Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

K.O. Fight Team zaprasza na zajęcia ze sportami walki

Od października K.O. Fight Team zaprasza do nowych grup sportowych. Każdy będzie miał możliwość rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki m.in. w sekcjach:

 • MMA Początkujący - treningi dla osób które zaczynają swoją przygodę ze sportami walki. Na zajęciach będzie możliwość nauki technik walki w różnych płaszczyznach, a także poprawi się sprawność i kondycja uczestników zajęć.
 • BJJ/GRAPPLING - treningi ukierunkowane na walkę w parterze polegające na zakładaniu różnorodnych dźwigni oraz duszeń.
 • SEKCJA "MMALUCH" - zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 6-10 lat polegające na treningach ogólnorozwojowych z elementami sportów walki i gimnastyki korekcyjnej.
 • MMA KADET - treningi sportów walki dla młodzieży w wieku 11-14 lat. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli poznać wiele ciekawych elementów walki zarówno w stójce jak i parterze.

Szczegóły oraz inne informacje odnośnie naboru do w/w sekcji pod nr telefonu 663 452 143 lub bezpośrednio w wiadomości na stronie K.O Fight Team Gostynin. ZAPRASZAMY!!

Treningi odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie.

 • Nabór do K.O. Fight Team
 • Nabór do K.O. Fight Team
 • Nabór do K.O. Fight Team

Prowokacja w punktach sprzedaży alkoholu

Przez ostatnie dni września na terenie Gostynina prowadzona była akcja profilaktyczna w punktach sprzedaży napojów alkoholowych. Na podstawie przeprowadzonego tzw. zakupu kontrolowanego tzn. osoba pełnoletnia ale wyglądająca na nieletnią próbowała zakupić alkohol, stwierdzono że w 41 z 50 punktów sprzedaży alkoholu w Gostyninie prowokacja nie powiodła się gdyż sprzedający poprosili o okazanie dowodu osobistego. Niestety w 9 punkach sprzedawcy nie pytając o dowód osobisty bez problemu sprzedali alkohol.

Akcja została przeprowadzona na zlecenie Urzędu Miasta Gostynina przez Akademię Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Krakowa wyłonionej w drodze konkursu. Miała ona na celu zdiagnozowanie oraz wzmocnienie postawy sprzedawców w zakresie przestrzegania ustawy zabraniającej sprzedaży napojów alkoholowych osobom niepełnoletnim.

Celem tej akcji było udowodnienie sprzedawcom jak trudno rozpoznać wiek kupujących oraz zwrócenie im uwagi jak ważna jest kontrola dowodów osobistych i asertywna postawa wobec nieletnich kupujących. Po tzw. zakupie kontrolowanym sprzedawcy/ właściciele punktów sprzedaży przeszli szkolenie na temat konsekwencji wynikających z nieprzestrzegania zasad sprzedaży napojów alkoholowych. Punkty, w których nie sprzedano alkoholu osobie wyglądającej na nieletnią wyróżniono certyfikatami.

Należy podkreślić fakt, że w porównaniu z ubiegłymi latami, tegoroczne wyniki akcji były o wiele lepsze, a więc nastąpił znaczny progres i zwiększyła się świadomość sprzedających alkohol.

Foto: nto.pl

 • Prowokacja w punktach sprzedaży alkoholu

"Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą" - part 2 

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek na kolejny koncert z cyklu "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Koncert realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, którego pomysłodawcą jest Michał Bartosiak.

termin: 5 października - piątek
miejsce: Zamek gostyniński
star: 19.00

Gwiazdą koncertu Gigant polskiej gitary bluesowej :

Leszek Cichoński – ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Odznaczony w 2017 roku medalem "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz medalem "zasłużony dla Miasta Wrocławia". Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa, który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami . Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai. Dwa jego albumy : CD + DVD "Cichoński -The Best of Studio and Live" i autorski "Soba gram" były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012. 
Leszek Cichoński został wybrany najlepszym polskim gitarzystą bluesowym w plebiscycie Guitar Award 2014 .

W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", która właśnie ukazała się na vinylu. Towarzyszyć mu bedą znakomici muzycy :
Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak - z grupy MIKROMUSIC, i jeden z najlepszych polskich basistów jazzowych - Tomasz Grabowy.

https://www.youtube.com/watch?v=vidcgzrmCyw

Serdecznie zapraszamy !

 • koncert

Ostrzeżenie przed silnymi wiatrami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie ostrzega przed silnymi wiatrami w porywach do 75 km/h na terenie województwa mazowieckiego.

 • Prognoza pogody

XVI edycja Konkursu Ekologicznego

Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje XVI edycję Konkursu Ekologicznego „BĄDŹ ŚWIADOMY – WALCZ ZE SMOGIEM!” dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.
Tegoroczna edycja nawiązuje do problemów związanych z jakością powietrza atmosferycznego.
Podstawowym zadaniem konkursu jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców Mazowsza oraz kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska.
Celem konkursu jest wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska, uświadomienie konieczności podejmowania działań antysmogowych oraz promowanie działań mających na celu ochronę powietrza.
Prace konkursowe powinny nawiązywać do tematu konkursu, uwzględniając problemy ekologiczne związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz promować działania na rzecz ochrony powietrza, a także wskazywać jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza oraz jakie działania należy podjąć, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza spowodowane przez gospodarstwa indywidualne.
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych mają wykonać plakat ekologiczny z hasłem, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych – komiks łączący w sobie część plastyczną i tekstową, natomiast uczniowie klasy VII-VIII szkoły podstawowej – wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki.
Prace konkursowe należy składać wyłącznie z załączoną kartą zgłoszeniową w terminie od 1 października do 31 października br. (decyduje data stempla pocztowego), do właściwej terenowo Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie bądź bezpośrednio do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie (tylko w przypadku gdy miejscowość nie jest objęta działaniem delegatury – zgodnie z Regulaminem konkursu).
Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Departamencie Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Wydziale Polityki Ekologicznej i Ochrony Przyrody, pod numerami telefonów:
(22) 59 79 056 – Ewa Warywoda;
(22) 59 79 059 – Milena Marczewska.
Ponadto informacja na temat konkursu oraz Regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego www.mazovia.pl, w zakładce: Konkursy/ Szkolenia/ Ekokonkursy.

Małgorzata Krzyżanowska
Zastępca Dyrektora Departamentu
Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa

Avis Cantores w Gostyninie

Zapraszamy w imieniu organizatorów na I Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores w Gostyninie, który odbędzie się już w niedzielę 14 października br. w Zamku Gostynińskim.

Od godziny 13,00 występować będą chóry, a koncert główny i rozdanie nagród planowane jest na godz. 17.00.

Gwiazdą wieczoru jest Downtown Brass.

 

 • Festiwal Chórów

Od Kujawiaka do Oberka po raz 13-ty

W dniu 14 października br. (niedziela) od godz. 12.00 do 18.00 w Hali Sportowej w Łącku przy ul. Gostynińskiej odbędzie się 13. Festiwal Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej "od Kujawiaka do Oberka".

Gościem specjalnym będzie Zespół Folklorny Subor Lipovec.

Zapraszamy!.

 • Festiwal Folkloru i Kultury

Spektakl odwołany

Z przykrością informujemy, że decyzją organizatorów, tj. Impresariatu Teatru spektakl Między Łóżkami został odwołany. Jeśli zakupiliście Państwo bilety, zwrotów można dokonać w kasie kina.

 • Spektakl odwołany

KPP informuje

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK odwiedzili dzieci
W dniu 04.10.18r. dzielnicowy asp. Tomasz Dobrzyński wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Nasielska odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Emilianowie. Zajęcia tego typu to tylko jeden z elementów działań z zakresu propagowania bezpieczeństwa.
Podczas spotkania omówione zostały podstawowe zasady ruchu drogowego, w tym bezpiecznego poruszania się przez pieszych w rejonie dróg oraz przejazdów kolejowych. Przestawione zostały również różne niebezpieczne sytuacje, po czym wspólnie zastanawiano się nad tym jak uniknąć podobnych zagrożeń. Uczniowie chętnie opowiadali o swoich przygodach na jezdni oraz w rejonie przejazdów kolejowych oraz chwalili się wiedzą na temat poprawnego przechodzenia przez ulicę.
Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali książeczki edukacyjne „Bezpieczny przejazd”.


Złoty Medal za Długoletnią Służbę dla gostynińskiego policjanta
Dnia 04 października br. w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu asp. sztab. Piotr Lemański odebrał złoty Medal za Długoletnią Służbę. Medal jest odznaczeniem nadawanym przez Prezydenta RP za wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych w służbie Państwa.
Gostynińskiemu policjantowi medal wręczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz i Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka podczas uroczystości związanych odsłonięciem tablicy pamiątkowej upamiętniającej insp. gen. Mariana Borzęckiego - Komendanta Głównego Policji Państwowej – od wczoraj patrona mazowieckich policjantów.
Asp.sztab. Piotr Lemański do służby w Policji przyjęty został w 1996 roku. Od roku pełni funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji gostynińskiej komendy.


Zdjęcia: Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

 • bezpieczny przejazd
 • Medal
 • medal

Wystawa edukacyjna w SP 1

Otwarcia wystawy pn. "W drodze do niepodległości" znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 1 dokonał w dniu dzisiejszym – 8 października br. - burmistrz Paweł Kalinowski. W spotkaniu uczestniczyli także nauczyciele i uczniowie z tej placówki.

Burmistrz w swoim wystąpieniu do zebranych zwrócił uwagę na wartości, jakie wnosi do naszej wiedzy wystawa. Zachęcał do zapoznania się z informacjami związanymi z odzyskaniem niepodległości, zawartymi na 30 planszach.

Projekt realizowany jest przez PERN S.A., Bank Pocztowy SA, Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.

Celem wystawy jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym świętowaniu stulecia odzyskania niepodległości.

 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1
 • Wystawa edukacyjna w SP 1

Udany koncert gitarzysty Leszka Cichońskiego

Piękny jesienny weekend rozpoczął się piątkowym koncertem "Jazz, blues, rock'n'roll koncerty z kulturą". Na zamkowej scenie wystąpił wielokrotnie nagradzany, jeden z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych Leszek Cichoński. Artyście towarzyszyli równie znakomici muzycy: Robert Jarmużek i Łukasz Sobolak - z grupy MIKROMUSIC i basista jazzowy Tomasz Grabowy. Podczas występu Cichoński zaprezentował autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram", własne wersje standardów bluesowo-rockowych, jazzowych oraz utwory Jimiego Hendrixa, BB Kinga i Tadeusza Nalepy, dzięki czemu koncert był pełen emocji.

 

Na zakończenie muzycznego wieczoru zbiorowe muzykowanie - Jam Session.
 

Koncert realizowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, którego liderem jest Michał Bartosiak.

 

 


 

 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński
 • Koncert Leszek Ciechoński

Udany powrót Jerzego Grunwalda

W niedzielę (7.10.2018 r.) w Zamku Gostynińskim odbył się koncert Jerzego Grunwalda z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Gości przywitała Katarzyna Leśniewska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina, a samego artystę przedstawił głos znanego dziennikarza muzycznego Marka Sierockiego .
Cieszę się bardzo, że mogłem ponownie przyjechać do Gostynina – mówił Jerzy Grunwald podczas koncertu „Muzyka i estetyka” zorganizowanego przez Urząd Miasta Gostynina, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Jakuba z Gostynina, oraz Agencję Rozwoju i Promocji Zamek. – Przed laty występowałem tu z zespołem No To Co, teraz zaś występuję solo.
Podczas koncertu wokalista zaśpiewał pełne ekspresji piosenki z wydanego kilka lat temu i popularnego szczególnie na Dalekim Wschodzie albumu "So Much To Say". Artysta wprowadził widownię w stan melancholii i wspomnień. Swoje dawne przeboje wykonał w wersji akustycznej z towarzyszeniem gitary. W zaprezentowanym repertuarze znalazło się także kilka utworów znanych kompozytorów takich jak Katarzyna Gaertner czy Krzysztof Klenczon, które artysta przedstawił w swojej aranżacji. Zabrzmiały one niezwykle  przejmująco.
W programie koncertu wysłuchać mogliśmy m.in.: Lato lubi nas, Jesteś wszystkim co mam, Zamykam oczy by widzieć Cię z bliska, Biały krzyż, Po ten kwiat czerwony, Nie zmogła go kula, a także utwory anglojęzyczne: So much to say, Save my love, I'm emotional.
Licznie przybyli fani bawili się znakomicie. Nie zabrakło bisów, zarówno po polsku, jak i po angielsku, a także nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, autografów i rozmów z muzykiem.
W koncercie uczestniczył gospodarz naszego miasta Paweł Kalinowski, a także wójt gminy Gostynin Edmund Zieliński.

 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda
 • Koncert Jerzego Grunwalda

Orlik nieczynny

Informujemy, iż w dniu dzisiejszym 8 października i jutro 9 października boisko Orlik przy ulicy Sportowej będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Boisko Orlik nieczynne

"Gramy dla Alicji" - Turniej charytatywny halowej piłki nożnej

W imieniu organizatorów zapraszamy w dniu 14 października (niedziela) od godziny 10.00 do hali sportowej MOSiR przy ul. Kutnowskiej na Turniej charytatywny halowej piłki nożnej.

Podczas trwania turnieju odbędzie się także licytacja pamiątek i gadżetów sportowych, kiermasz ciast, konkursy piłkarskie z nagrodami, mecz towarzyski najmłodszych adeptów piłki nożnej MKS "Mazur" Gostynin.

Zebrane przez drużyny kwoty wpisowego zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Alicji.

Organizatorzy zwracają się z prośbą: weź udział, przyjdź, kibicuj, pomóż!

 • Gramy dla Alicji

Do końca października br. - dokumentacja na modernizację MOSiR

Burmistrz Miasta Gostynina informuje, iż po długim okresie wyczekiwania wreszcie Gmina Miasta Gostynina otrzyma pełną dokumentację na niezbędną modernizację stadionu i jego otoczenia.
Nowo podpisana umowa z projektantem "Pracownią Projektów MODUS - Mirosław Macioszek" z siedzibą w Krakowie przewiduje kompletne opracowanie pełnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej w której skład wchodzić będzie m.in.:
- remont starej płyty trawiastej (zwiększenie wymiarów boiska do 105 x 60 m, montaż piłkochwytów, wymiana bramek na aluminiowe, budowa instalacji podlewania automatycznego boiska, budowa instalacji oświetlenia płyty boiska,
- wydłużenie bieżni wraz ze zmianą nawierzchni
- modernizację skoczni w dal
- modernizację rzutni do pchnięcia kulą
- wykonanie trybuny dla gości
- likwidację budynku kontenerowego i boisk do siatkówki i tenisa oraz wybudowanie w tym miejscu: zaplecza (2 szatnie dla drużyn) , świetlicy, stołówki,
- budowę nowego boiska treningowego z nawierzchnią o sztucznej trawie o wymiarach 60 m x 100 m - zgodnego z wymogami licencyjnymi III ligi
- budowę parkingu
- wykonanie instalacji nagłośnienia
- wykonanie instalacji monitoringu

Termin realizacji umowy 31.10.2018 r.

 • stadion

Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM kończą sezon 2018 z dorobkiem medali w Grójcu

Piękna pogoda, roześmiane dzieci i młodzież, mnóstwo kibiców to VIII Grójecka Dycha. W kolejnym grójeckim biegu ulicznym 7 października 2018 r. wzięło udział ponad 800 uczestników. Imprezę rozpoczęły biegi dziecięce, wrotkarskie sprinty od 100m do 800m, 20km wrotkarzy szybkich oraz 10km biegaczy.
Padły też dobre wyniki, zwłaszcza przy słonecznej pogodzie jaką mieliśmy w niedzielę - mówi Trener. 
Wyniki U.K.S. Zwoleń-Team:

1. BIEG rocz. 2010-2011 – dystans 100 metrów
KAJA SOBIECKA II miejsce
LIWIA SUDOMIR III miejsce

2. ROLKI 2010-2011 - dystans 100 metrów
KASIA STAŃCZAK I miejsce
KAJA SOBIECKA II miejsce
MAJA TORUNIEWSKA III miejsce

3. ROLKI 2008-2009 – 200m
ZUZANNA GRZELECKA III miejsce
MICHAŁ PAWŁOWSKI II miejsce

FILIP SZCZEPAŃSKI V miejsce
AMELIA BERLIŃSKA V miejsce
4. BIEG 2008-2009 – 200m
ZUZANNA GRZELECKA VII miejsce
AMELIA BERLIŃSKA IX miejsce
5. ROLKI 2006-2007– 400m
KLAUDIA TYSZKIEWICZ I miejsce
MAJA KAFARSKA II miejsce

6. ROLKI 2004-2005 – 800 m
ADRIANNA KAFARSKA I miejsce
WIKTORIA SUWAŁA II miejsce
OSKAR BERLIŃSKI II miejsce

7. 20km - trener ŁUKASZ FLEJSZER IV miejsce OPEN - I miejsce w kat. M30-39
Wywalczone wysokie miejsca przez dzieci i młodzież to świetny prognostyk przed kolejnym sezonem wrotkarstwa szybkiego 2019. 

Źródło: Łukasz Flejszer

 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM
 • Wrotkarze szybcy U.K.S. ZWOLEŃ-TEAM

70 lat Langenfeld i 20 lat partnerstwa Gostynin-Langenfeld

W weekend 29-30 września 2018 roku wspólnie burmistrzowie Frank Schneider i Paweł Kalinowski uhonorowali 20 lat partnerstwa miast Langenfeld-Gostynin ceremonią w muzeum miejskim Freiherr-vom-Stein-Haus w Langenfeld. W okolicznościowym przemówieniu burmistrz Schneider przypomniał historię współpracy. Powiedział „(…) kontakty przerodziły się we wzajemną sympatię, sympatia w przyjaźń, a z przyjaźni narodziło się partnerstwo”. Burmistrz Kalinowski nawiązał zaś do początków osadnictwa niemieckiego w Gostyninie i jego trwałych śladów w dziejach miasta, także tych trudnych dla obu narodów – druga wojna światowa, niemieckie zbrodnie, jaki i wypędzenie Niemców na Zachód. Około 100 niemieckich rodzin z Gostynina i okolic znalazło po wojnie swoją nową ojczyznę w Langenfeld. Po oficjalnych przemówieniach burmistrz Kalinowski wpisał się do Złotej Księgi Miasta. Następnie burmistrzowie spotkali się w foyer muzeum z osobami, które tworzyły i piszą obecną historię partnerstwa.

Po południu delegacja gostynińska udała się do hali miejskiej, gdzie miały miejsce Miejskie Targi Rodziny. Na stoisku poświęconym wszystkim miastom partnerskim Langenfeld (Senlis, Montale, Ennis, Koethen) prowadzono rozmowy, w których gospodarz Gostynina zachęcał publiczność do odwiedzenia naszego miasta. Bezpośrednia dyskusja i kontakt z odwiedzającymi był świetną promocją Gostynina w Niemczech. W poniedziałek 1 października delegacja miasta Gostynina uczestniczyła w otwarciu wystawy pt. „20 lat partnerstwa Gostynin-Langenfeld”. Pomysłodawcą i twórcą wystawy był Uwe Augustin, historyk, członek Komitetu Partnerstwa Miasta Langenfeld. Pokazał na niej historię współpracy oraz obecnie realizowane projekty. Przygotował interesujące dokumenty i materiały z archiwum miejskiego, biblioteki, z prywatnych zbiorów, dotarł do naocznych świadków i przeprowadził z nimi kilkanaście wywiadów. Zaangażowanie w przygotowania oraz aranżację eksponatów wymagało poświęcenia wielu godzin. W podziękowaniu za wkład pracy i społeczne zaangażowanie burmistrz Kalinowski wyraził ogromne uznanie i przekazał autorowi drobny upominek. Wystawę będą mogli zwiedzać mieszkańcy Langenfeld jeszcze przez cały miesiąc.

Podczas wizyty delegacja odbyła wiele rozmów roboczych na temat wspólnie realizowanych obecnie projektów. Spotkała się z kierownictwem placówek i instytucji miejskich, m.in. Frankiem Theisem, dyrektorem Kopernikus-Realschule, aby omówić szczegóły dotychczasowej współpracy i nadać realny wymiar kolejnym wspólnym przedsięwzięciom. Delegacja wizytowała również spółki miejskie, dostarczające wodę, energię i ciepło mieszkańcom miasta. Burmistrz Schneider zaprezentował obecnie prowadzone w mieście inwestycje, takie jak: pozyskiwanie energii z pomp wymiany ciepła, w tym ogrzewania energią pozyskaną z topnienia lodu, modernizacje ulic z wymianą oświetlenia na tzw. inteligentne latarnie, podłączenie wszystkich gospodarstw domowych do rozprowadzonych na terenie miasta światłowodów i zastosowania szerokiego pasma do transmisji danych, telefonii i sygnałów telewizyjnych w formie cyfrowej.

W środę 3 października 2018 roku przypadł 70. jubileusz nadania miastu Langenfeld praw miejskich. Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne na rynku miasta. Po modlitwie wszyscy udali się na obchody do hali miejskiej. Zgromadziła ona około tysiąca mieszkańców. Gośćmi Langenfeld były także delegacje ze wszystkich partnerskich miast. Wspólnie wysłuchano przemówienia burmistrza Franka Schneidera, koncertu międzynarodowej orkiestry, stworzonej z uczniów szkół miejskich z Gostynina, Senlis i Langenfeld oraz występu artystycznego przygotowanego przez osoby niepełnosprawne. Po uroczystościach mieszkańcy i goście spotkali się na rynku, oglądając występy artystyczne i muzyczne. Wieczór uświetnił pokaz iluminacji świetlnych, tańczących fontann przy muzyce klasycznej.

Należy pogratulować włodarzom Langenfeld wzorowo przygotowanych uroczystości miejskich, świetnych inwestycji, wysokiego, nawet na warunki Niemiec, poziomu życia kulturalnego, społecznego i gospodarczego.

Źródło: Elżbieta Szubska-Bieroń

Foto: Matzerath, Ralph (rm-)

 • Partnerstwo Gostynin Langenfeld

I Płocki Kongres Gospodarczy

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego przy współpracy z Mazowieckim Oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych zapraszają na I Płocki Kongres Gospodarczy z udziałem Przedsiębiorców i ich przedstawicieli

PROGRAM:

1. 9.30 – rejestracja uczestników

2. 10.00 – uroczyste otwarcie i przywitanie gości i uczestników

3. 10.15 – szkolenie „PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH I FIZYCZNYCH ORAZ PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG – z uwzględnieniem zmian w 2018 r. i od 1 stycznia 2019r.” (prelegent – Tomasz Wojewoda), część I

4. 12.30 – przerwa kawowa

5. 12.50 – szkolenie „PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH I FIZYCZNYCH ORAZ PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG – z uwzględnieniem zmian w 2018r. i od 1 stycznia 2019r.” (prelegent – Tomasz Wojewoda), część II

6. 15.00 – zakończenie szkolenia, podziękowania gościom i uczestnikom

7. 15.30 – zwiedzanie Płocka (dla chętnych uczestników)

Termin i miejsce:

piątek, 19.10.2018r., godz. 10.00 - 15.00; Dom Darmstadt, Izba Gospodarcza Regionu Płockiego, Stary Rynek 8, 09-400 Płock

* na zgłoszenia czekamy do wtorku 16.10. do godz. 15.00

Prelegent:

Tomasz Wojewoda - Wykładowca, prelegent, trener, dydaktyk i szkoleniowiec. Wybitny specjalista z zakresu podatków. Osoba znana i ceniona na rynku szkoleń w Polsce.

Doradca podatkowy, ekspert z zakresu prawa podatkowego, wieloletni pracownik aparatu skarbowego, Ministerstwa Finansów; konsultant podatkowy w renomowanych firmach; autor ponad 300 publikacji i artykułów z zakresu prawa podatkowego. W swojej dotychczasowej karierze przeprowadził ponad 2000 wykładów z zakresu podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług.

Program szkolenia: (program szczegółowy w załączniku)

1. Podatek dochodowy od osób prawnych i fizycznych

- Zmiany od 1 stycznia 2019 r.:

- Zmiany, od 19 lipca 2018 r. i od stycznia 2019 r., w zakresie tzw. Minimalnego podatku dochodowego w odniesieniu do podatników posiadających nieruchomości komercyjne o znacznej wartości (podatek od przychodów z budynków).

- Przegląd projektowanych zmian os stycznia 2019 r. w zakresie CIT i PIT.

2. Podatek od towarów i usług

·Projektowane zmiany w zakresie wprowadzenia kas rejestrujących online przesyłających dane do Centralnego Repozytorium Kas.

·Zmiany od 1 lipca 2018 r. w akresie wprowadzenia tzw. Podzielonej płatności (split payment), tj. dokonywania przez nabywcę zapłaty kwoty podatku od towarów i usług na wydzielony rachunek VAT sprzedawcy.

·Objęcie mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018r. obowiązkiem przekazywania informacji o ewidencji VAT w systemie Jednolitego Pliku Kontrolnego (bez wezwania organu podatkowego) – JPK – VAT.

3. Bieżące problemy i zagadnienia

- Refakturowanie usług – zasady rozliczeń, moment powstawania obowiązku podatkowego, refakturowanie mediów przy najmie lokali użytkowych i mieszkalnych, orzecznictwo TSUE.

- Międzynarodowe transakcje łańcuchowe, wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne – zasady opodatkowania VAT, określenie miejsca dostawy itp. (praktyka i orzecznictwo TSUE).

- Przekazanie i zużycie towarów oraz świadczenie usług na potrzeby reprezentacji i reklamy, prezenty o małej wartości, drukowane materiały reklamowe bądź informacyjne, próbki, świadczenia na rzecz pracowników – zasady rozliczania na gruncie VAT, przypadki, gdy świadczenia na cel reprezentacji i reklamy oraz na potrzeby osobiste pracowników nie podlegają opodatkowaniu VAT-em.

4. Panel dyskusyjny

Szkolenie jest bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. O udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

W załączniku przesyłamy kartę zgłoszenia na szkolenie oraz szczegółowy program szkolenia.

Wszystkich zainteresowanych udziałem  prosimy o przesłanie karty zgłoszenia mailowo magdalena.matyszewska@igrp.com.pl

Magdalena Matyszewska

tel. 508 591 408

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego

Siedziba: ul. Stary Rynek 8, 09 – 400 Płock

tel./ fax. +48 24 364 99 89

biuro@igrp.com.plwww.igrp.com.pl

Program priorytetowy CZYSTE POWIETRZE - zaproszenie

Burmistrz Miasta Gostynina bardzo serdecznie zaprasza mieszkańców miasta na spotkanie informacyjne dotyczące Programu priorytetowego CZYSTE POWIETRZE (dofinansowanie nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych), które odbędzie się 16 października 2018r. (wtorek) w godzinach od 18:00 do 20:00 w sali gimnastycznej filii Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte przy ulicy Wojska Polskiego 23 w Gostyninie (byłe Gimnazjum nr 2).

 • Czyste powietrze

KPP informuje

Masz prawo do mediacji

Mediacja jest formą ułatwienia rozwiązania konfliktu bez przemocy. W tym celu w ramach Międzynarodowego Dzień Mediacji, który przypada na 18 października 2018 r. i Tygodnia Mediacji odbywającego się w dniach 15-19 października 2018 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie udzielane będą informacje na temat postępowania mediacyjnego.
Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji. Prowadzona jest przy udziale osoby trzeciej, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera jej przebieg i łagodzi napięcia oraz pomaga w dojściu do porozumienia. Przede wszystkim mediacja sprzyja załagodzeniu lub trwałemu zakończeniu konfliktu.
Wszelkie informacje w zakresie postępowania mediacyjnego udzielane będą w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyninie, ul. 3-go Maja 17 w dniach od 15 do 19 października 2018 r. (poniedziałek-piątek) w godz. 10:00-13:00.
Ponadto informujemy, że w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji w okresie od 15 do 19 października 2018 r. dyżury w zakresie udzielania informacji na temat instytucji mediacji będą udzielali sędziowie, kuratorzy sądowi oraz asystenci Sądu Rejonowego w Gostyninie w siedzibie Sądu Rejonowego w Gostyninie przy ul. 3-go Maja 43.
Więcej informacji: https://www.ms.gov.pl/pl/dzialalnosc/mediacje/miedzynarodowy-dzien-mediacji-2018-rok/news,11705,miedzynarodowy-dzien-mediacji-18-pazdziernika.html#prettyPhoto
podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
18 października w całej Unii Europejskiej obchodzony będzie już po raz dwunasty Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Głównej Policji funkcjonuje specjalna infolinia i skrzynka e-mail, dzięki którym każdy, kto posiada informacje o przypadkach handlu ludźmi, może skontaktować się z policjantami. Pisząc na adres: handelludzmibsk@policja.gov.pl. lub dzwoniąc pod numer: +48 664 974 934, można zapobiec ludzkim tragediom. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni.
Zgodnie z założeniami "Krajowego Planu Działań przeciwko Handlowi Ludźmi na lata 2016-2018" Policja obchodzi ten dzień poprzez prowadzenie w szkołach policyjnych działań szkoleniowych i informacyjnych skierowanych do słuchaczy i studentów, mających na celu poszerzenie ich wiedzy na temat przestępstwa handlu ludźmi.
Jak podaje ONZ, handel ludźmi - dziećmi i kobietami zmuszanymi do prostytucji oraz pracownikami zmuszanymi do niewolniczej pracy - jest dzisiaj najbardziej dochodowym przestępstwem w Europie. Szacuje się, że zyski z handlu ludźmi wynoszą rocznie 2,5 mld euro (na całym świecie dochodzą do 32 mld dolarów).
Jedną z najważniejszych rzeczy związanych ze zwalczaniem handlu ludźmi jest budowanie szeroko rozumianej świadomości społecznej. Aby zwalczać i zapobiegać przestępstwu handlu ludźmi, które jest wyjątkowo dynamiczne, podlegające znacznym wahaniom, trzeba poznać złożoność tego zjawiska. Pomóc w tym ma Europejski Dzień Walki z Handlem z Ludźmi organizowany i obchodzony pod auspicjami Unii Europejskiej.
Handlem ludźmi jest werbowanie, transport, dostarczanie, przekazywanie, przechowywanie lub przyjmowanie osoby z zastosowaniem: przemocy lub groźby bezprawnej, uprowadzenia, podstępu, wprowadzenia w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, nadużycia stosunku zależności, wykorzystania krytycznego położenia lub stanu bezradności, udzielenia albo przyjęcia korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy osobie sprawującej opiekę lub nadzór nad inną osobą – w celu jej wykorzystania, nawet za jej zgodą, w szczególności w prostytucji, pornografii lub innych formach seksualnego wykorzystania, w pracy lub usługach o charakterze przymusowym, w żebractwie, w niewolnictwie lub innych formach wykorzystania poniżających godność człowieka albo w celu pozyskania komórek, tkanek i narządów wbrew przepisom ustawy.
Dominującą formą wykorzystania ofiar handlu ludźmi jest ich eksploatacja seksualna. Jednakże ostatnie lata wskazują na wyraźny wzrost wykorzystania ofiar do pracy przymusowej, także Polaków. Wejście Polski do strefy Schengen, a tym samym możliwość swobodnego przekraczania granic, spowodowała, że Polska z kraju wyłącznie pochodzenia ofiar stała się krajem zarówno ich tranzytu, jak i przeznaczenia. Identyfikowane w ostatnim czasie w Polsce cudzoziemskie ofiary pochodzą głównie z krajów Europy Wschodniej, np. Ukrainy i Białorusi, Europy Południowej np. Bułgarii i Rumunii, a także państw azjatyckich – Tajlandii i Chin. Polskie ofiary wykorzystywane są głównie w krajach Europy Zachodniej – np. w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech.
Na poziomie krajowym polska Policja w walce z handlem ludźmi współpracuje z organizacjami pozarządowymi, społecznymi i instytucjami użyteczności publicznej, takimi jak: Krajowe Centrum Interwencyjno-Konsultacyjne dla Ofiar Handlu Ludźmi, Fundacja „La Strada”, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, Stowarzyszenie „PoMOC” czy Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.
Z uwagi na międzynarodowy charakter przestępstwa handlu ludźmi podejmowane są też działania wykraczające poza granice naszego kraju. Policja współpracuje z polskimi i zagranicznymi oficerami łącznikowymi, a także międzynarodowymi instytucjami policyjno-prokuratorskimi, tj. Interpolem, Europolem, Eurojustem (Europejska Jednostka Współpracy Sądowej), Frontexem (Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Granicach Zewnętrznych Państw Członkowskich Unii Europejskiej). Polska Policja uczestniczy ponadto w pracach „EMPACT-u” tj. europejskiej platformy przeciwko zagrożeniom przestępczością zorganizowaną, w tym handlu ludźmi, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele 24 krajów Unii Europejskiej oraz mi.in. Szwajcarii. W ramach tej platformy ustalane są główne cele i zadania w zakresie zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi w Europie.
Na szczeblu Komendy Głównej Policji działania związane z zapobieganiem i zwalczaniem handlu ludźmi koordynuje umiejscowiony w Biurze Kryminalnym Wydział do walki z Handlem Ludźmi. Wydział ten odsługuje infolinię/telefon zaufania nr 664-974-934, gdzie można również w sposób anonimowy przekazać wszelkie informacje dotyczące procederu handlu ludźmi oraz uzyskać poradę lub wsparcie.
Więcej informacji na temat przestępstwa handlu ludźmi oraz Europejskiego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi można przeczytać na stronie http://www.handelludzmi.eu oraz na stronie Polskiej Policji.


Źródło: KGP
 • plakat
 • Masz prawo do mediacji

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy

Burmistrz Miasta Gostynina podaje do publicznej wiadomości, na okres 21 dni, wykaz nieruchomości przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym z gminnego zasobu nieruchomości.

 • Wykaz

Kolejny partner Gostynińskiej Karty Seniora

Przypominamy, że realizowany jest w naszym mieście Program „Gostynińska Karta Seniora”, który przyjęty został uchwałą Rady Miejskiej w Gostyninie 27 kwietnia 2017 r.

Miło nam poinformować, że Salon Optyczny Bartłomiej Magierski VISION OPTYK zgłosił swoją propozycję wzięcia udziału w tym programie.

Salon optyczny mający siedzibę w Gostyninie przy ul. Floriańskiej 14 zajmuje się m.in. optometrycznym badaniem wzroku, doborem soczewek okularowych i kontaktowych, naprawą i serwisem okularów.

Salon Optyczny VISION OPTYK proponuje naszym seniorom 20% zniżki na soczewki okularowe progresywne, 20% zniżki na soczewki dwuogniskowe i jednoogniskowe oraz 20 % zniżki na okulary przeciwsłoneczne.

Zniżki nie łączą się z innymi promocjami.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z tych promocji i zapraszamy do udziału w programie kolejne firmy, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia do składania swoich propozycji oferowanych gostynińskim seniorom, całorocznych lub okazjonalnych promocji.

Swój akces można złożyć wypełniając stosowny wniosek dostępny na stronie internetowej: um.@gostynin.pl lub w Urzędzie Miasta Gostynina w Wydziale Spraw Obywatelskich.

Aktualną listę partnerów gks można odnaleźć w zakładce Gostynińska Karta Seniora na stronie gostynin.pl

 • logo gks

Wizyta u Burmistrza

W dniu dzisiejszym -10 października br. burmistrza Pawła Kalinowskiego odwiedzili uczniowie klasy IV, V i VI wraz z nauczycielkami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gostyninie.

Spotkanie rozpoczęło się w gabinecie burmistrza, gdzie dzieci dowiedziały się, jakie obowiązki wchodzą w zakres działań gospodarza miasta, obejrzały insygnia władzy w postaci łańcucha zwieńczonego herbem i udały się do sali konferencyjnej. Burmistrz opowiedział swoim gościom, do czego służy sala i jakie spotkania się w niej odbywają. Kolejnym etapem wizyty było odwiedzenie wydziału Spraw Obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego. W SO uczniowie usłyszeli m.in. kto może starać się o dowód osobisty, natomiast w sali ślubów, co można załatwić w USC oprócz ślubu, a więc rejestracji stanu cywilnego począwszy od urodzenia aż do śmierci.

Na zakończenie spotkania burmistrz poczęstował dzieci słodkimi upominkami.

 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza
 • Wizyta u burmistrza

Uwaga! zła jakość powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia. Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji (słaby wiatr, wyż, zamglenia). Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Informujemy o nieruchomościach przeznaczonych do sprzedaży.

Zapraszamy do składania projektów do Budżetu Obywatelskiego

Zachęcamy do składania swoich propozycji zadań do wykonania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

Do 19 października 2018 r. trwa nabór projektów do zrealizowania w IV edycji Budżetu Obywatelskiego.

Przypominamy, że tak jak w ubiegłym roku jest możliwość realizacji oprócz projektów inwestycyjnych, również projektów o charakterze kulturalnym i sportowym oraz zgłoszenie projektu przez Lidera/Liderów (2 osoby).

Należy mieć jednak na względzie, że projekty o charakterze kulturalnym lub sportowym muszą być przeprowadzone na terenie miasta Gostynina i nie mogą być częścią imprez i uroczystości organizowanych bądź współorganizowanych przez Gminę Miasta Gostynina lub jej jednostki organizacyjne, spółki miejskie, zakłady budżetowe.

Przewiduje się, że kwota wydatków, która może zostać wydzielona w budżecie miasta na realizacje tych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego będzie wynosiła do 500.000 zł, a całkowity koszt realizacji pojedynczego projektu (w tym sporządzenie odpowiedniej dokumentacji o ile to konieczne) nie może przekroczyć kwoty 80.000 zł w projekcie inwestycyjnym, a w projektach kulturalnych i sportowych 30.000 zł.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2019'' składamy w sekretariacie Urzędu Miasta Gostynina, ul. Rynek 26, pok. nr 205 lub wysyłamy listem na podany wyżej adres - wówczas za datę złożenia zgłoszenia uważa się datę wpływu zgłoszenia do Urzędu Miasta Gostynina.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania ciekawych, wartych realizacji projektów.

Szczegółowe informację znajdziecie Państwo na stronie UM:
https://www.gostynin.pl/552,budzet-obywatelski-2019

 • Budżet Obywatelski

Zatwierdzone projekty zmian stałej organizacji ruchu drogowego

Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski na przełomie maja i czerwca br. spotkał się z mieszkańcami osiedla Prusa i Zazamcze. Jednym z poruszonych tematów nurtujących mieszkańców tych osiedli był problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Prusa ustalono, iż w pierwszej kolejności należy zamontować progi zwalniające oraz opracować projekt budowy chodników wzdłuż ulicy Leśnej, na której natężenie ruchu jest największe. Zgodnie w wrześniowymi ustaleniami, zamontowano dwie sztuki progów zwalniających na ul. Leśnej oraz zlecono opracowanie projektu budowy chodników, który ma być gotowy do końca listopada br.

Podobnie sprawy wyglądały na osiedlu Zazamcze. Po ustaleniach z mieszkańcami burmistrz podjął decyzję o konieczności spowolnienia ruchu drogowego w tym miejscu oraz po pisemnej prośbie mieszkańców ul. Morenowej.

Przychylając się do potrzeb mieszkańców w październiku burmistrz zlecił zamontowanie trzech sztuk progów zwalniających na w/w ulicach.

Poza tym gospodarz naszego miasta zlecił podjęcie działań zmierzających do rozszerzenia trasy kursów komunikacji miejskiej o ulicę Targową, w wyniku czego do 10 listopada na tej ulicy zostanie umieszczona wiata przystankowa do obsługi komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta.

Przypominamy, że projekt dla ul. Morenowej został zatwierdzony w dniu 18 września 2018 roku przez Burmistrza Miasta Gostynina, jego wprowadzenie – IV kwartał 2018r.; ul. Zazamcze, projekt zatwierdzony został 5 września br. przez Starostę Powiatowego w Gostyninie, wprowadzony w IV kwartale br. i ul. Leśna projekt zatwierdzono 6 czerwca przez Starostę i wprowadzono w trzecim kwartale br.

 • progi zwalniające
 • progi zwalniające
 • progi zwalniające

Zła jakość powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia. Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji (słaby wiatr, wyż, zamglenia). Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować negatywne skutki zdrowotne.

Magiczny świat kodowania w Szkole Podstawowej Nr 5

W piątek 19 października 2018 r. w związku z wydarzeniami Europe Code Week sale Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV  w Gostyninie tradycyjnie wypełnią się miłośnikami kodowania. Uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki oprowadzą swoich rówieśników po fascynującym świecie programowania. Nauka kodowania to nie tylko rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia ale przede wszystkim nauka zadaniowego podejścia do rozwiązywania codziennych problemów, umiejętność pracy w zespole, radość ze wspólnej zabawy oraz budowanie pozytywnych relacji z rówieśnikami. W tym wyjątkowym dla nas dniu swoją obecnością zaszczycą nas koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej w Ząbkach, Szkoły Podstawowej w Izabelinie i Szkoły Podstawowej w Szczawinie Kościelnym, a także przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 4 w Gostyninie i Miejskiego Przedszkola nr 2 w Gostyninie. To będzie wyjątkowy dzień, pełen radości i pozytywnej energii, który możemy zorganizować dzięki wsparciu Pana Burmistrza Miasta Gostynina i Radzie Miasta Gostynin.


Malwina Świątkowska

 • Magiczny świat kodowania

Avis Cantores w Gostyninie

Serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores w Gostyninie, który zgromadzi znakomite zespoły chóralne.

Już w niedzielę - 14 października - po raz pierwszy organizowane jest w naszym mieście tego typu przedsięwzięcie z interesującym, zróżnicowanym programem, który zaprezentowany zostanie w Zamku Gostynińskim.

Festiwal współtworzy 7 chórów, czyli ponad 150 śpiewaków, którzy podzielą się z Państwem własną kulturą, wrażliwością i talentem.

Od godziny 13.00 chóry zaprezentują się indywidualnie, a o 17.00 zaplanowano koncert finałowy, podczas którego publiczność będzie miała okazję wysłuchać połączonych chórów festiwalowych śpiewających „Rotę”, oraz koncert muzyki filmowej i rozrywkowej w wykonaniu Gwiazdy Wieczoru - Downtown Brass.

Festiwal realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018, którego liderami są Michał Pilichowicz i Maciej Milczarek.

Zachęcamy Państwa do spędzenia niedzielnego popołudnia razem z nami.

 • Avis Cantores

Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha” otwarty

W dniu 11 października br. odbyła się uroczystość otwarcia Klubu Dziecięcego "Uśmiech Malucha" z siedzibą przy ul. Wojska Polskiego 23. Jest to kolejne miejsce opieki nad dziećmi do lat 3 w naszym mieście. Klub powstał w celu wsparcia naszych mieszkańców, gdyż jest to kolejna placówka dla 30 dzieci.
Zarówno rodzice, jak i najmłodsi mieszkańcy Gostynina z chęcią skorzystają z możliwości rozwoju i zabawy w bezpiecznym i nowoczesnym miejscu.

Burmistrz poinformował zebranych, że na realizację projektu pn. Utworzenie Klubu Dziecięcego "Uśmiech Malucha" Gmina Miasta Gostynina pozyskała dofinansowanie w wysokości 553.600,00 zł. Projektantem była Firma HOLBUD – Biuro Rozwoju i Realizacji Projektów Budowlanych Sp. z o.o., a wykonawcą pan Henryk Pakulski prowadzący Zakład Wielobranżowy Produkcyjno-Handlowo-Usługowy z siedzibą w Legardzie.
Burmistrz podziękował za przygotowanie uroczystości kierownik Klubu Dziecięcego Iwonie Rzegockiej-Gontarek, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miasta.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu placówki przez ks. dziekana Ryszarda Kruszewskiego wszyscy zgromadzeni przeszli na teren klubu.

 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”
 • Klub Dziecięcy „Uśmiech Malucha”

List od burmistrza Langenfeld Franka Schneidera

Z okazji jubileuszu 20-lecia współpracy z miastem Langenfeld Burmistrz Frank Schneider wystosował na ręce Burmistrza Miasta Gostynina Pawła Kalinowskiego list z podziękowaniem za jego zaangażowanie w realizację wspólnych inicjatyw.

 • pismo

Pyszne jedzenie, dobra zabawa, muzyka do tańca! - Bal Andrzejkowy


W imieniu Organizatora zapraszamy na Bal Andrzejkowy do Zamku Gostynińskiego!


Już 30 listopada o godzinie 20.00 odbędzie się zaczarowana, taneczna zabawa, którą poprowadzi DjOtwarty!


Zapisy na Bal Andrzejkowy:

- pod numerami tel. 24 235 45 00 lub 506 874 036

- e-mail: restauracja@zamek-gostynin.eu

W treści należy podać: imię i nazwisko, numer telefonu, liczba miejsc rezerwowanych.


Weź ze sobą przyjaciół, a zapłacicie mniej!

Przygotowano dla Państwa wyjątkową promocję, dzięki której udział w balu kosztuje już od 100zł /os.

1os. - 130 zł

2os. - 240 zł

4os. - 460 zł

6os. - 690 zł

8os. - 880 zł

10os. lub więcej - 100zł/os.

Wpłaty można dokonać:

- gotówką w Recepcji Zamku w Gostyninie przy ul. Zamkowej 31 (czynna 24h)

- przelewem BANK PKO SA NR KONTA 43 1020 3974 00005202 0241 6766 wpłacając pełną kwotę


Andrzejki 2018 - Bal w Zamku Gostynińskim to gwarantowana dobra zabawa i pyszne jedzenie złożone z 7 gorących dań, 11 zimnych przekąsek i zakąsek w formie bufetu, ciasta i słodkości, napoje zimne i gorące.

Przedstawiamy Państwu Menu w trakcie balu:
20:15 Danie ciepłe I
- Zupa dyniowa z płatkami migdałowymi lub rosół domowy z pulpecikami.
- Zrazy wieprzowe na podgrzybkach w śmietanie.
- Roladki indycze według „Kuchni pięciu przemian” – nowość.
- Ziemniaki gotowane i kluski śliskie.
- Bukiet surówek.

22:30 -23:00 Danie ciepłe II
- „Szlachcic w kaftanie”- rol „cud” -nowość.
- Grillowane filety z kurczaka „po Sarmacku” z pieczonym jabłkiem podane,
- Frytki.
- Warzywa blanszowane z masłem czosnkowym.

01:00 Danie ciepłe III
- Kiełbaski „Łąckie” - danie regionalne.

BUFET: ZIMNE ZAKĄSKI I PRZEKĄSKI
- Półmiski pieczonych pasztetów z sosem żurawinowym.
- Patery regionalnych wędlin i serów w aranżacji marynat i owoców.
- Roladki z bakłażana z serem Almette i suszonymi pomidorami.
- Śledzie „Po Królewsku”.
- Carpaccio z buraków z oliwą, słonecznikiem podanie na listkach rukoli.
- Galaretki drobiowe z warzywami.
- Sałatka „zamkowa” z grillowanymi polędwiczkami z kurczaka, chrupiącym bekonem i grzankami podana z sosem czosnkowym.
- Staropolska sałatka z kukurydzy i wędzonej szynki z dodatkiem świeżego ogórka.
- Mix zielonych sałat z dodatkiem sera rokfor, pomidorów sherry z sosem winegret.
- Marynaty.
- Sosy.
- Różne rodzaje pieczywa.

NAPOJE: Soki owocowe, woda, kawa, herbata – bez ograniczeń.

Alkohole w specjalnych cenach płatne u kelnerów.

SŁODKI BUFET: Ciasta bankietowe w papilotach, przepyszne deserki (nowość) owoce i inne słodkości.

Imprezę poprowadzi DjOtwarty, zaczynamy o godz. 20:00 w PIĄTEK 30.11.2018r.

 

Zapraszamy!

 

Szczegółowe informacje:

https://www.facebook.com/events/146522732963866/

 • Bal Andrzejkowy

Inauguracja roku akademickiego w U3W

W sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyła się w dniu wczorajszym (11 października br.)  inauguracja roku akademickiego Gostynińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Spotkanie otworzyły dyrektor MCK Aleksandra Milczarek wraz z opiekunem studentów U3W Magdaleną Garstką. Spotkanie urozmaicił występ studentów U3W, który przygotował kabaret Zwierciadło.

Po występie i rozdaniu indeksów nowym studentom głos zabrali zaproszeni goście, a wśród nich Burmistrz Paweł Kalinowski, który życzył w nowym roku akademickim wielu sukcesów i rozwijania swoich pasji.

Kolejnym punktem programu był wykład inauguracyjny wygłoszony przez panią Jolantę Szwalbe pod tytułem "Rozwijaj się póki sił i czasu".

 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W
 • Rozpoczęcie roku akademickiego gostynińskiego U3W

Wystawa "W drodze do niepodległości"

Wystawa pn. "W drodze do niepodległości", to projekt realizowany przez PERN S.A., Bank Pocztowy SA, Narodowe Archiwum Cyfrowe i Archiwum Akt Nowych jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.

Wystawę w dniu wczorajszym - 11 października br. - znajdującą się w Szkole Podstawowej nr 1 obejrzeli gostynińscy seniorzy. 

Uczestniczący w spotkaniu burmistrz Paweł Kalinowski powiedział o wartościach patriotycznych i historycznych, jakie wnosi wystawa. Zachęcał do zapoznania się z informacjami związanymi z odzyskaniem niepodległości, które zostały zamieszczone na 30 planszach.

Zebrani w SP 1 goście z wielkim zainteresowaniem dyskutowali na temat zdarzeń opisanych na planszach.

 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1
 • Wystawa Niepodległa w SP 1

Oddanie do użytkowania nowego budynku

W godzinach rannych w dniu dzisiejszym 15 października br. na terenie inwestycji został oddany do użytku budynek przy ul. 3 Maja 10 A wraz z infrastrukturą.

Przybyłych gości powitał burmistrz Paweł Kalinowski, a następnie poinformował zebranych o realizowanej przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego inwestycji. Podziękował także generalnemu wykonawcy – firmie Hydropol Sp. z o.o. z Gostynina: - Przy ul. 3 Maja powstały 52 lokale mieszkalne na własność wraz z parkingiem na 51 miejsc postojowych, placem zabaw, zagospodarowaniem terenu, 6 garażami i udostępnieniem na własność lokalu użytkowego. Przedsięwzięcie o łącznym zaangażowaniu finansowym 7,5 mln zł Spółka zrealizowała jako deweloper, rozpoczynając budowę w grudniu 2016 roku. Budynek posiada nowoczesne rozwiązanie techniczne poprzez zastosowanie urządzeń pn. logotermy, wyposażony jest w instalację światłowodową oraz telewizję naziemną i satelitarną. Warto dodać, że MTBS rozpocznie kolejną inwestycję – budowę mieszkań czynszowych z możliwością wykupu, po upływie 5 lat wraz z miejscami parkingowymi i zagospodarowaniem terenu.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał gospodarz naszego miasta wraz z prezesem Hydropolu Pawłem Żółtowskim i prezesem Zarządu MTBS Konradem Wilkanowiczem.

Następnie dokonano symbolicznego przekazania klucza zarządcy nieruchomości - prezesowi MTBS.

Następnie po części oficjalnej wszyscy udali się, aby obejrzeć mieszkania znajdujące się w bloku.

 

 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku
 • Oddanie budynku do użytku

Boisko Orlik na stadionie nieczynne

Informujemy, że w dniu jutrzejszym (wtorek - 16 października br.) boisko Orlik znajdujące się na stadionie miejskim będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Boisko Orlik nieczynne

Uczestnicy Must be the Music wystąpią na Zamku

W najbliższy piątek (19 października br.) na Zamku w Gostyninie odbędzie się, trzecie w tym roku, spotkanie z cyklu "Jazz Blues Rock 'n' Rol koncerty z kulturą". Koncert realizowany będzie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Liderem projektu jest Michał Bartosiak.

O godzinie 19.00 wystąpi grupa Szulerzy - uczestnicy programu Must be the Music. Po koncercie przewidziane jest Jam Session.

Wstęp wolny.

fot. http://szulerzy.net/galeria.php

 • Szulerzy - koncert na Zamku

100 drzew na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

W dniu 13 października br. (sobota) z inicjatywy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Magdaleny Andrzejczak posadzone zostały drzewa z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W akcji wzięły także udział nauczycielki: Dorota Stępniak, Monika Majewska i Dorota Walczak. Sadzonki drzew otrzymane od Nadleśnictwa Gostynin sadziły dzieci z SP 1 wraz z rodzicami. Każdy etap nasadzeń poprzedzony został wystąpieniem burmistrza i pani dyrektor, w którym wyjaśniony został cel podjętych działań.

Program tego dnia wyglądał następująco: 9.30 teren Szkoły Podstawowej nr 1, 10.00 ul. Nowa, 11.00 ul. Dybanka łącznik i 12.00 Podzamcze.

Łącznie zostanie posadzonych 100 drzew.

 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew
 • Sadzenie drzew

Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie

W niedzielne popołudnie odbył się, w ramach Budżetu Obywatelskiego, I Ogólnopolski Festiwal Chórów Avis Cantores w Gostyninie.

Swoje wokalne talenty zaprezentowało siedem zespołów. Chóry nie tylko z Gostynina i jego okolic, ale także z Płocka i Swarzędza.
Wszystkie występy podczas festiwalu zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Laureatem pierwszego gostynińskiego festiwalu został Chór Chaverim ze Swarzędza. Pierwsze i drugie miejsce przypadło płockim chórom - Tibi Cantamus i Solidarni. Miejsce trzecie zdobył Chór Vox Cordis, działający w Gminnym Centrum Kultury i Tradycji Wsi w Białem, którego dyrygentem jest Michał Pilichowicz – lider projektu. Najlepszym dyrygentem został Daniel Iwanowski ze Swarzędza.

W ramach festiwalu odbył się także koncert muzyki filmowej i rozrywkowej w wykonaniu zespołu DownTown Brass. Zespół instrumentów dętych blaszanych  zachwycił wszystkich obecnych na zamku gostynińskim, poprzez zaprezentowanie melodii znanych nam, zarówno z filmów, jak i bajek.

Na zakończenie festiwalu wszystkie chóry wspólnie wykonały utwór „Rota”.

 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie
 • Niedzielny festiwal chórów w Gostyninie

Dzień Edukacji Narodowej na Zamku

W dniu wczorajszym (15.10) w sali kolumnowej Zamku Gostynińskiego odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta, związków zawodowych ZNP i "Solidarności" oraz pracownicy oświaty, administracji i obsługi ze szkół i przedszkoli. Wśród zaproszonych nie zabrakło również nauczycieli emerytów.

Uroczystość otworzył Burmistrz Paweł Kalinowski: - Dzień Edukacji Narodowej jest dla pracowników oświaty dniem wyjątkowym... Dzisiejsza obecność Państwa w tym zamku jest dla mnie okazją wyrażenia wdzięczności i uznania dla Waszej pracy. Wiem, jak jest ona trudna i odpowiedzialna. Wiem, jak wielu wyzwaniom musicie sprostać, jak wiele pomysłów realizujecie. Właśnie dzięki Państwa pracy szkoły i placówki przedszkolne są wyjątkowe i panuje w nich niepowtarzalna atm

osfera.
Włodarz miasta złożył również wszystkim zebranym życzenia: - Drodzy Państwo, trudno znaleźć słowa, które wyrażą wdzięczność za Waszą pracę, poświęcenie, za serce i miłość. Przyjmijcie serdeczne życzenia zdrowia, pomyślności, wielu osiągnięć, sukcesów, dużo zapału i cierpliwości w działaniu oraz realizacji wytyczonych sobie celów. Dziękuję także nauczycielom emerytom, życząc Państwu przede wszystkim dużo dobrego zdrowia i życzliwości, a pracownikom administracji i obsługi, aby Wasza praca była zawsze doceniana.
Do życzeń dołączyli również Andrzej Robacki - Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Osiak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP oraz Barbara Gierula - Przewodnicząca Międzyzakładowej Komisji Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".    

Ta wyjątkowa uroczystość była też okazją do wręczenia nagród przyznanych przez Burmistrza Pawła Kalinowskiego i Dyrektorów szkół i przedszkoli wyróżnionym nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

Na zakończenie uroczystego spotkania zebrani w Zamku wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu uczniów Miejskiej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gostyninie przy akompaniamencie nauczyciela Pawła Górczyńskiego. Nie zabrakło również rozmów przy słodkim poczęstunku.

 

 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej
 • Dzień Edukacji Narodowej

LXXXV sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

W dniu 27 września 2018 roku, o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Gostynina odbyły się obrady LXXXV sesji Rady Miejskiej – VII kadencji.

Podczas obrad wręczono stypendia Miasta Gostynina dla najzdolniejszych uczniów za rok szkolny 2017/2018 dla uczennicy Mai Pawłowskiej oraz uczniów Adriana Przybyły, Klaudiusza Mikołajczyka, Michała Tyrolskiego. Przyznano także nagrodę Gminy Miasta Gostynina Panu Stanisławowi Augustyniakowi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

W dalszej części omówiono stan bezrobocia wraz z działaniami związanymi z przeciwdziałaniem bezrobociu w 2017 roku oraz omówiono kwestie parkingowe w mieście.

Jednym z głównych punktów obrad było omówienie funkcjonowania placówek oświatowych (Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, Niepubliczne przedszkole Akademia Przedszkolaka, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa Nr 5) oraz informacja o stanie pozyskiwania środków zewnętrznych, zarówno tych w trakcie realizacji, jak i nowych propozycji.

 

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym.

LXXXV sesja Rady Miejskiej VII kadencji - wideo

Rów przy ul. Kutnowskiej został udrożniony

Na wniosek mieszkańców, Urząd Miasta Gostynina zlecił prace konserwacyjne rowu przydrożnego usytuowanego przy ul. Kutnowskiej. Zakres prac przewidywał oczyszczenie, pogłębienie i wyprofilowanie rowu przydrożnego na długości ok. 100 mb. na odcinku od przejazdu  kolejowego w kierunku lasu, udrożnienie istniejącego przepustu i przywrócenie przekroju i głębokości rowu, umożliwiające jego należyte  funkcjonowanie.

 • Prace konserwacyjne
 • Prace konserwacyjne
 • Prace konserwacyjne
 • Prace konserwacyjne

Dzień Edukacji Narodowej w SP1

W dniu wczorajszym (17.10.2018) widownia zgromadzona na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 obejrzała montaż słowno-muzyczny „Tu wszędzie Polska” przygotowany przez uczniów i nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademię uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Robacki, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani pracownicy szkoły i rodzice. Uczniowie zaprezentowali piękne piosenki i wiersze przygotowane pod kierunkiem: Moniki Majewskiej, Teresy Zarzyckiej, Agnieszki Cichosz, Renaty Urbańskiej, Tomasz Sarniak (oprawa muzyczna), Anna Michalak (dekoracje). Na zakończenie akademii Burmistrz Miasta podziękował nauczycielom za trud wkładany w swoją pracę, a szczególnie byłemu dyrektorowi Szkoły Adamowi Krupczyńskiemu obecnemu na uroczystości.

Serdecznie zapraszamy na uroczystości na cmentarzu ewangelicko-augsburskim

 • Uroczystości na cmentarzu ewangelicko-augsburskim
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1
 • Dzień Edukacji Narodowej w SP1

Bieg dla Niepodległej

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy 25 października br. o godz. 16:00 na Stadion MOSiR gdzie odbędzie się Bieg dla Niepodległej "Gostynin 2018". Bieg ma charakter otwarty i może w nim wziąć udział każdy chętny. Na zwycięzców czekają statuetki, dla pierwszej "trójki" pamiątkowe medale, a pierwszych dziesięciu zawodników otrzyma dyplomy. Szczegóły na plakacie.

 • Bieg dla Niepodległej

Nowe regały biblioteczne zakupione. Kolejny projekt Budżetu Obywatelskiego zrealizowany

Biblioteka powinna kojarzyć się z atmosferą spokoju i harmonii. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, zrealizowany został projekt „Urządzamy bibliotekę”. Dzięki środkom pozyskanym z Budżetu Obywatelskiego zostały zakupione nowe regały biblioteczne do budynku Filii nr 1.

Nowe regały to w pełni funkcjonalny i przyjazny zarówno dla bibliotekarzy jak i Czytelników system gromadzenia i eksponowania zbiorów. Najwyższej jakości materiały gwarantują długoletnie użytkowanie i bezpieczeństwo przechowywanych w nich zbiorów.

Potrzeba realizacji projektu „Urządzamy bibliotekę” wynikała z poważnego traktowania wyglądu i funkcjonalności otoczenia, w którym Czytelnicy wypożyczają książki, jako istotnego czynnika mającego korzystny wpływ na ich samopoczucie, a także chęci do działania dla bibliotekarzy, którzy na co dzień pracują w otoczeniu książek.

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, zlokalizowana przy ul. Płockiej 2, obsługuje duże skupisko blokowisk i domów prywatnych. Współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 3, prowadzi spotkania dla osób niepełnosprawnych skupionych między innymi wokół Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jej atutem jest posiadanie własnego budynku, w którym część biblioteczna zlokalizowana jest na parterze, co ułatwia dostęp do biblioteki zarówno osobom  niepełnosprawnym, jak i matkom z dziećmi w wózkach.

Przy Filii nr 1 działa Dyskusyjny Klub Książki, którego spotkania prowadzone są w pomieszczeniach bibliotecznych. Mimo otwartości dla Czytelnika i rozszerzenia oferty działań bibliotecznych i kulturalnych Filia nr 1 nie posiadała odpowiednich, estetycznych i funkcjonalnych regałów bibliotecznych. W otwartej bibliotece wyposażenie, szczególnie regały biblioteczne, powinno być przystosowane do potrzeb użytkowników w różnym wieku.

Dzięki liderkom projektu – Wiesławie Zera i Annie Ścibor możliwy był zakup nowych regałów bibliotecznych. Pierwszy etap projektu zrealizowały dyrektor biblioteki Katarzyna Leśniewska wraz z kierownik Filii nr 1 Grażyną Staniszewską oraz emerytowaną już bibliotekarką Haliną Pakulską. Oficjalnego otwarcia placówki po małej metamorfozie dokonał Paweł Kalinowski Burmistrz Miasta Gostynina.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna

 

 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki
 • Budżet Obywateslki - zakup regałów dla Bibiloteki

Ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia I stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 w powietrzu na obszarze woj. mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie I stopnia.

System informowania społeczeństwa opiera się na pięciu poziomach powiadomień według następujących kryteriów:
 • Poziom I – Informacja o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10
 • Poziom II – Informacja o przekroczeniu poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10
 • Poziom III – Ostrzeżenie 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty),
 • Poziom IV – Ostrzeżenie 2 stopnia o złej jakości powietrza (kolor pomarańczowy)
 • Poziom V – Ostrzeżenie 3 stopnia o złej jakości powietrza (kolor czerwony).
Ogłaszanie powiadomienia wyższego stopnia nie musi być poprzedzone alarmem niższego stopnia.
 • Ostrzeżenie
 • Ostrzeżenie

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt