Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Co słychać w Kinie Siemowit? 1.04-4.04

W najbliższy weekend kino Siemowit, ze względu na sobotni koncert formacji Baciary, grać będzie wyłącznie przez trzy dni. A co w repertuarze? Ostatni seans granego od kilku tygodni filmu Za duży na bajki, kontynuacja seansów najnowszej animacji Pixara To nie wypanda, a także dwie nowe propozycje: Pies oraz Mój dług.
 
"Były ranger Jason Briggs (w tej roli Channing Tatum) nie umie sobie ułożyć życia bez wojska. Gdy dostaje szansę powrotu do służby przyjmuje ją z entuzjazmem i bez zastanowienia. Szansa nazywa się Lulu i jest owczarkiem belgijskim o bogatej historii służby wojskowej. Briggs będzie mógł wrócić w kamasze pod warunkiem, że zawiezie Lulu na pogrzeb jej zmarłego pana". Tak pokrótce prezentuje się początek komedii familijnej pod tytułem Pies. Wspólna podróż to dobra okazja do zawiązania się nowej przyjaźni między człowiekiem a psem. Nie będzie łatwo, ale cóż to za wyzwanie, które nie jest wyzwaniem?
 
Mój dług to polski film opowiadający dzieje Sławomira Sikory, młodego przedsiębiorcy szantażowanego przez przestępców i skazanego na 25 lat więzienia. Pamiętacie Dług Krzysztofa Krauzego z 1999 roku? Tym razem w rolach głównych młode pokolenie: Bartosz Sak, Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Marcin Januszkiewicz, Anna Kaczmarczyk. 
 • REPERTUAR-1.04-1448x2048

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j.: Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 31 marca 2022 na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym dot.:

- działki o nr ewid. 3646 położonej przy ul. 3–go Maja zabudowanej garażem.Burmistrz Miasta Gostynin

Paweł Witold Kalinowski

 

Gostynin, dnia 31 marca 2022 r.

 • herb Gostynina

Podróżując z biblioteką

31 marca 2022 r. w Filii bibliotecznej nr 1 wybraliśmy się z klasą IIIa i ich wychowawczynią Dobrosławą Bembenistą w niezwykłą podróż. Udaliśmy się do Włoch. Wszystko za sprawą lektury Romana Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Był pociąg, bilety, konduktorzy i wreszcie zawiadowca stacji Marittima. Poznaliśmy losy i niezwykłą przyjaźń, jaka narodziła się między człowiekiem a zwierzęciem. Nietuzinkowy Lampo potrafił przezywciężyć wszelkie trudy. Miłością obdarzył wiele osób. Wreszcie nasz bohater oddaje życie, by uratować małą Adele. Losy tego niepozornego kundelka poznaliśmy poprzez film, prezentację, krzyżówkę, guiz, koło fortuny, piosenkę i przede wszystkim przez dobrą zabawę. Dziękujemy naszym młodym pasażerom za podróż, mądre i trafne odpowiedzi.

Zajęcia edukacyjne w bibliotece  przygotowała Grażyna Stępka Kierownik Filii nr 1 oraz bibliotekarz Zyta Mórawska.

Źródło: MBP

 • Podróżując z biblioteką
 • Podróżując z biblioteką
 • Podróżując z biblioteką
 • Podróżując z biblioteką
 • Podróżując z biblioteką
 • Podróżując z biblioteką
 • Podróżując z biblioteką
 • Podróżując z biblioteką

Jacek Ostrowski gościł w MBP

W środę (30 marca 2022 r.) w Galerii Wystaw Miejskiego Centrum Kultury na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie gościł Jacek Ostrowski - płocczanin, autor powieści kryminalnych. Pan Jacek jest twórcą m.in. bardzo popularnej serii z Zuzą Lewandowską i papugą Zgagą. W tej serii nakładem wydawnictwa „Skarpa Warszawska” ukazały się powieści „Czarny wdowiec”, „Paragraf 148”, „Sarkofag”, ”Świrus”, „Wojna”, „Katharsis”, „Porwanie”oraz wiele innych pozycji książkowych.

Pisarz tworząc swoje książki inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami, które poruszają tematy z pierwszych stron gazet. Należy do nich m.in. „Ostatnia wizyta” - nawiązująca do porwania płockiej lekarki w latach 70 – tych. Powieść została nominowana w plebiscycie portalu lubimyczytać.pl w kategorii literatura faktu, publicystyka.

Z autorem rozmawiali: Katarzyna Leśniewska - dyrektor MBP oraz Janusz Karasek - dziennikarz płockiego radia rmixx.pl., poeta i pisarz. Jacek Ostrowski uchylił rąbka tajemnicy na temat swoich inspiracji jako pisarza, muzycznych fascynacji. W celu przybliżenia aury tajemniczości powieści kryminalnych przywiózł ze sobą rekwizyty.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wydarzenia.

 • Spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim
 • Spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim
 • Spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim
 • Spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim
 • Spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim
 • Spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim
 • Spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim
 • Jacek Ostrowski gościł w MBP
 • Jacek Ostrowski gościł w MBP
 • Jacek Ostrowski gościł w MBP
 • Jacek Ostrowski gościł w MBP
 • Jacek Ostrowski gościł w MBP
 • Jacek Ostrowski gościł w MBP

Sukces Nadii Machały nagrodzony podczas sesji Rady Miejskiej

Miłym akcentem podczas sesji Rady Miejskiej było nagrodzenie Nadii Machały za sukcesy w dziedzinie sportowej i artystycznej, którym było m.in. przejście do kolejnego etapu programu TVP 2 "The Voice Kids"  Dziewczynka otrzymała list gratulacyjny, życzenia i kwiaty z rąk przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Anna Majchrzak, Burmistrza Pawła Kalinowskiego i Przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Redera.

 • Nadia Machała
 • Nadia Machała podczas sesji Rady Miejskiej
 • Nadia Machała z mamą
 • Nadia Machała z mamą
 • Nadia Machała z mamą

Uwaga na porywisty wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje wystąpienie dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Koncert pieśni pasyjnych

W niedziele 3 kwietnia br. w kościele pw św. Marcina w ramach rekolekcji wielkopostnych odbył się koncert pieśni pasyjnych, podczas którego wystąpili: chór Vox Maiorum z Płocka, Zespół Shalom, działający przy tejże parafii oraz inicjator koncertu Chór Miejski Arce Cantores.
Chór „Vox Maiorum” powstał jesienią 2010 r. Jest to chór żeński, trzygłosowy, tworzą go członkinie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplickiej w Płocku. Chór od niedawna prowadzi Michał Pilichowicz.
Zespół "Shalom" jest zespołem młodzieżowym, działającym przy parafii św. Marcina w Gostyninie. Opiekunem zespołu jest ksiądz Patryk Zawadzki, a akompaniamentem zajmuje się Weronika Węglewska.
Chór miejski „Arce Cantores” formalnie działa od 2019 r, członkami chóru są amatorzy, miłośnicy muzyki i śpiewu chóralnego. Chór liczy obecnie około 30 osób, dyrygentem jest Michał Pilichowicz, a akompaniatorem Dominik Dymowski - student III roku studiów licencjackich na wydziale Dyrygentury Chóralnej, Muzyki Kościelnej, Edukacji Artystycznej, Rytmiki i Jazzu w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 2020 roku jest akompaniatorem Miejskiego Chóru Arce Cantores, a od lutego bieżącego roku pełni funkcję Głównego Organisty Kościoła cywilno - wojskowego pw. Matki Odkupiciela w Gdańsku.
Przybyli na to wydarzenie słuchacze wysłuchali pieśni wielkopostnych. Każdy z wykonawców zaśpiewał po 3 pieśni wielkanocne, dodatkowo Chór Miejski Arce Cantores w swój występ wplótł pieśń „Modlitwa o Pokój”, a na zakończenie koncertu wspólnie zaśpiewano piosenkę „Nie umieraj Ukraino”.
Na organach zagrał Dominik Dymowski.
Niedzielny wieczór okazał się w być niezapomnianym przeżyciem. Nie tylko artystycznym, ale i duchowym. Przekonaliśmy się, że pieśni wielkopostne mają wielki potencjał dźwiękowy. Są świetnym materiałem do twórczych aranżacji artystów, którzy nie boją się eksplorować mało znanych terenów muzycznych, pozostając jednocześnie w swoich stylistykach. Oby w przyszłości było więcej takich projektów odkrywających nowe, choć przecież stare, skarby muzyki
Chcemy, aby Wielkopostne Śpiewanie było okazją do indywidualnego spojrzenia na to, co nieprzemijające, pragniemy tworzyć przestrzeń artystyczną, pozwalającą na zadawanie pytań o to, co najważniejsze, miłość i cierpienie, szczęście i przemijanie, to co Święte i grzeszne - powiedział Michał Pilichowicz dyrygent występujących chórów.
Dziękujemy Damianowi za nagranie i zapraszam do obejrzenia naszego występu
Nie umieraj Ukraino - https://youtu.be/5t9cFE10UTE
 
Źródło: Chór Arce Cantores
 • koncert pieśni pasyjnych źródło: Parafia św. Marcina
 • koncert pieśni pasyjnych źródło: Parafia św. Marcina
 • koncert pieśni pasyjnych źródło: Parafia św. Marcina

Pszczelarze mogą już ubiegać się o wsparcie finansowe

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków o dofinasowanie do przezimowanych rodzin pszczelich. Potrwa on do 31 maja 2022 r. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

O to dofinansowanie, podobnie jak w roku ubiegłym, mogą ubiegać się pszczelarze prowadzący działalność nadzorowaną w zakresie utrzymywania pszczół wpisanych do rejestru prowadzonego przez Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz posiadający numer ewidencji producentów nadany przez Agencję. Jeżeli hodowca pszczół chce otrzymać pomoc, a nie jest zarejestrowany w ARiMR, musi wystąpić o nadanie numeru ewidencyjnego najpóźniej w dniu składania wniosku o wsparcie. Wsparcie wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę.

Wnioski o udzielenie pomocy należy składać do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Można to zrobić osobiście lub przez pełnomocnika, wysłać poleconą przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.

 • logo - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Nauka o recyklingu już od najmłodszych lat

Recykling dla dzieci może być tak prosty i naturalny, podobnie jak wykonywanie podstawowych, codziennych czynności, np. mycie zębów. Jednak, aby tak się stało maluch potrzebuje zrozumieć, po co jest segregacja śmieci i jak to się robi, gdyż jest to pierwszy krok do recyklingu.

18 marca br. maluchy z Punktu Opieki nad Dziećmi do lat 3, obchodziły Światowy Dzień Recyklingu ♻️, który powstał z myślą o edukacji i promocji odzyskiwania surowców z odpadów jako jednego z działań proekologicznych. 

Nauka o segregacji śmieci, stała się dla najmłodszych okazją do doskonałej zabawy i nauki, co widać na załączonych fotografiach.

 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • nauka o recyklingu wśród najmłodszych
 • 1647938968149

Konkurs na projekt plakatu

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego organizuje konkurs pt. „Jedną Ziemię mamy, więc o nią dbamy” . Konkurs będzie polegał na wykonaniu plakatu w formacie A1 lub A0, wykonanego dowolną techniką, promującego działania związane z  dwoma dziedzinami, czyli jak „Oszczędzamy wodę” albo „Jak walczyć ze zmianami klimatu”.

Jury konkursu oceni oraz wybierze 20 osób (autorów plakatu), które wezmą udział w 7-dniowych „Twórczych Warsztatach Ekologicznych”, które odbędą się w terminie od 11 do 17 lipca br.

Prace należy dostarczyć do biura Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego w Łącku przy ul. Brzozowej 1. Termin dostarczania prac: 4.04 - 13.05.2022 r.

Zmiany w dostępności do testów na COVID-19 w Corten Medic

W związku z wejściem w życie rozporządzeń Ministra Zdrowia z 25 marca 2022 r*. oraz utrzymującą się tendencją spadkową związaną ze średnią liczbą nowych zakażeń koronawirusem informujemy, że od 1 kwietnia 2022 r. w Corten Medic następują zmiany w dostępności do testów na COVID-19:
1. Refundowane i komercyjne testy diagnostyczne RT-PCR na obecność SARS-CoV-2 nie będą dostępne w mobilnych i stacjonarnych oddziałach Corten Medic oraz innych podmiotach leczniczych (za wyjątkiem szpitali).

2. Refundowane i komercyjne usługi wykonania wymazowych testów antygenowych nie będą dostępne w mobilnych punktach pobrań Corten Medic.

3. Testy wymazowe na antygeny koronawirusa mogą być wykonywanenieodpłatnie na zlecenie lekarza rodzinnego w poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej Corten Medic (
link do złożenia deklaracji POZ).
4. Testy wymazowe na antygeny koronawirusa oraz na przeciwciała Anty-Sars-CoV-2 będą dostępne komercyjnie w poradni POZ Corten Medic. Przed umówieniem się na wizytę test można zakupić w e-Sklepie
Corten Store lub opłacić go na miejscu.
Aktualne informacje znajdują się na stronie internetowej
cortenmedic.pl oraz pod numerem infolinii 22 602 07 07.

Pasowanie na ucznia i czytelnika w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

Wyjątkowa uroczystość dla uczniów klas pierwszych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gostyninie odbyła się w dniu dzisiejszym. Pierwszacy najpierw zostali pasowani na uczniów przez dyrektora pana Roberta Pypkowskiego, a następnie na czytelników biblioteki szkolnej. Jednak, aby mogli zostać pełnoprawnymi czytelnikami musieli przejść test, który przygotowała pani Dorota Augustyniak, a polegał na odgadnięciu zagadek dotyczących czytelnictwa i biblioteki. Jak się okazało wszyscy uczniowie posiadali doskonałą wiedzę na ten temat.

Burmistrz Paweł Kalinowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder pogratulowali pierwszakom zostania uczniami i czytelnikami, a także życzyli bardzo dobrych wyników w nauce oraz przekazali słodki upominek.

 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika
 • Pasowanie na ucznia i czytelnika

Wielkanocne spotkanie w Klubie Seniora "Parostatek"

W dniu wczorajszym (5 marca 2022r.) w Klubie Seniora "Parostatek" odbyło się świąteczne spotkanie. Przy wielkanocnym stole oprócz członków Klubu m.in. zasiedli: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, kierownik MOPS Renata Zagórska, opiekun klubu Kinga Gostyńska. 

Oprócz świątecznych życzeń i wysłuchania historii Wielkiej Nocy gospodarze i przybyli goście zasiedli do stołu, aby symbolicznie przeżyć nadchodzące święta.

 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"
 • Wielkanocne spotkanie w "Parostatku"

Rządowy Program „Klub” w nowej odsłonie. Początek naboru wniosków już dzisiaj

7 kwietnia rusza o godz. 13.00 nabór wniosków o granty w ramach Rządowego Programu "Klub" wspierającego małe i średnie kluby sportowe prowadzące szkolenia dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

W bieżącym roku, w formule Programu KLUB, zaszła istotna zmiana polegająca na tym, że nabór wniosków będzie prowadzony przez Operatora Krajowego programu, którym zostało Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (LZS). Celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych prowadzących szkolenie dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Program jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF).

Wsparcie w ramach Programu można uzyskać w dwóch wariantach:
– 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych,
– 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.

Wspomniane środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych oraz zakup sprzętu sportowego.

Budżet tegorocznej edycji programu jest najwyższy w historii i wynosi 66,5 mln zł, czyli o ponad 26 mln zł więcej niż w ubiegłym roku.

Program niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wnioskodawców. Tylko w 2021 roku dofinansowanie w ramach programu przyznano 5172 klubom.

Informacje dotyczące naboru wniosków można znaleźć na stronie internetowej Programu prowadzonej przez Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (LZS).

Opis programu na naszej stronie internetowej znajduje się TUTAJ.

7 kwietnia, o godz. 12:00, rozpocznie się transmisja online z oficjalnej konferencji otwierającej tegoroczną edycję Programu.
Transmisja będzie dostępna na stronie: https://www.facebook.com/rzadowyprogramklub 

 

Źródło grafika - Ministerstwo Sportu i Turystyki, Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe (LZS)

 • Rządowy program - logo

Zapraszają do swojej bajki

Już jutro (8.04.2022) o godz. 10.30 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się spektakl w wykonaniu Akademii Przedszkolaka. Przedstawienie nosi tytuł "Witajcie w naszej bajce". 

W imieniu organizatorów zapraszamy do obejrzenia tego bajkowego występu.

 • zaproszenie do MCK na spektakl Akademii Przedszkolaka

Co słychać w Kinie Siemowit? 7.04-11.04

Tym razem w "Siemowicie" do zobaczenia Zając Max: Misja Pisanka, a także najnowsza, trzecia odsłona Fantastycznych zwierząt: Tajemnice Dumbledore'a. Dla miłośników serii opowieści ze świata Harrego Pottera kino przygotowało niespodziankę - w piątek do zobaczenia maraton filmowy Fantastycznych zwierząt! Więcej informacji na fanpage'u kina Siemowit: https://www.facebook.com/SiemowitGostynin/posts/1887857258075683
 
Lisy planują wykraść kurze jaja i uniemożliwić Maxowi, zającowi wielkanocnemu, roznoszenie pisanek. Pamiętacie Zając Max ratuje Wielkanoc z 2017 roku? Obchody Wielkanocy znów stają pod wielkim znakiem zapytania! Max wspólnie ze swoją najlepszą przyjaciółką zrobią wszystko co w ich mocy, aby ocalić święta. Jedynym ratunkiem okazuje się jeden z lisów. Jednak czy można zaufać komuś, kto na co dzień obnosi się z rudą kitą? Zobaczcie Zająca Max: Misja Pisanka​ i przekonajcie się sami.
 
Filmowa seria Fantastyczne zwierzęta stanowi spin-off i prequel historii znanej z Harrego Pottera. W trzeciej części Zwierząt profesor Dumbledore wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi. Staje on na czele nieustraszonej drużyny, która stawi czoła zagrożeniu. Pozycja obowiązkowa dla miłośników świata wykreowanego przez J.K. Rowling!
 
 • Repertuar kina "Siemowit"

Będzie wiało. Ostrzeżenie meteo

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteo. Dziś, tj. 07.04.2022 r. od godz. 19:00 do godz. 16:30 dnia 08.04.2022 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu. Miejscami burze.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Rocznica Mordu Katyńskiego i Katastrofy Smoleńskiej - w niedzielę 10 kwietnia

W imieniu organizatorów - Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego, Wójta Gminy Gostynin Edmunda Zielińskiego i Nadleśniczego Nadleśnictwa Gostynin Jacka Liziniewicza zapraszamy w niedzielę 10 kwietnia 2022 roku o godzinie 8.37 przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Smoleńskim, przy ul. Kutnowskiej.

Podczas uroczystości m.in. wysłuchamy wystąpień okolicznościowych burmistrza Pawła Kalinowskiego i wójta Edmunda Zielińskiego, odmówiona zostanie modlitwa za poległych oraz nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscu pamięci.

 • zaproszenie na obchody rocznicy w Katyniu i Smoleńsku - plakat

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j.: Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 8 kwietnia 2022 roku na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym dot.:

- części działki o nr ewid. 1551/5 położonej przy ul. Łąkowej,

- działka o nr ewid. 2277 położona przy ul. Spokojnej,

- działka o nr ewid. 2278 położona przy ul. Spokojnej.Burmistrz Miasta Gostynin

Paweł Witold Kalinowski

 

Gostynin, dnia 7 kwietnia 2022 r. • herb Gostynina

10 kwietnia uruchomione zostaną syreny alarmowe

W dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.

Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący upamiętnieniu 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Uruchomiony zostanie jednominutowy ciągły dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie.

Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego.

 

Foto źródło: www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/uruchomienie-syren-alarmowych-na-mazowszu3

 

 • syrena alarmowa

Chrońmy pszczoły i inne owady zapylające

Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie

Mając na uwadze z rozpoczynający się sezon wegetacyjny i kwitnienie roślin będących pożytkiem dla owadów zapylających pamiętajmy że: nieprawidłowo wykonywane zabiegi chemicznej ochrony roślin niosą zagrożenie dla pszczół i innych zapylaczy.
Wykonując zabiegi środkami ochrony roślin należy w szczególności:
- stosować wyłącznie środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu i stosowania na podstawie wydanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwoleń lub pozwoleń na handel równoległy;
- stosować środki ochrony roślin zgodnie z warunkami określonymi w etykiecie,
- używać środków ochrony roślin w taki sposób, aby minimalizować negatywny wpływ zabiegów chemicznych na organizmy niebędące celem zabiegu;
- nie wykonywać zabiegów w warunkach sprzyjających znoszeniu cieczy użytkowej podczas zabiegu (przy prędkości wiatru większej niż 4 m/s),
- zachowywać minimalne odległości od pasiek tj. 20 m dla opryskiwaczy polowych i sadowniczych,
- nie stosować preparatów toksycznych dla pszczół w okresie kwitnienia roślin uprawnych oraz w uprawach, na których występują  kwitnące chwasty,
- wykonywać zabiegi po zakończonych lotach owadów zapylających,
- stosować środki ochrony roślin w taki sposób, aby minimalizować negatywny wpływ zabiegów chemicznych na organizmy nie będące celem zabiegu, w tym przeciwdziałać znoszeniu środków ochrony roślin,
- stosować środki ochrony roślin z uwzględnieniem zasad integrowanej ochrony roślin, zwracając szczególną uwagę na ochronę organizmów pożytecznych oraz stwarzanie warunków sprzyjających ich występowaniu.
Upadki pszczół z terenu woj. mazowieckiego, których przyczyną może być nieprawidłowe stosowanie środków ochrony roślin należy zgłaszać do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Warszawie. Dane kontaktowe zamieszczone pod adresem:
http://piorin.gov.pl/mz-struktura/mz-ot/

Królewnę Śnieżkę wystawiła Akademia Przedszkolaka

Pięknie przygotowany przez dzieci i opiekunów Akademii Przedszkolaka spektakl "Królewna Śnieżka" zaprezentowany został w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w ubiegly piątek (8 kwietnia 2022 roku).

Bajkowe postacie grane przez małych aktorów wzruszały, ale także wywoływały uśmiech. Calości dopełniały kolorowe stroje i piękna scenografia.

Za trud włożony w tak widowiskowe przedstawienie podziękował dyrekcji, wychowawcom oraz maluszkom Burmistrz Paweł Kalinowski obdarowując artystów slodkim upominkiem.

Zebrana w sali widowiskowej publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.

 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka
 • Królewna Śnieżka w wykonaniu Akademii Przedszkolaka

Prognoza pogody

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje lokalnie spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -2°C.

Uroczyste obchody rocznicy Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej

W dniu dzisiejszym (10 kwietnia br.) przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Smoleńskim (ul. Kutnowska) odbyła uroczystość upamiętniająca 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.

Gości przywitał Wójt Gminy Gostynin Edmund Zieliński. Wśród nich: przybyły z Burgkunstadt były burmistrz tego miasta Petterich Heinz, Ilona Gliwa (łączniczka partnerstwa Burgkunstadt i gminy Gostynin), Marlena Mazurska - kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku, przedstawiciele lokalnych samorządów, kombatantów, Alina Zawojska - bratanica zamordowanego w Katyniu ppor. Franciszka Zydla, przedstawiciele gostynińskich placówek oświatowych, harcerzy, organizacji społecznych, związków, stowarzyszeń, partii politycznych, spólek miejskich oraz mieszkańcy miasta, gminy i powiatu gostynińskiego.

Następnie została odmówiona przez ks. dziekana Andrzeja Rutkowskiego modlitwa za poległych.

Jako kolejny głos zabrał Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, który m.in. powiedział: - Naszym patriotycznym obowiązkiem jest uczcić pamięć polskich oficerów zamordowanych w bestialski sposób w Katyniu i tych osób, które 12 lat temu zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku.

Gospodarz miasta nawiązał także do wojny na Ukrainie i pomocy jakiej gostyninianie udzielają swoim sąsiadom w tej trudnej sytuacji.

Wójt Edmund Zieliński przypomniał katastrofę polskiego samolotu w Smoleńsku, podczas której zginęło 96 osób.

Kolejnym punktem uroczystości było złożenie przez delegacje kwiatów i zapalenie zniczy przy miejscu pamięci.   

 

 

 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku
 • Obchody wydarzeń w Katyniu i Smoleńsku

IMGW-PIB ostrzega - przymrozki

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne. Prognozuje się od godz. 23:00 dnia 11.04.2022 do godz. 08:00 dnia 12.04.2022 miejscami spadek temperatury powietrza do -3°C, przy gruncie do -5°C.

PSZOK - zmiana godzin pracy

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w dniu 15.04.2022 r. (Wielki Piątek) czynny będzie w godzinach od 8.00-12.00, natomiast w dniu 16.04.2022 r. (Wielka Sobota) będzie nieczynny.

Przypominamy, że odpady przyjmowane w PSZOKu bez dodatkowych opłat, w ramach miesięcznych stawek za odbiór i zagospodarowywanie odpadów. Musicie Państwo jedynie okazać się dokumentem potwierdzającym miejsce zamieszkania /zameldowania na terenie Gostynina.

IMGW-PIB ostrzega: przymrozki

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne. Dziś w nocy, tj. od godz. 23:00 dnia 12.04.2022 do godz. 08:00 dnia 13.04.2022 prognozuje się spadek temperatury powietrza do około -3°C, przy gruncie do
-5°C.

 • Życzenia Wielkanocne
 • Życzenia Wielkanocne
 • Życzenia Wielkanocne

Kondolencje

Kondolencje

 

Z głębokim smutkiem i żalem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Śp. Sławomira Miłka

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

składamy wyrazy

szczerego współczucia

 

Burmistrz Miasta Gostynina

Paweł Witold Kalinowski

wraz z pracownikami

Urzędu Miasta Gostynina

 • Kondolencje

"Książka wszystko potrafi" Kornel Makuszyński

W piątek 8 kwietnia 2022 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie odbył się Konkurs Głośnego Czytania. Inicjatywa ta jest pokłosiem Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, ma na celu promocję czytelnictwa i współorganizowana jest przez dwie placówki: Szkołę Podstawową nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie i Filię nr 1.
W związku z przypadającą w maju 180. rocznicą urodzin Marii Konopnickiej poetki i nowelistki - Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Dlatego w tym roku czytaliśmy utwory tej autorki.

Jury obradujące w bibliotece w składzie: Katarzyna Leśniewska - dyrektor MBP; Urszula Pieniążek - Radna Miasta Gostynin; Dorota Augustyniak - bibliotekarz SP3 postanowiło przyznać następujące nagrody:

I miejsce Amelia Buława kl. IIc;
II miejsce Barbara Banach kl. IIc;
III miejsce Maria Wiśniewska kl. IIb.


Wszyscy uczniowie klas drugich, biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy. Byli to: Barańska Marta, Kałuzińska Nikola, Iwańska Natalia, Lonik Tomasz, Olejniczak Szymon, Stachowiak Amelia. Słodkim podarunkiem obdarowała wszystkich Pani Urszula Pieniążek - dziękujemy.


Dziękujemy naszym wspaniałym czytającym, ich wychowawczyniom i rodzicom za rzetelne przygotowanie, wysoki poziom oraz za odwagę wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu. Gratulujemy i brawa dla Was - organizatorzy: Dobrosława Bembenista, Beata Ciepłuch, Grażyna Stępka i Zyta Mòrawska.

źródło: MBP

 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania
 • Konkurs Głośnego Czytania

Informacje imigracyjne dot. brytyjskich programów, dla Ukraińców i członków ich rodzin

Ambasada Brytyjska w Warszawie przygotowała materiały informacyjne odnośnie brytyjskich programów przygotowanych dla uchodźców
z Ukrainy.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotkami oraz ewentualne przekazanie tych informacji obywatelom Ukrainy, którzy przebywają pod Państwa dachem.

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych

składamy wszystkim Mieszkańcom Gostynina

i przybyłym Gościom serdeczne życzenia:

dużo dobrego zdrowia, radości,

wiosennego nastroju i miłych spotkań

przy świątecznym stole.

Niech Zmartwychwstały Chrystus

stanie sie dla Państwa

źródłem siły, wiary i pokoju.

Przewodniczący Rady Miejskiej                                            Burmistrz Miasta Gostynina

Andrzej Hubert Reder                                                          Paweł Witold Kalinowski

Kolejne przymrozki

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie. Od godz. 23:00 dnia 16.04.2022 do godz. 08:00 dnia 18.04.2022 prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -5°C. Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C.

Obchody Dnia Marchewki w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3

Światowy Dzień Marchewki obchodzony 4 kwietnia br. był okazją do zabawy i nauki przez maluchy z Punktu opieki dla dzieci do lat 3 w naszym mieście.

Tego dnia maluchy wykonywały prace plastyczne, którego tematem przewodnim była marchewka, uczyły się o jej zastosowaniu i ze smakiem ją próbowały.    

 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3
 • Dzień Marchewki w Punkcie opieki dla dzieci do lat 3

Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Specjalnymi „Akademia Przedszkolaka” kultywuje świąteczne tradycje

W Wielki Piątek, 15 kwietnia br. odbyło się w „Akademii Przedszkolaka” uroczyste śniadanie wielkanocne. Na pięknie udekorowanym stroikami z bazi i bukszpanu świątecznym stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne potrawy.

Spotkanie otworzyła dyrektor placówki składając dzieciom i personelowi przedszkola świąteczne życzenia. Dzieci odwiedził Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder, który złożył wszystkim wielkanocne życzenia i obdarował dzieci słodkościami.

Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę związaną z Wielkanocą i po jej zakończeniu wszyscy mogli zasiąść do pięknie zastawionego stołu.

Po śniadaniu dzieci odwiedził długo wyczekiwany gość - wielkanocny zajączek, który zaprosił przedszkolaki do wspólnej zabawy.

Spotkanie przy świątecznym stole i zabawy przybliżające wielkanocne tradycje sprawiły dzieciom wiele radości.

 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"
 • Spotkanie wielkanocne w "Akademii Przedszkolaka"

Życzenia z okazji setnych urodzin

Miło mi poinformować, że w dniu 18 kwietnia br. mieszkanka Gostynina pani Jadwiga Nowogórska obchodziła swoje setne urodziny.

Szanownej Jubilatce składam serdeczne życzenia dobrego zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze.

Burmistrz Miasta Gostynina 

Paweł Witold Kalinowski 

 • Pani Jadwiga Nowogórska

Drugi przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. 18 Stycznia

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż  nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina, położonej w Gostyninie przy ul. 18 Stycznia.

Pierwszy przetarg był przeprowadzony w dniu:17.03.2022 roku i zakończył się wynikiem negatywnym.
Przetarg odbędzie się w dniu 12.05.2022 roku (czwartek), o godz. 11:00 – tej  w sali nr 213 Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26.
Wadium  w wysokości 10% ceny wywoławczej nieruchomości należy wpłacać w terminie do dnia 06.05.2022 r. (włącznie) do godziny 14 – tej - w kasie Urzędu Miasta Gostynina lub na konto nr 89 1020 3974 0000 5302 0006 6258 w Banku PKO BP SA w Warszawie. 
Za datę wniesienia wadium uważa się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek Urzędu Miasta Gostynina lub do kasy Urzędu Miasta Gostynina. 
Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku uchylenia się od zawarcia umowy uczestnika, który wygra przetarg.
Oględziny nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży będą możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa ul. Parkowa 22,  pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.
Szczegółowe zasady przetargu określa regulamin przetargu wywieszony wraz z niniejszym ogłoszeniem na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta, przy ul. Rynek 26 oraz zamieszczony na stronie internetowej Urzędu - gostynin.pl i umgostynin.bip.org.pl.
Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.

Szczegóły znajdują się w załączniku.

 • ogłoszenie

Przedłużony termin naboru wniosków o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej

Do 31 maja 2022 r., czyli o ponad miesiąc dłużej, ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej.

Pierwotnie obowiązywał termin naboru od 28 lutego do 28 kwietnia 2022 r. Teraz, by ubiegać się o wsparcie finansowanego z PROW na lata 2014-2020 na założenie własnego pozarolniczego biznesu na wsi, będzie czas do końca maja. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Dokumenty można dostarczać osobiście, przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysyłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Pomoc dla szerszej grupy zainteresowanych

O przyznanie „Premii na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” mogą się starać rolnicy, ich małżonkowie lub domownicy, którzy chcą rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej. Mogą to zrobić również ci, którzy co najmniej 2 lata wcześniej zawiesili bądź zakończyli działalność rolniczą, ale chcą ją wznowić. Pomoc mogą otrzymać też osoby, które chcą rozszerzyć ofertę swojej firmy o nowy rodzaj usług znajdujących się w wykazie rodzajów działalności objętych wsparciem. Co istotne, wszyscy powinni być ubezpieczeni w KRUS w pełnym zakresie, nieprzerwanie przez co najmniej 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy. Oprócz tego gospodarstwo ubiegającego się o wsparcie musi być położone na terenie gminy wiejskiej lub gminy miejsko-wiejskiej – z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców – lub gminy miejskiej – z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tysięcy mieszkańców. W tym naborze po raz pierwszy o premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej mogą ubiegać się osoby, którym nie zostały przyznane płatności obszarowe. Dopuszczony został także udział tych, które skorzystały z pomocy dotyczącej różnicowania działalności w kierunku nierolniczym w poprzednim okresie programowania, czyli w latach 2007-2013.

Wysokość premii zależy od liczby utworzonych miejsc pracy i jest wypłacana w dwóch ratach

Jeżeli w biznesplanie przewidziane zostało utworzenie jednego miejsca pracy, można otrzymać 150 tys. zł. Przy dwóch stanowiskach premia wzrasta do 200 tys. zł, a przy trzech – do 250 tys. zł. Środki są wypłacane w dwóch ratach. Pierwszą – 80 proc. – otrzymuje się, gdy zostaną spełnione warunki określone w wydanej decyzji o przyznaniu pomocy, a jest na to 9 miesięcy (liczone od dnia doręczenia decyzji). Pozostałe 20 proc. wpływa na konto beneficjenta po rozliczeniu biznesplanu, jednak nie później niż do 2 lat od wypłaty pierwszej raty pomocy i nie później niż do 31 sierpnia 2025 r. Co najmniej 70 proc. otrzymanego dofinansowania musi być wydane na inwestycje w środki trwałe, np. zakup nowych maszyn i urządzeń czy środków transportu. Pozostałe 30 proc. można przeznaczyć na wydatki bieżące, np. płace, ubezpieczenia.

Pomoc na ponad 400 rodzajów działalności

Zakres rodzajów działalności, na które można uzyskać premię, jest bardzo szeroki. Firma, która zostanie założona dzięki otrzymaniu dofinansowania, może zajmować się m.in. prowadzeniem sklepu spożywczego; sprzedażą produktów nierolniczych; naprawą pojazdów samochodowych; budownictwem; fryzjerstwem; rzemiosłem; rękodzielnictwem; prowadzeniem obiektów noclegowych czy turystycznych; usługami cateringowymi; opieką nad dziećmi, osobami starszymi bądź niepełnosprawnymi. Wsparcie dotyczy także usług weterynaryjnych, informatycznych, architektonicznych, inżynierskich, księgowych, audytorskich czy technicznych. Pełną listę rodzajów działalności objętych wsparciem, tzw. kodów PKD (punkt 7), można znaleźć na stronie Agencji.

 • logo - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Wielkanocna sesja fotograficzna

W ostatnim tygodniu przed świętami, w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3 "Bajkowy Zakątek" i "Zaczarowana Kraina" odbyła się Wielkanocna sesja fotograficzna - zaaranżowana przez opiekunów dziennych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia jej efektów.

 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Wielkanocna sesja fotograficzna w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3

Boisko przy ul. Sportowej 1 zostało uroczyście otwarte

W dniu wczorajszym 20 kwietnia br. odbyło się uroczyste otwarcie treningowego boiska sportowego, którego realizacja odbywała się pod nazwą "Modernizacja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie poprzez budowę treningowego boiska sportowego z zapleczem sanitarno-szatniowym". Dnia 4 czerwca 2020 r. podpisano umowę z wykonawcą inwestycji – konsorcjum gostynińskich firm" Hydropol" Sp. z o.o., ADA -LIGHT Sp. z o.o. i firmę TAMEX obiekty sportowe S.A.

Na uroczystość wśród przybyłych gości byli m.in.: Michał Orliński – szef biura poselskiego ministra Macieja Małeckiego, przedstawiciele lokalnych samorządów, wnuczki Mieczysława Święcickiego (patrona nowego boiska) panie Małgorzata Studniarska-Zięba i Kinga McKean-Daher oraz prawnuczka Łucja Zięba, przedstawiciele firm biorących udział w budowaniu obiektu, księża – dziekan Andrzej Rutkowski i proboszcz Krzysztof Jończyk.

Historię stadionu oraz postać Mieczysława Święcickiego przypomniała zebranym dyrektor Miejskiego Centrum Kultury - Aleksandra Milczarek.

W swoim wystąpieniu burmistrz Paweł Kalinowski m.in. powiedział: - Modernizacja stadionu była oczekiwana od lat i dzięki determinacji wielu osób, w tym działaczy lokalnych klubów sportowych, przychylności Rady Miejskiej w Gostyninie, udało się ją zrealizować.

Poświęcenie tablicy pamiątkowej, przez ks. proboszcza Krzysztofa Jończyka oraz jej odsłonięcie przez burmistrza, dyrektora MOSiR-u i rodzinę Mieczysława Święcickiego, było kolejnym punktem uroczystości.

Następnie słowa podziękowania za docenienie dziadka, który przyczynił się do krzewienia sportu, przekazała jego wnuczka pani Małgorzata Studniarska-Zięba.

Po części oficjalnej odbyły się turnieje towarzyskie dla młodzieży, mecz kontrolny trampkarzy Mazura z rocznika 2007, a także na boisko wyszli oldboje Mazura Gostynin. Spotkanie uwieńczył godzinny mecz kontrolny drużyny seniorów Mazura Gostynin.

Występy Mażoretek Libra Gostynin, uatrakcyjniały przerwy między meczami.

 

Foto: Urząd Miasta Gostynina i Michał Brzozowski

 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • uroczyste otwarcie boiska na Sportowej 1
 • boisko - autor Michał Brzozowski
 • boisko - foto Michał Brzozowski
 • foto Michał Brzozowski
 • foto Michał Brzozowski
 • foto Michał Brzozowski
 • foto Michał Brzozowski

Uwaga - wścieklizna zwierząt na terenie powiatu gostynińskiego

Uwaga mieszkańcy!!

Na terenie powiatu gostynińskiego potwierdzono przypadki wścieklizny zwierząt dziko żyjących. Wojewoda Mazowiecki wydał zmianę do rozporządzenia w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt. „Obszarem zagrożonym wścieklizną” został objęty cały powiat gostyniński.

Rozporządzenie i jego zmiany są dostępne w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego pod linkiem: https://edziennik.mazowieckie.pl/legalact/2021/6595/

Apelujemy i przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa na obszarze zagrożonym nakazuje się:

- trzymanie psów na uwięzi lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, a kotów w zamknięciu;

- pozostawienie zwierząt gospodarskich w okólnikach i na zamkniętych wybiegach.

Ponadto informujemy, że posiadacze psów oraz kotów zobowiązani są zaszczepić zwierzęta przeciwko wściekliźnie po raz pierwszy już po ukończeniu przez niech trzech miesięcy, potem nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia.

Więcej informacji na temat wścieklizny można znaleźć na stronie Głównego Inspektora Weterynarii pod linkiem: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/wscieklizna

 • lis

MOSiR zaprasza na Bieg Konstytucji 3 Maja

W najbliższy piątek – 29 kwietnia 2022 roku na stadionie miejskim odbędzie się Bieg Konstytucji 3 Maja.

O godz. 15.30 pobiegną dzieci z rocznika 2011/młodsze na dystansie 400 m. Piętnaście minut później wyruszy grupa dziewcząt i chłopców z rocznika 2010-2009 na dystansie 600 m.

Natomiast o godz. 16.00 pobiegną dzieci z rocznika 2007/2008 i będą miały do pokonania odległość 800 m. Kwadrans po nich ruszy młodzież SPP na dystansie 1000 m.

Dorośli rozpoczną bieg o 16.45: - kobiety rocznik 2003/starsze – 2000 m i mężczyźni odległość 4000 m.

Organizator przygotował dla zwycięzców kategorii wiekowych statuetki i puchary, dla pierwszej „trójki” w każdej kategorii pamiątkowe medale, a dla wszystkich zawodników dyplomy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w biegu.

 

 • plakat biegu

Na mecz zaprasza MKS Mazur Gostynin

MKS Mazur Gostynin zaprasza na mecz 18 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin - Orzeł Goleszyn. Rozgrywki rozpoczną się 23 kwietnia br. o godz. 17.00.
Z powodu złego stanu technicznego głównego boiska MOSiR Gostynin mecz przeniesiony na boisko ze sztuczną nawierzchnią
 • plakat - zaproszenie na mecz Mazur Gostynin - Orzeł Goleszyn

Co słychać w Kinie Siemowit? 22.04-25.04

Z nadzieją, że w święta Wielkiej Nocy wszyscy zdążyli odpowiednio wypocząć, kino "Siemowit" wraca do regularnego repertuaru. Raz jeszcze oferuje swoim widzom Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a (wyłącznie w wersji z dubbingiem), ponadto proponuje nowe tytuły: Inni ludzie oraz Marzec '68.
 
Inni ludzie w reżyserii Aleksandry Terpińskiej to ekranizacja głośnej powieści Doroty Masłowskiej, felietonistki i pisarki (Wojna polsko-ruska pod flagą bioło-czerwonąPaw królowejKochanie, zabiłam nasze koty). "Historia ludzi uwikłanych w miłosny trójkąt w czasach rozpadu więzi, dożywotnich kredytów, diet pudełkowych, taniego wina i nieustającego szumu mediów społecznościowych". W rolach głównych Jacek Beler, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Koleśnik, Sebastian Fabijański. Dla fanów pióra Masłowskiej pozycja obowiązkowa.
 
"Hania jest studentką szkoły teatralnej w Warszawie, Janek studiuje na politechnice. Poznają się w Teatrze Narodowym na premierze Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka". Rodziny obydwojga bohaterów Marca '68, niefortunnym zbiegiem okoliczności, znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Romeo i Julia w czasach politycznej zawieruchy marca 1968 roku? Musicie to zobaczyć, zwłaszcza że ten film zostanie wyświetlony jedynie dwukrotnie: w sobotę oraz w niedzielę.
 • plakat - kino Siemowit

Zajęcia dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Gostyninie

Informujemy, że została przygotowana oferta zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Ukrainy, przebywających w Gostyninie.

Zachęcamy do skorzystania z propozycji i prosimy o zapisywanie się telefoniczne (numery w tabelce) na wybrane zajęcia - załącznik.

Mażoretki i Matki Libra Gostynin jadą na Mistrzostwa Polski

W sobotę 23.04.2022 roku odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej w Górze. Gostynin reprezentowały trzy grupy zespołu LIBRA: seniorki, juniorki i matki.
Wszystkie startujące grupy w klasyfikacji końcowej uzyskały awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 20-22 maja 2022 roku w Kędzierzynie Koźlu. Mażoretki (seniorki i juniorki) wystartują w konkurencji „buława formacje”-scena i defilada, a Matki „baton - formacje mamy mażoretek”. Wszystkie choreografie ułożyła Kamila Rzepiela-Drgas.
 • Mażoretki gostynińskie
 • Mażoretki gostynińskie
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińska mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki
 • Gostynińskie mażoretki

Jak wyglądają prace związane z zagospodarowaniem dziedzińca Szkoły Podstawowej nr 1?

W dniu 16 marca 2022r. podpisano umowę z Wykonawcą p. Marcinem Balcerzakiem prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą: GLOBAL SYTEMS MARCIN BALCERZAK z siedzibą w Gostyninie.

W dniu 21 marca 2022r. przekazano teren budowy Wykonawcy, a on niezwłocznie przystąpił do wykonania instalacji zewnętrznej odprowadzającej wody opadowe z rur spustowych budynku do kanalizacji deszczowej znajdującej się na terenie szkoły.

Kolejno wykonane zostało korytowanie terenu pod utwardzenie nawierzchni, wykonano krawężniki oddzielające teren utwardzony od terenów zielonych, wykonano warstwę podsypki piaskowej oraz rozłożono włókninę separacyjną. Obecnie trwa rozkładanie warstwy podbudowy z kruszywa łamanego.

Zgodnie z zawartą umową zakończenie robót planowane jest do dnia 20 sierpnia 2022r. Koszt robót budowlanych zgodnie z zawartą umową wynosi 473 550,00 zł.

 • dziedziniec SP 1
 • dziedziniec SP 1
 • dziedziniec SP 1

Sesja Rady Miejskiej VIII kadencji w Gostyninie

W dniu 27 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbędą się obrady XLVI sesji Rady Miejskiej VIII kadencji.

Porządek sesji przedstawia się następująco:

    1. Otwarcie obrad.
    2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
    3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
    4. Funkcjonowanie pomocy społecznej na terenie Gminy Miasta Gostynina. Informacja o realizacji zadań statutowych w roku 2021:
        1) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie,
        2) Punkty opieki nad dziećmi do lat trzech: „Bajkowy zakątek” oraz  „Zaczarowana kraina”,
        3) Klub Seniora „Parostatek”,
        4) Klub dziecięcy „Uśmiech malucha”.
    5. Informacja Prezesa Miejskiego Centrum Handlowego „Stara Betoniarnia” Spółka z o.o. w Gostyninie o realizacji zadań statutowych w roku 2021.
    6. Przyjęcie sprawozdania Burmistrza Miasta z realizacji zadań z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi za rok 2021.
    7. Podjęcie uchwały w sprawie oceny zasobów pomocy społecznej w Gminie Miasta Gostynina. 
    8. Podjęcie uchwały w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miasta Gostynina na 2022 rok. 
    9. Podjęcie uchwały w sprawie określenia sezonu kąpielowego na terenie Gminy Miasta Gostynina na rok 2022.
    10. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Gminy Miasta Gostynina na lata 2022-2026.
    11. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2022.
    12.  Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 297/XLI/2021 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 grudnia 2021 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2034.
    13. Przyjęcie protokołu z XLIV i XLV sesji Rady Miejskiej w Gostyninie. 
    14. Sprawy różne.
    15. Zamknięcie obrad.

 • herb Gostynina

Uwaga na przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje miejscami spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -3°C. 

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Witold Kalinowski zaprasza na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. za Ojczyznę o godz. 10.00 w kościele NMP Matki Kościoła w parafii św. Marcina.

Po nabożeństwie nastąpi przemarsz pod pomnik św. Jana Pawła II, a następnie do tablicy pamiątkowej przy ul. Floriańskiej i do pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie gospodarz naszego miasta wygłosi przemówienie okolicznościowe, delegacje złożą kwiaty i zapalą znicze. Uroczystość uatrakcyjni Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Józefa Pakulskiego i gostynińskie mażoretki.  

 • plakat - Konstytucja 3 Maja

Seniorzy zakręceni na taniec

Dnia 24 kwietnia 2022 roku Studenci Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z sekcji Tańca w kręgu, wzięli udział w konkursie „Zakręceni na taniec”. Taneczna rywalizacja odbyła się w hali sportowej w Baruchowie. W klasyfikacji ogólnej tancerze GUTW zajęli I miejsce w kategorii SHOW powyżej 30 lat. Seniorzy zaprezentowali choreografię do utworu Alicji Majewskiej „Być kobietą”.

Występy konkursowe i pokazy taneczne, to ważne momenty dla tancerzy i całego zespołu. Wtedy mogą skonfrontować swoje taneczne umiejętności z innymi zawodnikami oraz zaprezentować swój dorobek artystyczny.

Studentom GUTW gratuluję sukcesu i bardzo dziękuję za odwagę sceniczną i doceniam Wasze zaangażowanie.

Wszystkich chętnych zapraszam do współpracy. Proszę o bezpośredni kontakt ze mną lub kontakt telefoniczny: 235 34 47 - MCK w Gostyninie.

Koordynator zespołu

Joanna Renata Syska

 

link do filmu: https://youtu.be/VooD_5AmfOQ

 • Seniorzy zakręceni na taniec
 • Seniorzy zakręceni na taniec
 • Seniorzy zakręceni na taniec

Maluchy obchodziły Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia br. uwaga świata skupiona była na promowaniu postaw proekologicznych wśród społeczeństwa, z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi.
Z roku na rok stan naszej planety ulega pogorszeniu, a góry śmieci rosną w zatrważającym tempie. Właściwa edukacja młodych pokoleń może dać nam szansę na zmniejszenie procesu degradacji i niszczenia Ziemi. 
Na przygotowanych zajęciach Maluchy z Punktów opieki nad dziećmi do lat 3 "Bajkowy Zakątek" i "Zaczarowana Kraina" dowiedziały się, jakie zachowania należą do proekologicznych, a które zagrażają naszej planecie. Usłyszały m.in., że warto zrezygnować z samochodu i wsiąść na rower oraz że segregacja to także doskonała zabawa.
Oprócz prac plastycznych związanych z Dniem Ziemi, dzieci uczestniczyły w pamiątkowych zdjęciach, a w ramach zajęć sensorycznych- sadziły kwiatki.
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3
 • Światowy Dzień Ziemi w Punktach opieki nad dziećmi do lat 3

Co słychać w Kinie Siemowit? 29.04-3.05

W majówkę każdy ma jakieś plany. Tym wszystkim, którzy w tym czasie wpadną do kina (bez względu na to, czy będzie to wypad planowany, czy też nie) nasz "Siemowit" oferuje raz jeszcze Nasze magiczne Encanto oraz nowość na gostynińskim ekranie: Zaginione miasto.
Sandra Bullock, Channing Tatum, Daniel Radcliffe i Brad Pitt wracają wspólnie w filmie akcji. "Błyskotliwa pisarka Loretta Sage pisze popularne powieści romantyczno-przygodowe, na okładkach których występuje model, Alan. Alan tak się wczuł w rolę, że naprawdę myśli, że jest „Dashem” z powieści. Podczas trasy promującej swoją nową książkę Loretta zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera, który ma nadzieję, że uda jej się doprowadzić go do skarbu starożytnego, zaginionego miasta z ostatniej powieści Loretty. Chcąc udowodnić, że Allan może być bohaterem w prawdziwym życiu, model wyrusza na ratunek." Dobra propozycja na majówkowe popołudnie!
 
 • Kino Siemowit - plakat

Przebudowa i rozbudowa sieci kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Termalnej w Gostyninie

W dniu 1 marca 2022r. Gmina Miasta Gostynina podpisała umowę z Wykonawcą na realizację zadania z Gostynińską firmą “HYDROPOL” Sp. z o.o. Natomiast 8.03.2022r. został przekazany Wykonawcy teren budowy.

Jednak z uwagi fakt, że specjalnie na potrzeby naszej inwestycji trzeba było wykonać separator węglowodorów zgodny z projektem technicznym, który dotarł na budowę przed Świętami Wielkanocnymi, Wykonawca zaczął jego montaż dopiero po świętach.

Inwestycja głównie ma na celu poprawę stanu środowiska poprzez oczyszczenie wód opadowych przed wprowadzeniem ich do rzeki.

Zgodnie z umową termin realizacji zadania to 16 tygodni od podpisania umowy. Całkowity koszt robót budowlanych wynosi 140 000,00 zł.

 • ul. Termalna
 • ul. Termalna
 • ul. Termalna
 • ul. Termalna

Konkurs na projekt plakatu

Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI-VIII z terenu działania Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.
Celem jest wykonanie plakatu w formacie A1 lub A0 przedstawiającego sposoby przeciwdziałania pt.: ”Oszczędzamy wodę” lub „Jak walczyć ze zmianami klimatu?”
Plakat może być wykonany dowolną techniką i musi zawierać krótkie hasło promocyjne.
Z każdego tematu zostanie wyłonionych 10 laureatów, którzy wezmą udział w 7 - dniowych (11-17 lipca 2022r.) „Twórczych Warsztatach Ekologicznych”.

Prace należy dostarczyć do biura Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego w Łącku, ul. Brzozowa 1.
Termin dostarczania prac 4.04 13.05.2022 r.

Nowy pomost pływający w Gostyninie

W dniu dzisiejszym – 28 kwietnia br. na obszarze jeziora Bratoszewo został zamontowany pomost pływający wykonany przez Lokalną Grupę Działania AKTYWNI RAZEM w ramach PROJEKTU współpracy pn. „Mazowieckie Mazury – rozwój turystyki i rekreacji na obszarach LGD Zalew Zegrzyński i LGD Aktywni Razem” mającego na celu poprawę warunków dla rozwoju turystyki na obszarach LGD Zalew Zegrzyński i LGD Aktywni Razem poprzez realizację działan infrastrukturalnych i promowanie obszarów przy współpracy obu Lokalnych Grup Działania.

Operacja została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania" PROW na lata 2014-2020. Pomost będzie służył mieszkańcom Gostynina. Gmina Miasta Gostynina inwestuje, aby teren kąpieliska nad jeziorem Bratoszewo zagospodarować pod kątem turystyczno-rekreacyjnym. W tym celu pozyskała środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, na realizację zadania pod nazwą: "Poprawa infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej kąpieliska miejskiego nad jeziorem Bratoszewo w Gostyninie" mająca na celu rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej poprzez zamontowanie leżaków miejskich, koszy na odpady segregowane oraz tablicy informacyjnej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego PROW na lata 2014-2020.

Przedmiotem operacji jest urządzenie przestrzeni publicznej kąpieliska miejskiego nad jeziorem Bratoszewo w Gostyninie. W ramach projektu zamontowanych zostanie 5 leżaków miejskich, 2 zestawy koszy do pełnej segregacji odpadów oraz tablica informacyjna z regulaminem korzystania z zamontowanych urządzeń. Wszystkie zakupione elementy zostaną trwale przytwierdzone do podłoża. Powstanie zagospodarowane miejsce rekreacyjno-turystyczne, które przyciągnie zarówno miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również zwolenników odpoczynku w  zaciszu otaczającej przyrody. Kąpielisko usytuowane jest w sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody DYBANKA. Posiada niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe. Odbiorcy zrealizowanej operacji będą mogli odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Planowana do realizacji operacja stanowi kolejny etap urządzania kąpieliska miejskiego nad jeziorem Bratoszewo. Na jego terenie znajduje się już zestaw zabawowy. W okresie letnim jest ustawiany kontener ratownika wodnego, który czuwa nad bezpieczeństwem korzystających z kąpieli. Na sąsiedniej działce znajduje się siłownia plenerowa oraz boiska do piłki siatkowej plażowej oraz koszykówki. W okresie letnim ustawiany jest kontener sanitarny na potrzeby osób korzystających z kąpieliska miejskiego. Zakres operacji gwarantuje osiągnięcie celu, jaki stawia sobie gmina przystępując do realizacji operacji. Wybudowana infrastruktura rekreacyjno-turystyczna będzie udostępniana nieodpłatnie.

 • logotypy
 • Nowy pomost pływający - foto D. Przybylski
 • Nowy pomost pływający - foto D. Przybylski
 • Nowy pomost pływający - foto D. Przybylski
 • Nowy pomost pływający - foto D. Przybylski
 • Nowy pomost pływający - foto D. Przybylski
 • Nowy pomost pływający - foto D. Przybylski
 • Pomost pływający - foto UMG
 • Pomost pływający - foto UMG
 • Pomost pływający - foto UMG
 • Foto D. Przybylski
 • Foto D. Przybylski
 • Foto D. Przybylski
 • Foto D. Przybylski

Realizacja kolejnych inwestycji

Trwają roboty związane z budową dróg gminnych ul. Gerwatowskiego, Gen. Marii Wittek oraz Honorowych Dawców Krwi. Na wszystkich ulicach wykonano kanalizację deszczową.

Na ul. Marii Wittek wykonano chodniki i zjazdy do posesji oraz podbudowę z kruszywa łamanego pod nawierzchnię bitumiczną.

Natomiast na ulicach Gerwatowskiego i Honorowych Dawców Krwi trwają roboty związane z budową chodników oraz zjazdów i wykonywana jest podbudowa z kruszywa łamanego pod nawierzchnię bitumiczną.

 • Kolejne inwestycje
 • Kolejne inwestycje
 • Kolejne inwestycje
 • Kolejne inwestycje
 • Kolejne inwestycje
 • Kolejne inwestycje
 • Kolejne inwestycje
 • Kolejne inwestycje

II Ogólnopolski Bieg Gostynińska piątka

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza II Ogólnopolski Bieg Gostynińska piątka, który odbędzie się 8 maja br. (niedziela) przy Zamku Gostynińskim.

Program minutowy przedstawia się następująco:

8.00 otwarcie biura zawodów

9.30 wspólna rozgrzewka uczestników biegu

10.00 start biegu

11.30 dekoracja zwycięzców

12.00 zamknięcie zawodów.

W kategorii open, do lat 20, 30, 40, 50, 60 i pow. 60 dystans dla kobiet i mężczyzn wynosi 5 km.

Dodatkowa kategoria to - Najlepsza Gostyninianka i Najlepszy Gostyninianin.

We wszystkich kategoriach dla najlepszych przewidziane są puchary, a w kategorii Open K i M - nagrody.

 • Plakat - Gostynińska piątka

Bieg Konstytucji 3 Maja za nami

W piątek (29.04) na stadionie MOSiR odbyły się biegi dla uczczenia 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Najpierw, na dystansie 400 metrów, rywalizowali najmłodsi. W kategorii wiekowej 2011 i młodsi wśród chłopców zwyciężył Olaf Markus z SP 3, a wśród dziewczynek Maja Sarnowska z SP w Teodorowie.

W kategorii wiekowej 2009-2010 na dystansie 600 metrów pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Myszkowska z SP 3.

W kategorii wiekowej 2007/2008 bieg rozegrano na dystansie 800 metrów, a zwyciężali: Natalia Sarzała z „Trójki” i Jakub Wasilewski z SP Emilianów.

W roczniku 2004/2006 (1000 m) najszybsza była Alicja Jędrzejczak z Kowala.

W ostatnim biegu Open (wszyscy pobiegli razem) - mężczyźni na 4000 metrów, a panie na 2000. Laureatem wśród mężczyzn okazał się Kamil Goszczyński. Wśród pań triumfowała uczennica LO Roksana Rękawiecka.

 

Foto. D. Przybylski

 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja
 • Bieg Konstytucji 3 Maja

O funkcjonowaniu pomocy społecznej w Gostyninie na sesji Rady Miejskiej

W dniu 27 kwietnia br. w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyła się XLVI sesja Rady Miejskiej VIII  Kadencji.

Wśród tematów poruszanych podczas posiedzenia omówione zostało funkcjonowanie pomocy społecznej na terenie Gminy Miasta Gostynina. Informacja o realizacji zadań statutowych w roku 2021, a dokładnie - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie, Punkty opieki nad dziećmi do lat trzech: „Bajkowy zakątek” oraz  „Zaczarowana kraina”, a także Klub Seniora „Parostatek” i Klub dziecięcy „Uśmiech malucha”.

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Renata Zagórska w swoim wystąpieniu m.in. przypomniała, że - Ocena zasobów pomocy społecznej sporządzana jest corocznie zgodnie z wymogami ustawowymi określonymi w art 16a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. W aspekcie przedmiotowym zasoby pomocy społecznej obejmują w szczególności: infrastrukturę, kadrę, organizacje pozarządowe i nakłady finansowe na zadania pomocy społecznej. Uwzględniają również osoby i rodziny korzystające z pomocy społecznej, rodzaje ich problemów oraz ich rozkład ilościowy. Przedstawione przez panią kierownik dane ukazały sytuację społeczno – demograficzną oraz wyzwania stawiane przez realizatorami działań z zakresu pomocy społecznej i prognozę potrzeb na lata kolejne.

Radni przyjęli uchwałę dotyczącą oceny zasobów pomocy społecznej w Gminie Miasta Gostynina na lata 2022-2026.

 • sesja Rady Miejskiej

Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza

W dniu 29 kwietnia br. przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Specjalnymi "Akademia Przedszkolaka" odwiedziły burmistrza Pawła Kalinowski z okazji nadchodzącego święta uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dzieci odśpiewały hymn Polski i wręczyły burmistrzowi piękny kosz biało-czerwonych kwiatów.

Gospodarz naszego miasta odwdzięczył się gościom za tak milą niespodziankę słodkim podarunkiem.

 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza
 • Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza

Gostynińskie LO pożegnało absolwentów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Kościuszki miało miejsce 29 kwietnia.

Podczas uroczystego spotkania uczniowie z pocztu sztandarowego (chorąży i asysta) przekazali go swoim młodszym kolegom.

Trzecioklasiści otrzymali świadectwa, a najlepsi z nich wyróżnienia i nagrody. Do tego grona zalicza się Marta Balcerzak, która uzyskała średnią ocen 5,5

W piątek LO pożegnało 116 absolwentów z 4 klas. Czwartego maja przystąpią oni do egzaminów maturalnych.

Burmistrz Paweł Kalinowski nagrodził najlepszych uczniów z terenu Gostynina.

Anna Latoszek-Janicka dyrektor placówki, między innymi powiedziała, że czas pandemii, który musieli uczniowie przejść był dla nich wyjątkowo trudny. Po pandemii wybuchła wojna na Ukrainie wywołując kolejne negatywne emocje.

Burmistrz Paweł Kalinowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Reder życzyli absolwentom bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym i wyboru jak najlepszej drogi życiowej.

 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO
 • Pożegnanie absolwentów w LO

Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości dotyczące kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się dzisiaj (3.05.2022r.) Mszą św. za Ojczyznę, w kościele NMP Matki Kościoła w parafii św. Marcina.

Po nabożeństwie przy pomniku św. Jana Pawła II delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze, a następnie wszyscy zebrani przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej zaśpiewali „Barkę” - ulubioną piosenkę papieża.

Kolejnym punktem przemarszu była tablica pamiątkowa przy ul. Floriańskiej, gdzie także oddano hołd poległym.

Przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego miał miejsce ostatni etap uroczystości. Po odegraniu hymnu Burmistrz Paweł Kalinowski powiedział m.in.: - Karty historii narodu polskiego upamiętniają wiele ważnych wydarzeń. Jednym z nich było uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Rządzenie krajem Konstytucja 3 Maja opierała na równości wobec państwa, tolerancji, poszanowaniu swobód obywatelskich, wolności wyznania.

Gospodarz miasta nawiązał również do konstytucji ukraińskiej i obecnej, tragicznej sytuacji wojennej u naszych sąsiadów.

Delegacje uhonorowały to miejsce pamięci, składając kwiaty i zapalając znicze.

 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 • Obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Rolkarze z dorobkiem 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski

1 maja 2022 roku w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się uliczne Mistrzostwa Polski na długich dystansach we wrotkarstwie szybkim pn. „V Półmaraton we Wrotkarstwie Szybkim o Dzban Bernarda im. Piotra Majewskiego”. 

Sezon zmagań sportowych w Polsce rozpoczęły 
dzieci na rolkach na dystansie 800m, w których to I miejsce zajął Mateusz Michalski /UKS ZWOLEŃ-TEAM/.
W kolejnym starcie na dystansie 3,1km reprezentanci UKS Z-T wyjeździli: 
I miejsce – Wiktor Sobiecki, 
I miejsce – Nadia Machała
II miejsce – Natalia Sarzała
III miejsce – Zuzanna Grzelecka
XII miejsce – Agata Sobiecka.
Królewskim dystansem zmagań w Grodzisku W. był 
półmaraton na dystansie 21,7 km, w którym to wystartowało blisko 150 zawodników z całej Polski, a w nich:
II miejsce w kat. OPEN (K) zajęła Klaudia Tyszkiewicz
III miejsce w kat. OPEN (K) – Natalia Sarzała
III miejsce w kat. M16 – Wiktor Sobiecki
III miejsce w kat. M30 – Mariusz Michalski.
"Wróciliśmy z ulicznych Mistrzostw Polski z medalami! Cieszy fakt, iż nasi zawodnicy wytrzymali presję podczas wysokiego poziomu zawodów oraz pokazali swoje umiejętności rywalizując w ogólnopolskiej obsadzie. 
Podium "jednego" jest zawsze podkreśleniem pracy wielu osób (wsparcie rodziców, przyjaciół, całego zespołu)... Często niezauważalna energia, długotrwała determinacja i wytrwałość skrywa się za sukcesem. Nasz klub wrotkarstwa szybkiego z Grodziska wraca z 
8 medalami!  Bardzo udany weekend majowy i kto by pomyślał, że w Gminie i Mieście Gostynin można wychować rolkarzy?" - Trener


fot. Anna Borowiak - GRODZISK W.

 

 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski
 • 8 medali w ulicznych Mistrzostwach Polski - Grodzisk Wielkopolski

Klub Żeglarski HALS w Polskiej Lidze Żeglarskiej 2022

W dniach 22-24.04.2022 r. w Sopocie na wodach Zatoki Gdańskiej odbyły się eliminacje do Polskiej Ligi Żeglarskiej w wyniku których reprezentacja gostynińskich żeglarzy zakwalifikowała się do II Ligi ogólnopolskiego współzawodnictwa najlepszych drużyn w Polsce.

Klub Żeglarski HALS, to pierwszy klub w historii naszego miasta, który bierze udział na tak wysokim szczeblu współzawodnictwa sportowego, znajdując się jednocześnie wśród kilkudziesięciu najlepszych załóg w Polsce. Udział w tym cyklu to poza możliwościami czysto sportowymi, także zaistnienie naszego klubu i miasta na arenie ogólnopolskiej oraz znakomita promocja w mediach.

Pomysłodawcą projektu utworzenia klubowej drużyny regatowej, tak wysokiego szczebla jest Witold Reszkowski, wieloletni reprezentant klubu w różnych klasach regatowych, dzięki jego doświadczeniu zdobytym w ramach udziału w żeglarskiej sekcji Legii Warszawa, możliwym do zrealizowania stał się pomysł udziału w lidze już jako Klub Żeglarski HALS Gostynin.
Polska Liga Żeglarska to wysoce profesjonalny cykl regat rozgrywanych na wodach morskich na identycznych jachtach dostarczanych przez organizatora, zapewniających równe warunki startów dla wszystkich drużyn, umożliwiających wykazanie się ich indywidualnymi umiejętnościami. Zawody te corocznie gromadzą wielu wybitnych żeglarzy. W tegorocznej edycji także udział bierze dwoje olimpijczyków z Pekinu.

Życząc Gostynińskim żeglarzom jak najlepszych wyników oraz awansu na wyższe szczeble ligi zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji z zawodów w mediach społecznościowych oraz kibicowania naszym reprezentantom.Tekst: Tomasz Reszkowski

Foto: Gwidon LiberaWspierają nas:

@UrzadMiastaGostynina

@PłockiOkręgowyZwiązekŻeglarski

 • Klub Żeglarski HALS w Polskiej Lidze Żeglarskiej 2022
 • Klub Żeglarski HALS w Polskiej Lidze Żeglarskiej 2022
 • Klub Żeglarski HALS w Polskiej Lidze Żeglarskiej 2022
 • Klub Żeglarski HALS w Polskiej Lidze Żeglarskiej 2022
 • Klub Żeglarski HALS w Polskiej Lidze Żeglarskiej 2022
 • Klub Żeglarski HALS w Polskiej Lidze Żeglarskiej 2022
 • Klub Żeglarski HALS w Polskiej Lidze Żeglarskiej 2022

Symbole narodowe na zajęciach w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3

Z okazji obchodów trzech majowych dni świątecznych: 1-go maja - Święto Pracy, 2-go maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i 3-go maja - Święto Konstytucji Trzeciego Maja, dzieci z Punktów opieki nad dziećmi do lat 3 " Bajkowy Zakątek" i Zaczarowana Kraina" mogły porozmawiać z opiekunami na temat polskich symboli narodowych tj.: flagi, godła i hymnu Polski. Opiekunowie dzienni w przystępny sposób wyjaśnili dzieciom pojęcie patriotyzmu i znaczenie określenia "mały Polak".
 
W ramach zajęć patriotyczno-sensorycznych, dzieci kolorowały rączkami na stretchu flagę Polski oraz wykleiły ją na przygotowanych kartkach.
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień flagi w Punkcie opieki nad dziećmi do lat 3

Wnioski o dofinansowanie zabiegów sterylizacji kota/psa i czipowania psa

Radni podczas sesji Rady Miejskiej z dnia 30 marca 2022 roku podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Gostynina na rok 2022.

Program ten ma zastosowanie dla zwierząt domowych, w szczególności dla psów i kotów, w tym kotów wolno żyjących oraz zwierząt gospodarskich, ma temu zjawisku zapobiegać i je ograniczać.

W załącznikach znajdują się:

1. Wniosek o dofinansowanie zabiegu sterylizacji kota/psa.

2. Wniosek o dofinansowanie zabiegu czipowania psa

które można wypełnić i złożyć na ul. Parkowej 22 pok. nr 1, aby skorzystać z tej pomocy.

Oferta w trybie tzw. małego grantu

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że 04.05.2022 r. do Urzędu Miasta Gostynina wpłynęła, w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, oferta Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Gostyninie, ul. Wojska Polskiego 17a, Gostynin na realizację zadania publicznego z zakresu turystyki i krajoznawstwa pn. Wycieczka turystyczno-krajoznawcza "Zabytki i unikalne miejsca".

Zgodnie z art. 19a ust. 3 ww. ustawy, ofertę zamieszcza się na okres 7 dni: w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miasta Gostynina oraz na stronie internetowej Urzędu www.gostynin.pl.

W myśl art. 19a ust. 4 ww. ustawy każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w sposób, o którym mowa w ust. 3, może zgłosić uwagi dotyczące oferty.

Uwagi można zgłaszać na załączonym formularzu do 12 maja 2022 r. do godziny 15.30:

 • przesyłając na adres e-mail: promocja@gostynin.pl.
 • osobiście złożyć w sekretariacie Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26.

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta, a w szczególności czytelników i przyjaciół biblioteki na XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod nazwą "Biblioteka Świat w Jednym Miejscu" odbywający się w ramach Ogólnopolskiego Programu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

"Majowe Spotkania z Biblioteką" to Święto Bibliotek i Bibliotekarzy, trwające od 8 do 15 maja.

10 maja:

 • godz. 9.30 spotkanie autorskie z Justyną Bednarek (Szkoła Muzyczna)
 • godz. 10.00 Konkurs Korczakowski wraz z warsztatami teatralnymi prowadzonymi przez Łukasza Jarzyńskiego z Teatru Form Wielu

12 maja, godz. 18.00 recital Stanisława Górki (sala widowiskowa MCK, za okazaniem wejściówki)

13 maja, godz. 17.00 "Podróże małe i duże" prowadzenie Michał Szulim (Filia nr 1)

14 maja, godz. 10.00 rajd rowerowy "Śladami Siemowita IV" (start: Rynek miasta)

Organizatorzy Rajdu: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie - Filia biblioteczna nr 1 i Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Gostynin

Opracowanie historyczne: Andrzej Ziółkowski Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Gostynińskiej

Gość specjalny: Michał Szulim - podróżnik, wokalista zespołu "Plateau"

Na rajd bowiązują zapisy do 11.05.2022 r.

Gdzie możesz się zapisać? - Filia nr 1 ul. Płocka 2a - kierownik Grażyna Stępka

PTTK oddział Gostynin ul. Wojska Polskiego 17 a - prezes Alina Głodowska

Start o godzinie 10.00 Rynek Miasta Gostynina Pomnik Siemowita IV

Meta Zagroda Zalipie

 

Bądź z nami w dniach od 8 do 15 maja w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Tegoroczne Święto Bibliotek i Bibliotekarzy odbywa się pod hasłem: "BIBLIOTEKA ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU"

Patronat objęli: Burmistrz Miasta Gostynina i Starosta Gostyniński.

 

Źródło: MBP Gostynin

 • Tydzień bibliotek
 • Rajd rowerowy plakat

Ogromny sukces Chóru miejskiego Arce Cantores

W sobotnie przedpołudnie (30 kwietnia br.) chór miejski Arce Cantores miał zaszczyt uczestniczyć w prestiżowym I Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Chóralnej Surrexit vere we Włocławku.

W kościele św. Stanisława BM we Włocławku melomani mieli okazję wysłuchać popisowych występów amatorskich chórów z całego kraju w tym parafialnych, senioralnych, jednorodnych, mieszanych i akademickich. Do rywalizacji przystąpiło 20 grup śpiewaczych m.in. z Kielc, Lublina, Olsztyna, Szczecina i Poznania oraz nasz chór miejski Arce Cantores z Gostynina.

Rywalizacje zespołów oceniało Jury składające się wybitnych i doświadczanych dyrygentów i pedagogów:

- prof. dr hab. Janusz Stanecki przewodniczący - Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy,

- prof. dr hab. Dariusz Dyczewski – Akademia Sztuki w Szczecinie,

- prof. dr hab. Włodzimierz Siedlik – Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Po Eucharystii wygłoszonej podczas Mszy św. przez biskupa włocławskiego w katedrze włocławskiej ogłoszono zwycięzców konkursu.

Grand Prix w konkursie chóralnym i nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymał chór La Misica z Lublina. Wśród wyróżnionych chórów były zespoły z Włocławka, Poznania, Grodziska Mazowieckiego.

Chór miejski Arce Cantores zdobył brązowe pasmo ( 72 pkt.) co jest wprost niebywałym sukcesem wśród tak znakomitych chórów.

Przygotowywaliśmy się intensywnie z repertuarem przez trzy miesiące i jak mówi dyrygent chóru Michał Pilichowicz rzuciliśmy się na głęboka wodę, ale udało nam się uzyskać wysokie noty Jury za tempo, rytmikę, dynamikę harmonię artykulację muzyczną, za styl i frazowanie. Należy zaznaczyć, że wszystkie cztery zaprezentowane utwory śpiewane były a capella.

Udział w tym konkursie pozwolił zdobyć nam cenne, nowe doświadczenia, dokonać obserwacji i porównań potrzebnych dla dalszego rozwoju wiedzy muzycznej i umiejętności.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores
 • Chór Arce Cantores

Rozbudowa Przedszkola nr 4 w Gostyninie

Na terenie zajmowanym przez Przedszkole nr 4, zostały rozpoczęte roboty budowlane w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Po przejęciu placu budowy Wykonawca musiał wykonać tzw. roboty przygotowawcze, a więc wycięcie roślinności kolidującej z planowaną rozbudową oraz uporządkowanie terenu.

Następnie wykonano wykopy pod fundamenty części żłobkowej nowej inwestycji, a obecnie trawa wykonanie ław fundamentowych.

Dofinansowanie tej inwestycji wynosi: z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – 3.227.831,00 zł i z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 6.724.000,00 zł.

 • Przedszkole Nr 4 - rozbudowa
 • Przedszkole Nr 4 - rozbudowa
 • Przedszkole Nr 4 - rozbudowa
 • Przedszkole Nr 4 - rozbudowa
 • Przedszkole Nr 4 - rozbudowa
 • Przedszkole Nr 4 - rozbudowa
 • logotypy

Dzień Matki w MCKu

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a przede wszystkim gostynińskie mamy, na coś wyjątkowego.
26 maja, na scenie Miejskiego Centrum Kultury, wystąpi wybitny polski tenor, Mirosław Niewiadomski, w towarzystwie równie znakomitego Bandu, Adama Wojtasika. Tego dnia usłyszeć można będzie utwory Franka Sinatry i Elvisa Presleya.
Bilety w sprzedaży stacjonarnej w Kasie Kina Siemowit (budynek MCK) w godz. pracy kasy kina od 29 kwietnia 2022 r.
Cena biletu:
40 zł - przedsprzedaż
50 zł - w dniu koncertu
 
Serdecznie zapraszamy!
 • Koncert z okazji Dnia Matki

XXI edycja Programu Stypendia Pomostowe 2022/2023

UWAGA MATURZYSTO!

ZDOBĄDŹ STYPENDIUM POMOSTOWE NA STUDIA !

Rusza XXI edycja Programu Stypendiów Pomostowych, w którym od początku aktywnie uczestniczy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (dawniej Agencja Nieruchomości Rolnych). Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku akademickim studia dzienne, czekają roczne stypendia w wysokości 7.000 zł, wypłacane w miesięcznych ratach od października do lipca w roku akademickim 2022/2023.

"Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, którego celem jest ułatwienie młodym ludziom podjęcia studiów i wsparcie podczas dalszej edukacji akademickiej. O stypendia mogą ubiegać się maturzyści ze wsi i małych miejscowości, osiągający dobre wyniki w nauce i pochodzący z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną I rok studiów dziennych w uczelniach publicznych (z wyłączeniem kierunków mundurowych) oraz spełniający łącznie poniższe kryteria:

 • są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka,
 • są dziećmi byłych pracowników państwowych przedsiębiorstw gospodarki rolnej, którzy byli zatrudnieni w tych gospodarstwach na podstawie umowy o pracę w okresie co najmniej 2 lat,
 • mieszkają na terenach wiejskich lub w miastach do 20 tys. mieszkańców (okres potwierdzonego zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pf),
 • pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 2 107 zł brutto wyliczony z czerwca 2022 r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością, osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 100 punktów (algorytm obliczenia liczby punktów zamieszczony jest w załączniku do Regulaminu). Osoba ubiegająca się o stypendium oblicza samodzielnie liczbę punktów,

Realizatorem programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie on-line na stronie Fundacji:

www.stypendia-pomostowe.pl. Aplikacja do składania wniosków aktywna będzie od 4 lipca do 16 sierpnia 2022 r., do godziny 16.00. Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów pomostowych dla studentów w roku akademickim 2022/2023 dostępny jest na stronie Fundacji.

Wypełnione przez kandydatów dokumenty po wydrukowaniu należy dostarczyć wraz z załącznikami do Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa, w nieprzekraczalnym terminie do 25 sierpnia 2022 r. Więcej informacji o programie na stronie:

www.stypendia-pomostowe.pl lub pod numerami telefonów: 22 531 16 43, 22 635-10-00.

 • Logo - Krajowy Ośrodek Wparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie

II Ogólnopolski Bieg "Gostynińska piątka zakończony"

W niedzielę - 8 maja br. od godzin porannych rozpoczęły się zapisy uczestników biegu "Gostynińskiej piątki, którzy wyruszyli o godz. 10.00. W tym roku pobiegło 94 amatorów aktywnego wpoczynku. Zawodnicy rywalizowali w 7 kategoriach: Open, do 20 lat, do 30 lat, do 40 lat, do 50 lat, do 60 lat i powyżej 60 lat.

Wyniki przedstawiamy w załącznikach

 • Wyniki - Gostynińska piatka
 • Wyniki - Gostynińska piątka
 • Gostynińska piątka wyniki
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"
 • Bieg "Gostynińska piątka"

Pamiętajmy o likwidacji kotłów pozaklasowych

Przypominamy o obowiązującej uchwale antysmogowej. Pamiętajmy, że likwidacja kotłów pozaklasowych upływa 31.12.2022 r.

W 2023 r. będzie można ponownie skorzystać z dofinansowania z budżetu miasta Gostynina. W chwili obecnej istnieje możliwość pozyskania wsparcia finansowego na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w ramach programu "Czyste powietrze".

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Miasta Gostynina przy ul. Parkowej 22, pok. 1 i 6 lub pod numerem telefonu 24 236 07 42 lub  24 236 07 23.

Kondolencje - zmarł śp. Stanisław Durma

 • kondolencje - nie żyje Śp. Stanisław Durma

Pomoc psychologiczna na równi z pomocą medyczną

Szanowni Państwo,

Z ogromną przyjemnością chcemy poinformować o nowym działaniu w ramach realizacji Programu „Kompleksowa profilaktyka, diagnostyka i leczenie nowotworów oraz chorób układu oddechowego mieszkańców płocka, powiatu płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego”.

W maju 2022 roku uruchamiamy bezpłatne poradnictwo psychologiczne w CM Medica, CH Atrium Mosty, ul. Tysiąclecia 2a, Płock.

Porady będą udzielane przez specjalistów psychoonkologów z Narodowego Instytutu Onkologii – PIB, Warszawa.

Wszystkie osoby potrzebujące wsparcia w kwestiach związanych z odzyskaniem poczucia kontroli w obszarze zdrowia, pracy, rodziny i seksualności zapraszamy do rejestrowania się na indywidualne porady: numer telefonu 22 546 31 11.

W maju 2022 roku zaplanowaliśmy 2 terminy przyjęć tj. 14 i 21 maja, o kolejnych terminach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Konieczne jest wcześniejsze zarejestrowanie się telefoniczne na poradę.

Serdecznie zapraszamy!

 

Narodowy Instytut Onkologii – PIB Warszawa

Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Warszawa

PKN Orlen

 • logo Narodowy Instytut Onkologii
 • logo PKN Orlen
 • logo Instytut gruźlicy i chorób płuc

Dzień Strażaka obchodziły maluchy z Punktu opieki nad dziećmi do lat 3

W dniu 4 maja dzień Strażaków i Straży Pożarnej obchodziły dzieci z Bajkowego Zakątka oraz Zaczarowanej Krainy. Maluchy odwiedziły Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Gostyninie, by przyjrzeć się z bliska pracy strażaków.
Po przybyciu na miejsce, starszaki udały się do sali edukacyjnej OGNIK – miejsca, gdzie prowadzone są zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla najmłodszych, a także przedstawiane są możliwe zagrożenia zewnętrzne i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia.
Dzieci miały także możliwość założenia kasków i strojów strażackich, zasiąść w kabinie wozu strażackiego oraz przy pomocy węża strażackiego polać wodę.
Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamieci maluchów.
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3
 • Dzień strażaka - Punkt opieki nad dziećmi do lat 3

Konkurs recytatorski im. Janusza Korczaka

10 maja 2022 roku w sali wystaw Miejskiego Centrum Kultury odbył się konkurs recytatorski im. Janusza Korczaka pn. "Pięknie być człowiekiem". W konkursie udział brały dzieci i młodzież z gostynińskich podstawówek. Uczestnicy konkursu recytowali dzieła Władysława Broniewskiego. Wiersze zostały wybrane z okazji uhonorowania 60-tej rocznicy śmierci poety. Jury w składzie: Andrzej Ziółkowski (przewodniczący jury), Łukasz Jarzyński, Julia Łoś oraz Magdalena Garstka zwracało uwagę na dobranie tekstu do możliwości interpretacyjnych recytatora. Po wystąpieniu 28 uczestników w czołówce znaleźli się:

W grupie wiekowej kl. I-III

I miejsce: Oliwia Dembowska ze Szkoły Podstawowej Nr 3

II miejsce: Julia Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 3

III miejsce: Lena Stasińska ze Szkoły Podstawowej nr 1

W grupie wiekowej kl. IV-VI

I miejsce: Nadia Machała ze Szkoły Podstawowej Nr 1

II miejsce: Michalina Kosmalska ze Szkoły Podstawowej Nr 1

III miejsce: Krystian Rogalski ze Szkoły Podstawowej Nr 1

W grupie wiekowej kl. VII-VIII

I miejsce: Filip Pomierny ze Szkoły Podstawowej Nr 5

Do udziału w eliminacjach w Płocku zostali zakwalifikowani:

Filip Pomierny, Nadia Machała, Michalina Kosmalska, Oliwia Dembowska oraz Julia Lewandowska

Po zakończeniu konkursu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez Łukasza Jarzyńskiego z Teatru Form Wielu w Płocku.

-- 
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"
 • konkurs recytatorski "Pięknie być człowiekiem"

Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Gostynińskiego

W terminie od 23 maja 2022 r. do dnia 2 czerwca 2022 r. na terenie powiatu gostynińskiego przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa.
Obowiązek stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2022 r. dotyczy:
1. mężczyzn urodzonych w 2003 r.;
2. mężczyzn urodzonych w latach 1998–2002, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;
3. osoby urodzone w latach 2001–2002, czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności:
• upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
• upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej, i złożyły, w trybie art. 28 ust. 4 i 4b ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej;
4. kobiety urodzone w latach 1998–2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2021/2022 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami szkół lub kierunków,
o których mowa w § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie wskazania grup kobiet poddawanych obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej (Dz. U. Poz. 944);
5. osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 24 lata życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Szczegółowe informacje o terminach i miejscach prowadzenia kwalifikacji wojskowej w poszczególnych powiatach (miastach) są podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie stosownych obwieszczeń.
Niezależnie od obwieszczenia, każda osoba podlegająca stawiennictwu do kwalifikacji wojskowej w 2022 r. otrzyma od wójta, burmistrza imienne wezwanie, w którym określone będą: dokładny termin (data) i miejsce stawienia, jakie dokumenty ze sobą zabrać, a także może być wskazana godzina stawienia się.
Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy), a także dokumenty potwierdzające wykształcenie lub posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.
Osoby stawiające się do kwalifikacji wojskowej po raz kolejny, zabierają ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość; dokumentację medyczną, dotyczącą okresie ostatnich 12 (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.
Jeżeli osoba wzywana, nie może stawić się do kwalifikacji wojskowej w określonym w wezwaniu terminie i miejscu, jest obowiązana zawiadomić o tym fakcie właściwego wójta lub burmistrza najpóźniej w dniu, w którym była zobowiązana do stawienia się do kwalifikacji wojskowej i wyjaśnić przyczyny, które nie pozwalają jej na stawienie się w wyznaczonym terminie. Wójt lub burmistrz określi nowy termin oraz miejsce stawienia się do kwalifikacji wojskowej.


TERMIN KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ WEDŁUG GMIN:

            LP      NAZWA GMINY      TERMIN KWALIFIKACJI
                                                              WOJSKOWEJ
             1       Miasto Gostynin          23, 24, 25.05.2022r.

             2       Gmina Gostynin          26, 27, 30.05,2022r.

             3       Gmina Pacyna            30.05.2022r.

             4       Miasto i Gmina            31.05 – 01.06.2022 r.
                      Sanniki

             5    Gmina Szczawin            1.06.2022r.
                    Kościelny
                   

                     kobiety                           2.06.2022 r.

Powiatowa komisja lekarska, po przeprowadzeniu badań lekarskich oraz weryfikacji dokumentacji medycznej przedstawianej przez osobę poddawaną badaniu wyda pisemne orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej, ustalając jedną z poniższych kategorii zdolności:
kategoria A – zdolny(a) do czynnej służby wojskowej, co oznacza zdolność do odbywania lub pełnienia określonego rodzaju czynnej służby wojskowej, a także zdolność do odbywania służby w obronie cywilnej oraz służby zastępczej, z wyjątkiem zawodowej służby wojskowej. Aktualnie, nie ma obowiązku odbywania zasadniczej służby wojskowej oraz przeszkolenia wojskowego absolwentów
szkół wyższych, w związku z tym wszystkie osoby, którym orzeczono kategorię A, jeżeli nie zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, będą przenoszone do rezerwy,
kategoria B – czasowo niezdolny(a) do czynnej służby wojskowej, co oznacza, że aktualny stan zdrowia nie pozwala na pełnienie tej służby, natomiast w okresie do 12 lub 24 miesięcy od dnia badania, rokuje nadzieję na odzyskanie zdolności do jej pełnienia. Osoby takie zostaną ponownie wezwane do kwalifikacji wojskowej po upływie okresu, na jaki orzeczona została niezdolność,
kategoria D – niezdolny(a) do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych przeznaczonych dla terytorialnej służby wojskowej,
kategoria E - trwale i całkowicie niezdolny(a) do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny. Osoba taka nie będzie podlegała już obowiązkowi wojskowemu.
W przypadku, gdy komisja lekarska, po badaniu ogólnym osoby oraz weryfikacji przedstawionej dokumentacji medycznej nie będzie w stanie określić kategorii zdolności, może skierować osobę na dodatkowe badania specjalistyczne lub obserwację szpitalną. Poddanie się badaniom lekarskim, badaniom specjalistycznym, obserwacji szpitalnej, a także przedstawienie komisji posiadanej dokumentacji medycznej, jest obowiązkowe i wynika z art. 26 ustawy.
Powiatowa komisja lekarska wyda każdej osobie pisemne orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej ustalając jedną z kategorii zdolności.
W stosunku do osób wezwanych, które nie stawią się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny będzie zarządzane przymusowe doprowadzenie przez Policję, a także może być nakładana kara grzywny lub kara ograniczenia wolności.


Powiatowa Komisja Lekarska
w Gostyninie

 

 

Foto: wojsko.pl

 • Nabór do wojska

Kondolencje dla pani Anny Woźniak

 • kondolencje

Tydzień bibliotek trwa

Tydzień Bibliotek, to zdecydowanie największe biblioteczne święto w całym roku. Jedną z atrakcji było obchodzenie tego wyjątkowego święta z grupą „Pszczółek” z Przedszkola nr 4 w Gostyninie, które wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do Biblioteki dla dzieci i młodzieży im. Stasia i Nel.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2022 brzmi „Biblioteka – Świat w jednym miejscu”. Myślimy, że nikogo nie trzeba przekonywać, iż nasz biblioteczny świat, tworzony wspólnie z tak zacnymi czytelnikami jest naprawdę wspaniały.

Bardzo dziękujemy za życzenia i prześliczny prezent.

 

Źródło: Biblioteka dla dzieci i młodzieży im. Stasia i Nel

 

 • Tydzień bibliotek 2022
 • Tydzień bibliotek 2022
 • Tydzień bibliotek 2022
 • Tydzień bibliotek 2022
 • Tydzień bibliotek 2022
 • Tydzień bibliotek 2022
 • Tydzień bibliotek 2022
 • Tydzień bibliotek 2022
 • Tydzień bibliotek 2022

Kino Siemowit zaprasza

Mimo pięknej pogody zapraszamy do kina Siemowit, na filmy, które zadowolą wielu kinomanów.
 
Nigdy nie należy rezygnować z marzeń. Bohaterka Igrzysk zwierząt, sympatyczna kuoka Daisy, przekona się, że zapał do walki i dążenie do celu znaczą wiele więcej od ostrości pazurów, kłów czy długości ogona. "Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla Najstraszniejszych zwierząt świata. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele!"
 
Znacie pojęcie "wieloświata"? Jeśli nie, to na własne oczy przekonacie się, że należy obchodzić się z nim ostrożnie. Doktor Stephen Strange kontynuuje walkę ze złem i gwarantujemy, że w tym spektakularnym widowisku trudno będzie złapać oddech. Głośna, długo wyczekiwana premiera filmu w reżyserii Sama Raimiego czeka na Was w wersji z dubbingiem i z napisami. Będzie się działo!
 • repertuar kina Siemowit

„Pieśni miłości i nienawiści” w wykonaniu Stanisława Górki

Wspaniały spektakl na podstawie prozy, wierszy i piosenek Leonarda Cohena pn. „Pieśni miłości i nienawiści” można było obejrzeć wczoraj 12 maja (czwartek) w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury. Wydarzenie to było jednym z wielu atrakcji przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie z okazji tegorocznego XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Piosenki, teksty i wiersze Leonarda Cohena wykonywał Stanisław Górka przy akompaniamencie Andrzeja Perkmana.

Dla wielu osób zebranych w MCK Leonard Cohen jest bardzo lubianym artystą. Jego piosenki traktują o ważnych uczuciach, takich jak miłość i nienawiść.

Stanisław Górka zaprezentował Cohena, jako dojrzałego i doświadczonego mężczyznę. Gostynińska publiczność wysłuchała wśród zaprezentowanych utworów m.in. dwa sztandarowe, takie jak „Maleńka, nie można się żegnać w ten sposób” i „Hallelujah”.

„Pieśni miłości i nienawiści”, to spektakl przedstawiający podejście Cohena do współczesnego mu świata, a w efekcie do kobiet. Odbiorca odnajduje wszystkie barwy i odcienie miłości – począwszy od zauroczenia, nieśmiałych pocałunków, aż po pożądanie a w konsekwencji zdradę, i nienawiść, żeby jednak po chwili ponownie doświadczyć czułości i namiętności. Taką postacią był Leonard Cohen i w taki sposób pokazał go Stanisław Górka.

Na zakończenie spotkania zastępca burmistrza pani Halina Fijałkowska, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Reder oraz dyrektor MBP pani Katarzyna Leśniewska podziękowali za występ artystom oraz złożyli gratulacje paniom bibliotekarkom z okazji ich święta.

 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
 • XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Obowiązek złożenia deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw

Przypominamy o obowiązku złożenia deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach do Centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB)

Burmistrz Miasta Gostynina przypomina, że od 1 lipca 2021 r. został wprowadzony obowiązek złożenia deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach do Centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Deklarację musi złożyć właściciel, współwłaściciel bądź zarządca nieruchomości.

Termin złożenia deklaracji upływa z dniem 30 czerwca 2022 r.

Dla nowo powstałych budynków/wymiany źródła ogrzewania po 1 lipca 2021 r. termin na złożenie to 14 dni.

Deklaracje można składać:

1) przez internet na https://zone.gunb.gov.pl/

2) w formie papierowej - wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22 pok. 1.

Za brak zgłoszenia lub przekroczenie dopuszczalnych terminów zgłoszenia grożą kary grzywny.

Szczegółowe informacje na temat CEEB znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-faq

 

Walczyli o Puchar Burmistrza Gostynina

W ubiegłą niedzielę (15.05.2022r.) odbyły się „II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina”.

Po powitaniu wszystkich zebranych w hali sportowej MOSiR przez organizatora zawodów pana Łukasza Flejszera i uroczystym otwarciu zawodów przez zastępcę burmistrza panią Halinę Fijałkowską, zawodnicy ruszyli po zwycięstwo.

W zawodach wzięło udział blisko 50 rolkarzy z Klubu Sportowego Roll Team Bydgoszcz, z Fundacji CRAZY-SPORT (Warszawa)
oraz z Gostynina, gminy Gostynin i UKS Zwoleń-Team.
WYNIKI przedstawiały się następująco:
 
FINAŁ Wyścigu 1 pętla rocz. 2016 i młodsi
1 miejsce - Maja Iwańska (UKS Zwoleń-Team) / Jakub Michalski (UKS Z-T)
2 miejsce – Zosia Deroń (UKS Z-T)
3 miejsce – Hanna Deroń (UKS Z-T)
4 miejsce – Antonina Solarska (UKS Z-T)
-
FINAŁ Wyścigu 2 pętle rocz. 2014-2015
1 miejsce – Alicja Paźgier (UKS Z-T) / Mateusz Michalski (UKS Z-T)
2 miejsce – Zosia Żydowo (UKS Z-T) / Antoni Tyrajski (UKS Z-T)
3 miejsce – Klaudia Bartnicka (UKS Z-T)
-
FINAŁ Wyścigu 3 pętle rocz. 2012-2013
1 miejsce – Amelia Waćkowska (UKS Z-T)
2 miejsce – Julia Solarska (UKS Z-T)
3 miejsce – Zuzanna Baranowska (UKS Z-T)
4 miejsce – Agata Rękawiecka (UKS Z-T)
-
FINAŁ Wyścigu 4 pętle rocz. 2010-2011
1 miejsce – Nadia Machała (UKS Z-T) / Maciej Paluch (Fundacja Crazy Sport WARSZAWA)
2 miejsce – Kaja Sobiecka (UKS Z-T)
3 miejsce – Agata Sobiecka (UKS Z-T)
4 miejsce – Wanda Lewandowska (Roll Team BYDGOSZCZ)
-
FINAŁ Wyścigu 5 pętli rocz. 2008-2009
1 miejsce – Natalia Sarzała (UKS Z-T) / Wiktor Sobiecki (UKS Z-T)
2 miejsce – Oliwia Kusa (Roll Team BYDGOSZCZ)
3 miejsce – Wiktoria Kusa (Roll Team BYDGOSZCZ)
4 miejsce – Michalina Zalewska (UKS Z-T)
-
FINAŁ Wyścigu 7 pętli rocz. 2005 i starsi
1 miejsce – Anna Iwańska (UKS Z-T) / Mariusz Michalski (UKS Z-T)
-----
FINAŁ Wyścigu między przeszkodami „blade cross” – w kat. 2014 i młodsi zawodnicy
1 miejsce – Zosia Żydowo (UKS Z-T)
2 miejsce – Alicja Paźgier (UKS Z-T)
3 miejsce – Klaudia Bartnicka (UKS Z-T)
4 miejsce – Antoni Tyrajski (UKS Z-T)
-
FINAŁ Wyścigu między przeszkodami „blade cross” – w kat. 2011-2013
1 miejsce – Maciej Paluch (Fundacja CRAZY SPORT Warszawa)
2 miejsce – Amelia Waćkowska (UKS Z-T)
3 miejsce – Wanda Lewandowska (Roll Team BYDGOSZCZ)
4 miejsce – Zuzanna Baranowska (UKS Z-T)
-
FINAŁ Wyścigu między przeszkodami „blade cross” – w kat. 2010 i starsi
1 miejsce – Natalia Sarzała (UKS Z-T)
2 miejsce – Wiktor Sobiecki (UKS Z-T)
3 miejsce – Michalina Zalewska (UKS Z-T)
4 miejsce – Kaja Sobiecka (UKS Z-T)

Zawody uatrakcyjniły gostynińskie mażoretki.

Na zakończenie tego sportowego wydarzenia wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami, a pani Halina Fijałkowska odebrała w imieniu burmistrza pana Pawła Kalinowskiego podziękowanie za życzliwość i pomoc w organizowaniu zawodów.

 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina
 • II Ogólnopolskie Halowe Zawody Wrotkarskie o Puchar Burmistrza Gostynina

Konkurs ofert na działania profilaktyczne

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza konkurs ofert na powierzenie zadań z zakresu zdrowia publicznego. Oferty należy składać wyłącznie na drukach, których wzór określa załącznik nr 1 do niniejszego Ogłoszenia.

W celu prawidłowego przygotowania i złożenia oferty, Oferent winien zapoznać się ze wszystkimi informacjami zawartymi w ogłoszeniu.

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem treści zadania, na które składana jest oferta oraz danymi oferenta w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 maja 2022 roku włącznie (w godzinach pracy Urzędu) w sekretariacie Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26 lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, 09-500 Gostynin.

Szczegóły konkursu: Zarządzenie nr 51/2022

Nominacja za modernizację MOSiRu w Gostyninie

W dniu 13 maja br. w płockim Domu Technika odbyła się 15. Gala, która zamykała tegoroczny Plebiscyt Tygodnika Płockiego - „Z Tumskiego Wzgórza”.

Wręczono Nominacje za 40 wydarzeń w 4 kategoriach. Wydarzenia były podzielone na: „Inicjatywy społeczne i gospodarcze”, „Kultura”, „Sport i turystyka”, „Na Mazowszu Płockim”.

W kategorii „Na Mazowszu Płockim” zwyciężyło wydarzenie pod nazwą „12 złotych medali niepełnosprawnych sportowców DPS „Nad Jarem” w Nowym Miszewie, z sekcji dwuboju siłowego „Nad Jarem”, zrzeszonej w Olimpiadach Specjalnych – Polska, na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Warszawie”.

Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski za Modernizację Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyninie został nominowany w kategorii "Na Mazowszu Płockim".

Z okazji plebiscytu świętowano także 50 lat funkcjonowania Tygodnika Płockiego.

 

 • Nominacja za Modernizację MOSiR
 • Źródło: https://tp.com.pl/artykul/rozstrzygnelismy-15/1307922

Uwaga na przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut badawczy, Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje spadek temperatury powietrza do około 1°C, przy gruncie do -3°C.

Świadczenia o pomocy materialnej dla obywateli Ukrainy

Informujemy o świadczeniach dot. pomocy materialnej o charakterze socjalnym  tj. stypendium szkolne, zasiłek szkolny dla obywateli Ukrainy. W załączeniu znajduje się także wniosek o przyznaniu stypendium szkolonego na rok szkolny 2021/2022. 

Obowiązek opłaty II raty za napoje alkoholowe

Przypominamy o obowiązku opłaty II raty za sprzedaż napojów alkoholowych do dnia 31.05.2022 r.

 • foto: alkohol - pixabay

Przedszkole nr 2 zakończyło udział w projekcie

W kwietniu br. w Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi zakończona została realizacja zajęć w grupie integracyjnej 3,4 i 5 latków w ramach projektu edukacyjnego "Otwarci na kulturę – edukacja kulturalna w mazowieckich szkołach i przedszkolach" organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Teatrem Wielkim – Operą Narodową i firmą iSpot.

Celem projektu było upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie przygotowania wychowanków przedszkoli do aktywnego, świadomego, ale też krytycznego uczestnictwa w kulturze, w tym z wykorzystaniem wartościowych zasobów w sieci.

Dzieci poprzez udział w zajęciach projektowych dowiedziały się czym jest teatr, kim są aktorzy oraz czym są pacynki i kukiełki. Przedszkolaki stały się także widzami podczas przedstawienia pt. "Awanturka z leśnego podwórka" Teatru Bajlandia zaprezentowanego na ekranie projekcyjnym. Przedstawienie poprzedzone było zabawą dydaktyczną mającą na celu zapoznanie dzieci z procedurą kupowania biletów oraz zajmowania wyznaczonych miejsc na widowni.

Przedszkolaki przez całe dwa tygodnie z ogromną radością bawiły się w kąciku teatralnym, urządzając przedstawienia z użyciem pacynek.
W ramach projektu dzieci wykonały także prace plastyczno-techniczne prezentujące pacynki.

 • Przedszkole nr 2
 • Przedszkole nr 2
 • Przedszkole nr 2
 • Przedszkole nr 2
 • Przedszkole nr 2
 • Przedszkole nr 2
 • Przedszkole nr 2

Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech

8 maja z okazji Dnia  Bibliotekarza i Bibliotek dzieci z Bajkowego Zakątka i Zaczarowanej Krainy wybrały się do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie.
Panie Bibliotekarki "książkowo" przygotowały się do spotkania i zapewniły dzieciom wiele atrakcji m.in. oglądanie multimedialnych treści, czytanie lektury dziecięcej, śpiew i taniec, a także zaprosiły maluchy na spacer między regałami wypełnionymi po brzegi książkami.
Na zakończenie wizyty w podziękowaniu za poświęcony czas, dzieci podarowały bibliotekarkom ręcznie wykonane kartki z życzeniami.
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech
 • Dzień Bibliotekarza w Punkcie opieki nad dziećmi do lat trzech

Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2

W dniu 17 maja odbył się w Przedszkolu nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi konkurs matematyczny oraz podsumowanie zajęć  z kółka matematycznego podczas którego dzieci pokazały swoje umiejętności jakie zdobyły w trakcie realizacji zajęć. W jury zasiadła Pani Bożena Tokarska - wieloletnia  emerytowana nauczycielka  matematyki oraz nasza Pani Dyrektor Anna Woźniak. Koło matematyczne było zrealizowane dzięki programowi grantowemu „Rosnę z matematyką”  organizowanego przez Fundację mBanku, którego operatorem była Fundacja Dobra Sieć. Przedszkole w ramach grantu realizowało projekt pod nazwą „ Matematyka dla Smyka”. Do realizacji projektu zostały zakupione pomoce dydaktyczne w postaci wag, miarek, liczmanów, sudoku matematycznego, taśmy miarki, mat do działań matematycznych, klocków matematycznych, magnetycznych pieniędzy i innych. Zajęcia poprowadziły Panie: Ewa Michalska, Milena Zimna oraz Magda Łyzińska. 
Gratulujemy dzieciom zdobytych umiejętności. 
Projekt jest dofinansowany z Fundacji mBanku w kwocie darowizny 4 990,60 zł.

 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2
 • Konkurs matematyczny w Przedszkolu nr 2

XI Tydzień Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

 • logo - Narodowy Instytut Onkologii

Sesja Rady Miejskiej

W dniu 26 maja  2022r. o godz. 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbędą się obrady XLVII  sesji Rady Miejskiej - VIII kadencji w Gostyninie.

Porządek sesji przedstawia się następująco:

    1. Otwarcie obrad.
    2. Uchwalenie zmian w porządku obrad.
    3. Sprawozdanie międzysesyjne Burmistrza Miasta.
    4. Informacja Burmistrza Miasta o realizacji programu „Bezpieczne Miasto” w roku 2021. 
    5. Przyjęcie sprawozdania z realizacji „Programu współpracy Miasta Gostynina z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2021”.
    6. Informacja Burmistrza Miasta, dotycząca roku 2021, zawierająca: 
    1) wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń, umorzeń lub rozłożono spłatę na raty;
    2) wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej.
    7. Podjecie uchwały w sprawie:  zatwierdzenia Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2022 – 2026.
    8. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Andrzeja Szlezyngiera na działalność Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostyninie. 
    9. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę Budżetową Miasta Gostynina na rok 2022.
    10. Podjęcie uchwały zmieniająca uchwałę nr 297/XLI/2021 Rady Miejskiej w Gostyninie z dnia 29 grudnia 2021 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2022-2034.
    11. Przyjęcie protokołu z XLVI sesji Rady Miejskiej w Gostyninie. 
    12. Sprawy różne.
    13. Zamknięcie obrad.

 • sala konferencyjna

Konkurs na dofinansowanie w 2022 roku zadań z zakresu Programu „Sportowe Wakacje +”

Minister Sportu i Turystyki ogłasza otwarty konkurs ofert na dofinansowanie - ze środków pochodzących z budżetu państwa - zadań z zakresu  upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych realizowanych w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2022 roku.

W ustawie budżetowej na rok 2022, na dofinansowanie realizacji zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych w ramach ww. programu zaplanowano kwotę w łącznej wysokości: 50 000 000 zł. Wysokość dostępnych środków może ulec zmianie w przypadku dokonania zmian w ustawie budżetowej lub w planie rzeczowo-finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki (dalej MSiT) na rok 2022 w części 25-kultura fizyczna.

W planie rzeczowo-finansowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na rok 2021 na realizację ww. zadania przeznaczono kwotę  30 000 000 zł.

W planie rzeczowo-finansowym Ministerstwa Sportu na rok 2020 na realizację ww. zadania przeznaczono kwotę  10 000 000 zł.

W roku 2020 Program „Sportowe Wakacje +” był ogłaszany po raz pierwszy, w związku z tym, plany rzeczowo-finansowe Ministerstwa Sportu w latach ubiegłych nie określały kwot na realizację zadań w zakresie ww. programu.

Zadania realizowane w ramach konkursu

 1. Wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych, turniejów sportowych, eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych.
 2. Wspieranie organizacji ogólnodostępnych obozów sportowych na poziomie ogólnopolskim – wyłonienie operatora krajowego.
 3. Wspieranie organizacji ogólnodostępnych imprez lekkoatletycznych na poziomie ogólnopolskim – Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie - wyłonienie operatora krajowego.
 4. Wspieranie upowszechniania strzelectwa – wyłonienie operatora krajowego.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Historyczny Rajd Rowerowy "Śladami Siemowita IV w 640. rocznicę nadania praw miejskich Gostyninowi"

Zwieńczeniem Tygodnia Bibliotek był rajd bibliotekarzy i przyjaciół organizowany przez naszą bibliotekę i PTTK oddział Gostynin. Przyjaciele dopisali !!!

W asyście policji wyruszyliśmy z rynku 14 maja o godzinie 10.00 . Peleton poprowadził Pan Mariusz Gajewski. Komentarzem historycznym w rynku i pod zamkiem opatrzył Pan Andrzej Ziółkowski. Docelowo dojechaliśmy do Zagrody Zalipie państwa Beaty Pietrzak-Zalewskiej i Tomasza Zalewskiego. Było ognisko i kiełbaski zafundowane przez Zakład Dubimex, były przesłodkie pączki zasponsorowane przez Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze Dubielak, był przejazd dorożką, zabawy z hula hop, liną, piłką, taniec belgijka i makarena oraz wata cukrowa. Oprawa muzyczna wykonana w doborowym towarzystwie naszych gości honorowych: Michała Szulima i Dominika Janiszewskiego dopełniły całości. Wreszcie był konkurs z nagrodami, wystawa "Gostynin na starej fotografii" i zdjęcia w ramie. Dookoła zieleń drzew, mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i wszechobecne zwierzaki, a wśród nich niesamowite alpaki spowodowały, że na chwilę zapomnieliśmy się i zatraciliśmy w tym klimatycznym miejscu.

Chciałoby się powiedzieć: dla takich chwil warto żyć. Lecz wszystko to tworzą ludzie, którzy uczestniczyli w naszym przedsięwzięciu. Dziękujemy Wam, że jesteście.

 

Dyrektor Biblioteki Katarzyna Leśniewska wraz z pracownikami BIBLIOTECZNIE DZIĘKUJE!!!
*Burmistrzowi Miasta Gostynina Pawłowi Kalinowskiemu za patronat *
*Staroście Powiatu Gostynińskiego Arkadiuszowi Boruszewskiemu za patronat i nagłośnienie *
*Współorganizatorom PTTK oddział Gostynin, a w szczególności Paniom: Alinie Głodowskiej i Annie Sierbińskiej*
*Michałowi Szulimowi oraz Dominikowi Janiszewskiemu za oprawę muzyczną i honorowe uczestnictwo*
*Panu Andrzejowi Ziółkowskiemu za komentarz historyczny i przeprowadzenie konkursu*
*Panu Mariuszowi Gajewskiemu za komentarz geograficzny i doprowadzenie naszego peletonu do mety*
*Sponsorowi kiełbasek - Zakład Dubimex Gostynin Zygmunt Dubielak *
*Sponsorowi pączków i bułek - Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze Dubielak Dariusz Dubielak*
*Pani Agnieszce Bednarskiej zastępcy dyrektora WORD Płock za wyposażenie nas w kamizelki odblaskowe *
*Policji gostynińskiej za eskortę *
*Drukarni Szmydt za piękne plakaty promujące nasze majowe wydarzenia*
*Adamowi Buczyńskiemu za nagranie i pomoc*
*Annie Bronikowskiej za profesjonalną fotorelację *
*Wszystkim obecnym za towarzystwo, moc wrażeń i zaangażowanie *
*Właścicielom Zagrody Zalipie za gościnę*

 

 

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy
 • Historyczny Rajd Rowerowy

Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie

Burmistrz Miasta Gostynina, Dyrektor Miejskiej Szkoły Muzycznej, Wydawnictwoi Pani Twardowska, zapraszają 26 maja do Zamku Gostynińskiego, gdzie odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny im. Romualda Twardowskiego.

Program wydarzenia:

11:00 - początek przesłuchań konkursowych

17:00 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

 • koncert laureatów
 • koncert jurorów: Edward Wolanin (fortepian), Andrzej Gębski (skrzypce), Artur Pachlewski (klarnet)
 • wręczenie nagród laureatom V konkursu plastycznego "Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego"
 • Konkurs instrumentalny

Co słychać w Kinie Siemowit? 20.05-23.05

Treść: Tym razem lokalny "Siemowit" odświeża repertuar. W najbliższych dniach do zobaczenia będzie animacja Nawet myszy idą do nieba, Szalony świat Louisa Waina z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej oraz Wiking wyreżyserowany przez Roberta Eggersa, znanego m.in. za świetne Lighthouse.

Czy mysz i lis mogą być przyjaciółmi? Kiedy uparta Czmyszka i strachliwy Rudeusz trafiają do nieba, nic na to nie wskazuje. A jednak! Okazja do lepszego poznania się stworzeń sprawia, że nawiązuje się między nimi nić prawdziwej przyjaźni. Wzruszająca, mądra animacja nagrodzona Czeskim Lwem nie tylko dla najmłodszych.

Louis Wain żył w latach 1860-1939 i miał prawdziwego bzika na punkcie kotów. Jego prace przedstawiają m.in. koty obradujące w sądzie, koty grające w golfa, w bilard, w brydża, koty robiące na drutach i inne mniej lub bardziej "kocie" rzeczy. To o nim: jego życiu, pasji, talencie i ogromnej miłości do futrzanych czworonogów jest ten film. Poznajcie Szalony świat Louisa Waina.

Młody książę Amleth jest u progu stania się mężczyzną, gdy jego ojciec, król Aurvandil War Raven, zostaje brutalnie zamordowany przez wuja Fjolnira. Wuj porywa matkę chłopca - księżną Gudrún. Uciekając łodzią ze swojego królestwa, dziecko poprzysięga zemstę. W rolach głównych Alexander Skarsgard, Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman oraz Ethan Hawke.​

 • Kino Siemowit - repertuar od 20 maja

Uwaga na burze i silny wiatr

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne. O północy (21.05), prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami możliwy grad. Natomiast jutro, tj. 21 maja, od godz. 04:00 do godz. 17:00 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Rekrutacja do szkoły muzycznej

Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie ogłasza zapisy na nowy rok szkolny 2022/2023

Instrumenty: fortepian, wiolonczela, skrzypce, kontrabas, gitara, flet, klarnet, saksofon, fagot, akordeon, perkusja, trąbka, waltornia, puzon.

Na czas nauki, instrumenty są bezpłatnie wypożyczane przez szkołę.

Ważne terminy:

 • 6 i 7 czerwca, godz. 17.30 - warsztaty rekrutacyjne
 • 20 i 21 czerwca - egzaminy wstępne
 • do 20 czerwca - zgłoszenia online lub osobiste

Więcej informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły, ul. Bema 23, tel. 24 236 02 35.

 • Rekrutacja do szkoły muzycznej

Jubileusz 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej

20 maja br. w Gostyninie odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystościach brał udział Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, który w swoim przemówieniu przypomniał, że od 143 lat na terenie naszego miasta działa również Ochotnicza Straż Pożarna, której członkowie są oddani w wykonywaniu swego powołania. Wszystkim strażakom, Burmistrz, podziękował za pomoc jaką niosą potrzebującym, bardzo często ratując ich zdrowie, życie i mienie, a także złożył najserdeczniejsze życzenia, aby ta odpowiedzialna służba pożarnicza przynosiła jak najwięcej satysfakcji.

Podczas uroczystości strażacy otrzymali medale, awanse i wyróżnienia.

 

 

 • _DSC0029
 • _DSC0032
 • _DSC0040
 • _DSC0073
 • _DSC0075
 • _DSC0090
 • _DSC0096
 • _DSC0098
 • _DSC0112
 • _DSC0136
 • _DSC0150
 • _DSC0170
 • _DSC0184
 • _DSC0192
 • _DSC0223
 • _DSC0225
 • _DSC0229
 • _DSC0239
 • _DSC0242

II edycja torowego Pucharu Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach i 18 medali zawodników UKS „ZWOLEŃ-TEAM”

W dniach 21 – 22 maja 2022 r. we Wrocławiu odbył się II etap cyklu zawodów “Puchar Polski / Vesmaco Cup – Dzieciaki na medal” w jeździe szybkiej na łyżworolkach.
W zawodach wzięło udział ok. 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także wrotkarze spoza naszego kraju.

Reprezentacja UKS „ZWOLEŃ-TEAM” składała się z 8 zawodników, którzy wywalczyli następujące miejsca:

 • Hanna Deroń (kat. F2 r. 2016): 100m 3 miejsce / 200m 3 miejsce / 400m 3 miejsce
 • Zosia Deroń (kat. F2): 100m 2 miejsce / 200m 2 miejsce / 400m 2 miejsce
 • Nadia Machała (kat. Juniorka C): 200m 1 miejsce / 500m 1 miejsce / 3000m na punkty 1 miejsce
 • Kaja Sobiecka (kat. Juniorka C): 200m 6 miejsce / 500m 7 miejsce / 3000m 3 miejsce
 • Wiktor Sobiecki (kat. Kadet): 200m 3 miejsce / 500m 2 miejsce / 3000m 2 miejsce
 • Michał Pawłowski (kat. Kadet): 200m 1 miejsce / 500m 1 miejsce / 3000m 1 miejsce
 • Michalina Zalewska (kat. Kadetka): 200m 6 miejsce / 500m 3 miejsce / 3000m 5 miejsce
 • Łukasz Flejszer (kat. OPEN od Juniora B do Seniora): 200m 3 miejsce / 500m 7 miejsce / 5000m 6 miejsce

„Chciałbym podziękować zawodnikom, którzy uczestniczyli w treningach przygotowujących do torowego Pucharu Polski we Wrocławiu (2 edycja) oraz zaangażowali się w działalność na rzecz naszego Klubu zdobywając tym samym 18 medali wśród najlepszych wrotkarzy "speed" naszego kraju. Również słowa podziękowania należą się Waszym Rodzicom za każdą pomoc, za opiekę podczas różnych startów o randze ogólnopolskiej. Życzę zdrowia, uporu w dążeniu do celu, zaangażowania przez 3 tygodnie w każdy trening, by 10-12 czerwca sięgnąć po upragniony medal torowych Mistrzostw Polski” - z pozdrowieniami instruktor UKS Z-T p. ŁUKASZ FLEJSZER.

 

Gratulujemy wyników!

 

Źródło: UKS Zwoleń Team

 • Torowy Puchar Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach
 • Torowy Puchar Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach
 • Torowy Puchar Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach
 • Torowy Puchar Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach
 • Torowy Puchar Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach
 • Torowy Puchar Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach
 • Torowy Puchar Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach
 • Torowy Puchar Polski w jeździe szybkiej na łyżworolkach

Młodzi rolnicy mają jeszcze tylko kilka dni, by starać się o 150 tys. zł

Do 30 maja 2022 r. młodzi rolnicy mogą ubiegać się o bezzwrotną premię na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. W ramach wsparcia finansowanego z budżetu PROW 2014-2020 mogą oni otrzymać 150 tys. złotych.

Termin naboru upływa 29 maja, ale ponieważ ten dzień przypada w niedzielę, dokumenty można dostarczyć także w poniedziałek 30 maja 2022 roku. Wnioski o przyznanie pomocy należy składać w oddziałach regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce położenia gospodarstwa. Można to zrobić osobiście, przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub złożyć elektronicznie – za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

Z premii dla młodych rolników mogą skorzystać osoby, które m.in. w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe lub zobowiążą się do ich uzupełnienia w ciągu 36 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy. Starający się o to wsparcie powinni mieć gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 hektara – jednak mogą być jego właścicielami nie dłużej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku. Młody rolnik musi również posiadać lub utworzyć, najpóźniej w ciągu 9 miesięcy od otrzymania decyzji o przyznaniu pomocy, gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro. Jego powierzchnia powinna być równa co najmniej średniej powierzchni gospodarstwa w kraju, a w województwach o średniej niższej od krajowej, powierzchnia nowoutworzonego gospodarstwa powinna osiągnąć wielkość średniej wojewódzkiej.

Na prowadzenie własnego gospodarstwa młodzi rolnicy mogą otrzymać 150 tys. zł premii. Jest ona wypłacana w dwóch ratach. Pierwszą w wysokości 120 tys. zł otrzymuje się po spełnieniu warunków do przyznania pomocy, a druga rata płatności – 30 tys. zł – trafia do młodych rolników po realizacji biznesplanu. Otrzymane środki powinny być przeznaczone na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70 proc. otrzymanej kwoty należy zainwestować w środki trwałe. Przyznane przez ARiMR dofinasowanie można wykorzystać np. na zakup gruntów, maszyn, stada podstawowego zwierząt bądź prace budowlane.

 

Źródło: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1899 ze zm.) Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że od dnia 24 maja 2022 r. na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta – umgostynin.bip.org.pl zostanie umieszczony wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym dot.:

 • części działki oznaczonej numerem ewidencyjnym 2335/12 położonej w Gostyninie przy ul. Mazowieckiej.

 

                                                                                                                                                         Burmistrz Miasta Gostynin

                                                                                                                                                       mgr Paweł Witold Kalinowski

 

Gostynin, dnia 23 maja 2022 r.Kolejne wsparcie finasowe dla Gostynina

Informujemy, że do Gminy Miasta Gostynina trafiło wsparcie finansowe w wysokości 550 650,00 złotych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Program Operacyjny Polska Cyfrowa, Oś  V. Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia – REACT-EU, Działanie 5.1 Rozwój cyfrowy JST oraz wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia, które zostanie przeznaczone na zadania związane z cyfryzacją i cyberbezpieczenstwem w Urzędzie Miasta Gostynina.

Program ma na celu wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Miasto pozyskało maksymalne wsparcie finansowe, które było obliczane w oparciu o dwa kryteria – liczbę mieszkańców oraz wartość współczynnika G, który zależy od wysokości dochodów podatkowych danej jednostki samorządu terytorialnego.

Otrzymane dofinansowanie zostanie przeznaczone miedzy innymi na: zakup serwera głównego, rozbudowę sieci LAN i zabezpieczeń logicznych, zakup komputerów, laptopów, urządzeń wielofunkcyjnych, skanerów, zestawu wideokonferencyjnego, zestawu do e-learningu, zakup specjalistycznego oprogramowania,  edukację cyfrową dla pracowników z zakresu z cyberbezpieczeństwa, opracowanie diagnozy cyberbezpieczeństwa oraz Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji.

Głównym celem projektu jest rozwój cyfrowy oraz ochrona przed cyberprzestępczością.

 • Logotypy

Rada Miejska przyjęła wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych

W dniu 26 maja  2022 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyły się obrady XLVII  sesji Rady Miejskiej - VIII kadencji w Gostyninie. Jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie:  zatwierdzenia Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2022 – 2026.

Przyjęta uchwała przewiduje m.in. niżej wymienione zadania inwestycyjne planowane do realizacji w latach 2022-2026:

 1. Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków
  Zadanie obejmuje przebudowę i rozbudowę istniejącej Oczyszczalni ścieków znajdującej się przy ul. Ziejkowej. Z  uwagi na znaczące środki finansowe potrzebne na tę inwestycję przewiduje się jej realizację w dość elastycznej formule. W roku 2021podpisano umowę pożyczki z NFOŚiGW w kwocie 40,4 mln zł,został złożony także wniosek o pożyczkę do WFOŚiGW. Gmina Miasta Gostynina zagwarantowała Spółce środki finansowe na realizację inwestycji w uchwale budżetowej na rok 2022 w wysokości 2 mln zł, łącznie wsparcie finansowe Gminy Miasta Gostynina w latach 2022-2024 ma wynieść 6 mln zł. Obecnie trwa opracowanie PFU mające na celu zoptymalizowanie kosztów inwestycji i jej etapowanie. Na jesień 2022 planowane jest ponowne ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy zadania, uruchomienie realizacji zadań inżyniera kontraktu oraz złożenie wniosku o środki unijne.Planowany termin realizacji całej inwestycji: 2022-2025.
 2. Spinka wodociągowa ulic 3 Maja i Zazamcza wzdłuż ulicy Dybanka
  Zadanie przewiduje wybudowanie odcinka wodociągu 950 m wzdłuż ulicy Dybanka. Celem przedsięwzięcia jest zabezpieczenie dostaw wody do całej części miasta za rzeką Skrwą Lewą. Przez ostatnie lata woda była dostarczana jedyną nitką w okolicach ulicy Termalnej. Ta arteria stopniowo przestaje być wystarczająca, zwłaszcza wobec postępującej rozbudowy Zazamcza. Planowany termin realizacji inwestycji 2022-2025r. Planowane nakłady inwestycyjne 630.000zł.
 3. Rozbudowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Gostynina, w tym ul. Kolonia i tereny przyległe, zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego
  Zadanie przewiduje wykonanie projektów i budowę odcinków sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie miasta Gostynina w celu uzbrojenia nowych terenów i pozyskania nowych odbiorców wody i ścieków zgodnie z potrzebami lokalnych społeczności. Planowany termin realizacji inwestycji 2022 – 2026. Planowane nakłady inwestycyjne rzędu 700.000 zł. Koszt zbudowania sieci jest na obecnym etapie trudny do określenia, będzie on ewentualnie dookreślany w miarę pozyskiwania kolejnych działek do celów budowlanych.
 4. Przedłużenie wodociągu w ul. Piaskowej
  Zadanie przewiduje wybudowanie odcinka sieci wodociągowej o długości ok. 130 m w ul. Piaskowej. Planowany termin realizacji inwestycji: 2024r.  Planowane nakłady inwestycyjne: 50.000 zł.
 5. Budowa sieci kanalizacyjnej wraz z przepompownią przedłużenie ul. Kolejowej 11 cz. I
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków do budynków zlokalizowanych w pobliżu ul. Kolejowej 11 o długości około 800 mb, w celu podłączenia istniejących posesji do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. Planowany termin realizacji inwestycji w latach 2022 – 2026. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 413.000 zł.
 6. Budowa sieci wod kan. w ul. Kolejowej 11 cz. II
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci wodociągowej o długości około 700 mb oraz kanalizacji sanitarnej o długości około 860mb w rejonie ulicy Kolejowej w celu uzbrojenia terenu oraz podłączenia istniejących posesji i pozyskania nowych odbiorców. Planowany termin realizacji inwestycji 2023-2026. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 630.000 zł
 7. Kanalizacja sanitarna w ul. 18 Stycznia od ul. Kolonia
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w ul. 18 Stycznia o długości około 240mb w celu podłączenia istniejących posesji do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. Planowany termin realizacji inwestycji 2026. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 300.000 zł
 8. Budowa wodociągu w ul. Kościuszkowców
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci wodociągowej o długości około 186 mb, w celu podłączenia nowych odbiorców oraz pominięcia terenów prywatnych.  Planowany termin realizacji inwestycji 2024. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 80.000 zł
 9. Budowa wodociągu w ul. Żeromskiego
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci wodociągowej o długości około 30 mb w celu uzbrojenia terenu i podłączenia powstającego budynku  w tym rejonie. Planowany termin realizacji inwestycji 2024-2026. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 50.000 zł
 10. Budowa wodociągu w ul. Mazowieckiej
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci wodociągowej o długości około 40mbod strony ul. Słonecznej o średnicy fi 50, w celu podłączenia istniejących posesji do miejskiej sieci wodociągowej. Planowany termin realizacji inwestycji 2024-2026. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 60.000 zł.
 11. Budowa wodociągu w ul. Glinianej
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci wodociągowej o długości około 26 mb o średnicy fi 50w celu umożliwienia przyłączenia się istniejących posesji do miejskiej sieci wodociągowej. Planowany termin realizacji inwestycji 2025. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 30.000zł.
 12. Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Termalnej
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Termalnej o długości około 150mb o średnicy fi 200 w celu podłączenia istniejących posesji do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. Planowany termin realizacji inwestycji 2024-2026. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 180.000zł
 13. Budowa wodociągu i kanalizacji w ul. Kutnowskiej I
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Kutnowskiej powyżej numeru 80 w celu wymiany wodociągu żeliwnego fi 100 oraz wybudowania sieci kanalizacji sanitarnej i umożliwienia przyłączenia się istniejących posesji do sieci miejskiej. Planowany termin realizacji inwestycji 2025-2026. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 300.000zł
 14. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kutnowskiej II
  Zadanie przewiduje budowę odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Kutnowskiej od ulicy Wrzosowej o długości około 115mb w celu podłączenia istniejących posesji do miejskiej sieci kanalizacji sanitarnej. Planowany termin realizacji inwestycji 2025-2026. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 180.000zł
 15. Spinka wodociągowa ulicy Kolejowej z osiedlem Prusa
  Zadanie przewiduje wybudowanie odcinka wodociągu 175mb wzdłuż ulicy Kolejowej. Celem przedsięwzięcia jest zabezpieczenie dostaw wody do całej części osiedla Prusa. Przez ostatnie lata woda była dostarczana jedyną nitką w okolicach ulicy 18 Stycznia. Ta arteria stopniowo przestaje być wystarczająca, zwłaszcza wobec postępującej rozbudowy osiedla Prusa. Planowany termin realizacji inwestycji 2024. Planowane łączne nakłady inwestycyjne 100.000 zł.
 • obrady XLVII sesji Rady Miejskiej
 • obrady XLVII sesji Rady Miejskiej
 • obrady XLVII sesji Rady Miejskiej
 • obrady XLVII sesji Rady Miejskiej
 • obrady XLVII sesji Rady Miejskiej

Co słychać w Kinie Siemowit? 27.05-30.05

Wkrótce będziemy obchodzić Dzień Dziecka. Z tego też powodu nadchodzący repertuar kina "Siemowit" dedykowany jest przede wszystkim młodszym widzom. 

Detektyw Bruno to polska produkcja opowiadająca o ośmioletnim Oskarze, wielkim miłośniku zagadek, oraz mało sympatycznym aktorze, których losy splatają się ze sobą. Bruno Księski - wypalony, cyniczny i nielubiący dzieci aktor, przeżywający właśnie wielki kryzys wizerunkowy pozna chłopca, który wywróci jego życie do góry nogami. Razem rozpoczną poszukiwania urodzinowego skarbu Oskara. Co z tego wyniknie - przekonajcie się sami! W rolach głównych Piotr Głowacki, Karolina Gruszka oraz Iwo Rajski.

Długo wyczekiwany przez wielu gostyninian Sonic 2: Szybki jak błyskawica wreszcie zagościł w repertuarze lokalnego kina! "Sonic to tak naprawdę niebieska kulka superenergii. Jego moc przyciąga złoczyńców, dlatego Sonic musiał uciec ze swej planety, w czym pomogły mu magiczne złote pierścienie. Znalazł się na zupełnie nowej planecie – Ziemi. Jeż i jego najlepszy przyjaciel Tom łączą siły, aby powstrzymać geniusza zła – doktora Robotnika przed planem przejęcia władzy nad światem".

Wszyscy jesteśmy czyimiś dziećmi, dlatego nadchodzące święto obchodzić powinien każdy z nas. Z podobnego założenia wyszło kino, które jako ostatnią propozycję repertuarową przygotowało F_cking Bornholm. Grupa przyjaciół wraz z dziećmi udaje się na wypoczynek na duńską wyspę Bornholm. Drobny incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. W rolach głównych Maciej Stuhr, Agnieszka Grochowska, Grzegorz Damięcki oraz Jaśmina Polak. 

 • Repertuar kina od 27 maja do 30 czerwca

I Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny im. Romualda Twardowskiego za nami

26 maja w Zamku Gostynińskim odbył się I Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny im. Romualda Twardowskiego, zorganizowany przez Miejską Szkołę Muzyczną I stopnia w Gostyninie przy współpracy z Wydawnictwem Pani Twardowska oraz Burmistrzem Miasta Gostynina.

Do Gostynina przyjechały dzieci z całej Polski, które zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne grając m.in. na fortepianie, skrzypcach czy wiolonczeli. Wśród wszystkich uczestników konkursu nie zabrakło reprezentantów gostynińskiej szkoły muzycznej, którzy godnie reprezentowali swoją szkołę.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów szkół muzycznych w trzech kategoriach wiekowych.
Uczestników oceniało jury w składzie:
– przewodnicząca – Alicja Twardowska – muzyk, wydawca, dyrektor wydawnictwa Pani Twardowska, prywatnie żona Patrona szkoły Romualda Twardowskiego,
– członkowie:
prof. Edward Wolanin – pianista, UMFC w Warszawie,
prof. Andrzej Gębski – skrzypek, UMFC w Warszawie,
prof. Artur Pachlewski – klarnecista, UMFC w Warszawie.
Po ogłoszeniu wyników konkursu i rozdaniu nagród odbył się koncert laureatów i koncert jurorów.
Podczas spotkania odbyło się również rozdanie nagród laureatom V Konkursu plastycznego Wrażenia i obrazy w twórczości Romualda Twardowskiego, który przeprowadzony został w gostynińskich przedszkolach i szkołach podstawowych.
Uroczystość prowadziły p. Małgorzata Kwiatkowska i p. Katarzyna Lisicka.

Wyniki konkursu:

Kategoria I:
I miejsce – Wojciech Milczarek, fortepian, Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie,
II miejsce – Oliwia Czarniecka, fortepian, Społeczna Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie,
III miejsce – Melania Nowacka, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienie – Weronika Kaim, flet poprzeczny, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienie – Katarzyna Knyziak, skrzypce, Szkoła Muzyczna I stopnia w Konstancinie-Jeziornie,
wyróżnienie – Julia Panek-Wilomska, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienie – Klaudia Slodan, fortepian, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego,
wyróżnienie – Maria Wiśniewska, flet poprzeczny, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienie – Laura Jaworska, wiolonczela, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienie – Mikołaj Chodelski, skrzypce, Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Kategoria II:
I miejsce – Szymon Kania, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Romualda Twardowskiego w Puławach,
II miejsce – Anastazja Jagiełło, wiolonczela, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi,
III miejsce – João Zawidzki, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie,
wyróżnienie – Klara Banaś, skrzypce, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Oskara Kolberga w Warszawie,
wyróżnienie – Jakub Pilichowicz, fortepian, Miejska Szkoła Muzyczna I stopnia im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie,
wyróżnienie – Alex Segura, fortepian, Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego.

Kategoria III:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Sebastian Świciak, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi,
III miejsce – Dorota Gołębiewska, fortepian, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.
Ponadto, jury nagrodziło nagrodami specjalnymi:
Szymona Kanię – za najlepsze wykonanie utworu Romualda Twardowskiego,
p. Macieja Milczarka – za najlepszy akompaniament wspierający uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom, ich nauczycielom i rodzicom.
Życzymy sukcesów w kolejnych konkursach!

 

Źródło: MSM

 

 

 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie
 • Ogólnopolski konkurs instrumentalny im. Romualda Twardowskiego w Gostyninie

Będzie wiało. Ostrzeżenie meteo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne. Dziś (tj. 27 maja) prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami burze.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Dofinansowanie na montaż lamp solarnych oraz na program "Gostynin promotorem zdrowego powietrza"

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (27 maja 2022 roku) zostały podpisane dwie umowy o dofinansowanie pomiędzy Gminą Miasta Gostynina a Województwem Mazowieckim.

Pierwsza umowa na zadanie pn.: „Montaż lamp solarnych oraz opraw oświetlenia ulicznego typu LED na terenie miasta Gostynina” w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Adaptacji do Zmian Klimatu – Mazowsze dla klimatu 2022 przewiduje montaż 5 sztuk lamp solarnych na terenie sięgacza ul. Kolonia (3 szt.) oraz na terenie sięgacza ul. 18 Stycznia (2 szt.) w Gostyninie oraz wymianie 37 sztuk opraw oświetleniowych na oprawy typu LED na terenie Centrum Handlowego „Stara Betoniarnia”.

 • Całkowita wartość zadania: 76 198,50 zł
 • Dofinansowanie: 38 099,00 zł
 • Wkład Gminy Miasta Gostynina: 38 099,50 zł

Druga umowa na zadanie pn.: „Gostynin promotorem zdrowego powietrza – edycja II” w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022” zakłada organizację, dla uczniów szkół podstawowych, spektakli ekologicznych, a dla przedszkolaków konkursu plastyczno-edukacyjnego, w ramach którego przewidziane będą nagrody dla laureatów.

 • Całkowita wartość zadania: 9 990,00 zł
 • Dofinansowanie: 4 995,00 zł.

 

Foto: arch. UMWM

 • Dofinansowanie pomiędzy Gminą Miasta Gostynina a Województwem Mazowieckim

Prognozowany silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami burze. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę siedziby Urzędu Gminy Gostynin

W piątek (27.05) odbyły się uroczystości związane z podpisaniem aktu erekcyjnego pod budowę siedziby Urzędu Gminy Gostynin przy ulicy Bierzewickiej.

Dzięki staraniom wielu osób, przede wszystkim władz Gminy Gostynin powstaje okazały i nowoczesny budynek Urzędu wraz z infarstrukturą o wartości 14,6 ml zł. W nowej siedzibie będą zlokalizowane wszystkie referaty urzędu, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Budynek będzie wyróżniał się piękną architekturą oraz funkcjonalnością. Został on zaprojektowany przez ABI Biuro Projektowe Architekt Marek Dzięgielewski z Płocka a wykonawcą inwestycji jest firma Balcerzak Budownictwo spółka z o.o. spółka komandytowa. Planowany termin zakończenia inwestycji to dwa lata od podpisania umowy - 2024r. 


Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji budowlanej, stąd w uroczystości na terenie budowy udział wzięli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz Wojewody. W imieniu Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przybyła Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Marlena Mazurska, Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika reprezentowała Katarzyna Osowicz-Szewczyk. Nie zabrakło również lokalnych władz samorządowych w tym Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego, projektantów oraz wykonawców inwestycji, radnych, pracowników Urzędu oraz proboszczów obu gostynińskich parafii. 

Po podpisaniu aktu erekcyjnego przez Wójta oraz Przewodniczącą Rady Gminy Gostynin Renatę Kędzierską oraz zaproszonych gości, poświęcenia placu budowy dokonał ks. Krzysztof Jończyk Proboszcz Parafii św. Marcina w Gostyninie.

 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin
 • Podpisanie Aktu Erekcyjnego budowy siedziby Urzędy Gminy Gostynin

Gostynin otrzymał 8 500 000,00 zł na modernizację Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie

 
Informujemy, że w dniu dzisiejszym (30 maja), Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki II edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Do Gostynina trafi 8 406 740,70 zł na gruntowną modernizację Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie.
 
Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.
 • Polski Ład - MCK
 • Polski Ład - MCK
 • Polski Ład - MCK
 • Polski Ład - MCK
 • Polski Ład - MCK
 • Polski Ład - MCK
 • Polski Ład - MCK
 • Polski Ład - MCK

Kolejne rządowe pieniądze na budowę dróg w Gostyninie

 
Informujemy, że Gmina Miasta Gostynina, oprócz środków na modernizację Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie (ok. 8 500 000 zł), otrzyma 1 352 892,12 zł na przebudowę i modernizację infrastruktury drogowej w Gostyninie.
Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i przeznaczone będą na:
 • budowę ulicy Karola Mikulskiego,
 • budowę kanalizacji deszczowej wraz z remontem nawierzchni w łącznikach ul. Kopernika i Marcinkowskiego.
 • Polski Ład - budowa dróg
 • Polski Ład - budowa dróg
 • Polski Ład - budowa dróg
 • Polski Ład - budowa dróg
 • Polski Ład - budowa dróg
 • Polski Ład - budowa dróg

Dzień Dziecka z wędkarzami

29 maja br. na terenie przy Zalewie Piechota, Stowarzyszenie Miłośników Zalewu Piechota oraz I Koło PZW Nr 108 Miejskie w Gostyninie, zorganizowali Dzień Dziecka podczas którego na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, a także zawody wędkarskie.

Burmistrz Miasta Gostynina jako jeden z współfinansujących nagrody w ww. konkursie brał udział w uroczystym nagradzaniu zwycięzców. Nie zabrakło uśmiechów, a czasem łez radości. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Zdjęcia: UM, Stowarzyszenie Miłośników Zalewu Piechota

 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami
 • Dzień dziecka z wędkarzami

Dzień Dziecka z MCK

Dzień Dziecka dla wszystkich mniejszych i większych kinomaniaków.
Trzy seanse, darmowy popcorn, balony, mega bańki i konkurs Szczęśliwy Fotel-Happy Seats!

O fotelach kina Siemowit napisano i powiedziano już wiele, ale czy ktoś mówił Wam, że one mogą być... happy? Pracownicy MCK zapraszają 1 czerwca, do sprawdzenia który fotel okaże się źródłem wielkiej radości.
 
Program wydarzenia:
godz. 14:00 film "Ogliki"
godz. 15:45 film "Sonic 2"
godz. 18:00 film "Detektyw Bruno"
 
przed seansem dla dzieci Popcorn, po seansie zabawy, konkursy, baloniki.
 
Konkurs Szczęśliwy Fotel-Happy Seats sponsorują firma KinAds i Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie.
 • Dzień Dziecka z MCK

76 tys. dla Szkoły Podstawowej Nr 3 na doposażenie stołówki szkolnej

Miło nam ogłosić, iż decyzją Mazowieckiego Kuratora Oświaty Gmina Miasta Gostynina otrzyma dofinansowanie w wysokości 76 470 zł w ramach Modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 z przeznaczeniem na doposażenie stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Wkład własny gminy w realizację zadania przewiduje się na poziomie 23 500,00 zł.

Dzięki dofinansowaniu szkoła będzie miała możliwość zakupu nowych urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania kuchni,  a także zakup stolików i krzeseł do jadalni. Modernizacja stołówki pozwoli na zaoszczędzenie czasu przeznaczonego na przygotowanie posiłków i usprawnienie pracy kucharek, które będą mogły wykorzystać ten czas na przygotowanie ciekawszych i zdrowszych posiłków, które z pewnością staną się alternatywą dla słodyczy i napojów gazowanych.

 

 • Logotypy

Szkolenie z zakresu możliwości skorzystania ze środków Programu Czyste Powietrze

Burmistrz Miasta Gostynina serdecznie zaprasza na szkolenie
z zakresu możliwości skorzystania ze środków Programu CZYSTE POWIETRZE

 

Szkolenie odbędzie się w dniu 24maja 2022r. od godziny 15:30
w sali posiedzeń (pokój 213) Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26

Ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 24 236 07 23

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt