Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Oświadczenie

W dniu  21 czerwca br na wniosek Starosty w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym celem posiedzenia  był  problem zgromadzonych odpadów niebezpiecznych  przy ul. Ziejkowej 5 w Gostyninie.

Decyzją Przewodniczącego  członkowie Zespołu  udali się na wizję lokalną na w/w teren. W wizji udział wzięli przedstawiciele inspekcji, służb i urzędów: Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska, Powiatowa Inspekcja Sanitarna, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej,  Komenda Powiatowa Policji, Zarządzanie Kryzysowe Starostwa  ze Starostą Tomaszem Matuszewskim i Urzędu Miasta Gostynina z Burmistrzem Pawłem Kalinowskim.

Z wcześniej otrzymanych informacji wynikało, że mogło dojść do wycieku składowanych substancji.

W związku z powyższym podjęto decyzję o zadysponowaniu  na miejsce zgromadzonych  odpadów  służb ratunkowych. W pierwszej fazie działań zostały zadysponowane zastępy JRG Gostynin,  a następnie  sekcja ratownictwa JRG Płock  oraz dwa zastępy OSP : Gostynin i Sierakówek. Po przybyciu w/w jednostek kierujący akcją  podjął decyzję o wyznaczeniu strefy bezpiecznej wokół miejsca nagromadzenia odpadów oraz o ewakuacji mieszkańców pobliskiej posesji i sąsiadujących zakładów.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania przy użyciu sprzętu specjalistycznego do pomiarów zagrożeń chemicznych ustalono, że z dwóch pojemników  w wyniku osunięcia nastąpiły  wycieki na niewielkiej powierzchni.

Przy użyciu neutralizatorów i sorbentów dokonano neutralizacji wycieków, natomiast pojemniki zabezpieczono przed dalszym rozszczelnieniem.

Po zakończeniu działań przez jednostki Straży Pożarnej i ponownym sprawdzeniu terenu podjęto decyzję o powrocie mieszkańców do swoich lokali.

 

Powiatowy Zespół

Zarządzania Kryzysowego

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt