Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zdecyduj, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Gostynina - w tym roku to 250.000,00 zł.

Przejrzyj pozytywnie zweryfikowane projekty i wybierz te, które uważasz za ciekawe i potrzebne.

Głosowanie trwa od 1 do 25 października 2019 r. Możesz zagłosować u lidera projektu albo bezpośrednio w sekretariacie Urzędzie Miasta.

 

WAŻNE!

 1. Możesz zagłosować tylko raz i wybierasz tylko jeden projekt. 
 2. Głosować może każdy mieszkaniec Gostynina.
 3. Głosować można w każdym wieku - nie musisz być pełnoletni/a (podpisuje rodzic / opiekun prawny).

 

PROJEKTY INWESTYCYJNE

Gostynińscy strażacy - skuteczny ratunek à przedmiotem projektu jest zakup zestawu do ratownictwa technicznego, w którego skład wchodzi: agregat hydrauliczny, nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, cylinder rozpierający, wąż przedłużający, piła ręczna do cięcia szyb klejonych, wybijak do szyb hartowanych, nóż do pasów, mata, a także wyważarka do drzwi oraz wentylator oddymiający. Sprzęt będzie wykorzystywany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie. Jest to niezbędne wyposażenie, by zapewnić bezpieczeństwo oraz ochronę zdrowia i życia mieszkańców Gostynina.

Gostynińska Strefa Relaksu à to pomysł na zagospodarowanie 6 hamakami niewykorzystywanej przestrzeni publicznej (teren przy MCK i plaża przy jeziorze Bratoszewo) oraz zaoferowanie mieszkańcom odpowiedniego i bezpiecznego miejsca, by mogli odpocząć na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Gostynińska Strefa Relaksu to atrakcja dla wszystkich mieszkańców, którzy mogą poczuć się jak na mini wakacjach w centrum miasta. Może posłużyć za miejsce spotkań towarzyskich, miejsce integracji rodzinnej lub samotnia dla lubiących wczytać się w książkę. Projekt przyczyni się również do podniesienia oferty i komfortu korzystania z usług, jakie oferują jednostki miejskie tj. Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

PROJEKTY KULTURALNO-SPORTOWE

Letni Festiwal Disco Polo à to propozycja otwartego wydarzenia kulturalnego dla mieszkańców Gostynina, prezentującego nurt muzyki popularnej. Festiwal miałby charakter konkursu z nagrodami dla młodych wykonawców, który zakończyłby się koncertem rozpoznawalnego zespołu Disco Polo.

Akademia małego mistrza "MMALUCH 2" à to kontynuacja zeszłorocznego projektu. Ma na celu upowszechnienie sportu oraz zdrowych nawyków wśród dzieci na terenie Miasta Gostynina poprzez uczestnictwo w nieodpłatnych zajęciach sportów walki, sportowo-rekreacyjnych oraz zajęciach z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Grupą docelową będą dzieci w wieku 6-9 lat oraz 10-14 lat. Projekt „MMALUCH 2” w ramach prowadzonych zajęć ma zamiar podjąć współpracę z gostynińskim Domem Dziecka celem umożliwienia uczestnictwa podopiecznych. W trakcie realizacji istnieje możliwość poszerzenia projektu o grupy starsze, w zależności od zainteresowania projektem oraz zebrania odpowiedniej ilości chętnych.

ART Energy Festival - teatr, muzyka, nowy cyrk, sztuka à wydarzenie o charakterze kulturalnym, artystycznym, prezentujące program z pogranicza sztuki ulicznej, cyrku, teatru, muzyki alternatywnej, performensu. Jedyny i niepowtarzalny festiwal o powyższej tematyce w regionie. Założeniem realizacji festiwalowej jest po pierwsze prezentacja niespopularyzowanych dziedzin: nowy cyrk, teatr offowy, sztuka ulicy, performens rodzimemu widzowi/słuchaczowi oraz promocja lokalnych walorów artystycznych, turystycznych i historycznych przyjezdnym uczestnikom festiwalu.

"Jazz, Blues, Rock'n Roll" – Koncerty z Kulturą Cykl Jam Session – Edycja III à Celem projektu jest kontynuacja oraz wpisanie na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych Miasta i Regionu II edycji Jan Session odbywającego się w gostynińskim Zamku i „Kawiarni” Miejskiego Centrum Kultury. I i II edycja znalazła się w gronie zwycięskim projektów III i IV Gostynińskiego Budżetu Obywatelskiego a ich realizacja cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców. Planowany, tegoroczny projekt będzie obejmował sześć koncertów połączonych z tradycyjną już częścią „jam session” poświęconą improwizacji z zaproszonymi muzykami, których uprawiany nurt muzyczny będzie ściśle związany z tytułem III edycji „Jazz, Blues, Rock’n’Roll – koncert z Kulturą. Wszystkie koncerty to wydarzenia jednodniowe. Układ każdego koncertu będzie podobny i składał się będzie z dwóch części, a mianowicie: recitalu zaproszonego artysty i tytułowego jam session z udziałem artysty i lokalnych muzyków.

Wieczorne przejazdy na łyżworolkach " 2 ROLLER – NIGHTSKATING W GOSTYNINIE" à to cykl sześciu nocnych przejazdów na rolkach, wrotkach, hulajnogach, deskorolkach ulicami miasta w godzinach wieczornych, który ma za zadanie popularyzować wrotkarstwo, jako sport dla wszystkich niezależnie od wieku. W związku z tym, aby pokazać ludziom ile osób uprawia wrotkarstwo w Gostyninie chcemy, aby przejazdy w ramach „2 ROLLER – NIGHTSKATING” ruszyły w 2020 roku z centrum miasta Gostynina. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy: dzieci,  młodzież, dorośli mieszańcy (pewnie czujący się na rolkach oraz umiejący hamować). Udział w każdym przejeździe jest bezpłatny, a jego główne zasady oparte są na regulaminie przejazdu).

"I Ty możesz pływać"- darmowa nauka i doskonalenie pływania dla dzieci i dorosłych à przedmiotem zadania jest nauka pływania dla wszystkich mieszkańców z terenu Gminy Miasta Gostynina. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o najnowsze programy szkoleniowe z uwzględnieniem zajęć teoretycznych poprzedzające zajęcia praktyczne. Pływanie jest najbardziej wszechstronną dyscypliną sportu. Polecane jest wszystkim, ponieważ nigdy nie jest za późno, aby spróbować swoich sił w wodzie. Pływanie poprawia ogólny stan zdrowia, kondycję, wspaniale modeluje sylwetkę, odciąża mięśnie i stawy, dzięki czemu jest doskonałą profilaktyką chorób kręgosłupa, wpływa korzystanie na nasze samopoczucie oraz likwiduje napięcie.

I Międzypokoleniowe Warsztaty Chóralne "Et Cantor"à Projekt dwudniowych warsztatów chóralnych skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Mile widziane są śpiewające całe rodziny wraz z dziećmi oraz wszyscy, którzy chcą mile spędzić czas przy wspólnym muzykowaniu. Oferta skierowana jest też do grup zorganizowanych (schole, zespoły wokalne, chóry), które dzięki projektowi będą miały szansę podnieść poziom swoich umiejętności wokalnych. W pierwszym dniu warsztatów uczestnicy podzielą się na grupy – aby dostosować ich poziom zdolności muzycznych do określonego programu. W programach warsztatów znajdują się ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, oddechowe, głosowe prowadzone przez znanych w świecie muzyki fachowców, profesjonalistów tych dziedzin. Ponadto prowadzone będą w grupach zabawy muzyczne, improwizacje głosowe na żywo oraz nauka utworów. Drugi dzień warsztatów to praca z grupami w celu zwieńczenia warsztatów wspólnie zaśpiewanym koncertem finałowym. Na zakończenie planowany jest występ gościa specjalnego, gwiazdy wieczoru. Gospodarzem Festiwalu byłby Zamek Gostyniński przy współpracy z MCK oraz przy udziale Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia UM Gostynina.

Cała Polska biega. Gostynin też

Miłośników czynnego wypoczynku i wszystkich mieszkańców Gostynina zapraszamy w imieniu organizatorów na akcję pn. "Cała Polska biega. Gostynin też".

Od godz. 16.15 odbędą się biegi dla dzieci roczników 2008/młodsze, rocznik 2006/2007 i młodzieży rocznik 2003/2005. a następnie od godz. 17.00 biegi główne dla kobiet i mężczyzn na dystansie 2000 i 4000 m.

 • Cała Polska biega

Harmonogram lekcji pływania w ramach BO

Przedstawiamy harmonogram lekcji nauki pływania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Gostynina pod patronatem Burmistrza Miasta Gostynina "I ty możesz pływać - październik 2019".

 • harmonogram nauki pływania

Manifestacja polskości

W niedzielę 29 września br. Gostynin stał się miejscem przywołującym i utrwalającym pamięć żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, Wyklętych przez komunistyczny system.

W samo południe, podczas uroczystej sumy w kościele Miłosierdzia Bożego z udziałem pocztów sztandarowych, w asyście honorowej żołnierzy 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, muzyczną oprawą Płockiego Kameralnego Chóru Filii Politechniki Warszawskiej i Miejskiej Orkiestry Dętej, została poświęcona i odsłonięta tablica pamiątkowa Danuty Siedzikówny „Inki” zaprojektowana i wykonana przez cenionego w Polsce i na świecie gostynińskiego rzeźbiarza, Tadeusza Biniewicza. W piaskową tablicę umieszczoną w bocznej nawie kościoła zostało wmontowane serce ze zbieranego przez gostyninian srebra. Ponadto u stóp głównego ołtarza znajdował się namalowany przez rotmistrza Mariana Stefańskiego portret Inki, który został podarowany dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im Armii Krajowej.

W asyście ks. Andrzeja Rutkowskiego, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego oraz ks. Ryszarda Kruszewskiego, dziekana dekanatu gostynińskiego, mszę św. koncelebrował i homilię wygłosił ks. Jarosław Wąsowicz, pomysłodawca Ogólnopolskiej Akcji „Serce dla Inki”. Dziękując powołanemu kilka miesięcy wcześniej Komitetowi Honorowemu z Anną Orzeszek - Borkowską, Barbarą Gierulą i Katarzyną Leśniewską za podjętą inicjatywę i wielomiesięczną organizację uroczystości, podkreślił, że cieszy fakt podjęcia przez środowiska patriotyczne i stowarzyszenia kościelne przypominania historii ludzi, dla których najważniejsze w życiu były wartości wyniesione z naszych narodowych tradycji, opartych na solidnych fundamentach chrześcijaństwa, rodzinie i miłości do ojczyzny.

Po mszy św. przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Józefa Pakulskiego, poczty sztandarowe, kompania honorowa 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, duchowieństwo w asyście ministrantów, kombatanci, włodarze miasta, radni, członkowie rodziny Inki i rodzin żołnierzy niezłomnych, samorządowcy różnych szczebli i administracji, dyrektorzy szkół i jednostek miejskich, harcerze, młodzież i dzieci oraz liczne delegacje stowarzyszeń historycznych, a także historyczne samochody bojowe przemieścili się na skrzyżowanie ulic Legionów Polskich z Kościuszki, gdzie odbyła się uroczysta ceremonia nadania rondu nazwy „Rondo Żołnierzy Niezłomnych”.

Otwierając tę część uroczystości przewodnicząca oświatowej „Solidarności” Barbara Gierula, inicjatorka nadania nazwy rondu, powiedziała: „W czasach, kiedy notujemy upadek autorytetów, kiedy patriotyzm i przywiązanie do ojczyźnianych i narodowych wartości, demokratyczno-liberalna awangarda określa jako zacofanie, wstecznictwo i nacjonalistyczną histerię, przekazywanie treści patriotycznych, kultywowanie pamięci i oddawanie czci organizacjom i osobom zasłużonym dla kraju, jest jednym z elementów związkowej działalności „Solidarności” oświatowej w Gostyninie. (….) Nazwa „Rondo Żołnierzy Niezłomnych” to utrwalenie i zachowanie dla przyszłych pokoleń pamięci o żołnierzach tzw. drugiej konspiracji- poległych, zamęczonych w ubeckich więzieniach, skazanych w pokazowych procesach i poddawanych licznym torturom i prześladowaniom. To nie tylko spłata długu wobec ludzi, którym zależało na wolnej, suwerennej Polsce; to uhonorowanie bohaterów, którzy swoją ideową walką i heroiczną postawą stali się symbolem do naśladowania przez pokolenia Poznańskiego Czerwca 1956 i powstałego w 1980 r. Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Następnie zgodnie z ceremoniałem przewodniczący Rady Miejskiej odczytał tekst Uchwały Rady Miejskiej z dnia 27 czerwca 2019 r. nadającej nazwę dla nowo wybudowanego ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 573 na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich z ulicą Kościuszki w Gostyninie „Rondo Żołnierzy Niezłomnych”.

Po modlitwie i poświęceniu ronda przez ks. Dziekana Ryszarda Kruszewskiego tablice ronda zostały odsłonięte przez Andrzeja Redera - Przewodniczącego Rady Miejskiej, Barbarę Gierulę - Przewodniczącą Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gostyninie oraz Pawła Kalinowskiego - Burmistrza Miasta Gostynina, który dziękując organizatorom za przygotowanie uroczystości podkreślił, że rondo jest drugim miejscem honorującym pamięć żołnierzy niezłomnych w Gostyninie, po budynku miejscowej Policji, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca żołnierzy Niezłomnych północnego Mazowsza oraz żołnierza Armii Krajowej, Henryka Jóźwiaka pseudonim „Groźny”.

Kolejnym punktem uroczystości był Apel Pamięci oddający hołd naszym rodakom, także mieszkańcom Gostynina i ziemi gostynińskiej, którzy walczyli o świętą sprawę – niepodległy byt Państwa Polskiego. Apel zaprezentowany przez major Agnieszkę Królak został zakończony trzykrotną salwą honorową i odegrany przez trębacza Miejskiej Orkiestry Dętej sygnałem: „Śpij kolego”.

Po odprowadzeniu wojskowej asysty honorowej oraz pozostałych pocztów sztandarowych gostyniński Komitet Honorowy Akcji „Serce dla Inki” zaprosił uczestników uroczystości na trzecią część obchodów do Zamku Gostynińskiego, gdzie organizatorzy stworzyli strefę historyczną i panel edukacyjny oraz przygotowali koncert patriotyczny.

W Zamku zaprezentowano Wystawę Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Gdańsk pt. „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci” Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946” z bardzo interesującą prelekcją i prezentacją p. Piotra Szubarczyka; gostynińska poetka Zenona Radzka zaprezentowała swój wiersz „Żołnierzom Drugiej Wojny Światowej”, po czym zebrani mogli nie tylko podziwiać występ solistów Płockiego Kameralnego Chóru Politechniki Warszawskiej pod batutą p. Edwarda Bogdana i akompaniatora p. Dariusza Petera w repertuarze „Pieśni Patriotycznych”, ale sami rozśpiewać się w popularnych piosenkach wojskowych.

Pięknym akcentem uroczystości obchodów Ogólnopolskiej Akcji Serce dla Inki była prezentacja wiersza „Kto ty jesteś” przez uczennicę Szkoły Podstawowej nr 3 im Obrońców Westerplatte w Gostyninie Tuanę Oruc (lat 7), występ Gabrieli Ostrowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie w utworach: „Gdy w noc wrześniową”, „Dziewczyna z granatem w ręce” oraz wspólnie zaśpiewana pieśń z liderem zespołu Contra Mundum - „Już dopala się ogień biwaku”, a także wiersz poświęcony „Ince” zaprezentowany przez majora Jarosława Walińskiego ze Starogardu Gdańskiego.

W dalszej część wieczoru wystąpili ze swoimi utworami patriotycznymi p. Paweł Piekarczyk oraz p. Norbert Smoła Smoliński z Contra Mundum solo. Norbert Smoła Smoliński w Koncercie Patriotycznym „Serce dla Inki” dokonał przekazu ducha narodu polskiego na przestrzeni wieków w oparciu o wiersze: Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Gajcy, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta i innych twórców w związku z 80-tą rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.

Gostyniński Komitet Honorowy Ogólnopolskiej Akcji ,,Serce dla Inki” składa podziękowania wszystkim mieszkańcom Gostynina, który przekazali złom srebra na serce z ziemią z grobu Danuty Siedzikówny, które zamieszczono w tablicy pamiątkowej.

Podziękowania kierujemy również do darczyńców: posła Zbigniewa Kuźmiuka, Burmistrza Miasta Gostynina, Wójta Gminy Gostynin, Starostwa Powiatowego w Gostyninie, Nadleśnictwa Gostynin, Kwiaciarni Marzenie, Drukarni Szmydt, Dubimex , Elektron, p. Marii Gajewskiej, ks. Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego, radnych miasta Gostynina.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie składa podziękowania: Fundacji PZU - głównemu sponsorowi ,,Koncertu patriotycznego” na Zamku Gostynińskim; kompanii honorowej 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego; przybyłym na uroczystość żołnierzom 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego – 64 batalion lekkiej piechoty w Płocku; przybyłym żołnierzom z Brygady Kawalerii Powietrznej im Księcia J. Poniatowskiego Tomaszów Mazowiecki; Stowarzyszeniu Miłośników Pojazdów Zabytkowych i Militarnych ,,Wisła” oraz Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta Gostynina.

Barbara Ewa Gierula/ Wioletta Jankowska

Foto: Urząd Miasta Gostynina, MBP

 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości

Żołnierze Wyklęci – finał konkursu

W dniu dzisiejszym (1.10.19) w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbył się finał konkursu "Żołnierze Wyklęci" dla uczniów szkół ziemi gostynińskiej. Na konkurs przybył poseł Maciej Małecki, dyrektor biura poselskiego posła Małeckiego – Michał Orliński, burmistrz Paweł Kalinowski i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin – Jacek Liziniewicz.

Dziesięcioro uczniów ze Szczawina, Teodorowa, Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 z Gostynina oraz gostynińskiego Liceum Ogólnokształcącego stanęło w szranki odpowiadając na pytania dotyczące żołnierzy wyklętych.

Z pierwszego etapu wyłoniono pięcioro uczniów, którzy w drugiej turze konkursu odpowiadali ustnie na zadane pytania.

Wyróżniono: Rafała Cieślaka, Mateusza Kijka i Alicję Jędrzejczak, a laureatami zostali zajmując dwa pierwsze miejsca: Adam Berliński i Zuzanna Żakieta.

Uczniowie otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez posła Macieja Małeckiego oraz burmistrza Pawła Kalinowskiego.

 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

Kondolencje

 • Kondolencje

Uroczystości nadania nowego sztandaru gostynińskiej Trójce

Po blisko 50. latach do Gostynina powraca dawna msza zwana potocznie trydencką, ponieważ jej kształt wyznaczyła reforma soboru trydenckiego odbywającego się w latach 1545-1563. Starsi gostyninianie znają tę formę liturgii z czasów swojej młodości. Dorośli dziś mężczyźni do tej pory pamiętają łacińskie modlitwy, które wypowiadali niegdyś po łacinie służąc przy ołtarzu. Moda lubi wracać, a właśnie obecnie w Polsce i na świecie od kilku lat trwa ożywiona "moda" na msze w dawnym rycie. Przybywa ludzi, którzy chrzczą swoje dzieci na "starą modłę", "biorą śluby", wypowiadając słowa przysięgi identycznie jak przed laty ich dziadkowie.

Dlaczego właśnie taka msza rozpocznie uroczystość przekazania nowego sztandaru Szkole Podstawowej nr 3? Ponieważ jej patroni, polegli w obronie Ojczyzny i zmarli po wojnie do roku 1970, w intencji których społeczność gostynińskiej "Trójki" będzie modlić się 2 października 2019 roku, innej mszy nie znali.

Dla większości z czytelników msza, w której uczestniczą jest jedyną rozpoznawalną, choć w rzeczywistości ma ona niespełna 50 lat - wobec 2000. letniej historii Kościoła to niewielki wycinek czasu.

Co odróżnia mszę trydencką od jej młodziutkiej siostry? W mszy wszech czasów (bo i tak niekiedy się ją nazywa) obowiązuje oficjalny język Kościoła używany w liturgii nieprzerwanie od co najmniej IV wieku po Chrystusie do lat 60. ubiegłego stulecia - łacina - język świętych, ojców i doktorów Kościoła, język bardzo dobrze precyzujący prawdy wiary ukryte w modlitwach mszalnych i śpiewach chorałowych, okalających dawną liturgię wieńcem wzniosłych melodii i niepowtarzalną prostotą krótkich tekstów, najczęściej zaczerpniętych wprost ze Starego Testamentu. Drugą różnicą jest umiejscowienie kapłana w czasie mszy - stoi on przodem do Pana Boga, któremu składa ofiarę - w ten sposób wszyscy uczestnicy liturgii zwróceni są w jedną stronę, w stronę krzyża i tabernakulum. Nieprzychylni dawnej liturgii twierdzą, że ksiądz jest niegrzeczny i niewychowany, bo odwraca się tyłem do ludzi, gdy w rzeczywistości stoi on, jak dobry pasterz, na ich czele, przewodzi wiernym, prowadząc ich w stronę Pana, który na końcu czasów przyjdzie ze Wschodu - stąd bardzo częste ukierunkowanie naw starszych kościołów - w stronę "wchodzącego Słońca", starożytnego Orientu. Sięgnijmy pamięcią do odwiedzanych przez nas świątyń z co najmniej 100-letnim rodowodem - wszystkie one posiadają mniej lub bardziej zdobioną nastawę ołtarzową, której częścią nieodłączną jest ołtarz przytwierdzony razem z nastawą do krańcowej ściany nawy. Zwróćmy uwagę, że np. na Jasnej Górze do dziś nie ma możliwości odprawiania mszy przodem do wiernych z powodu spojonego z ołtarzem głównym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Msza żałobna w dawnej formie rytu rzymskiego, której będziemy świadkami, zwana jest popularnie mszą "requiem" - od jej pierwszych wyśpiewywanych w Introicie słów: „Requiem aeternam dona eis, Domine” – Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Liturgia rekwialna akcentuje Bożą sprawiedliwość, Bożą odpłatę i nieuchronną konieczność śmierci; orzeźwia i nieustannie wzywa wszystkich ludzi do kontemplacji budzącej trwożny podziw natury śmierci, jej zupełnej odmienności i tajemnicy.

Tradycyjna forma rytu mszy żałobnej nie obawia się poruszać trudnych kwestii związanych m.in. z piekłem i potępieniem. W kolekcie modlimy się, aby zmarli nie zostali „oddani w ręce nieprzyjaciela” i „aby nie przechodzili cierpień piekła”. Graduał zaś wraz z tzw. traktusem wspominają „smutną nowinę”, „więzy grzechowe” oraz „wyrok zatracenia”. Nic to jednak w porównaniu z piękną sekwencją Dies irae, która słusznie powinna w nas wzbudzić lęk przed Bożym sądem. Usłyszymy w niej: „Nie gub mnie w on dzień rozprawy”, „zbrodniarz, kajam się za winy”, „gdy już pójdą potępieni w wiekuisty żar płomieni” – to tylko niektóre z fraz intonowanych w monumentalnym „Dniu gniewu”. Modlitwa Offertorium nawiązuje do „kar piekielnych i głębokiej czeluści”, a Absolucja wspomina „ciężar pomsty”, „strach i drżenie” oraz myśl o „nadchodzącym sądzie i gniewie”. To wszystko ma ukierunkować nas ku Bogu, ku wieczności, życiu po śmierci, ostatecznemu przeznaczeniu. 

Msza święta, w formie bardzo dobrze znanej światu do roku 1969, potrafi przekazywać, i to bez większego wysiłku, poczucie odmienności i powagi tego, co jest czynione w obrzędach. Ma ona tę trudną do zanalizowania moc oczarowywania, która przyciąga ludzi właśnie dlatego, że nie jest czymś banalnym, jak większość naszej egzystencji.

W Mszy świętej sprawowanej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego mamy pokarm duchowy dla wszystkich Świętych Pańskich ery nowożytnej, mamy natchnienie dla niezliczonej rzeszy artystów – architektów, malarzy, muzyków, kompozytorów, poetów; mamy – mówiąc wprost – wyraz wiary, która stworzyła całą zachodnią cywilizację i kulturę.

Adam Matyszewski – dyrektor SP 3


 

 • plakat uroczystości SP 3

Od kujawiaka do oberka już w niedzielę

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę 6 października odbędzie się Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej pn. "Od kujawiaka do oberka".

Podczas tej uroczystości nie zabraknie wielu atrakcji, a wśród nich występ znanego zespołu BRAThANKI.

W imieniu organizatora - Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego - serdecznie zapraszamy  na to wyjątkowe wydarzenie.

 • 14. Festiwal Folkloru i Kultury

Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro

Reprezentacja Klubu Żeglarskiego HALS kończąc tegoroczny projekt, współfinansowany przez Miasto Gostynin obejmujący udział w cyklu regat sezonu 2019 uczestniczyła w dniach 27-29 września w regatach klasy MICRO klasyfikowanych jako Mistrzostwa Polski w tej klasie. Zawody odbyły się na wodach Zatoki Gdańskiej w ramach imprezy pod nazwą Gdańsk Sailing Week.

Rozegrano aż dziewięć wyścigów w bardzo dobrych warunkach pogodowych umożliwiając najlepszym zawodnikom w Polsce wspaniałe współzawodnictwo. Reprezentacja seniorów naszego klubu prowadząc równorzędną walkę z najlepszymi, potwierdziła niezbicie, swoją przynależność do tego grona.

Tomasz Reszkowski

 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro

Klub żeglarski HALS zaprasza na piknik

W dniu 5 października br. na przystani wodnej Klubu w Nowym Duninowie przy ul. Kasztanowej 2 od godz. 13.00 odbędzie się Piknik żeglarski.

Klub Hals zaprasza na szereg uroczystości, m.in. takich jak: mini regaty w klasie "Optimist", ognisko żeglarskie. Na terenie całego pikniku będzie udostępniany sprzęt żeglarski dla wszystkich chętnych.

Szczegóły dotyczące tej imprezy znajdują się w załączniku. 

 • zaproszenie na Piknik żeglarski

Szkoła Podstawowa nr 3 ma nowy sztandar

Wyjątkowe wydarzenie przekazania Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie nowego sztandaru odbyło się w dniu wczorajszym – 2 października.

Uroczystości rozpoczęła Msza Trydencka, która została odprawiona w Kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza taka różni się od tych, w których uczestniczymy obecnie tym, że jest odprawiana w języku łacińskim, a kapłan zwrócony jest tyłem do wiernych.

Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta do SP 3.

W sali gimnastycznej dyrektor szkoły Adam Matyszewski powitał zaproszonych gości, a wśród nich m.in.: posła Marka Opiołę, senatora Marka Martynowskiego i zastępcę burmistrza Halinę Fijałkowską.

Następnie odbyło się poświęcenie nowego sztandaru przez ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego i przekazanie go szkole.

Oprawę muzyczno-taneczną uświetniły występy Mażoretek, Miejskiej Orkiestry Dętej, grupy "Ananasy" oraz uczniów SP nr 3.

Nie zabrakło także gratulacji, życzeń i wielu ciepłych słów z tej okazji, od przybyłych gości.

Relacja filmowa znajduje się pod linkiem: 

https://youtu.be/sCbHnjL2K7Y

 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3

Zuchowa Obietnica

Przed kilkoma dniami odbyła się wyjątkowa zbiórka zuchów, która miała miejsce nad Zalewem Piechota w Gostyninie. Dzieci z gromady zuchowej „Zaczarowane Ogniki” przystąpiły do złożenia Obietnicy Zuchowej. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich zuchów. Warunkiem przystąpienia do Obietnicy było prawidłowe wykonanie kilku zadań realizowanych podczas zdobywania sprawności detektywa. Zuchy pomyślnie i z zaangażowaniem wykonały wszystkie zadania. W głównej części zuchy przypomniały sobie symbole zuchowe oraz ich znaczenie. Utrwaliły 6 Praw Zucha i złożyły Obietnicę Zuchową, którą przyjęła od nich komendantka Hufca ZHP Gostynin pwd. Bernadeta Złotowska. Tym samym uczniowie SP3 w Gostyninie stali się prawowitymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Zuchy w radosnym nastroju z błyszczącymi znaczkami na piersi i uśmiechem na twarzy udały się do domu. Z harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!
dh Magdalena Apalczyk, dh Agnieszka Lewandowska.

 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej

Kolejny rok akademicki U3W rozpoczęty

W dniu wczorajszym (3 października) odbyła się inauguracja kolejnego, siódmego już roku akademickiego dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Miejskim Centrum Kultury.

Uroczystość otworzyły dyrektor MCK Aleksandra Milczarek i opiekun U3W Małgorzata Garstka.

Następnie chór Vox Cordis pod kierownictwem Michała Pilichowicza wykonał "Gaudeamus", a potem trzy utwory "Mazowsza".

Nowi studenci otrzymali swoje indeksy od rady słuchaczy.

Uwieńczeniem tej uroczystości był wykład Lesława Urbankiewicza "Walory historyczne i kulturowe Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i jego okolic". Prelegent swoją opowieść popierał bardzo interesującymi slajdami. Mówił o parku krajobrazowym, a także o krajobrazie kulturowym.

Słuchacze za tak ciekawy wykład nagrodzili pana Lesława gromkimi brawami.

 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W

Jubileusz gostynińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej

Obchody wyjątkowej rocznicy 140-lecia powstania gostynińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej miały miejsce w ubiegłą sobotę (5 października br.). Na uroczystość przybyli m.in.: Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Antoni Jan Tarczyński - członek Prezydium ZOSP RP, st. bryg. Mirosław Jasztal zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, bryg. Rafał Zdziennicki - Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP, Hilary Januszczyk wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika - Maria Wróblewska, a także Wioletta Kulpa - radna miasta Płocka, Marlena Mazurska - kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Lokalne władze samorządowe reprezentowali: burmistrz Paweł Kalinowski, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, Andrzej Reder - przewodniczący Rady Miejskiej, Starosta gostyniński – Arkadiusz Boruszewski i Wójt Gminy Gostynin – Edmund Zieliński.

Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, podczas której kazanie do wiernych wygłosił diecezjalny kapelan strażaków ks. Andrzej Zakrzewski.

Następnie delegacje złożyły kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II.

Kolejną częścią uroczystości był przemarsz na podzamcze, gdzie zasłużeni dla straży otrzymali odznaczenia. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał przewodniczący RM - Andrzej Reder, natomiast burmistrz Paweł Kalinowski został uhonorowany brązową odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej oraz srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Medal za zasługi dla Miasta Gostynina wręczył burmistrz: Sylwestrowi Modrzejewskiemu, Jarosławowi Ruteckiemu i Świtalskim - Krzysztofowi, Jackowi i Grzegorzowi.

Dyplom Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymali: 

STRAŻACY OSP 1. Świtalski Krzysztof 2. Świtalski Grzegorz 3. Świtalski Jacek 4. Sochacki Mateusz 5. Suwała Bartosz 6. Szymański Mateusz 7. Dąbrowski Maciej 8. Żurowski Marcin 9. Sobiecki Marek 10. Janiszewski Robert 11. Pakulski Józef
SPONSORZY OSP 1. Kazimierz Majchrzak 2. Dubielak Krzysztof 3. Wasilewski Krzysztof 4. Staropolska Masarnia

Gospodarz naszego miasta w swoim wystąpieniu powiedział m.in.: "Dumny jestem z tego, że gostynińska jednostka przetrwała tyle lat. Wasze działania przepełnione są walką z żywiołami oraz ratowaniem życia i mienia lokalnej społeczności. Jesteście wierni hasłu "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Tworzycie miejscową jednostkę, dbając o nią każdego dnia, a także budując jej historię".

Dalszych sukcesów i samych dobrych lat życzył strażakom Waldemar Pawlak.

Druga część uroczystości odbyła się w zamku, gdzie miała miejsce sesja popularno-naukowa, w której udział wzięli ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski, dr Barbara Konarska-Pabiniak, Karol Podleśny Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie brygadier w stanie spoczynku. Zebrani usłyszeli wiele ciekawych informacji związanych z historią Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Następnie wystąpił chór miejski Arce Cantores, który za pięknie wykonane utwory zebrał gromkie brawa. Na podzamczu można było podziwiać wozy strażackie i wziąć udział w pikniku strażackim.

Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Słowa podziękowania za wsparcie finansowe kierujemy także do:

 • Staropolskiej Masarni Sp. z o.o. - Sławomir Ciarka
 • Izolbet Sp. z o.o. - Kazimierz Majchrzak
 • DUBIMEX Zakład Przetwórstwa Mięsa Sp.j. - Zygmunt Dubielak
 • Hurtowani Owoców i Warzyw MANGO - Joanna Strzelecka
 • Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
 • Zarządu Regionu Płockiego NSZZ Solidarność.
 • Mazowsze
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • logo

Kolejny sukces inwestycyjny w MPEC

W dniu 4 października br. w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gostyninie Sp. z o.o. przy ul. Kolejowej odbyło się uroczyste podsumowanie zrealizowanej inwestycji pod nazwą "Remont – modernizacja pompowni Centralnej Ciepłowni". Jest to II etap prac na obiekcie w ostatnich czterech latach.

Prezes Zarządu MPEC Gostynin, Szymon Nieć powitał zaproszonych gości, wśród których byli burmistrz Paweł Kalinowski, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, Przewodniczący Rady Nadzorczej MPEC Marek Witkowski, przedstawicieli wykonawcy Zbigniewa Szamałka, Ewelinę Szamałek-Garcarek, pracowników spółki oraz pozostałych gości. Przypomniał, że pompownia została oddana do użytku w grudniu 1996 roku, czyli 23 lata temu. Koszt nowej inwestycji wyniósł 1.891.000,00 zł netto finansowanych ze środków własnych MPEC. Prace rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Od 24 czerwca do 7 lipca nastąpiła planowana 2 tygodniowa przerwa w dostawie ciepła dla odbiorców. W tym okresie przeprowadzane były kluczowe prace, które wymagały zatrzymania obiektu. Prezes przeprosił mieszkańców Gostynina, których dotknęła niedogodność w postaci braku ciepłej wody.

W skład prac wchodziło: wykonanie dokumentacji technicznej i powykonawczej, remont instalacji wewnętrznej na zasileniu i wyjściu z pomp wraz z przebudową rurociągów, modernizacja układu mieszającego kotłów, wymiana armatury, pomp, zaworów regulacyjnych pompowni, odmulaczy sieciowych. Ponadto zrobiono zabezpieczenia antykorozyjne na rurociągach, nową izolację termiczną, wykonano także szafy sterownicze ze sterownikiem PLC oraz panelem operatorskim, szafy siłowe z przemiennikami częstotliwości dla potrzeb nowych napędów układu hydraulicznego, opomiarowanie i sterowanie układu pompowego.

W ramach przeprowadzonych prac o 30% została zredukowana moc elektryczna zainstalowanych pomp oraz o 7% poprawiła się ich sprawność.

Burmistrz Paweł Kalinowski pogratulował i podziękował prezesowi Szymonowi Nieciowi za kolejną udaną i bardzo potrzebną naszym mieszkańcom inwestycję.

Aby tradycji stało się zadość przecięta została wstęga przez: burmistrza Pawła Kalinowskiego, prezesa Szymona Niecia, Przewodniczącego Rady Nadzorczej MPEC Marka Witkowskiego oraz przedstawiciela firmy Energika Zbigniewa Szamałka. To nie koniec inwestycji w spółce. Kolejnym etapem będzie wymiana sieci oraz budowa nowej magistrali ciepłowniczej.

Szymon Nieć

 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC

Uczniowie Jedynki na Ukrainie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie od lat realizuje projekty, dzięki którym uczniowie mają możliwość wyjazdów zagranicznych w ramach wymiany międzynarodowej. W ciągu ostatnich dwóch lat odbyły się wyjazdy dla uczniów między innymi do Hiszpanii, Grecji czy Chorwacji.

W czerwcu br. powstał projekt pt. „Moje pasje”, który jako jeden z 69 na 215 złożonych uzyskał akceptację Polsko - Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży działającej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Na realizację projektu szkoła otrzymała z dotacji MEN dofinansowanie w wysokości 12 913 euro. „Moje pasje”, to odpowiedź na potrzebę rozwoju zainteresowań młodzieży. Ma na celu ukierunkowanie ich zdolności, wspieranie aktywności, potencjału twórczego i jednocześnie budowanie przyjaznych relacji z partnerami projektu (Liceum Ekonomiczne w Złoczowie - Ukraina). Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu 2019 r. i już w lipcu odbyła się wizyta przygotowawcza na Ukrainie, podczas której omówione zostały zasady współpracy członków grupy projektowej. Koordynatorem wszystkich działań została pani Renata Kuźniewska. W przygotowanie projektu zaangażowani byli również nauczyciele SP 1 Anita Stachowska i Robert Idzikowski. Stronę ukraińską natomiast reprezentowali Andriej Zabrodskij i Natalia Kowalik. We wrześniu 2019 r. uczniowie gostynińskiej Jedynki wraz z opiekunami złożyli wizytę na Ukrainie. Przez tydzień poznawali oni uczniowskie życie uczestnicząc w zajęciach ze swoimi ukraińskimi partnerami oraz szukali śladów polskości na ukraińskiej ziemi. Wśród miejsc, które zwiedzili uczniowie Jedynki znalazły się między innymi: Cmentarz Orląt Lwowskich, wieś Biały Kamień, gdzie urodził się Michał Korybut Wiśniowiecki, Lwów ze wspaniałym Lwowskim Narodowym Akademickim Teatrem Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, Uniwersytet Lwowski, Pomnik Adama Mickiewicza, Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyjątkowe chwile uczniowie spędzili w Gawareczczynie, ukraińskiej wsi, gdzie poznawali tajniki wyrobu unikatowej ceramiki, realizując się artystycznie podczas pleneru malarskiego oraz zgłębiając zwyczaje i tradycje ukraińskiej ludności. Poprzez udział we wspólnych działaniach projektowych uczniowie mieli możliwość zademonstrowania swoich pasji, rozwinięcia swoich zdolności językowych oraz poszerzenia wiedzy na temat różnorodności kulturowej kraju partnerskiego. Niebawem kolejna relacja, tym razem z wizyty ukraińskiej młodzieży w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie.

Anna Pakulska - SP1

 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie

Szczepienia przeciw grypie

Zapobieganie zachorowaniom na grypę i jej groźnym powikłaniom to wciąż wielkie wyzwanie. Pojawiło się światełko w tunelu w postaci zwiększenia liczby osób zaszczepionych. Niestety w Polsce tzw. współczynnik wyszczepialności utrzymuje się wciąż na niskim poziomie.

Szczepienie ochronne przeciw grypie jest najskuteczniejszą formą ochrony przed zachorowaniem i pogrypowymi powikłaniami. Obecnie eksperci zalecają szczepienie wszystkim osobom powyżej 6 miesiąca życia. Pacjenci przewlekle chorzy, kobiety w ciąży i osoby starsze są grupami szczególnie rekomendowanymi do corocznych szczepień przeciw grypie.

Najlepiej zaszczepić się w okresie od września do końca grudnia, tak aby zdążyć przed szczytem zachorowań na grypę, który występuje między styczniem a marcem.

Liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w poprzednim sezonie grypowym (od września 2018 r. do końca sierpnia 2019 r.) wyniosła ponad 4,6 mln osób, z których 17,5 tysiąca wymagało pobytu w szpitalu. Co więcej, zanotowano aż 150 zgonów, czyli 3-krotnie więcej niż w sezonie 2017/2018.

 • Szczepienia przeciw grypie

Oświadczenie Burmistrza Miasta Gostynina

W związku z artykułem opartym na kłamstwach pt.: „Modernizacja stadionu. Co działo się przez rok? Nadal brak pozwolenia na budowę”, zamieszczonym przez portal gostynin.info w dniu 8 października 2019 r. informuję iż:

- kłamstwem jest, że nie ma wydanego pozwolenia na budowę. Decyzją nr 435/2018 z dnia 17.12.2018r. Starosta Gostyniński zatwierdził projekt budowlany wraz z udzieleniem pozwolenia na budowę dla Gminy Miasta Gostynina obejmujący: „Modernizację Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie polegającej na: rozbiórce istniejących budynków gospodarczych, budowie: zaplecza socjalno-gastronomicznego, boiska treningowego, dojść i dojazdów, wydzielonych trybun dla kibiców gości, oświetlenia terenu wraz z infrastrukturą i urządzeniami, instalacji odgromowej, instalacji zraszania, przebudowie: bieżni, układu komunikacji wewnętrznej wraz z parkingami: remoncie: boiska piłkarskiego, skoczni w dal, rzutni pchnięcia kulą” w Gostyninie , ul. Sportowa 1 na działce nr ewid.360, 140401_1.0001 Gostynin,

- kłamstwem jest, że Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski wraz z Dyrektorem MOSiR-u Wiesławem Adamskim spotykali się w sprawie uzyskania niezbędnego wkładu finansowego do przeprowadzenia inwestycji między innymi u europosła z Prawa i Sprawiedliwości Adama Bielana.

- kłamstwem jest, że koszt inwestycji wyceniono na 7,5 miliona złotych.

Ponadto informuję , że Gmina Miasta Gostynina złożyła wniosek na zadanie pod nazwą: Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie polegająca na budowie zaplecza socjalno – sanitarnego oraz boiska treningowego na potrzeby Miejskiego Klubu Sportowego Mazur Gostynin wraz z niezbędną infrastrukturą i urządzeniami” (I etap modernizacji) w ramach Programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej EDYCJA 2019”. Wniosek został złożony 29 marca 2019 r. do Ministerstwa Sportu i Turystyki i w dalszym ciągu podlega ocenie.

Koszt ogółem planowanej inwestycji (I etapu) : 5 837 134,00zł
Kwota wnioskowana: 2 918 567,00zł

W pierwszym etapie zaplanowano realizację najpilniejszych elementów, tj.: budowę zaplecza socjalno-sanitarnego oraz budowę boiska treningowego wraz z dojściami, dojazdami, niezbędną infrastrukturą techniczną, w tym instalacją oświetleniową, wodno-kanalizacyjną realizowaną w miejscu rozbiórek istniejących budynków gospodarczych i kortów tenisowych.

Przytoczywszy powyższe fakty zwykłą przyzwoitością wykaże się redakcja portalu gostynin.info prostując nieprawdziwe informacje. W przeciwnym razie Gmina rozważy dochodzenie swoich praw na drodze stosownego postępowania.

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

 • MOSiR w Gostyninie

Zapraszamy na II Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores

Festiwal Chórów Avis Cantores odbędzie się w najbliższą sobotę 12 października na zamku Gostynińskim.

Przesłuchania chórów zaczną się od godziny 12.00 a o godz. 15:30 zapraszamy wszystkich Państwa na koncert finałowy chóru Chaverim ze Swarzędza. Chór ten został w ubiegłym roku laureatem pierwszego gostynińskiego festiwalu chórów i jako zwycięzca wykona koncert finałowy wraz z gwiazdą wieczoru Panią Halina Benedyk. Po koncercie zostaną rozdane nagrody dla najlepszych chórów oraz wyłoniony chór, który otrzyma nagrodę Grand Prix i w następnym roku uświetni tę uroczystość koncertem.

Festiwal chórów Avis Cantores dedykujemy amatorom - ludziom podążającym za swoimi pasjami, miłośnikom śpiewu i pięknej muzyki. Chcemy na nowo odkryć i zaszczepić w ludziach chęć wspólnego, amatorskiego muzykowania a malownicza sceneria zamku gostynińskiego jest dla tego wydarzenia najlepszym miejscem.

Organizatorem tego wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie, a opiekunem artystycznym Michał Pilichowicz  (pomysłodawca tego Festiwalu w poprzednim roku w ramach Budżetu Obywatelskiego).

Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.

 • Avis Cantores

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019

Najmłodsza grupa reprezentantów Klubu Żeglarskiego HALS w miniony weekend 5 października 2019r. wzięła udział w ostatnich regatach minionego sezonu żeglarskiego kończąc jednocześnie tegoroczny projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Gostynina obejmujący udział grupy juniorów w cyklu regat klasy Optymist. Regaty rozegrane zostały na wodach Zalewu Włocławskiego na przystani klubu w Nowym Duninowie. W zawodach wzięli udział młodzi zawodnicy z Gostynina, Nowego Duninowa oraz Włocławka. Mino dość kapryśnej pogody udało się rozegrać trzy biegi regatowe oraz wyłonić grupę zwycięzców, którą tym razem okazali się żeglarze z Włocławka.

Miniony sezon, to już czwarty rok działalności Klubu na rzecz najmłodszych adeptów żeglarstwa, to okres w którym już trzecia kilkunastoosobowa grupa dzieciaków, posiadła umiejętności żeglarskie tak niespotykane i mało popularne wśród gostynian.

Nieustannie zabiegając o zmianę tej sytuacji już dziś Klub Żeglarski HALS zaprasza do udziału w przyszłorocznych szkoleniach, kursach, rejsach i regatach organizowanych dla wszystkich grup wiekowych.

Źródło: Tomasz Reszkowski

 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019

Cała Polska biega Gostynin też

Zapraszamy w imieniu organizatorów na stadion MOSiR w Gostyninie w dniu 11 października (piątek), gdzie od godziny 16.00 odbywać się będą biegi dzieci, młodzieży i główne.

Szczegóły znajdują się na plakacie w załączniku. Prosimy o zapoznanie się. 

 • Cała Polska biega - plakat

Umowa na modernizację systemu oświetlenia ulicznego podpisana

W dniu dzisiejszym (10.10.2019 – czwartek) została podpisana umowa na modernizację systemu oświetlenia ulicznego wraz z systemem redukcji mocy, sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie miasta Gostynina.

Na spotkanie do sali posiedzeń Urzędu Miasta przybyli: Prezes Zarządu Centrum Zaopatrzenia Energetyki EL-TAST Sp. z o. o. Stefana Tatarka, dyrektor generalny – Sławomir Pałczyński, Inspektor Nadzoru Autorskiego Jarosław Rejlich i główny specjalista ds. Sprzedaży Energa Oświetlenie Piotr Juckiewicz.

Urząd Miasta reprezentowali: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder wraz z radnymi, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, Skarbnik Bożena Sokołowska, Sekretarz Miejski Hanna Adamska, a także naczelnicy i pracowników Urzędu Miasta Gostynina.

Gospodarz naszego miasta powiadomił zebranych o korzyściach po modernizacji oświetlenia: - Na modernizację systemu oświetlenia ulicznego wraz z systemem redukcji mocy, sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie miasta Gostynina” Gmina Miasta Gostynina uzyskała dofinansowanie w formie pożyczki, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Programu priorytetowego Nr 3.3 Ochrona atmosfery SOWA – oświetlenie zewnętrzne w kwocie do 3.456.123,00 zł. W ramach inwestycji zaplanowano montaż 1644 punktów świetlnych w tym montaż nowoczesnych opraw LED w ilości 1483 szt. w zamian za istniejące energochłonne oprawy oraz wymiana w 161 oprawach istniejących źródeł światła na zamienniki LED. Modernizacja oświetlenia przyczyni się do zmniejszenia średniej energochłonności punktu świetlnego oraz spadku całkowitej mocy systemu oświetleniowego o około 70%. Konsekwencją zmniejszenia mocy zainstalowanej są oszczędności finansowe, wynikające ze zmniejszenia zużycia energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia. Realizacja inwestycji spowoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej o około 680 Mega Wato godzin rocznie. Oznacza to przyczynienie się każdego roku do redukcji emisji szkodliwych substancji.

Potem głos zabrał Prezes Zarządu Centrum Zaopatrzenia Energetyki EL-TAST Sp. z o. o. Stefan Tatarek, który wyraził zadowolenie z podjętej współpracy.

Następnie podpisano umowę na modernizację systemu oświetlenia przez Stefana Tatarka, burmistrza Pawła Kalinowskiego i skarbnika Bożenę Sokołowską.

Zgodnie z harmonogramem rzeczowo-terminowo-finansowym realizacja zadania planowana jest w terminie od 7.01.2020r. do 28.02.2020r.


 


 

 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego

Informacja

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 10 października 2019 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

Wykaz obejmuje nieruchomość składającą się z działek oznaczonych numerami ewidencyjnymi 772,773 i 774/3 o łącznej powierzchni 10.2739 ha położonej w Gostyninie przy ul. Krośniewickiej.

Gostynin, dnia 9 października 2019 r.


 

 • -

Konkurs na realizację programów profilaktycznych

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza konkurs ofert na powierzenie zadań z zakresu zdrowia publicznego, dotyczący realizacji programów profilaktycznych związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi. Zadaniem konkursu jest:

 1. Realizacja wydarzenia o charakterze artystycznym, którego celem jest promowanie działań miasta na rzecz osób dotkniętych problemem alkoholowym i narkotykowym oraz ich rodzin.
   
 2. Realizacja programów profilaktycznych w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej dla:
 • rodziców dzieci w wieku przedszkolnym,
 • rodziców uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Gostyninie.

Oferty należy składać wyłącznie na drukach, których wzór określa załącznik nr 1 do niniejszego Ogłoszenia. Formularz oferty wraz z oświadczeniami dostępny jest pod Ogłoszeniem. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem treści zadania na które składana jest oferta oraz danymi oferenta w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 października 2019 roku włącznie.

Szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wersja edytowalna oferty i sprawozdnia poniżej.

2,5 mln zł dla Gostynina na modernizację stadionu

W dniu 10 października 2019 r. na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki został opublikowany Protokół z oceny formalno-merytorycznej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Z zapisów protokołu wynika, iż inwestycja Gminy Miasta Gostynina pod nazwą: „Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie polegająca na budowie zaplecza socjalno-sanitarnego oraz boiska treningowego na potrzeby Miejskiego Klubu Sportowego Mazur Gostynin wraz z niezbędną infrastrukturą i urządzeniami”  otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 500 000,00zł.

Łączny koszt planowanego zadania to 5 837 134,00zł. Pierwszy etap inwestycji na terenie MOSiR w Gostyninie obejmie budowę zaplecza socjalno-sanitarnego oraz budowę boiska treningowego wraz z dojściami, dojazdami, niezbędną infrastrukturą techniczną, w tym instalacją oświetleniową, wodno-kanalizacyjną realizowaną w miejscu rozbiórek istniejących budynków gospodarczych i kortów tenisowych.

Zdjęcia: Rafał Zalewski

 • Stadion MOSiR
 • Stadion MOSiR

II edycja Avis Cantores

Za nami Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores - II edycja Festiwalu zainaugurowanego w 2018 roku.

Zeszłoroczna impreza odbyła się w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jej pomysłodawcą był Michał Pilichowicz. 

W tym roku II edycja festiwalu odbyła się dzięki burmistrzowi Pawłowi Kalinowskiemu, który zdecydował, aby to wydarzenie wpisało się na stałe do kalendarza imprez miejskich. Celem festiwalu jest promocja śpiewu chóralnego.

Organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury, a opiekunem artystycznym Michał Pilichowicz.

Dobór repertuaru, poziom artystyczny i interpretacje oceniało jury w składzie: Iza Denst-Szydłowska, Gabriel Zielak, Paweł Pilichowicz i Dominik Janiszewski. 

Zebrani w sali kolumnowej wysłuchali występów chórów senioralnych oraz chórów i zespołów młodzieżowo-dziecięcych z Aleksandrowa Kujawskiego, Gostynina, Rogozina, Radojewic, Płocka, Łodzi i Swarzędza. 

Grand Prix  otrzymał chór Canto Alegre z Łodzi, I miejsce Lutnia Nova z Aleksandrowa Kujawskiego, II miejsce Tibi Cantamus z Płocka, III miejsce Arce Cantores z Gostynina i IV Vox Maiorum z Płocka.

W kategorii chóry senioralne na miejscu I uplasował się chór Eklezja z Rogozina, II miejsce zajął Vox Cordis z Gminy Gostynin i na III - chór parafii św. Marcina z Gostynina.

Kategoria dziecięca przedstawiała się następująco: chór ze Szkoły Muzycznej w Gostyninie zajął I miejsce, na drugim zespół Various Voice ze Zwolenia i jako trzeci nagrodzeni zostali "Mocni w Uchu" z Gostynina.

Wyróżnienie za postać sceniczną otrzymały Radojewiczanki z Radojewic.

Po części koncertowej wystąpił zeszłoroczny laureat - chór Chawerin ze Swarzędza, a po nim gwiazda wieczoru - Halina Benedyk.

 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019

Jedynka Nauczycielom

9 października 2019r. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej wypełniła się po brzegi gośćmi, którzy przyszli zobaczyć wspaniały montaż słowno- muzyczny. Jego mottem były słowa naszego wybitnego Rodaka - Jana Pawła II - „Nigdy więcej wojny”. Wśród znamienitych gości przybyłych w tym dniu do szkoły znaleźli się między innymi: posłanka na Sejm VIII kadencji oraz członek Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży - Anna Ewa Cicholska, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Reder, radni miasta Gostynina, proboszcz Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego ks. Andrzej Rutkowski, Stanisław Durma reprezentujący ZNP, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Barbara Gierula, prezes Zarządu Koła Powiatowego Ireneusz Zając, Wioletta Jankowska reprezentująca Bibliotekę Miejską, kapitan nawigator Zdzisław Jackowski, przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej Anna Orzeszek – Borkowska, przedstawiciele Rady Rodziców przy SP1, obecni i emerytowani nauczyciele Jedynki, pracownicy obsługi i administracji, rodzice uczniów, uczniowie oraz sympatycy szkoły. W przygotowanej akademii młodzi artyści przywołali 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz lęk i terror jaki w życie ludności cywilnej wprowadziła okupacja hitlerowska. Pamiętając o zbliżającym się Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie przypomnieli sylwetki wybitnych pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 i działalność największej w historii podziemnej armii - Armii Krajowej, której imię dziś dumnie nosi gostynińska Jedynka. Odwołali się również do postaci Danuty Siedzikówny „Inki”- zamordowanej sanitariuszki AK - autorytetu współczesnej młodzieży. Wśród wspomnień i scenek przedstawiających życie wojennych dzieci znalazły się także życzenia i upominki dla nauczycieli, którzy niebawem obchodzić będą swoje święto. Program poruszył serca zebranych, czego wyraz dali owacjami na stojąco. Montaż przygotowali nauczyciele SP1: Renata Cichońska, Agnieszka Cichosz, Renata Grabowska, Elżbieta Marciniak, Mariola Matuszewska, Anna Michalak, Tomasz Sarniak, Ewa Stolarz, Teresa Zarzycka oraz Alicja Żółtowska.

Tekst: Anna Pakulska SP1

Foto: Urząd Miasta Gostynina

 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom

Zaproszenie organizacji pozarządowych

Informujemy, iż Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe na spotkania, w czasie których omawiane będą zagadnienia dotyczące planowanego zakresu i zasad współpracy Województwa z organizacjami pozarządowymi w 2020 roku, a także naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych na kandydatów do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji, powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego czy organizacji I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego.

W czasie spotkań przedstawiciele Banków Żywności przedstawią ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności oraz wynikające z jej zapisów możliwości działania lokalnych organizacji pozarządowych na rzecz przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.

Szczegóły znajdują się w załączniku, prosimy o zapoznanie się z nimi.

 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski

Uroczyste oddanie do użytku monitoringu miejskiego

W dniu dzisiejszym (15 października br.) odbyło się oddanie do użytku monitoringu miejskiego, w którym udział wzięli m.in. burmistrz Paweł Kalinowski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, skarbnik Bożena Sokołowska, sekretarz miejski Hanna Adamska, a także zaproszeni goście, a wśród nich wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, przedstawiciele firmy SOFTNET TELEKOM Bielińska – Paweł Bieliński i Marcin Korytkowski, komendant KPP w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski oraz naczelnicy i pracownicy Urzędu Miasta.

Spotkanie otworzył burmistrz, który m.in. powiedział: - Zakres umowy obejmował budowę 10 punktów kamerowych zlokalizowanych w centrum miasta oraz w pasach drogowych dróg wylotowych z miasta wraz z przyłączami energetycznymi oraz przyłączami telekomunikacyjnymi, budowę linii światłowodowej w istniejącej kanalizacji teletechnicznej o długości ok. 4,3 km, remont pomieszczenia przeznaczonego pod tzw. „centrum monitoringu” wraz z wyposażeniem tego centrum w sprzęt i oprogramowanie dla potrzeb monitoringu oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi decyzjami i pozwoleniami a także uruchomienie instalacji i przeszkolenie pracowników. Punkty kamerowe wyposażone zostały w kamery szybkoobrotowe dzienno-nocne o wysokiej rozdzielczości obrazu zamontowane na słupach przeznaczonych tylko do tego celu. W centrum miasta w obszarze wpisanym do rejestru zabytków zamontowane zostały słupy stylizowane.

Burmistrz podpisał zarządzenie dotyczące regulaminu funkcjonowania monitoringu wizyjnego.

Następnie ks. dziekan Ryszard Kruszewski dokonał poświęcenia obiektu.

Dokonano także przecięcia wstęgi uroczyście otwierając pomieszczenie monitoringu.

Zebrani zadawali pytania dotyczące działania kamer.

Zwracamy się do uczestników ruchu drogowego do zachowania ostrożności podczas przebywania na drogach, umiejętnego korzystania z parkingów, a także kierowania się wyobraźnią w sytuacjach stanowiących zagrożenie dla kierowców i pieszych.


 

 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski

Dzień Edukacji Narodowej w Zamku gostynińskim

14 października br. w zamku gostynińskim odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość otworzyła i gości powitała inspektor ds oświaty Grażyna Pączek.

Następnie głos zabrali zastępca burmistrza Halina Fijałkowska i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder.

Po wręczeniu dyrektorom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi nagród z życzeniami wystąpili Barbara Gierula przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Gostyninie oraz Andrzej Osiak prezes Zarządu Powiatowego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Ostatnim punktem programu był koncert uczniów i nauczycieli z Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie. Wystąpili: Marzena Łukaszewska i Grażyna Sukiennik, Marcin Kalinowski i Maciej Milczarek, Mariusz Hejnicki i Piotr Frąś, Weronika Stańczyk, Weronika Bryłka i Dominika Wiśniewska.

 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej

Jesienny Turniej Koszykówki Mężczyzn

Zapraszamy w imieniu organizatora - Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - na Jesienny Turniej Koszykówki Mężczyzn o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera.

Impreza odbędzie się w hali sportowej o godz. 9.30.

 • Zaproszenie

Uroczyste otwarcie kolejnej inwestycji

Na dzisiejsze (16.10.2019r.) otwarcie inwestycji pod nazwą przebudowa ulicy Wacława Kujawy wraz z niezbędną infrastrukturą, skrzyżowaniami i zjazdami przybyli: córka Wacława Kujawy Maria Kujawa – Pietrzak, syn Jacek Kujawa,a także Paweł Kaźmierski – projektant inwestycji z firmy Holbud, Bogusław Mierzejewski - prezes firmy Bora z Płocka – wykonawca i pełniący obowiązki kierownika inwestycji.

Ponadto uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Urzędu Miasta Gostynina z burmistrzem Pawłem Kalinowskim na czele.

Burmistrz zabierając głos przypomniał zebranym, czego dotyczyła inwestycja, a mianowicie: rozbudowy drogi gminnej ul. Wacława Kujawy wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Floriańską, przebudowy i budowy zjazdów indywidualnych i publicznych; budowy skrzyżowania ul. Wacława Kujawy z ul. Wyszyńskiego i ul. Solidarności; budowy odcinka sieci wodociągowej wraz z hydrantem, odcinka sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego, a także przebudowy drogi gminnej ul. Solidarności wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego w Gostyninie. Projekt opracowało Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych “HOL-BUD” z Gostynina, a wykonawcą była firma BORA z Płocka. Termin realizacji inwestycji trwał od 26.03.2019r. do 21.08.2019r., zaś koszt całego zadania wyniósł 1.198.707,42 zł brutto.

Przecięcia wstęgi dokonali: Maria Kujawa – Pietrzak, Jacek Kujawa, burmistrz Paweł Kalinowski, Andrzej Reder, Paweł Kaźmierski i Bogusław Mierzejewski.

 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą

Obrady XV Sesji Rady Miejskiej

W dniu 24 października 2019 r. o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbędą się obrady XV sesji Rady Miejskiej w Gostyninie VIII kadencji.

Porządek sesji przedstawia się następująco:

 1. Otwarcie obrad

 2. Uchwalenie zmian w porządku obrad

 3. Wręczenie stypendiów miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów

 4. Wręczenie medalu „Za zasługi dla miasta Gostynina”

 5. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta

 6. Interpelacje i zapytania radnych

 7. Bezrobocie w Gminie Miasta Gostynina:

 • informacja Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy o realizacji zadań statutowych

 • informacja Burmistrza Miasta o realizacji zadań związanych ze zwalczaniem bezrobocia

       8. Sport w Gminie Miasta Gostynina:

 • informacja Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych i Zimowych oraz Pływalni Miejskiej o funkcjonowaniu jednostek

 • informacja Burmistrza Miasta o funkcjonowaniu Gostynińskiego Szkolnego Związku Sportowego

 • informacja Prezesa Miejskiego Klubu Sportowego MAZUR Gostynin o funkcjonowaniu klubu

 • informacja Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego ALFA Gostynin o funkcjonowaniu klubu

 • informacja Prezesa Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Handball Team SKRWA Gostynin o funkcjonowaniu klubu

 • informacja Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Zwoleń Team o funkcjonowaniu klubu

 • informacja Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego Football Education Gostynin o funkcjonowaniu klubu

      9. Informacja dotycząca analizy oświadczeń majątkowych za 2018 rok

    10. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Miasta Gostynina w roku szkolonym 2018/2019

    11. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności dotychczasowych klas Gimnazjum Nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie

    12. Podjęcie uchwały w sprawie stwierdzenia zakończenia działalności dotychczasowych klas Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów w Gostyninie

    13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr 343/LXIX/2017 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych, albo w schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi

    14. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Miasta Gostynina

    15. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i ustalenia stawki tej opłaty

   16. Podjecie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatkowych od środków transportowych w roku 2020

   17. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości w roku 2020

   18. Podjęcie uchwały w sprawie opłaty od posiadania psów w roku 2020

   19. Informacja dotycząca wymiaru podatku leśnego na 2020 rok

   20. Informacja dotycząca wymiaru podatku rolnego na 2020 rok

   21. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla samorządowego zakładu budżetowego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie na 2020 rok

   22. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2019

   23. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 39/V/2018 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 28 grudnia 2018 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2034

   24. Podjęcie uchwały w sprawie pozostawienia bez dalszego biegu zgłoszenia kandydata na ławnika

   25. Podjęcie uchwały w sprawie regulaminu głosowania w wyborach ławników do sądów powszechnych

   26. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Płocku w tym do Wydziału Pracy

   27. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Gostyninie

   28. Przyjęcie protokołu z XIV sesji Rady Miejskiej w Gostyninie

   29. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych

   30. Sprawy różne

   31. Zamknięcie obrad.

 • Sesja Rady Miejskiej

Informacja Burmistrza Miasta Gostynina

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j.: Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 17 października 2019 roku na okres 21 dni, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina – umgostynin.bip.org.pl został wywieszony wykaz:

 • nieruchomości oznaczonej numerem ewidencyjnym działki 3236/7 o powierzchni 31 m. kw. zabudowanej garażem Nr 1 o powierzchni zabudowy 21 m. kw. położonej w Gostyninie przy ulicy Józefa Ozdowskiego, w związku z przeznaczeniem jej do sprzedaży w trybie przetargu ustnego nieograniczonego

 

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski


Gostynin, 17.10.2019 r.

 • Herb Gostynina

MOSiR zaprasza

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie zaprasza na imprezy sportowo-rekreacyjne w dniach 20.10 (Jesienny Turniej Koszykówki Mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie), 26.10 (Jesienny Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie) i 8.11.2019r. (Biegi terenowe "Bieg dla Niepodległej" na dystansie 600/800/1000/2000/4000 m. 

 • Najbliższe imprezy MOSiR

Burmistrz Miasta Gostynina informuje

Prosimy o zapoznanie się z informacją burmistrza Pawła Kalinowskiego (załącznik) w związku z uruchomieniem Monitoringu Wizyjnego Gminy Miasta Gostynina.  

Pamięci poległych

W sobotę 19 października br. na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Targowej odbyła się uroczystość w intencji żołnierzy poległych w czasie walk niepodległościowych, a także odsłonięcie tablicy poświęconej Ludwikowi Millerowi – kapitanowi Wojsk Polskich w Księstwie Warszawskim, bohaterowi walk o niepodległość.

Na uroczystość przybyli: zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, Ginter Fuchs (współorganizator uroczystości), który był obecny wraz z żoną Ireną, ks. Szymon Czembor i ks. dziekan Ryszard Kruszewski (dokonali poświęcenia tablicy), Henryk Olszewski i Elżbieta Słabik (badacze gostynińskiej historii dotyczącej Ludwika Millera), nauczyciele i uczniowie gostynińskich szkół, mieszkańcy Gostynina i goście.

Zastępca burmistrza powiedziała m.in., że: "W historii naszego kraju walka o niepodległość łączyła Polaków różnych wyznań i narodowości. Jednym z takich bojowników był Ludwik Miller, którego życiorysem można obdarować kilka osób. Urodził się 15 kwietnia 1782 r. w Warszawie, a zmarł 13 grudnia 1854 r. w Gostyninie.

Następnie oddała głos Henrykowi Olszewskiemu i Elżbiecie Słabik, którzy podali więcej informacji, np. w jaki sposób miejsce pochówku zostało odnalezione: - "W październiku 2017 r. podczas prac porządkowych na cmentarzu, Gunter Fuchs wbił szpadel od strony północnej i usłyszał głuchy dźwięk betonowej płyty. Z uwagą zaczął usuwać suchą ziemię zmieszaną z drobnymi korzeniami. Zobaczył pękniętą betonową płytę z napisem piękną polską czcionką Ludwik Miller Kapitan artylerii wojsk polskich umarł 13 grudnia 1854 r." Nasuwało się pytanie dlaczego na cmentarzu ewangelickim, prawie pół metra pod ziemią odkrył tak wyjątkowe znalezisko. Pan Henryk z panią Elżbietą przekazali niektóre ważne fakty z życia Millera, m.in. otrzymanie złotego krzyża Virtuti Militari czy przyjaźń z ojcem Fryderyka Chopina – Mikołajem.

Więcej szczegółów przekażemy Państwu wkrótce.

 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera
 • Poświęcenie tablicy Ludwika Millera

Kolejny medal szachistów z GOSTMAT-u

W dniach od 5 do 6 października 2019r. szachiści Gostmatu reprezentowali Gostynin w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich. Zawody odbyły się w Zgierzu na terenie ośrodka „Stacja Nowa Gdynia”. Organizatorem Mistrzostw na zlecenie Polskiego Związku Szachowego był Łódzki Związek Szachowy.

W turnieju drużynowym uczestniczyły 34 drużyny. Szachiści „GOSTMAT-u” Gostynin zajęli 9 miejsce. Drużynowym Mistrzem Polski został zespół Wieża Firma Pęgów, drugie miejsce zajęła VOTUM S.A. Polonia Wrocław, a trzecie - drużyna LKS WRZOS Międzyborów.

W turnieju indywidualnym uczestniczyło 209 zawodników. Z graczy GOSTMAT-u bardzo dobrze zagrał Kamil Plichta, który ostatecznie zajął w zawodach III miejsce i zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich. Tym samych jest to już trzeci medal w dorobku Gostmatu, jeśli chodzi o starty w najważniejszych zawodach organizowanych na szczeblu centralnym (poprzednie 2012r. i 2015r.) Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich wygrał Bartosz Soćko (KSz Hetman Katowice), II miejsce zajął Igor Janik (UKS HETMAN Elbląg).

Kolejny występ szachistów z naszego miejscowego klubu w zawodach drużynowych planowany jest w grudniu, kiedy to rozpoczną się rozgrywki Otwartej Ligi Mazowieckiej – w których w dwóch ostatnich sezonach zwyciężali szachiści GOSTMAT-u Gostynin.

Źródło: Waldemar Dudziński
Prezes SzUKS "GOSTMAT 83" w Gostyninie

 • Szachiści Gostmatu
 • Szachiści Gostmatu
 • Szachiści Gostmatu
 • Szachiści Gostmatu
 • Szachiści Gostmatu

Uczniowie z Ukrainy w Jedynce

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie po raz kolejny, w ramach wymiany międzynarodowej, gościła uczniów z zagranicy. Tym razem była to grupa z Ukrainy, która wraz z opiekunami w październiku 2019r. przybyła do Jedynki w ramach realizacji projektu Moje pasje. Koordynatorem projektu była pani Renata Kuźniewska, którą podczas prac związanych z projektem wspierali nauczyciele: Anita Stachowska i Robert Idzikowski. W przygotowanie wizyty ukraińskich uczniów w Jedynce aktywnie włączyli się również dyrektor Magdalena Andrzejczak, wicedyrektor Agnieszka Olszewska oraz nauczyciele: Małgorzata Lińska, Beata Złotnik i Alicja Żółtowska. Wizyta była bardzo oczekiwana, ponieważ nasi uczniowie zdążyli już nawiązać przyjaźnie z młodzieżą ukraińską podczas swego tygodniowego pobytu, jaki miał miejsce we wrześniu br. na Ukrainie.

Realizacja projektu opierała się na kilku modułach, w ramach których zaplanowany został pobyt ukraińskich uczniów w Gostyninie. Wśród atrakcji, jakie SP 1 przygotowała dla swoich gości znalazły się warsztaty muzyczne, teatralne i komputerowe. Ważnym elementem wizyty były rozgrywki sportowe, a wśród nich mecz piłki koszykowej pomiędzy uczniami a nauczycielami czy mecz piłki nożnej Polska – Ukraina. Uczniowie ukraińscy zostali wprowadzeni w świat polskiej tradycji poprzez naukę tańca jakim jest polonez, poznali polską gościnność uczestnicząc we wspólnej kolacji w pizzerii, a swoje pasje i zainteresowania mogli rozwijać podczas wycieczki do Torunia, gdzie odwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Będąc w Toruniu, goście Jedynki samodzielnie przygotowywali pierniki w Muzeum Piernika oraz zobaczyli pomnik polskiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Młodzież ukraińska miała także okazję gościć w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie, gdzie obejrzała spektakl Inni z Floriańskiej. Dużo radości sprawiła wszystkim wizyta w profesjonalnym studio nagrań, gdzie można było zobaczyć pracę dźwiękowca. To właśnie tutaj polscy i ukraińscy uczniowie nagrali dwie wspólne piosenki zaprezentowane w trakcie trwania Festiwalu Pasji, jaki odbył się w ostatnim dniu wizyty. Jednym z modułów zaplanowanych podczas pobytu młodzieży z Ukrainy w Jedynce był Świat w fotografii. Efekty pracy uczniów można do dziś podziwiać na szkolnych korytarzach, które pełne są zdjęć przedstawiających między innymi Gostynin w obiektywie. Ciekawym doświadczeniem była dla uczniów ze Złoczowa dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka, w której wzięli udział. Produktem końcowym polsko-ukraińskiego projektu był „Festiwal pasji”, podczas którego jego uczestnicy prezentowali swoje zdolności i zamiłowania. Całość wizyty zwieńczona została wspólną biesiadą przy stołach suto zastawionych staropolskimi potrawami, które ukraińscy uczniowie wraz ze swoimi opiekunami ze smakiem degustowali. W przebieg wizyty zaangażowali się rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, dzięki którym pobyt w Polsce gości z Ukrainy był jeszcze bardziej atrakcyjny. Łzy i uściski żegnającej się przed wyjazdem młodzieży to najlepszy wymiar jakości tego projektu.

 

Anna Pakulska - SP1

 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1
 • Pasje - SP 1

Towarzyski jesienny turniej piłki koszykowej mężczyzn

W niedzielę, 20 października 2019 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano towarzyski jesienny turniej piłki koszykowej mężczyzn .

Na skutek wycofania dwóch ekip, w zmaganiach wzięły udział tylko trzy drużyny: Viper Basket Gostynin, Basket Rypin oraz Buty nie grają Medest Kutno.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Buty nie grają Medest Kutno - Viper Basket Gostynin 29:44

Basket Rypin - Buty nie grają Medest Kutno 55:60

Viper Basket Gostynin - Basket Rypin 44:29

Kolejność drużyn:

1. Viper Basket Gostynin

2. Buty nie grają Medest Kutno

3. Basket Rypin

Najlepsza piątka turnieju:

Łukasz Kulikowski z Basket Rypin, Michał Pawlak i Jakub Wojtczak z Buty nie grają Medest Kutno oraz Mateusz Walczak i Hubert Kula z drużyny gospodarzy Viper Basket Gostynin

 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej
 • Turniej piłki siatkowej

Prognoza pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie prognozuje na przeważającym obszarze gęste mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m. Zaleca się pieszym, jak i kierowcom ostrożność.

Kolejne azbestowe pokrycia dachowe zutylizowane

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że realizacja zadania pn.: „Usunięcie i unieszkodliwienie azbestu na terenie miasta Gostynina w 2019 roku” – w ramach Programu OZ-1 „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa mazowieckiego” została zrealizowana dzięki dotacji udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 3 820,60 zł.

Koszt kwalifikowany zadania: 8 088,28 zł

Dofinansowanie z WFOŚiGW: 3 820,60 zł

Środki z budżetu Gminy Miasta Gostynina: 4 267,68 zł.

Gmina Miasta Gostynina planuje ubiegać się w 2020 roku o dofinansowanie z WFOŚiGW na demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie odpadów niebezpiecznych zawierających azbest z budynków (pokrycia dachowe), stanowiących własność osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Mieszkańcy zainteresowani wsparciem finansowym w tym zakresie, proszeni są o zgłaszanie się do:

Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

Urząd Miasta Gostynina

ul. Parkowa 22

Pokój nr 1

W nieprzekraczalnym terminie do 15 stycznia 2020 roku.

 • logo

Piłka siatkowa mężczyzn

Już 26 października br. (sobota) w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie.

Losowanie grup zgłoszonych do turnieju odbyło się 21 października.

W turnieju wezmą udział drużyny m.in.: z Gostynina, Szczawina, Żuromina.

Terminarz gier znajduje się w załączniku. Prosimy o zapoznanie się z nim.

 

Losy młodzieży podczas okupacji 1939–1945

Razem odkrywamy historię 1939–1945, w międzynarodowym kontekście badamy przeszłość, jednocześnie pracując na rzecz likwidacji stereotypów i ksenofobii – to zadania jakich podjęli się uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół z Gostynina i Langenfeld. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte odwiedzili Burmistrza Miasta Gostynina, aby podziękować za wsparcie udzielone przy organizacji projektu “Zachować pamięć” w 2019 r. Młodzież podzieliła się swymi wrażeniami z pobytu w Krakowie, Oświęcimiu-Brzezince i Zakopanem w dniach 5-12 października 2019 r. oraz opowiedziała o zrealizowanym wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły Kopernikus-Realschule w Langenfeldzie historycznym przedsięwzięciu. W czasie spotkania młodzieży burmistrz Paweł Kalinowski pytał o przebieg spotkania, wzajemne relacje, udział w warsztatach i wizytach w miejscach pamięci. Młodzież relacjonując cały projekt obejrzała wspólnie z Burmistrzem zdjęcia oraz film przygotowany przez stronę niemiecką.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Komitetu Partnerstwa Miasta Langenfeld i międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Źródło: Elżbieta Szubska-Bieroń

 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza
 • Z wizytą u burmistrza

Medal i stypendia wręczone. Władze doceniły zdolną młodzież i promotora kultury.

W dniu dzisiejszym (24.10.2019) podczas obrad sesji Rady Miejskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów z naszego miasta, a także medalu "Za zasługi dla Miasta Gostynina".

Z rąk Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyninie Andrzeja Redera zarówno nagrodzeni uczniowie jak i ich dumni rodzice otrzymali dyplomy, gratulacje i jednorazową nagrodę pieniężną.

Stypendium jest wyróżnieniem indywidualnym dla uczniów, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą się poszczycić znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Promowanie młodych uzdolnionych mieszkańców Miasta Gostynina ożywia pozytywną rywalizację, sprzyja rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań a także zwiększa szanse edukacyjne młodych ludzi.

Zgodnie z Regulaminem Stypendium Miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów - Uchwała Nr 394/LXXVII/2018 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 24 maja 2018 roku, stypendia za rok 2018/2019 otrzymali:

1. Małgorzata Cichońska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

2. Bartłomiej Kapturowski - uczeń klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

3. Zuzanna Koczaska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie i Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne.

4. Mateusz Sylwester Mularczyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce

5. Antonina Osmolak – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia sportowe.

6. Weronika Stańczyk – uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie i Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie – Stypendium za szczególne osiągnięcia artystyczne.

7. Wiktor Węglewski - uczeń klasy gimnazjalnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie - Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej został wręczony również medal "Za zasługi dla Miasta Gostynina". Otrzymał go Michał Pilichowicz w uznaniu za krzewienie kultury na terenie naszego miasta.
Pan Michał Pilichowicz jest pomysłodawcą i dwukrotnym opiekunem artystycznym Ogólnopolskiego Festiwalu Chórów AVIS CANTORES. Celem festiwalu jest promocja i popularyzowanie muzyki chóralnej nie tylko w Gostyninie, ale również w regionie. Poziom artystyczny wydarzeń zawsze zdobywał uznanie Jury składającego się z profesjonalnych muzyków i cenionych chórmistrzów.


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Władze doceniają zdolną młodzież i promotora kultury
 • Medal i stypendia wręczone. Władze doceniły zdolną młodzież i promotora kultury.

W 2020 r. wzrosną dochody Gostynina

Podatek od nieruchomości stanowi jedno z największych źródeł dochodów własnych miasta. To jakie dochody z tego tytułu uzyskuje miasto jest wynikiem ustalonych przez Radę Miejską stawek podatków. Maksymalne stawki określa obwieszczeniem Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju.
Niestety subwencje i dotacje celowe z budżetu państwa jakie otrzymuje Gostynin nie wystarczają na sfinansowanie zadań samorządu, a dochody naszego miasta spadają. W związku z powyższym istnieje konieczność podniesienia stawek podatku od nieruchomości na 2020 rok, i taka uchwała została podjęta na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Należy nadmienić, że przyjęte uchwałą kwoty podatku od nieruchomości jakie będą obowiązywały w Gostyninie w 2020 r. nie uzyskały maksymalnych wysokości stawek jakie zostały ustalone przez Ministra Finansów. Poniżej przedstawiamy informację dotyczącą stawek podatku od nieruchomości na lata 2019-2020.

W Gostyninie mieszkańcy mogą również korzystać z ulg i zwolnień od podatku. Takie ulgi zostały wprowadzone kilkoma uchwałami.
Uchwała z 2017 r.  w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej na inwestycje początkowe, wprowadziła zwolnienia do 31.12.2019 r. od podatku od nieruchomości na okres 3 lat, któremu podlegają grunty, budynki lub ich części, budowle lub ich części stanowiące inwestycję początkową, zajęte na prowadzenie działalności gospodarczej. Zwolnienie to stanowi regionalną pomoc inwestycyjną przyznaną na inwestycję początkową tj. związaną m.in. z założeniem nowego zakładu i zwiększeniem zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu poprzez jego rozbudowę, nabyciem aktywów należących do zakładu, który został zamknięty lub zostałby zamknięty, gdyby zakup nie nastąpił, przy czym aktywa nabywane są przez inwestora niezwiązanego ze sprzedawcą i wyklucza się samo nabycie akcji lub udziałów przedsiębiorstwa.

Uchwała z 2015 r. w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe inwestycje i nowe miejsca pracy na terenie Gminy Miasta Gostynina w ramach pomocy de minimis wprowadziła zwolnienie od podatku od nieruchomości odpowiednio na okres 1, 2, 3, 4 lub 5 lat. Zgodnie z niniejszą uchwałą zwalnia się od podatku od nieruchomości:
1) nowo wybudowane budynki, budowle lub ich części oraz zajęte pod nie grunty
związane z realizacją nowych inwestycji i utworzeniem w nich nowych miejsc pracy na terenie Gminy Miasta Gostynina, na warunkach określonych w niniejszej uchwale,
2) nowo nabyte grunty, w tym znajdujące się na nich budynki, budowle lub ich części,
związane z realizacją nowych inwestycji i utworzeniem w nich nowych miejsc pracy na terenie Gminy Miasta Gostynina, na warunkach określonych w niniejszej uchwale;
3) Nowo nabyte grunty, w tym znajdujące się na nich budynki, budowle lub ich części
związane z realizacją nowych inwestycji i utworzeniem nowych miejsc pracy na terenie Gminy Miasta Gostynina na warunkach określonych w ww. uchwale.

Mieszkańcy Gostynina mają również możliwość skorzystania do 31.12.2020 r. ze zwolnień od podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub ich części, ogrzewanych wyłącznie olejem opałowym, gazem, biomasą, energią elektryczną, poprzez pompy ciepła lub przyłącze do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz możliwość zwolnienia od podatku od nieruchomości budynku lub jego części, którego budowa została zakończona albo którego użytkowanie rozpoczęto przed jego ostatecznym wykończeniem, po dniu 1 stycznia 2015 r., za wyjątkiem budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Treść ww. uchwał poniżej.

Uchwała Nr 250/XLVIII/2016 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 5 grudnia 2016 roku zmieniona Uchwałą Nr 286/LVII/2017Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 27 kwietnia 2017 r.
Uchwała nr 106/XXII/2015 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 października 2015 r.
Uchwała Nr 325/LXVII/2017 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 16 października 2017r.
Uchwała nr 140/XXVI/2015 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 30 grudnia 2015 r.
Uchwała nr 259/L/2016 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 grudnia 2016 roku

 • Sesja Rady Miejskiej
 • Sesja Rady Miejskiej
 • Sesja Rady Miejskiej

Obchody Święta Seniora zakończone galą

 

Święto Seniora ma na celu uświadamiać społeczeństwu problemy, z jakimi borykają się osoby starsze. Dotyczy to zarówno barier wiekowych, jak również sprawnościowych czy zdrowotnych.

W Gostyninie obchodziliśmy to święto już od początku października, inauguracją roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku. W obchody wpisał się też Festiwal chórów Avis Cantores, seans kinowy z filmem pt. "Piłsudski", wieczorek integracyjny w "Parostatku" i warsztaty florystyczne w Miejskim Centrum Kultury.

Zakończeniem tych obchodów była uroczysta gala w dniu wczorajszym – 24 października – w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury.

Licznie zebrana publiczność oklaskiwała gorąco występujących seniorów i nie tylko. Kabaret "Zwierciadło” bawił skeczem i scenkami sytuacyjnymi. Członkowie klubu seniora "Parostatek" także świetnie przygotowali swój program. Podobnie było z aktorami z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło nr 19. Muzyczna oprawa chóru Vox Cordis, którym kieruje Michał Pilichowicz, piękny program muzyczno-taneczny Ananasów z SP 3 działający pod opieką Mirosławy Pietrzak i tancerze pod kierunkiem Joanny Syski, także wzbudziły zachwyt widowni.

Barwna postać jednej z prowadzących - pani Alicji, zachwycała różnorodnymi kapeluszami.

W imieniu burmistrza Pawła Kalinowskiego, dyrektor MCK wręczyła przedstawicielom seniorów koperty życia.

Słowa podziękowania na zakończenie gali zostały skierowane do:

- Burmistrza Pawła Kalinowskiego za wsparcie w organizacji imprezy

- państwa Mirosławy i Dariusza Dubielak za słodkości

- Aleksandry Milczarek i pracowników MCK za udostępnienie sali widowiskowej, okazaną życzliwość, nagłośnienie, pomoc i profesjonalizm w organizacji uroczystości,

- występujących: kabaretu Zwierciadło z U3W, aktorów z Klubu Seniora "Parostatek", tancerzy pod kierownictwem Joanny Syski, chóru Vox Cordis z Michałem Pilichowiczem i "Ananasów" z panią Mirosławą Pietrzak za piękne i wesołe występy.

Po części artystycznej wszyscy przybyli na galę zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora
 • Gala z okazji Święta Seniora

Wstępne wyniki konkursu ofert na zadania profilaktyczne

Informujemy o wstępnych wynikach konkursu ofert na powierzenie zadań z zakresu zdrowia publicznego, dotyczącego realizacji programów profilaktycznych związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownym.

Termin składania ofert upłynął w dniu: 23.10.2019 r.

Wpłynęły trzy oferty, tj. dwie oferty na zadanie nr 1 pod nazwą Realizacja wydarzenia o charakterze artystycznym, którego celem jest promowanie działań miasta na rzecz osób dotkniętych problemem alkoholowym i narkotykowym oraz ich rodzin oraz jedna oferta na zadanie nr 2 pod nazwą: Realizacja programów profilaktycznych w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz rodziców uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Gostyninie, które zostały rozpatrzone na posiedzeniu Komisji Konkursowej w dniu 24 i 25 października 2019 r.

Po analizie ofert Komisja konkursowa negatywnie zaopiniowała dwie oferty złożone na zadanie nr 1, natomiast oferta na zadanie nr 2 została zaopiniowała pozytywnie.

Burmistrz Miasta Gostynina biorąc pod uwagę opinię Komisji, podjął następująca decyzję co do wyboru ofert i wysokości przyznanych dotacji:

- Realizacja wydarzenia o charakterze artystycznym, którego celem jest promowanie działań miasta na rzecz osób dotkniętych problemem alkoholowym i narkotykowym oraz ich rodzin - Nie wyłoniono realizatora

- Realizacja programów profilaktycznych w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej dla: 

1. rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

2. rodziców uczniów w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie - Zwrotnik - profilaktyka, terapia, szkolenia, uzależnienia i współuzależnienia 09-500 Gostynin, Halinów 8.

Od niniejszej decyzji przysługuje odwołanie do Burmistrza Miasta Gostynina, zgodnie z pkt VIII ppk 6 ogłoszenia o konkursie.

Europe Code Week w SP5

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV w Gostyninie od kilku lat regularnie organizuje Europejski Tydzień Kodowania – Codeweek, którego patronem jest Komisja Europejska. W szkole prężnie działają pasjonaci kodowania, którzy silnie motywują i dzielą się swoimi umiejętnościami, dlatego też w dniach 17-18 października 2019 r. prowadzili warsztaty w  Szkole Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach i Szkole Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich
w Izabelinie.

Prowadzący warsztaty nauczyciele i uczniowie byli podzieleni na trzy grupy, które realizowały następujące zagadnienia:
Gry logiczne z kodowaniem – Anna Balcerzak z uczniami klasy III a,
Jesienne kodowanie z kolorami – Jola Rosińska i Mariola Lewandowska,
Programowanie w Alice 3 – Robert Pypkowski z uczniami klas V a, V b i VI a.


Nauka kodowania dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym nie wymaga korzystania z komputera i specjalnych programów. Najważniejsze jest rozwijanie logicznego myślenia i dobra zabawa, dzięki której dzieci chętnie podejmują nowe wyzwania. Uczniowie klasy III a z okazji Europe Code Week zaprezentowali swoim kolegom 3 gry logiczne z elementami kodowania: gry planszowe „Złapmy lwa’ i „Mucha” oraz zabawę w kolorowe kodowanie z wykorzystaniem nakrętek. Gra „Złapmy lwa” jest rodzajem mini szachów japońskich. Dzieci najpierw poznały zasady gry na dużej planszy dywanowej, na której poduszki z symbolami zwierząt zastępowały pionki. Później mogły grać w parach na małych planszach. Wiele emocji wzbudziła gra w „Muchę”, która jest bardzo lubiana przez dzieci. Na planszy z polami 3x3 lub większej 5x5 umieszcza się obrazek muchy i poleca dzieciom obserwować drogę owada wg poleceń prowadzącego. Dzieci nie przesuwają obrazka, a jedynie wzrokiem śledzą trasę po której porusza się mucha i reagują w umówiony sposób, jeśli mucha wyjdzie poza pole kwadratu. Dla utrudnienia i lepszej zabawy można dołożyć dodatkowe obrazki np. pajęczynę, ciastko itp. oraz ustalić zachowanie muchy po spotkaniu z tymi elementami. Kolorowe kodowanie polegało na ułożeniu z 4-6 nakrętek szlaczka, takiego samego jaki ułożył prowadzący. Kolory nie mogły się powtarzać. Odgadujący dostawali od prowadzącego wskazówki w postaci kodu: zakrętki białe oznaczały kolor trafiony, ale znajdujący się w innym miejscu szlaczka, zakrętki czarne kolor trafiony na właściwym miejscu. Dzieci musiały tak przestawiać lub zmieniać kolory nakrętek, aby jak najszybciej ułożyć prawidłowy wzór.

Jesienne kodowanie prowadzone przez Panią Jolę Rosińska i Mariolę Lewandowską odbywało się na macie do kodowania w grupie „0” i klasach II. Uczniowie kodowali drogę jeża do domku z liści, układali na macie borowika. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa ruchowa z elementami kodowania „Dobierz Kolor”, dzieci ćwiczyły percepcję wzroku oraz uczyły się zdrowej rywalizacji. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawie „ Zakodowane figury”, sprawnie odczytywały cechy figur geometrycznych, korzystały z klocków dienesa. Zabawy w kodowanie to doskonała forma nauki przez zabawę.

Dzięki wykorzystaniu programu „Alice 3” uczniowie podwarszawskich szkół mogli opanować podstawowe zasady programowania poprzez tworzenie animowanych filmów. Alice to bardzo intuicyjne narzędzie, wykorzystujące technikę przeciągnij i upuść (drag and drop). Pozwala ono uczniom na obserwowanie wykonanych animacji w locie oraz szybkie przyswojenie zasad łączących reguły programowania. Każdy użytkownik ma możliwość umieszczania obiektów z dostępnej biblioteki w wybranym przez siebie wirtualnym świecie, a następnie zaprogramowania ich przy użyciu potrzebnych procedur. Przy pomocy Alice uczniowie przygotowali program pt. „Gimnastyka”, który dawał możliwość programowania ruchu bioder, kolan, rąk i głowy. Pod koniec zajęć uczniowie uznali, że zostali dobrze zmotywowani do nauki programowania. Wszyscy zainteresowani otrzymali zaproszenie na III Szkolny Konkurs Programowania w Alice 3, który odbędzie się w maju.

Na koniec warto podkreślić, że organizacja wyjazdu nie byłaby możliwa bez pomocy i zaangażowania wielu osób. Pani Mirosława Dubielak przekazała nam słodkie rogale i bułki, Pani Anna Kuśnierz odpowiadała za organizację pracy grup i obiad w Ząbkach. W Szkole Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie Panie Milena Izbicka i Aneta Sieczka odpowiadały za organizację noclegu, zajęć integracyjnych oraz warsztatów i wyżywienie. Młodzież ze szkoły zafundowała nam ogromną atrakcję w postaci pokazów chemicznych przygotowanych pod kierunkiem Pani Anety Powierży- Kowalskiej.

Dzięki wieloletniej współpracy z Panem Darko Jureković Program Manager z Oracle Academy uczniowie prowadzący warsztaty otrzymali wsparcie merytoryczne i piękne koszulki.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji Europe Code Week 2019 serdecznie dziękujemy.

Robert Pypkowski
Dyrektor szkoły

 

 

 

 • Europe Code Week
 • Europe Code Week
 • Europe Code Week
 • Europe Code Week

Gostyniński policjant liderem wśród oskarżycieli publicznych w garnizonie mazowieckim

Asp. szt. Grzegorz Kuźnicki z Zespołu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji gostynińskiej komendy zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie na najlepszego oskarżyciela publicznego policji garnizonu mazowieckiego w 2019 roku.
W  dniu 23.10.19 w Komendzie wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyły się Eliminacje Wojewódzkie II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów  –  oskarżycieli  publicznych. W zawodach uczestniczyło 28 reprezentantów komend powiatowych/miejskich policji garnizonu mazowieckiego, którzy w swoich jednostkach macierzystych pełnią funkcję oskarżyciela publicznego. Testy wiedzy dotyczyły znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: kodeks wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, kodeks karny, kodeks postępowania karnego, prawo o ruchu drogowym.
Najlepszym oskarżycielem publicznym okazał się gostyniński policjant – asp. szt. Grzegorz Kuźnicki. Gratulacje oraz okolicznościowy puchar policjant odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniewa Mikołajczyka.
Teraz asp. szt. Grzegorz Kuźnicki będzie reprezentował garnizon mazowiecki w zawodach finałowych II Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów – oskarżycieli publicznych, który odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
Trzymamy kciuki za naszego kolegę!

Źródło: KPP Gostynin

 • Asp. szt. Grzegorz Kuźnicki

Zostań chórzystą chóru miejskiego ARCE CANTORES

Jesteśmy miejskim chórem pn. ARCE CANTORES, działamy dopiero od lutego 2019 roku. Tworzymy zespół amatorski, ale śpiew to nasza pasja. Wykonujemy rożne zawody (pracujemy w administracji, służbie zdrowia, edukacji, w firmach prywatnych) ale łączy nas miłość do muzyki i chęć wspólnego spędzania czasu podczas prób, wyjazdów na Festiwale, zdobywanie nowych umiejętności aby podnieść poziom artystyczny. Zapewniamy, że będziesz dobrze się czuł w naszej muzycznej rodzinie bo śpiewanie w chórze to sposób na szczęśliwe życie a wspólne śpiewanie pomaga na wszelkie niedogodności życia: smutek, zmęczenie czy nieśmiałość. Na próbach, koncertach, podróżach jesteśmy razem i wspólnie przeżywamy silne emocje.

Przyjdź, zobacz jak ćwiczymy i zostań z nami (znajomość nut nie jest wymagana). Przekonaj się jak niewiele potrzeba, żebyś został chórzystą.

Spotykamy się zawsze w czwartki na Zamku Gostynińskim o godz. 17.30.

Z muzycznymi pozdrowieniami

 Michał Pilichowicz

 • Zostań chórzystą chóru miejskiego ARCE CANTORES

MOSiR informuje o turniejach

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje o turnieju siatkówki mężczyzn i III turnieju rundy jesiennej sezonu 2019/2020, rozgrywek piłki nożnej pn.Płocka Liga Orlik U-11 z udziałem młodych piłkarzy naszego klubu- MAZUR Gostynin. 

Ślubowanie w Szkole Muzycznej

28 października w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie to uświetnione było koncertem w wykonaniu starszych kolegów.

Udekorowani w birety uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie a następnie - za pomocą smyczka - zostali pasowani przez Dyrektora Andrzeja Sitka i Burmistrza Pawła Kalinowskiego na uczniów szkoły. Na zakończenie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim uczestnikom tej uroczystości bardzo dziękujemy za przybycie, a Nowym Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu miłych chwil w szkole muzycznej, wytrwałości i sukcesów.

 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej
 • Ślubowanie w Szkole Muzycznej

Bieg dla Niepodległej już 8 listopada

W imieniu organizatorów (MOSiR i SZS) zapraszamy miłośników czynnego wypoczynku na "Bieg dla Niepodległej Gostynin 2019". W biegu może wziąć udział każdy.

Pierwszy bieg dzieci rozpoczyna się o godz. 15.15 - rocznik 2008/mł na dystansie 600 m

15.30 - bieg dzieci roczniki 2006/2007 na dystansie 800 m

15.45 - bieg młodzieży rocznik 2003/2005 na dystansie 1000 m

16.00 - bieg kobiet (2000 m) i mężczyzn (4000 m). 

Początek i koniec biegu odbywa się na stadionie MOSiR w Gostyninie.

Do zobaczenia na stadionie.

 • Bieg dla Niepodległej
 • Bieg dla Niepodległej

Rusza konkurs na pracodawców przyjaznych żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej

Drugą edycję konkursu „Pracodawca przyjazny WOT” rozpoczęło Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. Tym razem nagrody będą przyznane w czterech kategoriach, a zgłoszenia do eliminacji mogą przesyłać nie tylko pracownicy-żołnierze WOT, ale i sami pracodawcy.

Konkurs ma na celu wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji, stojące przed nią cele i zadania oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania Terytorialsów.

Szczegóły znajdują się w załączniku. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Program dofinansowania zakupu wyrobów medycznych wdrożony

Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych informuje o wdrożonym Programie dofinansowania zakupu wyrobów medycznych umożliwiającym uzyskanie przez podopiecznych Urzędu pomocy finansowej w zakupie wyrobów medycznych.  Program ten jest skierowany do kombatantów, ofiar represji, osób deportowanych do pracy przymusowej oraz osadzonych w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, żołnierzy zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianych w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowlanych, cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych.

Szczegółowe informacje, w tym zasady ubiegania się o pomoc pieniężna oraz formularze wniosków zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pod adresem: http://www.kombatanci.gov.pl/pl/uprawnienia/sprawy-zdrowotne-i-socjalne/kombatanci/1839-program-dofinansowania-do-zakupu-wyrobow-medycznych-w-2019-roku.html

Program będzie realizowany do 6 grudnia 2019 r.

 

 • Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
 • Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

Usprawnienia komunikacyjne w okresie Wszystkich Świętych

W związku ze spodziewanym wzmożonym ruchem w rejonach cmentarzy w dniu jutrzejszym, PKS Gostynin Sp. z o.o. wprowadził zmiany w komunikacji miejskiej.

Kursy:

- Z Zalesia do Cmentarza (Ostatnia, Nagodów) godz. 8.50, 11.30, 12.30, 13.30

- Z Nagodowa (Cmentarz, Ostatnia) do Zalesia godz. 12.30, 13.30, 13.30, 14.30

- Z Kruka do Cmentarza (Ostatnia, Nagodów) godz. 10.00

- Z Nagodowa (Cmentarz, Ostatnia) do Kruka godz. 9.30, 11.20

- Z Gostynina D.A. do Cmentarza (Ostatnia, Nagodów) godz. 11.10

- Z Nagodowa (Cmentarz, Ostatnia) do Gostynina D.A. godz. 10.25.  

Ponadto, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i straty czasu podczas stania w korkach 1 listopada, informujemy Państwa o możliwości pozostawienia auta na placu zielonym przed Zamkiem Gostynińskim.

Niech jutrzejszy dzień pozostanie czasem zadumy i wewnętrznego spokoju.

 • Usprawnienia komunikacyjne w okresie Wszystkich Świętych

Modernizacja ul. Kopernika

W dniu 31 października została podpisana umowa przez Burmistrza Miasta Gostynina na przebudowę ul. Mikołaja Kopernika w Gostyninie z firmą „HYDROPOL” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z Gostynina, która złożyła najkorzystniejszą ofertę.
 

W zakres inwestycji wchodzą m.in.: rozbiórka elementów drogowych; wytyczenie projektowanych prac w terenie; wykonanie robót ziemnych, studni oraz studzienek kanalizacji deszczowej z wpustami, nawierzchni drogi, nawierzchni chodnika i zjazdów, prac porządkowych, oznakowania poziomego i pionowego oraz inne niezbędne prace szczegółowo ujęte w dokumentacji projektowej.
 

Roboty mają zostać zakończone do końca czerwca 2020 r.

Koszt inwestycji: 355.223,80 zł. Projekt dofinansowany w 70% ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

 • Modernizacja ul. Kopernika
 • Modernizacja ul. Kopernika

Podpisano umowę na przebudowę ulic: Prusa i Kochanowskiego

Burmistrz Paweł Kalinowski w dniu 31 października br. podpisał umowę z firmą GLOBAL SYSTEM z Gostynina, reprezentowaną przez Marcina Balcerzaka na wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Przebudowa drogi miejskiej – ul. Prusa wraz z zjazdami i skrzyżowaniami z drogami miejskimi oraz przebudowa drogi miejskiej – ul. Kochanowskiego wraz ze zjazdami w Gostyninie” w terminie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy jednak nie dłużej niż do dnia 31 października 2020r.

W zakres budowy ul. Prusa wchodzą m.in.: roboty przygotowawcze terenu pod plac budowy; zfrezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej jezdni i skrzyżowań; zabezpieczenie rurami osłonowymi sieci telekomunikacyjnych, energetycznej i gazowej; wykonanie wyrównania i uzupełnienia istniejącej podbudowy drogi; wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej jezdni i skrzyżowań; demontaż istniejącej nawierzchni betonowej chodników i zjazdów; wykonanie nowej nawierzchni chodników i zjazdów z kostki betonowej; wykonanie nowych odcinków chodników i poszerzeń chodników oraz utwardzeń; wykonanie nowych zjazdów; wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Zakres robót przebudowy ul. Kochanowskiego obejmuje m.in.: zabezpieczenie rurami osłonowymi sieci telekomunikacyjnych, energetycznej i gazowej; demontaż istniejącej nawierzchni betonowej zjazdów; wykonanie nowej nawierzchni zjazdów z kostki betonowej; wykonanie nowych odcinków chodników; wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Dzięki tej inwestycji usprawniona zostanie komunikacja i zwiększy się poziom bezpieczeństwa w tej części miasta.

Koszt inwestycji: 1.409.033,40 zł. Projekt dofinansowany w 70% ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.

 • Podpisano umowę na przebudowę ulic: Prusa i Kochanowskiego
 • Podpisano umowę na przebudowę ulic: Prusa i Kochanowskiego
 • Podpisano umowę na przebudowę ulic: Prusa i Kochanowskiego
 • Podpisano umowę na przebudowę ulic: Prusa i Kochanowskiego

Piękny jubileusz 101 urodzin mieszkanki Gostynina

Najstarsza mieszkanka naszego miasta pani Marianna Michalska 30 października ukończyła 101 lat.  Z tej wyjątkowej okazji Jubilatkę odwiedzili Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Maria Rendzikowska, którzy w obecności najbliższej rodziny złożyli życzenia, kwiaty i list gratulacyjny.

 

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy Pani Mariannie na kolejne lata dużo zdrowia, nieustającej pogody ducha, a także samych szczęśliwych chwil w gronie najbliższych oraz jeszcze wielu wspaniałych jubileuszy.

 • Piękny jubileusz 101 urodzin mieszkanki Gostynina
 • Piękny jubileusz 101 urodzin mieszkanki Gostynina

Ostateczne wyniki konkursu ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego

Informujemy o ostatecznych wynikach konkursu ofert na powierzenie zadań w roku 2019 z zakresu zdrowia publicznego określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020 w ramach celu operacyjnego nr 2 Profilaktyka i rozwiązywanie problemów związanych z używaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi.

Burmistrz Miasta Gostynina, biorąc pod uwagę opinię Komisji Konkursowej, po rozpatrzeniu odwołania złożonego przez Instytut Edukacji, Rozwoju i Terapii spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, podjął decyzję co do wyboru ofert i wysokości przyznanych dotacji.

Zarządzenie w sprawie ogłoszenia wyników konkursu znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w załączniku poniżej.

PatrioBUSEM po Gostyninie

Burmistrz Miasta Gostynina zaprasza wszystkich mieszkańców na historyczną podróż po Gostyninie patrioBUSEM.

W niedzielę 10 listopada br. o godz. 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00  istnieje możliwość poznania bogatej  historii naszego miasta podczas bezpłatnej przejażdżki piętrowym autobusem. Odjazd autokaru z Rynku przed ratuszem.

W czasie przejazdu przybliżone zostaną dzieje naszego miasta i miejsca, które niegdyś tętniły życiem, w tym m.in.: pierwsze grodzisko, losy rodziny Higersbergerów, pałac w Ratajach, dzielnica żydowska i sukienników Niemieckich, Zamek, Arkady, Koszary.

Ponadto uczestnicy wycieczki odpowiadając na pytania będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Gostynina, a na zakończenie każdy otrzyma pamiątkowy bilet.

Jest to niecodzienna propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia, możliwość dobrej, rodzinnej zabawy z żywą lekcją lokalnej historii.

 • PatrioBUSEM po Gostyninie

Przetarg na dzierżawę nieruchomości gruntowej

OGŁOSZENIE

 

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości gruntowej niezabudowanej położonej w Gostyninie przy ulicy Krośniewickiej stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina.

 

Lp.

Nr działki

opis i

lokalizacja

Pow. w ha

Księga

wieczysta

Przeznaczenie w p.z.p.

Miesięczny czynsz za dzierżawę stanowiący cenę wywoławczą w złotych

1.

772, 773, 774/3

Nieruchomość w kształcie wielokąta.

W ewidencji gruntów oznaczona R-RIV a i b grunty rolne

ul. Krośniewicka

10.2739

PL1G

/00011746/7

Sąd Rejonowy w Gostyninie

 

Działki znajdują się na obszarze, dla którego obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego rejonu ulicy Krośniewickiej. Przeznaczenie w planie – MN/U tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług z zakresu hotelarstwa i tereny dróg publicznych klasy dojazdowej – KDD.

 Obecnie wykorzystywana rolniczo – uprawy rolne.

308,22

 

Umowa dzierżawy zostanie zawarta na okres 3 lat, z przeznaczeniem na cele rolne. Czynsz dzierżawny należy uiszczać do 15 dnia każdego miesiąca. Czynsz dzierżawny będzie corocznie waloryzowany o wskaźnik wzrostu cen i towarów konsumpcyjnych za trzy kwartały roku poprzedniego, podawany przez prezesa GUS.

Pierwsza waloryzacja zostanie dokonana na dzień 1 stycznia 2021 roku.

Przetarg odbędzie się w dniu 05 grudnia 2019 roku (czwartek) o godz. 11- tej w pokoju nr 3 w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, ul. Parkowa 22.

                Wadium w wysokości 100,00 zł należy wpłacić w terminie do dnia 28 listopada 2019 roku (czwartek) do godziny 13 – tej w kasie Urzędu Miasta Gostynina lub na konto nr 89 1020 3974 0000 5302 0006 6258 w Banku PKO SA w Warszawie.

Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku uchylenia się uczestnika, który wygra przetarg od zawarcia umowy dzierżawy.

Szczegółowe zasady przetargu określa Regulamin Przetargu wywieszony na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina – umgostynin.bip.org.pl.

                Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Lesnictwa Urzędu Miasta w Gostyninie, ul. Parkowa 22, pokój nr 2, tel. 24 – 236 – 07 – 47.

Burmistrz Miasta Gostynina  

                                                                                             mgr Paweł Witold Kalinowski

Gostynin, dnia 4 listopada 2019 r.

 • Przetarg na dzierżawę nieruchomości gruntowej

Wielopokoleniowa miejska gra terenowa „Historia nie musi być nudna”

Wielopokoleniowa miejska gra terenowa „Historia nie musi być nudna”, to gra łącząca w sobie elementy marszu na orientację, rozwiązywania zagadek historycznych związanych z Gostyninem, jak również sposób na odkrycie swojego miejsca zamieszkania w sposób dynamiczny i atrakcyjny.

Gra nie jest bardzo forsowna fizycznie. Zaktywizuje mieszkańców i przybliży im jak wiele tajemnic i ciekawostek kryje historia miasta. Każde odwiedzone miejsce jest piękne i unikatowe.

W grze mogą brać udział uczniowie kl. VI, VII, VIII szkół podstawowych z miasta Gostynina wraz z osobą dorosłą (rodzicem, babcią, dziadkiem, ciocią itd.). Zasady rejestracji i przebiegu gry określa Regulamin dostępny poniżej.

 

Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

 • Plakat Gra Miejska

Erasmus+ w Jedynce

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie od lat bierze udział w programach i projektach, które mają na celu wymianę doświadczeń ze szkołami z innych państw. Przy tej okazji zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogą odbywać wspaniałe podróże poznając tym samym kulturę i zabytki wielu europejskich krajów, poznać system szkolnictwa, sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz nawiązać międzynarodowe przyjaźnie. Jesienią bieżącego roku w Jedynce zakończony został jeden z takich projektów o nazwie „Moje pasje moją przyszłością”, który odbywał się w ramach programu Erasmus+. Jego realizacja trwała od 01.10.2017r. do 30.09.2019r., a całkowita kwota dofinansowania opiewała na kwotę 35945 € (ok. 153000 zł). Koordynatorem projektu była jedna z nauczycielek SP1 – pani Renata Zalewska, również Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie była szkołą koordynującą wspólne działania szkół uczestniczących w projekcie, wśród których znalazły się szkoły podstawowe z Hiszpanii (Murcia), Grecji (Heraklion) oraz Chorwacji (Vinkovci).

Celem głównym projektu było stwarzanie uczniom możliwości rozwoju ich pasji i zainteresowań, a także wzrost umiejętności komunikowania się w języku angielskim i wykorzystanie nowoczesnych technik informacji i komunikacji. Założone cele zostały w pełni zrealizowane poprzez działania projektowe, które skupione były wokół kwestii związanych z rozwojem zainteresowań uczniów oraz z podnoszeniem kompetencji zawodowej kadry pedagogicznej. Aby zrealizować te zamiary podjęto szereg działań na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Efektywność projektu podniosły cztery międzynarodowe szkolenia dla uczniów i nauczycieli (tygodniowy pobyt w każdym państwie projektu), podczas których uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach ze swoimi rówieśnikami z innych krajów, demonstrować swoje pasje na forum międzynarodowym, zdobywać wiedzę z interesujących ich dziedzin, poznawać nowe możliwości TIK, rozwijać sprawności językowe. Nauczyciele brali udział w warsztatach i szkoleniach poznając nowe metody, obserwując zajęcia prowadzone innowacyjnymi metodami, doskonaląc własne umiejętności językowe, zapoznając się z nowoczesnymi narzędziami TIK. Udział w projekcie przyniósł wiele długofalowych korzyści szkole, nauczycielom, uczniom i ich rodzinom. Wszyscy poszerzyli swoją wiedzę o krajach biorących udział w projekcie, o podobieństwach i różnicach w kulturze. Zwiększyły się umiejętności nauczycieli i uczniów w dziedzinie nowoczesnych technologii, informacji i komunikacji oraz ich kompetencje językowe. Zawiązały się przyjaźnie, które dzięki nowoczesnej technologii i komunikacji będą mogły się rozwijać po zakończeniu projektu.

Anna Pakulska – SP 1

 • 1 (Copy) (2)
 • 1
 • 1b (Copy)
 • 2a
 • 2b
 • 2d
 • 2e
 • 6
 • 6a
 • 6b
 • 7 (Copy) (2)
 • 7a
 • 8 (Copy) (3)
 • 10 (Copy) (3)
 • 11
 • 11a
 • 12 (Copy)
 • 13 (Copy) (2)
 • 13 (Copy)
 • 16 (Copy)
 • 21
 • 18
 • 23
 • 28
 • 33
 • 34

Głosowanie na kandydatów do MRDPP V kadencji

Marszałek województwa mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 i 1570) prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego do głosowania na kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji.

Od 17 września do 8 października br. organizacje pozarządowe, związki i porozumienia organizacji pozarządowych oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. z 2019 r. poz. 688 i 1570), prowadzące działalność na terenie województwa mazowieckiego mogły zgłaszać kandydatów na członków Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji.

 

XV konkurs przyrodniczy

Przedszkolaki z Gostynina (nr 2, 4 i 5) i powiatu gostynińskiego z: Sannik, Szczawina Kościelnego, Kiernozi, Gąbina, Łącka, Skrzeszew i Luszyna, wczoraj (6 listopada) wzięły udział w konkursie przyrodniczym pt.: "Poznajemy uroki lasu i tajemnice otaczającej przyrody".

Współorganizatorami byli: Nadleśnictwo Gostynin, Przedszkole nr 2 i 5 oraz Urząd Miasta Gostynina.

Konkurs odbył się w pięknie udekorowanej przez panie z Przedszkola nr 2, sali kolumnowej.

Burmistrz Paweł Kalinowski w swoim wystąpieniu życzył wszystkim przedszkolakom dobrej zabawy podczas rozgrywek.

Dzieci wystąpiły w kolorowych przebraniach symbolizujących dane przedszkole, były m.in.: wiewiórki, pszczółki czy jeżyki.

Dziesięć konkurencji konkursowych przygotowały wychowawczynie z Przedszkola nr 5. Dotyczyły one m.in.: odgadywania obrazków owoców leśnych, rozpoznawania odgłosów zwierząt leśnych czy układania puzzli związanych z lasem.

Konkurs prowadziły Anna Kacprzak z Przedszkola nr 5 i Magda Łyzińska z Przedszkola nr 2, a swojego wsparcia dzieciom udzielali eksperci z Nadleśnictwa Gostynin.

Po zakończeniu poszczególnych zadań każde z przedszkoli prezentowało krótki program artystyczny. Rozpoczęło przedszkole nr 2 "Jesiennym tańcem".

Tak, jak co roku przedszkolaki były świetnie przygotowane i doskonale odpowiadały w poszczególnych konkurencjach, dlatego też wszystkie grupy zostały nagrodzone.

Za rok podczas szesnastej edycji konkursu, przedszkolaki będą rywalizowały przy współudziale Samorządowego Przedszkola w Łącku.

Foto: UMG i Nadleśnictwo Gostynin

 

 • tn__DSC0381
 • tn__DSC0382
 • tn__DSC0383
 • tn__DSC0386
 • tn__DSC0388
 • tn__DSC0390
 • tn__DSC0391
 • tn__DSC0393
 • tn__DSC0395
 • tn__DSC0397
 • tn__DSC0399
 • tn__DSC0405
 • tn__DSC0407
 • tn__DSC0411
 • tn__DSC0412
 • tn__DSC0413
 • tn__DSC0414
 • tn__DSC0417
 • tn__DSC0419
 • tn__DSC0424
 • tn__DSC0425
 • tn__DSC0427
 • tn__DSC0431
 • tn__DSC0436
 • tn__DSC0437
 • tn__DSC0445
 • tn__DSC0448
 • tn__DSC0449
 • tn__DSC0451
 • tn__DSC0467
 • tn__DSC0465
 • tn__DSC0480
 • tn__DSC0490
 • tn__DSC0484
 • tn_Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającą Nas Przyrodę 193
 • tn_Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającą Nas Przyrodę 195
 • tn_Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającą Nas Przyrodę 217
 • tn_Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającą Nas Przyrodę 299
 • tn_Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającą Nas Przyrodę 320
 • tn_Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającą Nas Przyrodę 331
 • tn_Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającą Nas Przyrodę 340
 • tn_Poznajemy Uroki Lasu i Otaczającą Nas Przyrodę 352

Ślubowanie klas pierwszych

W gostynińskiej Piątce uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie.

Spotkanie otworzył dyrektor szkoły pan Robert Pypkowski, a następnie głos zabrał burmistrz pan Paweł Kalinowski, który życzył dzieciom samych bardzo dobrych ocen oraz tego, żeby szkoła była miejscem, w którym będą się dobrze czuły, zdobywały nowe przyjaźnie i się doskonale rozwijały.

Pierwszaki pod opieką swoich pań przygotowały program artystyczny, za wykonanie którego otrzymały od zebranej publiczności gromkie brawa.

Uroczystym momentem było ślubowanie dzieci na sztandar szkoły, oraz pasowanie na pierwszoklasistę dokonane przez dyrektora i jego zastępcę pana Marka Osmałka, po którym burmistrz złożył pierwszakom gratulacje i obdarował je słodyczami.

 • tn__DSC0501
 • tn__DSC0502
 • tn__DSC0503
 • tn__DSC0506
 • tn__DSC0507
 • tn__DSC0508
 • tn__DSC0509
 • tn__DSC0515
 • tn__DSC0516
 • tn__DSC0517
 • tn__DSC0518
 • tn__DSC0519
 • tn__DSC0522
 • tn__DSC0527
 • tn__DSC0528
 • tn__DSC0529
 • tn__DSC0530
 • tn__DSC0532
 • tn__DSC0533
 • tn__DSC0535
 • tn__DSC0542
 • tn__DSC0544
 • tn__DSC0546
 • tn__DSC0549
 • tn__DSC0550
 • tn__DSC0553
 • tn__DSC0556
 • tn__DSC0557
 • tn__DSC0559
 • tn__DSC0559
 • tn__DSC0560
 • tn__DSC0561
 • tn__DSC0562
 • tn__DSC0564
 • tn__DSC0566
 • tn__DSC0570

Głosowanie na projekty BO zakończone

W dniu  5 listopada 2019 r. Komisja Skrutacyjna powołana Zarządzeniem nr 120/2019 Burmistrza Miasta Gostynina z dnia 25 października  2019 r. zakończyła liczenie i weryfikację głosów oddanych na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Z treści Zarządzenia wynika, że wykaz projektów przyjętych do realizacji w ramach BO w Gminie Miasta Gostynina stanowi załącznik Nr 1 do zarządzenia.

Wykonanie Zarządzenia powierza się Sekretarzowi Miejskiemu.

Oddawano głosy na 9 projektów, z czego przyjętych zostało 6, gdyż uzyskały najwięcej głosów:

1. ART Energy - teatr, muzyka, nowy cyrk, sztuka - 873 głosy

2. Wieczorne przejazdy na łyżworolkach, wrotkach, deskorolkach, hulajnogach ulicami Gostynina (2 Roller-Nightskating w Gostyninie" - 762 głosy

3. Darmowa nauka i doskonalenie pływania - "I Ty możesz pływać" - 548 głosów,

4. Koncerty z kulturą Jam Session (III edycja) - 530 głosów,

5. Akademia małego mistrza "MMaluch2" - 450 głosów,

6. Gostynińscy strażacy - skuteczny ratunek - 246 głosów.

Wykaz projektów przyjętych do realizacji w ramach BO w Gminie Miasta Gostynina w 2020 roku:

1. ART Energy - teatr, muzyka, nowy cyrk, sztuka

2. Wieczorne przejazdy na łyżworolkach, wrotkach, deskorolkach, hulajnogach ulicami Gostynina (2 Roller-Nightskating w Gostyninie"

3. I Ty możesz pływać - darmowa nauka i doskonalenie pływania dla dzieci i dorosłych

4. "Jazz, blues, Rock'n Roll" - Koncerty z kultura Cykl Jam Session III edycja

5. Akademia małego mistrza "MMaluch2"

6. Gostynińscy strażacy - skuteczny ratunek.

 • 33037

Przedszkolaki o niepodległości

W dniu wczorajszym (7 listopada) w Przedszkolu nr 4 w Gostyninie wraz z wychowawczyniami przygotowały piękny program słowno-muzyczno-taneczny poświęcony odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

Gości powitała dyrektor placówki Grażyna Stanisławska.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: burmistrz Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego i NSZZ „Solidarność”.

W przedstawieniu ukazane były elementy odzyskiwania niepodległości przez nasz kraj.

Mali aktorzy doskonale opanowali cały program, podczas którego został też odśpiewany hymn Polski.

Po pięknym występie burmistrz podziękował przedszkolakom i przypomniał, aby 11 listopada wywieszać w oknach flagi państwowe, a następnie obdarował dzieci słodyczami.

 • tn__DSC0571
 • tn__DSC0573
 • tn__DSC0577
 • tn__DSC0580
 • tn__DSC0582
 • tn__DSC0587
 • tn__DSC0588
 • tn__DSC0595
 • tn__DSC0598
 • tn__DSC0599
 • tn__DSC0602
 • tn__DSC0604
 • tn__DSC0606
 • tn__DSC0607
 • tn__DSC0609
 • tn__DSC0611
 • tn__DSC0612
 • tn__DSC0614
 • tn__DSC0616
 • tn__DSC0620
 • tn__DSC0621
 • tn__DSC0622
 • tn__DSC0626
 • tn__DSC0627
 • tn__DSC0630
 • tn__DSC0631
 • tn__DSC0632
 • tn__DSC0633
 • tn__DSC0634
 • tn__DSC0636
 • tn__DSC0637
 • tn__DSC0640
 • tn__DSC0642
 • tn__DSC0643
 • tn__DSC0645
 • tn__DSC0648
 • tn__DSC0649
 • tn__DSC0650
 • tn__DSC0651
 • tn__DSC0652
 • tn__DSC0653
 • tn__DSC0654
 • tn__DSC0662
 • tn__DSC0663
 • tn__DSC0667
 • tn__DSC0669
 • tn__DSC0670
 • tn__DSC0671
 • tn__DSC0673
 • tn__DSC0675
 • tn__DSC0676
 • tn__DSC0683
 • tn__DSC0685
 • tn__DSC0692
 • tn__DSC0695
 • tn__DSC0699
 • tn__DSC0700
 • tn__DSC0703
 • tn__DSC0705
 • tn__DSC0707

"I Ty możesz pływać"

Przedstawiamy w imieniu organizatorów harmonogram darmowych lekcji nauki pływania dla mieszkańców Gostynina, w ramach projektu „I Ty możesz pływać”. Zostały one zrealizowane dzięki środkom finansowym z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Gostynina. Liderem projektu jest Miłosz Nyckowski, a lekcje odbywać się będą pod kierunkiem instruktorów.

Osoby zakwalifikowane, biorące udział w zajęciach są podzielone na następujące grupy wiekowe:

7-9 lat;

10-13 lat;

18 lat i starsi

Planowane terminy zajęć:

Poniedziałek 4.11.2019 godz. 15.00 - 7-9 lat, godz. 16.00 - grupa A, 10-13 lat, godz. 18.00 - grupa 18 lat i wię cej

Wtorek 5.11.2019r. godz. 9.15 - grupa B 10-13 lat

Wtorek 5.11.2019r. godz. 9.15, grupa B 10-13 lat

Wtorek 12.11.2019r., godz. 15.00 grupa B, 10-13 lat

Poniedziałek 18.11.2019r., godz. 15.00, 7-9 lat, godz. 16.00, grupa A, 10-13 lat, godz. 18.00 grupa 18 lat i więcej

Wtorek 19.11.2019r., godz. 15.00, grupa B, 10-13 lat

Poniedziałek 25.11.2019r., godz. 15.00 grupa 7-9 latków, godz. 16.00 grupa A, 10-13 latków, , godz. 18.00 grupa 18 lat i więcej

Wtorek 26.11.2019r., godz. 15.00 - Grupa B, 10-13 lat.

Turniej Jednego Wiersza

"Jesień to wymarzona pora dla poetów – feeria barw w koronach drzew, ciepła herbata w kubku i wena skrzydlata w duszy. A więc podaj rękę poezji… żeby mogła wyjść z szuflady. 

Regulamin Turnieju przedstawia się następująco:

1. Autor prezentuje 1 własny, nigdzie nie publikowany wiersz, który odczyta.

2. Tematyka utworu jest dowolna.

3. Jeden egzemplarz utworu należy przekazać do wglądu jury.

4. Udział w Turnieju należy zgłosić do dnia poprzedzającego Turniej.

5. Nagrody będą przyznawane w 3 kategoriach:

- Klasy 7 i 8 SP

- Szkoły średnie,

-Dorośli.

Turniej Jednego Wiersza już wkrótce w galerii i kawiarni MCK-u.

Szczegóły:
http://www.mck-gostynin.pl/xxii-turniej-jednego-wiersza-zapraszamy/

 

 • Turniej Jednego Wiersza

Nauczyciele z SP 3 nagrodzeni

12 nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie zostało przed kilkoma dniami wyróżnionych odznaczeniami państwowymi, resortowymi i nagrodami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Auli Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Medale i legitymacje wyróżnionym wręczali: Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty, Krzysztof Wiśniewski - Mazowiecki Wicekurator Oświaty oraz Sławomir Adamiec – Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Decyzją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Medal Złoty za Długoletnią Służbę (30 i więcej lat pracy) został przyznany Krystynie Krysztofiak, Hannie Małachowskiej, Mirosławowi Pacholcowi i Cezaremu Zalewskiemu. Medal Srebrny za Długoletnią Służbę (20 i więcej lat pracy) przypadł w udziale: Beacie Dutkiewicz, Mariuszowi Gajewskiemu, Tomaszowi Kujawie i Grażynie Oliwie, zaś Medal Brązowy za Długoletnią Służbę (10 i więcej lat pracy) Ewie Doroszuk, Joannie Wawrzyniak i Alicji Zygmunt. Dyrektora szkoły Adama Matyszewskiego odznaczono Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Medal za Długoletnią Służbę został ustanowiony ustawą z dnia 8 stycznia 1938 roku. Przyznawany jest za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Medal KEN przyznawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania - ustanowiony został ustawą z dnia 27 kwietnia 1956 r. o prawach i obowiązkach nauczycieli, która przewidywała, że medal ten nadawany będzie „osobom zasłużonym dla oświaty i wychowania, w szczególności za działalność w zakresie piśmiennictwa, nauk pedagogicznych, programów, podręczników i pomocy naukowych” (art. 31 ust. 2).

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 • IMG_8359
 • IMG_8362
 • IMG_8366
 • IMG_8388
 • IMG_8390
 • IMG_8396
 • IMG_8399
 • IMG_8403
 • IMG_8407
 • IMG_8411
 • IMG_8417
 • IMG_8427
 • IMG_8424

Ślubowanie Pierwszoklasistów w Jedynce

W środę 8 listopada 2019r., uczniowie pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie złożyli uroczyste ślubowanie stając się tym samym pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W tym uroczystym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie oraz starsze i młodsze rodzeństwo, którzy ze łzami w oczach i z dumą obejrzeli występ bohaterów tej doniosłej uroczystości. Pięknie zaśpiewane piosenki oraz z przejęciem wyrecytowane wiersze wzbudziły w zebranych wiele pozytywnych emocji i gromkich braw. Tradycyjnie zatańczony został także kujawiak. Dzień ślubowania z pewnością na zawsze zostanie w pamięci uczniów, którym życzymy bardzo dobrych wyników w nauce, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz samych radosnych chwil spędzonych w szkole. Uroczystość przygotowana została przez wychowawczynie klas I – Annę Walczak, Annę Panek i Katarzynę Jankowską.

Anna Pakulska - SP1 Gostynin


 

 • 72133533_1497705217062529_8857795437210370048_n
 • 73390769_770016163469823_4455131230672781312_n
 • 73409354_1497704120395972_6207777693337911296_n
 • 73460480_2442023172735074_4433153328968368128_n
 • 73460767_570541803701943_5808795405000900608_n
 • 73482534_1497705053729212_184363356671442944_n
 • 73497883_1497704100395974_7473250469498847232_n
 • 73528753_342014106630757_6153625968280862720_n
 • 74187047_422205218720208_8593321212367601664_n
 • 74234640_1497704037062647_7028602933524561920_n
 • 74467051_1497704803729237_6594594181866323968_n
 • 74484987_1497704467062604_1717435058052136960_n
 • 74677014_441854016469333_2745517509930123264_n
 • 74798029_2467598030149160_6553394802568724480_n
 • 75137221_568632093891072_1130039117149634560_n
 • 75220640_1497704633729254_4780848188758163456_n
 • 75233591_1497704950395889_8414534548607467520_n
 • 75394223_2559060147535305_1409560339007143936_n
 • 75521927_1497704463729271_6498169971342835712_n
 • 76894812_464649421073419_8557862683926331392_n

"Bieg dla Niepodległej - 2019"

W piątek (8 listopada br.) na stadionie Miejskim w Gostyninie (+tereny leśne) odbył ” Bieg dla Niepodległej”. Akcja została  zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie oraz Gostyniński Szkolny Związek Sportowy.
Zawody zostały rozegrane w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na K/M i Dz./Chł. W głównym biegu wśród kobiet wygrała Monika Brulińska z Płocka, wśród panów tryumfował Andrzej Piętka z Gostynina.

Wyniki przedstawiały się następująco:

Kobiety:
2000 m - rocznik 2002/starsze
1. Monika Brulińska - Płock
2. Katarzyna Maślana -Gostynin
3. Agnieszka Fabisiak - Gostynin
4. Aleksandra Piotrowska - Płock
1000 m - rocznik 2003/2005
1. Weronika Wichlińska – SP Baruchowo
2. Wiktoria Brzezińska – SP 3 Gostynin
3. Dominika Lada SP 3 Gostynin
4. Sara Gogga SP 1 Gostynin
5. Patrycja Plećkowska GCE
800 m rocznik 2006/2007
1. Roksana Rękawiecka – SP 3 Gostynin
2. Julia Luty – SP 3 Gostynin
3. Michalina Karwowska SP 1 Gostynin
4. Nadia Mechuła SP Baruchowo
5. Nikola Sarzyńska SP Baruchowo
6. Marta Gospodarowicz SP Baruchowo
7. Magdalena Lewandowska SP 3 Gostynin
8. Daria Chrzanowska SP Emilianów
9. Alicja Węclewska SP Emilianów
10. Julia Smyczyńska SP 1 Gostynin
600 m- rocznik 2008/młodsze
1. Oliwia Marcinkowska – SP Emilianów
2. Natalia Sarzała - SP3 Gostynin
3. Aleksandra Bronikowska – SP Baruchowo
4. Natalia Golus SP 1 Gostynin
5. Gabriela Brudzińska - SP Solec
6. Kaja Sobiecka - SP 3 Gostynin
7. Nadia Goszczyńska – SP 16 Płock
8. Maja Sadlak - SP Baruchowo
9. Katarzyna Myszkowska - SP 3 Gostynin
10. Amelia Rosiak - SP Solec
11. Martyna Zielińska - SP 5 Gostynin
12. Lena Dobrzyńska – SP 5 Gostynin
13. Justyna Myzia SP 3 Gostynin
Mężczyźni:
4000 m - rocznik 2002/starsi
1. Andrzej Piętka - Gostynin
2. Kamil Goszczyński - Płock
3. Przemysław Dobrzyński - Gostynin
4. Michał Jędrzejczak - Gostynin
5. Przemysław Adamski - Płock
6. Damian Degner - Płock
7. Jakub Wojtala - Gostynin
8. Łukasz Lewiński - Gostynin
9. Piotr Mrówka – Gostynin
10. Paweł Kalinowski – Gostynin
1000 m - rocznik 2003/2005
1. Bartosz Tchorek – ZSZ Płock
2. Maciej Gajewski – SP 1 Gostynin
3. Piotr Jabłoński – SP Baruchowo
4. Jakub Bugdał – SP 1 Gostynin
5. Adrian Kaczmarek – SP 1 Gostynin
6. Mateusz Górski – SP Baruchowo
7. Dominik Kaniera – SP 3 Gostynin
8. Piotr Bronikowski – SP Baruchowo
9. Oskar Wiliński – SP 1 Gostynin
10. Albert Smyczyński – SP 1 Gostynin
11. Błażej Kucharski – SP 1 Gostynin
12.Dominik Ciechomski – ZS Gostynin
13. Konrad Milczarek – ZS Gostynin
14. Jakub Wysocki – SP 3 Gostynin
15. Krystian Różycki – SP 3 Gostynin
16. Oliwier Olszanowski – SP 3 Gostynin
17. Kacper Figaszewski – SP 1 Gostynin
18. Mateusz Pieniążek – SP 3 Gostynin
800 m - rocznik 2006/2007
1. Dawid Manista – SP Siemiątkowo
2. Piotr Skowroński – SP Baruchowo
3. Dawid Fafiński - SP1 Gostynin
4. Jakub Rutkowski – SP 1 Gostynin
5. Mikołaj Nosalski – SP 3 Gostynin
6. Piotr Ziółkowski – SP 1 Gostynin
7. Oliwier Misztal – SP 1 Gostynin
8. Szymon Zywert – SP 1 Gostynin
9. Szymon Deska – SP Baruchowo
10. Oskar Tarczyński – SP 3 Gostynin
11.Sebastian Kowalski – SP Łąck
12. Adam Dobrowolski – SP Solec
13. Gaspar Browarski – SP Lucień
14. Oliwier Wrocławski – SP Baruchowo
15. Albert Jasiński – SP 1 Gostynin
16. Piotr Stańczyk – SP Strzelce
17. Max Dobrowolski – SP 3 Gostynin
600 m - rocznik 2008/młodsi
1. Witold Nyckowski – SP Łąck
2. Jakub Radecki – SP 3 Gostynin
3. Antoni Pruszyński – SP Ląck
4. Adam Winnicki – SP 3 Gostynin
5. Łukasz Suwała – SP 3 Gostynin
6. Rafał Biniewicz – SP Emilianów
7. Kacper Bajerowicz – SP Sokołów
8. Igor Sadlak – SP Baruchowo
9. Michał Pawłowski – SP 1 Gostynin
10. Jakub Majchrzak – SP 1 Gostynin
11. Adam Piętka – SP 5 Gostynin
12. Hubert Tyszkiewicz – SP Zwoleń
13. Filip Grzybowski – SP 3 Gostynin
14. Oliwier Ciesielski – SP Baruchowo
15. Szymon Suchomski – SP Baruchowo
16. Oliwier Wojdyła – SP Baruchowo
17. Cezary Winnicki – SP Baruchowo
18. Aleksander Lewiński – SP 1 Gostynin
19. Bartosz Kaczmarek – SP 1 Gostynin
20. Nicolas Dołęgowski – SP 5 Gostynin
Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej zawodnicy/czki otrzymali
puchary i medale, za miejsca I-X pamiątkowe dyplomy.
Wystartowało 97 zawodniczek/ków.

Źródło: MOSiR Gostynin

Weekendowe atrakcje z historią w tle

W Gostyninie obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy już w weekend wyjątkowymi atrakcjami. Licznie przybyli mieszkańcy mogli wziąć udział w żywej lekcji historii podczas Wielopokoleniowej Miejskiej Gry Terenowej i przejażdżki PatrioBUSEM.

W sobotę uczniowie gostynińskich szkół wraz z opiekunami musieli się wykazać inteligencją, wiedzą, a także sprawnością fizyczną. Pomysłodawca scenariuszu Wielopokoleniowej Miejskiej Gry Terenowej Robert Idzikowski zaproponował uczestnikom zwiedzanie miejsc, które nie są wizytówką miasta i o których rzadko autorzy przewodników piszą, czym podniósł poziom trudności i atrakcyjności. Czteroosobowe drużyny przemierzały miasto poszukując zagadek historycznych związanych m.in. z woźnym gimnazjum Edwardem Jasiakiem, budynkiem niemieckiego „Arbeitsamtu” czy „gostynińskim” Heimatem. Na koniec zmagań i po ogłoszeniu wyników wszyscy zostali zaproszeni na wspólny posiłek.

Niedzielne popołudnie spędziliśmy w historycznej podróży po Gostyninie. Mieszkańcy poznali bogatą przeszłość naszego miasta podczas przejażdżki autobusem w stylu brytyjskim. Przewodnik Elżbieta Szubska-Bieroń w swojej prelekcji przeprowadziła nas przez wszystkie najważniejsze lata dla Gostynina, podkreślając wagę poszczególnych wydarzeń, miejsc oraz osób. Dzięki starym fotografią starsi uczestnicy przejazdów mogli sobie przypomnieć wygląd dawnych ulic i miejsc, a młodsi poznać miasto sprzed lat.

Weekendowe atrakcje w ramach projektu „Gostynińskie oblicza – Niepodległa” wzbudziły wiele emocji. Ich realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Dziękujmy Państwu za obecność!

Dziękujemy firmie Kellogg’s za wsparcie i przekazanie tub z chipsami ziemniaczanymi Pringles dla uczestników Wielopokoleniowej Miejskiej Gry Terenowej.

 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle
 • Weekendowe atrakcje z historią w tle

Komunikat - Bieg dla Niepodległej 2019

W piątek (8 listopada br.) na stadionie Miejskim w Gostyninie (+tereny leśne) odbył się

”Bieg dla Niepodległej”.

Akcja została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekrecacji w Gostyninie oraz

Gostyniński Szkolny Związek Sportowy.

Zawody zostały rozegrane w 4 kategoriach wiekowych z podziałem na K/M i Dz./Chł..

W głównym biegu wśród kobiet wygrała Monika Brulińska z Płocka, wśród panów

tryumfował Andrzej Piętka z Gostynina.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Kobiety:

2000 m - rocznik 2002/starsze

1. Monika Brulińska - Płock

2. Katarzyna Maślana -Gostynin

3. Agnieszka Fabisiak - Gostynin

4. Aleksandra Piotrowska - Płock

1000 m - rocznik 2003/2005

1. Weronika Wichlińska – SP Baruchowo

2. Wiktoria Brzezińska – SP 3 Gostynin

3. Dominika Lada SP 3 Gostynin

4. Sara Gogga SP 1 Gostynin

5. Patrycja Plećkowska GCE

800 m rocznik 2006/2007

1. Roksana Rękawiecka – SP 3 Gostynin

2. Julia Luty – SP 3 Gostynin

3. Michalina Karwowska SP 1 Gostynin

4. Nadia Mechuła SP Baruchowo

5. Nikola Sarzyńska SP Baruchowo

6. Marta Gospodarowicz SP Baruchowo

7. Magdalena Lewandowska SP 3 Gostynin

8. Daria Chrzanowska SP Emilianów

9. Alicja Węclewska SP Emilianów

10. Julia Smyczyńska SP 1 Gostynin

600 m- rocznik 2008/młodsze

1. Oliwia Marcinkowska – SP Emilianów

2. Natalia Sarzała - SP3 Gostynin

3. Aleksandra Bronikowska – SP Baruchowo

4. Natalia Golus SP 1 Gostynin

5. Gabriela Brudzińska - SP Solec

6. Kaja Sobiecka - SP 3 Gostynin

7. Nadia Goszczyńska – SP 16 Płock

8. Maja Sadlak - SP Baruchowo

9. Katarzyna Myszkowska - SP 3 Gostynin

10. Amelia Rosiak - SP Solec

11. Martyna Zielińska - SP 5 Gostynin

12. Lena Dobrzyńska – SP 5 Gostynin

13. Justyna Myzia SP 3 Gostynin

Mężczyźni:

4000 m - rocznik 2002/starsi

1. Andrzej Piętka - Gostynin

2. Kamil Goszczyński - Płock

3. Przemysław Dobrzyński - Gostynin

4. Michał Jędrzejczak - Gostynin

5. Przemysław Adamski - Płock

6. Damian Degner - Płock

7. Jakub Wojtala - Gostynin

8. Łukasz Lewiński - Gostynin

9. Piotr Mrówka – Gostynin

10. Paweł Kalinowski – Gostynin

1000 m - rocznik 2003/2005

1. Bartosz Tchorek – ZSZ Płock

2. Maciej Gajewski – SP 1 Gostynin

3. Piotr Jabłoński – SP Baruchowo

4. Jakub Bugdał – SP 1 Gostynin

5. Adrian Kaczmarek – SP 1 Gostynin

6. Mateusz Górski – SP Baruchowo

7. Dominik Kaniera – SP 3 Gostynin

8. Piotr Bronikowski – SP Baruchowo

9. Oskar Wiliński – SP 1 Gostynin

10. Albert Smyczyński – SP 1 Gostynin

11. Błażej Kucharski – SP 1 Gostynin

12.Dominik Ciechomski – ZS Gostynin

13. Konrad Milczarek – ZS Gostynin

14. Jakub Wysocki – SP 3 Gostynin

15. Krystian Różycki – SP 3 Gostynin

16. Oliwier Olszanowski – SP 3 Gostynin

17. Kacper Figaszewski – SP 1 Gostynin

18. Mateusz Pieniążek – SP 3 Gostynin

800 m - rocznik 2006/2007

1. Dawid Manista – SP Siemiątkowo

2. Piotr Skowroński – SP Baruchowo

3. Dawid Fafiński - SP1 Gostynin

4. Jakub Rutkowski – SP 1 Gostynin

5. Mikołaj Nosalski – SP 3 Gostynin

6. Piotr Ziółkowski – SP 1 Gostynin

7. Oliwier Misztal – SP 1 Gostynin

8. Szymon Zywert – SP 1 Gostynin

9. Szymon Deska – SP Baruchowo

10. Oskar Tarczyński – SP 3 Gostynin

11.Sebastian Kowalski – SP Łąck

12. Adam Dobrowolski – SP Solec

13. Gaspar Browarski – SP Lucień

14.Oliwier Wrocławski – SP Baruchowo

15. Albert Jasiński – SP 1 Gostynin

16. Piotr Stańczyk – SP Strzelce

17. Max Dobrowolski – SP 3 Gostynin

600 m - rocznik 2008/młodsi

1. Witold Nyckowski – SP Łąck

2. Jakub Radecki – SP 3 Gostynin

3. Antoni Pruszyński – SP Ląck

4. Adam Winnicki – SP 3 Gostynin

5. Łukasz Suwała – SP 3 Gostynin

6. Rafał Biniewicz – SP Emilianów

7. Kacper Bajerowicz – SP Sokołów

8. Igor Sadlak – SP Baruchowo

9. Michał Pawłowski – SP 1 Gostynin

10. Jakub Majchrzak – SP 1 Gostynin

11. Adam Piętka – SP 5 Gostynin

12. Hubert Tyszkiewicz – SP Zwoleń

13. Filip Grzybowski – SP 3 Gostynin

14. Oliwier Ciesielski – SP Baruchowo

15. Szymon Suchomski – SP Baruchowo

16.Oliwier Wojdyła – SP Baruchowo

17. Cezary Winnicki – SP Baruchowo

18. Aleksander Lewiński – SP 1 Gostynin

19. Bartosz Kaczmarek – SP 1 Gostynin

20. Nicolas Dołęgowski – SP 5 Gostynin

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej zawodnicy/czki otrzymali

puchary i medale, za miejsca I-X pamiątkowe dyplomy.

Wystartowało 97 zawodniczek i zawodników.

Źródło: MOSiR i SZS

 • DSC00150
 • DSC00153
 • DSC00158
 • DSC00159
 • DSC00161
 • DSC00162
 • DSC00163
 • DSC00166
 • DSC00174
 • DSC00178
 • DSC00182
 • DSC00184
 • DSC00187
 • DSC00189
 • DSC00195
 • DSC00201
 • DSC00212

Gostynin uczcił 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

W poniedziałek - 11 listopada br. - w Gostyninie, tak jak w całej Polsce obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu parafialnym w Gostyninie, a następnie w Kościele NMP Matki Kościoła została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

Po nabożeństwie: władze miasta, gminy, powiatu, poczty sztandarowe, gostynińscy harcerze, oraz mieszkańcy przeszli ulicami miasta do miejsc pamięci narodowej, gdzie delegacje złożyły kwiaty i wiązanki. Przemarsz odbył się przy udziale mażoretek i miejskiej orkiestry dętej.

Część oficjalna uroczystości zakończyła się przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odśpiewano hymn państwowy, a następnie burmistrz Paweł Kalinowski powiedział m.in.: "Niech 11 listopada będzie dniem wyjątkowym dla każdego z nas, gdyż jest to dzień ponownych narodzin naszej Ojczyzny. Celebrujmy go, by stał się prawdziwym świętem, a motywem przewodnim uroczystości niech będzie porozumienie ponad wszelkimi podziałami w imię dobra narodu".

Potem zebrani wysłuchali mini koncertu w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Józefa Pakulskiego.

Następnie Burmistrz zaprosił wszystkich chętnych na godz. 16.00 do Gaśnego na uroczyste oddanie hołdu poległym powstańcom styczniowym, a także na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku oraz grochówkę.

 • 72184873_687303008460919_5037595660061245440_n
 • 73459020_2491126307838446_2309285167803400192_n
 • 74157847_2153787978259515_567638180807835648_n (1)
 • 74157847_2153787978259515_567638180807835648_n
 • 74235599_2611288008917597_3678564717938343936_n
 • 75323386_2501126029940751_8167045115534114816_n
 • 75375565_2447308092209520_3300582234108461056_n
 • 75429585_2405236069718551_1650713054641389568_n
 • 75462357_3919147894765788_1375558070767190016_n
 • 75561449_2585232491555926_3787092829201760256_n
 • _DSC1017
 • _DSC1018
 • _DSC1021
 • _DSC1023
 • _DSC1024
 • _DSC1026
 • _DSC1027
 • _DSC1028
 • _DSC1030
 • _DSC1033
 • _DSC1036
 • _DSC1038
 • _DSC1041
 • _DSC1042
 • _DSC1043
 • _DSC1044
 • _DSC1045
 • _DSC1049
 • _DSC1051
 • _DSC1053
 • _DSC1055
 • _DSC1062
 • _DSC1061
 • _DSC1064
 • _DSC1069
 • _DSC1070
 • _DSC1071
 • _DSC1073
 • _DSC1074
 • _DSC1077
 • _DSC0094
 • _DSC0101
 • _DSC0104
 • _DSC0106

"Akademia Przedszkolaka" z wizytą u Burmistrza

Miłą niespodziankę sprawiły burmistrzowi dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Akademia Przedszkolaka", które przybyły 8 listopada br. do Urzędu Miasta.

Gospodarz naszego miasta przyjął przedszkolaki wraz z opiekunkami w sali konferencyjnej, ale przedtem wspólnie z dziećmi odśpiewał hymn państwowy.

Następnie dzieci wysłuchały wypowiedzi burmistrza o tym, do czego wykorzystywane jest pomieszczenie, w którym się znajdują.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki podarowały panu Pawłowi Kalinowskiemu piękne plakaty o tematyce niepodległościowej, a burmistrz odwzajemnił się słodyczami.

 • tn__DSC0711
 • tn__DSC0712
 • tn__DSC0715
 • tn__DSC0718
 • tn__DSC0720
 • tn__DSC0723
 • tn__DSC0724
 • tn__DSC0726
 • tn__DSC0728
 • tn__DSC0729
 • tn__DSC0730
 • tn__DSC0731
 • tn__DSC0732
 • tn__DSC0734
 • tn__DSC0735
 • tn__DSC0736
 • tn__DSC0737
 • tn__DSC0738
 • tn__DSC0740
 • tn__DSC0746
 • tn__DSC0747
 • tn__DSC0750
 • tn__DSC0751
 • tn__DSC0753
 • tn__DSC0754
 • tn__DSC0759
 • tn__DSC0761
 • tn__DSC0765
 • tn__DSC0766
 • tn__DSC0768

Program Współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi - Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Gostynin, 13.11.2019 r.


OGŁOSZENIE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH 
PROGRAMU WSPÓŁPRACY MIASTA GOSTYNINA Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI ORAZ INNYMI PODMIOTAMI,
O KTÓRYCH MOWA W ART. 3 UST. 3 
USTAWY O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE NA ROK 2020

 

1. Cel i zasięg terytorialny konsultacji
Celem konsultacji jest poznanie opinii i uwag organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019, poz. 688 z późn. zm.) prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie miasta Gostynina.

2. Przedmiot konsultacji
Przedmiotem konsultacji jest „Program współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020”.

3. Termin przeprowadzenia konsultacji
Konsultacje trwają od 21 do 25 listopada 2019 r.

4. Forma konsultacji
Informacja o konsultacjach zamieszczona jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina oraz wywieszona na tablicy ogłoszeń Urzędu. Do wyżej wymienionej informacji załączony jest projekt Programu Współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020 wraz z formularzem konsultacji.

Opinie i uwagi do Programu można zgłaszać w następujący sposób:
• Przesłać drogą elektroniczną na adres: paulina.toruniewska@gostynin.pl;
• Przesłać listownie na adres: Urząd Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin – liczy się data wpływu do Urzędu;
• Dostarczyć osobiście do Sekretariatu Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.

Uwagi i opinie, które wpłyną po 25 listopada 2019 r. nie będą rozpatrywane.

Wyniki przeprowadzonych konsultacji zostaną przedstawione Burmistrzowi Miasta Gostynina w celu ostatecznego zatwierdzenia. Opinie i uwagi zgłoszone podczas  konsultacji nie są wiążące. Informacja o wynikach konsultacji zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina w ciągu 30 dni od zakończenia konsultacji.

Powiatowy Turniej wiedzy o polskich konstytucjach

W Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki w Gostyninie odbył się w dniu 8 listopada br. II Gostyniński Turniej Historyczny pod hasłem „Konstytucja przede wszystkim”.

Głównym celem tej inicjatywy było rozpowszechnienie wiedzy o polskich konstytucjach, ich zapisach, postanowieniach oraz prawie konstytucyjnym.

Turniej został zorganizowany z okazji 100-lecia polskiego konstytucjonalizmu i poprzedzony został eliminacjami szkolnymi, które przeprowadzone zostały w październiku.

W teście wzięło udział około 50 uczestników, oprócz uczniów i nauczycieli do sprawdzenia swojej wiedzy przystąpili m.in.: burmistrz Paweł Kalinowski i zastępca burmistrza Halina Fijałkowska.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 15 listopada w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Gostyninie podczas Wielkiego Finału Wiedzy o Konstytucji.

 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"
 • II Turniej historyczny - "Konstytucja przede wszystkim"

K.O Fight Team Gostynin na Mistrzostwach Polski MMA

Ponad 400 zawodników sprawdzało swoje umiejętności na Mistrzostwach Polski MMA, które odbyły się w niedzielę 10 listopada w Sochaczewie. A co najważniejsze - wśród nich było także 5 reprezentantów naszej lokalnej grupy K.O Fight Team Gostynin, którzy wrócili z 2 srebrnymi medalami. 

Sportowe zmagania „ekipy” z Gostynina zasługują na szczególną pochwałę, gdyż był to ich pierwszy udział i oddali bardzo mocne i dobre walki.

Serdeczne gratulacje dla: 
- Krzysztofa Osmałka (2 miejsce kat. 66 kg Full Contact),
- Jakuba Paszotty (2 miejsce kat. 77 kg Pierwszy Krok),
- Patryka Sobkowiaka, 
- Krzysztofa Kurkowskiego,
- Przemysława Pokropińskiego.

Ponadto informujemy, że grupa K.O Fight Team Gostynin prowadzi nabór dla dzieci w wieku 6-9 lat i 10-14 lat w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego 2019 „Akademia MMAmalucha”. 

Sport dla dzieci to nie tylko świetna zabawa!
Jednym z podstawowych założeń w sportach walki jest uwrażliwienie dziecka na potrzebę kształtowania charakteru poprzez ćwiczenia fizyczne. Praca nad sobą, przejawiająca się w zmaganiu z własnymi słabościami oraz w doskonaleniu takich cech, jak upór w dążeniu do celu, wytrwałość, chęć pokonywania słabych stron, koncentracja, dyscyplina i porządek, staje się obecnie szczególnie wartościowa.

Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 663 452 143
 

 • K.O Fight Team Gostynin na Mistrzostwach Polski MMA
 • K.O Fight Team Gostynin na Mistrzostwach Polski MMA
 • K.O Fight Team Gostynin na Mistrzostwach Polski MMA
 • K.O Fight Team Gostynin na Mistrzostwach Polski MMA
 • K.O Fight Team Gostynin na Mistrzostwach Polski MMA

Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2

W dniu wczorajszym (13 listopada) 5 i 6 latki z Przedszkola nr 2 wystąpiły z programem artystycznym o tematyce niepodległościowej pt.: "Dzień biało-czerwony". Odśpiewano też hymn państwowy.

Przedszkolaki recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały pod czujną kontrolą wychowawczyń.

Za swój piękny występ mali aktorzy otrzymali gromkie brawa oraz słodycze od przybyłych gości, m.in. od zastępcy burmistrza pani Haliny Fijałkowskiej.

Wszyscy gratulowali dzieciom i ich paniom za ogromny trud włożony w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.

 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2
 • Dzień biało-czerwony w Przedszkolu nr 2

Jedynka dla Niepodległej

W ramach tegorocznych obchodów rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie, podobnie jak inne polskie szkoły w kraju i za granicą, przyłączyła się do organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży akcji „Szkoła do hymnu”. Akcja wspólnego śpiewania hymnu Polski to kontynuacja zeszłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której wzięło udział 5 milionów uczniów z 24 tys. szkół. Odśpiewanie hymnu punktualnie o godzinie 11.11 było jednym z wielu elementów obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Jedynce. W tygodniu poprzedzającym to wydarzenie uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, tworzyli tematyczne gazetki w klasach, wykonywali biało–czerwone kotyliony oraz poznawali fakty z historii kraju związane z utratą przez Polskę Niepodległości i dążeniami do jej odzyskania.

Anna Pakulska - SP 1 Gostynin

 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej
 • Jedynka dla Niepodległej

Burmistrz gościem w SP 3

Burmistrz Paweł Kalinowski odpowiedział na zaproszenie uczniów z klasy VI e w Szkole Podstawowej nr 3 i spotkał się dzisiaj (14 listopada) na lekcji w klasie pana Bogusława Cwalińskiego.

Burmistrz swoją wypowiedź rozpoczął od tego, jak został wybrany na to zaszczytne stanowisko, które teraz pełni, a następnie mówił, jakie obowiązki wykonuje, jak ważna jest współpraca z radnymi miejskimi. Odniósł się także do inwestycji realizowanych w mieście, oraz odpowiadał na pytania uczniów, którzy chcieli się m.in. dowiedzieć, np. gdzie wcześniej pracował. 

Na zakończenie spotkania Paweł Kalinowski obiecał uczniom, że pokaże im np. oczyszczalnię ścieków, aby mogli zapoznać się z jej działaniem i funkcją jaką pełni dla miasta.

Uczniowie z klasy VI e podziękowali burmistrzowi za przybycie i ciekawe spotkanie.  

 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3
 • Burmistrz z wizytą w klasie VI e SP 3

Tradycyjne Zaduszki Jazzowe także w Gostyninie 

W wielu miastach Polski odbyły lub w najbliższych dniach odbędą się koncerty pod nazwą Zaduszki Jazzowe. Tradycja ta jest kultywowana niezmiennie przez polskich muzyków jazzowych już ponad pół wieku. Niegdyś zbierali się w prywatnych mieszkaniach lub w kościołach i grali dla wtajemniczonych słuchaczy.

Nasz jazzowy koncert odbędzie się 22 listopada o godz. 19.00 w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego, podczas którego zaprezentuje się gostyninianin Paweł Zielak Z Przyjaciółmi, w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego 2019 „Jazz, blues, rock'n roll-koncerty z kulturą, cykl jam session", którego liderem jest Michała Bartosiak.

Paweł Zielak jest absolwentem studiów dziennych Instytutu Jazzu na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta naukowy w Instytucie Jazzu Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Teatralnych w Grazu w Austrii. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Występował wspólnie z divami polskiej wokalistyki jazzowej: Lorą Szafran, Anną Serafińską, Urszulą Dudziak i Ewą Urygą.

Serdecznie zapraszamy!

 • Tradycyjne Zaduszki Jazzowe także w Gostyninie

Poruszający koncert w Szkole Muzycznej

14 listopada w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie odbył się niezwykły koncert uczniów i nauczycieli w ramach uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Wszystkich przybyłych gości powitał dyrektor szkoły Andrzej Sitek. Nie zabrakło Burmistrza Pawła Kalinowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera, radnych, gostynińskich seniorów i bliskich osób naszych wspaniałych wykonawców.

Usłyszeliśmy melodie i pieśni, które dodawały nadziei i sił, dawały chwile radości oraz stały się symbolami odzyskanej wolności. Podczas koncertu zaprezentowano także wybitne utwory polskiego kompozytora, „ojca polskiej opery narodowej” Stanisława Moniuszki, który w tym roku obchodzi swój jubileusz. Na zakończenie, przy akompaniamencie akordeonu, wspólnie zaśpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne.

 

 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej
 • Poruszający koncert w Szkole Muzycznej

Burmistrz informuje

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tj.: Dz. U. z 2018 r., poz. 506 z późn. zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 18 listopada 2019 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości położonych w Gostyninie przy ulicach: Bema, Słowackiego, Termalnej, Bierzewickiej i Rynek przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym.

 

Burmistrz Miasta Gostynin

Paweł Witold Kalinowski

 

Gostynin, dnia 15 listopada 2019 r.

 

 • herb Gostynina

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W imieniu Biblioteki dla dzieci i młodzieży zapraszamy całe rodziny ze swoimi pociechami w wieku 9-10 lat na Światowy Dzień Pluszowego Misia, który odbędzie się 23 listopada (sobota) o godz. 11.00.

W programie organizatorzy zaplanowali: rodzinne czytanie misiowych opowieści, warsztaty i zabawy z klockami Linden oraz małe co nieco...

Z powodu ograniczonej liczby miejsc już dzisiaj zapraszamy do zapisów w Bibliotece dla dzieci i młodzieży do 20 listopada, przy ul. 18 Stycznia 2 lub pod tel. 516 029 778, 24 235 24 08 wew. 22.

 • plakat Światowego Dnia Pluszowego Misia

Apel Burmistrza Pawła Kalinowskiego

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Miasta Gostynina!

Wszyscy odczuwamy w ostatnim czasie znaczne pogorszenie się jakości powietrza, którym oddychamy. Zdarzają się takie dni, kiedy smog unoszący się nad naszym miastem bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie. Główną przyczyną jest beztroskie podejście do spalania w przydomowych kotłowniach, niskiej jakości węgla i miału węglowego. Niestety zdarza się także, że w kotłach spala się odpady, co jest absolutnie zabronione. Ponadto informuję, iż na terenie naszego miasta zostało zamontowanych 5 sensorów przeznaczonych do pomiaru i odczytu wartości zanieczyszczenia powietrza.

Powyższe dane są powszechnie dostępne na stronie internetowej 

https://airly.eu/map/pl/

Nie trujmy samych siebie, dbajmy o powietrze!


Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski

 • Nie trujmy powietrza - źródło: http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/nie-trujmy-sie.8766/

Informacja

Zgodnie z art. 40 ust. 2a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j.: Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 19 listopada 2019 roku na okres 21 dni, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta
Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta Gostynina –umgostynin.bip.org.pl został wywieszony wykaz:
➢ dotyczący sprzedaży niezabudowanej nieruchomości oznaczonej nr ewidencyjnym działki 5859/5 położonej przy ul. Sadownika w trybie przetargu ustnego ograniczonego – dla rolników indywidualnych w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 roku o kształtowaniu ustroju rolnego.


Burmistrz Miasta Gostynina
Paweł Witold Kalinowski

Gostynin, dnia 19.11.2019 r.

 • herb Gostynina

MOSiR zaprasza na Miejską Ligę Piłki Nożnej

Miejska Liga Piłki Nożnej Gostynin 2019-2020 odbędzie się 30 listopada br. (przewidywany termin), na które zaprasza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Prowadzone będą rozgrywki ligowe w kategoriach open (rocznik 2001 i starsi do rocznika 1919 - niezrzeszeni) i oldboj (rocznik 1989 i starsi - niezrzeszeni).

Podczas gdy drużyna składa się z czterech zawodników w polu plus bramkarz, limit zmian jest dowolny.

Gra trwa 2 razy po 10 minut z 5-cio minutową przerwą.

Wyróżnienia, puchary, statuetki i dyplomy otrzymają najlepsze zespoły i zawodnicy.

Organizator prosi o zgłaszanie się drużyn w terminie do 23 listopada na adres: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie, u. Sportowa 1, 09-500 Gostynin, tel/fax 024 235 33 97, e-mail: mosir.gostynin@op.pl

W zgłoszeniu podajemy: nazwę drużyny, listę imienną zawodników, nazwisko i imię trenera - opiekuna drużyny i kontakt telefoniczny.

Kierownicy drużyn zostaną poinformowani o terminie rozgrywek.   

 • Zaproszenie na MOSiR - CUP Miejska Liga Piłki Nożnej

Laureaci Konkursu Plastycznego „Jesień”2019

18 listopada 2019 r. w galerii MCK w Gostyninie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej „Jesień 2019” i wręczenie nagród laureatom konkursu. Wszystkim składamy serdeczne gratulacje. Wystawę można oglądać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy.

Laureaci Konkursu Plastycznego „Jesień”2019

 • Patrycja Matuszewska, SP Zwoleń
 • Wojtek Kowalczyk, SP Łąck
 • Maja Śnieć, Przedszkole Pacyna
 • Gabrysia Gęsiarz, SP Łąck
 • Maja Stachowska, SP 3 Gostynin
 • Daria Makowska, SP Łąck
 • Alicja Falkowska, SP Łąck
 • Zofia Banach, SP Łąck
 • Ola Jankowska, SP Łąck
 • Alicja Wiśniewska, SP 3 Gostynin
 • Blanka Winnicka, SP 3 Gostynin
 • Mateusz Grzelak, Przedszkole Luszyn
 • Filip Jędrzejczak, Przedszkole Luszyn
 • Zuzanna Koczaska, SP 5 Gostynin
 • Sylwia Miller, SP Teodorów
 • Piotr Leonarczyk, Przedszkole Pacyna
 • Antonina Perlikowska, SP Łąck
 • Kornelia Kowalska, SP Łąck
 • Piotr Małecki, SP 5 Gostynin
 • Patryk Kwiatkowski, ZS Gostynin

Źródło: MCK Gostynin

 • Laureaci Konkursu Plastycznego "Jesień 2019"
 • Laureaci Konkursu Plastycznego "Jesień 2019"
 • Laureaci Konkursu Plastycznego "Jesień 2019"
 • Laureaci Konkursu Plastycznego "Jesień 2019"
 • Laureaci Konkursu Plastycznego "Jesień 2019"
 • Laureaci Konkursu Plastycznego "Jesień 2019"
 • Laureaci Konkursu Plastycznego "Jesień 2019"

Samoobrona nie tylko dla Seniora z Kravvtrening

W dniu 14 listopada w ramach zajęć „O finansach …. w bibliotece - 6. edycja” Miejska Biblioteka Publiczna w im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie miała zaszczyt gościć Panią Różę Kaszewską instruktora Kravvtrening.pl w Gostyninie.

Zajęcia przeprowadzone przez Panią Różę Kaszewską Kravvtrening.pl pod tytułem „Samoobrona nie tylko dla Seniora” miały na celu wyposażyć uczestników w podstawowe techniki obrony z wykorzystaniem parasola czy też torebki. Nabyte umiejętności pozwolą uczestnikom w codziennym życiu radzić sobie w sytuacji zagrożenia. Zajęcie odbyły się w ramach kursu o edukacji ekonomicznej.

Serdecznie dziękujemy seniorom za duże zaangażowania, aktywność na zajęciach oraz wyśmienite humory.

Podziękowania kierujemy do Kravvtrening.pl za podjęcie współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie, a Pani Róży Kaszewskiej dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie zajęć oraz uśmiech i dobrą atmosferę.

„O finansach… w bibliotece”, to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego umożliwiający dorosłym użytkownikom bibliotek z całej Polski skorzystanie z nowej oferty, jaką jest edukacja z zakresu finansów osobistych. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Nadzór merytoryczny pełni Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy Biblioteka Główna Woj. Mazowieckiego.

W 6. - tej edycji mamy do zaoferowania zakres tematyczny obejmujący m.in. Bezpieczne finanse w sieci. Jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w Internecie? Przezorny zawsze ubezpieczony. Jak dobrze się ubezpieczyć? Zarabianie na emeryturze. Jak zyskać dodatkowy dochód i zwiększyć świadczenie emerytalne? Płatności bezgotówkowe. Jak wygodnie i bezpiecznie płacić, korzystając z nowoczesnych technologii? Zakupy przez internet. Jak kupować nie wychodząc z domu?

W 5 - edycji projektu Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie, która wzięła w nim udział po raz pierwszy, została wyróżniona jako inspirująca biblioteka.

Źródło: MBP

 • Seniorzy na zajęciach z samoobrony
 • Seniorzy na zajęciach z samoobrony
 • Zdjęcie 7
 • Seniorzy na zajęciach z samoobrony
 • Seniorzy na zajęciach z samoobrony

Freski przeniesione do Zamku

Szanowni Państwo,

dobiegają końca prace nad przeniesieniem i konserwacją fresków z wizerunkami czterech Ewangelistów znajdujących się do tej pory w budynku dawnej cerkwi pod wezwaniem św. Mikołaja Cudotwórcy na rogu ulic: 3 Maja i Legionów Polskich.
Konserwacja malowideł to wielkie i niełatwe przedsięwzięcie, mało komfortowy strych, na którym się znajdowały nie ułatwiał prac przy odzyskiwaniu dzieła.

W Zamku Gostynińskim, oprócz fresków, zostaną wyeksponowane oryginalne okna z cerkwi, które po demontażu również znajdowały się na strychu budynku.
Niestety są to jedyne ocalałe elementy po dawnej cerkwi.
Już niebawem będziecie Państwo mogli zobaczyć je na własne oczy i zgłębić wiedzę na temat XIX-wiecznego Gostynina.

Przypomnę, iż na zadanie pod nazwą: „Wykonanie prac konserwatorskich fresków z wizerunkami czterech Ewangelistów znajdujących się w budynku dawnej cerkwi p.w. Św. Mikołaja Cudotwórcy wraz z transferem do Sali Muzealnej w Zamku Gostynińskim” Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków przyznał Gminie Miasta Gostynina dotację celową w wysokości 140 000,00 zł

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

 • Freski w Zamku
 • Freski w Zamku
 • Freski w Zamku
 • Freski w Zamku

Obrady XVI sesji Rady Miejskiej w Gostyninie VIII kadencji

W dniu 28 listopada 2019 r. o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbędą się obrady XVI sesji Rady Miejskiej w Gostyninie - VIII kadencji.

Porządek sesji przedstawia się następująco:

1. Otwarcie obrad.

2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.

3. Wręczenie nagrody Gminy Miasta Gostynina zawodnikom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

4. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Ochrona zdrowia w Gminie Miasta Gostynina:

 • informacja Prezesa Zarządu ARION Med. Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyninie o udzielonych przez placówkę świadczeniach opieki zdrowotnej,

 • informacja Dyrektor Wojewódzkiego Samodzielnego Zespołu Publicznych zakładów Opieki Zdrowotnej im. p rof. Eugeniusza Wilczkowskiego w Gostyninie o udzielanych przez placówkę świadczeniach opieki zdrowotnej,

 • informacja Dyrektora Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medicus” Gostynin Sp. z o.o. o udzielanych przez placówkę świadczeniach opieki zdrowotnej,

 • informacja Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku o udzielanych przez placówkę świadczeniach,

 • informacja o udzielanych świadczeniach zdrowotnych i profilaktycznych przez Niepublicznych Zakład Opieki Zdrowotnej „Szkol-Med” w Gostyninie.

 • informacja Burmistrza Miasta o realizowanych programach profilaktycznych.

7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 rok.

8. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie miasta Gostynina na lata 2020-2022.

9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2020-2022.

10. Podjęcie uchwały w sprawie „Programu współpracy Miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2020”.

11. Podjęcie uchwały zmieniająca Uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2019.

12. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 39/V/2018 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 28 grudnia 2018 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2034.

13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego i objęcie udziałów Agencji Rozwoju i Promocji Zamek Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gostyninie.

14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego i objęcie udziałów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gostyninie.

15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 marca 2006 r. Nr 216/XXXVIII/06 w sprawie określenia szczegółowych warunków przyznawania, odpłatności i zwolnienia od opłat za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze, z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

16. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

17. Sprawy różne.

18. Zamknięcie obrad.

 

 • herb Gostynina

Zostań żołnierzem w czasie ferii na Mazowszu

Jesteś uczniem lub studentem? Chcesz zostać żołnierzem Wojska Polskiego, a jednocześnie nie chcesz rezygnować z dotychczasowych aktywności? Rozwiązaniem dla Ciebie jest służba w Wojskach Obrony Terytorialnej! Wstąp do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej!

W Wojskach Obrony Terytorialnej po raz kolejny rozpoczynamy projekt „Ferie z WOT”. Skierowany jest on do młodych osób, które uczą się lub studiują. W czasie zimowej przerwy w nauce oferujemy szkolenie podstawowe zakończone złożeniem przysięgi wojskowej. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi w ferie zimowe. Szkolenie rozpocznie się od 8 lutego i potrwa do 23 lutego 2020r.

- Obserwujemy wzmożone zainteresowanie służbą w naszej formacji wśród młodych ludzi. Co trzeci nasz żołnierz ma mniej niż 25 lat. Szczególną grupą są uczniowie i studenci. Ich zainteresowanie wstąpieniem do WOT szczególnie widać podczas zimowej i letniej przerwy w nauce. Przygotowanie rozwiązania systemowego, które umożliwiło im udział w szkoleniach było dla nas jednym z priorytetów. Projekty „Ferie z WOT” oraz „Wakacje z WOT” spełniły swoją rolę i doprowadziły do sytuacji, w której młodzi ludzie mogą służyć Ojczyźnie bez uszczerbku w nauce. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że projekt jest potrzebny i z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach - mówi dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław KUKUŁA.

Pierwsze szkolenia w ramach „Ferii z WOT” rozpoczną się już 11 stycznia na terenie Lubelszczyzny, Podkarpacia i Pomorza, dzień później na Ziemi Łódzkiej, a od 13 stycznia na Śląsku. 18 stycznia szkolenie rozpocznie się na terenie Warmii i Mazur. 24 stycznia szkolenie rozpoczną ochotnicy z woj. kujawsko-pomorskiego, a dzień później z Ziemi Lubuskiej. 8 lutego projekt rusza w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej na Mazowszu oraz w woj. dolnośląskim. Ochotnicy z terenu woj. zachodniopomorskiego szkolenia rozpoczną 10 lutego. W drugiej edycji projektu „Ferie z WOT” udział weźmie dwanaście brygad obrony terytorialnej.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie prowadzone w czasie ferii zakończy się złożeniem przysięgi wojskowej. To początek drogi, gdyż cały cykl szkolenia w WOT trwa 3 lata i jest podzielony na etapy: indywidualny, specjalistyczny i zgrywający. W tym czasie żołnierze szkolą się w ramach szkoleń rotacyjnych, w dni wolne od pracy.

Wszyscy, którzy chcą wstąpić do WOT i wziąć udział w projekcie „Ferie z WOT” powinni już zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień. Wniosek o powołanie do służby można też złożyć elektronicznie przez platformę ePUAP.

W 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy ponad 1200 żołnierzy terytorialnej służby wojskowej oraz przeszło 240 żołnierzy zawodowych. Terytorialsi działają w obszarze Stałego Rejonu Odpowiedzialności na terenie całego województwa mazowieckiego, gdzie głównym zadaniem jest pomoc ludności w sytuacjach kryzysowych i zagrożenia.

W szeregach WOT jest obecnie blisko 23 tys. żołnierzy, blisko 90% z nich stanowią ochotnicy, aż 14% to kobiety. W całym kraju chęć służby w WOT zadeklarowało już ponad 40 tys. osób.

 

ppor. Jolanta MACIASZEK

Oficer Prasowy

6 MAZOWIECKA BRYGADA
OBRONY TERYTORIALNEJ

tel. kom. 887 335 612

email: maciaszek9168@portal.ron.mil.pl

WWW: www.terytorialsi.mil.pl

FB: Wojska-Obrony-Terytorialnej

TT: @terytorialsi

"Zawsze gotowi, zawsze blisko”

 

 • Ferie z WOT

Z wizytą w Urzędzie Miasta

W 2019 roku mija 30 lat od uchwalenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Z tej właśnie okazji do burmistrza Pawła Kalinowskiego w dniu wczorajszym (20.11) przybyły wraz z panią dyrektor Grażyną Stanisławską i wychowawczyniami, dzieci z przedszkola nr 4 w Gostyninie.
Przedszkolaki podziękowały gospodarzowi naszego miasta za pamięć, dobroć i wsparcie dla nich.
Miejscem spotkania była sala konferencyjna Urzędu Miasta, o której opowiedział dzieciom burmistrz. Wyjaśniał też, co przedstawia malowidło na ścianie sali posiedzeń i kto był jego autorem.
Na zakończenie przedszkolaki wręczyły burmistrzowi upominek, a on odwdzięczył się swoim gościom słodyczami.

 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Z wizytą w Urzędzie Miasta
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • tn__DSC0283
 • tn__DSC0286
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2

Ślubowanie w Przedszkolu nr 2

Piękna uroczystość ślubowania na przedszkolaka i 4-latka odbyła się w w dniu dzisiejszym (22 listopada) w Przedszkolu nr 2 w Gostyninie.

Program przygotowały pani Anna Dziubała i Anna Kaźmierczak. Przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wiersze.

Dzieci w odświętnych strojach prezentowały się niezwykle uroczyście.

Aktu pasowania, przy pomocy dużego ołówka dokonała dyrektor placówki pani Anna Woźniak. Dzieci otrzymały także dyplomy i medale.

Zaproszony do przedszkola burmistrz gratulował dzieciom i paniom udanego występu, a rodzicom wspaniałych pociech, po czym poczęstował przedszkolaki słodyczami.

 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2
 • Ślubowanie w Przedszkolu nr 2

Mistrzostwa Gostynina w Piłce Siatkowej Mężczyzn

W imieniu organizatorów zapraszamy na Mistrzostwa Gostynina w piłce siatkowej mężczyzn o puchar Burmistrza, które odbędą się 23 listopada (sobota) o godzinie 9.30 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Kutnowskiej 7.

 • Mistrzostwa Gostynina w Piłce Siatkowej Mężczyzn

Strażacy mistrzami Gostynina w siatkówce

W dniu 23.11.2019r. rozegrane zostały Mistrzostwa Gostynina o Puchar Burmistrza w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Udział w Turnieju potwierdziły 4 drużyny: KP PSP Gostynin, Gostynin Team, Zespół Szkół Gostynin, Lider Szczawin. Rywalizacja turniejowa odbywała się systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu o zwycięstwie decydował tie-break.

Wyniki spotkań:

KP PSP Gostynin - Gostynin Team 2:1

Zespół Szkół Gostynin - Lider Szczawin Kościelny 0:2

Lider Szczawin Kościelny - Gostynin Team 0:2

KP PSP Gostynin - Zespół Szkół Gostynin 2:0

Zespół Szkół Gostynin - Gostynin Team 0:2

KP PSP Gostynin - Lider Szczawin Kościelny 2:1

Klasyfikacja końcowa:
1. KP PSP Gostynin                    7    6-2
2. Gostynin Team                       7    5-2
3. Lider Szczawin Kościelny      4    3-4
4. Zespół Szkół Gostynin           0    0-6

O zajętym miejscu końcowym zadecydował wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy KP PSP i Gostynin Team.

Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary oraz medale (za m-ca I-III), pozostałe drużyny pamiątkowe dyplomy. Wyróżniający się zawodnicy, wskazani przez organizatora, pamiątkowe statuetki.

Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
Piotr Czerwiński, Mateusz Tomczak - KP PSP Gostynin
Piotr Kwiatkowski - Lider Szczawin Kościelny
Jakub Zawalich, Kamil Waszkowski - Gostynin Team
Dariusz Kurkowski - Zespół Szkół Gostynin

Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Gostyninie Andrzej Reder oraz Dyrektor MOSiR w Gostyninie Wiesław Adamski.

 

UM/www.mosirgostynin.futbolowo.pl

 • Mistrzostwa Gostynina w siatkówce mężczyzn

IV Mikołajkowe Zawody Pływackie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie, Miejski Ośrodek Sportów Wodnych i Zimowych w Gostyninie oraz Alior Bank Partner zapraszają na IV Mikołajkowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora Alior Banku Placówka Gostynin.

Impreza odbędzie się 6 grudnia (piątek) od godz. 15.00. Zawodnicy będą występować w następujących kategoriach wiekowych:

- Szkoły Podstawowe roczniki od 2005 do 2012 - dziewczęta i chłopcy

- Szkoły średnie w stylu dowolnym  rocznik 2004-2001 dziewczęta i chłopcy - 50 m.

- OPEN kobiety: do 30 roku życia, powyżej 30-40 r ż. i pow. 40 r ż.

- OPEN mężczyźni: do 30 roku życia, powyżej 30-40 roku życia i powyżej 40 roku życia.

Od godz. 14.00 rozpoczyna się przyjmowanie zapisów w biurze zawodów, następnie rozgrzewka zawodników i od godz. 15.00 start zawodników w kat. Szkół Średnich, następnie Szkół Podstawowych, o 17.45 start zawodników kat. OPEN kobiet i mężczyzn, a o godz. 18.15 planowane jest zakończenie zawodów.

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany godz. rozpoczęcia danego biegu. Oświadczenie dla rodziców są do pobrania na stronie: mosirgostynin.futbolowo.pl od dnia 25.11.2019r.

Dla Klubów pływackich termin zgłoszeń przypada do dnia 30.11.2019r.

Zgłoszenia indywidualne w dniu zawodów do godz. 14.00.

Do zobaczenia w Mikołajki na zawodach pływackich.

 • IV Mikołajkowe Zawody Pływackie

Obwieszczenie Burmistrza Miasta Gostynina

Zawiadamiamy, że  na wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gostyninie Sp. z o.o. ul. Polna 2, 09-500 Gostynin z dnia 12.11.2019 r., zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji ustalającej lokalizację inwestycji celu publicznego dla przebudowy i rozbudowy oczyszczalni ścieków na działce nr ew. 114 przy ul. Ziejkowej 21 w Gostyninie.

W związku z powyższym, w dniach od 26.11.2019 r. do 10.12.2019 r. osoby zainteresowane mogą zapoznać się ze złożonymi dokumentami w Wydziale Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta Gostynina – pok.303.

Otwarte Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Kobiet

Otwarte Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza odbędą się 7 grudnia (sobota) o godz. 9.30 w hali sportowej MOSiR w Gostyninie przy ul. Kutnowskiej 7.

 • Zawody Pływackie

Nagrody za osiągnięcia sportowe i uhonorowanie dr.T. Kozubskiego

Jednym z punktów podczas dzisiejszej (28.11) sesji Rady Miejskiej było "Wręczenie nagrody Gminy Miasta Gostynina zawodnikom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym".

Wręczenie nagród zostało poprzedzone ustaleniem na posiedzeniu komisji do spraw nagród i wyróżnień sportowych powołanej na rok kalendarzowy 2019, które odbyło się 26 listopada br., osób osiągających wysokie wyniki sportowe.

Komisja w składzie Hanna Adamska – przewodniczący, Bożena Sokołowska – członek, Anna Majchrzak – członek i Grzegorz Raciborski – członek, w oparciu o złożone dokumenty pozytywnie zaopiniowała wnioski Burmistrza Pawła Kalinowskiego z 30 września o przyznanie nagrody:

- panu Kamilowi Fabisiakowi za bardzo wysokie wyniki w tenisie ziemnym na wózkach. Pan Kamil w 2018 roku zdobył złoty medal w grze singlowej oraz deblowej Mistrzostw Polski, złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski i złoty medal w grze singlowej oraz deblowej w Halowych Mistrzostwach Polski,

- pani Katarzynie Pakulskiej za osiągnięcia w działalności sportowej w dyscyplinie kolarstwo górskie, maratony MTB, za bardzo wysokie wyniki w tej dyscyplinie we współzawodnictwie krajowym, która w 2018 roku zdobyła: złoty medal Mistrzostw Polski w dyscyplinie Cross Country XC i złoty medal Mistrzostw Polski w maratonie MTB.

Nagrody na sesji wręczył Burmistrz Paweł Kalinowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder.

Sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ponadto podczas sesji burmistrz Paweł Kalinowski odczytał list skierowany do dr. Tadeusza Kozubskiego w związku ze zbliżającym się zakończeniem pełnienia przez Pana doktora funkcji Kierownika Przychodni Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "MEDICUS" Sp. z o.o. w Gostyninie.

Została podkreślona owocna wieloletnia współpraca z Samorządem Gminy Miasta Gostynina oraz podziękowano za utworzenie w Gostyninie nowoczesnego, dobrze wyposażonego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z profesjonalnym personelem medycznym.

Pan dr Tadeusz Kozubski otrzymał medal "Za Zasługi Dla Miasta Gostynina" za działalność w zakresie ochrony zdrowia mieszkańców, jako dowód uznania i wysokiej oceny społecznej.


 

 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej
 • sesja Rady Miejskiej

INFORMACJA

Burmistrza Miasta Gostynina

         Niniejszym informuję o przystąpieniu przez Urząd Miasta Gostynina do opracowania aktualizacji „Programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z obiektów zlokalizowanych na terenie miasta Gostynina w latach 2008-2032” przyjętego uchwałą Rady Miejskiej w Gostyninie Nr 142/XXIII/08 z dnia 21 lipca 2008 r.

Aktualizacja będzie polegała m.in. na włączeniu do programu obiektów, które nie były dotychczas w nim ujęte.

         Wobec powyższego zwracam się z prośbą do wszystkich właścicieli nieruchomości, na których występują wyroby azbestowe o kontakt z Urzędem Miasta Gostynina - Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, ul. Parkowa 22pokój nr 1– celem weryfikacji danych zawartych w programie. 

Zgłoszenia należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2019 r.

         Jednocześnie informuję, iż niedokonanie zgłoszenia przez właściciela nieruchomości do w/w Programu będzie skutkowało brakiem możliwości skorzystania z pomocy Gminy Miasta Gostynina dot. usunięcia i zutylizowania wyrobów i materiałów zawierających azbest (eternit i inne).

 

Burmistrz Miasta Gostynina

  Paweł Witold Kalinowski

 • Informacja dot. programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest

Zabawa andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"

W dniu wczorajszym (27.11) w Zamku gostynińskim odbyła się impreza andrzejkowa uczestników Klubu Seniora "Parostatek".

Gości powitała Kinga Gostyńska koordynator Klubu Seniora.

Następnie odbył się pokaz mody w wykonaniu seniorek. Panie prezentowały się bardzo pięknie i za swoje występy otrzymały gromkie brawa od publiczności.

Podczas zabawy odbyła się także loteria fantów oraz tańce.

Wśród zaproszonych gości był m.in. burmistrz Paweł Kalinowski, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Zagórska, prezes Miejskiego Centrum Handlowego "Stara Betoniarnia" Rafał Różański, prezes Zamku Paweł Gostyński.

 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"
 • Impreza andrzejkowa Klubu Seniora "Parostatek"

Bezpłatne badania mammograficzne

Masz 50-69 lat i przez ostatnie 2 lata i nie wykonywałaś mammografii zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w ramach NFZ.

6 grudnia 2019 r. - piątek
godz. 9.00-15.00
Plac przed Ratuszem Miejskim
Gostynin ul. Rynek 26

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 42 254 64 10 lub 517 544 004 lub na http://www.medica.org.pl

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

 

 • mammografia

Harmonogram lekcji nauki pływania

W imieniu organizatorów zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem lekcji nauki pływania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Gostynina pod patronatem Burmistrza Miasta Gostynina "I Ty możesz pływać" - Grudzień 2019.

Liderem projektu jest Miłosz Nyckowski, a realizatorem MOSWiZ Gostynin.

Lekcje odbywają się w poniedziałki i wtorki - 2.12.2019, 3.12.2019, 9,12.2019, 10.12.2019, 13.12.2019, 16.12.2019 i 17.12.2019.

Poniedziałek 2.12.2019r. godz. 15.00 grupa 7-9 lat, godz. 16.00 grupa A 10-13 lat, godz. 18.00 grupa 18 lat i więcej

Wtorek 3.12.2019r. godz. 15.00 grupa B 10-13 lat

Poniedziałek 9.12.2019r. godz. 15.00 grupa 7-9 lat, godz. 16.00 grupa A 10-13 lat, godz. 18.00 grupa 18 lat i więcej

Wtorek 10.12.2019r. godz. 15.00 grupa B 10-13 lat

Piątek 9.12.2019r. godz. 15.00 grupa 7-9 lat, godz. 16.00 grupa A 10-13 lat, godz. 18.00 grupa 18 lat i więcej

Poniedziałek 16.12.2019r. godz. 15.00 grupa 7-9 lat, godz. 16.00 grupa A 10-13 lat, godz. 18.00 grupa 18 lat i więcej

Wtorek 17.12.2019r. godz. 15.00 grupa B 10-13 lat

 • Harmonogram pływania na grudzień

Świąteczny koncert charytatywny - Budujemy Dom Mocarzy

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Charytatywny Koncert Świąteczny "Budujemy Dom Mocarzy", który odbędzie się 8 grudnia 2019 o godz. 16.00 w Zamku Gostynińskim.

Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć Gminną Orkiestrę Dętą Foxodeon, Gminny Chór Vox Cordis, Mocarzy z Mocarzewa, a także Zespół Moja Rodzina.

W czasie wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka charytatywna na rzecz Domu Mocarzy.
 

 • Świąteczny Koncert Charytatywny Budujemy Dom Mocarzy

22 edycja Turnieju Jednego Wiersza

 Za nami 22 edycja Turnieju Jednego Wiersza, który odbył się 28 listopada 2019 r. w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. Konkurs organizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury. Przybyłych uczestników oraz gości powitała Katarzyna Leśniewska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie oraz Marzena Ligocka kierownik Wypożyczalni dla dorosłych.  W tym roku składzie jury zasiadał p. Waldemar Smaszcz krytyk, eseista i historyk literatury, p. Maciej Woźniak poeta, felietonista muzyczny i literacki, p. Julia Łoś współzałożycielka Gostynińskiego Klubu Poetyckiego oraz p. Andrzej Ziółkowski Prezes Gostynińskiego Towarzystwa Miłośników Ziemi Gostynińskiej. Osiemnastu uczestników zaprezentowało swe wiersze, oceniane w trzech kategoriach. Gostyniński Laur 2019 w kategorii szkół średnich otrzymała: Natalia Zabłotowicz uczennica z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Gostyninie. Wyróżniony został Mateusz Mularczyk uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Płocku. Nagrodę publiczności zdobył Adam Kulaziński uczeń Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Gostyninie. Po raz pierwszy w historii turnieju Jury przyznało dwa Laury w kategorii dorosłych dla p. Anny Łuczyńskiej i p. Zenony Radzkiej. Wyróżniony został p. Krzysztof Seweryniak. Publiczność natomiast przyznała swój Laur dla p. Doroty Suwały. Zwieńczeniem turnieju był koncert jazzowy w wykonaniu Dominika Janiszewskiego (gitara) i Piotra Jędraszczaka (saksofon).

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie

 • Turniej Jednego Wiersza
 • Turniej Jednego Wiersza
 • Turniej Jednego Wiersza
 • Turniej Jednego Wiersza
 • Turniej Jednego Wiersza
 • Turniej Jednego Wiersza
 • Turniej Jednego Wiersza
 • Turniej Jednego Wiersza
 • Turniej Jednego Wiersza

UKS Football Education Academy z Certyfikatem Brązowej Gwiazdki

Miło nam poinformować, że UKS Football Education Academy otrzymał Certyfikat Brązowej Gwiazdki przyznawany przez PZPN w Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich, zostając oficjalną szkółką piłkarską pod egidą PZPN.

Certyfikat nadano dla FEA Gostynin oraz FEA Łąck, czyli dwie gwiazdki dla naszego klubu.

Przyznany certyfikat oznacza fakt spełnienia przez naszą Akademię kryteriów dotyczących kwalifikacji trenerów, liczby drużyn oraz programu szkoleniowego.

Na dzień dzisiejszy FEA Gostynin jest jedyną szkółką certyfikowaną w powiecie gostynińskim. Natomiast FEA Łąck jedną z trzech w powiecie płockim.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt, którego zadaniem jest podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do PZPN wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im Komisja Weryfikacyjna oraz Komisja Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich przyznały certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku

Podczas procesu weryfikacji byliśmy kontrolowani przez przedstawicieli PZPN. Musieliśmy pokazać ile mamy grup, trzeba było spełnić surowe wymagania sprzętowe. Od strony praktycznej, teoretycznej i przygotowania dokumentacji, pokazaliśmy, że to co u nas się dzieje to poważna sprawa- podsumował prezes Marcin Mofina.

Źródło: https://www.laczynaspilka.pl/certyfikacja

 • grafika - liczba przyznanych certyfikatów

Mikołajkowy Turniej w tenisie stołowym

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Gostyninie, a także UKS "Alfa" Gostynin, SP 3 w Gostyninie zapraszają na Mikołajkowy Turniej Dziewcząt i Chłopców w Tenisie Stołowym, który odbędzie się 9 grudnia br. od godz. 9.00. Rozgrywki odbędą się w czterech kategoriach: skrzaty rocz. 2011 i młodsi, żaki rocz. 2010-2009, młodziki rocz. 2008-2007, kadeci rocz. 2005-2006.

Nagrodami za zwycięstwo będą statuetki, medale za I-III i dyplomy za I-VI miejsca.

W turnieju obowiązują aktualne przepisy PZTS. Wszystkich uczestników obowiązuje zmiana obuwia oraz strój sportowy, a uczestnicy powinni być ubezpieczeni we własnym zakresie. Za szkody i kontuzje oraz kradzieże wynikłe z winy uczestników organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności. 

Do zobaczenia w przyszły poniedziałek.

 • tenis stołowy

Uwaga na oblodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie prognozuje zamarzanie lokalnie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Oddaliśmy hołd rozstrzelanym w 1939 r.

Pierwsza część obchodów 80. rocznicy rozstrzelania Mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej przez hitlerowców 1 grudnia 1939 roku odbyła się wczoraj (2.12) przy tablicy zamieszczonej na budynku Komendy Powiatowej Policji, poświęconej ppor. Henrykowi Jóźwiakowi ps. "Groźny" i Żołnierzom Niezłomnym Północnego Mazowsza.

O bohaterach burmistrz Paweł Kalinowski powiedział: "Bohaterstwo, to postawa ludzi wyjątkowych, cechujących się patriotyzmem. Taki był Henryk Jóźwiak, oficer Ruchu Oporu AK, dowódca Obwodu Ruchu Oporu Armii Krajowej "Rybitwa".

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy przy tablicy uczestnicy zostali z dworca PKS przewiezieni do Woli Łąckiej, gdzie w 1939 roku 29 mieszkańców Gostynina, Ziemi Gostynińskiej zostało w lesie rozstrzelanych strzałem w potylicę i zakopanych. Miejsce zbrodni zostało zamaskowane i dzięki przypadkowej obecności robotnika drogowego Ignacego Lewandowskiego odnalezione.

Wśród zgładzonych byli: Burmistrz Gostynina: Michał Jarmoliński, Poseł na Sejm: Andrzej Czapski, Pracownicy urzędów: Stefan Dąbski, Jerzy Kaszyński i Otton Rudziński, Nauczyciele: Wacław Ciećwierz, Józef Ozdowski, Seweryn Stobnicki i Bronisław Wiśniewski, Komendant Powiatowy Policji Państwowej w Gostyninie: Marian Budzyński, Księża: Antoni Dubas, Stanisław Krystosik i Kazimierz Stankiewicz, Adwokat, prezes klubu sportowego „Mazur” Mieczysław Święcicki, Dyrektor Banku Komunalnego: Władysław Dąbrowski, Inżynier leśnik: Kazimierz Zakrzewski, Kupcy żydowscy: Rafał Burak, Chil Majer Keller, Jakub Lejb Pińczewski i Abram Zając, Kowale bracia: Jan i Wacław Lewandowscy, Felczer i fryzjer: Franciszek Nowakowski, Rolnicy: Józef Kapturowski ze Zdworza i Antoni Krzewicki z Kozic oraz cztery osoby niezidentyfikowane.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej w Emilianowie, gdzie uczniowie tej szkoły zaprezentowali program słowno-muzyczny.

 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej
 • 80. rocznica rozstrzelania mieszkańców Gostynina i Ziemi Gostynińskiej

Protokół z konsultacji społecznych

W dniu 25 listopada 2019 r. zakończyły się konsultacje społeczne Programu współpracy miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020. Poniżej w załączniku zamieszczamy protokół z konsultacji.

Słabe opady marznącego deszczu i mżawki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie prognozuje miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

Na co do kina?

Zapraszamy do kina "Siemowit" na "Krainę Lodu II" i "Jokera".

"Kraina lodu", to kolorowa kraina magii, w której czekają na widza przygody pełne wzruszeń i zabawy. 
Film zdumiewa tym, że udało się dopasować do siebie bardzo różnorodne elementy, aby baśń stworzyła jednolitą całość.

W "Krainie lodu" jest dużo piosenek, każda inna i ciekawa. Film ogląda się z wielką przyjemnością.

Natomiast "Joker", to historia jednego z cieszących się najgorszą sławą super przestępców uniwersum DC - Jokera. Przedstawiony przez Phillipsa obraz śledzi losy kultowego czarnego charakteru, człowieka zepchniętego na margines. To nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze.

Zachęcamy do obejrzenia filmów.

 

 • repertuar kina "Siemowit"
 • Repertuar kina "Siemowit"

Mammobus odwołany w dniu jutrzejszym (6.12)

Informujemy o odwołaniu mammobusu z dnia 6.12.2019r. w godzinach 9.00  - 15.00. Rezygnacja związana jest z małym zainteresowaniem Pań objętych Programem.

 • Mammobus odwołany

25-lecie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego

Już ćwierć wieku istnieje Gostyniński Klub Poetycki, którego obecnie koordynatorem jest Marzena Ligocka.

Na uroczyste obchody 25-lecia GKP, które odbyły się w Miejskim Centrum Klubu (5 grudnia) przybył w imieniu burmistrza Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder.

Spotkanie otworzyła dyrektor MBP Katarzyna Leśniewska, która pogratulowała tak długiego stażu gostynińskim poetom.

Następnie historię GKP przypomniała Marzena Ligocka i zaprosiła poetów do wspomnień o tych, twórcach, którzy już odeszli, a należeli do nich: Teresa Wojno, Józef Michał Pawełkiewicz, Edward Wojtczak, Maria Trocha i Jerzy Staliński.

Swoje wiersze zaprezentowali też poeci należący obecnie do Klubu Poetyckiego m.in. Zenia Radzka, Urszula Pieniążek, Anna Bronikowska, Anna Kwiatkowska.

Miłym akcentem było wręczenie poetom statuetek z okazji 25-lecia Klubu.

Na zakończenie zebrani zostali poczęstowani jubileuszowym tortem i wysłuchali koncertu w wykonaniu Aleksandry Ziemińskiej i Pawła Machały.

Poetom życzymy weny twórczej na kolejne lata.

 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP
 • 25-lecie GKP

Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z Akademii Przedszkolaka wraz z rodzicami przygotowały występ wokalno-artystyczny. W czasie spektaklu zaprezentowano dwa sposoby spędzenia czasu przy wigilijnym stole. Pierwszy przedstawił rodzinę, która przesiąknięta nowoczesnym stylem życia zapomniała o najważniejszych wartościach, kojarząc święta z „dobrą” imprezą. Druga scena to wieczerza wigilijna spędzona w gronie rodziny, gdzie wszyscy okazywali sobie uczucia i radość. Nie miało wówczas znaczenia, czy stół jest suto czy skromnie zastawiony. Najważniejsze by wspólnie przygotować się na narodzenie Chrystusa, łamiąc się opłatkiem i śpiewając najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Swoim występem Akademia Przedszkolaka wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój pozwalając na chwilę zadumy i odpoczynku od przedświątecznej gorączki.

Po pełnym wzruszeń i wartości spektaklu zebrani usłyszeli kilka kolęd w wykonaniu Chóru Miejskiego Arce Cantores. Następnie na scenie pojawił się gość specjalny -  gwiazda wieczoru Krzysztof Antkowiak, którego większość pamięta, jako nastolatka debiutującego na festiwalu w Opolu z piosenką "Zakazany owoc”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim występującym małym i dużym, dziewczynkom z zespołu Ananasy za piękne rozpoczęcie przedstawienia, radzie pedagogicznej za wsparcie w przygotowaniach, Radnej Rady Miejskiej Katarzynie Bryłce oraz pomysłodawczyni Dyrektor Małgorzacie Malcan-Kołaczkowskiej.

 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Świąteczne przedstawienie w wykonaniu Akademii Przedszkolaka

Mikołajki w Jedynce

W piątek, 6 grudnia 2019 r. w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, w pokoju nauczycielskim, kuchni a nawet w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie czerwono było od Mikołajowych czapek. W tym wyjątkowym dniu każdy starał się mieć na sobie coś czerwonego. Dzień był wyjątkowy bo wszyscy czekali na wyjątkowego gościa. Jego przybycie zwiastował dźwięk dzwonka, który gdzieś w oddali rozbrzmiewał od samego rana. Pośród śnieżynek, efów i reniferów, dźwigając wór pełen prezentów, od klasy do klasy spacerował Święty Mikołaj obdarowując wszystkich napotkanych słodkim upominkiem. Tradycyjnie uczniowie mogli też wziąć w tym dniu udział w zabawach mikołajkowych przygotowanych specjalnie dla nich w sali gimnastycznej.

Anna Pakulska -  SP1 Gostynin

 • Mikołajki w Jedynce
 • Mikołajki w Jedynce
 • Mikołajki w Jedynce
 • Mikołajki w Jedynce
 • Mikołajki w Jedynce
 • Mikołajki w Jedynce