Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Aktualności - lista

Stronicowanie

 • Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych organizowanych przez Płocki Okręg LOP

  2017.03.07

  Liga Ochrony Przyrody Zarząd Okręgu w Płocku przy współpracy z Oddziałem Ligi Ochrony Przyrody w Gostyninie, jak co roku zorganizowała konkursy ekologiczne, których rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu dzisiejszym. W sali konferencyjnej Urzędu Miasta Gostynina przywitał wszystkich uczestników i ich opiekunów Zbigniew Suchodolski Nadleśniczy Nadleśnictwa Płock Prezes Zarządu Okręgu LOP w Płocku. Pan Suchodolski podziękował także władzom Miasta, Gminy i Powiatu za sponsorowanie nagród.

 • Już w najbliższą niedzielę odbędą się III Zamkowe Targi Ślubne

  2017.03.07

  Już po raz trzeci odbędą się w naszym mieście Zamkowe Targi Ślubne. Jest to impreza, która gromadzi coraz więcej zainteresowanych - przyszłe młode pary i ich najbliższych. W tegorocznych Targach w programie między innymi: pokazy sukien ślubnych i garniturów, degustacje potraw kuchni zamkowej, a także promocje, niespodzianki, konkursy i bonusy. Zapraszamy!

 • Gramy dla Amelki

  2017.03.07

  Wszystkich miłośników piłki nożnej o dobrych sercach zapraszamy do wzięcia udziału w halowym turnieju ograniczonym dla Amelka Borkowska-Walczy o samodzielność. W najbliższą sobotę w hali sportowej przy ul. Kutnowskiej o godz. 16:00 gramy dla Amelki!
  Inicjatorem akcji jest Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego - Ewa Szymańska.

 • Kwalifikacja wojskowa w 2017 r.

  2017.03.07

  Kwalifikacja wojskowa w 2017 roku na terenie Powiatu Gostynińskiego będzie trwać od 13 marca do dnia 24 marca br. Osoby wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny stawić się w wyznaczonym na wezwaniu terminie i miejscu.

 • Podpisanie umowy na opracowanie dokumentacji projektowej

  2017.03.06

  W dniu dzisiejszym – 6 marca br. - Burmistrz Paweł Kalinowski podpisał umowę z Waldemarem Wojciechowskim Pracownia Urbanistyczno-Architektoniczno-Budowlana – Zespół Projektowy z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim na wykonanie opracowania dokumentacji projektowej modernizacji ciągów pieszych w ul.  Moniuszki w Gostyninie.

 • „Cała Polska czyta dzieciom” - spotkanie przedszkolaków z Barbarą Gierulą

  2017.03.06

  W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" w Miejskim Przedszkolu nr 2 z Oddziałem Integracyjnym w Gostyninie w dniu 1.03.2017r. odbyło się spotkanie z Przewodniczącą Oddziału NSZZ Solidarność w Gostyninie p. Barbarą Gierulą. Podczas spotkania Przewodnicząca NSZZ czytała dzieciom 5- 6 letnim zabawne opowiadania o tematyce przedszkolnej.

 • Awanse dla dzielnicowych

  2017.03.06

  Dwóch gostynińskich dzielnicowych, zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji realizującego rządowy program „Dzielnicowi bliżej nas”, otrzymało awans na nowo utworzone stanowisko - starszego dzielnicowego. Dla asp. szt. Tomasza Cichockiego i asp. Grzegorza Stanisławskiego to wyróżnienie za ich doświadczenie, zdobytą wiedzę i zaangażowanie w służbie społeczeństwu.

 • Turniej Siatkówki Kobiet o puchar dyrektora placówki Alior Banku oddział Gostynin

  2017.03.06

  Z okazji zbliżającego się święta kobiet w sobotę, 4 marca br., w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozegrano turniej siatkówki kobiet o puchar dyrektora placówki Alior Banku oddział Gostynin. Wzięło w nim udział siedem drużyn. Nasze miasto reprezentowały cztery drużyny.

 • "Królewna na ziarnku grochu" dla Amelki Borkowskiej

  2017.03.06

  Wyjątkowe przedstawienie mogli obejrzeć mieszkańcy Gostynina i okolic w ubiegłą sobotę w sali kinowej Miejskiego Centrum Kultury. Stowarzyszenie "Nasze Lipianki" przedstawiły spektakl "Królewna na ziarnku grochu", po którym były zbierane pieniądze przeznaczone na leczenie Amelki Borkowskiej.

 • Propozycje książkowe Miejskiej Biblioteki Publicznej

  2017.03.03

  Zapraszamy do zapoznania się z następującymi książkami: "Bitwy Wyklętych" i "Dziewczyny Wyklęte" Szymona Nowaka. Dla dzieci natomiast: książki Anny Paszkiewicz pt. "Niezwykła podróż" i "Chrząszcze w trzcinie. Językowe wygibasy".

 • Kolejne sukcesy gostynińskiej młodzieży. Spektakl "Krok do kwadratu" w Kutnie (zdjęcia)

  2017.03.03

  Wczoraj na deskach Kutnowskiego Domu Kultury młodzież z Akademii Inicjatyw Młodzieżowych z Gostynina zaprezentowała swój musical, którego premierę nasi mieszkańcy mogli oglądać w gostynińskim MCK w grudniu ubiegłego roku.

 • Gostyniński Klub Poetycki wznowił działalność

  2017.03.03

  Wczoraj (2.03.20147r.) w godzinach popołudniowych spotkali się członkowie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego, który reaktywował swoją działalność. Opiekunem Klubu jest pani Marzena Ligocka (pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gostyninie).

 • Purim, czyli w kręgu świąt i tradycji żydowskich

  2017.03.02

  Zapraszamy na spotkanie dedykowane uczniom gostynińskich szkół: „Purim, czyli w kręgu świąt i tradycji żydowskich”, które odbędzie się 9 marca (czwartek) w Sali Kolumnowej na Zamku.

 • Wkrótce Dzień Kobiet. Zapraszamy do wspólnego świętowania

  2017.03.02

  8 marca na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Również gostynińskie jednostki zapraszają do wspólnego świętowania, gdyż Święto Kobiet to nie tylko tradycyjny bukiet kwiatów. Zaczynamy już w najbliższą sobotę.

 • Ciąg dalszy Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  2017.03.02

  Od godz. 18.00 obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przeniosły się do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie.

  W uroczystości wzięli udział między innymi uczniowie z I LO PUL w Gostyninie. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie, absolwenci i nauczyciele Miejskiej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gostyninie.

 • Uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gostyninie rozpoczęte

  2017.03.01

  1 marca br. przed gostynińską komendą Policji, pod tablicą upamiętniającą Żołnierza Niezłomnego Północnego Mazowsza ppor. Henryka Jóźwiaka ps. „Groźnego”, rozpoczęły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gostyninie.

 • Targi Edukacyjno-Zawodowe połączone z Dniem Otwartym w Płockim Uniwersytecie Ludowym w Gostyninie

  2017.03.01

  Jak co roku, gostynińskie I LO PUL organizuje Targi Edukacyjno-Zawodowe połączone z dniem Dniem Otwartym. Tegoroczna impreza odbędzie się 24.04.2017r., w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, od godz. 10.00. Patronat nad uroczystością objął Burmistrz Paweł Kalinowski.

 • Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie do przeprowadzenia utylizacji azbestu na posesjach mieszkańców Gostynina.

  2017.03.01

  Informujemy, że w dniu wczorajszym Miasto złożyło w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Oddział w Płocku wniosek o dofinansowanie do przeprowadzenia utylizacji azbestu na posesjach mieszkańców Gostynina.

 • Repertuar kina "Siemowit"

  2017.03.01

  Zapraszamy do skorzystania z oferty kina "Siemowit". W repertuarze tylko do jutra – 2.03.2017r. - wyświetlany będzie musical "La la land". Kolejnymi filmami są: thriller "Konwój", dramat biograficzny pt. "Maria Skłodowska-Curie" i komedia romantyczna – "Porady na zdrady".

 • Spotkania dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych

  2017.03.01

  Starosta Gostyniński zaprasza na spotkania dla rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych.

 • Informacja o otwarciu "Orlików"

  2017.02.28

  Informujemy, że od dnia 1 marca br. będą czynne boiska "Orlik" przy ulicy: Józefa Bema, Józefa Ozdowskiego i ul. Sportowej w Gostyninie. Zapraszamy!

 • Targi Ślubne coraz bliżej

  2017.02.28

  Prawie 30 wystawców potwierdziło swój udział w trzeciej edycji Targów Ślubnych. Hasło imprezy organizowanej w niedzielę 12 marca od 10.00 do 18.00 przez Agencję Rozwoju i Promocji Zamek w Gostyninie pod hasłem „Spełnianie Waszych marzeń to nasza pasja”.

 • II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Barwy życia”.

  2017.02.28

  Dyrekcja I LO Płockiego Uniwersytetu Ludowego w Gostyninie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w II Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Barwy życia”. Nadrzędnym celem konkursu jest propagowanie wartości, jakim jest życie ludzkie.

 • Obóz sportowy tenisistów stołowych

  2017.02.28

  Młodzi, zdolni tenisiści z "Alfy" swoje umiejętności doskonalili na obozie sportowym w Jeżewie. Tak wyglądały przygotowania do turniejów indywidualnych oraz rozgrywek ligowych drugiej części sezonu 2016/2017...

 • Gostynin za 50%! - zapraszamy przedsiębiorców do wzięcia udziału w akcji

  2017.02.28

  Zapraszamy przedsiębiorców do wzięcia udziału w akcji Gostynin za 50%! w dniach 21-23 kwietnia 2017 r. Poprzednie edycje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Gostynina jak i sąsiednich miejscowości. Pochlebnie o akcji wypowiadali się też partnerzy, którzy mogli wypromować swoje marki.

 • Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz w Szkole Muzycznej, upominkiem MBP z okazji Dnia Kobiet

  2017.02.28

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina z okazji Dnia Kobiet, w czwartek – 9 marca br. zorganizowała dla wszystkich Pań i nie tylko, spotkanie autorskie z polską pisarką – Magdaleną Witkiewicz. Uroczystość rozpocznie się w Szkole Muzycznej I stopnia o godz. 17.00.

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie zaprasza na Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

  2017.02.27

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyninie z okazji Sportowego Dnia Kobiet zaprasza kibiców na Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Partnera Placówki "Alior" Banku o/Gostynin w dniu 4 marca o godz. 9.30.

 • Gostyniński Klub Poetycki zaprasza wszystkich miłośników poezji na spotkanie

  2017.02.27

  Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina zaprasza wszystkich pasjonatów poezji – członków Klubu oraz chętnych piszących wiersze, na spotkanie organizacyjne w czwartek 2 marca br. o godz. 17.00 w siedzibie MBP, w wypożyczalni dla dorosłych.

 • Przedstawienie z serc płynące - „Królewna na ziarnku grochu” Stowarzyszenia Nasze Lipianki dla Amelki Borkowskiej

  2017.02.27

  Mieszkańców Gostynina i okolic zapraszamy serdecznie do Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie w sobotę 4 marca 2017 r. na godz. 12.00 na przedstawienie dla chorej Amelki Borkowskiej.

 • Nowa jezdnia i chodniki w ulicy Floriańskiej do końca wakacji

  2017.02.24

  Władze miasta podpisały kolejną umowę na poprawę infrastruktury dróg gminnych. Tym razem modernizacji zostanie poddana ulica Floriańska.

 • Bezpłatne półkolonie profilaktyczne dobiegły końca

  2017.02.24

  Wszystko co dobre, szybko się kończy. Dziś ostatni dzień bezpłatnych półkolonii zimowych sfinansowanych ze środków profilaktycznych Urzędu Miasta Gostynina.

 • Informacja o dzierżawie w trybie bezprzetargowym

  2017.02.24

  Burmistrz Miasta Gostynina informuje, że na okres 21 dni na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Gostynina przy ul. Rynek 26 zostanie umieszczony wykaz nieruchomości położonej w Gostyninie przy ulicy Rynek przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym.

 • Akredytacja dla fotoreporterów na koncert Alicji Majewskiej

  2017.02.23

  Jesteś zainteresowany wykonaniem profesjonalnego materiału podczas koncertu Alicji Majewskiej? Musisz wypełnić formularz akredytacyjny. Liczba akredytacji jest ograniczona.

 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  2017.02.23

  Corocznie 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - polskie święto państwowe poświęcone pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
  Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach organizowanych w naszym mieście.

 • Konkurs na rozwój sportu w 2017 r. ogłoszony

  2017.02.22

  Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie Gminy Miasta Gostynina w 2017 roku.  Podmioty uprawnione zapraszamy do składania ofert.

 • Ogłoszenie - przetarg na sprzedaż nieruchomości

  2017.02.21

  Burmistrz Miasta Gostynina ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż udziału w wysokości 1/2 w zabudowanej nieruchomości przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 • Gostynińska młodzież na deskach Kutnowskiego Domu Kultury

  2017.02.21

  Młodzież z gostynińskiej Akademii Inicjatyw Młodzieżowych po raz kolejny pokaże swoje umiejętności szerszej publiczności. Spektakl „Krok do kwadratu” tym razem zaprezentowany zostanie w kutnowskim Domu Kultury 2 marca o godz. 18:00.

 • 23. kolejka Lotto Ekstraklasy: Wisła Płock - Zagłębie Lubin

  2017.02.20

  23. kolejka Lotto Ekstraklasy: Wisła Płock - Zagłębie Lubin

 • Zgłoś awarię oświetlenia

  2017.02.20

  W sytuacji awarii oświetlenia ulicznego prosimy mieszkańców Gostynina o zgłaszanie tego faktu w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Gostynina.

 • Modernizacja ul. Bema. Władze miasta podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej

  2017.02.17

  Podpisano kolejną umowę na poprawę infrastruktury dróg gminnych. Tym razem modernizacji zostanie poddana ul. Bema.

 • Burmistrz podpisał umowę na opracowanie dokumentacji dla budowy dróg na os. Zatorze i budowy chodnika na ul. Słonecznej

  2017.02.17

  Jeszcze w tym roku zostanie opracowana dokumentacja projektowo-kosztorysowa dla budowy dróg na os. Zatorze i budowy chodnika na ul. Słonecznej. Są to kolejne działania władz miasta zmierzające do poprawy gminnej infrastruktury drogowej, podwyższające bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników dróg.

 • LIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej (video)

  2017.02.17

  Zapraszamy do obejrzenia nagrania z LIII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, w czasie której Radni m.in. podjęli uchwalę zmieniająca uchwałę budżetową na rok 2017 miasta Gostynina.
   

 • Niedługo rozpoczną sie prace przy budowie chodnika ul. Spacerowej. Podpisano umowę na realizację zadania

  2017.02.16

  W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy budowie chodnika na ul. Spacerowej, która będzie pierwszą z realizowanych w 2017 r. inwestycji w naszym mieście. W dniu dzisiejszym została podpisana umowa na realizację w/w zadania z Panem Pawłem Złotowskim przedstawicielem firmy Hydrobud z Leszczynka k. Kutna.

 • Marznące opady deszczu i mżawki

  2017.02.16

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w ciągu najbliższych dni na terenie województwa mazowieckiego występować będą marznące opady deszczu i mżawki powodujące gołoledź.

 • Zapoznaj się z rozkładem jazdy w czasie ferii

  2017.02.15

  Uwaga! W okresie przerwy w nauce szkolnej, także ferii zimowych w dniach od 13.02.2017 r. do 24.02.2017 r. nie są realizowane kursy oznaczone w rozkładzie jazdy symbolem "S".

 • Bezpiecznie w trakcie ferii

  2017.02.14

  Gostynińscy policjanci spotkali się z dziećmi w Miejskim Centrum Kultury, aby omówić bezpieczne zachowania w trakcie trwających ferii zimowych.

 • Darmowe jabłka

  2017.02.13

  Dzięki uprzejmości Zarządu Rejonowego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Bielsku, już po raz kolejny, do Gostynina dotrze transport z jabłkami. Darmowe owoce będą rozdawane 16 lutego (czwartek) przy Gostynińskim Zamku. Jabłka będzie można odbierać od godziny 10:00.

 • Poprawa jakości powietrza w Gostyninie – dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych

  2017.02.13

  Informujemy, że w dniu 10 lutego 2017r. Miasto złożyło do Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie w ramach Programu „OA-8 Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego - ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni”.

 • Razem bezpieczniej - nowe oznakowanie przejść dla pieszych

  2017.02.13

  Informujemy, że Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie w ramach programu rządowego „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” w ramach celu obligatoryjnego 1b – Modernizacja przejść dla pieszych na drogach gminnych w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Problemy z wodą

  2017.02.11

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Gostyninie informuje, że w dniu 11 lutego 2017r. doszło do dwóch bardzo poważnych awarii sieci wodociągowej na terenie miasta Gostynina. Jedna z nich dotyczy magistrali w rejonie wiaduktu przy ul. 18 Stycznia, zaś druga miała miejsce przy ul. Ziejkowej. Za utrudnienia Przedsiębiorstwo przeprasza.

Stronicowanie

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt