Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Jubileusz 5-lecia działalności UKS Zwoleń-Team

29 grudnia 2020 r. minęło już 5 lat od kiedy z inicjatywy nauczyciela WF - Łukasza Flejszer oraz wsparciu rodziców jego podopiecznych został założony Uczniowski Klub Sportowy „Zwoleń-Team” o profilu wrotkarstwa (przy Szkole Podstawowej w Zwoleniu). W kolejnych latach projekt szkolenia dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych rozszerzono o inne sekcje m.in.: łyżwiarską, badmintonową, lekkoatletyczną, baseballową.

Dzięki instytucjom, firmom i osobom, które uwierzyły w nasz cel, realizujemy nieprzerwanie od początku roku 2016 do dnia dzisiejszego zajęcia sportowe z wrotkarstwa rekreacyjnego i szybkiego z dużymi sukcesami, w tym tytułami Torowych Mistrzów Polski: 

- MAJA MICHALSKA - konk. 5000m na punkty (Duszniki Zdrój 2018)
- MICHAŁ PAWŁOWSKI – 200m (Duszniki Zdrój 2020)
- MICHAŁ PAWŁOWSKI, WIKTOR SOBIECKI, PIOTR HYPSZER – 3000m sztafeta (Duszniki Zdrój 2020)
- TRENER – 500m, 3000m (Tomaszów Lubelski 2017) / 500m, 1000m, 3000m (Duszniki Zdrój 2018) / 200m, 500m, 3000m, 5000m (Tomaszów Lubelski 2019) / 200m, 1000m (Duszniki Zdrój 2020)

oraz Ulicznych Mistrzów Polski: 
KLAUDIA TYSZKIEWICZ – konk. 6000m na punkty (Wrocław 2019).
TRENER – 5000m, 7000m (Wrocław 2019).


Zdając sobie sprawę z roli jaką odgrywają rodzice, opiekunowie oraz nauczyciele w kształtowaniu zachowań młodego człowieka, postanowiliśmy zaangażować aktywnie właśnie ich w ramach naszych projektów m.in. "organizacji ogólnopolskich zawodów sportowych”:
- Ogólnopolskie zawody wrotkarstwa szybkiego o Puchar Siemowita 2018 w Gostyninie,
- Długodystansowy Puchar Polski 2019 w Gostyninie,
- Coroczne Ogólnopolskie Halowe zawody z okazji Mikołajek,
- Ogólnopolskie Halowe zawody o puchar Wójta Gminy Gostynin 2020.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, tym którzy tworzyli klub, obecnie tworzą i tym, którzy nas wspierają „zdrowym” słowem.

 • Jubileusz 5-lecia działalności UKS Zwoleń-Team

Komunikat IMGW dot. prognozowanych w połowie stycznia silnych mrozów

Warszawa, 05.01.2021

Komunikat dla RCB

          W odniesieniu do informacji, które pojawiły się w mediach dotyczące tzw. „Bestii ze wschodu” czyli silnego mrozu, który rzekomo miałby w połowie stycznia napłynąć ze wschodu nad Polskę, powodując spadek temperatury powietrza do -30°C, -40°C, chcielibyśmy wyjaśniać iż według dzisiejszych prognoz i analiz synoptyków IMGW, niczego takiego nie przewidujemy. Szczegółowe prognozy pogody przygotowywane przez synoptyków obejmują okres 7 dni, gdyż dalsze prognozy i wyliczenia modeli numerycznych są bardzo niestabilne i obarczone dużą niepewnością. Obecnie dysponujemy bardzo orientacyjną prognozą długoterminową z modeli numerycznych (na kolejne 14 dni), według której w połowie stycznia (15-14.01) może wystąpić napływ chłodnego powietrza z północy Europy i spadek temperatury lokalnie do -7°C, a w miejscowościach podgórskich do -15°C. Będzie to jednak bardzo krótki 1 - 2 dniowy epizod. Należy zauważyć iż w najbliższych dniach w całym kraju pogoda będzie bardzo dynamiczna, temperatura powietrza zarówno w dzień jak i w nocy będzie oscylowała około 0°C lub będzie nieco poniżej, do -3°C, -4°C, zatem będzie mroźnie. Do tego dojdą opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Prognozy na dalsze terminy są aktualizowane codziennie, dlatego zalecamy dalszy monitoring sytuacji.


Z poważaniem,

Ewa Łapińska

dyżurny synoptyk medialny
Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydział w Warszawie
Tel. 22 56 94 154
meteo.imgw.pl – nowy serwis pogodowy dla Polski IMGW-PIB
IMGW-PIB | 01-673 Warszawa, Podleśna 61 | www.imgw.pl

 • logotyp IMGW

Weź udział w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele”

Recykling zaczyna się od selektywnej zbiórki odpadów!

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.

Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów. Konkurs korzysta z interaktywnych i zdalnych narzędzi edukacyjnych.

   Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.

   Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy starać się żyć ekologicznie. Konkurs „Mistrz Recyklingu i Przyjaciele” jest elementem publicznej kampanii edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci. Mówienie o ekologii jest ważne, także dlatego, że na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja, która zmienia świat. Świat jutra będzie wypełniony siecią urządzeń wyposażonych w mikroprocesory i komunikujących się między sobą. Już dziś jesteśmy otoczeni i zależni od setek przedmiotów, mniej lub bardziej interaktywnych, które integrujemy w naszym codziennym życiu.

    Każde z takich urządzeń elektronicznych posiada płytkę drukowaną, a na niej mikroprocesor, tranzystor, kondensator… W procesie produkcji mikroprocesorów używa się m.in. arsenu, antymonu, boru, fosforu, wielu różnych metali. Do produkcji kondensatorów, istotnej części naszych smartfonów, laptopów i tabletów używany jest np. drogocenny tantal. Metale ze zużytych urządzeń można odzyskać, a większość poddać recyklingowi, ale ważne jest to, w jaki sposób się ich pozbywamy: najlepiej oddzielnie, tak aby trafiły właśnie do recyklingu.

   Prawie wszystko co kupujemy w sklepach jest opakowane. Każde zużyte opakowanie staje się odpadem. Im więcej kupujemy i konsumujemy, tym więcej wyrzucamy pustych opakowań. Szacuje się, że w naszych śmieciach jest prawie połowa opakowań po różnych produktach, przede wszystkim spożywczych. Wiele surowców z opakowań nadaje się do recyklingu, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio posegregowane.

  Wszystkie odpady zebrane przez nas selektywnie w domu, trafią do sortowani odpadów i tam będą jeszcze raz segregowane na pięć podstawowych grup surowców: metal, plastik, papier, szkło, odpady organiczne.

   W sortowni, dzięki super nowoczesnym robotom, opakowania plastikowe można rozdzielić precyzyjnie: np. na przezroczyste i nieprzejrzyste, ale także wg ich gęstości. Oddzielnie miękkie folie, oddzielnie PET itd… Przezroczysty PET dopiero z sortowni pojedzie do recyklingu. Tam zostanie umyty i pokruszony na płatki, płatki zostaną przerobione na granulki, które umożliwią produkcję przyszłych, nowych butelek plastikowych. Granulki można też stopić i rozciągnąć, aby uzyskać włókna syntetyczne do wypychania pluszaków, kołder, anoraków i do szycia odzieży z polaru.

Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi.


Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil,
KRS nr 0000393451,
adres siedziby: ul. Dywizjonu 303 nr 139/174, 01-470 Warszawa.

Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO – SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.

Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl

Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl

Konkurs jest bezpłatny.

 • Plakat promujący Ogólnopolski Konkurs Ekologicznypt...

Opublikowano rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Informujemy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego w dniu 5 stycznia 2021 r. zostało opublikowane rozporządzenie Nr 1/ 2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku  zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gostynińskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się treścią dostępną w pliku poniżej.

"Prezent w słowie podarowany” – życzenia słowem i kolędą

W Święto Trzech Króli zachęcamy Państwa do wysłuchania i obejrzenia koncertu świątecznego przygotowanego przez bibliotekarzy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie dostępny na kanale You Tube: 

https://www.youtube.com/watch?v=To2wW7nehgg 

Przygotowany został wspólnie z przyjaciółmi biblioteki, uczniami gostynińskich szkół, młodzieżą biorącą udział w projekcie „ Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży” oraz poetami z Gostynińskiego Klubu Poetyckiego. Zapraszamy do 
wysłuchania prezentów w słowie podarowanych nie tylko osobom bliskim - wierszy i życzeń kierowanych przez poetów do osób chorych określonych jako „inni", do osób, których już wśród nas nie ma lub po prostu przeznaczonych i zatytułowanych ,,dla
człowieka”. Program oparty jest na relacji słowa pisanego, mówionego i muzyki - utworów świątecznych, religijnych oraz kolęd w wykonaniu młodych artystów. 

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Kamilla Ostrowska, wsparcie: Katarzyna Leśniewska; nagranie, opracowanie, montaż i transmisja: Adam Buczyński; konsultacja muzyczna pastorałki zespołu Skaldowie ,,Złota Jerozolima" Małgorzata Kwiatkowska, pomysłodawczyni konsultacji muzycznej - Wioletta Jankowska.

Wystąpili: Weronika Szulecka, Katarzyna Leśniewska, Amelia Mazurkiewicz, Mateusz Mularczyk, Sylwia 
Kogucińska, Zenona Radzka, Grażyna Stasińska, Adam Kulaziński, Gabrysia Ostrowska, Dominika Wiśniewska, Janusz Karasek, Urszula Pieniążek, Wiktoria Wojtczak, Krzysztof Seweryniak, Dorota Suwała, Anna Łuczyńska, Jacek Pesta, Kamilla Ostrowska, Gabrysia i Julia Wojtczak, oraz bibliotekarze: Wioletta Jankowska, Grażyna Stępka, Zyta Mórawska, Renata Mielniczuk. Gościnnie wystąpił kot o imieniu Plama. Choinka wykorzystana jako 
scenografia została podarowana przez Nadleśnictwo Gostynin - Lasy Państwowe za co serdecznie dziękujemy. 

Intensywne opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w dniu 07.01.2021 r. prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej około 10 cm.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Rusza konkurs fotograficzny „Spacerując po Gostyninie”

Za oknami wreszcie prawdziwa biała zima... To dobry dzień, aby ogłosić miejski konkurs fotograficzny „Spacerując po Gostyninie”. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie profesjonalnych i nieprofesjonalnych fotografów, starszych i młodszych pasjonatów sztuki fotograficznej oraz wszystkich tych, którzy w trakcie codziennych spacerów zachwycają się pięknem naszego miasta i uwieczniają niezwykłe miejsca robiąc im zdjęcia.

Fotografujcie swoimi aparatami zimowy, wiosenny i letni Gostynin - otaczającą nas przyrodę, ciekawe miejsca i zabytki.

Na Wasze prace czekamy aż do 31 sierpnia 2021 roku! Najlepsze zdjęcia zostaną zaprezentowane w albumie promującym nasze miasto, a najlepsi z najlepszych autorów otrzymają cenne nagrody!


Przewiduje się przyznanie nagród o wartości:

I miejsce – 600,00 zł; II miejsce – 450,00 zł; III miejsce – 350,00 zł; wyróżnienie (max 3) – 200,00 zł.

Łączna pula nagród w konkursie wynosi 2000,00 zł.

Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym i zapoznania się z Regulaminem dostępnym poniżej, w którym znajdziecie wszystkie informacje.

W razie wątpliwości dotyczących konkursu prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Ochrony Zdrowia, dzwoniąc pod numer 24 236 07 33 lub kierując pytania na adres: promocja@gostynin.pl.

Uwaga na oblodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu w godzinach wieczornych i nocnych. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Podsumowanie roku 2020 przez Burmistrza Miasta Gostynina - wideo

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania podsumowującego ubiegły rok 2020. Burmistrz Miasta Gostynina omawia budżet miasta, prezentuje pozyskane środki z funduszy zewnętrznych oraz przedstawia najważniejsze inwestycje.

Nagranie dostępne poniżej. W celu włączenia napisów, prosimy o kliknięcie ikonki znajdującej się w prawym dolnym rogu.  

Podsumowanie roku 2020 przez Burmistrza Miasta Gostynina

Uwaga na oblodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu w godzinach wieczornych i nocnych. Temperatura minimalna około -3°C do -1 °C, temperatura minimalna gruntu około -5°C.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ogłoszenie o konkursie ofert na realizację zadania z zakresu wychowania przedszkolnego

Wszystkich zainteresowanych informujemy, iż w dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Gostynina ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego z zakresu wychowania przedszkolnego w Gminie Miasta Gostynina.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w Zarządzeniu nr 7/2021 dostepym poniżej.

 • Obrazek przedstawiający dzieci w przedszkolu

OGŁOSZENIE - sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Gostyninie przy ul. Wyszyńskiego 25

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miasta Gostynina, położonego w Gostyninie przy ul. Wyszyńskiego 25.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Lokal mieszkalny nr 47 położony na III piętrze, składa się z dwóch pokoi, kuchni,  przedpokoju, łazienki i WC o pow. 38,74 m. kw. Do lokalu przynależy pomieszczenie gospodarcze zlokalizowane w podpiwniczeniu budynku o pow. 2,9 m. kw. Dla przedmiotowego lokalu urządzona jest księga wieczysta PL1G/00039912/4. Cena: 120.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z trescią ogłoszenia dostepną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.                                                                                                                                                                                                             

OGŁOSZENIE - sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Gorzewie przy ul. Kruk 3

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Gminy Miasta Gostynina, położonego w Gorzewie przy ul. Kruk 3.                                                                                                               

Lokal mieszkalny nr 3 usytuowany jest na parterze, składa się z pomieszczeń komunikacyjnych, trzech pokoi, kuchni oraz łazienki z WC. Łączna powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego wynosi 70,15 m. kw. do lokalu przynależą dwa  pomieszczenia gospodarcze zlokalizowane w podpiwniczeniu budynku o pow. 18,70 m. kw. Mieszkanie posiada instalacje: wodno-kanalizacyjną (woda zimna z wodociągu gminnego, woda ciepła z kotłowni na pelet lub alternatywnie na olej opałowy), centralnego ogrzewania (z kotłowni na pelet lub alternatywnie na olej opałowy) zlokalizowanej w podpiwniczeniu budynku). Cena: 100.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z trescią ogłoszenia dostepną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.  

                                                                                                                                                                   

OGŁOSZENIE - sprzedaż niezabudowanej nieruchomości przy ul. Iwaszkiewicza

Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej  nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasta Gostynina, położonej w Gostyninie przy ul. Iwaszkiewicza.

działka: 3297
powierzchnia: 507 m. kw.
ul. Iwaszkiewicza  PL1G/00010645/2

Nieruchomość posiada dostęp do następujących sieci infrastruktury technicznej: gazociąg, wodociąg, kanalizacja sanitarna, energia elektryczna, sieć telekomunikacyjna. Dostęp do drogi publicznej  – ulicy Iwaszkiewicza. Działka niezabudowana, porośnięta dziką roślinnością trawiastą, miejscowo w sąsiedztwie granic działki znajdują się pozostałości po ogrodzeniu oraz studnia. Na terenie działki znajduje się napowietrzna linia elektroenergetyczna średniego napięcia wraz  ze słupem ją wspierającym oraz podziemnym wodociągiem. We wschodniej części działki, wzdłuż jej granicy zlokalizowana jest kablowa, podziemna linia elektroenergetyczna wysokiego napięcia. Linia elektroenergetyczna średniego napięcia wraz z minimalną odległością zabudowy od torów kolejowych oraz od granic działki znacznie ograniczają możliwość zabudowy przedmiotowej nieruchomości. Cena: 25.000,00 zł.

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia dostępną poniżej.

Bliższych informacji dotyczących przedmiotu przetargu udzielają pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina, ul. Parkowa 22, pok. nr 2, tel. 24 236 07 47.  

Ostrzeżenie IMGW: przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne o pierwszym stopniu zagrożenia. Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez północno-zachodni i zachodni wiatr o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 60 km/h oraz okresami opady śniegu.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

IMGW-PIB ostrzega o silnym mrozie

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało kolejne ostrzeżenie. Na terenie powiatu gostynińskiego prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -17°C. Temperatura maksymalna w dzień od -14°C do -12°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h.

Prosimy o zachowanie ostrożności.

Zastanawiasz się co zrobić z choinką?

Nie ma wątpliwości, że żywa choinka zapewnia niepowtarzalną atmosferę. Kwestia tego, do kiedy choinka powinna stać w domu, jest dość indywidualna. Jedni rozbierają drzewka tuż po Nowym Roku, inni lubią nacieszyć nimi oko aż nie zacznie gubić igiełek. Prędzej czy później przychodzi jednak konieczność rozstania się z drzewkiem. Co więc zrobić z żywą choinką?

Możemy oczywiście położyć choinkę obok wiaty śmietnikowej, jeśli mieszkasz na osiedlu lub włożyć ją do kontenera na organiczne odpady. Wywozem drzewek zajmuje się firma odbierająca śmieci na podstawie umowy z miastem, traktując je jako odpady ulegające biodegradacji. Jednak za nim wystawisz przed bramą choinkę, zapoznaj się z harmonogramem odbioru odpadów na Twojej ulicy, aby drzewko, które chwilę temu było pięknie przystrojone nie zalegało z wyłysiałymi gałęziami. Zbiórka choinek potrwa do końca lutego br. Szczegółowych informacji w zakresie wywozu odpadów udziela Wydział Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa pod numerem telefonu: (24) 236 07 38.


Jeśli nie chcesz, by choinka dogorywała wokół śmieci, a zostało Ci trochę wolnego miejsca w ogródku lub na działce, możesz przesadzić ją do ziemi. Najlepszy czas na wsadzenie jej do ziemi to kwiecień i maj. Naturalnie do tej pory nie może czekać w domu. Dlatego tuż po Świętach wystarczy wynieść drzewko na zewnątrz, osłaniając je jednak przed bezpośrednim działaniem wiatru i mrozu. Do przesadzenia najlepiej nadają się te drzewka, które od początku były w donicy i mają rozwinięty system korzeni.

Choinka nadaje się doskonale jako składnik kompostu. Naprzemienne układanie gałęzi choinki i odpadów kuchennych lub ogrodowych to jeden z najlepszych pomysłów na cenny nawóz organiczny. Kompostowany iglak nie zakwasza ziemi i nadaje się doskonale pod… inne iglaki.

 

źródło: UM Gostynin/ homebook.pl

 • Co zrobić z choinką po Świętach?

Etap odpowiedzialności przedłużony do 31 stycznia

Trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Pamiętajmy, że od naszej wspólnej odpowiedzialności zależy to, jak szybko poradzimy sobie z COVID-19. Zbyt wczesne wycofanie obostrzeń, może doprowadzić do drastycznego przyrostu zachorowań. 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym.

Decyzje w sprawie przedłużenia obowiązujących obostrzeń podejmujemy wspólnie z naszymi specjalistami z zakresu zdrowia publicznego, profesorami, wirusologami, epidemiologami. Musimy podejmować odpowiedzialne decyzje, uwzględniając realia epidemiczne. Wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powoduje, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią. Dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące zamknięcia lub ograniczenia np. niektórych branż gospodarki będą obowiązywały także po 17 stycznia – do 31 stycznia. O tym, co będzie dalej, zadecydujemy my sami. To od nas zależy, czy przedłużenie etapu odpowiedzialności umożliwi ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa i pozwoli na znoszenie ograniczeń.

Najważniejsze obostrzenia związane z COVID-19

 • Obowiązuje utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.
 • Konieczne jest zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, m.in. na ulicy, w autobusie, w przychodni czy w kościele.
 • Ograniczona jest działalność galerii handlowych – otwarte pozostają tam np. tylko apteki czy sklepy z artykułami spożywczymi.
 • Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji – możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.
 • Ograniczone jest prowadzenie działalności hotelarskiej (z wyjątkami).
 • Nieczynne są stoki narciarskie.
 • Zawieszona jest działalność placówek kultury, w tym m.in. teatrów, kin czy muzeów.
 • Obowiązuje zakaz działalności klubów nocnych, dyskotek i innych miejsc udostępnionych do tańczenia.
 • Zawieszona jest działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness (z wyjątkami).
 • Środkami transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób.
 • W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 15 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.
 • W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób.
 • Obowiązują godziny dla seniorów (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00).
 • Obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii, konsolacji i innych uroczystości oraz przyjęć okolicznościowych.
 • Targi, wystawy, kongresy i konferencje mogą odbywać się wyłącznie on-line.
 • Obowiązują ograniczenia związane z przekraczaniem granicy i ruchem międzynarodowym.

źródło: www.gov.pl

 • minister zdrowia podczas konferencji

Na gostynińskich ulicach trwa akcja ZIMA

Służby miejskie intensywnie pracują nad utrzymaniem przejezdności miejskich ulic i dostępnością chodników dla pieszych. Od pierwszych silnych opadów śniegu ruszyły na trasy dwie pługopiaskarki. Oprócz odśnieżania posypują ulice mieszanką piaskowo-solną. Łącznie zabezpieczana jest drożność na długości 80 km, przy czym każdy odcinek odśnieżany jest dwukrotnie, a ulice szersze, jak np. Zamkowa, Jana Pawła II, Kutnowska czy Rynek czterokrotnie. W dniu dzisiejszym odśnieżone będą  także ścieżki rowerowe na Zalesie i wzdłuż ulicy Płockiej. Dyżur prowadzony jest całodobowo, a czas reakcji na występujące zjawiska pogodowe wynosi jedną godzinę.

W ramach zimowego utrzymania miasta służby systematycznie odśnieżają i posypują piaskiem z solą ciągi komunikacyjne dla pieszych. Zakupiony przez miasto traktor zgarnia śnieg z chodników i zapewnia bezpieczne wejścia na pasy. Sześciu pracowników zaangażowanych jest przy zabezpieczeniu przepustowości ciągów dla pieszych wokół Rynku, w Parku im. Marszałka J. Piłsudskiego, na przystankach autobusowych i mostach znajdujących się na terenie miasta. Przypomnijmy, że do obowiązków właścicieli prywatnych posesji należy odśnieżanie chodnika przylegającego do nieruchomości i gromadzenie śniegu przy jego krawędzi.

 • Akcja zima
 • Akcja zima
 • Akcja zima
 • Akcja zima

Gołoledź i marznące opady

Choć intensywne opady śniegu mamy za sobą i przyrostu pokrywy białego puchu już nie będzie, to istnieją trudne warunki na drogach i chodnikach w mieście. Prognozuje się, że dziś Gostynin do godz. 16:00 znajdzie się w strefie słabych opdów deszczu i mokrego śniegu. Nawierzchnie ulic i ciagów pieszych, przy minusowej temperaturze utrzymującej się przy gruncie, będą zamarzać. Może wystąpić zjawisko oblodzenia i gołoledzi, co będzie bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowcow, jak i  pieszych.

Apelujemy do prowadzących pojazdy o dostosowanie prędkości do sytuacji pogodowej oraz do pieszych o zachowanie ostrożności na chodnikach.

 • Gołoledź i marznące opady

Uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Informujemy, że w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego w dniu 18 stycznia 2021 r. zostało opublikowane rozporządzenie Nr 2/ 2021 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Płocku  uchylające rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gostynińskiego.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się treścią dostępną w pliku poniżej.

Gość Radia Q – burmistrz Paweł Kalinowski

Zachęcamy do wysłuchania audycji radiowej z udziałem Burmistrza Miasta Gostynina.

W krótkiej rozmowie podsumowany został miniony rok, jego kluczowe inwestycje oraz omówiono najważniejsze plany czekającą nas w 2021 roku. Burmistrz odniósł się także do nowego połączenia PKP przechodzącego przez Gostynin oraz do gostynińskich szkół podstawowych, które z radością przywitały uczniów klas 1-3.

Poniżej link do wywiadu:
http://radioq.fm/wiadomosci/gosc-radia-q/2864-gosc-radia-q-pawel-kalinowski-21-01-2021?fbclid=IwAR0tS4sjcT3IrYgh8zPsVd681XQjOTOXUWhK9zoSxgv9JoQyxgy_Jb5VSeU

 • Gość Radia Q – burmistrz Paweł Kalinowski

Uwaga! Opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu do 31 stycznia

Ważna informacja dla przedsiębiorców sprzedających alkohol. Do końca stycznia br. w Urzędzie Miasta należy złożyć oświadczenie o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w 2020 r. i zapłacić za korzystanie z zezwoleń na ten rok.

Należność (po wcześniejszej konsultacji dotyczącej jej wysokości z Wydziałem Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia) można uiścić bezpośrednio w kasie Urzędu lub na konto Urzędu – PKO BP: 89102039740000530200066258 z adnotacją, że jest to opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu z zaznaczeniem jego rodzaju.

Niedokonanie wpłaty w terminie wyznaczonym przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (niezależnie od przyczyn), skutkuje wygaśnięciem zezwolenia.

Przedsiębiorca, któremu zezwolenie wygaśnie z powodu niedokonania opłaty w ustawowym terminie, może się ubiegać ponownie o jego wydanie po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji stwierdzającej wygaśnięcie zezwolenia.

Na podstawie art.18 ust. 12 a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, w przypadku nie złożenia oświadczenia w terminie tj. do dnia 31 stycznia 2021 r. przedsiębiorca może jeszcze dopełnić tej czynności w terminie 30 kolejnych dni, przy czym jest wówczas zobowiązany do dokonania opłaty dodatkowej w wysokości 30% opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych określonej w art.11¹ ust. 2.

Na podstawie art. 18 ust. 12 b wskazanej wyżej ustawy, w przypadku niedokonania opłaty w ustawowej wysokości i w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r. przedsiębiorca może jeszcze dopełnić tej czynności w terminie 30 kolejnych dni, przy czym kwota do zapłaty zostaje powiększona o 30% opłaty należnej za korzystanie z zezwoleń w danym roku kalendarzowym określonej w art.11 ¹ ust. 2 albo 5.

Niedokonanie wpłaty w terminie wyznaczonym przez ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (niezależnie od przyczyn), skutkuje wygaśnięciem zezwolenia.

Wzór druku oświadczenia dostępny jest poniżej lub w Wydziale Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia, pok. nr 305.

158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W dniu dzisiejszym Burmistrz Paweł Kalinowski wraz z przedstawicielami miejskiej rady, gminy oraz nadleśnictwa spotkał się przy mogile w Gaśnem by uczcić pamięć bohaterów, którzy 158 lat temu chwycili za broń przeciwko rosyjskiemu zaborcy.Ze względu na trwającą pandemię i tę rocznicę obchodziliśmy symbolicznie, a korzystając z okoliczności spotkania ks. dziekan Ryszard Kruszewski poświęcił nowo wymieniony krzyż.

Zachęcamy mieszkańców do uczczenia pamięci poległych tak jak możemy. Każdy drobny gest ma duże znaczenia, bo dzięki nim ta karta lokalnej historii nigdy nie zginie.

 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
 • 158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt