz. 17.00 w MCH Stara Betoniarnia. Wstęp wolny.

 • Bliskie spotkanie

Unihokeistki „Trójki” awansowały do zawodów rejonowych!

22 lutego br. w hali MOSiR w Gostyninie rozegrane zostały XX Mistrzostwa Powiatu w unihokeju dziewcząt. Reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 3 z rocznika 2002 – 2004 po bardzo zaciętych meczach wygrały turniej i awansowały do zawodów rejonowych, które odbędą się już 16 marca.

Dziewczęta zagrały w składzie: Aleksandra Pasikowska, Natalia Chojnowska, Natalia Modrzejewska, Aleksandra Cichońska, Karolina Giętka, Olivia Kowalczyk, Julia Asakowska, Izabela Frątczak, Antonina Dalanek, Zuzanna Róg.

Gratulujemy! Życzymy kolejnych sukcesów oraz utrzymania sportowej formy.

 

Źródło: Tomasz Kujawa

 

 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody
 • Zawody

Wybrano najkorzystniejszą ofertę dla budowy chodnika w ul.Słonecznej

Gostynin, dnia 26.02.2018 r.

 

ZP. 271.1.4.2018

 

 

Informacja  o  wyborze  najkorzystniejszej  oferty

 

          Zgodnie z art. 92 ust. 1 oraz 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.) Gmina Miasta Gostynina informuje, że w wyniku rozstrzygniętego postępowania prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego pn.:

 

Budowa chodnika w ul. Słonecznej w Gostyninie

 

jako najkorzystniejsza wybrana została oferta złożona przez:

 

FRANCE-GOST Sp. z o.o.
09-500 Gostynin, ul. Kutnowska 102

Liczba punktów w kryterium

cena –    59,92 pkt

 okres gwarancji jakości dla robót budowlanych –    30,00 pkt

termin płatności faktury –    10,00 pkt

Łącznie –   99,92 pkt

 

Wybrana oferta spełnia wszystkie wymagania Zamawiającego określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Wyboru dokonano na podstawie kryterium „cena”, „okres gwarancji jakości dla robót budowlanych oraz „termin płatności faktury”. Wybrana oferta otrzymała najwyższą łączną liczbę punktów.

 

Pozostałe niepodlegające odrzuceniu oferty złożone w niniejszym postępowaniu:

 

HYDRO-TECH Adam Kowalski
Nowe Młodochowo 24, 09-140 Raciąż

Liczba punktów w kryterium

cena –    60,00 pkt

 okres gwarancji jakości dla robót budowlanych –    15,00 pkt

termin płatności faktury –    10,00 pkt

Łącznie –    85,00 pkt

 

 

W niniejszym postępowaniu nie wykluczono żadnego Wykonawcy, nie odrzucono żadnej oferty.

 

Zamawiający nie ustanowił dynamicznego systemu zakupów.

 

 • ul. Słoneczna

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wczoraj 25 lutego br. w godz. 6:00 – 22:00 gostynińscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji aż 32 kierujących naruszyło przepisy.
Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.
We wczorajszych działaniach gostynińscy policjanci byli wspierani przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
Tylko wczoraj policjanci zatrzymali 32 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

źródło: KPP w Gostyninie

 • kaskadowy pomiar prędkości

TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne

Już jutro (27.02.) w całej Polsce odbędą się ogólnopolskie działania policyjne „Truck&Bus” mające na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Akcja organizowana jest w ramach współpracy TISPOL - międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego policje drogowe z ponad dwudziestu krajów Europy.
W czasie prowadzonych działań policjanci zwrócą uwagę na prawidłowość świadczonych usług związanych z przewozem osób, ale też kontroli będą poddawane pojazdy wykonujące transport towarów między innymi w aspekcie przestrzegania czasowych norm pracy, przeciążenie pojazdów, stanu technicznego, dokumentacji itp.
Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. Często to właśnie od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP w Gostyninie

 • TRUCK & BUS – ogólnopolskie działania policyjne

Ostrzeżenie: silny mróz

 • Silny mróz
 • Silny mróz

Koncert Chopinowski i Wystawa malarstwa

W imieniu organizatorów i współorganizatorów zapraszamy 4 marca br. na Koncert Chopinowski Anny Hajduk-Rynkowicz, Matyldy Damięckiej i Radosława Łukasiewicza oraz Wystawę malarstwa pn. "Na swojską nutę" Adama Kunikowskiego. Wydarzenie kulturalne odbędzie się o godz. 14.00 w Pałacu w Sannikach.

 • Zapraszamy do Pałacu w Sannikach

Ostrzeżenie 1 stopnia o złej jakości powietrza

Na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia.

Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji (słaby wiatr, wyż, zamglenia). Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne.

Pamiętaj o obowiązkach wobec swoich zwierząt

W związku z panującymi mrozami przypominamy o obowiązkach właścicieli względem swoich psów.

 • Obwieszczenie

"Rodzina to najlepsza drużyna" - regulamin Turnieju Tenisa Stołowego

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem VIII Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego "Rodzina to najlepsza drużyna".

Organizator:
Uczniowski Klub Sportowy „ALFA” Gostynin
Szkoła Podstawowa nr3 w Gostyninie
Termin i miejsce:
03.03.2018 (sobota) godz. 10.00
Szkoła Podstawowa nr3 w Gostyninie – hala sportowa /wejście od ul. Płockiej/
Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane od godz. 9.00 w dniu zawodów.
Cel zawodów:
popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych na terenie miasta oraz powiatu gostynińskiego,
promowanie aktywnego stylu życia wśród wszystkich grup społecznych jako skutecznej formy profilaktyki zdrowotnej i przeciwdziałania patologiom społecznym,
zachęcenie do rodzinnego uprawiania sportu poprzez wspólny udział w zawodach członków rodziny z kilku pokoleń,
budowanie zaangażowania rodziców w sport dziecka,
propagowanie rekreacji rodzinnej jako formy czynnego wypoczynku,
tworzenie oraz konsolidacja grup sportowo-towarzyskich dzieci i dorosłych, która chętnie w swoim gronie spędza czas wolny,
Kategorie wiekowe:
I kategoria: dziecko do 10 lat + rodzic/babcia/dziadek
II kategoria: dziecko powyżej 11 lat + rodzic/babcia/dziadek
System rozgrywania turnieju:
turniej będzie rozgrywany zgodnie z przepisami gry w tenisa stołowego, wydanymi przez Polski Związek Tenisa Stołowego,
w zależności od liczby drużyn turniej będzie rozgrywany systemem grupowym lub do dwóch przegranych meczów,
turniej będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych,
mecz pomiędzy drużynami polega na rozegraniu pojedynków pomiędzy rodzicami/babciami/dziadkami i dziećmi, a w przypadku remisu decyduje gra podwójna /debel/,
w turnieju mogą brać udział jedynie drużyny rodzinne (dwuosobowa drużyna to: dziecko + rodzic/babcia/dziadek)
w turnieju może startować każdy, zarówno zrzeszony w PZTS jak i osoba niezrzeszona,
rodzice/babcie/dziadkowie są zobowiązani do posiadania i okazania organizatorom dokumentu tożsamości ze zdjęciem,
Uwaga: W wyjątkowych przypadkach rodzica, babcię lub dziadka może zastąpić inna osoba z najbliższej rodziny lub opiekun.
 Nagrody:
Za miejsca 1-3 puchary, medale
Za miejsca 1-6 dyplomy
Sprawy finansowe:
Koszty organizacyjne turnieju ponoszą organizatorzy
Organizator nie pobiera wpisowego od uczestników
Sprawy różne:
w czasie zawodów obowiązuje strój sportowy, w tym obowiązkowo miękkie obuwie zmienne,
organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu utraty zdrowia przez dziecko lub rodzica/babcię/dziadka w trakcie trwania turnieju,
organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni i na hali sportowej przez dziecko lub rodzica/babcię/dziadka
ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do sędziego głównego turnieju i przedstawiciela organizatora,
wszelkich informacji można uzyskać: Arkadiusz Rutowski tel. 505495164.

 

 • tenis stołowy

Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę

Zima w pełni - słupki rtęci coraz częściej osiągają wartość kilkunastu stopni poniżej zera. Dla osób bezdomnych każda doba to trudna walka o to, aby przeżyć. Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa jest jedną z możliwości zgłoszenia i opisania sytuacji osób, które potrzebują pomocy.
W tym ciężkim zimowym okresie policjanci szczególną uwagę zwracają na problem osób samotnych, bezradnych jak i bezdomnych. Stąd już od jesieni gostynińscy policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne i pomocowe w zakresie wsparcia tych osób. Policjanci każdego dnia poświęcają sporo czasu, aby dokładnie sprawdzić te miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Dzięki takim działaniom bezpieczeństwo tych osób jest dużo większe.
Ale warto pamiętać, że tutaj każdy może okazać się pomocny. Wystarczy telefon na nr alarmowy 997 czy też 112 i wskazanie miejsca, gdzie taka osoba przebywa. Nie bądźmy obojętni. Tutaj każdy może uratować życie.
Warto przy tym skorzystać z  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „Bezdomność”. Możliwość dokonania szczegółowego opisu sytuacji takiej osoby ułatwi policjantom zorganizowanie pomocy.
Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie
 • Plakat bezdomność

Negatywnie zaopiniowany projekt uchwały

W dniu wczorajszym Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Gostyninie negatywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wskazania uczniom niektórych oddziałów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 3 miejsca realizacji obowiązku szkolnego w SP 5.

Burmistrz Paweł Kalinowski spodziewał się, że przedłożony projekt nie spotka się z przychylnym przyjęciem i będzie budził wiele emocji wśród rodziców, ale był on konsekwencją podjętej w ubiegłym roku uchwały Rady Miejskiej w sprawie dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego. Propozycja miała w dużym stopniu przyczynić się do zwiększenia liczby oddziałów w SP 5, przy jednoczesnej poprawie warunków nauczania w SP 1 i SP 3. W trakcie posiedzenia komisji na które przybyli rodzice i nauczyciele ze szkół podstawowych, swoje stanowisko zaprezentował Dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomicznego Szkół i Przedszkoli Michał Łoś. Przedstawił wszystkim zabranym obecną sytuację szkół i ich przyszłość, jeśli miasto nie podejmie konkretnych działań.

"Jako Burmistrz muszę zmierzyć się z ogromnym problemem, z którym jak widać pozostałem sam. Radni Rady Miejskiej oprócz przedstawienia grupowej negatywnej oceny projektu uchwały, nie zaproponowali innego rozwiązania. 
Rozumiem obawy i szanuje głos rodziców, w związku z tym zaproponowałem zorganizowanie spotkań w celu wypracowania kompromisu. Mam nadzieję, że przedstawiona w trakcie rozmów z rodzicami oferta edukacyjna SP 5 przekona niektórych do przeniesienia swoich pociech do w/w szkoły".

 • Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
 • Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
 • Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
 • Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
 • Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
 • Komisja Edukacji, Kultury i Sportu
 • Komisja Edukacji, Kultury i Sportu

Sesja Rady Miejskiej

W dniu 2 marca 2018r. o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbędą się obrady LXXII sesji Rady Miejskiej - VII kadencji w Gostyninie.

Porządek sesji przedstawia się następująco:

1. Otwarcie obrad.

2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.

3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.

4. Interpelacje i zapytania radnych.

5. Budownictwo komunalne i socjalne w mieście – stan realizacji, perspektywy rozwoju.

6. Informacja na temat stanu zaległości podatkowych w tym:

- ilości dłużników,

- kwoty zadłużenia,

- podejmowanych czynności egzekucyjnych i uzyskanych efektach za 2017 rok.

7. Informacja Burmistrza na temat aktualnej sytuacji związanej z terenami pod inwestycję Termy Gostynińskie, projektem budowlanym, rozliczeniem wadium i innymi stwierdzonymi przez Najwyższą Izbę Kontroli nieprawidłowościami.

8. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi położonej na działce nr ewid. 3225/3, ul.Spółdzielczej do kategorii dróg gminnych oraz ustalenia jej przebiegu.

9. Podjęcie uchwały w sprawie zaliczenia drogi położonej na działkach nr ewid. 3577, 3580, 3663, 3670, 3581/1, 3585/3, 3586/1, 3587/5, 3588/1, 3700/1, 3702/2, 3703/1, 3704/1, 3739/16, do kategorii dróg gminnych oraz ustalenia ich przebiegu.

10. Podjęcie uchwały w sprawie wskazania uczniom niektórych oddziałów miejsca realizacji obowiązku szkolnego.

11. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia zaktualizowanego Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych w mieście Gostyninie w latach 2008-2023.

12. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Gostynina na rok 2018.

13. Podjęcie uchwały w sprawie zorganizowania w Gostyninie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

14. Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

15. Podjęcie uchwały w sprawie zaciągnięcia długoterminowego kredytu na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych kredytów oraz na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu Miasta Gostynina.

16. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2018.

17. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 353/LXX/2017 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 28 grudnia 2017 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2028.

18. Przyjęcie protokołu z LXXI sesji Rady Miejskiej.

19. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

20. Sprawy różne.

21. Zamknięcie obrad.

 • herb Gostynina

Konkurs ofert na zadania z zakresu profilaktyki

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza konkurs ofert na powierzenie zadań w roku 2018 z zakresu zdrowia publicznego tj. profilaktyki i rozwiązywania problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnień behawioralnych i innych zachowań ryzykownych. Zadanie musi być realizowane na rzecz mieszkańców miasta Gostynina i może trwać maksymalnie do 15 grudnia 2018 r.

Zachęcamy do zapoznania się z warunkami konkursu.

 

Więcej informacji znajduje sie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej

Wersja edytowalna wniosku zanjduje sie poniżej.

 

Foto: google.pl

 • Stop uzależnieniom

  Opracowanie projektu budowlanego na budowę chodników w ul. Leśnej – Zapytanie ofertowe

Gmina Miasta Gostynina zaprasza do składania ofert cenowych na:

 

  Opracowanie projektu budowlanego na budowę chodników w ul. Leśnej 

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych budowy obustronnego chodnika w ul. Leśnej w Gostyninie.

 

Do zakresu w/w przedmiotu zamówienia należy w szczególności opracowanie dokumentacji projektowej obejmującej między innymi: 

1)   wykonanie chodników dostosowanych w miejscach przejść dla pieszych dla osób niepełnosprawnych;

2)   przebudowa istniejących zjazdów;

3)   dostosowanie istniejących studzienek uzbrojenia terenu do projektowanych nawierzchni;

4)   wymiana istniejących krawężników;

5)   zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia;

6) odprowadzenie wód opadowych z powierzchni zjazdów i chodników będzie odbywało się na warunkach dotychczasowych bez zmian na teren jezdni a następnie do kanalizacji deszczowej.

 

Miejsce i termin złożenia oferty :

Ofertę na ww. zadanie należy złożyć do dnia 6 marca 2018 r. do godz. 11:00 – w formie elektronicznej na adres: zp@gostynin.pl , faksem na nr: 24 236 07 37, albo pisemnie na adres Urząd Miasta Gostynina, Wydział Zamówień Publicznych, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.

Szczegóły dotyczące Oferty znajdziecie Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej:
http://umgostynin.bip.org.pl/?tree=3616,Opracowanie%20projektu%20budowlanego%20na%20budow%C4%99%20chodnik%C3%B3w%20w%20ul.%20Le%C5%9Bnej

Wszelkich wyjaśnień i informacji dotyczących przedmiotu zamówienia udzieli: Pan Tomasz Antonowicz – Wydział ds. dróg ( telefon: 24 236-07-46) .

 

 

 

 • ul. Leśna
 • ul. Leśna

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na modernizację ul. Prusa – zapytanie ofertowe

Gmina Miasta Gostynina zaprasza do składania ofert cenowych na:

 

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na modernizację ul. Prusa w Gostyninie

 

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych dla modernizacji ul. Prusa ze skrzyżowaniami i zjazdami oraz budowa odcinka chodnika w ul. Kochanowskiego w Gostyninie.

 

Do zakresu w/w przedmiotu zamówienia należy opracowanie dokumentacji projektowej przewidującej min. następujące rozwiązania techniczne:

1)  remont nawierzchni - frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej,

2)  remont chodników i zjazdów – demontaż płyt chodnikowych betonowych i nawierzchni betonowych oraz nawierzchni z kostki i wykonanie nowej nawierzchni chodników z kostki betonowej dostosowanych w miejscach przejść dla pieszych dla osób niepełnosprawnych i zjazdów z kostki betonowej,

3) dostosowanie – regulacja w ramach remontu istniejących studzienek uzbrojenia terenu do poziomu projektowanych nawierzchni,

4)   remont krawężników - wymiana istniejących krawężników betonowych na nowe,

5)   odprowadzenie wód opadowych z powierzchni zjazdów i chodników oraz jezdni będzie odbywało się na warunkach dotychczasowych bez zmian do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz poprzez zastosowanie spadków poprzecznych na istniejące pobocza w granicach własności działki inwestora,

6)   zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia,

7)   wykonanie fragmentu chodnika w ul. Kochanowskiego.

 

Miejsce i termin złożenia oferty:

Ofertę na ww. zadanie należy złożyć do dnia 7 marca 2018 r. do godz. 11:00 – w formie elektronicznej na adres: zp@gostynin.pl faksem na nr: 24 236 07 37, albo pisemnie na adres Urząd Miasta Gostynina, Wydział Zamówień Publicznych, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.

 

Wszelkich wyjaśnień i informacji dotyczących przedmiotu zamówienia udzieli: Pan Tomasz Antonowicz – Wydział ds. dróg (telefon: 24 236-07-46).

 

Szczegóły dotyczące Oferty znajdziecie Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej:

http://umgostynin.bip.org.pl/?tree=3620,Opracowanie%20dokumentacji%20projektowo-kosztorysowej%20na%20modernizacj%C4%99%20ul.%20Prusa%20w%20Gostyninie

 

 

 • ul. Prusa

Wernisaż wystawy Zbyszka Piwońskiego już jutro

Współpraca gostynińskich i żnińskich artystów owocuje wspólnymi spotkaniami plenerowymi i wystawami. Efektem tych działań jest jutrzejszy (2 marca 2018r.)  wernisaż wystawy rzeźbiarza i rysownika - Zbyszka Piwońskiego - ze Żnina.

Prace będzie można podziwiać w dniu jutrzejszym w Galerii MCK im. Pawła Tencera, znajdującej się w Miejskim Centrum Kultury.

Zapraszamy w imieniu organizatora - Miejskiego Centrum Kultury - nie tylko pasjonatów sztuki, ale wszystkich chętnych do obejrzenia prac Zbyszka Piwońskiego, mieszkańców Gostynina.

 • wernisaz wystawy

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przed tablicą pamiątkową usytuowaną na budynku Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie wieniec złożyli Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski oraz jego I Zastępca nadkom. Radosław Romanowski. Tablica upamiętnia ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźnego”.
Na budynku komendy Policji tuż przy wejściu znajduje się tablica pamięci Żołnierzy Niezłomnych Północnego Mazowsza. 1 marca gostynińscy policjanci poprzez złożenie wieńca oddali honor Żołnierzom Wyklętym, przywołując pamięć o ich wielkich zasługach i dokonaniach dla niepodległej i wolnej Polski.
Na tą symboliczną uroczystość wystawiony został poczet sztandarowy gostynińskiej Policji oraz przedstawicieli szkół. W kilku słowach Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski przytoczył zasługi Żołnierzy Niezłomnych oraz poległego ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźny”. Następnie delegacje samorządu terytorialnego, mieszkańców, szeregu instytucji i szkół składały wieńce i znicze. W imieniu gostynińskich policjantów wieniec złożyli Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski oraz jego I Zastępca nadkom. Radosław Romanowski.
W uroczystościach wzięli również udział m.in.: Wicestarosta Powiatu Gostynińskiego Jan Krzewicki, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, Komendant KP PSP bryg. Roman Kossobudzki, Nadleśniczy Gostynin Jacek Liziniewicz oraz przedstawiciele mieszkańców i szkół z terenu Gostynina.
Data 1 marca jako dzień upamiętnienia Żołnierzy Wyklętych nie jest przypadkowa - tego dnia w 1951 r. w mokotowskim więzieniu komuniści zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej. Gdy Sejm ustanowił święto państwowe ku czci żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni tworząc antykomunistyczne, niepodległościowe podziemie, z roku na rok zaczęło przybywać inicjatyw służących upamiętnieniu najważniejszych postaci tego ruchu i organizacji, w których działali.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

foto: gostynin24.pl

 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą
 • złożenie kwiatów pod tablicą

Został powołany Środowiskowy Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że został powołany Środowiskowy Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W skład komitetu weszli: Paweł Kalinowski – Burmistrz Miasta Gostynina, Edmund Zieliński – Wójt Gminy Gostynin, ks. dziekan Ryszard Kruszewski – Proboszcz parafii pw. Świętego Marcina w Gostyninie, ks. Sławomir Wiśniewski – Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, Jacek Liziniewicz – Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin, Marian Pagórek – Radny Rady Powiatu Gostynińskiego oraz Marian Żuchniewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym.

W imieniu Burmistrza Pawła Kalinowskiego oraz członków komitetu serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w uroczystościach i wydarzeniach, które godnie uczczą 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Środowiskowy Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego już jest na Zamku

W dniu dzisiejszym (1.03) firma jkmuzyczny.pl wyłoniona w drodze zapytania ofertowego dostarczyła na Zamek sprzęt nagłośnieniowy o wartości bliskiej 40 000,00 zł. Zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego sprzęt pozwoli na realizację kolejnych akcji kulturalnych, edukacyjnych czy promocyjnych na wysokim poziomie.

Zakup sprzętu nagłośnieniowego był jednym z ośmiu projektów Budżetu Obywatelskiego jakie zwyciężyły w głosowaniu mieszkańców. Projekt „Zamek – kultura z dźwiękiem brzmi lepiej...” cieszył się największą popularnością i zdobył 770 głosów.

Dzięki temu zakupowi od dziś kultura na Zamku rozbrzmiewać będzie lepszym brzmieniem.

 • Sprzęt nagłośnieniowy
 • Sprzęt nagłośnieniowy
 • Sprzęt nagłośnieniowy
 • Sprzęt nagłośnieniowy
 • Sprzęt nagłośnieniowy
 • Sprzęt nagłośnieniowy
 • Sprzęt nagłośnieniowy
 • Sprzęt nagłośnieniowy
 • Sprzęt nagłośnieniowy

Odjazdowo w MCK-u

Miło nam poinformować, że marzec obfituje w Miejskim Centrum Kultury w atrakcje muzyczne, filmowe i plastyczne. Zainteresowanych zapraszamy na koncerty, prapremierę "Pitbulla" czy wystawę pokonkursową wieloletnich konkursów plastycznych "Marzanna" i "Pisanka 2018" związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli znajdą coś interesującego dla siebie w ofercie MCK.

Zapraszamy.

 • marzec w MCK
 • marzec w MCK

Historia zwyciężyła – pamiętamy o Wyklętych

1 marca, to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W naszym mieście pamiętamy o złożeniu im hołdu.

Uroczystości rozpoczęły się przed tablicą pamiątkową poświęconą ppor. Henrykowi Jóźwiakowi ps. „Groźny”, a usytuowaną na budynku Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Paweł Kalinowski powiedział m.in.: - "Wyklęci stanęli nie tylko przeciw potężnym siłom nowego agresora, ale także wobec jego bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie ani ocalić swojego wizerunku, bo otrzymali miano bandytów. Żołnierze Ci, pomimo tego, że zostali wyklęci przez komunistyczny system, nie złożyli broni. W zamian za ofiarną walkę w obronie wartości, jaką była Niepodległość Ojczyzny wielu z Nich poległo z bronią w ręku, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, które były kpiną z wymiaru sprawiedliwości, a których wyrok był oczywisty – natychmiastowe wykonanie kary śmierci".

Nastepnie kwiaty złożyły delegacje, a wśród nich kombatanci, Burmistrz Paweł Kalinowski, Komendant Powiatowy Policji w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski, Komendant KP PSP bryg. Roman Kossobudzki, Nadleśniczy Gostynin Jacek Liziniewicz przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego, szkół gostynińskich, mieszkańcy Gostynina.

Druga część uroczystości przeniosła się w godzinach popołudniowych na Zamek Gostyniński, gdzie uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie wraz z Oddziałami Gimnazjalnymi zaprezentowali program poświęcony tym, którzy walczyli po zakończeniu II Wojny Światowej.

Przybyłych do zamku mieszkańców Gostynina wraz z honorowym gościem, posłem na Sejm – Maciejem Małeckim powitał gospodarz naszego miasta.

Widowisko przygotowane przez nauczycielki Monikę Zarembę i Iwonę Markus, a zaprezentowane przez młodzież było pełne dramatyzmu. Przedstawiało historię i spowiedź Inki (Danuty Siedzikówny), bestialsko torturowanej i zamordowanej z rąk oprawców z UB 28 sierpnia 1946 roku.
W przedstawieniu nie zabrakło takich piosenek, jak: "Miasto 44", "Jedna chwila".

Młodzi aktorzy zebrali gromkie brawa od zebranej publiczności oraz słowa podziękowania i uznania od Burmistrza Pawła Kalinowskiego i posła Macieja Małeckiego. Ponadto panowie zaprosili wszystkich na koncert zespołu "Contra – Mundum" pn. "Żołnierze Wyklęci – cześć i chwała bohaterom", który odbędzie się 8 marca o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury.


 

 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci
 • Żołnierze Wyklęci

Konkurs na rozwój sportu w 2018 r. ogłoszony

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina w 2018 roku.
Wnioski o udzielenie dotacji celowej winny zawierać propozycje zadań publicznych sprzyjających rozwojowi sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina. Od oferentów oczekuje się podjęcia działań, które wpłyną na rozwój poszczególnych dyscyplin sportowych na terenie Gminy Miasta Gostynina.

Termin składania wniosków o udzielenie dotacji na rok 2018 – do dnia 16.03.2018 roku do godz. 15.30 w sekretariacie Urzędu Miasta Gostynina, pok. nr 208.

W załączeniu:

Startuj z Mazowsza

Mazowsze odgrywa istotną rolę w tworzeniu przyjaznego ekosystemu dla start-upów. W rankingu The European Digital City Index znalazły się tylko dwa polskie miasta – Warszawa i Kraków. Samorząd województwa mazowieckiego postanowił więc zainspirować rozwój nowych firm z całego regionu, szczególnie nowych firm technologicznych z całego województwa i ogłasza konkurs „Startuj z Mazowsza”. Ma on nie tylko finansowo wesprzeć mazowieckie start-upy, ale przede wszystkim zachęcić kolejnych ludzi do realizowania ich unikatowych pomysłów. Termin na zgłoszenie upływa 30 marca 2018 r.

Więcej informacji znajduje się pod linkiem:

https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4064,startuj-z-mazowsza.html

 • samorząd województwa mazowieckiego
 • Mazowsze serce Polski

Innowator Mazowsza startuje

Mazowsze odgrywa istotną rolę w tworzeniu przyjaznego ekosystemu dla start-upów. W rankingu The European Digital City Index znalazły się tylko dwa polskie miasta – Warszawa i Kraków. Samorząd województwa mazowieckiego postanowił więc zainspirować rozwój nowych firm z całego regionu, szczególnie nowych firm technologicznych z całego województwa i ogłasza konkurs „Startuj z Mazowsza”. Ma on nie tylko finansowo wesprzeć mazowieckie start-upy, ale przede wszystkim zachęcić kolejnych ludzi do realizowania ich unikatowych pomysłów. Termin na zgłoszenie upływa 30 marca 2018 r.

Szczegóły znajdują się pod linkiem:

https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4051,innowator-mazowsza-startuje.html

 • logo samorządu województwa mazowieckiego
 • logo - Mazowsze serce Polski

Po raz kolejny został ogłoszony przetarg na modernizację ulicy Nowej

W dniu dzisiejszym (02.03) został ogłoszony, już po raz trzeci, przetarg nieograniczony na modernizację ulicy Nowej. Poprzednie kończyły się wynikiem negatywnym, ponieważ w budżecie były zabezpieczone niewystarczające środki na to zadanie. Oferty, które wpływały do tej pory znacznie przekraczały (o ponad 400 tys. zł) kwotę zaplanowaną przez Radę Miejską.
Przypomnijmy, że Burmistrz Paweł Kalinowski w projekcie budżetu na 2018 r., zaplanował realizację tego zadania, wnosząc o zabezpieczenie środków w wysokości 909 tys. zł. Niestety Rada Miejska, głównie głosami przedstawicieli Inicjatywy dla Gostynina, drastycznie zmniejszyła kwotę na realizację modernizacji tejże ulicy do wysokości 450 tys. zł.

Ale jest nadzieja, że tym razem przetarg na modernizację ulicy Nowej zakończy się wynikiem pozytywnym. Na dzisiejszej sesji radni miejscy zwiększyli kwotę na to zadanie o 430 tys. zł. W sumie w budżecie zabezpieczone jest na ten cel 890 tys. zł.

Szczegóły o przetargu na modernizację ulicy Nowej.

 

 • Ulica Nowa
 • Ulica Nowa
 • Ulica Nowa
 • Ulica Nowa

Zachwycająca wystawa Zbyszka Piwońskiego

Mimo niesprzyjającej pogody w piątkowy (3 marca br.) wieczór, w sali wystaw im. Pawła Tencera Miejskiego Centrum Kultury zebrali się pasjonaci sztuki z Gostynina i Żnina.

Spotkanie miało miejsce z okazji wystawy prac żnińskiego artysty - Zbyszka Piwońskiego.

Aleksandra Milczarek - dyrektor gostynińskiego MCK serdecznie powitała przybyłych gości oraz zaprosiła do wystąpienia bohatera wystawy. Artysta w swojej wypowiedzi opowiedział, czym jest dla niego rysowanie i praca z drewnem i jak wpływa na jego życie.

Burmistrz Paweł Kalinowski podziękował za przygotowanie tak pięknej wystawy i możliwość obcowania ze sztuką w wykonaniu rzeźbiarza.

Podczas oglądania prac i rozmów w kuluarach, często słyszało się słowa zachwytu nad prezentowanymi pracami, które przedstawiały postacie biblijne, ludowe, czy np. zwierzęta. Szczególna wrażliwość artystyczna uwidaczniała się w połyskujących skrzydłach anioła czy wyglądzie  prezentowanych postaci. Żeby móc tworzyć takie piękne prace potrzebna jest bogata wyobraźnia i zdolność uchwycenia szczegółów, co doskonale potrafi przedstawić Z. Piwoński.

Tych z Państwa, którzy jeszcze nie widzieli tej wystawy, zachęcamy do odwiedzenia MCK i obcowania ze żnińską sztuką w wykonaniu jednego z jej artystów.

 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego
 • Wystawa Zbyszka Piwońskiego

Usuwanie awarii ciepłowniczej

W dniu 05.03.2017 pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gostyninie Sp. z o.o. przystępili do usunięcia awarii magistrali cieplnej zlokalizowanej przy ul. Langenfeld. Skutkiem w/w czynności będzie okresowe wyłączenie ciepła dla południowej części miasta. Spółka dołoży wszelkich starań by usterka była możliwie jak najszybciej usunięta.

Szymon Nieć
Prezes MPEC

 

 • Awaria
 • Awaria

Uroczystości jubileuszowe 250. rocznicy zawiązania i zaprzysiężenia Konfederacji Barskiej

W niedzielę, 4 marca, w kościele  pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Suserzu została odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 250. rocznicy zawiązania i zaprzysiężenia Konfederacji Barskiej.  

Podczas Eucharystii, której przewodniczył proboszcz parafii ks. Jerzy Czarnota, nawiązywano do odbudowy relacji, nie tylko z Bogiem, ale także z drugim człowiekiem. Podkreślano, jak ważną rolę odgrywa wspólnota -  w rodzinie i w narodzie.

W Kościele znajduje się krypta grobowa Jana Nepomucena Zakrzewskiego Wojewody Brzesko-Kujawskiego Marszałka Konfederatów Barskich, pod którą zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli władz.

W niedzielnej uroczystości udział wzięli między innymi: Senator Marek Martynowski, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, Wójt Gminy Szczawin Kościelny Jerzy Sochacki, Wójt Gminy Pacyna Krzysztof Woźniak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Jacek Liziniewicz, Radny Rady Powiatu Gostynińskiego Marian Pagórek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym Marian Żuchniewicz oraz przedstawiciele lokalnych organizacji.

 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej
 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej
 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej
 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej
 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej
 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej
 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej
 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej
 • 250. rocznica Konfederacji Barskiej

Komenda Powiatowa Policji w Gostyninie

Działania SMOG – już DZIŚ

Policyjne działania pod kryptonimem SMOG odbywają się cyklicznie – kolejne już DZIŚ.
Gostynińscy policjanci ponownie przyjrzą się stanowi technicznemu pojazdów poruszających się po naszych drogach. Akcja ma na celu eliminowanie z ruchu aut, których nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Przypominamy
Art. 66. ust. 1, pkt 3) Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 128 z późn. zm.) stanowi, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.
Art. 132. ust. 1. pkt 1) c) Ustawy – Prawo o ruchu drogowym określa, że policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska.

źródło: KPP w Gostyninie

 • Działania SMOG

ORLIKI działają pełną parą. Zapraszamy.

Zapowiada się piękna pogoda dlatego też, serdecznie zapraszamy miłośników sportu do korzystania z boisk sportowych Orlik przy SP nr 1, SP nr 3 i na Stadionie Miejskim.
Godziny otwarcia Orlików nie zmieniły się , tj. :
- w dni powszednie od poniedziałku do piątku od 15.00 do 21.30, w sobotę od 10.00 do 21.30 a w niedzielę od 12.00 do 21.30 –  SP nr 1 i SP nr 3,
- codziennie od 16.00 do 21.00 – Orlik na Stadionie Miejskim.

Serdecznie zapraszamy.
 

 • Orliki

Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Gostynina na rok 2018

W ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Gostynina na rok 2018– w tym roku po raz pierwszy miasto dofinansowuje 30% kosztów sterylizacji zwierząt właścicielskich.

Warunek
jest jeden - trzeba złożyć wniosek

 

Na wniosek Fundacji Dla Zwierząt Animal Ghost w dniu 2 marca został uchwalony program, który ma na celu:

 

1. Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Miasta Gostynina w szczególności poprzez umieszczanie zwierząt w domach tymczasowych i poszukiwanie nowych właścicieli.

2. Sprawowanie opieki nad bezdomnymi psami i wolno żyjącymi kotami.

3. Odławianie bezdomnych zwierząt.

4. Zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.

5. Zapobieganie wzrostowi populacji zwierząt bezdomnych, w szczególności poprzez sterylizację i kastrację bezdomnych kotów i psów, a także usypianie ślepych miotów w przypadkach uzasadnionych.

6. Dofinansowanie sterylizacji zwierząt właścicielskich.

7. Promowanie prawidłowych postaw i zachowań człowieka w stosunku do zwierząt oraz edukacja społeczeństwa w zakresie obowiązków spoczywających na właścicielach i opiekunach kotów i psów.

 

Zachęcamy do zapoznania się z programem (Załącznik) i składania wniosków.
Szczegółowe informacje:  Wydział Gospodarki Komunalnej Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa 

Kartka z Kalendarza Miejskiej Biblioteki Publicznej - MARZEC

Drodzy Czytelnicy i nie tylko...

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich na "Niespodziankę muzyczną" w wykonaniu młodzieży ze Szczawina Kościelnego oraz na spotkanie z Kajetanem Rajskim w ramach cyklu "Moja mała ojczyzna": Pamięci Żołnierzy Wyklętych. 

 

 • Kartka z kalendarza MBP

Uwaga na kruchy lód

Niskie temperatury powodują zamarzanie rzek, jezior i zbiorników wodnych. Jednak w przeciągu ostatnich dni zrobiło się cieplej, a co za tym idzie grubość pokrywy lodowej również ulega zmniejszeniu. Pamiętajmy, że wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne!
Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem temperatury powietrza, spada również wytrzymałość lodu. Jeśli idziesz na lód zostaw komuś informacje o miejscu, w które się udajesz oraz o planowanym czasie powrotu. Nie wchodź sam na lód, upewnij się, że jest ktoś w pobliżu i w razie potrzeby, może udzielić Ci pomocy. Zabierz ze sobą telefon komórkowy, by w nagłych przypadkach zaalarmować odpowiednie służby.
Apelujemy również do wędkarzy, aby przebywając na pokrywie lodowej nie zapominali o swoim bezpieczeństwie. W czasie połowu ryb powinni posiadać ze sobą sprzęt asekuracyjny, np. linę przywiązaną do brzegu.
Pamiętajmy, że dorosła osoba w lodowatej wodzie po minucie traci świadomość, po trzech minutach ciało nie ma już siły, by wydostać się samodzielnie z wody. Jeżeli zobaczymy kogoś kto wpadł pod lód, koniecznie zadzwońmy po pomoc.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

 

 

 • znak - uwaga kruchy lód

LXXII sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

W dniu 2 marca 2018 roku, o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyły się obrady LXXII sesji Rady Miejskiej – VII kadencji.

Podczas obrad między innymi podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miasta Gostynina na rok 2018, a także przedstawiono stan zaległości podatkowych.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

 

LXXII sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

Dzień Kobiet na sportowo

Zapraszamy w imieniu organizatorów na Sportowy Dzień Kobiet. Panie będą walczyć podczas Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Placówki "Alior" Banku o Gostynin.

Turniej odbędzie się 10 marca br. (sobota) o godz. 9.30 w hali  sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie.

Dzień Kobiet z gostynińską drogówką

8 marca br. funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego gostynińskiej komendy przeprowadzą działania „Kobieta za kierownicą łagodzi obyczaje”, gdzie będą wręczać paniom niebieskie, pachnące kwiatami serduszka kampanii „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym".
Policjanci rozmawiać będą z paniami, zarówno tymi za kierownicą jak i pasażerkami pojazdów, na temat bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi liczą, że panie będą dawały dobry przykład jako uczestniczki ruchu drogowego, a także będą upominały bliskich przed brawurą i nieprzestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Jak wynika z analiz to właśnie płeć piękna jest ostrożniejsza za kierownicą niż panowie. Kobiety rzadziej dopuszczają się wykroczeń drogowych niż mężczyźni.
W ramach całodniowych działań policjanci będą wręczali Paniom niebieskie serduszka „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym". Na tekturowych sercach, będących jednocześnie zawieszką zapachową, wydrukowane zostały zasady bezpiecznego  podróżowania  samochodem,  np.:  „Zebry  są  pod ochroną. Uważaj na przejściach” lub „Hamuj przed pasami, nie zwalniaj w uczuciach...”

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

 • Dzień Kobiet

Życzenia z okazji Dnia Dziecka

 • Życzenia na dzień dziecka

Dziś ruszają zapisy na I turnus półkolonii

Od dziś (16 lipca) ruszają zapisy na nieodpłatne półkolonie letnie z programem profilaktycznym dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat z terenu miasta Gostynina.

Zapisów można dokonać poprzez zgłoszenia telefoniczne pod nr 504 699 072 i 608 632 852.

Nabór na kolejne turnusy będzie 23 lipca i 6 sierpnia – o czym będziemy informowali na naszej stronie internetowej.

Oferta półkolonii obejmuje trzy dwutygodniowe turnusy, podczas których najmłodsi mają zapewniony bardzo ciekawy program animacyjny, uwzględniający program profilaktyczny, opiekę wychowawców oraz posiłek i napoje.

Terminy poszczególnych turnusów półkolonii przedstawiają się następująco:

- od 30 lipca do 10 sierpnia br. (nabór uczestników od 23 lipca br.) – organizator: Akademia Inicjatyw Młodzieżowych. Liczba uczestników: 45 osób ;

- od 30 lipca do 10 sierpnia br. (nabór uczestników od 16 lipca br.) – organizator: Green Project Tomasz Wójcik. Liczba uczestników: 60 osób;

- od 13 sierpnia do 24 sierpnia br. (nabór uczestników od 6 sierpnia br.) – organizator: Akademia Inicjatyw Młodzieżowych. Liczba uczestników: 45 osób;

 

Dziecko może uczestniczyć tylko w jednym turnusie. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 • Happylandia

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt