Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

„W wiedzy zdrowie w zdrowiu siła” - projekt zrealizowany przez MOPS Gostynin

W dniach 20-22 czerwca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie realizował projekt socjalny pt. „W wiedzy zdrowie w zdrowiu siła”. Zadanie miało na celu propagowanie zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia wśród klientów Ośrodka. Grupą docelową były osoby ze schorzeniami tj. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i nadwaga.

Odpowiednie, zdrowe żywienie jest często podstawową metodą leczenia wielu chorób, zalecaną również wówczas, gdy konieczne jest już stosowanie leków. W dzisiejszych czasach dużym problemem są choroby przewlekłe, rozwijające się z powodu braku nawyku racjonalnego odżywiania się. Konsekwencją tego stanu rzeczy jest nadwaga i otyłość oraz towarzyszące im zaburzenia metaboliczne. Nie mniej niebezpieczne dla zdrowia może być niedożywienie, polegające nie tylko na niedoborze spożywanych kalorii, ale też na niepełnowartościowym żywieniu, prowadzącym do niedoborów pokarmowych.

Mając na uwadze, tendencje szerzenia i upowszechniania wiedzy dotyczącej zdrowego trybu życia  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie wyszedł z inicjatywą stworzenia projektu socjalnego podnoszącego świadomość klientów Ośrodka. Realizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostyninie przy współpracy z dietetykiem, przychodnią lekarsko - pielęgniarską NZOZ „ MEDICUS” , animatorem Orlików i wolontariatu.     

W ramach projektu odbyły się trzy spotkania z uczestnikami. Część pierwsza dotyczyła przekazania teoretycznej wiedzy w dziedzinie dietetyki. Beneficjenci uzyskali szeroką wiedzę i otrzymali materiały dla utrwalenia przedstawionych informacji. Prelekcję prowadziła Pani dietetyk Ksenia Kusiak.
W kolejnym dniu odbyły się warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy przygotowywali samodzielnie dietetyczne dania z udostępnionych produktów. W tym dniu również odbył się pomiar poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego wykonywany przez pielęgniarkę z przychodni lekarsko – pielęgniarskiej NZOZ „MEDICUS”.
Ostatni dzień cyklu dotyczył przekazania informacji o zdrowym, aktywnym trybie życia. Uczestnicy wspólnie z animatorką Orlików Panią Jolantą Kłobuchowską Dyszkiewicz uczyli się wykonywać ćwiczenia fizyczne dla poprawy sprawności ruchowej.

Korzystając z okazji organizatorzy projektu składają serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc w realizacji zadania dla:
-  Pani Kseni Kusiak -dietetyka ,
-  Przychodni lekarsko – pielęgniarskiej NZOZ „MEDICUS” w Gostyninie,
-  Pani Jolanty Kłobuchowskiej – Dyszkiewicz -  animatora Orlików,
-  Pani Wiesławy Markiewicz -  wolontariuszki.

Źródło: MOPS Gostynin

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt