Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zdecyduj, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu Gostynina - w tym roku to 250.000,00 zł.

Przejrzyj pozytywnie zweryfikowane projekty i wybierz te, które uważasz za ciekawe i potrzebne.

Głosowanie trwa od 1 do 25 października 2019 r. Możesz zagłosować u lidera projektu albo bezpośrednio w sekretariacie Urzędzie Miasta.

 

WAŻNE!

 1. Możesz zagłosować tylko raz i wybierasz tylko jeden projekt. 
 2. Głosować może każdy mieszkaniec Gostynina.
 3. Głosować można w każdym wieku - nie musisz być pełnoletni/a (podpisuje rodzic / opiekun prawny).

 

PROJEKTY INWESTYCYJNE

Gostynińscy strażacy - skuteczny ratunek à przedmiotem projektu jest zakup zestawu do ratownictwa technicznego, w którego skład wchodzi: agregat hydrauliczny, nożyce hydrauliczne, rozpieracz ramieniowy, cylinder rozpierający, wąż przedłużający, piła ręczna do cięcia szyb klejonych, wybijak do szyb hartowanych, nóż do pasów, mata, a także wyważarka do drzwi oraz wentylator oddymiający. Sprzęt będzie wykorzystywany przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie. Jest to niezbędne wyposażenie, by zapewnić bezpieczeństwo oraz ochronę zdrowia i życia mieszkańców Gostynina.

Gostynińska Strefa Relaksu à to pomysł na zagospodarowanie 6 hamakami niewykorzystywanej przestrzeni publicznej (teren przy MCK i plaża przy jeziorze Bratoszewo) oraz zaoferowanie mieszkańcom odpowiedniego i bezpiecznego miejsca, by mogli odpocząć na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody. Gostynińska Strefa Relaksu to atrakcja dla wszystkich mieszkańców, którzy mogą poczuć się jak na mini wakacjach w centrum miasta. Może posłużyć za miejsce spotkań towarzyskich, miejsce integracji rodzinnej lub samotnia dla lubiących wczytać się w książkę. Projekt przyczyni się również do podniesienia oferty i komfortu korzystania z usług, jakie oferują jednostki miejskie tj. Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

PROJEKTY KULTURALNO-SPORTOWE

Letni Festiwal Disco Polo à to propozycja otwartego wydarzenia kulturalnego dla mieszkańców Gostynina, prezentującego nurt muzyki popularnej. Festiwal miałby charakter konkursu z nagrodami dla młodych wykonawców, który zakończyłby się koncertem rozpoznawalnego zespołu Disco Polo.

Akademia małego mistrza "MMALUCH 2" à to kontynuacja zeszłorocznego projektu. Ma na celu upowszechnienie sportu oraz zdrowych nawyków wśród dzieci na terenie Miasta Gostynina poprzez uczestnictwo w nieodpłatnych zajęciach sportów walki, sportowo-rekreacyjnych oraz zajęciach z zakresu gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Grupą docelową będą dzieci w wieku 6-9 lat oraz 10-14 lat. Projekt „MMALUCH 2” w ramach prowadzonych zajęć ma zamiar podjąć współpracę z gostynińskim Domem Dziecka celem umożliwienia uczestnictwa podopiecznych. W trakcie realizacji istnieje możliwość poszerzenia projektu o grupy starsze, w zależności od zainteresowania projektem oraz zebrania odpowiedniej ilości chętnych.

ART Energy Festival - teatr, muzyka, nowy cyrk, sztuka à wydarzenie o charakterze kulturalnym, artystycznym, prezentujące program z pogranicza sztuki ulicznej, cyrku, teatru, muzyki alternatywnej, performensu. Jedyny i niepowtarzalny festiwal o powyższej tematyce w regionie. Założeniem realizacji festiwalowej jest po pierwsze prezentacja niespopularyzowanych dziedzin: nowy cyrk, teatr offowy, sztuka ulicy, performens rodzimemu widzowi/słuchaczowi oraz promocja lokalnych walorów artystycznych, turystycznych i historycznych przyjezdnym uczestnikom festiwalu.

"Jazz, Blues, Rock'n Roll" – Koncerty z Kulturą Cykl Jam Session – Edycja III à Celem projektu jest kontynuacja oraz wpisanie na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych Miasta i Regionu II edycji Jan Session odbywającego się w gostynińskim Zamku i „Kawiarni” Miejskiego Centrum Kultury. I i II edycja znalazła się w gronie zwycięskim projektów III i IV Gostynińskiego Budżetu Obywatelskiego a ich realizacja cieszyła się dużym zainteresowaniem odbiorców. Planowany, tegoroczny projekt będzie obejmował sześć koncertów połączonych z tradycyjną już częścią „jam session” poświęconą improwizacji z zaproszonymi muzykami, których uprawiany nurt muzyczny będzie ściśle związany z tytułem III edycji „Jazz, Blues, Rock’n’Roll – koncert z Kulturą. Wszystkie koncerty to wydarzenia jednodniowe. Układ każdego koncertu będzie podobny i składał się będzie z dwóch części, a mianowicie: recitalu zaproszonego artysty i tytułowego jam session z udziałem artysty i lokalnych muzyków.

Wieczorne przejazdy na łyżworolkach " 2 ROLLER – NIGHTSKATING W GOSTYNINIE" à to cykl sześciu nocnych przejazdów na rolkach, wrotkach, hulajnogach, deskorolkach ulicami miasta w godzinach wieczornych, który ma za zadanie popularyzować wrotkarstwo, jako sport dla wszystkich niezależnie od wieku. W związku z tym, aby pokazać ludziom ile osób uprawia wrotkarstwo w Gostyninie chcemy, aby przejazdy w ramach „2 ROLLER – NIGHTSKATING” ruszyły w 2020 roku z centrum miasta Gostynina. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy: dzieci,  młodzież, dorośli mieszańcy (pewnie czujący się na rolkach oraz umiejący hamować). Udział w każdym przejeździe jest bezpłatny, a jego główne zasady oparte są na regulaminie przejazdu).

"I Ty możesz pływać"- darmowa nauka i doskonalenie pływania dla dzieci i dorosłych à przedmiotem zadania jest nauka pływania dla wszystkich mieszkańców z terenu Gminy Miasta Gostynina. Zajęcia prowadzone będą w oparciu o najnowsze programy szkoleniowe z uwzględnieniem zajęć teoretycznych poprzedzające zajęcia praktyczne. Pływanie jest najbardziej wszechstronną dyscypliną sportu. Polecane jest wszystkim, ponieważ nigdy nie jest za późno, aby spróbować swoich sił w wodzie. Pływanie poprawia ogólny stan zdrowia, kondycję, wspaniale modeluje sylwetkę, odciąża mięśnie i stawy, dzięki czemu jest doskonałą profilaktyką chorób kręgosłupa, wpływa korzystanie na nasze samopoczucie oraz likwiduje napięcie.

I Międzypokoleniowe Warsztaty Chóralne "Et Cantor"à Projekt dwudniowych warsztatów chóralnych skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Mile widziane są śpiewające całe rodziny wraz z dziećmi oraz wszyscy, którzy chcą mile spędzić czas przy wspólnym muzykowaniu. Oferta skierowana jest też do grup zorganizowanych (schole, zespoły wokalne, chóry), które dzięki projektowi będą miały szansę podnieść poziom swoich umiejętności wokalnych. W pierwszym dniu warsztatów uczestnicy podzielą się na grupy – aby dostosować ich poziom zdolności muzycznych do określonego programu. W programach warsztatów znajdują się ćwiczenia emisyjne, dykcyjne, oddechowe, głosowe prowadzone przez znanych w świecie muzyki fachowców, profesjonalistów tych dziedzin. Ponadto prowadzone będą w grupach zabawy muzyczne, improwizacje głosowe na żywo oraz nauka utworów. Drugi dzień warsztatów to praca z grupami w celu zwieńczenia warsztatów wspólnie zaśpiewanym koncertem finałowym. Na zakończenie planowany jest występ gościa specjalnego, gwiazdy wieczoru. Gospodarzem Festiwalu byłby Zamek Gostyniński przy współpracy z MCK oraz przy udziale Wydziału Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia UM Gostynina.

Cała Polska biega. Gostynin też

Miłośników czynnego wypoczynku i wszystkich mieszkańców Gostynina zapraszamy w imieniu organizatorów na akcję pn. "Cała Polska biega. Gostynin też.

Od godz. 16.00 odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży, a następnie biegi główne dla kobiet i mężczyzn na dystansie 2000 i 4000 m.

Informacje szczegółowe znajdują się w załączniku.

 • Cała Polska biega

Harmonogram lekcji pływania w ramach BO

Przedstawiamy harmonogram lekcji nauki pływania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Gostynina pod patronatem Burmistrza Miasta Gostynina "I ty możesz pływać - październik 2019".

 • harmonogram nauki pływania

Manifestacja polskości

W niedzielę 29 września br. Gostynin stał się miejscem przywołującym i utrwalającym pamięć żołnierzy tzw. drugiej konspiracji, Wyklętych przez komunistyczny system.

W samo południe, podczas uroczystej sumy w kościele Miłosierdzia Bożego z udziałem pocztów sztandarowych, w asyście honorowej żołnierzy 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, muzyczną oprawą Płockiego Kameralnego Chóru Filii Politechniki Warszawskiej i Miejskiej Orkiestry Dętej, została poświęcona i odsłonięta tablica pamiątkowa Danuty Siedzikówny „Inki” zaprojektowana i wykonana przez cenionego w Polsce i na świecie gostynińskiego rzeźbiarza, Tadeusza Biniewicza. W piaskową tablicę umieszczoną w bocznej nawie kościoła zostało wmontowane serce ze zbieranego przez gostyninian srebra. Ponadto u stóp głównego ołtarza znajdował się namalowany przez rotmistrza Mariana Stefańskiego portret Inki, który został podarowany dzieciom ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im Armii Krajowej.

W asyście ks. Andrzeja Rutkowskiego, proboszcza parafii Miłosierdzia Bożego oraz ks. Ryszarda Kruszewskiego, dziekana dekanatu gostynińskiego, mszę św. koncelebrował i homilię wygłosił ks. Jarosław Wąsowicz, pomysłodawca Ogólnopolskiej Akcji „Serce dla Inki”. Dziękując powołanemu kilka miesięcy wcześniej Komitetowi Honorowemu z Anną Orzeszek - Borkowską, Barbarą Gierulą i Katarzyną Leśniewską za podjętą inicjatywę i wielomiesięczną organizację uroczystości, podkreślił, że cieszy fakt podjęcia przez środowiska patriotyczne i stowarzyszenia kościelne przypominania historii ludzi, dla których najważniejsze w życiu były wartości wyniesione z naszych narodowych tradycji, opartych na solidnych fundamentach chrześcijaństwa, rodzinie i miłości do ojczyzny.

Po mszy św. przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Józefa Pakulskiego, poczty sztandarowe, kompania honorowa 2. Mazowieckiego Pułku Saperów, duchowieństwo w asyście ministrantów, kombatanci, włodarze miasta, radni, członkowie rodziny Inki i rodzin żołnierzy niezłomnych, samorządowcy różnych szczebli i administracji, dyrektorzy szkół i jednostek miejskich, harcerze, młodzież i dzieci oraz liczne delegacje stowarzyszeń historycznych, a także historyczne samochody bojowe przemieścili się na skrzyżowanie ulic Legionów Polskich z Kościuszki, gdzie odbyła się uroczysta ceremonia nadania rondu nazwy „Rondo Żołnierzy Niezłomnych”.

Otwierając tę część uroczystości przewodnicząca oświatowej „Solidarności” Barbara Gierula, inicjatorka nadania nazwy rondu, powiedziała: „W czasach, kiedy notujemy upadek autorytetów, kiedy patriotyzm i przywiązanie do ojczyźnianych i narodowych wartości, demokratyczno-liberalna awangarda określa jako zacofanie, wstecznictwo i nacjonalistyczną histerię, przekazywanie treści patriotycznych, kultywowanie pamięci i oddawanie czci organizacjom i osobom zasłużonym dla kraju, jest jednym z elementów związkowej działalności „Solidarności” oświatowej w Gostyninie. (….) Nazwa „Rondo Żołnierzy Niezłomnych” to utrwalenie i zachowanie dla przyszłych pokoleń pamięci o żołnierzach tzw. drugiej konspiracji- poległych, zamęczonych w ubeckich więzieniach, skazanych w pokazowych procesach i poddawanych licznym torturom i prześladowaniom. To nie tylko spłata długu wobec ludzi, którym zależało na wolnej, suwerennej Polsce; to uhonorowanie bohaterów, którzy swoją ideową walką i heroiczną postawą stali się symbolem do naśladowania przez pokolenia Poznańskiego Czerwca 1956 i powstałego w 1980 r. Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Następnie zgodnie z ceremoniałem przewodniczący Rady Miejskiej odczytał tekst Uchwały Rady Miejskiej z dnia 27 czerwca 2019 r. nadającej nazwę dla nowo wybudowanego ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 573 na skrzyżowaniu ul. Legionów Polskich z ulicą Kościuszki w Gostyninie „Rondo Żołnierzy Niezłomnych”.

Po modlitwie i poświęceniu ronda przez ks. Dziekana Ryszarda Kruszewskiego tablice ronda zostały odsłonięte przez Andrzeja Redera - Przewodniczącego Rady Miejskiej, Barbarę Gierulę - Przewodniczącą Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Gostyninie oraz Pawła Kalinowskiego - Burmistrza Miasta Gostynina, który dziękując organizatorom za przygotowanie uroczystości podkreślił, że rondo jest drugim miejscem honorującym pamięć żołnierzy niezłomnych w Gostyninie, po budynku miejscowej Policji, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca żołnierzy Niezłomnych północnego Mazowsza oraz żołnierza Armii Krajowej, Henryka Jóźwiaka pseudonim „Groźny”.

Kolejnym punktem uroczystości był Apel Pamięci oddający hołd naszym rodakom, także mieszkańcom Gostynina i ziemi gostynińskiej, którzy walczyli o świętą sprawę – niepodległy byt Państwa Polskiego. Apel zaprezentowany przez major Agnieszkę Królak został zakończony trzykrotną salwą honorową i odegrany przez trębacza Miejskiej Orkiestry Dętej sygnałem: „Śpij kolego”.

Po odprowadzeniu wojskowej asysty honorowej oraz pozostałych pocztów sztandarowych gostyniński Komitet Honorowy Akcji „Serce dla Inki” zaprosił uczestników uroczystości na trzecią część obchodów do Zamku Gostynińskiego, gdzie organizatorzy stworzyli strefę historyczną i panel edukacyjny oraz przygotowali koncert patriotyczny.

W Zamku zaprezentowano Wystawę Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Gdańsk pt. „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci” Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946” z bardzo interesującą prelekcją i prezentacją p. Piotra Szubarczyka; gostynińska poetka Zenona Radzka zaprezentowała swój wiersz „Żołnierzom Drugiej Wojny Światowej”, po czym zebrani mogli nie tylko podziwiać występ solistów Płockiego Kameralnego Chóru Politechniki Warszawskiej pod batutą p. Edwarda Bogdana i akompaniatora p. Dariusza Petera w repertuarze „Pieśni Patriotycznych”, ale sami rozśpiewać się w popularnych piosenkach wojskowych.

Pięknym akcentem uroczystości obchodów Ogólnopolskiej Akcji Serce dla Inki była prezentacja wiersza „Kto ty jesteś” przez uczennicę Szkoły Podstawowej nr 3 im Obrońców Westerplatte w Gostyninie Tuanę Oruc (lat 7), występ Gabrieli Ostrowskiej, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie w utworach: „Gdy w noc wrześniową”, „Dziewczyna z granatem w ręce” oraz wspólnie zaśpiewana pieśń z liderem zespołu Contra Mundum - „Już dopala się ogień biwaku”, a także wiersz poświęcony „Ince” zaprezentowany przez majora Jarosława Walińskiego ze Starogardu Gdańskiego.

W dalszej część wieczoru wystąpili ze swoimi utworami patriotycznymi p. Paweł Piekarczyk oraz p. Norbert Smoła Smoliński z Contra Mundum solo. Norbert Smoła Smoliński w Koncercie Patriotycznym „Serce dla Inki” dokonał przekazu ducha narodu polskiego na przestrzeni wieków w oparciu o wiersze: Stanisława Wyspiańskiego, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Tadeusza Gajcy, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zbigniewa Herberta i innych twórców w związku z 80-tą rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.

Gostyniński Komitet Honorowy Ogólnopolskiej Akcji ,,Serce dla Inki” składa podziękowania wszystkim mieszkańcom Gostynina, który przekazali złom srebra na serce z ziemią z grobu Danuty Siedzikówny, które zamieszczono w tablicy pamiątkowej.

Podziękowania kierujemy również do darczyńców: posła Zbigniewa Kuźmiuka, Burmistrza Miasta Gostynina, Wójta Gminy Gostynin, Starostwa Powiatowego w Gostyninie, Nadleśnictwa Gostynin, Kwiaciarni Marzenie, Drukarni Szmydt, Dubimex , Elektron, p. Marii Gajewskiej, ks. Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego, radnych miasta Gostynina.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie składa podziękowania: Fundacji PZU - głównemu sponsorowi ,,Koncertu patriotycznego” na Zamku Gostynińskim; kompanii honorowej 2. Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia Nowego; przybyłym na uroczystość żołnierzom 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego – 64 batalion lekkiej piechoty w Płocku; przybyłym żołnierzom z Brygady Kawalerii Powietrznej im Księcia J. Poniatowskiego Tomaszów Mazowiecki; Stowarzyszeniu Miłośników Pojazdów Zabytkowych i Militarnych ,,Wisła” oraz Wydziałowi Promocji Urzędu Miasta Gostynina.

Barbara Ewa Gierula/ Wioletta Jankowska

Foto: Urząd Miasta Gostynina, MBP

 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości - Inka i rondo Żołnierzy Niezłomnych
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości
 • Manifestacja polskości

Żołnierze Wyklęci – finał konkursu

W dniu dzisiejszym (1.10.19) w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbył się finał konkursu "Żołnierze Wyklęci" dla uczniów szkół ziemi gostynińskiej. Na konkurs przybył poseł Maciej Małecki, dyrektor biura poselskiego posła Małeckiego – Michał Orliński, burmistrz Paweł Kalinowski i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gostynin – Jacek Liziniewicz.

Dziesięcioro uczniów ze Szczawina, Teodorowa, Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 z Gostynina oraz gostynińskiego Liceum Ogólnokształcącego stanęło w szranki odpowiadając na pytania dotyczące żołnierzy wyklętych.

Z pierwszego etapu wyłoniono pięcioro uczniów, którzy w drugiej turze konkursu odpowiadali ustnie na zadane pytania.

Wyróżniono: Rafała Cieślaka, Mateusza Kijka i Alicję Jędrzejczak, a laureatami zostali zajmując dwa pierwsze miejsca: Adam Berliński i Zuzanna Żakieta.

Uczniowie otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez posła Macieja Małeckiego oraz burmistrza Pawła Kalinowskiego.

 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych
 • Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

Kondolencje

 • Kondolencje

Uroczystości nadania nowego sztandaru gostynińskiej Trójce

Po blisko 50. latach do Gostynina powraca dawna msza zwana potocznie trydencką, ponieważ jej kształt wyznaczyła reforma soboru trydenckiego odbywającego się w latach 1545-1563. Starsi gostyninianie znają tę formę liturgii z czasów swojej młodości. Dorośli dziś mężczyźni do tej pory pamiętają łacińskie modlitwy, które wypowiadali niegdyś po łacinie służąc przy ołtarzu. Moda lubi wracać, a właśnie obecnie w Polsce i na świecie od kilku lat trwa ożywiona "moda" na msze w dawnym rycie. Przybywa ludzi, którzy chrzczą swoje dzieci na "starą modłę", "biorą śluby", wypowiadając słowa przysięgi identycznie jak przed laty ich dziadkowie.

Dlaczego właśnie taka msza rozpocznie uroczystość przekazania nowego sztandaru Szkole Podstawowej nr 3? Ponieważ jej patroni, polegli w obronie Ojczyzny i zmarli po wojnie do roku 1970, w intencji których społeczność gostynińskiej "Trójki" będzie modlić się 2 października 2019 roku, innej mszy nie znali.

Dla większości z czytelników msza, w której uczestniczą jest jedyną rozpoznawalną, choć w rzeczywistości ma ona niespełna 50 lat - wobec 2000. letniej historii Kościoła to niewielki wycinek czasu.

Co odróżnia mszę trydencką od jej młodziutkiej siostry? W mszy wszech czasów (bo i tak niekiedy się ją nazywa) obowiązuje oficjalny język Kościoła używany w liturgii nieprzerwanie od co najmniej IV wieku po Chrystusie do lat 60. ubiegłego stulecia - łacina - język świętych, ojców i doktorów Kościoła, język bardzo dobrze precyzujący prawdy wiary ukryte w modlitwach mszalnych i śpiewach chorałowych, okalających dawną liturgię wieńcem wzniosłych melodii i niepowtarzalną prostotą krótkich tekstów, najczęściej zaczerpniętych wprost ze Starego Testamentu. Drugą różnicą jest umiejscowienie kapłana w czasie mszy - stoi on przodem do Pana Boga, któremu składa ofiarę - w ten sposób wszyscy uczestnicy liturgii zwróceni są w jedną stronę, w stronę krzyża i tabernakulum. Nieprzychylni dawnej liturgii twierdzą, że ksiądz jest niegrzeczny i niewychowany, bo odwraca się tyłem do ludzi, gdy w rzeczywistości stoi on, jak dobry pasterz, na ich czele, przewodzi wiernym, prowadząc ich w stronę Pana, który na końcu czasów przyjdzie ze Wschodu - stąd bardzo częste ukierunkowanie naw starszych kościołów - w stronę "wchodzącego Słońca", starożytnego Orientu. Sięgnijmy pamięcią do odwiedzanych przez nas świątyń z co najmniej 100-letnim rodowodem - wszystkie one posiadają mniej lub bardziej zdobioną nastawę ołtarzową, której częścią nieodłączną jest ołtarz przytwierdzony razem z nastawą do krańcowej ściany nawy. Zwróćmy uwagę, że np. na Jasnej Górze do dziś nie ma możliwości odprawiania mszy przodem do wiernych z powodu spojonego z ołtarzem głównym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Msza żałobna w dawnej formie rytu rzymskiego, której będziemy świadkami, zwana jest popularnie mszą "requiem" - od jej pierwszych wyśpiewywanych w Introicie słów: „Requiem aeternam dona eis, Domine” – Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Liturgia rekwialna akcentuje Bożą sprawiedliwość, Bożą odpłatę i nieuchronną konieczność śmierci; orzeźwia i nieustannie wzywa wszystkich ludzi do kontemplacji budzącej trwożny podziw natury śmierci, jej zupełnej odmienności i tajemnicy.

Tradycyjna forma rytu mszy żałobnej nie obawia się poruszać trudnych kwestii związanych m.in. z piekłem i potępieniem. W kolekcie modlimy się, aby zmarli nie zostali „oddani w ręce nieprzyjaciela” i „aby nie przechodzili cierpień piekła”. Graduał zaś wraz z tzw. traktusem wspominają „smutną nowinę”, „więzy grzechowe” oraz „wyrok zatracenia”. Nic to jednak w porównaniu z piękną sekwencją Dies irae, która słusznie powinna w nas wzbudzić lęk przed Bożym sądem. Usłyszymy w niej: „Nie gub mnie w on dzień rozprawy”, „zbrodniarz, kajam się za winy”, „gdy już pójdą potępieni w wiekuisty żar płomieni” – to tylko niektóre z fraz intonowanych w monumentalnym „Dniu gniewu”. Modlitwa Offertorium nawiązuje do „kar piekielnych i głębokiej czeluści”, a Absolucja wspomina „ciężar pomsty”, „strach i drżenie” oraz myśl o „nadchodzącym sądzie i gniewie”. To wszystko ma ukierunkować nas ku Bogu, ku wieczności, życiu po śmierci, ostatecznemu przeznaczeniu. 

Msza święta, w formie bardzo dobrze znanej światu do roku 1969, potrafi przekazywać, i to bez większego wysiłku, poczucie odmienności i powagi tego, co jest czynione w obrzędach. Ma ona tę trudną do zanalizowania moc oczarowywania, która przyciąga ludzi właśnie dlatego, że nie jest czymś banalnym, jak większość naszej egzystencji.

W Mszy świętej sprawowanej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego mamy pokarm duchowy dla wszystkich Świętych Pańskich ery nowożytnej, mamy natchnienie dla niezliczonej rzeszy artystów – architektów, malarzy, muzyków, kompozytorów, poetów; mamy – mówiąc wprost – wyraz wiary, która stworzyła całą zachodnią cywilizację i kulturę.

Adam Matyszewski – dyrektor SP 3


 

 • plakat uroczystości SP 3

Od kujawiaka do oberka już w niedzielę

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę 6 października odbędzie się Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej pn. "Od kujawiaka do oberka".

Podczas tej uroczystości nie zabraknie wielu atrakcji, a wśród nich występ znanego zespołu BRAThANKI.

W imieniu organizatora - Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego - serdecznie zapraszamy  na to wyjątkowe wydarzenie.

 • 14. Festiwal Folkloru i Kultury

Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro

Reprezentacja Klubu Żeglarskiego HALS kończąc tegoroczny projekt, współfinansowany przez Miasto Gostynin obejmujący udział w cyklu regat sezonu 2019 uczestniczyła w dniach 27-29 września w regatach klasy MICRO klasyfikowanych jako Mistrzostwa Polski w tej klasie. Zawody odbyły się na wodach Zatoki Gdańskiej w ramach imprezy pod nazwą Gdańsk Sailing Week.

Rozegrano aż dziewięć wyścigów w bardzo dobrych warunkach pogodowych umożliwiając najlepszym zawodnikom w Polsce wspaniałe współzawodnictwo. Reprezentacja seniorów naszego klubu prowadząc równorzędną walkę z najlepszymi, potwierdziła niezbicie, swoją przynależność do tego grona.

Tomasz Reszkowski

 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro
 • Mistrzostwa Polski Żeglarskiej Klasy Micro

Klub żeglarski HALS zaprasza na piknik

W dniu 5 października br. na przystani wodnej Klubu w Nowym Duninowie przy ul. Kasztanowej 2 od godz. 13.00 odbędzie się Piknik żeglarski.

Klub Hals zaprasza na szereg uroczystości, m.in. takich jak: mini regaty w klasie "Optimist", ognisko żeglarskie. Na terenie całego pikniku będzie udostępniany sprzęt żeglarski dla wszystkich chętnych.

Szczegóły dotyczące tej imprezy znajdują się w załączniku. 

 • zaproszenie na Piknik żeglarski

Szkoła Podstawowa nr 3 ma nowy sztandar

Wyjątkowe wydarzenie przekazania Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyninie nowego sztandaru odbyło się w dniu wczorajszym – 2 października.

Uroczystości rozpoczęła Msza Trydencka, która została odprawiona w Kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza taka różni się od tych, w których uczestniczymy obecnie tym, że jest odprawiana w języku łacińskim, a kapłan zwrócony jest tyłem do wiernych.

Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli ulicami miasta do SP 3.

W sali gimnastycznej dyrektor szkoły Adam Matyszewski powitał zaproszonych gości, a wśród nich m.in.: posła Marka Opiołę, senatora Marka Martynowskiego i zastępcę burmistrza Halinę Fijałkowską.

Następnie odbyło się poświęcenie nowego sztandaru przez ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego i przekazanie go szkole.

Oprawę muzyczno-taneczną uświetniły występy Mażoretek, Miejskiej Orkiestry Dętej, grupy "Ananasy" oraz uczniów SP nr 3.

Nie zabrakło także gratulacji, życzeń i wielu ciepłych słów z tej okazji, od przybyłych gości.

Relacja filmowa znajduje się pod linkiem: 

https://youtu.be/sCbHnjL2K7Y

 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3
 • Nowy sztandar w SP 3

Zuchowa Obietnica

Przed kilkoma dniami odbyła się wyjątkowa zbiórka zuchów, która miała miejsce nad Zalewem Piechota w Gostyninie. Dzieci z gromady zuchowej „Zaczarowane Ogniki” przystąpiły do złożenia Obietnicy Zuchowej. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich zuchów. Warunkiem przystąpienia do Obietnicy było prawidłowe wykonanie kilku zadań realizowanych podczas zdobywania sprawności detektywa. Zuchy pomyślnie i z zaangażowaniem wykonały wszystkie zadania. W głównej części zuchy przypomniały sobie symbole zuchowe oraz ich znaczenie. Utrwaliły 6 Praw Zucha i złożyły Obietnicę Zuchową, którą przyjęła od nich komendantka Hufca ZHP Gostynin pwd. Bernadeta Złotowska. Tym samym uczniowie SP3 w Gostyninie stali się prawowitymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego. Zuchy w radosnym nastroju z błyszczącymi znaczkami na piersi i uśmiechem na twarzy udały się do domu. Z harcerskim pozdrowieniem - Czuwaj!
dh Magdalena Apalczyk, dh Agnieszka Lewandowska.

 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej
 • Złożenie obietnicy zuchowej

Kolejny rok akademicki U3W rozpoczęty

W dniu wczorajszym (3 października) odbyła się inauguracja kolejnego, siódmego już roku akademickiego dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Miejskim Centrum Kultury.

Uroczystość otworzyły dyrektor MCK Aleksandra Milczarek i opiekun U3W Małgorzata Garstka.

Następnie chór Vox Cordis pod kierownictwem Michała Pilichowicza wykonał "Gaudeamus", a potem trzy utwory "Mazowsza".

Nowi studenci otrzymali swoje indeksy od rady słuchaczy.

Uwieńczeniem tej uroczystości był wykład Lesława Urbankiewicza "Walory historyczne i kulturowe Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego i jego okolic". Prelegent swoją opowieść popierał bardzo interesującymi slajdami. Mówił o parku krajobrazowym, a także o krajobrazie kulturowym.

Słuchacze za tak ciekawy wykład nagrodzili pana Lesława gromkimi brawami.

 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W
 • Nowy rok akademicki w U3W

Jubileusz gostynińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej

Obchody wyjątkowej rocznicy 140-lecia powstania gostynińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej miały miejsce w ubiegłą sobotę (5 października br.). Na uroczystość przybyli m.in.: Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Antoni Jan Tarczyński - członek Prezydium ZOSP RP, st. bryg. Mirosław Jasztal zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, bryg. Rafał Zdziennicki - Naczelnik Wydziału Kadr Komendy Wojewódzkiej PSP, Hilary Januszczyk wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa mazowieckiego, w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika - Maria Wróblewska, a także Wioletta Kulpa - radna miasta Płocka, Marlena Mazurska - kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Lokalne władze samorządowe reprezentowali: burmistrz Paweł Kalinowski, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, Andrzej Reder - przewodniczący Rady Miejskiej, Starosta gostyniński – Arkadiusz Boruszewski i Wójt Gminy Gostynin – Edmund Zieliński.

Obchody rozpoczęły się Mszą świętą w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła, podczas której kazanie do wiernych wygłosił diecezjalny kapelan strażaków ks. Andrzej Zakrzewski.

Następnie delegacje złożyły kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II.

Kolejną częścią uroczystości był przemarsz na podzamcze, gdzie zasłużeni dla straży otrzymali odznaczenia. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał przewodniczący RM - Andrzej Reder, natomiast burmistrz Paweł Kalinowski został uhonorowany brązową odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej oraz srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa.

Medal za zasługi dla Miasta Gostynina wręczył burmistrz: Sylwestrowi Modrzejewskiemu, Jarosławowi Ruteckiemu i Świtalskim - Krzysztofowi, Jackowi i Grzegorzowi.

Dyplom Marszałka Województwa Mazowieckiego otrzymali: 

STRAŻACY OSP 1. Świtalski Krzysztof 2. Świtalski Grzegorz 3. Świtalski Jacek 4. Sochacki Mateusz 5. Suwała Bartosz 6. Szymański Mateusz 7. Dąbrowski Maciej 8. Żurowski Marcin 9. Sobiecki Marek 10. Janiszewski Robert 11. Pakulski Józef
SPONSORZY OSP 1. Kazimierz Majchrzak 2. Dubielak Krzysztof 3. Wasilewski Krzysztof 4. Staropolska Masarnia

Gospodarz naszego miasta w swoim wystąpieniu powiedział m.in.: "Dumny jestem z tego, że gostynińska jednostka przetrwała tyle lat. Wasze działania przepełnione są walką z żywiołami oraz ratowaniem życia i mienia lokalnej społeczności. Jesteście wierni hasłu "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Tworzycie miejscową jednostkę, dbając o nią każdego dnia, a także budując jej historię".

Dalszych sukcesów i samych dobrych lat życzył strażakom Waldemar Pawlak.

Druga część uroczystości odbyła się w zamku, gdzie miała miejsce sesja popularno-naukowa, w której udział wzięli ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski, dr Barbara Konarska-Pabiniak, Karol Podleśny Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie brygadier w stanie spoczynku. Zebrani usłyszeli wiele ciekawych informacji związanych z historią Ochotniczej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Następnie wystąpił chór miejski Arce Cantores, który za pięknie wykonane utwory zebrał gromkie brawa. Na podzamczu można było podziwiać wozy strażackie i wziąć udział w pikniku strażackim.

Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Słowa podziękowania za wsparcie finansowe kierujemy także do:

 • Staropolskiej Masarni Sp. z o.o. - Sławomir Ciarka
 • Izolbet Sp. z o.o. - Kazimierz Majchrzak
 • DUBIMEX Zakład Przetwórstwa Mięsa Sp.j. - Zygmunt Dubielak
 • Hurtowani Owoców i Warzyw MANGO - Joanna Strzelecka
 • Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu
 • Zarządu Regionu Płockiego NSZZ Solidarność.
 • Mazowsze
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • Obchody 140. rocznicy OSP w Gostyninie
 • logo

Kolejny sukces inwestycyjny w MPEC

W dniu 4 października br. w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Gostyninie Sp. z o.o. przy ul. Kolejowej odbyło się uroczyste podsumowanie zrealizowanej inwestycji pod nazwą "Remont – modernizacja pompowni Centralnej Ciepłowni". Jest to II etap prac na obiekcie w ostatnich czterech latach.

Prezes Zarządu MPEC Gostynin, Szymon Nieć powitał zaproszonych gości, wśród których byli burmistrz Paweł Kalinowski, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, Przewodniczący Rady Nadzorczej MPEC Marek Witkowski, przedstawicieli wykonawcy Zbigniewa Szamałka, Ewelinę Szamałek-Garcarek, pracowników spółki oraz pozostałych gości. Przypomniał, że pompownia została oddana do użytku w grudniu 1996 roku, czyli 23 lata temu. Koszt nowej inwestycji wyniósł 1.891.000,00 zł netto finansowanych ze środków własnych MPEC. Prace rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Od 24 czerwca do 7 lipca nastąpiła planowana 2 tygodniowa przerwa w dostawie ciepła dla odbiorców. W tym okresie przeprowadzane były kluczowe prace, które wymagały zatrzymania obiektu. Prezes przeprosił mieszkańców Gostynina, których dotknęła niedogodność w postaci braku ciepłej wody.

W skład prac wchodziło: wykonanie dokumentacji technicznej i powykonawczej, remont instalacji wewnętrznej na zasileniu i wyjściu z pomp wraz z przebudową rurociągów, modernizacja układu mieszającego kotłów, wymiana armatury, pomp, zaworów regulacyjnych pompowni, odmulaczy sieciowych. Ponadto zrobiono zabezpieczenia antykorozyjne na rurociągach, nową izolację termiczną, wykonano także szafy sterownicze ze sterownikiem PLC oraz panelem operatorskim, szafy siłowe z przemiennikami częstotliwości dla potrzeb nowych napędów układu hydraulicznego, opomiarowanie i sterowanie układu pompowego.

W ramach przeprowadzonych prac o 30% została zredukowana moc elektryczna zainstalowanych pomp oraz o 7% poprawiła się ich sprawność.

Burmistrz Paweł Kalinowski pogratulował i podziękował prezesowi Szymonowi Nieciowi za kolejną udaną i bardzo potrzebną naszym mieszkańcom inwestycję.

Aby tradycji stało się zadość przecięta została wstęga przez: burmistrza Pawła Kalinowskiego, prezesa Szymona Niecia, Przewodniczącego Rady Nadzorczej MPEC Marka Witkowskiego oraz przedstawiciela firmy Energika Zbigniewa Szamałka. To nie koniec inwestycji w spółce. Kolejnym etapem będzie wymiana sieci oraz budowa nowej magistrali ciepłowniczej.

Szymon Nieć

 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC
 • Kolejny sukces MPEC

Uczniowie Jedynki na Ukrainie

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie od lat realizuje projekty, dzięki którym uczniowie mają możliwość wyjazdów zagranicznych w ramach wymiany międzynarodowej. W ciągu ostatnich dwóch lat odbyły się wyjazdy dla uczniów między innymi do Hiszpanii, Grecji czy Chorwacji.

W czerwcu br. powstał projekt pt. „Moje pasje”, który jako jeden z 69 na 215 złożonych uzyskał akceptację Polsko - Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży działającej w ramach Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Na realizację projektu szkoła otrzymała z dotacji MEN dofinansowanie w wysokości 12 913 euro. „Moje pasje”, to odpowiedź na potrzebę rozwoju zainteresowań młodzieży. Ma na celu ukierunkowanie ich zdolności, wspieranie aktywności, potencjału twórczego i jednocześnie budowanie przyjaznych relacji z partnerami projektu (Liceum Ekonomiczne w Złoczowie - Ukraina). Realizacja projektu rozpoczęła się w czerwcu 2019 r. i już w lipcu odbyła się wizyta przygotowawcza na Ukrainie, podczas której omówione zostały zasady współpracy członków grupy projektowej. Koordynatorem wszystkich działań została pani Renata Kuźniewska. W przygotowanie projektu zaangażowani byli również nauczyciele SP 1 Anita Stachowska i Robert Idzikowski. Stronę ukraińską natomiast reprezentowali Andriej Zabrodskij i Natalia Kowalik. We wrześniu 2019 r. uczniowie gostynińskiej Jedynki wraz z opiekunami złożyli wizytę na Ukrainie. Przez tydzień poznawali oni uczniowskie życie uczestnicząc w zajęciach ze swoimi ukraińskimi partnerami oraz szukali śladów polskości na ukraińskiej ziemi. Wśród miejsc, które zwiedzili uczniowie Jedynki znalazły się między innymi: Cmentarz Orląt Lwowskich, wieś Biały Kamień, gdzie urodził się Michał Korybut Wiśniowiecki, Lwów ze wspaniałym Lwowskim Narodowym Akademickim Teatrem Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej, Uniwersytet Lwowski, Pomnik Adama Mickiewicza, Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wyjątkowe chwile uczniowie spędzili w Gawareczczynie, ukraińskiej wsi, gdzie poznawali tajniki wyrobu unikatowej ceramiki, realizując się artystycznie podczas pleneru malarskiego oraz zgłębiając zwyczaje i tradycje ukraińskiej ludności. Poprzez udział we wspólnych działaniach projektowych uczniowie mieli możliwość zademonstrowania swoich pasji, rozwinięcia swoich zdolności językowych oraz poszerzenia wiedzy na temat różnorodności kulturowej kraju partnerskiego. Niebawem kolejna relacja, tym razem z wizyty ukraińskiej młodzieży w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyninie.

Anna Pakulska - SP1

 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie
 • Jedynka na Ukrainie

Szczepienia przeciw grypie

Zapobieganie zachorowaniom na grypę i jej groźnym powikłaniom to wciąż wielkie wyzwanie. Pojawiło się światełko w tunelu w postaci zwiększenia liczby osób zaszczepionych. Niestety w Polsce tzw. współczynnik wyszczepialności utrzymuje się wciąż na niskim poziomie.

Szczepienie ochronne przeciw grypie jest najskuteczniejszą formą ochrony przed zachorowaniem i pogrypowymi powikłaniami. Obecnie eksperci zalecają szczepienie wszystkim osobom powyżej 6 miesiąca życia. Pacjenci przewlekle chorzy, kobiety w ciąży i osoby starsze są grupami szczególnie rekomendowanymi do corocznych szczepień przeciw grypie.

Najlepiej zaszczepić się w okresie od września do końca grudnia, tak aby zdążyć przed szczytem zachorowań na grypę, który występuje między styczniem a marcem.

Liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w poprzednim sezonie grypowym (od września 2018 r. do końca sierpnia 2019 r.) wyniosła ponad 4,6 mln osób, z których 17,5 tysiąca wymagało pobytu w szpitalu. Co więcej, zanotowano aż 150 zgonów, czyli 3-krotnie więcej niż w sezonie 2017/2018.

 • Szczepienia przeciw grypie

Oświadczenie Burmistrza Miasta Gostynina

W związku z artykułem opartym na kłamstwach pt.: „Modernizacja stadionu. Co działo się przez rok? Nadal brak pozwolenia na budowę”, zamieszczonym przez portal gostynin.info w dniu 8 października 2019 r. informuję iż:

- kłamstwem jest, że nie ma wydanego pozwolenia na budowę. Decyzją nr 435/2018 z dnia 17.12.2018r. Starosta Gostyniński zatwierdził projekt budowlany wraz z udzieleniem pozwolenia na budowę dla Gminy Miasta Gostynina obejmujący: „Modernizację Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie polegającej na: rozbiórce istniejących budynków gospodarczych, budowie: zaplecza socjalno-gastronomicznego, boiska treningowego, dojść i dojazdów, wydzielonych trybun dla kibiców gości, oświetlenia terenu wraz z infrastrukturą i urządzeniami, instalacji odgromowej, instalacji zraszania, przebudowie: bieżni, układu komunikacji wewnętrznej wraz z parkingami: remoncie: boiska piłkarskiego, skoczni w dal, rzutni pchnięcia kulą” w Gostyninie , ul. Sportowa 1 na działce nr ewid.360, 140401_1.0001 Gostynin,

- kłamstwem jest, że Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski wraz z Dyrektorem MOSiR-u Wiesławem Adamskim spotykali się w sprawie uzyskania niezbędnego wkładu finansowego do przeprowadzenia inwestycji między innymi u europosła z Prawa i Sprawiedliwości Adama Bielana.

- kłamstwem jest, że koszt inwestycji wyceniono na 7,5 miliona złotych.

Ponadto informuję , że Gmina Miasta Gostynina złożyła wniosek na zadanie pod nazwą: Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie polegająca na budowie zaplecza socjalno – sanitarnego oraz boiska treningowego na potrzeby Miejskiego Klubu Sportowego Mazur Gostynin wraz z niezbędną infrastrukturą i urządzeniami” (I etap modernizacji) w ramach Programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej EDYCJA 2019”. Wniosek został złożony 29 marca 2019 r. do Ministerstwa Sportu i Turystyki i w dalszym ciągu podlega ocenie.

Koszt ogółem planowanej inwestycji (I etapu) : 5 837 134,00zł
Kwota wnioskowana: 2 918 567,00zł

W pierwszym etapie zaplanowano realizację najpilniejszych elementów, tj.: budowę zaplecza socjalno-sanitarnego oraz budowę boiska treningowego wraz z dojściami, dojazdami, niezbędną infrastrukturą techniczną, w tym instalacją oświetleniową, wodno-kanalizacyjną realizowaną w miejscu rozbiórek istniejących budynków gospodarczych i kortów tenisowych.

Przytoczywszy powyższe fakty zwykłą przyzwoitością wykaże się redakcja portalu gostynin.info prostując nieprawdziwe informacje. W przeciwnym razie Gmina rozważy dochodzenie swoich praw na drodze stosownego postępowania.

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

 • MOSiR w Gostyninie

Zapraszamy na II Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores

Festiwal Chórów Avis Cantores odbędzie się w najbliższą sobotę 12 października na zamku Gostynińskim.

Przesłuchania chórów zaczną się od godziny 12.00 a o godz. 15:30 zapraszamy wszystkich Państwa na koncert finałowy chóru Chaverim ze Swarzędza. Chór ten został w ubiegłym roku laureatem pierwszego gostynińskiego festiwalu chórów i jako zwycięzca wykona koncert finałowy wraz z gwiazdą wieczoru Panią Halina Benedyk. Po koncercie zostaną rozdane nagrody dla najlepszych chórów oraz wyłoniony chór, który otrzyma nagrodę Grand Prix i w następnym roku uświetni tę uroczystość koncertem.

Festiwal chórów Avis Cantores dedykujemy amatorom - ludziom podążającym za swoimi pasjami, miłośnikom śpiewu i pięknej muzyki. Chcemy na nowo odkryć i zaszczepić w ludziach chęć wspólnego, amatorskiego muzykowania a malownicza sceneria zamku gostynińskiego jest dla tego wydarzenia najlepszym miejscem.

Organizatorem tego wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie, a opiekunem artystycznym Michał Pilichowicz  (pomysłodawca tego Festiwalu w poprzednim roku w ramach Budżetu Obywatelskiego).

Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny.

 • Avis Cantores

Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019

Najmłodsza grupa reprezentantów Klubu Żeglarskiego HALS w miniony weekend 5 października 2019r. wzięła udział w ostatnich regatach minionego sezonu żeglarskiego kończąc jednocześnie tegoroczny projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Gostynina obejmujący udział grupy juniorów w cyklu regat klasy Optymist. Regaty rozegrane zostały na wodach Zalewu Włocławskiego na przystani klubu w Nowym Duninowie. W zawodach wzięli udział młodzi zawodnicy z Gostynina, Nowego Duninowa oraz Włocławka. Mino dość kapryśnej pogody udało się rozegrać trzy biegi regatowe oraz wyłonić grupę zwycięzców, którą tym razem okazali się żeglarze z Włocławka.

Miniony sezon, to już czwarty rok działalności Klubu na rzecz najmłodszych adeptów żeglarstwa, to okres w którym już trzecia kilkunastoosobowa grupa dzieciaków, posiadła umiejętności żeglarskie tak niespotykane i mało popularne wśród gostynian.

Nieustannie zabiegając o zmianę tej sytuacji już dziś Klub Żeglarski HALS zaprasza do udziału w przyszłorocznych szkoleniach, kursach, rejsach i regatach organizowanych dla wszystkich grup wiekowych.

Źródło: Tomasz Reszkowski

 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019
 • Zakończenie sezonu żeglarskiego 2019

Cała Polska biega Gostynin też

Zapraszamy w imieniu organizatorów na stadion MOSiR w Gostyninie w dniu 11 października (piątek), gdzie od godziny 16.00 odbywać się będą biegi dzieci, młodzieży i główne.

Szczegóły znajdują się na plakacie w załączniku. Prosimy o zapoznanie się. 

 • Cała Polska biega - plakat

Umowa na modernizację systemu oświetlenia ulicznego podpisana

W dniu dzisiejszym (10.10.2019 – czwartek) została podpisana umowa na modernizację systemu oświetlenia ulicznego wraz z systemem redukcji mocy, sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie miasta Gostynina.

Na spotkanie do sali posiedzeń Urzędu Miasta przybyli: Prezes Zarządu Centrum Zaopatrzenia Energetyki EL-TAST Sp. z o. o. Stefana Tatarka, dyrektor generalny – Sławomir Pałczyński, Inspektor Nadzoru Autorskiego Jarosław Rejlich i główny specjalista ds. Sprzedaży Energa Oświetlenie Piotr Juckiewicz.

Urząd Miasta reprezentowali: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder wraz z radnymi, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, Skarbnik Bożena Sokołowska, Sekretarz Miejski Hanna Adamska, a także naczelnicy i pracowników Urzędu Miasta Gostynina.

Gospodarz naszego miasta powiadomił zebranych o korzyściach po modernizacji oświetlenia: - Na modernizację systemu oświetlenia ulicznego wraz z systemem redukcji mocy, sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie miasta Gostynina” Gmina Miasta Gostynina uzyskała dofinansowanie w formie pożyczki ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie Programu priorytetowego Nr 3.3 Ochrona atmosfery SOWA – oświetlenie zewnętrzne w kwocie do 3.456.123,00 zł. W ramach inwestycji zaplanowano montaż 1644 punktów świetlnych w tym montaż nowoczesnych opraw LED w ilości 1483 szt. w zamian za istniejące energochłonne oprawy oraz wymiana w 161 oprawach istniejących źródeł światła na zamienniki LED. Modernizacja oświetlenia przyczyni się do zmniejszenia średniej energochłonności punktu świetlnego oraz spadku całkowitej mocy systemu oświetleniowego o około 70%. Konsekwencją zmniejszenia mocy zainstalowanej są oszczędności finansowe, wynikające ze zmniejszenia zużycia energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia. Realizacja inwestycji spowoduje obniżenie zużycia energii elektrycznej o około 680 Mega Wato godzin rocznie. Oznacza to przyczynienie się każdego roku do redukcji emisji szkodliwych substancji.

Potem głos zabrał Prezes Zarządu Centrum Zaopatrzenia Energetyki EL-TAST Sp. z o. o. Stefan Tatarek, który wyraził zadowolenie z podjętej współpracy.

Następnie podpisano umowę na modernizację systemu oświetlenia przez Stefana Tatarka, burmistrza Pawła Kalinowskiego i skarbnika Bożenę Sokołowską.

Zgodnie z harmonogramem rzeczowo-terminowo-finansowym realizacja zadania planowana jest w terminie od 7.01.2020r. do 28.02.2020r.


 


 

 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • Podpisanie umowy na modernizację oświetlenia miejskiego
 • logo NFOŚiGW

Informacja

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 10 października 2019 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

Wykaz obejmuje nieruchomość składającą się z działek oznaczonych numerami ewidencyjnymi 772,773 i 774/3 o łącznej powierzchni 10.2739 ha położonej w Gostyninie przy ul. Krośniewickiej.

Gostynin, dnia 9 października 2019 r.


 

Konkurs na realizację programów profilaktycznych

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza konkurs ofert na powierzenie zadań z zakresu zdrowia publicznego, dotyczący realizacji programów profilaktycznych związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych, uzależnieniami behawioralnymi i innymi zachowaniami ryzykownymi. Zadaniem konkursu jest:

 1. Realizacja wydarzenia o charakterze artystycznym, którego celem jest promowanie działań miasta na rzecz osób dotkniętych problemem alkoholowym i narkotykowym oraz ich rodzin.
   
 2. Realizacja programów profilaktycznych w ramach tzw. profilaktyki uniwersalnej dla:
 • rodziców dzieci w wieku przedszkolnym,
 • rodziców uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Gostyninie.

Oferty należy składać wyłącznie na drukach, których wzór określa załącznik nr 1 do niniejszego Ogłoszenia. Formularz oferty wraz z oświadczeniami dostępny jest pod Ogłoszeniem. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem treści zadania na które składana jest oferta oraz danymi oferenta w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 października 2019 roku włącznie.

Szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Wersja edytowalna oferty i sprawozdnia poniżej.

2,5 mln zł dla Gostynina na modernizację stadionu

W dniu 10 października 2019 r. na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki został opublikowany Protokół z oceny formalno-merytorycznej Zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Z zapisów protokołu wynika, iż inwestycja Gminy Miasta Gostynina pod nazwą: „Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie polegająca na budowie zaplecza socjalno-sanitarnego oraz boiska treningowego na potrzeby Miejskiego Klubu Sportowego Mazur Gostynin wraz z niezbędną infrastrukturą i urządzeniami”  otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 500 000,00zł.

Łączny koszt planowanego zadania to 5 837 134,00zł. Pierwszy etap inwestycji na terenie MOSiR w Gostyninie obejmie budowę zaplecza socjalno-sanitarnego oraz budowę boiska treningowego wraz z dojściami, dojazdami, niezbędną infrastrukturą techniczną, w tym instalacją oświetleniową, wodno-kanalizacyjną realizowaną w miejscu rozbiórek istniejących budynków gospodarczych i kortów tenisowych.

Zdjęcia: Rafał Zalewski

 • Stadion MOSiR
 • Stadion MOSiR

II edycja Avis Cantores

Za nami Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores - II edycja Festiwalu zainaugurowanego w 2018 roku.

Zeszłoroczna impreza odbyła się w ramach Budżetu Obywatelskiego, a jej pomysłodawcą był Michał Pilichowicz. 

W tym roku II edycja festiwalu odbyła się dzięki burmistrzowi Pawłowi Kalinowskiemu, który zdecydował, aby to wydarzenie wpisało się na stałe do kalendarza imprez miejskich. Celem festiwalu jest promocja śpiewu chóralnego.

Organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury, a opiekunem artystycznym Michał Pilichowicz.

Dobór repertuaru, poziom artystyczny i interpretacje oceniało jury w składzie: Iza Denst-Szydłowska, Gabriel Zielak, Paweł Pilichowicz i Dominik Janiszewski. 

Zebrani w sali kolumnowej wysłuchali występów chórów senioralnych oraz chórów i zespołów młodzieżowo-dziecięcych z Aleksandrowa Kujawskiego, Gostynina, Rogozina, Radojewic, Płocka, Łodzi i Swarzędza. 

Grand Prix  otrzymał chór Canto Alegre z Łodzi, I miejsce Lutnia Nova z Aleksandrowa Kujawskiego, II miejsce Tibi Cantamus z Płocka, III miejsce Arce Cantores z Gostynina i IV Vox Maiorum z Płocka.

W kategorii chóry senioralne na miejscu I uplasował się chór Eklezja z Rogozina, II miejsce zajął Vox Cordis z Gminy Gostynin i na III - chór parafii św. Marcina z Gostynina.

Kategoria dziecięca przedstawiała się następująco: chór ze Szkoły Muzycznej w Gostyninie zajął I miejsce, na drugim zespół Various Voice ze Zwolenia i jako trzeci nagrodzeni zostali "Mocni w Uchu" z Gostynina.

Wyróżnienie za postać sceniczną otrzymały Radojewiczanki z Radojewic.

Po części koncertowej wystąpił zeszłoroczny laureat - chór Chawerin ze Swarzędza, a po nim gwiazda wieczoru - Halina Benedyk.

 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019
 • Avis Cantores 2019

Jedynka Nauczycielom

9 października 2019r. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej wypełniła się po brzegi gośćmi, którzy przyszli zobaczyć wspaniały montaż słowno- muzyczny. Jego mottem były słowa naszego wybitnego Rodaka - Jana Pawła II - „Nigdy więcej wojny”. Wśród znamienitych gości przybyłych w tym dniu do szkoły znaleźli się między innymi: posłanka na Sejm VIII kadencji oraz członek Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży - Anna Ewa Cicholska, Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Reder, radni miasta Gostynina, proboszcz Parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego ks. Andrzej Rutkowski, Stanisław Durma reprezentujący ZNP, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” Barbara Gierula, prezes Zarządu Koła Powiatowego Ireneusz Zając, Wioletta Jankowska reprezentująca Bibliotekę Miejską, kapitan nawigator Zdzisław Jackowski, przewodnicząca Klubu Gazety Polskiej Anna Orzeszek – Borkowska, przedstawiciele Rady Rodziców przy SP1, obecni i emerytowani nauczyciele Jedynki, pracownicy obsługi i administracji, rodzice uczniów, uczniowie oraz sympatycy szkoły. W przygotowanej akademii młodzi artyści przywołali 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz lęk i terror jaki w życie ludności cywilnej wprowadziła okupacja hitlerowska. Pamiętając o zbliżającym się Dniu Edukacji Narodowej, uczniowie przypomnieli sylwetki wybitnych pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 i działalność największej w historii podziemnej armii - Armii Krajowej, której imię dziś dumnie nosi gostynińska Jedynka. Odwołali się również do postaci Danuty Siedzikówny „Inki”- zamordowanej sanitariuszki AK - autorytetu współczesnej młodzieży. Wśród wspomnień i scenek przedstawiających życie wojennych dzieci znalazły się także życzenia i upominki dla nauczycieli, którzy niebawem obchodzić będą swoje święto. Program poruszył serca zebranych, czego wyraz dali owacjami na stojąco. Montaż przygotowali nauczyciele SP1: Renata Cichońska, Agnieszka Cichosz, Renata Grabowska, Elżbieta Marciniak, Mariola Matuszewska, Anna Michalak, Tomasz Sarniak, Ewa Stolarz, Teresa Zarzycka oraz Alicja Żółtowska.

Tekst: Anna Pakulska SP1

Foto: Urząd Miasta Gostynina

 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom
 • Jedynka nauczycielom

Zaproszenie organizacji pozarządowych

Informujemy, iż Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe na spotkania, w czasie których omawiane będą zagadnienia dotyczące planowanego zakresu i zasad współpracy Województwa z organizacjami pozarządowymi w 2020 roku, a także naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych na kandydatów do Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego V kadencji, powołania Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego czy organizacji I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego.

W czasie spotkań przedstawiciele Banków Żywności przedstawią ustawę o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności oraz wynikające z jej zapisów możliwości działania lokalnych organizacji pozarządowych na rzecz przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.

Szczegóły znajdują się w załączniku, prosimy o zapoznanie się z nimi.

 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski

Uroczyste oddanie do użytku monitoringu miejskiego

W dniu dzisiejszym (15 października br.) odbyło się oddanie do użytku monitoringu miejskiego, w którym udział wzięli m.in. burmistrz Paweł Kalinowski, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, zastępca burmistrza Halina Fijałkowska, skarbnik Bożena Sokołowska, sekretarz miejski Hanna Adamska, a także zaproszeni goście, a wśród nich wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński, przedstawiciele firmy SOFTNET TELEKOM Bielińska – Paweł Bieliński i Marcin Korytkowski, komendant KPP w Gostyninie insp. Zbigniew Włodkowski oraz naczelnicy i pracownicy Urzędu Miasta.

Spotkanie otworzył burmistrz, który m.in. powiedział: - Zakres umowy obejmował budowę 10 punktów kamerowych zlokalizowanych w centrum miasta oraz w pasach drogowych dróg wylotowych z miasta wraz z przyłączami energetycznymi oraz przyłączami telekomunikacyjnymi, budowę linii światłowodowej w istniejącej kanalizacji teletechnicznej o długości ok. 4,3 km, remont pomieszczenia przeznaczonego pod tzw. „centrum monitoringu” wraz z wyposażeniem tego centrum w sprzęt i oprogramowanie dla potrzeb monitoringu oraz opracowanie niezbędnej dokumentacji projektowej wraz ze wszystkimi decyzjami i pozwoleniami a także uruchomienie instalacji i przeszkolenie pracowników. Punkty kamerowe wyposażone zostały w kamery szybkoobrotowe dzienno-nocne o wysokiej rozdzielczości obrazu zamontowane na słupach przeznaczonych tylko do tego celu. W centrum miasta w obszarze wpisanym do rejestru zabytków zamontowane zostały słupy stylizowane.

Burmistrz podpisał zarządzenie dotyczące regulaminu funkcjonowania monitoringu wizyjnego.

Następnie ks. dziekan Ryszard Kruszewski dokonał poświęcenia obiektu.

Dokonano także przecięcia wstęgi uroczyście otwierając pomieszczenie monitoringu.

Zebrani zadawali pytania dotyczące działania kamer.

Zwracamy się do uczestników ruchu drogowego do zachowania ostrożności podczas przebywania na drogach, umiejętnego korzystania z parkingów, a także kierowania się wyobraźnią w sytuacjach stanowiących zagrożenie dla kierowców i pieszych.


 

 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski
 • monitoring miejski

Dzień Edukacji Narodowej w Zamku gostynińskim

14 października br. w zamku gostynińskim odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość otworzyła i gości powitała inspektor ds oświaty Grażyna Pączek.

Następnie głos zabrali zastępca burmistrza Halina Fijałkowska i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder.

Po wręczeniu dyrektorom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi nagród z życzeniami wystąpili Barbara Gierula przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Gostyninie oraz Andrzej Osiak prezes Zarządu Powiatowego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Ostatnim punktem programu był koncert uczniów i nauczycieli z Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie. Wystąpili: Marzena Łukaszewska i Grażyna Sukiennik, Marcin Kalinowski i Maciej Milczarek, Mariusz Hejnicki i Piotr Frąś, Weronika Stańczyk, Weronika Bryłka i Dominika Wiśniewska.

 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej

Jesienny Turniej Koszykówki Mężczyzn

Zapraszamy w imieniu organizatora - Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - na Jesienny Turniej Koszykówki Mężczyzn o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera.

Impreza odbędzie się w hali sportowej o godz. 9.30.

 • Zaproszenie

Uroczyste otwarcie kolejnej inwestycji

Na dzisiejsze (16.10.2019r.) otwarcie inwestycji pod nazwą przebudowa ulicy Wacława Kujawy wraz z niezbędną infrastrukturą, skrzyżowaniami i zjazdami przybyli: córka Wacława Kujawy Maria Kujawa – Pietrzak, syn Jacek Kujawa,a także Paweł Kaźmierski – projektant inwestycji z firmy Holbud, Bogusław Mierzejewski - prezes firmy Bora z Płocka – wykonawca i pełniący obowiązki kierownika inwestycji.

Ponadto uczestnikami spotkania byli przedstawiciele Urzędu Miasta Gostynina z burmistrzem Pawłem Kalinowskim na czele.

Burmistrz zabierając głos przypomniał zebranym, czego dotyczyła inwestycja, a mianowicie: rozbudowy drogi gminnej ul. Wacława Kujawy wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Floriańską, przebudowy i budowy zjazdów indywidualnych i publicznych; budowy skrzyżowania ul. Wacława Kujawy z ul. Wyszyńskiego i ul. Solidarności; budowy odcinka sieci wodociągowej wraz z hydrantem, odcinka sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, oświetlenia ulicznego, a także przebudowy drogi gminnej ul. Solidarności wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego w Gostyninie. Projekt opracowało Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych “HOL-BUD” z Gostynina, a wykonawcą była firma BORA z Płocka. Termin realizacji inwestycji trwał od 26.03.2019r. do 21.08.2019r., zaś koszt całego zadania wyniósł 1.198.707,42 zł brutto.

Przecięcia wstęgi dokonali: Maria Kujawa – Pietrzak, Jacek Kujawa, burmistrz Paweł Kalinowski, Andrzej Reder, Paweł Kaźmierski i Bogusław Mierzejewski.

 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą
 • Oddanie ul. Kujawy z infrastrukturą

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt